Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: kako naći sve adrese stanovanja čovjeka koji je mrtav

  1. #1
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno kako naći sve adrese stanovanja čovjeka koji je mrtav

    treba mi sva prebivališta mrtve osobe, ali osobe koja je mrtva više od 5 godina, kak i gdi?

  2. #2
    Joss avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    471

    Početno

    Možeš se obratiti odvjetniku koji će od mupa zatražiti prijavljena prebivališta te osobe.
    Ne znam da li bi dali takve podatke fizičkoj osobi ali probaj pitati.( u principu imati neki pravni interes npr. da ti je nešto dužan ili sl.)

  3. #3
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    nije ništ dužan, ali ima nekaj iza njega kaj treba složiti

  4. #4
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Hihi i ja cu to dr.tjedan rjesavati! Nadam se da ce mi dati uz smrtni list, zk izvadak i ostavinsko rjesenje, jer nam treba kao poveznica za novu ostavinu nekretnine koja se nije rjesila!

  5. #5
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Ja ne bi za tako malo angazirala odvjetnika, to ipak kosta a zastupanje je tu stvarno nepotrebno i najvecem pravnom laiku.
    Sastavis podnesak kojim trazis to sto vec trazis i obrazlozis zasto trazis, prilozis presliku nekog dokumenta ako ga imas kojim dokazujes svoj pravni interes u predmetnoj stvari. Ako ti to treba u postupku pred nekim drugim drzavnim tijelom onda to drugo drzavno tijelo trazis da pribavi te podatke od mupa po sluzbenoj duznosti, dakako pismenim podneskom.

  6. #6
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Citiraj Tiziana prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ne bi za tako malo angazirala odvjetnika, to ipak kosta a zastupanje je tu stvarno nepotrebno i najvecem pravnom laiku.
    Sastavis podnesak kojim trazis to sto vec trazis i obrazlozis zasto trazis, prilozis presliku nekog dokumenta ako ga imas kojim dokazujes svoj pravni interes u predmetnoj stvari. Ako ti to treba u postupku pred nekim drugim drzavnim tijelom onda to drugo drzavno tijelo trazis da pribavi te podatke od mupa po sluzbenoj duznosti, dakako pismenim podneskom.
    Tako i ja planiram ako nece proci kak sam si prvo zamislila!

  7. #7
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    sanja koji je tvoj problem, vi ste imali ostavinsku,

    kod mojeg je problem u to da se vidi ko nasljeđuje od koga, samo kaj je čovjek pred 40 godina živio na jednoj adresi, koja je fala Bogu mjenjana i prepravljana već 1001puta, a onda se preselio na sasvam drugu adresu.

  8. #8
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    sanja koji je tvoj problem, vi ste imali ostavinsku,

    kod mojeg je problem u to da se vidi ko nasljeđuje od koga, samo kaj je čovjek pred 40 godina živio na jednoj adresi, koja je fala Bogu mjenjana i prepravljana već 1001puta, a onda se preselio na sasvam drugu adresu.
    Pa za to ti ne treba potvrda nj.prebivalista! Samo potvrda o promjeni naziva ulice! Npr.ako je ivan stanovao u ulici 100, koja se poslije zove ulica 500! A imas ostale papire koji potvrduju da se radi o istoj osobi, samo trazi potvrdu promjene naziva ulice!
    Kod mene je uuff! Dakle moja baka je vlasnik kuce, a nj.brat koji ima doslovno 5m2, je njoj to darovao! Nazlost darovanje nisu radili u dogovoru sa oddvjetnikom i to nije proslo kod upisa! On je umro, a nj.zena je mislila da je to rjeseno i prilikom ostavine nije navela tih 5m2! I sad se radi ponovna ostavina! Sto nije problem, to ce se rjesiti i prebaciti na baku! Nego u vlasnickom pise adresa iz zg, a zadnja prijava mu bila u varazdinu! I da bi sad dokazali da se radi o istoj mrtvoj osobi treba nam potvrda o prebivalistu gdje se vidi da je nekad stanovao u zg i zadnje u varazdinu!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •