Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Kad djeci krenu ispadati zubici?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno Kad djeci krenu ispadati zubici?

    Dakle Annabel ima 5 godina i krenuli se klimati i ispadati ko ludi. Ima vec tri nova ali je muka kad ih se treba povuci van. Vristi ko luda a moram joj izvuci jer su drugi vec iza i jako su nazad i svi mi nekako izgledaju krivi.

    Vodim je sto prije stomatologu ali mi bas nije jasno. Zar nije prerano s pet godina?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,715

    Početno

    Ista stvar s Dinom. On je 5,5 godina. Prvo mu je izišao trajni kutnjak prije jedno 2 mjeseca. Onda on kaže: mamice ponekad me jako boli ovaj prvi zub. Ja pogledam kad ono raste zub iza, ovaj se skoro uopće ne klima. Bili kod stomatologice, ona kaže da nije rano, ima slučajeva i sa 4,5 godine. Nije mu vadila zub, kaže da bi mu bila trauma za prvi put da mu vadi zub i daje injekciju, rekla je da još malo klimamo i onda dođemo ako ne uspijemo izvaditi. Počela mu se klimati i druga jedinica dolje, još ne raste zub iza.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Ma ona sad ovaj jedan neda ni dirnut a vec je jedan iza njega izasao.

    Moram je odvesti.

  4. #4
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    mislim da nije prerano- i meni su, kolko znam iz prica, poceli opadati debelo prije skole.
    al mi je zato zadnji 'ispao' kad sam imala oko 14 godina. :shock:
    tj- nije ni ispao nego sam morala ici na vadjenje jer je ispod njega bio cijeli zub, a ovaj se nije dao van. :/
    i to valjda ne bi skuzili ni tada da nisam odlucila staviti aparat pa sam morala na snimanje zubiju ( istina- aparatic sam na kraju stavila tek nekih 10 godina kasnije,al eto...)

  5. #5

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Amsterdam
    Postovi
    547

    Početno

    Sta je rekao zubar?
    Dorianu jos ne izgleda da ce poceti ispadati a posto je u skoli u istom razredu sa klincima od 5,5-6 kad je tek krenuo i ja bila s njim na navikavanju u razredu je bio cijeli val ispadajucih zubi. :D Kod najstarijih klinaca. Tako da sam ja zamislila da to nece jos nego tek za godinu ili dvije.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,715

    Početno

    Dinu su donje jedinice krenule rasti prije nego su se stari počeli klimati. Jedan je muž uspješno izvadio, nakon dugog klimanja svaki dan prije spavanja (jer ja ne mogu :/ ), sad je agonija sdrugim, već se jako klima, ali neće van, nadam se da će danas.
    Ovja zubić iza koji je krenuo rasti se odmah malo pomaknuo naprijed čim je izvađen stari koji mu je smetao.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •