Stranica 2 od 9 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 407

Tema: ZPD2004 vol. III

  1. #51
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Cvrčkica, sva sam se raznježila na Lovrinu Sunčicu.

    Snorki, toplo se nadam da će Edi sutra još bolje prihvatiti ekipu iz vrtića.

    Sunce, Lovri je ovaj vikend procurio nosić, bez temperature....do noćas. I cijelo vrijeme se povremeno žalio na bušicu. Inače, kako zadržava stolicu (od svoje 1,5 g., kaka svaki 3-4 dan), ona mu se stvrdne i kod "izlaska" povrijedi hemeroid. I znam da ga boli.
    No, uglavnom mislim da je vjerovatno pokupio nešto trbušno, jer je danas malo mekše kakao (u gaće ) ali je rekao da ga više ne boli buša.

    Uglavnom, kad se probudio i shvati da ne ide u vrtić, bilo mu je jako žao što neće ići kod djece.

  2. #52
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Zaboravila sam pohvalit MM-a koji sa mnom strpljivo hodočasti u Petrovu na tečaj (4xtjedno, 4 tjedna :shock: ), tj. juri s posla ko sumanut da stigne. Kaže da mu je baš zanimljivo i da će se na kraju osjećati spreman - roditi .
    Malo mi je naporan ovaj rujan, ujutro vrtić, čekanje, pa doma, pa popodne tamo...vikendi nam se svedu na izležavanje u troje pod dekicom.

  3. #53
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa
    Zaboravila sam pohvalit MM-a koji sa mnom strpljivo hodočasti u Petrovu na tečaj (4xtjedno, 4 tjedna :shock: ), tj. juri s posla ko sumanut da stigne. Kaže da mu je baš zanimljivo i da će se na kraju osjećati spreman - roditi .
    Malo mi je naporan ovaj rujan, ujutro vrtić, čekanje, pa doma, pa popodne tamo...vikendi nam se svedu na izležavanje u troje pod dekicom.
    MM je markirao tečajeve...

  4. #54
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    puse vrtićarcima i bubanićima

  5. #55

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa
    Bravo za Samija i Editu!
    Akobogda mi sutra ostajemo na ručku.
    Dobila sam jučer od frendice cijelu opremu za bebicu (do cca 3 mj., što je njena malena već davno prerasla), nisam ni znala da bebe imaju toliko robe! :shock:
    A kako je samo slatko...pogotovo oni sasvim maleni 56...kad preraste obući ćemo lutkama

    kako tvoji trudnicki dani???? Koliko jos imas??

  6. #56

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    681

    Početno

    Jao, čoksa, svaka vam čast.

    Mi smo trebali krenuti na tečaj taman kad su me ulovile kontrakcije i uvalili me na ležanje i užasne prepare. Muž nije ni htio ići bez mene nego je shvatio da mu je bitnija uloga doma nadzirat mičem li se iz kreveta.

    Ipak, bili smo skupa na porodu i lijepo je prošlo.

    San, jel mu još nosić curi?
    Ima ostalih simptoma?
    F je danas pak sav začepljen. Ma ja se jedino bojim upale uha, imao je tri do sada, a zbog jedne streptokokne smo ležali u na Zaraznoj.

  7. #57
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Samo brza bolesnicima!

  8. #58

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    kod nas je danas bila katastrofa u vrticu Nije htjela ostat, pa smo se vratili. Ja sam bila sa njom sat vremena u vrticu, ali sam morala izac jer ne mogu roditelji ostajat. Posto ona nije htjela osatat (derala se iz petnih zila) morala sam je povest sa sobom

  9. #59
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    snorki, polako.

    sutra probajte ispočetka, pa koliko bude htjela.

  10. #60

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    2,299

    Početno

    mi bili u nedjelju u koprivnici na renesansnom festivalu i bila je lud-ni-ca :D, nikako nemojte to propustiti slijedeće godine!
    sve se dešava na ogromnom prostoru /livade, brežuljci/; hrpetina kostimiranih likova; kralj, vitezovi, damice, seljaci...ma ko da si ušao u neki film o srednjem vijeku! došlo mi da i ja skinem tenisice i odem gaziti grožđe sa par srednjevjekovnih curički, ali sam odustala kad su par vitezova i krvnik došli po jednu od njih i otišli joj suditi - kao vještici
    bilo je tu i kovanja pojasa nevinosti, drvenih mačeva, konja za jahanje, streličarstvo, srednjevjekovni plesovi i hrana....ma super!

    inače, videk je ovog tjedna svako jutro u suzama i očajan kad MM i ja krećemo na posa , valjda ga nešto uhvatilo nakon mjesec dana 0-24 s nama...a u ponedjeljak smo mislili u vrtić na adaptaciju, hm :/ teta čuvalica kaže da možda pričekamo još tjedan dana..ne znam ni sama.

  11. #61

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    2,299

    Početno

    Citiraj anek prvotno napisa
    posa
    ...POSAO

  12. #62
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Uh, Snorki...naviknut će se sigurno, samo puno razgovarajte doma o vrtiću i svim mogućim situacijama. Mi svaku večer "proradimo" sutrašnji dan i ponovimo gradivo još jednom na putu do vrtića.
    A. je danas ostala do spavanja (12.45) i to sam je jedva iščupala da ide doma jer je bila dosta pospana, a krevetići lijepi šareni ... . Teta kaže da još ovaj tjedan ipak odlazimo doma iza ručka, a onda od sljedećeg i spavamo. Kako se dižemo i prije 7, ona je u 13h mrtva umorna, pa vjerujem da sa spavanjem neće biti problema.

  13. #63
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Vitezu Videku!

  14. #64
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Sunce, Lovri je sve završilo sa nekom trbušnom virozom. Pokako se je (jučer) i onda se je lagano smirila i temperatura. Ima "nešto" u nosu, ali nosić ne curi...mora se malo kapati. U svakom slučaju doma je još naredna dva dana i onda kreće nazad u vrtić.

    Aneki, ostavite vi svojeg viteza još malo doma. Neće se ništa desiti ako krene i za dva tjedna u vrtić.

    Čoksa, mislim da onoj maloj ljepotici uopće ne treba adaptacija...

    Snorki, usporite malo. Ne treba se Edi adaptirati u 3 dana.

  15. #65

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,133

    Početno

    ja objavljujem da sam postala majka i trećoj curićki

    ima četiri noge i zove se Ala

    mala žuta labradorica

  16. #66

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    681

    Početno

    Mara, prosim, nemoj više ovako uletjeti.
    Da znaš da sam se zamislila nad trećom.

    Uzeli ste peseka za doma? Kak su cure prihvatile?

    Anek, pusti ga još malo doma, bude sam poželio klincima. Uopće ne sumnjam u Videka.

    San, super za brz oporavak

    Snorki, stvarno, cure su ti sve rekle - ne očekuj čuda odmah i preko noći, ustrajte, ukazuj joj na sve prednosti vrtića i zezanja i druženja i snaći će se Edi.

    Čoksa, pusa vrtićarki, samo neka uživa!

    Ajvi,

    Tweety mi fali.
    Ja-vi-see, ja-vi-see!

    Cvrčka, spoox, maria, pčelo, sanja, ajde...

  17. #67
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Mara da znaš da sam pretrnula... No, čestitam!!

  18. #68

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    prva deračina oko vrtića

    a ja radim od 7



  19. #69
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Pa đe stigneš još i na internet dok je takva frka .
    Ma to je samo privremeno, nije bilo mame par dana, pa zato .

    Mara, bome i mene je štreclo! Labrador , blago ti se...mislim da bi Ana odmah potpisala zamjenu seke za pesa!

  20. #70

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    prva deračina oko vrtića

    a ja radim od 7


    vidite kad zena ustaje

  21. #71
    pcelica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    753

    Početno

    Mara

    Bubancima velika

  22. #72
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    pun pogodak s labradoricom! :D bit će vam prava članica obitelji, vidjet ćeš.

    i upozorenje: ta pseta su neopisivo proždrljiva (imamo retrivericu koja bi nas sve prodala za zalogaj).

  23. #73

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    mm je odveo edi u vrtic i ostala je placuci. On je malo stajao ispred ulaza u slucaju ako se bude bacala, ali niko ga nije zvao da se vrati.
    Rekli su da ce zvati na tel. ako se ne smiri, pa sad cekam :/

  24. #74
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Snorki ne mogu vjerovati da vam ne puste da budete uz dijete dok se malo privikne na klince, tetu i prostor.... :/
    Snorki, a što si joj rekla di si ti dok je ona u vrtiću? I di je njen Sami za to vrijeme?


    I glede labradorica, retriverica i inih -ica.....poždrljivost je velika karakteristika tih prelijepih kujica.

  25. #75
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    prva deračina oko vrtića

    a ja radim od 7


    Maria, i Lovro svako jutro kad se probudi kaže: Mama ja ne bih u vrtić...
    No, sprema se sa zadovoljstvom. Jednostavno, mora probati...

  26. #76

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Citiraj mamma san prvotno napisa
    Snorki ne mogu vjerovati da vam ne puste da budete uz dijete dok se malo privikne na klince, tetu i prostor.... :/
    Snorki, a što si joj rekla di si ti dok je ona u vrtiću? I di je njen Sami za to vrijeme?


    I glede labradorica, retriverica i inih -ica.....poždrljivost je velika karakteristika tih prelijepih kujica.
    gle, mozes biti jedno sat u vrticu. Onda moras ici, jer ga zakljucavaju. To ti je sve od vrtica do vrtica, ali ovaj je ocito takav (drzavni). Svi ga hvale, ali eto, nema neke ekstra mogucnosati za adaptaciju.

    Sanicko, ja joj govorim da ja odoh skuhat rucak, pa cu onda doci po nju da ide kuci. Rekla sam joj da cu joj nesto kupit, pa evo sad razmisljam sta Mislila sam da kupim nesto za nju i Ivonu (curica koja joj je prisla i uzela je za ruku), al ne znam jel pametno zbog druge djece??? Sta mislite. Neku sitnicu???? Slatkisi se ne smiju donosit u vrtic (sto mi se svidja)

    Objasnila sam joj da je Sami jos mali i da ce on ici u drugi vrtic.

    Evo, od osam je u vrticu i niko ne zove. Rekli su da ce nazvati, ako bude jako plakala.

  27. #77
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    žalosno je kad ne vide potrebu za individualnim pristupom djetetu.

    snorki, nemoj joj svaki dan govoriti da ideš nešto kupiti jer ćeš to morati i učiniti. radije joj iskreno reci što ideš obaviti.

    također, tetina definicija "jakog plača" vjerojatno nije ista kao i tvoja. nama se desilo da je andrej preplakao pola sata jedan dan (jer sam ja nazvala i onda trčala u vrtić, a da nisam pitanje je kad bi me teta zvala) i mislim da je to bila velika greška.

    a pomoglo nam je, npr, kad smo donijeli komplet alata koji u vrtiću nisu imali a andreju je bio najdraža igračka. svi su se malci oduševili, a on najviše. no to je bilo nakon nekoliko tjedana, kad je već proučio sve igračke u sobi.

  28. #78

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    gle, ja sma zaista mislila da ovaj nas vrtic ima duzu adaptaciju. (a ispalo je samo jedan dan)
    Medjutim, kada su mi jucer rekle da nema, bila sam :shock:
    Zaista sam mislila da to ima svaki vrtic u Austriji. I onda bas zbog toga nazovem prijateljicu cija je mala isla u isti vrtic i ona mi potvrdi da nas vrtic zaista nema mogucnost adaptacije, ali da su tete super.
    Ove moje druge prijateljice ´su opstajale sa djecom koliko su htjela (vrtici su im dozvoljavali)


    Eto, za jedan sat cu otic po nju, pa cu vidjet sa tetama kakva je bila.
    Mislim, one su skroz ok. Ustvari, sve tete su ovdje ok jer moraju takve biti.
    Tugo golema, sva sam ko na federima Nigdje ne mogu smirit

  29. #79

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    opstajale- ostajale

  30. #80
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    točno znam kako ti je

  31. #81

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    evo nas.
    Teta kaze da je bila super. Jest plakala, ali se brzo smirila. Cijelo vrijeme se igrala sam ovom malom Ivonom
    kaze da sa njom nije bilo nikakvih problema.


    Jedino, kada smo krenuli iz vrtica, Edi mi je rekla da ju je jedan braco ujeo :/ Pokazala mi je gdje ju je ujelo, ali nema nista.
    Poslije mi govori kako je braco nije ujeo E sad, sta je istina :/

  32. #82

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    ljudi, da necete morat i nas zakljucat :/
    nemojte, nemojte, nemojte... plizzz

  33. #83

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    snorki ,mislim da bi trebalo i nas zaključati da se ne prigovara zbog selektivnosti

  34. #84
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Koliko god podržavam sve odluke koje se donesu i ne bunim se, ipak mislim da nije ok da se ovdje može na ovaj način "komunicirati" a na pdf-u 0-1 ne može.

    Baš sam .

  35. #85

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    al mi ne chatamo (izuzev ovog sad, al mislim da je opravdano)

  36. #86

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    snorki stvar je u tome što će nas nabijati na nos adminu, najprije zbog toga što naš kružok čine i 4 moderatorice

    već su i počeli

    ana.m. nije ti trebao gornji post

  37. #87
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Snorki, kako Edi prolazi kroz adaptaciju? Što ti priča doma? I kako se ponaša prema vama i Samiju?

  38. #88

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    snorki stvar je u tome što će nas nabijati na nos adminu, najprije zbog toga što naš kružok čine i 4 moderatorice

    već su i počeli

    ana.m. nije ti trebao gornji post
    Maria, ja mislim da je ova grupica (mi,majke djece zpd2004) pokretaci ovog nacina virtualnog druzenja. Od nas je sve krenulo 8) Zato nedam
    I zbog cega mi da ispastamo ako je tamo neko zezno zachatavanjem. Evo, nek se pregledaju svi nasi postovi i ako se nadje vise od 2 chaterska posta, nek se slobodno zakljuca. (izuzev ovog sto upravo pisem) Al fakat, mi smo se uvijek drzale pravila

  39. #89

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    snorki drugačije gledamo na ovaj novonastali prijepor

    probaj maknuti emocije i racionalno sagledati stvar

    ja sam tako i tako slab pisač ovdje

  40. #90

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Edi je odusevljena vrticem. Kaze da ce sutra opet i da nece plakat.
    Maloprije smo bili u parku sa drugom djecom iz njene vrticke grupe :D Nije se posebno druzila sa njima, ali neka su joj na ocima :D

  41. #91
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    snorki, kako edita komunicira s njima?

  42. #92

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    sa tetama nikako jadnica Edi zna 20 -ak rijeci na njemackom.
    U grupi ima 3-4 djece sa podrucja Balkana, tako da barem ima njih.
    Svi imaju isti problem, medjutim tete su mi rekle da se ne brinem, jer ta djeca jako brzo uce njemacki.
    Al eto, to je jos jedna stvar koja otezava privikavanje na vrtic

  43. #93
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Ajmo se kladiti da će za tri mjeseca govoriti kao i sotala djeca u njezinoj grupi (mislim na male austrijance)!
    Osim ako ne bude izostajala...

  44. #94

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    hoce garant. Mozda ne za tri mjeseca, ali za 7-8 mjeseci sigurno

    jos ako bude na mm-a jezici joj nece biti problem.

  45. #95
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ja kažem tri!

  46. #96
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Ma Snorki, Edi će brzo brzo od Balkanke postati Habsburgovica.

  47. #97

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    1,797

    Početno

    Pusa svimaaaaaaa!!!!

    Vratili smo se jučer i bilo nam je genijalnoooo.

    Prve dane smo morali paliti klimu u kući jer je bilo vruće za spavati, a nakon par dana zapuhala je bura i izbio požar. Jedan cijeli dan smo bili u dimu. Požar je došao do kuća i već smo bili sigurni da ćemo svi lijepo doma, ali na svu sreću požar je uspjela ugasiti kiša...
    Pia je bila opčinjena prizorima kanadera koji su nam cijeli dan letjeli iznad glave. Njoj je to sve bilo zanimljivo dok smo MM i ja bili šokirani brzinom vatre...

    Nakon požara se vrijeme totalno pokvarilo pa smo se tri dana grijali u kući.

    dan nam je prolazio u šetnjama, maženju, igranju i bilo nam je baš predivno. Uopće nije imalo veze što je ružno vrijeme.

    Dora je prve dane bila sva u kozicama, ali za tjedan dana je sve bilo super i taman kada se vrijeme popravilo, ona je mogla na kupanje.
    Sunce je bilo baš taman pa se nismo morali brinuti da će nas ispržiti.

    Pia je naučila plivati s jednim leptirićem, ali to je trajalo jedan dan jer joj poslije više nije bilo zanimljivo plivanje već igranje s kamenčićima, borovim iglicama i sl.

    Najvažnije od svega je to što smo napunili baterije i sada možemo natrag u nove pobjede.


    MM i ja smo se ponovno zaljubili ko klinci iz srednje škole

    Imamo puuuuuno prekrasnih fotki, ali moram prvo nabaviti novi hard jer na ovaj mi više niš ne stane


    Vidim da ima puno novosti i šaljem puse svim klincima i klincezama koji se privikavaju na vrtić.
    Moje curke jedva čekaju vrtić, ali pod uvjetom da ja ostanem doma, a ne da idem na posao

  48. #98
    pcelica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    753

    Početno

    spooki, drago mi je da ste se lijepo proveli, bez obzira na vrijeme.

  49. #99
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    potpisujem apri za ova tri mjeseca.
    moja sestrična od 4 godine je za tri mjeseca svladala hrvatski, a nije išla u vrtić, nego je to sve pokupila obilazeći rodbinu sa roditeljima (inače žive down under) dok npr. njena mama nije došla dalje od pozdravljanja.

    ista stvar je i sa malim balkancima koje sam upoznala u Švizarskoj.oni su za tri mjeseca u vrtiću polovili sve što je trebalo.
    zato snorki ne brigaj!
    zapravo, brini!pobrini se za to da ne zaboravi materinji jezik

  50. #100
    Cvrčak avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb, Medvescak
    Postovi
    582

    Početno

    potpisije Tweety. tri mjeseca maksimalno a od tad nadalje ces se brinuti za materinji.

Stranica 2 od 9 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •