Pokazuje rezultate 1 do 35 od 35

Tema: AS web info

  1. #1
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno AS web info

    gledam ali nevidim da ima ova tema
    kopiram subi-dubi sa MMF foruma koja je stavila obavjest o ovom sajtu
    http://autosjedalice.info/cms/index....tpage&Itemid=1

    koliko sam vidjela savjeti su
    i gledam tko radi stranicu bila sam sigurna da je RODA uključena ali su
    autori anonimni
    svaka čast

  2. #2

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno


  3. #3

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    40

    Početno

    Bravo!! Sve na jednom mjestu!!

  4. #4
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    obavezna literatura za svakog roditelja 8)

  5. #5
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    :D

  6. #6
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    fenomenalno

  7. #7
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

    Početno

    prekrasno

  8. #8
    -tajana- avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    456

    Početno

    baš mi to treba :D

  9. #9
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno


  10. #10
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Kao sto rekoh jednoj od autora, ovaj sajt ne samo da super izgleda i da je super organiziran nego sadrzi informacije o autosjedalicama i sigurnom prijevozu djece u osobnim vozilima koje se rijetko, ako igdje, mogu naci tako, sve na jednom mjestu.

    Autosjedalice.info ima informacije za sve - i one koji vec znaju za vaznost sjedalica i posjeduju prilicnu kolicinu znanja i za nevjerne tome i za sve druge izmedu. Moje je skromno misljenje da su autosjedalice.info definitivan autoritet po pitanju opseznosti i preciznosti informacija o autosjedalicama u nasem govornom podrucju.

    Ja znam da cu s interesom citati sve sto se nalazi na ovom sajtu i sigurna sam da cu puno toga nauciti.

    Bravo, T i P i moj duboki

  11. #11
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Predobar sajt, ide mi odmah u favoritse i čestitke od srca na velikom trudu i znanju! Oduševljena sam i presretna samim postojanjem ovakvog sajta, a da ne govorim njegovom kvalitetom, jipiiiiiiiiiiiiiiiii :D

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,138

    Početno

    Odličan site, pregledan i pun korisnih informacija !
    Svaka čast autorima na trudu

  13. #13

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb, trešnjevka
    Postovi
    103

    Početno

    Ovo je super!

  14. #14
    AnneMary avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    1,230

    Početno

    Ja bi imala jedno pitanje za autore te stranice ali nigdje nema mogućnosti kontakta!

    Jel se može nekako postavit pitanje vezano za autosjedalice u kojima se djeca voze u suprotnom smjeru do 4 godine kao što oni navode slučaj Švedske?

  15. #15

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Takvih sjedalica zasad, nažalost, nema u našim trgovinama.

  16. #16
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    Istina je da ih nema u trgovinama ali ukoliko imate Volvo, takvu sjedalicu za Volvo možete naručiti preko Volvo zastupnika.

    Pitaj ovdje AnneMary, možda netko zna odgovor.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    1,610

    Početno

    Možda ne spada ovdje, ali svejedno molim pomoć.
    Prije par mjeseci sam gledala na webu filmić na kojem Rodina volonterka (ne sjećam se imena) pokazuje ispravnu montažu AS.
    Više ne uspijevam pronaći taj link pa molim da ga netko prikači.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    MIsliš na Tportalu?

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    1,610

    Početno

    Citiraj Amalthea prvotno napisa
    MIsliš na Tportalu?
    Da

  20. #20

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    1,610

    Početno

    Je, to je taj!
    Puno ti hvala!

  22. #22
    paci avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    752

    Početno

    sad sam čitala na ovoj web info da je grupa II-III za djecu od 18-36 kg, što znam i odprije, no ako dijete ima više od 25 kg da je bolje da sjedi na sjedalici III.

    to bi značilo da ja moju curku koja ima 5,5 g, visoka je 125cm (dakle ni blizu 150), ali zato ima 28-29 kg trebam staviti na booster bez naslona?

    ako je tako, onda mislim da bi bilo bolje da joj kupim samo booster bez naslona, a ovaj s naslonom koji se može skinuti (MaxiCosi) spremim jer manja sad ima 15 kg pa ću za čas i njoj trebati staviti ovaj s naslonom? malo sam ga zapetljala

  23. #23

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Ne, paci - ako u uputama tvog boostera ne piše da se naslon miče, nemoj ga maknuti.

    (Treba to ispraviti i na stranicama, hvala na napomeni)

  24. #24

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Citiraj paci prvotno napisa
    no ako dijete ima više od 25 kg da je bolje da sjedi na sjedalici III.
    Pa ne piše baš tako; piše da se naslon može maknuti (ne da se mora ili da je bolje).
    Važno je - kao i uvijek - pratiti upute proizvođača autosjedalice.

  25. #25
    paci avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    752

    Početno

    OK, hvala na info

  26. #26

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    BiH/Njemačka
    Postovi
    37

    Početno

    javljam se trenutno iz BiH i moja beba bi trebala na duži put sa sedam odnosno osam mjeseci. uzeli smo CAM 3 u 1, imamo AS bye-bye koja se veze pojasevima i nju koristimo u gradskim relacijama kada Leona vozimo na vakcinu. on trenutno ima 7 1/2 kg i 16 tjedana. kada bude vrijeme za put, imati ce, ako Bog da, vise od devet kg. vidim da su u ponudi mjesovite AS, no ne znam za koju se odluciti. interesiraju me vase preporuke. obzirom da u sedmom mjesecu idem za Njemacku, planiram je i kupiti. hvala vam unaprijed a ja nastavljam citati vase postove vezane za AS kao i linkove koje ste dale.

  27. #27
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Ako Leon sad ima 16 tjedana onda ce u sedmom mjesecu, ako dobro racunam, imat jedva sedam mjeseci. Bez obzira na kilazu, on se u toj dobi MORA voziti suprotno smjeru voznje. Sumnjam da ce do tada nabit 10 ili 13 kg (ovisno o tome do koje kilaze ide sjedalica u kojoj se sada vozite, a vozite se u onoj koja se postavlja suprotno smjeru voznje i dijete je u njoj u olulezecem polozaju, ne?) tako da ne moras brinuti da ce sjedalicu prerasti.

    Nikako, ali nikako ga nemojte vezati jos (niti za taj put u Njemacku) u sjedalicu koja se postavlja u smjeru voznje, on je jos jako premali i cak i nagla kocenja mogu biti kobna za njega. Njegova glava je prevelika naspram njegovog tijela (prakticki je kugla za kuglanje na cackalici), njegovi vratni misici nerazvijeni da bi mogli zadrzat tu kuglu i nedopustit da se odvoji od cackalice, njegov prsni kos premekan i preelastican, kosti lubanje jos nisu srasle... Kilaza je samo osnova za vrstu sjedalice al ona ne osigurava nit priblizno da dijete prezivi u sudaru.

    U sjedalici suprotno smjeru voznje do prvog rodendana, moze?

    O kupovini nove razmisljajte tek pred zimu

  28. #28

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    BiH/Njemačka
    Postovi
    37

    Početno

    Leona smo mislili voditi koncem osmog odnosno pocetkom devetog mjeseca kada ce imati sedam mjeseci, obavezno slijediti upute o polozaju suprotnom smjeru voznje no ova AS, CAM, mi nije najbolje rjesenje za tako dugi put, netko je spomenuo da nije dobila visoke ocjene iako ona na sebi ima oznaku E 44/03 pa mi je to dvojba. obzirom da ste bolje informirane, zanima me sto bi vi uradili na mom mjestu.
    Ancice, veliko hvala na informacijama tebi i svima vama koje brinete za sigurnost nasih bebica

  29. #29

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    BiH/Njemačka
    Postovi
    37

    Početno

    u sestom mjesecu idem samo ja na tjedan dana, a procitala sam da postoje i kombinirane AS no o njima ne znam dovoljno posebno kada je rijec o ocjenama za sigurnost sto i jeste najvaznije. sto je vasa preporuka odnosno sto bi uradile?! oprostite na 101 pitanju no mame uce cijeli zivot. hvala

  30. #30
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Moras paziti s kombiniranima u tome da su vecina njih dizajnirane za svega do 10 kg suprotno smjeru voznje (ja tom ne kuzim poantu al ok, mozda tako mogu biti slabije kvalitete pa proci odredbe sigurnosti), sto ti je jalovo jer ti je cilj s kombiniranom da, ok, ustedis lovu, al i to da ti dijete moze ostati sto dulje vezano suprotnom smjeru voznje (do 13 kg barem, bez obzira na visinu, sto zna biti problem u "jajetu").

    Ja bih ti osobno preporucila da ak nisi sigurna s CAMom (a istina je da ponekad imamo problema s namjestanjem istih jer cesto nemaju kopcu za fiksiranje pojasa) da onda kupis "jaje" grupe 0+ (do 13 kg, gledaj da naslon bude sto dulji) pa ga prodas kad ga prerastete i uz pomoc te love, plus razliku, kupis sjedalicu u smjeru voznje ove zime.

    I nemoj se ispricavat na pitanjima. Nema blesavih pitanja, niti previse pitanja. Ne ucis samo ti iz njih nego i svi mi (ukljucujuci i savjetnike i one koji bi pitali al se se dvoume dal da pitaju).

  31. #31

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    BiH/Njemačka
    Postovi
    37

    Početno

    hvala na savjetu i sugestijama, mnogo si mi pomogla . tako ću i pogledati, a vama želim uspjeh u promoviranju AS, nadam se da će se i u BiH situacija poboljsati.

  32. #32
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Postavit ću direktno pitanje pa vas molim odgovor.
    Naša Lara prerasta AS od 0-13 kg Graco i u potrazi smo za novom od 9-18 kg. Lara ima sada 11,5 kg i za tjedan dana će godinu dana a iznad glave u ovoj sjedalici ima dobrih 2,5 cm (treba biti 2 cm pročita ja na info).
    Ja i MM bili u Karlovcu u TL-u i svidla nam se AS maxi cosi priori crvena sa ljubičastom bojom al piše na nema isofix. E sad što to točno znači isofix i da li smo izabrali dobru AS za naš auto, još ju nismo kupili planiramo za 10 - 15 dana. Molim vas odgovore.
    Kupili mi neznajući za prvu Graco AS bazu (koštala je 299 kn) i stoji nam zapakirana u podrumu jer nam ne paše u auto dacia super nova je auto iz 2001. g. Ne bi htjeli zaletiti se sa novom AS pa da nam ne paše. Ja saznala tek kasnije da nam baza za AS ne treba
    Molim vas koji znate da li je to točno.
    Stvarno se ne kužim u AS ali se kužim u sigurnost našeg djeteta.
    mame

  33. #33
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Isofix as ti je od koristi samo ako je tvoj auto opremljen isofix sistemom. Ako je, onda ces u uputama za vozilo naci informacije gdje je lociran (na kojim sjedalima) i na sto trebas obratiti paznju.

    Medutim, svaka as, sa isofix sistemom ili ne moze se ucvrstiti pojasom (to je standard).

    Pojas je jednako siguran kao isofix ako je as dobro postavljena.

    MC Priori se relativno lako namjesti da je cvrsta, mada to naravno ovisi o autu. Zamolite u trgovini da vam daju da provjerite je li je mozete dobro pricvrstiti prije nego je kupite.

    S tim da se ne morate zuriti ako jos imate fore u autosjedalici u kojoj se sad vozite jer je voznja unazad najsigurnija voznja. Voznja u as unazad smanjuje rizik ozbiljne ozljede za 92%, dok voznja u as prema naprijed smanjuje rizik ozbiljne ozljede za 76%.

  34. #34
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Ancica
    Najljepša hvala

  35. #35

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    302

    Početno


Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •