Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Histerije

  1. #1

    Početno Histerije

    Histerije

    Moj sin koji trenutno broji 29 mjeseci je, kako kazu u vrticu fantasticno djete. To sam cuo i ranije, no sto se desava doma nitko nam ne vjeruje. Bez obzira da li se vracamo sa poslijepodnevne setnje ili po povratku iz vrtica on se pretvara u malog histericnog tiranina. Samo nekoliko minuta nakon sto stupimo doma on se pocne izvijati i urlati, a ako ne tada onda to radi kada ga pocnemo svlaciti, bilo jaknu ili cipele. Mama i ja se samo gledamo i kolutamo ocima. Mama ga je nekoliko puta "istukla" no vidjeli smo ubrzo da to apsolutno ne pomaze. isto tako je interesantno da recimo u tim trenucima urlanja trazi dudu, mi mu pruzimo dudu a on ju baci sto dalje od sebe i onda ju zahtjeva opet, i tako 2-3 puta. To voli ponoviti i sa drugim stvarima, npr. voljenom igrackom, pita za nju, mi mu pruzimo on ju hitne na pod i onda ponovo urla za istom!!!!!!
    Ponovo pitam u vrticu gdje ima poludnevni boravak, kakav je, a oni mi kazu da je fantastican. Posaljem mamu da priupita ponovo, a oni joj odgovore isto i pitaju "a zasto otac ne vjeruje kakav mu je sin, sto je problem?"
    Neznamo sto raditi, druga beba je na putu a nismo sigurni da dobro postupamo sa prvim djetetom.

  2. #2
    renata avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb, dubrava
    Postovi
    1,398

    Početno

    mozda malo isprobava granice i privlaci paznju. zato sto ste jednom reagirali na nacin koji ga je potaknuo da to opet napravi, dali ste mu sto je htio da biste ga usutkali, recimo. ili ste mu samo poklonili paznju vise nego inace.
    sva djeca imaju u nekoj dobi takve ispade i svi mi grijesimo, ne mozes stalno biti dosljedan.
    najbolje rjesenje je ignorirati, ali samo onda kad je ocito da vas isprobava, ne onda kad mu je stvarno lose ili kad je stvarno tuzan.

    meni je lara imala takve ispade najcesce kad je bila umorna. to se moze recimo preduhitriti tako da ne dovedes dijete u situaciju da je premoreno. onda nam vise nista nije palilo a bila je stvarno grozna.

    nekad pali i skretanje paznje na nesto zanimljivo.
    ali probajte mu ne popustati kad "izvodi"
    "po guzi" obicno ne pali.

    na www.askdrsears.com ima dobrih stvari o disciplini

  3. #3
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    i moji su imali (a mladje jos uvijek ponekad izvodi slicne scene :shock: ) takve "napade", bas ovo sto opisujes: urla mamaaaaa, daj mi TO, kad joj dam vice necuuu, necuuuuuuu, ako uzmem opet hoce i td. Evo, sad dok pisem smijesno mi je, ali u tim trenucima mi je jako tesko, jer ju ne mogu smiriti, ona je uzasno frustrirana, a moji zivci svake sekunde sve tanji i tanji ....

    do ovakvih scena dolazi uvijek kad je umorna (pisem za Ninu, ali je i Sergej izvodio potpuno istu stvar), pospana, na izmaku snaga...
    slazem se s renatom, najbolje bi bilo preduhitriti situacije kad prijeti histerija, jer kad jednom krene, gotovo je ... :/ Urlaona

    Kazes maleni histerizira kad dolazite iz setnje, ili iz vrtica - mozda je i on umoran nakon cijelog dana provedenog u vrticu, zeljan roditelja, pomalo ljut na vas sto vas nije bilo .... a svoje frustracije ne zna i ne moze izraziti drugacije nego urlikanjem

  4. #4
    Sanjica avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Moslavina
    Postovi
    919

    Početno

    Mislim da to prolazi svaki roditelj, samo neki u većoj a neki u manjoj mjeri. Batine će slabo pomoći, ali ignoriranje će to vrlo brzo izliječiti. Treba samo malo pripaziti da se ne ozlijede jer neki znaju tako daleko ići da lupaju glavom o zid ili se grizu... Bacanje po podu je gotovo neizbježno...

  5. #5
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Osim umora spomenula bih i glad - dobro ih je poslije podizanja iz vrtica odmah nahraniti s necim jer meni je Jan, ako je zadnji obrok bila ona smijesna uzna oko 2, oko pola 5 tako gladan da zna biti doslovno histerican.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Meni je ova knjiga o disciplini od DrSearsa super. Ima super primjera kako reagirati u kojoj situaciji.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno

    samo strpljenja, rekla bih.

    kod nas takva i slicna ponasanja prolaze kroz odredjene faze... dodju, traju, prodju, onda dodje neka druga... vec smo se naucili...

    isto tako, naucili smo i kako se nositi s njima. mozda nije najispravnije, ali imamo sistem slanja u sobu dok se ne ispuse. doslovno tako - davide, idi u svoju sobi i kad se smiris mozes izaci. izlazi vrlo brzo, smiren, bez ponavljanja scene. onda ga pohvalimo da je dobar, pusa, zagrljaj i sve 5.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    MI nikako ne uspijevamo provesti time-out, čak ni sa starijim. Odnosno, muža posluša, mene i baku nikad....
    Kod ovih malih nekad pali da imaš u rezervi neku omiljenu igračku ili knjižicu (malu) pa izvučeš čim počne pokazivati znakove nemira. To može odgoditi stvar za kojih pol sata.

  9. #9
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Kod nas se takve scene javljaju uvijek kad je jako umorna. Prekidamo svaku akciju i idemo kući. Nakon takvih histerija, zaspi ko klada.

    Baš kao što je već i napisano, nastojimo izbjegavati neke akcije u vrijeme kad ima krizno vrijeme (a to je uvijek isto doba dana).

    I preporučam Discipline Book dr. Searsa. Nama jako dobra!

  10. #10
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Kod nas se to događa jaaako rijetko i uvijek pomaže da je uzmem u ruke i odnesem vidjeti nešto jako važno/zanimljivo.
    Ili da joj postavim neko pitanje na koje neće moći odoljeti a da ne odgovori.
    Ne znam što će biti kada bude veća - kad ne bude za uzimanje u naručje :/

  11. #11
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    Ne znam što će biti kada bude veća - kad ne bude za uzimanje u naručje

    tad ćeš ti histerizirati

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •