Stranica 1 od 9 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 407

Tema: ZPD2004 vol. III

  1. #1
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno ZPD2004 vol. III

    nova epizoda 8)

  2. #2
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Cure, polako planiram što i kako 8) . Molim savjete za dilemu marama ili sling...(zimska bebica, imam sestrina kolica s košarom za prvo vrijeme), što je praktičnije, da li se ista marama/sling može koristiti i zimi i ljeti. Čeprkam po pdf o nosiljkama svih vrsta, ali izgubila sam se u moru naziva koje mi ništa ne znače (osobito marama ima 1001 vrsta). Rado bih kupila nešto na burzi, ali što :? .

    Drugo pitanjce glasi jesu li vam zimski bebači odmah spavali u vreći, ako da u kakvoj, s rukavima ili bez?

    znam da je ovo pdf 3-6, ali na kružocima trudnica sam izgubljena, tipkaju u tolikim količinama da ne stignem ni izlistati , a kamoli pročitati. A što više čitam kužim da sve manje znam. Mislim da me hvata panika .

  3. #3
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    moje mišljenje: za malu bebu marama, za veće dijete (koje se pretežno nosi na boku i na kraće relacije) sling. nemoj se previše opterećivati debljinom - ne treba ti skroz tanka marama (poput ellaroo npr.) a ostale mislim da su tu negdje (sad bi mame ovisnice ovako :shock: , ali mislim da stvarno nema tolike razlike). budući su uvozne marame poprilično skupe, preporučam ti neku s burze - često cure kupe, probaju pa nakon par nošenja prodaju. ako vidiš nešto na burzi što te zanima, pitaj me za savjet. a tu je i rodina marama.

    ako si sigurna da bebence neće biti s vama u krevetu, vreća je dobar izbor. andrej je na zimu već bio 100% vremena sa mnom u krevetu pa nam je vreća ostala neiskorištena.

    dalje?

  4. #4
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    I Lovro je spavao u vreći, ali bez rukava. S druge strane, vjeruj mi, vjerovatno će beba vama u krevet...a tada je vreća suvišna.

    Sa maramama nemam iskustva, ali bez obzira na to, toplo potpisujem što Ajvica govori. Žena fakat ima iskustva.

    Čoksa, hoćemo mi svi stići na nekakvu kavicu prije tvog termina?

  5. #5
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    čokoladice, slatke su to brige...moram priznati da se nisam previše raspitivala, ali sam znala da hoću sling jer mi je kod marame smetalo to konstantno vezanje i odvezivanje. nošenje u marami je čista milina, ali šta mogu kad sam živac pa mi je smetalo to gubljenje vremena.
    elem, ja kupila sling i nosim nevu već neko vrijeme u slingu. ona zadovoljna, ja zadovoljna
    o vreći i ja razmišljam. neva spava do mene ali u kindaču bez jedne stranice i tako će do daljnjega jer bi je lada (koja se pred jutro zavuče k nama) mogla od miline ili slučajno poklopiti sa svojim šapama
    do kada ta vreća ima smisla? s rukavima ili bez rukava? imate kakva iskustva.

    Citiraj čokolada prvotno napisa
    znam da je ovo pdf 3-6, ali na kružocima trudnica sam izgubljena, tipkaju u tolikim količinama da ne stignem ni izlistati , a kamoli pročitati.
    vidim da niti moderatorice ne stignu pratiti taj tempo

  6. #6
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Bebence će biti sa mnom u krevetu jer smo skužili da nam u novom stanu krevetić ne stane u spavaću - imamo onaj 140x70 (muža deportiram u dnevnu jer je bliže A. sobi, a A. će biti prvi put sama u sobi, pa da nadgleda njene noćne more).
    Ja spavam zamotana u lincul ko mumija, pa ne vidim kako bih mogla biti pod istim pokrivačem s bebom? Možda krivo vidim ... moj je plan da zagradim nečim drugu stranu kreveta (komodom - prematalicom), pa da na toj strani spava beba u vreći.

    ZPBići, ajmo dogovoriti neki vikend-meeting negdje na ograđenom da ne jurcam za Anom naokolo...preko tjedna nema šanse - krećemo na tečaj 3x tjedno popodne, u vrtić svaki dan...

  7. #7
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Nisam znala da Roda proizvodi i prodaje marame?
    Na burzi je trenutno jedna Ellaroo http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=47728 (?)

    Pinocchio, meni se također sling čini praktičnijim...

  8. #8
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    Hana je zimska beba ali prvih mjesec-dva nije spavala u vreći da je lakše premotam po noći. kasnije je vreća bila neophodna. s nostalgijom se sjećam: manja štruca s jedne a veća s druge strane, milina, bez brige sam jer je svaka u vreći a ja se otkrivam-pokrivam kako naleti koji valung (ako se netko pita gdje je bio mm, naravno, u drugoj sobi)

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    2,299

    Početno

    boooooooooooooook!!!!! :D
    evo nas nazad, nakon 25 dana totalnog ljenčarenja i odmora; iskupali se, naspavali se, udebljali se malko , i sad smo spremni za nove radne pobjede!
    vid se nauživao do daske; ove godine nije bilo nikakvih viroza i sl. kao prošle godine, a i vrijeme nam je bilo super, pa smo stvarno uživali.
    on će sad biti 7-10 dana doma, a onda krećemo s adaptacijom u vrtiću /nemrem vjerovati!!/
    toplo mi je oko srca kad vidim pinokijicin potpis LADA i NEVA , i još ne mogu vjerovati da lada ima seku!! ..a tek čokoladicine slatke muke...
    nadam se da su i naše trudnice pčelica i cvrčkica dobro!
    primjećujem da su sve ZPD-ićke mame rodile ponovno curice, pa bi stvarno bilo vrijeme da se rodi i neki muškić za promjenu
    odoh sad rješavati brdašce računa koji me čekaju na stolu /brutalni back to reality/..

  10. #10
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    evo cvrčki koja nas špija od doma. cvrčka, nema izvlačenja - odsad pa nadalje i ubuduće zadužit ćemo te za pisanje svih zadaća i izvršavanje inih obaveza.

    anek, dobro došli u zg stvarnost - vid vrtićarac, jedva čekam čuti prve izvještaje!

    andrej je danas ostao oduševljen novom sobom i igračkama, naljepnicom s motorom na njegovoj polici, a da ne spominjem povratak njegovih teta.

    ja sam, naravno, oduševljena njegovim oduševljenjem.

  11. #11
    pcelica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    753

    Početno

    Bok anekići, drago mi je da ste uživali!
    Držim fige za adaptaciju.
    Cvrčkice, stvarno bi se mogla javiti koji put.

    Ajvice i ja imam pitanja u vezi marame / slinga, možda bismo mogli organizirati nekakav susret, gdje ćemo te čoksa i ja izrešetati pitanjima, a možeš ponijeti i maramu i pokazati nam tehnike vezivanja.
    Može?

  12. #12
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    nou frks, osim što je moja marama kod seke pa nemam pokazni primjerak. no dogovorit ćemo se, samo da uglavimo datum.

    no vidim da je sling sve popularniji i za male bebice, ako nam pinokijica organizira demonstraciju možda i ja promijenim mišljenje...

    (iako sam emotivno vezana za maramu, nemrem si pomoći)

  13. #13
    pcelica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    753

    Početno

    Da, htjela sam zamoliti pinokijicu da ponese sling, meni se ne žuri. Htjela bih vidjeti i probati kako to izgleda, pa se onda odlučiti.

  14. #14
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Bok Anekići!
    Evo nas iz vrtića...od silnog uzbuđenja probudila se u 6, pa iako smo imali termin adaptacije od 9 do 10 bili smo tamo već u 8 (luda mama nije mogla ocijeniti koliko joj vremena treba do vrtića ), prošetali po kvartu, najavili se u dom zdravlja...
    Dakle, grupa je mješovita (3-6), na popisu 25 djece (bilo nas je samo 12) , tete dvije, jako drage...a dijete se nije dalo doma. Klinci fakat različito reagiraju: od čiste dosade, preko jednosatnog teškog plača do sramljenja u kutu...
    Bojim se da se A. već prvog dana petogodišnjim curama popela na glavu jer je pošto-poto htjela sudjelovati u njihovim "utabanim" zabavama, ali vidim da tete ipak sve to ishendlaju kako treba. Plan je ostajati po jedan sat cijeli tjedan, a onda drugi tjedan do ručka.

  15. #15
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    I da, evo je doma, spava ko top od umora!

  16. #16
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    bravo, ančice! :D

    moj savjet: prati nju. ako želi ostati 3 sata, ostanite. ako se jedan dan nikako ne želi odvojiti od tebe, ostanite pola sata-sat i odite doma.

    imaš sreću da imate neograničeno vrijeme za adaptaciju, iskoristi to.

  17. #17
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    bravo, ančice! :D

    moj savjet: prati nju. ako želi ostati 3 sata, ostanite. ako se jedan dan nikako ne želi odvojiti od tebe, ostanite pola sata-sat i odite doma.

    imaš sreću da imate neograničeno vrijeme za adaptaciju, iskoristi to.
    Potpisujem...i nadodaje Go Ančice Go!!! :D

    Aneki čekamo vas....

    Mi smo isto odradili prvi dan vrtića nakon 2,5 mjeseca zabave i udovoljavanja svakojakim prohtjevima
    Prošlo je savršeno (pljuc-pljuc-pljuc). Otišli smo prije spavanja, po dogovoru sa malcem. Čak je i klopao...
    Sutra mu je ujutro nova teta...nije mi to drago.... :/

  18. #18
    pcelica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    753

    Početno

    Bravo Ančice, nisam ni sumnjala da će biti drugačije.

    Mi smo jučer (po 2 put) htjeli gledati Shreka, ali su nam u Cinestaru rekli da ne puštaju crtiće jer je dan žalosti. Malo sam bila zbunjena, jer su ostale filmove normalno prikazivali!?

  19. #19
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    anekići, prvo ću vas izljubiti...tako vas dugo nije bilo

    što se tiče pokaznih vježbi za maramu i sling može kod mene, samo se javite kad hoćete. dobar je osjećaj imati svo vrijeme ovoga svijeta mi se u slingu još vježbamo, ali dobro nam ide. maramu možemo posuditi od inesice za tu priliku.

    ajvi, mi smo danas javili tetama da stižemo u ponedjeljak. lada već svima priča da imaju novu sobu, nove igračke, da je kupila nove šlapice...nestrpljiva je, a i mi, moram priznati.

    čokolada, super za ančicu . čini mi se da njoj adaptacija uopće ne treba.

    lovri držimo fige za novu tetu.

    danas smo upisali ladu u plesnu školu tala. kreće u ponedjeljak i već je pripremila ruksak

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Danas smo po onoj kišurini išli pješice u vrtić.....
    Drugi put idemo s perajama.

    Za sada Marko ne pokazuje znakove odbijanja.....

  21. #21
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    A mi danas imali krizu...izašla sam na 5 minuta izvan vrtićke sobe pojesti sendvič (opet me proganjaju mučnine ) i to A. uredno najavila, dama odobrila. I evo je, nakon 3. zalogaja...čujem trk i teški plač: đe je moja mamicaaaaaa?
    :/ za sutra su tete najavile 15 minutni grupni odlazak svih mama "do dućana"....

  22. #22
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,505

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa
    A mi danas imali krizu...izašla sam na 5 minuta izvan vrtićke sobe pojesti sendvič (opet me proganjaju mučnine ) i to A. uredno najavila, dama odobrila. I evo je, nakon 3. zalogaja...čujem trk i teški plač: đe je moja mamicaaaaaa?
    :/ za sutra su tete najavile 15 minutni grupni odlazak svih mama "do dućana"....
    Bit će to sve dobro, ne brini, pusa

  23. #23
    pcelica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    753

    Početno

    Citiraj pinocchio prvotno napisa
    što se tiče pokaznih vježbi za maramu i sling može kod mene, samo se javite kad hoćete. dobar je osjećaj imati svo vrijeme ovoga svijeta mi se u slingu još vježbamo, ali dobro nam ide. maramu možemo posuditi od inesice za tu priliku.


    Ja sam za. Čoksa javi kada ti paše, možemo se naći negdje, najavljuju ljepše vrijeme.

    Ančici pusa za adaptaciju.

  24. #24
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa
    A mi danas imali krizu...izašla sam na 5 minuta izvan vrtićke sobe pojesti sendvič (opet me proganjaju mučnine ) i to A. uredno najavila, dama odobrila. I evo je, nakon 3. zalogaja...čujem trk i teški plač: đe je moja mamicaaaaaa?
    :/ za sutra su tete najavile 15 minutni grupni odlazak svih mama "do dućana"....
    samo im nemojte zaboraviti i donjeti to što ste kupili!
    Ma, Ančica se doobro drži! Taj mali zvrk obožava klince. Brzo će se uklopiti!

    Maria, daj piši malo više o Marku. Kako njemu ide? Koliko vremena provodite u vrtiću?

    Aneki, kaj je s vama?

    Mi smo inače već skoro ponovno zadaptirani , danas smo i na spavancu...tetu je prihvatio..onak, još uvijek na rezervi. (ma to mi se sviđa! )

    No, kakvi su vam klinci inače? Lovro je ušao u jednu neeemoooguću fazu! :/ Inati se do beskraja. Nikad nije imao ispade...sada su počeli (u nedjelju je pobjegao tati sa križanja Petrinjska / Jurišićeva prema Kurelčevoj... :/ zaustavio ga je čuvar parkinga...naime klinac je bežal k meni na plac...ali na krivu stranu). Doma su počeli isto "pekmezanja" "prenemaganja" "inačenja" itd itd itd....posebna je kriza prije spavanja..redovito dobijem popizdipis . No, nekako hendlamo, ali da nam ispija živce na tanke tanke slamčice...da.

  25. #25
    pcelica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    753

    Početno

    Uf mamma, kod nas to traje već par mjeseci,nekad sam fakat na rubu snaga. Još kad tome dodaš vječna pregovaranja...

    Jučer jojje teta u vrtiću htjela zavezati kosu, a ona njoj "neću, pa nisi ni ti zavezala svoju".

  26. #26

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Marko odrađuje vrtić po

    ps-u.

    Ide rado, igra se s djecom, ne radi probleme ,ne plače.

    Ovaj tjedan poruča i kupimo ga, a idući do pol 4.

    Problematičnu fazu smo imali lani,sad je ok .

  27. #27

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,133

    Početno

    Booook,
    i mi smo se vratili sa mora, bilo je pregenijalno. U Rastovcu pored Tisnog prijatelj mi je organizirao plivački kamp za klince i bilo je super, mislim, Irma nije htjela niti čuti za organizirano plivanje ali je ostaloj dječici bilo super.
    Inače moja milostivica nije baš sportski navudrena, jako je spretna no svaki pokušaj organiziranog bavljenja bilo kojim sportom pada u vodu.

    Krenuli smo u ponedeljak opet u vrtić
    Ima jednu novu tetu, meni je simpa, a Irmek mi je ispričala da su za iznenađenje dobili čokoladu , al' dobro ak' joj je to stil, preživjet ćemo to malo slatkog.
    Inače primjetila sam da u našem vrtiću još nisu počeli "zdravu hranu", i to me pomalo ljuti, poseno kad za doručak 5 dana imaju kruh sa nečim.

    Krenuli smo i na ritmiku kod E. Cebalo, prvi sat nije htjela vježbati, ali su joj oči bile ko' košarkaške lopte, tak da mislim da će se danas uključiti u igru (imamo specijalni bijeli dresić i suknjicu, te bijelu trakicu)

    Kad će druženje?
    Ili čekamo da opet bude plus 30?

  28. #28
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Nakon "razrade plana" sinoć u krevetu, danas smo se ostavile u vrtiću na 40 minuta i prošlo je super..opet nije htjela ići doma, pa ćemo sutra probati s duljim periodom samoće (sreća vrlo blizu vrtića je knjižnica pa ću ubiti vrijeme). Stvarno sam jako sretna s naše dvije tete i sa cijelom mješovitom grupom!
    Kupili smo u Planet obući nove gumene čizmice za naše kišne putešestvije, a moram preporučiti i jako dobre papuče na čičak u Peku po OK cijeni 89kn, kineska proizvodnja ("Primo") pod Pekovim pakiranjem, iznutra skroz obložene mekanom kožom, izvana tkanina, čvrsta peta i prsti. (Moj pileći mozak nikako da shvati zašto napr. Bambijeve papuče koštaju od 160 do 200 kn :shock: )

    Inače, u nedjelju najavljuju sunčano, pa ako ima zainteresiranih za pokazivanje slinga, marama, dječice i ostalog accesoirea ... navedite lokaciju.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    681

    Početno

    Pusa vrtićarcima, vrtićarkama, mamama i malima.

    Aneki, welcome back

    Joj, ivy, andrejček se veseli motoru na polici, a fabić nikak da shvati zašto je on na ormariću MRKVA (lani je bio brodić). Kupila sam mu jučer Bobovu knjigu 'Dugi i velika mrkva', al nije pomogla, s obzirom da je mrkva u knjizi mamilica za zečeve i nikak mu nije zabavna ko brod, a u vrtiću zečeva nema.

    Ja sam ga vodila prva tri dana i bilo je suza, sutra ga opet muž preuzima. Klasika - ne da se od moje noge, al kad uđe u sobu (ostanem gledati kroz prozor), ode se igrati s malima. Bar nešto.

    Btw, danas smo ušli u sobu a dve curke su se iste sekunde bacile na njega, izljubile ga i izgrlile. Ukočio se od straha

    So far so good.

    Ajd, ajd, da čujemo daljnja iskustva.

    Čoksa, izgleda da je A stvarno OK u vrtiću i da će vam adaptacija kratko trajati.
    Kaj se šlapa tiče, mi smo s Valeka prešli na Ciciban, skoro pa su identične, al F-u se u svima, al svima, užasno znoji nogica. I u šlapicama i u tenisicama i cipama, sve osim Geoxa, ne zezam.
    Jel postoje Geox šlapice kod nas??? Ja nisam vidjela.

    San, F je imao tu fazu. Ne ponovilo se. Zna podivljat povremeno, al točno vidim kad ga čopi, pa kad sam pri sebi, onda ga zgrabim na neko vježbanje - ili 'trbušnjaci' ili loptanje po stanu ili vani. Čim postane nemogući mrgud, fizički ili psihički, odmah djelujem. Skretanje pažnje dok ne popusti.

  30. #30
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Sunce, baš mi je lijepo čitati te.

  31. #31
    pcelica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    753

    Početno

    Ančice, bravo.

    I ja se spremam u kupovinu šlapica + cipelica.
    Kod nas je problem što Nika ima jako usku a dugačku nogicu, pa joj je teško naći obuću koja paše.

    Sunčeko, dobra taktika.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    jutros se sam probudio za vrtić i obukao.

    teta veli da je bistar i napredan,znatiželjan i nenasilan.

    mama zadovoljna.

  33. #33
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    pčelica mi imamo isti problem s nožicama...prijateljica me podsjetila na šlapice iz Rukotvorina, one tradicionalne sa krznom koje viti van. njena mala ih uredno nosi skoro cijele godine a za razliku od drugih zimskih papučica ne znoji joj se noga. pa sam se ja odlučila sutra otići na Dolac s mojim curama i svakoj uzeti jedan par za probu jer od ponedjeljka kreću u vrtić. cijena je 50 kn a možda i mama ubode jedne

  34. #34
    Cvrčak avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb, Medvescak
    Postovi
    582

    Početno

    Evo curke i mi se javljamo! Nisam dugo pisala ali uletim pa procitam svako toliko sta se dogada. I stvarno vas je predivno citati!
    Isla sam i na kruzok trudnica ali ...... Ma valjda nema ni jedne zajednicke teme i eto svratih do vas da malo skicnem a kad ono vidim neke muce isti problemi kao i nas. Naime Lovro nikad nije bio u marami ali za ovu bebicu bi bas kupila sling ili maramu pa malo citam Ivycine savjete. Ma ni ja bas ne vjerujem da imam zivaca za vezivanja marame, ali vidjet cemo.

    PCELICE CESTITAM!!!!! Bas mi je drago da ste i vi uletili u tu shemicu. Za coksu sam i prije znal ali nisam ziher da sam cestitala pa ovim putem CESTITAM! A pinokijice kod tebe mi je super vidjeti ova dva potpisa i jos k tome kad citam kako te cure hvale da super izgledas to mi daje nadu da se da i dvoje uspjesno hendlati. Trenutno mi je to velika muka. Nisam ziher kako se posvetiti bebi a ne oduzimati Lovri paznju i vrijeme koje s nama provodi!

    Vidim da vam prilagodbe super idu. Ma to su sve veliki druzeljubivi klinci pa nema frke. Mislim da vam nece te prilagodbe dugo trajati.
    Lovro je pokupio virozicu jos dok je bio u spojenoj grupi tako da sam sad odlucila drzati ga doma nek malo produ te prilagodbe. On je ipak vec stari jaslicarac i vrticarac pa mislim da nece biti frke kad ga vratimo.

    Pcelice u vezi papucica i cipelica zasto ne odete o Valeka on radi po nacrtu ukoliko je potrebno, a mislim da cijena u tom slucaju nije puno vise.

    I cure to sto se ne javim cesto ne znaci da vas ne pratim. Ma kako bi mogla ne skicnuti kad imam feeling da vam klince znam ko i Lovru. U krajnjoj liniji pa zar mu to nisu prvi prijatelji?
    Pusa

  35. #35
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    :D cvrčkica, lijepo te je čitati opet.

    'oćemo onda neku pokaznu vježbu u nedjelju kao što je čokolada predložila? negdje vani? možda opet na tuškancu?

    tko je za?

  36. #36
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Ja sam za ako se uspijemo izdogovarati do sutra

  37. #37
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Cvrčkica

  38. #38
    pcelica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    753

    Početno

    Cvrčkice, baš mi je drago da si se javila. Nadam se da ćeš se javljati i češće.
    Pinokijice, ja bih rado, ali sutra idemo na berbu grožđa (+ nezbježni roštilj).

  39. #39
    Cvrčak avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb, Medvescak
    Postovi
    582

    Početno

    opet kasno palim! Ja jesam za pokaznu vjezbu! I u pravili moze bilo koji dan. Nadam se da nisam propustila dogovor tj. da se za date tek budemo dogovorili.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    681

    Početno

    Ej, cvrčko, pusu šaljem!

    Javite kad biste na igranje, mi bismo rado van.

    Od jučer je šmrkav i začepljen, pa ga sutra neću dati u vrtić.
    Super tempo - 5 dana pa doma. Ah....

  41. #41

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    vidi vidi, Cvrle je tu. Zeno, nema te ko penzije

    Cure, drzte fige. Edi sutra krece u vrtic

  42. #42

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    681

    Početno

    Snorki, ajd javi dojmove.
    Kako ste se orgainizirali? Imate adaptaciju?

  43. #43

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    sutra je adaptacija .
    Idemo svi kolektivno. MM i Sami ce ostat jedan sat, a onda se vracaju kuci. Ja naravno ostajem sa Edi.
    U utorak je vec druga prica. Ja je odvodim i ostavljam. Po nju dolazim u 12 30h (ostaje oko pet sati u vrticu)

    Uh, ne mogu spavat koliko sam uzbudjena. Kao da ce na fax

  44. #44
    pcelica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    753

    Početno

    Snorki, držim fige.

    Pinokijice, jesi li održala pokaznu vježbu?
    Baš bi bilo zgodnoda se nađemo negdje. Meni paše radnim danom iza 3 ili vikendom.

    Cvrčkice, radiš li ti još? Kada ti je termin? Ajde malo detalja.

  45. #45
    Cvrčak avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb, Medvescak
    Postovi
    582

    Početno

    Citiraj snorki prvotno napisa
    vidi vidi, Cvrle je tu. Zeno, nema te ko penzije


    Od prilike tako nekako.

    Sunce mi smo isto isli par dana u vrtic i odmah viroza pa smo sada doma dok ne prode, a kako imamo jos one pretrage za refluks onda mi nije namjera da opet nesto pokupi pa ga moram bolesnog voditi po pretragama. Naravno samo te gledaju kao idiota koji nije u stanju dovesti na kontrolu zdravo djete. Nije mi samo jasno kako si oni svi to zamisljaju kad u vrtic bez beda salju bolesnu djecu? :?

    Ja sam ti pcelice vec na cuvanju trudnoce negdje skoro mjesec dana. Naime iskoristila sam godisnji i taman namjeravala narihtati si cuvanje kad mi je dr. na preglednu rekao da sam za prst otvorena i da bi trebala vise lezati i samo pomalo se kretati. Prijeti mi i cerklazom! Za sada je nalaz isti tako da se nadam da ce teko ostati i do daljnjeg. U svakom slucaju kretanje mi je dozvoljeno u umjerenim kolicinama ali je preporuka odmarati. Trbusina raste (puno je veca nego u prvoj ali kazu na nisu blizanci), a bebica bi trebala doci za Bozic. Nece nam se izjasniti kojeg je spola, ali je Lovro siguran da je seka Suncica. Uopce ne zelim ni razmisljati sta ce biti ako bude brat. Mislim da ce inzistirati da ga vratimo tamo odakle je dosao te mu dovede seku Suncicu!

  46. #46
    pcelica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    753

    Početno

    Cvrčkice, samo se ti nama lijepo odmaraj.
    Nadam se da će Lovro ostati zdrav, pogoovo zbog pregleda.
    Nadam se da se vidimo na nekoj kavici.

    Odvalila sam na Lovrinu Sunčicu.
    Nika isto svima govori kako će joj mama roditi sestru. Ne znam kako će reagirati ako bude brat (morat ćemo glumiti da je curica ).

  47. #47

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    evo kopiram sa N Pisem nabrzaka jer moramo ici po Editu

    evo me
    Jutros smo kolektivno otisli gore. Edita je odmah obula pape i usla u prostoriju. Kada se upoznavala sa tante Karin malo se postidila (okrenula glavicu), ali nista strano.
    Odmah je otisla medju igracke i solirala.
    Medjutim, uletio nam je i Sami medju djecu(on ima tek dvije godine tako da nema sanse da i njega ubacimo u vrtic).
    Kako je on velik niko nije skuzio da nije u grupi i da je mladje dijete.
    Teta se cudom cudila kada smo joj rekli da on jos nije za vrtica. Kaze s obzirom na njegovu visinu, ne bi ni skuzila da je dijete "s strane"

    MM i Sami su poslije otisli a ja ostala u drugoj prostoriji. Edita je jednom, dvaput usla i rekla "nemoj ti ici kuci".
    Poslije je dosla teta i rekla mi da idem, a ona ce zvati ako sa Editom bude problema.Evo, jos ne zovu, a mi cemo za pola sata gore po nju.
    Inace u vrticu ce biti do 12.30h (pet sati)

    Eto. Sa Editom je dobro proslo (barem do sada),ali sam se ja opet rasplakala. Bilo je 3-4 djece koji ama bas nikako nisu htjeli da se razdvoje od roditelja. Ja sam pocela plakat. Onda pridjem curici koja je jecala i kazem joj da pridje Editi (curica je odozdo nasa, pa vjerovatno ima otpor i zbog jezika). Al nece dijete nema sanse.
    Ova druga mama je opet pocela plakat kada je malca ostavila, a i ja sa njom

    Zasad toliko.Pisat cu poslije kada vidimo kakva je bila kada sam ja otisla

    btw. kako je vrtic prelijepo uredjen. Podjeljeni su po bojama . Edita je zuta i u grupi ima oko 20-o djece. Nema odakle ih nema. Austrijanci, Turci, Kinezi, Bosanci, Hrvati Milina

    tante Karin (kod mene vise nema vaspitacica) mi djeluje pravo fino i cool . Ima pirsing u nosu sto ce se Editi garant svidjet.
    _________________

  48. #48

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    681

    Početno

    Tante s pirsingom , uf što me ovo nasmijalo.

    Ej, snor, ajd nemoj plakat tamo pred njom. Ja sam dan danas sigurna da se F teže uklapa baš zbog mojih cmizdrenja.

    Znaš našu priču - prvo sam ga ja vodila, pa su tete zamolile da ide netko drugi jer je F plakao, pa je išla moja mama pa je isto plakao, tek kad ga je muž vrlo normalnog izraza lica i bez gugutanja počeo voditi, stale su i F-ova jutarnja plakanja.

    Sad čekam kako će se razvijati šmrcanje i ne dam ga u vrtić sve dok ne stane, jer nema šanse da će mu tete tamo svako malo ulijevati fiziološku u nosek.

  49. #49

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Evo vratili smo se.
    Teta kaze da je bila dobra. Malo je plakala kada sam ja otisla, ali nista strasno.
    Vidjet cemo sutrasnju situaciju

    Cure, kako je kod vas??

  50. #50
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Bravo za Samija i Editu!
    Akobogda mi sutra ostajemo na ručku.
    Dobila sam jučer od frendice cijelu opremu za bebicu (do cca 3 mj., što je njena malena već davno prerasla), nisam ni znala da bebe imaju toliko robe! :shock:
    A kako je samo slatko...pogotovo oni sasvim maleni 56...kad preraste obući ćemo lutkama

Stranica 1 od 9 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •