Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 64

Tema: dobivate li pomoc za opremu za bebu od grada i kolika je

  1. #1
    ivarica

    Početno dobivate li pomoc za opremu za bebu od grada i kolika je

    kako nas cesto zovu u rodu mame koje nisu iz zg sa pitanjem o pravima nakon rodenja bebe, htjela bi malo obnoviti bazu koja je trenutno ovakva:

    jednokratno:

    - Općina Pirovac - 2.000,00 kn,

    - Grad Split - 1.200,00 kn,

    - Grad Jastrebarsko - 1.200,00 kn,

    - Grad Požega - 1.000,00 kn,

    - Općina Viškovo - 700,00 kn,

    - Grad Dugo Selo - 1000,00 kn,

    - Grad Velika Gorica - 1.500,00 kn.

    visekratno

    - Grad Zagreb - do 6. godine - 100 kuna mjesecno za pvo dijete, 300 za drugo i 600 za trece za djecu rodjenu nakon 1.1.2004.


    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...D=171&Show=638

    ako imate saznanja o drugim gradovima koji su se na ovaj nacin odlucili pomoci obiteljima molimo da nam javite, roditelji jako cesto ni ne znaju za to pravo :/

  2. #2
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Osijek- 1360 kn -bilo, a nadam se i ostalo. Provjerim još sutra pa javim.

  3. #3
    ivarica

    Početno

    ivancice, 1360 kuna se dobije od hzzoa, je li mislis mozda na to?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    U Zadru se dobije samo to od HZZO

  5. #5
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Tko dobiva ovu višekratnu pomoć?

  6. #6
    ivarica

    Početno

    mislis na ovo za zg? roditelji djece rodjene nakon 1. sijecnja 2004., ako imaju prebivaliste barem tri godine u zg (jedan od roditelja).
    ako je to prvo dijete u obitelji, tad se dobiva 100 kuna, ako je drugo onda 300, a ako je trece 600, sve do navrsene 6. godine zivota.
    isplacuje se na tekuci racun.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb-Vrbani
    Postovi
    144

    Početno

    Postoji li neka procedura da se dobiju ti novci od grada Zagreba? Ili to dolazi "samo po sebi"? Pretpostavljam da negdje trebamo podnijeti zahtjev i dati broj racuna.

    PS
    E da, i u Samoboru se dobiju ti novci jednokratno. Mogu saznati koliko.

  8. #8
    ivarica

    Početno

    nista ne dolazi samo po sebi idem pronaci topik

    super za samobor, ajde javi pliz

  9. #9
    ivarica

    Početno

    sa topika:

    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...ight=bandic%2A


    Pravo ostvaruju roditelji čije su bebe rodjene u 2004. i kasnije i ako jedan od roditelja ima prebivaliste u Zgb-u min. 3 godine

    zahtjev se podize u vodnikovoj 14, odjel za rad

    dalje kopiram:
    Zahtjev popunjavaju majka i otac i sa tim popunjenim zahtjevom i svom papirologijom idete opet u Vodnikovu. Te papire donosi jedan od roditelja (ne bake i djedovi).
    Potrebna papirologija:
    - originali domovnica za oba roditelja + kopije domovnica (kopije njima ostavljate)
    - uvjerenje o prebivalištu za oba roditelja (MUP)
    - djetetov rodni list + JMBG
    - kod javnog bilježnika sastaviti i potpisati izjavu o zajedničkom kućanstvu
    - biljezi 20 kn


    na istom topiku ima i informacija da potvrda o prebivalistu ne smije biti starija od tjedan dana, da se izjava o zajednickom kucanstvu kupuje u NN i nosi javnom biljezniku, da ako su se predala uvjerenja o prebivalistu za sve clanove kucanstva, da izjava ni ne treba .... bilo bi dobro refreshati to sa najnovijim iskustvima

    evo, kopiram neke starije postove sa tog topika:

    Citiraj ida prvotno napisa
    Moji troskovi za podnosenje zahtjeva su sljedeci (fotokopiranje dokumenata ne racunam):
    Domovnica 20tak kuna
    potvrda o prebivalistu 40 kn po roditelju = 80 kn, vadila 2x za sebe 120kn
    javni biljeznik 56 kn
    rodni list 20tak kuna
    biljezi 20 kn

    ukupno 236kn.
    Citiraj Irena23 prvotno napisa
    Samo napomena, ne morate ici javnom biljezmiku ako izvadite uvjerenja o prebivalistu za sve clanove domacinstva jer onda tamo potpisete s muzem neku izjavu o domacinstvu. To sam ja napravila.

  10. #10
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Na kraju ti troškovi ispadnu više od dvije mjesečne naknade ako imaš jedno dijete

  11. #11
    ivarica

    Početno

    mislim da ne, rodni list za bebu ionako vadis nakon rodjenja, domovnice doma imamo svi (samo sto bi meni trebalo par dana da je nadjem ), placaju se biiljezi za uvjerenja o prebivalistu i 20 kuna biljega sto se tamo odnesu, a iz posta irene23 skuzila sam da se moze izbjeci i trosak javnog biljeznika.

    znaci moguc je i manji trosak, od oko 100 kuna, a za 6 godina dobijes ukupno 7.200 kuna.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    126

    Početno

    U Šibeniku ne daju nikakvu jednokratnu ni višekratnu pomoć. Kako ste već napisali u Pirovcu koji je udaljen nekih 20-ak kilometara dobivaju 2000 kuna. Jedino sam mogla odseliti u Pirovac prije nego li sam rodila Pat.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    745

    Početno

    čula sam neki dan da će Karlovac isplaćivati, čini mi se 500 ili 600 jednokratno.
    MM je predao papirologiju (za Zagreb, u Vodnikovoj) na staru godinu i već smo dobili rješenje, ali su mu tamo rekli da je dobro da je došao u 12. mjesecu (zadnji čas) jer će od 1.1. biti neke nove komplikacije s papirologijom. Tako da bi trebalo provjeriti što se mijenja.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno

    grad rijeka ne isplacuje (ili, barem, nije isplacivala prije 2,5 godine).

    ali, cini mi se da opcina Kostrena (juzno od Rijeke na putu za.... Grcku) isplacuje nekakvu naknadu. a ne bi me cudilo ni za Viskovo (to su nase "dobrostojece" opcine, barem tako kazu ).

  15. #15
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Opet sam blebnula glupost. Da, toliko se dobije od hzzo-a. Lapsus.
    U Osijeku ništa drugo ni ne možeš dobiti osim toga. :/

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb-Vrbani
    Postovi
    144

    Početno

    U Samoboru - jednokratna pomoc od grada: 1000 kn

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    681

    Početno

    Cure iz ZG, može li se ta lova od grada tražiti 10 mjeseci nakon djetetova rođenja?

    Mi to nikad nismo tražili, je li propuštena prilika ili se može jako kasniti???

  18. #18
    ivarica

    Početno

    mislim da nije, pravo se ostvaruje od mjeseca kad predas zahtjev:


    godina 2003, Broj 19 od 23. listopada 2003.

    Odluka o dječjem dodatku

    Na temelju članka 35. točke 2. Zakona o lokalnoj i područnoj (regionalnoj) samoupravi (Narodne novine 33/01 i 60/01) i članka 38. točke 2. Statuta Grada Zagreba (Službeni glasnik Grada Zagreba 20/01 - pročišćeni tekst), Gradska skupština Grada Zagreba, na 25. sjednici, 23. listopada 2003., donijela je

    ODLUKU
    o dječjem dodatku



    Članak l.

    Ovom se odlukom utvrđuje pravo na dječji dodatak koji u okviru Programa pronatalitetne politike u Gradu Zagrebu osigurava Grad Zagreb te način i postupak njegova ostvarivanja.

    Dječji dodatak je novčana naknada na koju ima pravo roditelj.


    Članak 2.

    Pravo na dječji dodatak stječe i ostvaruje roditelj koji je državljanin Republike Hrvatske, s prebivalištem u Gradu Zagrebu najmanje tri godine, za svako rođeno dijete.

    Visina naknade ovisi o broju malodobne djece u obitelji.

    Naknada se isplaćuje svaki mjesec, do navršene šeste godine djetetova života, za djecu rođenu od 1. siječnja 2004. godine.


    Članak 3.

    Sredstva za dječji dodatak osiguravaju se u proračunu Grada Zagreba.

    Dječji dodatak iznosi:

    - za prvo dijete u obitelji - 100,00 kuna mjesečno;
    - za drugo dijete u obitelji - 300,00 kuna mjesečno;
    - za treće i svako daljnje dijete u obitelji - po 600,00 kuna mjesečno.


    Članak 4.

    Pravo na dječji dodatak ostvaruje se podnošenjem zahtjeva Gradskom uredu za zdravstvo, rad i socijalnu skrb.

    Pravo na naknadu ostvaruje se počevši od mjeseca u kojem je zahtjev podnesen.


    Članak 5.

    Korisnike dječjeg dodatka utvrđuje, svaki mjesec, na temelju dostavljenih dokaza, Gradski ured za zdravstvo, rad i socijalnu skrb.

    Dječji dodatak prestaje se isplaćivati ako korisnik odjavi prebivalište do navršene treće godine djetetova života.

    Prema ovoj odluci korisnik prava na dječji dodatak dužan je u roku od 15 dana od dana nastanka promjene, Uredu prijaviti činjenicu iz članka 2. ove odluke i svaku promjenu koja utječe na daljnje ostvarivanje prava.


    Članak 6.

    Nadzor nad provođenjem ove odluke obavlja Gradski ured za zdravstvo, rad i socijalnu skrb.


    Članak 7.

    Ova odluka stupa na snagu osmog dana nakon objave, a primjenjuje se od 1. siječnja 2004. godine.



    KLASA: 500-01/03-01/299
    URBROJ: 251-11-04-03-6

    Zagreb, 23. listopada 2003.

    Predsjednica
    Gradske skupštine
    Morana Paliković Gruden, dipl. polit., v.r.


    http://www.zagreb.hr/SlGlasnik.nsf/V...penDocument&19

  19. #19
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    tinars, dobro si čula!!!

    Grad Karlovac isplaćivat će od ove godine jednokratnu novčanu pomoć od 500 kn za svu novorođenu djecu čiji roditelji imaju prebivalište na području grada.

    Jako lijepa vijest!!! :D

  20. #20
    ivarica

    Početno

    evo najnovije sa stranica grada zagreba, imaju i linkovi za download formulara

    http://www.zagreb.hr/Dokument.nsf/VP...1?OpenDocument

    Temeljem Odluke o dječjem dodatku (Službeni glasnik Grada Zagreba 19/03 i 20/04) pravo na dječji dodatak može ostvariti i koristiti:
    - roditelj za dijete rođeno od 1. siječnja 2004.;
    - koji je državljanin Republike Hrvatske, s neprekidnim prebivalištem u Gradu Zagreb najmanje tri godine prije rođenje toga djeteta i koji prebiva u Gradu Zagrebu.

    Visina dječjeg dodatka ovisi o broju malodobne djece u obitelji s kojom roditelj živi u zajedničkom kućanstvu.
    U broj malodobne djece ubrajaju se i malodobna djeca rođena prije 1. siječnja 2004.
    Dječji dodatak je novčano primanje koje se isplaćuje mjesečno, do navršene šeste godine života djeteta za koje je zahtjev podnesen.
    Dječji dodatak iznosi:
    - za prvo dijete u obitelji 100,00 kuna mjesečno
    - za drugo dijete u obitelji 300,00 kuna mjesečno
    - za treće i svako daljnje dijete u obitelji 600,00 kuna mjesečno

    Zahtjev za ostvarivanje prava na dječji dodatak podnosi se Gradskom uredu za zdravstvo, rad i socijalnu skrb.



    Uz zahtjev se moraju priložiti dokazi o državljanstvu, prebivalištu, i broju malodobne djece koja s roditeljem žive u zajedničkom kućanstvu. Gradski ured za zdravstvo, rad i socijalnu skrb može prema potrebi zahtijevati i druge dokaze.

    Gradski ured za zdravstvo, rad i socijalnu skrb odlučuje o pravu na dječji dodatak i o njegovoj visini na temelju dokaza.
    Pravo na dječji dodatak pripada od prvoga dana sljedećeg mjeseca nakon podnošenja zahtjeva.
    Pravo na dječji dodatak prestaje posljednjeg dana u mjesecu u kojem dijete navršava šest godina, odnosno posljednjeg dana u mjesecu nakon nastupanja promijenjenih okolnosti temeljem kojih je ostvareno pravo na dječji dodatak.
    Korisnik prava na dječji dodatak dužan je u roku od 15 dana, Gradskom uredu za zdravstvo, rad i socijalnu skrb prijaviti svaku promjenu činjenica koje utječu na daljnje ostvarivanje prava.
    Gradski ured za zdravstvo, rad i socijalnu skrb određuje po službenoj dužnosti, visinu dječjeg dodatka u slučaju promjene broja malodobne djece na koju korisnik ostvaruje pravo na dječji dodatak, odnosno odlučuje o prestanku prava na dječji dodatak ako utvrdi da su prestali uvjeti za njegovo ostvarivanje.
    Korisnik prava dužan je primljene ne pripadajuće novčane iznose vratiti u roku što ga odredi Gradski ured za zdravstvo, rad i socijalnu skrb. U suprotnom navedeni će ured povrat ne pripadajućih novčanih iznosa ostvariti tužbom pred nadležnim sudom.

    Pravo na dječji dodatak ostvaruje se podnošenjem zahtjeva Gradskom uredu za zdravstvo, rad i socijalnu skrb, Odjelu za rad, žrtve i stradalnike rata na adresi Vodnikova 14.

    Zahtjev je tipiziran i može se podići u Područnim uredima Gradske uprave u Dubravi, Dubrava 49; Sesvetama, Trg D. Domjanića 4; Novi Zagreb, Avenija Dubrovnik 12 i Susedgrad, Sigetje 2, te u Vodnikovoj 14.

    Gradski ured za zdravstvo, rad i socijalnu skrb poziva roditelje sve novorođene djece u Gradu Zagrebu, a koji ispunjavaju ranije navedene uvjete, na podnošenje zahtjeva za ostvarivanje prava na dječji dodatak.

    SVE INFORMACIJE u svezi ostvarivanja dječjeg dodatka stranke mogu dobiti na broj telefona: 6100-384, 6100-397 i 6100-347 svaki radni dan od 8,30 do 14,30 sati.

  21. #21
    Adrijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    1,317

    Početno

    U Čakovcu budu po novom davali 500 kuna jednokratno. Bolje išta nego ništa.......

  22. #22
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    pula - nula bodova

  23. #23
    la11 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,163

    Početno

    da,Viškovo je kao dobrostojeća općina ali baš nije previše darežljiva,inače ja sam iz Viškova

  24. #24

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    422

    Početno

    Preporucam svima da prate sluzbene stranice Grada Zagreba. Tako sam ja mami na vrijeme rekla da se radi revizija one pomoci za umirovljenike od ponedjeljka i da ce od sada dobivati 300 kn.
    Sad se sve nadam da ce mozda i nama nesto podici ovu pomoc koju dobivamo. 8)
    Inace redovno pratim vijesti na tim stranicama, pa tko hoce moze mi se pridruziti

    Evo link:
    http://www.zagreb.hr/Dokument.nsf/VH...A?OpenDocument

  25. #25

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    259

    Početno

    Dubrovnik - jednokratno 1000, 00 kn.
    Potrebno priložiti rodni list i kopije osobnih oba roditelja i kartice tekućeg na koji će se uplatiti novac. Sve se nosi u ured na Gundulićevoj poljani

  26. #26

    Početno

    Mkay, ja imam sad pitanje vezano za ZG kune

    Prvo dijete je rođeno u 2003, a ova odredba ide od 01.01.2004...Je li to znači da za drugo dijete dobijemo 300kn jer imamo još jedno ili 100 jer je to prvo dijete rođeno nakon datuma stupanja odredbe na snagu?

    E jesam ga sad zabrljala, al skužit ćete vi mene, pametnice

  27. #27
    ivarica

    Početno

    dobivas 300 kn

  28. #28

    Početno

    Ćorava ja, pogledala sam onaj prvi post o tome, nisam drugi...

  29. #29

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    745

    Početno

    Za Zg (novo):
    ispunjavaju se 2 formulara koje se dobije na licu mjesta
    potrebno je priložiti (kopije + orig na uvid) dokumenata na kojima je vidljiv JMBG
    potvrde o prebivalištu za djecu i onog roditelja na čiji tekući idu isplate

    Informacija nije iz prve ruke, ali definitivno više ne traže izjavu o zajedničkom kućanstvu ovjerenu kod bilježnika.

    Nisam pitala koliko stare smiju biti potvrde o prebivalištu (prije je bilo čini mi se 2 tjedna).

  30. #30
    mamaduda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    919

    Početno

    Cure, skužila sam da grad Zagreb isplaćuje 100 kn mjesečno za dijete rođeno poslije 1.1.2004. Ali kad su donijeli zakon o jednokratnoj pomoći u drugim gradovima? Da li mi u Velikoj Gorici imamo pravo na 1500 kn ako je beba rođena u 2003?

  31. #31

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    422

    Početno

    Duda, svaki grad ima svoj proracun i svoje novce. Znaci, ovisi o gradu da li ce i koliko isplacivati.
    Ne znam da li postoji neki datum od kojega se moze dobiti u Velikoj Gorici. U Gradu Zagrebu dobivaju samo djeca rodjena nakon 01.01.2004. (ovisno o broju djece u obitelji to je 100, 300, 600 ili vise kuna)

  32. #32
    Ribica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    381

    Početno

    Samo da upozorimo mame iz Zagreba da smo upravo ovih dana dobili porezni izvadak od grada Zagreba gdje pise da su nam oni uplacivali 455,65 kn kao "dohodak po osnovi nesamostalnog rada koji nije duzi od 10 dana (80 sati)" i da su placali doprinose u iznosu 91,13 kn i poreze i prireze 64,52kn pa je isplaceni iznos 300kn (za drugo dijete).

    Prema svemu sudeci, slijedecih 6 godina morat cu i ovo unositi u svoj redoviti godisnji izvjestaj za povrat poreza.

  33. #33
    mamaduda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    919

    Početno

    Oriana, hvala na odgovoru. Najbolje će biti da se raspitam. Kome da se obratim za to? Možda se još javi neka mama koja ima konkretni primjer za Veliku Goricu

  34. #34
    trinity avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Solin - Split
    Postovi
    676

    Početno

    ajme, a ja sam baš sad skužila da od grada Splita neću dobit ništa jer sam se preselila....
    ima li itko kakvu informaciju vezanu za Solin?

  35. #35
    mamaduda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    919

    Početno

    Evo najnovije informacije vezane za Veliku Goricu! Naknada od 1500 kn se dobiva za dijete rođeno poslije 01.04.2004., i to da se zahtjev podnese u roku od tri mjeseca od rođenja djeteta. Znači momentalno u tu kategoriju ulaze djeca rođena od 11/04. Sve se može saznati u Gradskom poglavarstvu. Nažalost za nas ništa, ali barem imam informaciju za drugo dijete.

  36. #36
    ivarica

    Početno

    hvala

  37. #37
    ivarica

    Početno

    opcina Lovas (u Vukovarsko srijemskoj zupaniji) daje 3000 kuna za svako novorodence.

    http://www.vjesnik.hr/pdf/2005%5C03%5C14%5C43A43.PDF

  38. #38
    mali ante

    Početno

    mi smo dobili i od grada Splita i od gradskog kotara ne znam točno u kunu, ali čini mi se 1350 i 1200 kn

  39. #39
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    MM predao papire za ovih 100 kuna, čim se Bojan rodio i mi skroz zaboravili na to; sad me je ovaj topic sjetio

    baš ću pogledati na račun jel šta sjelo

  40. #40
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Općina Bosiljevo (Karlovačka županija) daje jednokratnu naknadu za novorođenče u iznosu od 5000 kn.

  41. #41
    Marko2

    Početno

    U Sisku se ne dobiva ništa osim ono što daje HZZO

  42. #42

    Početno

    općina raša je lani počela davat 1000 kn za dijete rođeo u toj godini ali su od valentinova ove godine digli na 1500 kn jednokratno

  43. #43
    Vodenjak avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    708

    Početno

    Od 01.01.05. grad Trogir donio odluku za isplaćivanje jednokratne pomoći trudnicama u iznosu od 2500 Kn.

  44. #44
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    trudnicama ili rodiljama?

  45. #45
    Vodenjak avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    708

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    trudnicama ili rodiljama?
    Lapsus, rodiljama.

  46. #46
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    tenks

  47. #47

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,374

    Početno

    Grad Umag daje 1.000,00 kn jednokratno za sve bebe rođene od 01.01.05.

  48. #48

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    83

    Početno

    Ima li šta novog sa Šibenikom jel glede novčanih naknada rodiljama?

  49. #49

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    804

    Početno

    Šta je s Kastvom?Je kakova Kastavka?

  50. #50
    trinity avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Solin - Split
    Postovi
    676

    Početno

    U Solinu od 01.07.2005. obitelj od grada dobije jednokratnu novcanu pomoc u iznosu od 1000,00 kn za svako novorodjeno dijete (do sada je bilo za trece i svako slijedece dijete)

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •