Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 66 od 66

Tema: ukljucimo se u raspravu

  1. #51

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    104

    Početno Re: Zakljucivanje ocjene i ocjenjivanje

    Citiraj simes prvotno napisa
    ps jesam li vas zagnjavio na ovom forumu?
    mislim da je vrijeme da se i povucem. ćao
    Ma nisi. Pokušala sam malo ići na forum MZOS-a ali ono je tamo tribina za istresanje strahova, bijesa, frustracija, nekulture komunikacije. predstavljanja i promišljanja. Ljudima se dadne mogućnost da pokušaju komentirati postojeće i predlagati nešto novo ali na kraju puno postova je takvih da izgubih volju više i čitati.

    Na ovom Forumu puno je ugodnije.

    Ja ti ne mogu dati razloge zašto zadržati zaključivanje na polugodištu jer sam i ja pobornik da se zaključivanje na polugodištu izbaci iz prakse.

    Interesantno je ono što sam tamo na MZOS primijetila - većina su ogorčeni ocjenama, načinom njihova izdavanja i čak načinom zaključivanja ali kada im predložiš da se maknu ocjene najednom svi žele zadržati tu istu frustrirajuću i nepravednu ocjenu. Gdje je kvaka 22?

  2. #52

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Pazin
    Postovi
    68

    Početno Re: Zakljucivanje ocjene i ocjenjivanje

    Isprika!
    Citiraj simes prvotno napisa
    S kapitalom petice iz prvog polugodista i ocjenama 3, 5, 4,5, 4 na isti nacin se dolazi do petice
    Ovo je nejasno jer mi nedostaje par rijeci. trebalo je:
    S kapitalom petice iz prvog polugodista i ocjenama 3, 5, 4, 5, 4 u drugom polugodistu na isti nacin se, s jos jednim odgovaranjem na kraju, dolazi do petice kao konacne ocjene.
    Pozdrav

  3. #53
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj flower prvotno napisa
    ja uvijek uvazavam misljenje djeteta, ali pri tom imam na umu da ona imaju pravo na misljenje ali smo mi odrasli oni koji nose odgovornost
    to je u redu. ali...

    ne znači da je moje mišljenje ispravno, samo zato što ja nosim odgovornost. u našoj kući se sve raspravlja argumentirano i s uvažavanjem.

    a kad je u pitanju škola - odgovornost je na leđima djeteta. na njima se sve prelama.

    zato smatram da su mišljenja DJECE u ovom slučaju važnija od naših.

    npr. ocjenjivanje na polugodištu: meni je to nekakva informacija, u krajnjem slučaju nagrada ili "nagrada" djetetu za rad u cijelom periodu. ili na neki način "sigurnost" roditelja da je sve u redu.

    mom djetetu to ne znači ništa. jer ona uči cijelu godinu - i na kraju će imati iste ocjene bez obzira na polugodište.

    njeni argumenti su mi u ovom slučaju jači, i iako to nije moje mišljenje - ja ću ju podržati.

    renata ....

  4. #54
    renata avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb, dubrava
    Postovi
    1,398

    Početno

    ja nemam argumente za zadrzavanje zakljucivanja ocjena na polugodistu, nego imam pitanje za g. suljica: sto mislite o prijemnima za srednje skole?

  5. #55
    renata avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb, dubrava
    Postovi
    1,398

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    npr. ocjenjivanje na polugodištu: meni je to nekakva informacija, u krajnjem slučaju nagrada ili "nagrada" djetetu za rad u cijelom periodu. ili na neki način "sigurnost" roditelja da je sve u redu.
    sorci, ali kao informaciju imas niz ocjena koje su u imeniku.
    a nagrada je samo petica, sto sa svima ostalima?

  6. #56
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    renata, pa nije moje dijete mjerilo za sve . uostalom - nitko od nas ne zna što nas čeka. moje dijete može sutra kiksnuti (ne daj bože ), a neko drugo zabljesnuti.

    nagrada mogu biti i druge ocjene. :D (ne bih sad o svom zemljopisu ).

    ovo je bilo samo moje mišljenje, ne stav za koji ću se zalagati. dobila sam kvalitetne protuargumente

  7. #57

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Pazin
    Postovi
    68

    Početno

    Citiraj renata prvotno napisa
    ja nemam argumente za zadrzavanje zakljucivanja ocjena na polugodistu, nego imam pitanje za g. suljica: sto mislite o prijemnima za srednje skole?
    Za neka specificna zanimanja uvijek su nuzni pravi prijemni, ne testomanija. Glazbena, likovna, neka majstorska zanimanja. A ako se na na temelju opceg jednosatnog testa donosi sudbinska odluka, ja sam protiv. Vi koji imate zensku djecu zamislite ako vam taj dan kcer ima bolnu menstruciju ili da im jednostavno je taj dan los bez obzira decki ili djevojke. Jedan jedini testic odlucuje o sudbini djeteta. A bilo ih je u osnovnoj skoli koliko ces, na temeju koje se mogla donijeti realna a ne inflatorna ocjena. nazalost sada su neke ocjene inflatorne. Nastavnici uopce ne razmisljaju da ako dadu neopravdanu ocjenu je ona nekoga ostetila. Misle samo da je nekoga spasila. Svojim gimnazijalcima pokusavam objasniti da se solidarnost iskazuje drugacije, a ne dati svom konkurentu da prepisuje pa mu kasnije gledati u ledja na fakultestskoj listi. Mislim da se stvari pomalo mijenjaju.

    Na kraju. Ipak ce morat odlucivati unificirani testovi ispravljeni po jednakim kriterijima, odnosna vanjska valorizacija. Ali ta vanjska valorizacija mora biti na zavrsetku stupnja obrazovanja, a ne kao prag u novom. Briga je nastavnika iz osnovne kako bi njegov đak prošao na upisu, ali ga ni ne obvezuje. ali ako dobijes informaciju tvoji s prosjecnom ocjenom 4.4 su ostvarili na maloj maturi 2.8, i ako je malom maturom u srednjiem racunalu ujedno ocjenjen i nastavnik, onda vise nista nije kao prije. Dakle, za ucenika je takvo sto kao sto je mala matura ipak manji sok nego prijemni u ss, a za nastavnika je veci sok. Ali tako i treba biti i to ce urediti mnoge probleme.

    pozdrav
    ps ocekujem jos argumente za zakljucivanje na polugodistu. Sto se gubi ako se ukinee?

  8. #58

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Pazin
    Postovi
    68

    Početno dodatak prethodnoj poruci

    Citiraj simes prvotno napisa
    Dakle, za ucenika je takvo sto kao sto je mala matura ipak manji sok nego prijemni u ss
    test je uvijek sok i neugodan, a pogotovo u nekoj novoj zgradi, novoj ucionici, nepoznati nastavnici, silna nova lica u konkurenciji. Prvise i za odraslog, a kamo petnaestogodisnjaka

  9. #59

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    255

    Početno Ma...

    Racela na neki nacin je logicno da gledamo problem na drugaciji nacin..tebi je to struka...meni su to moja djeca....

    Ono sto sam htjela reci....neka praznici budu kakvi god..neka ih cjepka,neka ih slaze,ma neka radi s njima sto hoce,ali ljudi pa ne mozete staviti novi krov na rusevnu kucu...treba postaviti i pojacati temelje i zazidati stare rupe u zidovima pod 1.!!!!

    Ljuti me sto prije nego je preispitao i javnost i struku i RODITELJE I DJECU (jer se njih to naj tice) donio je odluku koju je svatko po potrebi prilagodio sebi..Neki profesori su rasporedili nacin ispitivanja ....bilo pismeni ili usmeni..i prilagodili ga promjenama + stanju brojcanom u razredu...Medjutim VECINA NIJE !!!! Ja ne mogu govoriti (a predpostavljam ni sorciere )u ime drugih skola vec samo one koju pohadjaju moja djeca...

    I nije vic u tome da se roditelj kao usamljeni jahac osvetnik zaputi ka ravnateljici jer ona provodi ne svoju vec odluku ministarstva skolstva !!!!!

  10. #60

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    255

    Početno

    A sad dalje..kazes ne sjecam se svog skolovanja..ma kako da ne..sjecam se da je moj mladji brat (10 godina mladji) dobio moje knjige ( a moji klinci su godina dana razlike i do sada nisu niti jedne knjige mogli naslijediti jer im je program svake godine drugaciji)...

    Sjecam se da su nam testovi bili najavljivani (cak i diktati),a da moji dolaze zuti u faci jer ih je iznenadila testom,iako su joj skrenuli pozornost da su taj dan vec pismeno odgovarali (uz primjedbu "zalite se ministru")...

    Sjecam se da smo sa nestrpljenjem ocekivali 14 dana zimskih praznika jer smo sve stigli...i skijanje i odmor i ponavljanje...,a gledam mojima tuzne face ,jer iz Du otici na skijanje znaci gubitak 2 dana koji odlaze na put,znaci 5 dana skijanja i hops u klupe !

    Sjecam se da smo i onda imali profesore koji su bili bog i batina i razrede od 34-37 ucenika,ali nisu bili optereceni stizanjem programa niti silnim kontrolama kojekakvih inspektora skolstva...

    Sjecam se da pojma nisam imala tko je direktor skole (sada ravnatelj) jer su nam profesori bili izuzetan autoritet,a mojim klincima upravljaju kamere po svim hodnicima ,a ravnateljica je predmet sprdnje ....

    Sjecam se kad je covjek sletio na Mjesec...ali kakve to veze ima..Poanta price je da se ide na bolje....a iskreno....ne nazirem to svjetlo na kraju puta,.....

    Ne kazem da su mu sve ideje lose.....dapace..pozdravljam olaksavanje skolskog programa...ideju matematike jedan dan ,hrvatskog drugi dan,manje knjiga,lakse torbe,opisne ocjene za lik,tjel,glaz.,uvodjenje inform. od 1 razreda,vracanje vjeronauka u crkve..,pa i rascjepkane odmore...ali NE podrzavam experimentiranje na vrat i na nos jer tako stradaju moji klinci...

    btw. i ja jos pamtim i osjecam posljedice suvarovog rezima,zbog kojeg nisam u struci u koju sam bila zaljubljena

    I sto kaze prijateljica po muci....Moj sin je evo do 7 razreda bio odlikas,napredni matematicar i informaticar,malac sa fotogr. pamcenjem..Po PRVI put ga vidim raspamecenog i to da on ne stize!!!!!!

  11. #61

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    255

    Početno

    Kako me vec krenulo..nastavljam...(admin..sorry)
    Navodno postoji prijedlog da se ukine ocjenjivanje na polugodistu i tu sam aps. za..mada ne bi promijenilo cijelu situaciju jer...
    Nasa skola ima sistem..ne gledaju se ocjene koje pisu u imeniku kao ogledalo znanja..Svaki profesor ocjenjuje ucenika po vlastitu nahodjenju...ocjene su samo smjernice..Npr. moja kcer je 6 razred....Pismeni ispiti joj izuzetno teko padaju (dogadja joj se blokada od straha) ,dok je usmeno jaca..(zbog istog problema vec smo drugi mjesec na obradi kod psihologa i logopeda u lokalnoj bolnici,a koji su nam rekli da je s njom sve oke..znaci nema dislex. ili disgraf.,vec je problem u obimnu programu koji netko moze a netko ne moze savladati)..

    So..Iz matematike..pismeni uratci su joj u rasponu od 1-3 unatoc vjezbanju,pomoci i bilo cemu (doma sve zna,u skoli cvrc).Sreca je sto ima profesoricu iz matematike (stara skola,ali izuzetno stroga i pravedna ,pravi pedagog) koja ju prati tijekom nastave (i ne samo nju vec cijeli razred) ,znaci javljanje,sudjelovanje u nastavi,zalaganje i na osnovu toga (znaci vlastita opazanja) ocjenjuje i nju u svu djecu kojoj ptedaje.Zahvaljujuci tome moja kcer ima 4 iz matematike ,jer prof. tvrdi,ona znanje ima,samo ga nije u stanju staviti na papir. TO JA ZOVEM PROFESOROM !

  12. #62
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    zanamala, profacica je izgleda fakat odlicna, samo se ja nadam da ona i pomaze tvojoj kceri da prebrodi njen problem pismenog izrazavanja svojeg znanja jer nazalost to je, uz usmeno izrazavanje, kljucni element uspjeha.

  13. #63

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Pazin
    Postovi
    68

    Početno

    Citiraj Ancica prvotno napisa
    problem pismenog izrazavanja svojeg znanja jer nazalost to je, uz usmeno izrazavanje, kljucni element uspjeha.
    Buducnost nam nosi to da ce biti glavni element uspjeha u skolskom sustavu. Tome se bas ne veselim, jer znam kako kreativna djeca znaju zbrljati na kliseiziranim ispitima, ali vanjska valorizacija ce pocivati na njima. takvi su danas prijemni, takva ce biti drzavna matura i druge vanjske valorizacije. Prema tome uciti nam je i za testove koje ce izmedju ostalog strojevi ispravljati.

    pozdrav

  14. #64
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    iz današnjeg večernjaka (na web-u):

    Primorac: Nije određen kalendar za iduću školsku godinu


    ZAGREB Ministar znanosti, obrazovanja i športa Dragan Primorac rekao je jučer kako školski kalendar za iduću školsku godinu još nije određen, a javna rasprava o njemu trajat će do 1. travnja ove godine.
    U izjavi novinarima nakon završetka okrugloga stola o tome mogu li katalozi znanja promijeniti hrvatsko školstvo, što ga je organizirao Savjet za obrazovanje, znanost, kulturu, medije i sport SDP-a, ministar Primorac opovrgnuo je informaciju iz preksinoćnjega HTV-ova Dnevnika da je donio konačnu odluku o školskom kalendaru za školsku godinu 2005./6.

    Moja je izjava u HTV-ovu Dnevniku u smislu odluke da će početak iduće školske godine biti prvoga ponedjeljka u rujnu, a sve drugo samo je medijska interpretacija zaključio je ministar Primorac. (H)

  15. #65

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    255

    Početno

    djizus,jos ce nas ubjediti da to nije ni on bio na tv-u???????????????????

    od silnih informacija i dezinformacija ovo postaje nocna mora....sin mi je sinoc dosao iz skole sav sretan i kaze jupiiiiii vise ne moram vijati prosjek ocjena i krajnji ishod na kraju godine jer je Primorac rekao da ce uvesti malu maturu lallallal (?????)

    i sad ti hajde ne poludi!

    rekla sam mu,sine dok Primorac smisli i realizira sve to sto je izbaceno na tv-u novinama i sl. proteci ce jos puno puno vode,ali ne na tvoj mlin.....zato neovisno o njemu...Ti zlato uci kao da svega toga nema...sto im pametno reci ? :shock:

  16. #66

    Datum pristupanja
    Oct 2016
    Postovi
    3

    Početno

    Može li netko potvrditi da svi učenici imaju praznike od 1. do 3. studenog?
    Tako piše na nekim stranicama kao što je https://ucenici.com/novi-kalendar-sk...-do-18-1-2021/

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •