Stranica 2 od 6 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 251

Tema: biokemijska trudnoća

  1. #51
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    nely, ako je tijelo spremno ono ce prihvatiti trudnocu, znaci odgovor je da. I sretno~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  2. #52
    nely avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    402

    Početno

    hvala..

  3. #53
    mimi81 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    789

    Početno

    Imam ja jedno pitanje vezano za biokemijsku trudnoću a to je da li treba nakon nje, kad završi krvarenje napraviti kakve pretrage? Bila sam u stimuliranom ivf. Hvala

  4. #54
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    ne treba mimi, bar ja nikada nisam, a imala sam 2 biokemijske.

  5. #55

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    177

    Početno

    neki dan sam napravila test jer sam imala užasne mučnine..
    Pokazao plus,slabo vidljiv,ali pozitivan.
    Jutros prokrvarila,ginekolog je rekao da je biokemijska.

    I dalje krvarim,oskudno i bezbolno. Jel to normalno?
    Jer vidim da svi spominjete užasno obilne i bolne menstruacije poslije biokoemijske trudnoće

  6. #56
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj ***MARETA prvotno napisa Vidi poruku
    neki dan sam napravila test jer sam imala užasne mučnine..
    Pokazao plus,slabo vidljiv,ali pozitivan.
    Jutros prokrvarila,ginekolog je rekao da je biokemijska.

    I dalje krvarim,oskudno i bezbolno. Jel to normalno?
    Jer vidim da svi spominjete užasno obilne i bolne menstruacije poslije biokoemijske trudnoće
    I ja jučer počela krvariti nakon biokemijske trudnoće.
    Meni su u bolnici napravili UZV, rekla je dr. da se sve lijepo samo očistilo, dobila sam terapiju Ergometrin 3x1 3 do 5 dana.
    Rekli su mi i u bolnici, a i moj dr., da to sve zajedno tretiram kao normalnu menstruaciju. Dakle, nikakve specijalne pretrage, ništa. Kontrola za 2 tjedna, a u slučaju jačeg krvarenja odmah.
    Za sad je krvarenje kao i svako do sad, osim što imam jače bolove nakon što popijem tabletu, a i to je normalno.
    Ja sam inače počela krvariti točno tjedan dana nakon pozitivne bete.

  7. #57
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    Citiraj ***MARETA prvotno napisa Vidi poruku
    neki dan sam napravila test jer sam imala užasne mučnine..
    Pokazao plus,slabo vidljiv,ali pozitivan.
    Jutros prokrvarila,ginekolog je rekao da je biokemijska.

    I dalje krvarim,oskudno i bezbolno. Jel to normalno?
    Jer vidim da svi spominjete užasno obilne i bolne menstruacije poslije biokoemijske trudnoće
    ja sam prvu imala strašno obilnu i za moj pojam bezbolnu... druga je bila normalna, možda malo obilnija...

    cure :hug:

  8. #58

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    177

    Početno

    još uvijek oskudno krvarim, fizički se dobro osjećam samo što me boli glava od plakanja
    Mm je isto u komi..
    Jutros me ginekolog s vrata tješio da ima masu trudnoća s krvarenjem..
    Kad sam se namještala za uzv, pomislila sam kako ću vidjet tu malu flekicu i kako ovaj put želim roditi prirodno
    Netom poslije sam se slomila, još uvijek ne vjerujem.
    Tako bih voljela da nisam napravila test, da mi je ginekolog bar rekao da možda nije bila trudnoća.

    Znam da je puno teže izgubiti bebu u kasnijoj trudnoći, nisam ni sanjala da ovako nešto može boljeti..
    Valjda će biti bolje


    Čitam po netu..
    Biokemijska trudnoća je kad tijelo odmah odbacuje plod..
    Nije mi jasno zašto do toga dolazi.
    I zašto se ne vidi na uzv-u?

  9. #59
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Ja sam prokrvarila dva tjedna nakon pozitivne bete, no kako za ta dva tjedna beta nije prešla stotku, rekli su da je biokemijska. Imala sam dva dana jače bolove (koje inače u zadnje vrijeme nemam) i mrvicu obilnije krvarenje.
    Kako se nije sve očistilo, beta je opet počela rasti i tri tjedna nakon spontanog/menstruacije narasla na sto i nešto sitno. Zatim je ponovno počela padati i prokrvarila sam za tjedan dana, na dan kada je pala ispod deset. To krvarenje nije bilo ni obilno ni bolno.
    Uglavnom, doktor na kraju nije bio siguran je li biokemijska (po malim vrijednostima bete je, no predugo je trajalo, 10 tjedana, pa se to ne uklapa u biokem. trudnoću) ili vanmaternična.

    MARETA, možda da izvadiš betu, jer krvarenje ne mora nužno značiti pobačaj, pogotovo ako je oskudno.

  10. #60
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Na UZV-u se trudnoća može vidjeti najčešće tek tjedan dana nakon izostanka ciklusa (5. tj.), i to se vidi samo gestacijska vrećica, ne i plod. Prerano je da bi se prije išta vidjelo, pogotovo ako se zaista radi o biokemijskoj.

  11. #61
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Dakle, UZV uglavnom nema smisla raditi prije barem punih 6 tjedana (ako se radi o urednim ciklusima, 28 dana otprilike). I meni su svaki put radili rane UZ-ove, i to je bilo mučenje, jer se ništa ne može ni vidjeti ni predvidjeti.

  12. #62

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    177

    Početno

    ako odem u ponedjeljak vaditi betu, hoće li biti kasno?
    U prvoj trudnoći mi je rađen uzv sa 4 tjedana i bila je gestacijska vrećica.

    Ne znam,voljela bi da nije bila T..Ali imala sam iste simptome ko u prvoj trudnoći i nije mi bilo na kraj pameti da sam trudna dok test nije pokazao plus.

    TNX

  13. #63
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Neće biti kasno, barem ćeš znati na čemu si. Drži se

  14. #64
    Vali avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    795

    Početno

    Ja sam imala dvije biokemijske s normalnim menstruacijama, ne prebolnim i ne preobilnim. Kontrolirala sam pad bete i nisam vise odlazila na kontrolu. Kad je pala, to je bilo to. Nikakvih komplikacija nije bilo, iduci ciklusi su bili normalni.
    Svakako u ponedjeljak napravi betu!

  15. #65
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Da postavim tu pitanje, možda netko zna. Kad se nakon biokemijske trudnoće smije početi vježbati? Konkretno npr. trbušnjake.
    Meni je dr. rekao da sve najnormalnije, jedino je seksanje trenutno zabranjeno.
    Pretpostavljam, da bi ipak bilo dobro malo pričekati sa trbušnjacima?

  16. #66
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Mislim da ne treba čekati ni s čim. Mnoge biokemijske se dogode, a da žena to ne zna. Nisam čekala ni s odnosima ni s vježbanjem. Odnose sam imala čim je krvarenje prestalo, a na biciklu sam bila i dok je trajala biokemijska, i dok sam krvarila, i odmah poslije. Biokemijska trudnoća je praktički ko obična menstruacija, mislim, jer se nije razvila ni gestacijska ni išta drugo.

  17. #67
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj vikki prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da ne treba čekati ni s čim. Mnoge biokemijske se dogode, a da žena to ne zna. Nisam čekala ni s odnosima ni s vježbanjem. Odnose sam imala čim je krvarenje prestalo, a na biciklu sam bila i dok je trajala biokemijska, i dok sam krvarila, i odmah poslije. Biokemijska trudnoća je praktički ko obična menstruacija, mislim, jer se nije razvila ni gestacijska ni išta drugo.
    A dobro, budem onda pričekala dok popijem lijek do kraja, to je još valjda 2 dana.

  18. #68
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Sad vidim da piješ ergometrin, ne znam je l' on ima veze s vježbanjem, tj. naprezanjem. Ja sam ga pila samo nakon kiretaža (i nijednom nisam uspjela popiti do kraja, zbog jakih bolova), no kako je trudnoća bila 9./10. tjedana, pauzirala sam s vježbanjem do idućeg ciklusa.
    Nisam znala da daju ergometrin i kod biokemijske.

  19. #69

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    Citiraj vikki prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam znala da daju ergometrin i kod biokemijske.
    isto prvi put čujem

  20. #70
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj ZO prvotno napisa Vidi poruku
    isto prvi put čujem
    Izgleda da kod nas daju. U bolnici mi je dr. odmah prepisala Ergometrin 3x1 2-3 dana, a na UZV nema ničega, sve je ok. Onda kad sam pitala svojeg ginekologa, jer sam mislila da će mi reči da ga ne trebam piti, on mi je rekao da pijem 5 dana.
    I sad ga pijem. Bolovi nisu prejaki. Danas ih skoro pa ni nema bez obzira što popijem Ergometrin, a prve dane su bili kao jači menstrualni, kad bih popila lijek.
    Nemam pojma koliko dugo ću ga piti, vjerojatno neku zlatnu sredinu od 4 dana.
    Posljednje uređivanje od Anemona : 21.08.2010. at 22:51

  21. #71

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Izgleda da kod nas daju. U bolnici mi je dr. odmah prepisala Ergometrin 3x1 2-3 dana, a na UZV nema ničega, sve je ok. Onda kad sam pitala svojeg ginekologa, jer sam mislila da će mi reči da ga ne trebam piti, on mi je rekao da pijem 5 dana.
    I sad ga pijem. Bolovi nisu prejaki. Danas ih skoro pa ni nema bez obzira što popijem Ergometrin, a prve dane su bili kao jači menstrualni, kad bih popila lijek.
    Nemam pojma koliko dugo ću ga piti, vjerojatno neku zlatnu sredinu od 4 dana.
    znaju doktoru što rade i zašto, sretno draga dalje

  22. #72
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Citiraj ZO prvotno napisa Vidi poruku
    znaju doktoru što rade i zašto, sretno draga dalje
    Točno. Možda bi se i moja biokemijska očistila odmah s prvom menstruacijom da sam ga pila, a ne tek s drugom.

  23. #73

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    177

    Početno

    Citiraj vikki prvotno napisa Vidi poruku
    Točno. Možda bi se i moja biokemijska očistila odmah s prvom menstruacijom da sam ga pila, a ne tek s drugom.

    vikki, a kako ti znaš da se očistila tek s drugom menstruacijom?
    I otkud sad te tablete?
    Meni ginekolog ništa nije rekao

  24. #74
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Zato što mi je beta nakon spontanog koji je krenuo sa šest tjedana trudnoće (obilno krvarenje i jači bolovi) ponovno počela rasti.
    26.5. je krenuo spontani (beta je iznosila 24 treći dan krvarenja i to je bilo O.K.), ali je 4.6., kad sam je vadila da se uvjerim da je na nuli, ona narasla na 70 i nešto. Vadila sam je dalje svaki treći dan otprilike (stalno je rasla) sve do 18.6. kad je pala ispod 10 i taj dan sam opet prokrvarila. Postoji i sumnja da je bila vanmaternična, teško je reći kad se na tako malu betu na UZ ništa ne vidi.

  25. #75
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Da pitam vezano uz betu, gledala sam več tablice vrijednosti, koja je najmanja beta za normalnu trudnoću?
    Moja je bila 48 i dr. mi je rekao da je to po njemu premala beta, a gledam po tablicama to je beta 14. dan nakon ovulacije, a meni je to točno odgovaralo.
    Moje mišljenje je da je i ta beta mogla biti ok, da se je redovno duplala kako treba.

  26. #76
    visibaba avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    563

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Da pitam vezano uz betu, gledala sam več tablice vrijednosti, koja je najmanja beta za normalnu trudnoću?
    Moja je bila 48 i dr. mi je rekao da je to po njemu premala beta, a gledam po tablicama to je beta 14. dan nakon ovulacije, a meni je to točno odgovaralo.
    Moje mišljenje je da je i ta beta mogla biti ok, da se je redovno duplala kako treba.
    a jesi li je provjeravala ponovno? nakon dva dana?
    a kada si prokrvarila?

  27. #77
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Da pitam vezano uz betu, gledala sam več tablice vrijednosti, koja je najmanja beta za normalnu trudnoću?
    Moja je bila 48 i dr. mi je rekao da je to po njemu premala beta, a gledam po tablicama to je beta 14. dan nakon ovulacije, a meni je to točno odgovaralo.
    Moje mišljenje je da je i ta beta mogla biti ok, da se je redovno duplala kako treba.
    U pravu si. Nije toliko važno koliko ona iznosi određeni dan, nego da se pravilno dupla. 14 dana nakon ovulacije beta u pravilu trebala biti iznad 100, no može se dogoditi da je malo kasnija implantacija, tako da ni beta 48 ne bi značila nešto loše da se dalje pravilno duplala.
    Moja je 19 dana nakon ovulacije bila 53, i tu se odmah znalo da neće biti uredna trudnoća.

    Uglavnom, za potvrditi urednu trudnoću treba izvaditi barem dva-tri puta betu (svaki drugi dan), a jedan nalaz sam po sebi ne može ništa pokazati ni prognozirati, bez obzira n to je li on prema tablici nizak ili visok.

  28. #78
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Kod mene je baš tako bilo, ta beta je odgovarala stvarnom stanju i danima nakon ovulacije. Ponavljala ju nisam, jer je trebalo ponoviti u subotu, kad naš lab ne radi. Računala sam da ako je sve u redu i ako budem bez nekih specijalnih bolova da ću ići kod dr. na UZV kad bi se trebali vidjeti otkucaji, međutim prokrvarila sam 7 dana nakon te bete.

    Pitam zato, jer ispada po riječima dr. da bi on odmah u startu tu betu otpisao kao premalu. I što bi onda učinio?
    UZV ionako tako rano ne bi bio od pomoči, jedino smo onda mogli ponoviti betu nakon dva dana, ako se ne bi duplala, znali bi da nije ok. I što dalje? Čekala bih da li će krenuti samo, ili kiretaža?

    Imam dojam da je ovako ispalo bolje na neki način, krenulo je samo, bez prethodnog nerviranja, osim što je nedostatak mojih tjedan dana koje sam vjerovala da sam redovno trudna.
    Nemam pojma.

  29. #79
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    I kada trudnoću otpišu u startu (a to se po vrijednostima bete, ako se prati i samo nekoliko dana, vrlo lako da zaključiti), oni ne mogu ništa nego čekati. Predzadnju trudnoću sam provela u Petrovoj, mjesec dana do kiretaže sam ležala bezveze, znali su da će završiti kiretažom jer se beta duplala za samo 30-40%, ali ne smiju raditi kiretažu sve dok beta raste i dok se definitivno ne uvjere da srce neće prokucati ili, ako ima otkucaja, da su prestali. U protivnom bi to tretirali kao namjerni pobačaj.
    Da bih izbjegla isto, ovaj put se nisam dala u bolnicu, nego sam tražila dr.-a koji je upoznat s mojom pov. bolesti i molila neka samo pratim betu. S tim da je prošli put na UZ bila gestacijska, a ovaj put se nije ništa vidjelo, niti ne može na male vrijednosti bete (tek iznad 600, kako u kojem slučaju). Kad je utvrđena umutarmaternična trudnoća (dakle da se vidi GV ili i GV i plod), ako nije uredna, ide se na kiretažu, a ako se na UZ ništa ne vidi, čeka se (najčešće ne dugo, no, evo, ja sam ovaj put čekala gotovo 6 tjedana da potvrđena trudnoća završi spontano).

  30. #80
    lastavica1979 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    972

    Početno

    Bok ja kad sam imala biokemijsku moja beta je bila 30 i osjecala sam dapuno piskim kavu i cigarete nisam mogla smislit to su bili simptomi.Dr mi je dao da pijem Duphaston 3x1 al uz njega sam prokrvarila i beta je pala na 2,2

  31. #81

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    253

    Početno

    Molim pomoć, vidim da ste se sve susretale s time! Ukratko, opet mi je pozitivan test na trudnoću. I to nije prvi put samo što je ovaj put dosta vidljiva druga crtica. Mi smo na postupku potpomognute oplodnje tek u fazi pretraga, za sada imamo dijagnozu terathozoospermie. Uglavnom kasni mi tri dana, bole me jajnici kao da ću dobiti i htjela sam isključiti trudnoću zbog nekih drugih razloga. Šta sad da radim? Neda mi se bacati novce na betu ako je opet lažno poz.test. Napominjem da je ovaj put stvarno vidljiva crtica ali iskustvo mi kaže da nemogu baš misliti pozitivno. I da, ciste mi nikada nisu nađene kao ni tumori koji bi utjecali na lažno poz.rezultate.

  32. #82
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Petronjela, ustvari tako rano nemaš druge nego izvaditi betu. Neka ti dr. da uputnicu. Mislim da ti čak i dr. opće prakse može dati, a ginekolog 100% može.
    Izvadi betu i ponovi nalaz za dva dana, onda si na neki način sigurna i imaš konkretne rezultate.

  33. #83

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    253

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Petronjela, ustvari tako rano nemaš druge nego izvaditi betu. Neka ti dr. da uputnicu. Mislim da ti čak i dr. opće prakse može dati, a ginekolog 100% može.
    Izvadi betu i ponovi nalaz za dva dana, onda si na neki način sigurna i imaš konkretne rezultate.
    Ma znam da nema drugog načina, ali nemogu opet kroz to razočaranje proći...A šta vama kažu, zašto se to događa? Meni je ovo živo mučenje..

  34. #84
    lastavica1979 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    972

    Početno

    Ja kad sam imala biokemijsku bila je kriva stitnjaca tj visi tsh dibila sam terapiju eutirox 50 pila kontrolirala tsh,t3,t4 i sad sam trudna danas sam vadila prvu betu koja je 4449.otisla kod endokrinologa i povisio mi eutirox 75 mg. Ako si u fazi vadjenja nalaza onda ce ti mpo dr ordinirat hormone

  35. #85
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Petronjela znam da ti je živo mučenje, ali budi optimistična. Zašto ne bi ovaj put bilo sve u redu i nećeš biti razočarana. Čuda su moguća. Puno ih je rođeno na ovom forumu.

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~da bude sve kako želite!

  36. #86

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    253

    Početno

    Lastavica tsh mi je 4.2, na granici, sad sam ponovila nalaz pa ćemo vidjeti da li će trebati šta za to.
    Beti3 hvala na lijepim željama ali malo previše bole jajnici da bi to bilo to...Za dva-tri dana ću valjda znati više.

  37. #87

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    253

    Početno

    I Lastavica...Čeeeessstiiitaaaam ti, želim ti lijepu, školsku trudnoću!!!!!

  38. #88
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    petronjela, to sto te bole jajnici ne mora znaciti nista lose - masa zena na pocetku trudnoce ima menstrualne bolove. ali tsh ti je stvarno granicni i trebala bi to detaljnije pregledati. i odi po betuuuu!!!!

    sretno!!!

  39. #89
    lastavica1979 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    972

    Početno

    evo ja dans bila kod endokrinologa i on hoce spustit tsh ispod 2.Poveco mi dozu eutiroxa na 75 mg.Petronjela naruci se kod endokrinologa,dok sredis terapiju ako ces morat to ce opet potrajat.Ja sam 2 godine u braku i odmah sam pocela s mpo jer od mladosti imam problema i evo natezem se 2 godine.

  40. #90

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    253

    Početno

    Cure hvala puno na pomoći ali čekam još malo...bojim se bete..Možda sutra ili prekosutra je vadim. Jer znate gdje se u Zagrebu može vaditi na uputnicu ali da se ne čeka preko mjesec dana?
    Za sada M još nema i zlo mi je..to je valjda dobro.

  41. #91
    lastavica1979 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    972

    Početno

    Ne znam ja sam jucer vadila na rebru jer tamo radim pa su mi cure moje izvadile krv i nosila sam u labos. Mozda vinogradska radi. Di cekas betu mjesec dana ona je gotova za 40 minuta

  42. #92
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj Petronjela prvotno napisa Vidi poruku
    Cure hvala puno na pomoći ali čekam još malo...bojim se bete..Možda sutra ili prekosutra je vadim. Jer znate gdje se u Zagrebu može vaditi na uputnicu ali da se ne čeka preko mjesec dana?
    Za sada M još nema i zlo mi je..to je valjda dobro.
    Beta se može izvaditi u svakoj bolnici na uputnicu, a isto tako ju možeš platiti sama u bilo kojoj bolnici (cca 140 kn). Nalaz se čeka maksimalno 2 sata, jer se beta smatra hitnom pretragom, ne znam od kud ti tih mjesec dana.

  43. #93

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    253

    Početno

    Zadnji put, prije točno godinu dana, bila je sumnja na vanmaterničnu trudnoću, zvala vinogradsku da se naručim, rekli mi za mjesec dana, na što ja rekla da nisu normalni i otišla u privatni lab. Sad nisam baš pri novcima do plaće pa me zanima dal postoji u nekoj bolnici ta mogućnost.

  44. #94
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Možda si pobrkala hormone, čeka se za ženske spolne hormone oko mjesec dana, a za betu se ne treba naručivati i gotova je isti dan (u Petrovoj i na Vuku Vrhovcu sigurno).

  45. #95
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj vikki prvotno napisa Vidi poruku
    Možda si pobrkala hormone, čeka se za ženske spolne hormone oko mjesec dana, a za betu se ne treba naručivati i gotova je isti dan (u Petrovoj i na Vuku Vrhovcu sigurno).
    X
    Ponavljam - beta je hitan nalaz.

  46. #96

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    253

    Početno

    Ma nisam, znam kaj je beta a kaj su hormoni štitnjače. Svejedno hvala. Sutra ponavljam testić pa ako je opet pozitivan idem do gin i uputnicu uzeti. Nadam se da nebu došla M do tad, a ni poslije .

  47. #97
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj Petronjela prvotno napisa Vidi poruku
    Ma nisam, znam kaj je beta a kaj su hormoni štitnjače. Svejedno hvala. Sutra ponavljam testić pa ako je opet pozitivan idem do gin i uputnicu uzeti. Nadam se da nebu došla M do tad, a ni poslije .
    Ne znam, ali to stvarno nije moguće. Jer nalaz bete na koji se čeka mjesec dananema apsolutno nikakav značaj.
    Beta se obično vadi samo kad nešto nije u redu, kad se sumnja na izvanmateričnu trudnoću, biokemijsku,... to su sve hitne situacije i nikad nisam čula da bi se čekala mjesec dana.
    Oprosti, ali stvarno to nije moguće.
    Ja sam vadila jednom na uputnicu, bila je gotova za max 2 sata, i nedavno na vlastitu inicijativu, bez uputnice, gotova za cca sat vremena.
    I za betu me nikad nisu naručivali, niti mene, niti nikoga koga poznajem. Tako da stvarno ne znam, mislim da to nije moguće.

    Meni su čak zadnji put rekli da moram osobno pričekati nalaz, baš zato jer se računa kao hitan nalaz.
    Posljednje uređivanje od Anemona : 01.09.2010. at 13:46

  48. #98
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Citiraj Petronjela prvotno napisa Vidi poruku
    Ma nisam, znam kaj je beta a kaj su hormoni štitnjače.
    Nisam mislila na hormone štitnjače, nego na FSH, LH, E2, DHEAs i sl. Oni se čekaju, beta ne (jedini je problem ako bolnica nema reagensa, dosad sam je vadila barem 20-ak puta i samo mi se jednom dogodilo da Petrova nije imala reagensa pa je trebalo čekati 2-3 dana, otišla sam vaditi na VV onda).

  49. #99

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Citiraj vikki prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam mislila na hormone štitnjače, nego na FSH, LH, E2, DHEAs i sl. Oni se čekaju, beta ne (jedini je problem ako bolnica nema reagensa, dosad sam je vadila barem 20-ak puta i samo mi se jednom dogodilo da Petrova nije imala reagensa pa je trebalo čekati 2-3 dana, otišla sam vaditi na VV onda).
    Meni se dogodilo da mi je izvađena beta u Petrovoj zbog sumnje na vanmaterničnu (na uputnicu) i da su mi nakon vađenja rekli da će nalaz biti gotov za mjesec dana jer nema regensa.
    I da stvar bude gora vađenje su naplatili 30-tak kuna.

  50. #100
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Svašta (al me ne iznenađuje). To im je dužnost reći prije vađenja (barem su meni rekli), pa se fino okreneš i odeš u drugi labos (VV je najbliži). A na uputnici obično piše endokrinološki laboratorij tako da možeš bilo u bilo koju bolnicu koja ima endokrinološki.

Stranica 2 od 6 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •