Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 251

Tema: biokemijska trudnoća

  1. #1
    Pepe2 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    362

    Početno biokemijska trudnoća

    Molila bih sve koji imaju iskustva ili ikakva saznanja o biokemijskoj trudnoći da mi pomognu - savjetom, preporukom kakve pretrage bih sad trebala raditi i sl...
    Evo ponovilo se i drugi put...prvi put sam slicnu situaciju imala u veljaci...testić kod kuce bio pozitivan na dan ocekivane M, ali do veceri M stigla...otisla sam u bolnicu, ali ondje su mi samo rekli da je to M , a test je bio pozitivan jer je jajasce bilo oplodjeno, ali se nije uhvatilo..i ja odem tako doma i na nikakve me preglede nisu poslali...
    Sad opet ista stvar...Na dan ocekivane M opet sjena na testu, ovaj put nakon dva dana M ipak stigne, opet onako obilno i bolno...nisam nikamo ni isla sad...
    Molim zato nekoga od Vas da mi savjetuje sto bih mogla sama uciniti...

  2. #2
    printemps avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    južna dalmacija
    Postovi
    175

    Početno

    Draga Pepe2 jako mi je žao što ti se je to dogodilo i nadam se da ćeš ubrzo naći u čemu je problem, ja bi ti savjetovala da provjeriš progesteron!

  3. #3

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Meni je navodno zadnji put isto bila biokemijska.
    Nemam siguran podatak, nisam radila test, ali su simptomi jako slični.
    Isto je bilo "grumenčića"... S tim da mi je to sve krenulo 3-4 dana prije očekivane M. Sad kad bolje razmislim, to mi se desilo bar dva puta do sad. Slijedeća je menga bila normalna.

    Ginić mi je rekao da je to sasvim normalno, desila se oplodnja, ali se nije uhvatilo. Tijelo se očistilo i idemo dalje. U opće se ne broji ni kao trudnoća ni kao spontani...

    Gledam na to kao sreću u nesreći, znači da ipak imamo šanse... Ipak postoji mogučnost oplodnje! :D :D :D

    Ginić mi je rekao "samo naprijed", te smo i poslušali ginićev savjet!

  4. #4

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno Re: biokemijska trudnoća

    Citiraj Pepe2 prvotno napisa
    ...Na dan ocekivane M opet sjena na testu, ovaj put nakon dva dana M ipak stigne...
    Zato ja ne radim testove... Ne želim se lažno nadat i nakon toga razočaravat...
    Ili će se uhvatit kako treba ili neće...

    Žao mi je što ti se to desilo i nadam da će ti idući put plusić duuuuuuuuuugooooooooo potrajat...

    Pozdrav!

  5. #5

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,137

    Početno

    pepe ja sam imala 3 biokemijske bete su mi bile cca 30.40.60 :/
    Ona ne zahtjeva nikakve pretrage jer se jajašce oplodilo ali se ne implantiralo .. Kazu da je najčešće zbog nekakvog kromosomskg problema ili nekakvih drugih abnormalnosti.. Tako da je u jednu ruku mozda i bolje sto se nije implantiralo jer su velike sanse da nesto nije bilo u redu s njim. :/
    To se desava skoro polovici zena samo sto ako ne napravish jako rano test ni neznash.. zato moja preporuka ostavi se testova bar dok ne prodje 2-3 dana od očekivane M.
    Ja iskreno nemislim onako "sad znam da mogu" jer to nije ni pol puta do .
    Koliko dugo vi pokusavate ako vam je proslo godinu dana mozda da odesh svom dok. pa da ti bar radi folikumetriju :/

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Mkd
    Postovi
    1,667

    Početno

    ja sam imala jednu biokemijsku, krvarila puno, boljelo me strasno.
    Poslali smo materijal na patologiju. Radili i neke druge pretrage. Rekli mi da je bio problem u kromozomima. Ja sam bila u bolnici jer nisam mogla prestati krvariti.
    Zao mi je nemam druge rijeci.
    (pravila si neke pretrage, da nije koja bakterija u pitanju)

  7. #7
    Pepe2 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    362

    Početno

    evo boli me i danas i ide obilno jos uvijek ( 3DC)...nisam do sad radila nikakve pretrage pa sam zato pitala sto bih sad trebala prvo napraviti...cini mi se da sam negdje ovdje procitala da se neki hormoni vade bas 2 ili 3 DC...

  8. #8

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,137

    Početno

    prolaktin ide 3 dc(i to ako mozesh izvaditi ujutro u 8 pa opet popodne u 4 dok.ti na upotnicu napishe samo pored 8 i 4 jer se zna desit da je ujutro povishen pa popodne bude normalan) ,progesteron ide 21 dc(znači kad prodje ovulacija) fsh,dheas, tsh,lh,andros.,ft3,ft4,kortizol itd. se radi mislim bilo koji dan i to na nukleranoj.

  9. #9
    Pepe2 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    362

    Početno

    evo ga na, znala sam da ce biti komplicirano...ne znam sto bi to bilo " na nuklearnoj"..kod nas se to vadi u centralnom lab. bolnice i nemam pojma sad hocu li uspjeti ( ima li sve to tamo) izvaditi sve ovo sto ste nabrojale...a pogotovo mi se cini imposible mision to sa vadjednjem u 8 i u 4 :?

  10. #10

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,137

    Početno

    nuklerna (odjel u bolnici) mislim da bi ga svaka veca bolnica trebala imati :/ ili tamo gdje se ide za bolseti stitnjace pa se tamo vade ti hormoni za štitnjacu.. ili poliklinika sunce (ft3,ft4,tsh) cca 250 kn
    Rekla sam ti za to 8 i 4 jer sam ja vadila ujutro 3 x i svaki put povishen kad sam napravila ujutro i popodne onda bio popodne dobar sto je znacilo da varira
    Ti razgovaraj svakako sa svojim dok. koje ce ti homone raditi jer nije u svakog dok. isto ...
    nije komplicirano sve odesh i izvadish taj 3 dc za pol h gotovo .. stave ti onu iglu u ruku odsjedish pol sata i onda ti izvade krv i gotovo sutra ujutro donesesh 24h urin i za 2 tj nalazi dodju doma.. zvuči jakooo puno toga ali to je 2 bocice krvi
    mozda da napravish i onaj OGGT test da ti prekontroliraju inzulin ..
    (onda si odradila sve hormone štitnjača,nadbubrežne,hipofiza itd.)

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Mkd
    Postovi
    1,667

    Početno

    Prolaktin mozes svaki dan ciklusa, vadi se 3 zbog ostale hormone da te ne bockaju svaki dan.
    3 dc vadis
    FSH i LH, kao i estradiol i testosteron.
    Progesteron vadis 21 dc ako imas 28dnevne cikluse.
    Meni su uzeli uzorak od krvi i uzorak od tkiva, nije bila kiretaza, vec nesto kao biopsija. Napravljen je kariogram. Kod mene su radili sve to jer imala sam probleme sa zacecem (imam ih jos uvijek).
    Zao mi je, znam niz sta prolazis. Ako trebas jos neke odgovore pitaj

  12. #12
    niccoleta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    428

    Početno

    prolaktin možeš vaditi bilo koji dan ( meni je bio jako povišen pa me slala ponovno i rekla da mogu bilo koji dan) samo ti na uputnicu treba napisati nešto da oni tamo znaju da dva put vade u jednom danu
    ove ostale hormone uglavnom na 3dc (meni je spadala subota pa sam im se javila i dogovorili se) a progesteron onda ide poslije 20tog dana (ne znam točno koji)

  13. #13
    Pepe2 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    362

    Početno

    Evo, dobila sam uputnicu za te hormone i hormone stitnjace od svoje doc...sad sam cula da i u lab. moram platiti 21 kn za hormone stitnjace..a koja je sad to fora da prije vadjenja moram hodat 2 sata? :?
    pa do biograda bih mogla stici pjesice onda...nemam pojma kako sad to izvesti jer kod nas u lab. moras doci u 6 sati da bi uhvatio neki broj po kojem te onda prozivaju..znaci ja bi u 4 trebala setati po plazi do 6 sati???
    nis mi ovo nije jasno, a nisam nikog pitala...i pitanje za vas - treba li biti nataste za to vadjenje krvi?

  14. #14

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    139

    Početno

    Ja imala dvije biokemijske, pa nakon njih pobacaj zbog sirenomelije pa vanmatericnu i sad sam konacno trudna 16 tjedana.
    Buduci da nije bilo nikakvih fizickih razloga za sva ova dogadjanja, otisli smo MM i ja na cijelo brdo testova da se vidi da li je stvar genetike. Dr. Duić u bolnici Merkur u Zagrebu je super za infertilitet iz nepoznatog razloga - on ti da cijelu listu pretraga koje trebas obaviti, ukljuceno je sve moguce, malo traje ali onda znas na cemu si. Meni nije bilo nista, bas nista, a kad sam to saznala ostala trudna u roku od tjedan dana - ima nesto i u glavi :D

  15. #15

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,137

    Početno

    pepe nemorash nista platiti .. upises sifru N97 i po članku 15 stavka 3 (ak se dobro sjecam) oslobodjena si 100% participacije nedaj se prevariti ...ja nikad nisma hodala čak naprotiv morala sjeditz pol h da se umirim :/

    za stitnjacu nemora biti na taste ali za oggt mora biti...

  16. #16
    Pepe2 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    362

    Početno

    Eh, gejsha konto tvog zadnjeg posta sad cu ispricati sto sam jutros dozivila u lab...moram odmah reci da sam po....pa uopce nece biti cudo ako mi onaj prolaktin bude visok....
    Najprije, jedva da sam u glavi smislila kako cu sve to izvesti, setati, odsjediti, a u isto vrijeme dobiti i neki pristojan broj za redoslijed vadjenja tamo u lab....smislim kako cu pjeske u bolnicu, ali kad sam izasla vani vidim naoblaku i par kapi kise ( u 6.00 ujutro) i vratim se po auto jer posli lab. moram u skoli biti do 9.00...Tako se ja odvezem do bolnice i u lab. uzmem broj (već 64 :? ) i odem na plazu prosetati do 7.00 kad pocinju s upisom i vadjenjem krvi...Vratim se malo prije sedam i sjednem ( da sad odmirujem :? ) i cekam da se na monitoru pojavi moj broj za upis pa onda se opet ceka na drugom monitoru taj isti broj za vadjenje...E sad su nastupili starcici koji su se uredno gurali do saltera i govorili da samo trebaju se upisati...nista nije njima vridilo kad su im ljudi govorili da moraju cekati broj koji drze u ruci ( jer su oni svi uredno uzeli taj broj na ulazu - dakle kuze cemu to sluzi)..e pa stvarno se ponekad upitam jesu li toliko lukavi ili bezobrazni da se prave bedaci kako bi dobili sto zele...a meni kuha jer me sad panika da necu stici na vrime u skolu...no, dobro, stigoh na red za upis, a ono :shock: zena na salteru me zatrazi 132,00 kn...Upitah zasto kad mi je receno da cu platiti 21 kn? Ona ce to na to ( bahatim tonom: Tko vam je to rekao? Kad sam rekla da je rekla sestra kod moje doc. ona se izvikala da kako je to mogla reci kad samo hormoni za stitnjacu kostaju 30 kn...Rekoh joj da nemam sad toliko kod sebe i da cu joj donijeti sutra kad dodjem po nalaze i da ne mogu se vratiti sutra vaditi krv jer moram bas danas jedva je pristala i na uputnici velikim slovima napisala DUG?..
    Docekam onda ( sva jadna) vadjenje, ali nitko mene ne upita ni jesam li setala, ni jesam li mirovala, samo izvadila i to mi se cini i progesteron ( tako sad ne znam za onaj 21 DC jel moram opet po uputnicu) , ni braunile, nista nego sutra su nalazi od 10.00 do 14.00 na salteru...
    Gejsha mozes li mi reci jel to sigurno i po kojoj sam onda osnovi oslobodjena placanja participacije, tj. kod koga i sto da trazim drugi put, jer uopce nisam pri lovi da bih mogla podnijeti ovoliko placanja ko zna koliko jos pretraga?

  17. #17

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...er=asc&start=0
    draga, tu imaš sve, malo pročitaj, bit će ti jasno, ne moraš ni kune platit
    šifra je N97
    oslobođenje od participacije 97
    koji su to

  18. #18

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,137

    Početno

    naravno da je tako

    N97.0 Neplodnost povezana s anovulacijom (izostankom ovulacije)
    Z31 je ako idesh na umjetnu oplodnju i opet si oslobodjena sveg
    te na osnovu tog imash pravo mislim 5 dana bolovanja :/
    a slobodno im reci neka provjere članak 15 stavku 3 gdje ljepo pishe..

    takodjer upozori svoju dok. da ti upishe na uputnice N97

  19. #19

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,137

    Početno

    i ja sam ljuta sto neznaju svoj posao koji rade .-.. meni je jedna odgovorila pa cujte gospodjo ako vi tako kazete ja vam neznam tu administraciju

  20. #20
    Pepe2 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    362

    Početno

    Ajme hvala vam puno na tim informacijama...samo mi jos recite jel to vrijedi i ako ti je uputnicu napisala doc. opce prakse i jel ima to veze s godinama zivota zene...mislim da sam u nekim sad tablicama nesto procitala do 38 god starosti :?
    sutra cu ja pokusati izboriti se da to ne platim.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,137

    Početno

    nema veze koji ti je dok. napisao uputnicu samo dali je ona napisala tu sifru ili neku drugu mozda :/ to za godine stvarno neznam :/ probaj kontaktirati HZZO sutra ujutro prije no sto krenesh ..mislim da ti to naj sigurnije..

  22. #22
    Pepe2 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    362

    Početno

    Jos jednom hvala ...Puno ste mi pomogle sad...
    Javim sutra sto sam uspila i kakvi su nalazi..da bar to bude u redu...

  23. #23

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,137

    Početno

    sretno da sva "nesreca" bude i tih par kuna sto si morala platit a ne nesto vishe

  24. #24
    Pepe2 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    362

    Početno

    Evo me...Na zalost morala sam platiti..nikako se nisu dali uvjerit i rekli da evo meni racun pa se mogu zalit..uputnica je bila prazna..moja doc. nista nije upisala u kucice, a oni su tvrdili da oni ne smiju nista dopisati kemijskom nego mora biti kompjuterski ...kad sam rekla da hocu da napisu nesto sad u te kucice da nebi ostale prazne napisali su iznos koji sam platila..na kraju mi jos rekose da samo gin. moze upisati tu sifru..ma znam da su me preveslali, ali nece vise..

    na srecu mislim da su mi nalazi svi ok jer se sve vrijednosti nalaze unutar ref. intervala ( tocno sredina).

  25. #25

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Pepe2, moj savjet je više tema za prije začeća, ali jesi li mjerila debljinu endometrija, možda zato implantacija ne uspijeva (jer sigurno postoji, dok nema implantacije nema beta HCG-a u krvi, pa ni u urinu).

  26. #26
    Pepe2 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    362

    Početno

    A nisam, evo spremam se ovaj mjesec pregledat sve to sto treba...samo ja sam ovaj put imala blagu crticu na testu ( sto znaci da je beta ipak postojala)
    hvala na odgovoru..

  27. #27

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    pepe ne mogu vjerovat da su ti naplatili, ja sama si sam napisala na neke šifru bez obzira kaj je bio kompjutorski ispis, ja im mašem pred nosom s Narodnim novinama....ne daj se za skuplje pretrage
    super za nalaze

  28. #28
    Pepe2 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    362

    Početno

    Ma jasno da cu sad odmah poceti vikati da hocu sifru 97...
    Nemam ja tolike novce za pretrage ( pa da je jos kod privatnog, nego ovako - toboze socijalno)..
    Sve me to skupa pomalo deprimira jer ispada da zbog toga sto si ne mogu priustiti sve te preglede necu moci ni bebicu imati...

    Kad sam prvi put bila trudna ( davne 1988.) nisam bila zaposlena, nisam imala prihoda, a redovito sam se svaki mjesec kontrolirala i sve je proslo u najbojem redu bez pare platiti...A sad - radim, imam neku placu ( istina i kredite), a jedva skucam za neki ovako pregled...meni to bas i nije jasno.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    samo inzistiraj...
    OBAVEZNO da ti dr na uputnici napiše N97 pod dijagnozom
    i šifru oslobođenja od participacije 97 - to su slučajno 2 iste brojke, ali 2 različite stvari...jedna kućica je u sredini desno, a jedna ispod otiska knjižice
    to nije ništa extra to su stvari na koje imaš pravo... nek si malo pročitaju te pravilnike...

  30. #30
    Pepe2 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    362

    Početno

    Hvala cure na savjetima...zbilja mi je drago sto vas imam ovdje...

  31. #31
    Leni avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    381

    Početno

    dakle, uputnicu za retrage mi može dati samo ginekolog..
    a ja ga nemam..mislim državnog..

    osim toga i ne znam koje bi pretrage radila..

    gejsha, spominješ Sunce polikliniku.. što tamo da napravim?

    ma moram posjetiti svog ginića pa ćemo vidjeti..
    ovaj ciklus ništa, ali zato idući ..

  32. #32

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    22

    Početno

    imala sam biokemijsku prošli mjesec prokrvarila sam 9.10 i sad mi po mojim ciklusima kasni 3 dana...
    molim vas da mi pomognete sa svojim iskustvima ako je netko bio u sličnoj situaciji...
    neznam da li su mi se ciklusi poremetili ili mi se dogodilo ono što dugo iščekujem...
    hvala unaprijed...

  33. #33
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Tiki, koliko se ja sječam svoje biokemijske menga mi je došla nakon 28 dana, dakle normalno...ja nisam radila nikakve pretrage niti je doki mislila da je potrebno...govori da večina žena u životu doživi biokemijsku a da nisu ni svjesne, i da je to jednostavno nešto za što se priroda sama pobrine.

    Vibram da ti ovaj mjesec uopće in ne dođe

  34. #34

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    22

    Početno

    hvala ti puno roza sad si me razveselila ma sigurno sam trudna...
    :D :D :D

  35. #35

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Rajvosa
    Postovi
    179

    Početno

    ja sam uvjerena da sam u 9. mjesecu imala biokemijsku....
    jednostavno sam osjecala da je to to, ali se bebac nije primio
    Ta M mi je bila uzasnija i bolnija nego inace

  36. #36
    Crtica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Njemacka/tko je blizu neka svrati na kavu
    Postovi
    110

    Početno

    Draga Tiki ja sam cula da se ciklusi jako poremete kada si trudan nakon toga da onu glupu M nedobijes narednih 9 mjeseci,a kod nekih zena to potraje i duze.Tako da se nezabrinjavas u tudnoci je kazu to normalno :D Znam nisam nesto pametna,ali sam jakkkkkkkkkkkkkooooo sretna sto kod tebe jos glupa M nije dosla.Daj Boze da ju je trudnoca poremetila.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    22

    Početno

    he he strašna si...
    hvala do neba na željama...

  38. #38

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    22

    Početno

    sad mi je javila jedna forumašica da je imala 2 biokemijske i da su joj m
    kasnile 10 dana poslije toga...
    aaaaaaaaaaaaaa neću m hoću bebu.............. :D

  39. #39

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    22

    Početno

    napravila sam test imam 2 crtice he he
    trudnaaaaaaaaaaaaaaaaa sam... :D :D :D

  40. #40
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Tiki LUDILO baš mi je drago! Javljaj novosti, a u gin ti savjetujem tek u negdje 6-7 tjednu kad če se sve lijepo vidjeti.


  41. #41

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Mkd
    Postovi
    127

    Početno

    cestitam
    stalno se radujem kad cujem za 2 crtice

  42. #42

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    ma Tiki bravoooooooooooo!dajte više ljudi otvarajte nova odbrojavanja :D :D :D

  43. #43

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    22

    Početno

    he he ovo je stvarno bilo neočekivano gin me naručio kad sam bila prošli
    mjesec za 19.11 pa ću otići da mu kažem novost
    hvala Vam svima :D :D :D

  44. #44
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Draga Pepe2,

    Samo ću ti reći da je meni biokemijska bila dobar znak, u ciklusu nakon nje sam zatrudnila.
    Sretno!!

  45. #45

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    22

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa
    Draga Pepe2,

    Samo ću ti reći da je meni biokemijska bila dobar znak, u ciklusu nakon nje sam zatrudnila.
    Sretno!!
    he he potpisujem lili75 i ja zatrudnila nakon biokemijske :D :D :D

  46. #46
    darcy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    248

    Početno

    Jako mi je drago zbog vas! Sada sam se uključila na ovu temu, nakon svoje 1. biokemijske. Jeste li vi bile na MPO ili ste prirodno zatrudnile? (ako ste uopće još na ovom forumu)

  47. #47
    nely avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    402

    Početno

    da podignem malo..
    imala biokemijsku, i upravo mi zavrsava krvarenje pa mi nisu skroz jasne neke stvari.
    -prvo, kako se sad racunaju slijedeci ciklusi i ovulacije, koje su mi do sad bile skroz redovite 28 dana M..14 dan O
    -jel racunam slijedecu mengu 28 dana od ovog (naknadnog) krvarenja, kao da je i prava M
    -jel mozemo odmah krenuti sa novom trudnocom,vec ovaj mjesec

  48. #48
    nely avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    402

    Početno

    dodatak..
    zadnja (prava) M bila 31.8.
    slijedeca trebala doci 28.9. ali se nije pojavila,osim sto je dan prije krenuo smeckasti iscjedak koji je duze trajao. test potvrdio trudnocu (3 X), a pregled u 6 tjednu da nema ploda u maternici. došla doma i krenulo krvarenje, obilato+nekakvi komadici
    to se desilo 9.10. i sad vec lagano zavrsava
    znaci, moj prethodni post sa pitanjim sa nedovezuje na ovaj, jer je ovo krvarenje nastupilo 11 dana kasnije od ocekivane M (da nije bilo trudnoce)

  49. #49
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    Citiraj nely prvotno napisa
    da podignem malo..
    imala biokemijsku, i upravo mi zavrsava krvarenje pa mi nisu skroz jasne neke stvari.
    -prvo, kako se sad racunaju slijedeci ciklusi i ovulacije, koje su mi do sad bile skroz redovite 28 dana M..14 dan O
    -jel racunam slijedecu mengu 28 dana od ovog (naknadnog) krvarenja, kao da je i prava M
    -jel mozemo odmah krenuti sa novom trudnocom,vec ovaj mjesec

    -racunaju ti se od pocetka 1. dana menstruacije nakon biokemijske
    - da
    - da

  50. #50
    nely avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    402

    Početno

    znaci, iza ovog trenutnog ciscenja-menge-ilikakogodvec slijedeca M dolazi po dosadasnjem "rasporedu" i cim zavrsi ovo krvarenje možemo krenuti racunati plodne dane kao i do sad!? :?
    sorry, moram utvrditi gradivo..

Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •