Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 210

Tema: Bachove kapi

  1. #1
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno Bachove kapi

    Ima li netko iskustava (i kakvih) sa korištenjem Bachovih kapi?

  2. #2
    Tessa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    394

    Početno

    Funkcionira. Ovisi što želiš riješiti. Ovisno o problemu uvijek bi preporučila uz još nekakvu terapiju. Mijenja te na vrlo suptilan način. Djeca i životinje su najidealniji za terapiju - momentalni rezultati. Odrasli znaju biti žilavi. Vrlo je važno razgovarati o promjenama koje su se desile i osvjestiti ih, a to je odraslima najteže.

  3. #3
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    Ma ja i mislim kombinirati ali me zanimalo i da čujem nečije iskustvo vezano za te kapi jer se spominju na sajtu poliklinike Harni ali nisam ovdje primijetila da ih je bilo tko spomenuo.
    Hvala ti

  4. #4
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Nismo ih stigli spomenuti.
    Isprobala ih nekoliko.Preporučila prijateljicama,puno njih je nabavilo RR(za tremu,stres...)...Kod nekih od njih je djelovalo tako da su neke traume isplivale na površinu i da su ih počele rješavati na svjesnoj razini.
    Ako do sad nisi pogledala originalne stranice ,virni na http://www.bachflower.com/

  5. #5
    Tessa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    394

    Početno

    Ja bi svakoj mami preporučila da ima uz sebe Rescue.
    Prijateljici je kćer na moru puno plakala kad je tata otišao u Zg na posao, rekla sam joj da joj da rescue u čaju, pila je 2 dana i smirila se momentalno ko bubica. Poslije je mami iskomunicirala što ju je mučilo. Sad bi trebala krenuti u školu i strah ju je, predložila sam da joj složimo terapiju.
    Tretiram peseka koji boluje od epilepsije 10mj. Već nakon prve terapije se broj napadaja smanjio na pola. Sad smo došli do jednog napadaja mjesečno ili u dva mjeseca.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    679

    Početno

    Cure, gdje ih nabavljate? Tko ih "propisuje", same, ili idete kod nekoga? Znam da je Romana spominjala RR na tečaju homeopatije, ali zanima me za ostale r., kako to ide?

  7. #7
    Tessa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    394

    Početno

    Ja ih nabavljam iz DE (svih 38+RR), preko žene kod koje sam završila prvi stupanj. Nekad ih je bilo u HR za kupiti ali više nema. Ima više terapeuta u Zg koji se bave time. Znam i za jednu u Ri. Ostale ne poznajem. Ne znam kako SLO stoji s BK, znam da imaju Aura Somu.
    Možeš kupiti preko Interneta, samo pazi na carinu.

  8. #8
    Tessa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    394

    Početno

    Citiraj daisy2005 prvotno napisa
    kako to ide?
    Ili kupiš sve - to su matične esencije koje se razblaže po 2kapi odabrane esencije u 30ml vode s dodatkom jabučnog octa ili štoka/brendija, max do 6-7 različitih BE i piju se 4kapi / 4xdnevno... pa sama kombiniraš ili odeš kod nekoga tko ti napravi mješavinu BK koje su ti potrebne za mjesec dana, pa tako dok ti je potrebno

  9. #9
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    Ja sam kontaktirala "Snagu prirode" pa ću vidjeti što će biti

    Hvala svima na postovima!

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    679

    Početno

    Tessa, puno ti hvala Znači, ako sam dobro shvatila, bolje bi bilo kontaktirati nekog terapeuta da on odredi koje kapi i kako, ne baš sam si propisivati "terapiju"?

    Majuška, jesu ti se javili?

  11. #11
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    Ne...
    Ispunila sam on-line formular i naknadno im slala još jedna mail ali ništa. Nazvat ću ih sutra najkasnije... stvarno čudno kako svi uzimaju kolektivni GO u 8. mjesecu i onda zapravo ništa ne možeš obaviti (a imaš vremena jer si na GO )

  12. #12
    Tessa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    394

    Početno

    [quote="daisy2005"]Tessa, puno ti hvala Znači, ako sam dobro shvatila, bolje bi bilo kontaktirati nekog terapeuta da on odredi koje kapi i kako, ne baš sam si propisivati "terapiju"?

    Jednostavnije ti je otići terapeutu da ti on "složi" terapiju. Za početak ti je to financijski isplativije, jer ti treba škola, vrijeme ili praksa da naučiš sama raditi kombinacije. Uostalom, ako ti se taj način terapije ne svidi, možeš prekinuti s terapijom, nisi puno financijski uložila. Ovako bi morala kupiti svih 38 BK (pogledaj cijene). Eventualno možeš kupiti Rescue remedy, on svakome koristi i možeš ga davati svojim bližnjima, djeci, životinjama, biljkama. Ali Rescue nije zamjena za terapiju, on je prva pomoć. Na tebi je da odabereš.
    I još nešto, moje osobno mišljenje i iskustvo - da se određivanje terapije treba obaviti razgovorom, jer isti problem kod dvije dvije osobe ima različite uzroke, znači različitu terapiju

  13. #13
    ornela_m avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Njemacka
    Postovi
    854

    Početno

    Na preporuku nase (zagrebacke) homeopatice, imala sam spreman Bach Rescue Remedy za odlazak u bolnicu i odmah nakon poroda stavila sam par kapi bebici na zapesca, a kasnije i sebi.
    Cak je i babica koja mi je pomagala pri porodu samo sa znatizeljom, ali vrlo pozitivno, prokomentirala da ce kad stigne pogledati malo o cemu je tu rijec.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    258

    Početno

    možete li mi preporučiti nekog terepeuta ili homeopatu koji radi s ovim kapima u zgb?

  15. #15
    ornela_m avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Njemacka
    Postovi
    854

    Početno

    Imas pp.

  16. #16
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    Ovo preko "Snage prirode" ne funkcionira. To je nešto neozbiljno. Naime, prvo se nitko nije javljao sto godina onda su me kontaktirali nekim šturim mailovima tipa: "imamo terapiju za vas, hoćete ili nećete", "šaljemo poštom" i na svako moje pitanje odgovor da ili ne...
    Onda je nazvala vlasnica i rekla da s obzirom da smo blizu mogu doći sama podići kapi a kad sam došla na tu adresu, ne znam što bih rekla, to je nekakva koliba bez fasade i sa blatnjavim dvorištem, nikakva tabla ni ništa... grozno. Ja sam takva dobrica da bi i nastavila i kupila kapi samo da izbjegnem neugodnosti ali MD je bio samnom i kad je vidio gdje smo došli samo je okrenuo auto. Nije problem samo u lokaciji nego i u komunikaciji te žene terapeuta. Tak je ozbiljno zvučala da sam došla u napast ja njoj ponuditi pomoć :/
    Eto, to je report s tog pokušaja, nastavljam potragu...nadam se da će Ornela dati neki kontakt.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    13

    Početno

    Malo podižem topic jer sam u potrazi za Bachovim kapima
    Molim, ako netko zna za pouzdanog "dobavljača" neka mi pomogne

  18. #18
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    I mene zanima gdje mogu nabaviti Rescue Remedy.

  19. #19
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj BusyBee prvotno napisa
    I mene zanima gdje mogu nabaviti Rescue Remedy.
    Mi kupili u Austriji, u najobicnijoj apoteci u Klagenfurtu.

  20. #20
    Ria avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Srcem na jugu!
    Postovi
    669

    Početno

    Citiraj Nika Lu prvotno napisa
    Malo podižem topic jer sam u potrazi za Bachovim kapima
    Molim, ako netko zna za pouzdanog "dobavljača" neka mi pomogne
    Nika, ako imaš bilo koga ani zamoli da ti ih pošalje, ima ih svugdje.

    Kad su MM-u ekshumirali oca jako teško je sve to proživljavao. Nabavila sam mu u roku od 2 dana Bachove Rescue Remedy kapi. Pio ih je tih par dana koliko je bio pod velikim stresom i njegov komentar je bio da ne zna jel to placebo ili ne ali da ne zna kako bi bez njih preživio te dane.
    Mi ih uvijek imamo doma iako ih od tada nismo koristili.

  21. #21
    ANKARA avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    572

    Početno

    Bok! Imam doma Bachove kapi koje mi je jednom prilikom dala homeopatkinja. Mislim, koliko me sjećanje služi da se radi upravo o Rescue Rmedy kapima. Ono što me zanima jeste jihovo doziranje, primjena. Htjela bih ih ponovno koristiti ali sam zaboravila kako se uzimaju. I Imam i petogodišnjeg sina kojem bih davala kapi pa me isto tako zanima i doziranje za klince. Hvala!

  22. #22
    Ria avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Srcem na jugu!
    Postovi
    669

    Početno

    Prije 2 godine MM-uu su nakon dugo godina potrage ekshumirali oca, ja sam održavala trudnoću, s mamom i ostalima nije bio u dobrim odnosima, ma ono, bilo mu je prepreteško.
    Na jednom drugom forumu jedna draga cura preporučila mi je RR kapi nebi li lakše prebrodio sve što ga je čekalo tih dana.
    Nabavili smo ih promptno iz Italije i to odmah nekoliko bočica.

    I mogu samo reći da su ga spasile. Milijun puta smo komentirali da je to možda čisti placeo , no sasvim je nebitno. Bitno je da su mu donjele toliko željeno i potrebno psihičko i fizičko olakšanje.

    Preporučila bi ih svakako i drugima, a i sama moram nabaviti bočicu jer vjerujem da je ovima koje imam već istekao rok.

  23. #23
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Misli da kapi nemaju rok.A ako i imaju on nije kratak ,jer je u njima alkohol konzervans.

  24. #24
    MalaLola

    Početno

    Kad te cijeli život uvjeravaju da za bolest trebaš tabletu, onda je teško vjerovati da ti nekakve biljne kapi pomažu... tako sam i ja u poprilično anksioznom stanju koje se nije mijenjalo mjesecima otišla kod farmaceutkinje koja je točno po mojim simptomima izmješala za mene Bachove kapi, mislim ono, učinak je bio gotovo momentalan.. za par tjedana sam bila ko nova doslovce...

  25. #25
    japanka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    na rubu znanosti
    Postovi
    859

    Početno

    Mala Lola, možeš li napisat malo konkretnije gdje si išla i koliko si pila kapi, mislim koliko dugo........

  26. #26
    Tessa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    394

    Početno

    Citiraj ANKARA prvotno napisa
    Ono što me zanima jeste jihovo doziranje, primjena. Htjela bih ih ponovno koristiti ali sam zaboravila kako se uzimaju. I Imam i petogodišnjeg sina kojem bih davala kapi pa me isto tako zanima i doziranje za klince. Hvala!
    Ako ti je homeopatica napravila Rescue, onda im je valjanost 4 tjedna maximum. Inače se koriste 4 kapi pod jezik (kao homeopatija) po potrebi, znači do poboljšanja. U vrlo stresnim situacijama ili stanju šoka se slobodno piju svakih 20tak min do poboljšanja.
    Za djecu se dozira kao i za odrasle, s time da djetetu možeš staviti 4 kapi u vodu ili čaj i dati mu da popije, što je prikladnije, jer kapi u sebi sadrže određeni postotak alkohola. U tako razrijeđenom obliku neće djetetu smetati. Postoje i Bachove u obliku homeopatskih kuglica i kada se radi terapija, alkohol se može izbjeći, ali takve kapi moraju stajati u frižideru i kraći im je rok trajanja. Koriste se za biljke, životinje, malu djecu i osobe koje ne smiju koristiti ni malo alkohola (npr liječeni alkoholičari ili osobe koje ne podnose alkohol).
    Ako majka doji, slobodno popije kapi u čaju/vodi i beba će ih primiti.

    Japanka, kapi se piju onoliko dugo koliko je potrebno da bi riješila problem. Ako je problem trenutačan, onda se rješava trenutačno (npr ideš na važan sastanak i imaš tremu, popiješ 4 kapi Rescue, ukoliko je potrebno ponoviš).
    Ako osoba ima neki zdravstveni problem , uzet ću primjer sa štitnjačom odrasle osobe, a želi si pomoći BK, onda će liječenje trajati min godinu dana (ovisi od osobe što želi i do kojih rezultata želi doći). Za to vrijeme osoba počinje osvještavati uzroke koji su je doveli do njenog problema (npr osvještava da joj je teško reći ne, da ne može izreći na glas ono što je smeta i sl) i polako počinje mijenjati svoje ponašanje (dobiva na hrabrosti i odlučnosti i počinje jasno izricati ono što joj ne odgovara, polagano prestaje raditi protiv svoje volje, primjećuje situacije u kojima joj se to dešava i promatra svjesno svoje reakcije i svjesno ih počinje mijenjati).
    Terapija se u tom vremenskom periodu mijenja ovisno o trenutnim događanjima osobe koja pije terapiju. Vrlo je važan razgovor između klijenta i terapeuta, kako bi klijent znao što se dešava i zašto se dešava, a terapeutu to opet znači kako bi mogao prilagoditi terapiju trenutnoj situaciji.

  27. #27
    japanka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    na rubu znanosti
    Postovi
    859

    Početno

    Hvala, Tessa, možeš mi napisati kako da dođem do kapi, neki broj za kontakt.

  28. #28
    Tessa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    394

    Početno

    Na pp

  29. #29

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    71

    Početno

    i ja bih rado kontakt, ako moze.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    298

    Početno

    i ja isto

  31. #31

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    336

    Početno

    Tessa ako može i meni,hvala!

  32. #32
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Ja sam davno kupila Bachove kapi od jedne naše poznate bioenergetičarke, ali pošto sam izgubila njen kontakt molim na PP podatke gdje ih mogu nabaviti u RH. Puuuuno hvala!!!

  33. #33

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    168

    Početno

    za što su uopće BK?
    Imam problema sa hipohondrijom,napadima panike....jednom riječju-anksioznost.Rado bih si probala pomoći nečime na biljnoj bazi prije nego se odlučim na terapiju antidepresivima :/

  34. #34
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Ja danas započela s terapijom BK! :D

  35. #35
    Tessa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    394

    Početno

    Citiraj škorpion prvotno napisa
    za što su uopće BK?
    Imam problema sa hipohondrijom,napadima panike....jednom riječju-anksioznost.Rado bih si probala pomoći nečime na biljnoj bazi prije nego se odlučim na terapiju antidepresivima :/
    BK pomažu uspostavljanju balansa u organizmu koji je narušen. A narušeno stanje dovodi do slabljenja imuniteta i bolesti.
    Kapi transformiraju to stanje (govorim o terapiji) na način da osoba osvještava i prepoznaje svoje mentalne blokade i karakterne slabosti, a koje su uzrok negativnih obrazaca ponašanja. Znači, osoba s vremenom svjesno mijenja svoj način ponašanja (koji ju je doveo do "tog" stanja) i automatski se stanje organizma dovodi u balans, što dovodi do ozdravljenja.
    Put nije lagan ni brz (ovisno o problemu), ali su zato rezultati :D :D
    Momentalni rezultati su samo s Rescue R., ali oni nisu zamjena za terapiju ili ako problem nije "duboko ukorijenjen". Zato npr. mala djeca pokazuju "trenutne" rezultate.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Doma
    Postovi
    10

    Početno

    Isprobala bih te kapi. Možete li mi reći koliko to otprilike košta i kome mi se nabolje obratiti.

  37. #37
    faith avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    428

    Početno

    Tessa, molim te pošalji mi kontakt za Bachove kapi, zanimaju me kapi za mene i djecu, a ne želim otići baš bilo kome. Hvala

  38. #38
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    i meni,molim...

  39. #39
    Ariana avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    418

    Početno

    i ja sam zainteresirana

  40. #40

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Doma
    Postovi
    10

    Početno

    Samo da javim da je danas treći dan da uzimam kapi i ODUŠEVLJENA sam rezultatima. Dobila sam kombinaciju baš za svoje problemčiće i zadivljena sam trenutnim rezultatima, ali i time što osijećam promjene u sebi. :D

  41. #41

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    835

    Početno

    I ja bih kontakt za BK!

  42. #42

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    168

    Početno

    Citiraj Sarah Kay prvotno napisa
    Samo da javim da je danas treći dan da uzimam kapi i ODUŠEVLJENA sam rezultatima. Dobila sam kombinaciju baš za svoje problemčiće i zadivljena sam trenutnim rezultatima, ali i time što osijećam promjene u sebi. :D
    slobodno pitam o kojem se problemu radi?

    I ja bih kontakt,please

  43. #43

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    146

    Početno

    Slucajno sam danas naletila na rescue remedije ali kao pastile tako da javim rezultate jer kazu da se uzimaju po potrebi za stres

  44. #44

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    16

    Početno

    I ja bi kontakt

  45. #45

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    266

    Početno

    Dane, di si nabavila te pastile i kolko koštaju? Tnx!

  46. #46

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    146

    Početno

    Ja sam trenutno u americi,kostale su oko 40 kn

  47. #47

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    266

    Početno

    Hvala ipak. Jel zna netko dal ih ima u Hrvatskoj?

  48. #48
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    ovdje pišu i o kapima pa prepostavljam da ih imaju
    http://www.grombol.com/kontakt.asp

  49. #49

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Doma
    Postovi
    10

    Početno

    Škorpion, mama sam dvogodišnjakinje i to me ponekad iscrpljuje, a želim biti strpljiva i imati vremena i živaca za svoje dijete. Sve bolje mi ide. Sad mi je treći tjedan.

  50. #50
    Ria avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Srcem na jugu!
    Postovi
    669

    Početno

    I ja bih lijepo molila kontakt.

Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •