Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 184

Tema: Express lonac

  1. #51
    cvijetak avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Antunovac
    Postovi
    1,132

    Početno

    Slikala sam, samo da još MM uploada i pošalje mi linkove.

  2. #52
    Vila avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    309

    Početno

    super, čekamo! :D

  3. #53
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno

    Citiraj neva prvotno napisa
    Imam fissler i prezadovoljna sam
    ma s vremenom skužiš koliko treba da se nešto skuha..
    ponekad i ne pogodim
    isto ovako!

    fissler je mercedes među pretisima 8)

  4. #54
    cvijetak avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Antunovac
    Postovi
    1,132

    Početno

    Evo, drage moje, čak prije jutarnje kave
    http://public.fotki.com/cvijetak/kuharica/

  5. #55
    Vila avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    309

    Početno

    divno!!

    hvala ti puno :D

  6. #56
    cvijetak avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Antunovac
    Postovi
    1,132

    Početno

    Bilo mi je zadovoljstvo!

  7. #57

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    745

    Početno

    Hvala ti!!!

  8. #58
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    Citiraj klara prvotno napisa
    Maloprije sam se skoro posvađala s mojima oko lonca.


    Tata ga koristi tako da ga stavi na plin, otvori ventil do kraja i pusti tako. Iz lonca neprestano izlazi para i to jako, jer je na otvorenoj vatri. Kad prođe određeno vrijeme, isključi plin, pričeka da para prestane izlaziti i onda otvori lonac. Svekrva je u posjeti danas i slaže se s njegovim načinom kuhanja. Oni tvrde da ventil služi da para izlazi, a funkcija lonca nije kuhanje bez pare nego kuhanje na povišenoj temperaturi.

    Ja kuham tako da pustim da voda zavrije, onda isključim plin i namjestim ventil u položaj da para što manje izlazi. Ponekad čak stavim i krpu gore. Kad se sadržaj lonca dovoljno ohladi da nestane pritiska, opet upalim plin. Nakon nekoliko takvih ciklusa hrana je kuhana, u kuhinji ima minimalno pare i mirisa, a potrošila sam jako malo plina.

    Na koji od ova dva načina se zapravi treba koristiti ekspres lonac i što vi radite? (Naš je star i upute su odavno izgubljene)

  9. #59

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    437

    Početno

    express obožavam, al moram priznati da prvi put čujem za ovakav način kuhanja.

    ja kuham kao taj tata. samo ponekad mrvicu smanjim plamen kad počne šištat. prema tom šištanju, ovisno o hrani kuju kuham, znam kad je gotovo. nakon 15, 20 ili 45 min...

  10. #60

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    NL - UK - NL
    Postovi
    724

    Početno

    Storma, ja kuham k'o i ti. Samo je to kod mene najcesce na 2 puta. Ujutro stavim da zavri i ostavim. Pred veceru isti postupak i sve odlicno skuhano.

    Ako kuham npr. meso sa kupusom. Prvo kuhanje je samo meso, drugo dodam kupus i ponovo na kuhanje.

  11. #61
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    lejla to sam ja napisala, storma je samo copy/pastala. Drago mi je da nisam jedina koja koristi mogućnost lonca da kuha bez vatre.

    nika612 znači ipak je moj način "čudan", a ne njihov

    Joj mene jako naljuti kad netko meni blizak radi stvari na način koji ja smatram kompliciranijim, a ne da se uvjeriti da postoji lakši način. Onda živčanim bez veze. (naravno da je "lakši način" jako subjektivna stvar)

    Bez veze trošim energiju. Umjesto da budem sretna što danas nisam morala kuhati

  12. #62
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    klara
    ja isto kuham, kao ti, jel je poanta kuhnja u expres loncu, da se skuha u pari. po tvom tati onda se može uzeti običan lonac i kuhati normalno da mu para izlazi kroz poklopac.
    ne poklapam sa krpom, jel mislim da kod mog neme potrebe. ja obično sve zatvaram jednom, osim juhe. govedinu zatvorim, pa onda još jednom sa povrćem. ostalo sam već sve prokužila pa mi je dovoljno jedno zatvaranje.
    kad se napuni parom, i pipac iskoči, smanjim vatru na najmanje i pustim još malo tako, a onda zatvorim plamen skroz i pustim da para odradi svoje.
    ako ga trebam prije otvoriti stavim ga pod hladnu vodu i para odmah izađe, pipac padne i mogu ga otvoriti

  13. #63

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    jel je poanta kuhnja u expres loncu, da se skuha u pari. po tvom tati onda se može uzeti običan lonac i kuhati normalno da mu para izlazi kroz poklopac
    točno tako

  14. #64
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Hvala cure! Neću tatu uvjeravati da ne radi dobro jer nema smisla, ali mi je drago da i vi radite ne "moj" način :D

  15. #65
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    Citiraj Nataša,Sarajevo prvotno napisa
    To mi je odavno želja, da nabavim ekspresni, tzv. "pretis" lonac ili već kako se zove.
    Ponuda ovdje (u Sarajevu)nije neka, više manje svega tri modela a cijene zavisno od formata,
    raspon cijena od 35 do 300KM (od 150 do 1200 kuna)
    Moj je problem sad u tome što se meni svaki čini nesiguran,
    stijenke lonca su tanke, jako su lagani,
    a ja se sjećam još kao dijete da su baš ti lonci bili debeli i teški,
    da su i uz rubove imali gumu, a ovi to nemaju...

    Zanima me na šta treba da obratim pažnju pri izboru?
    Kako da znam koji valja koji ne valja?
    Ne bih baš da mi eksplodira. :/

    I da li vi i koliko koristite ove lonce?

    Citiraj vještičica prvotno napisa
    Nataša, klasični (čitaj teški) Pretis lonac još se pravi u Rogatici. Nazovi fabriku i pitaj.

  16. #66
    Nataša,Sarajevo avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,252

    Početno

    Citiraj white_musk prvotno napisa

    fissler je mercedes među pretisima 8)
    white_musk, gdje bih mogla naći ovakav i možeš li mi reći koja mu je cijena, bar orjentaciono???

  17. #67

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Trnje
    Postovi
    285

    Početno

    Ja sam isto kupila ekpres lonac 6,0 l Schnellkochtopf CS-Nuevo RAPID, CS-Systeme u Metrou (za 365 kn :D ).

    Može li se bar lonac (bez poklopca) prati u perilici? To nisam skužila.

    I kako dinstate, odnosno kad ga zatvorite i koliko onda kuhate npr. junetinu?

  18. #68
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno

    Citiraj Nataša,Sarajevo prvotno napisa
    Citiraj white_musk prvotno napisa

    fissler je mercedes među pretisima 8)
    white_musk, gdje bih mogla naći ovakav i možeš li mi reći koja mu je cijena, bar orjentaciono???
    ja sam ga dobila kao svadbeni dar, ali mislim da je kupljen u Robotu,a cijena :/ (pa moždaa 100KM :?,a možda sam i lupila )

  19. #69
    Tea avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,027

    Početno

    kod mame u dbk-u stalno kuham u njezinom, loncu, al ja svoga nisam imala. kupila sam ga prije mjesec dana expres u konzumu za 400 kn, i shit totalni. mislim, nisam ni očekivala nešto posebno, samo da kuha, al ovo je grozno. nakon što sam došla doma, ja ga oprala i sva ponosna krenula napraviti prvu ex.juhu. i nakon što sam ju skuhala išla oprat poklopac, kad jedan dio unutra- puknut, a šaraf od sigunosnog ventila CRN CRNCAT, kao da ga je netko u vatru stavio.
    sutra dan odamh zapalila ja u njihov servis, i oni ga meni zamijenili al frajer mi je dao do znanja da ne znam sa njime rukovat :shock:
    stalno je na krivu stranu izbacivao paru, dobro da nisam odletila u zrak :/ , sinoć je prvi puta dobor skuhao, tj. para je izašla tamo gdje i treba i idem ponovno oprati sve venitle, kad ponovno isti dio puknut.
    sad ga u ponedjeljak ponovno moram odnjeti u servis.

    da li mogu tražiti povrat novaca, ili mi opet moraju dati takvo govno od lonca?!

    što se tiće metroa, jako je sličan tom u metrou od 360 kn, al ima u metrou kupiti čak za 600 kn fislerov- koji slovi među boljim loncima! tako ako mi vrate novac, poći ću tamo i kupiti taj fislerov lonac.

    eh da, još jedna sitnica, na tom mom sadašnjem loncu piše na drški onako kao na AS (već mi je u krvi to pregledavanje - profesionalna deformacija ) datum proizvodnje 10mj. 2003. znači oni prodavaju stvari stare 4 godine- koliko je to uopće pametno?!

  20. #70
    cvijetak avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Antunovac
    Postovi
    1,132

    Početno

    Tea, moj paket Elo (www.elo.de) lonaca (2 kom, veći i manji) zajedno je koštao oko 700kn i odlični su i solidne kvalitete. Kupljeno u Brodomerkuru. Eto, samo kao preporuka...

  21. #71
    bubimira avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    u miru
    Postovi
    1,245

    Početno

    Cure koje ste pisale o expres loncima ajde recite što najčešće i kako kuhate u njima.
    Ajd nabacite koji recept!

  22. #72
    Tea avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,027

    Početno

    juhe
    pšenicu
    grahorice (leća, slanutak, orzo-ječam)
    grah
    krumpir u cijelo

    uglavnom jela kojima treba više od 30 minuta kuhanja- da ne kažem sati!

  23. #73
    Ria avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Srcem na jugu!
    Postovi
    669

    Početno

    Ja imam Fagor-ov mali i veliki. Često ih koristim i super su mi.
    Sve utrpam unura, zatvorim i voila, juha gotova za 30 min, grah za 40, ma milina.
    Malo me nekad frka ako mi promijeni zvuk, ali onda odetam iz kuhinje i čekam da on završi posao dok sam ja na sigurnom

    Sad imam neki problemčić s gumicom na ventilu, ali se nadam da ćemo to sredit i vratit ga u upotrebu.

  24. #74
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Kuham jako često u ekspresu, npr:
    -sve grahorice
    -žitarice
    -krumpir (i za pire i za ucijelo)
    -mesnu juhu
    -pirjano meso (prvo zapečem u tavi, prebacim u ekspres, kad je gotovo, opet dogotovim u tavi)
    -saftove (i šnicle i bolonjez umak)

  25. #75

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Trnje
    Postovi
    285

    Početno

    Ja imam ovaj model: Schnellkochtopf CS-Nuevo RAPID, CS-Systeme (kupljen u Metrou) pa me zanima perete li ga u perilici? Nisam našla nigdje oznaku pa me strah da nešto ne zeznem.

  26. #76
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa
    Kuham jako često u ekspresu, npr:
    -sve grahorice
    -žitarice
    -krumpir (i za pire i za ucijelo)
    -mesnu juhu
    -pirjano meso (prvo zapečem u tavi, prebacim u ekspres, kad je gotovo, opet dogotovim u tavi)
    -saftove (i šnicle i bolonjez umak)
    potpisujem i dodajem kukuruz, rižu, kestene, zelje kiselo, a meso zapečem kao i Dijana, ali ne u tavi već odma u loncu, tak da mi je samo lonac prljav

  27. #77

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Ja jako puno kuham u svom Zepter express loncu i oduševljena sam. Pogotovo otkad radim pa mi je velika ušteda vremena, a i nekako mi je draže jer kuham za djecu pa mi se čini da je ipak bolje jer se povrće kuha npr 10-ak min (kako koje, +/-) pa si mislim da i ostane više hranjivih sastojaka

    kuham sva variva u njemu. Ako u jelo stavljam piletinu ili puretinu, onda to prije malo prodinstam (jer se bojim da mu 10 min u loncu ne bi bilo dosta) pa zatim ubacim u lonac, stavim povrće, začine i zatvorim. Eventualno kad ga otvorim stavim vrhnja za kuhanje ako želim ili noklice ili sl i još malo prokuham obično, bez express poklopca
    Ako npr kuham nešto s junetinom, onda stavim meso minutu-dvije da se poprži na ulju, zatim dodam vode i zatvorim i tako kuham nekih 15-20 min, ispustim paru, otvorim, dodam povrće i sve što ide, opet zatvorim i kuham pod parom još 10-ak min

    Kad kuham goveđu juhu, stavim govedinu kuhati samu. Prošli put sam kuhala sat vremena, to je definitivno previše jer je bila premekana, nekih 40-ak min je ok, zatim otvorim, stavim mrkvu, peršin, celer,... i kuham još koliko treba, 15-ak min npr

  28. #78

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    E, da...često radim i rižota. Stavim riže, dupolo toliko ili mrvicu više vode, dodam povrće - tikvice, mrkvu, grašak...
    Ili prije toga opet prodinstam meso pa onda kasnije sve ovo dodam


    Suzizana
    , kako i koliko kuhaš kukuruz, kestene, zelje
    Jel može sekeli gulaš? Kako?


    Dijana
    , kako o koje žitarice, kako šnicle i bolonjez?

  29. #79
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Najčešće integralnu rižu, tako mi se fino raskuha. Na jednu šalicu riže dvije šalice vode, kuham pola sata.
    Ponekad kuham ječam (treba prije namočiti), proso i heljdu. Postupak isto kao kod integralne riže.

    Šnicle na saft: zažutiti luk na ulju na tavi, dodati šnicle s jednom stranom uvaljanom u brašno, ispržiti s obje strane. Začiniti (sol, crvena paprika i malo vegete), dodati vode da prelije šnicle i ubaciti u ekspres na 30-40 minuta. Vratim u tavu, dodam još pasirane rajčice, peršin, eventualno origano, mažuran i slično, kako sam raspoložena. Dakle, doradim okus. Isto radim i bolonjez. Ako dodajem povrća u saft, onda ga malo zdinstam s lukom.

  30. #80

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    745

    Početno

    u expressu kuham juhe:
    kad kuham goveđu prvo ubacim meso, otkuham cca 1/2 sata, čekam da se pipac spusti pa dodam povrće (korjenasto, malo kelja, luk/poriluk, ako imam ubacim i malo svježe paprike i cijelu rajčicu), par zrna papra i sol. Kuham još cca 20 min.
    Za pileću sve ubacim odjednom i kuham 25-30 min.

    "Bolonjez": u expressu na ulju prepržim mljeveno, dolijem malo vode, ubacim oguljenu cijelu lglavicu luka, mrkvu, celer, posolim, zatvorim, kuham cca 15-20 min. Kad otvorim izvadim povrće, zgnječim ga ili izmixam štapnim, ubacim natrag i dodam pasiranu rajčicu i ostatak začina.
    Ljeti ubacim svježu rajčicu na početku umjesto pasirane na kraju.

    Riža: prepržim malo luka na ulju, dodam opranu rižu, dolijem vodu ili temeljac (cca 2i1/2 količine riže). Kuham cca 20 min (uglavnom radim integralnu Gallo paraboiled). Povrće ponekad ubacim odmah, ponekad skuham posebno - ovisi što ubacujem tj je li brzo ili sporokuhajuće.

    Paprikaš: Prepržim piletinu na grill tavi, prebacim u express, Na istoj tavi malo prepržim luk (bakin recept kaže koliko piletine toliko luka i luk mora malo zagoriti da bi bilo ukusnije - ovog se baš ne držim u potpunosti ). I to prebacim u express, dodam opet korjenasto povrće, crvenu papriku, sol/papar, podlijem vodom, kuham cca 1/2 sata. Izvadim meso, propasiram umak, po potrebi dozačinim i zgusnem. Ponekad dodam vrhnje, ponekad ne.

    Kad radim ječam, ne močim ga. Obično malo zaboravim na njega, ali rekla bih da u konačnici ispadne 20 min - 1/2 sata.

    No, ako skužim da mi je nešto ostalo pretvrdo, zatvorim ponovno i kuham još malo.

    krumpir: u kockicama nekih 7-8 min.
    u ljusci cca 15-20 min (ovisno o veličini). Kad otvorim bocnem vilicom pa ako treba dignem još jednom.

  31. #81
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    Citiraj tinars prvotno napisa
    u expressu kuham juhe:
    kad kuham goveđu prvo ubacim meso, otkuham cca 1/2 sata, čekam da se pipac spusti pa dodam povrće (korjenasto, malo kelja, luk/poriluk, ako imam ubacim i malo svježe paprike i cijelu rajčicu), par zrna papra i sol. Kuham još cca 20 min.
    Za pileću sve ubacim odjednom i kuham 25-30 min.

    "Bolonjez": u expressu na ulju prepržim mljeveno, dolijem malo vode, ubacim oguljenu cijelu lglavicu luka, mrkvu, celer, posolim, zatvorim, kuham cca 15-20 min. Kad otvorim izvadim povrće, zgnječim ga ili izmixam štapnim, ubacim natrag i dodam pasiranu rajčicu i ostatak začina.
    Ljeti ubacim svježu rajčicu na početku umjesto pasirane na kraju.

    Riža: prepržim malo luka na ulju, dodam opranu rižu, dolijem vodu ili temeljac (cca 2i1/2 količine riže). Kuham cca 20 min (uglavnom radim integralnu Gallo paraboiled). Povrće ponekad ubacim odmah, ponekad skuham posebno - ovisi što ubacujem tj je li brzo ili sporokuhajuće.

    Paprikaš: Prepržim piletinu na grill tavi, prebacim u express, Na istoj tavi malo prepržim luk (bakin recept kaže koliko piletine toliko luka i luk mora malo zagoriti da bi bilo ukusnije - ovog se baš ne držim u potpunosti ). I to prebacim u express, dodam opet korjenasto povrće, crvenu papriku, sol/papar, podlijem vodom, kuham cca 1/2 sata. Izvadim meso, propasiram umak, po potrebi dozačinim i zgusnem. Ponekad dodam vrhnje, ponekad ne.

    Kad radim ječam, ne močim ga. Obično malo zaboravim na njega, ali rekla bih da u konačnici ispadne 20 min - 1/2 sata.

    No, ako skužim da mi je nešto ostalo pretvrdo, zatvorim ponovno i kuham još malo.

    krumpir: u kockicama nekih 7-8 min.
    u ljusci cca 15-20 min (ovisno o veličini). Kad otvorim bocnem vilicom pa ako treba dignem još jednom.
    potpisujem skoro u potpunosti, osim što ja sve to radim u loncu dinstam, pa zatvaram, i kad dodajem povrće u juhu kuham samo oko 5-10 min na plamenu, a ostalo se skuha dok para ne izađe.
    za bolonjez, prvo zdinstam smiksani luk u loncu, dodam meso, smrznuti paradajz, začine i zatvorim, na plamenu 15 min, i onda još ostavim dok para ne izađe.
    branka1 kukuruz, kesteni...pa ne znam, ja to sve od oka cca 20 min, na plamenu, pa ostavim dok ne izađe para.
    sekeli....dapače, provrtim malo meseko da dobije boju, ubacim zelje, začine, malo podlijem i ostavim cca 20 min na plamenu, ostalo dok para ne izađe

  32. #82
    bubimira avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    u miru
    Postovi
    1,245

    Početno

    Super,super cure..dijana Branka thx :D

    Ja bi joooš.
    Naime dobila sam lonac na poklon pa nemam baš ideja što bi s njim (s obzirom da i nisam nešto vična kuhinji ), a ovak si sve lijepo zapišem i sad samo da se bacim na posao

  33. #83

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    imamo Fissler kojeg smo dosta platili + 2 kom. iz Neckermana koje smo platili 150kn i rade potpuno isto kao i ovaj prvi.

    Sve kuhamo u expres loncima, često koristimo sva 3 istovremeno (rođendani i slično).

    Rijetko kada koristimo druge posude za kuhanje, a radimo sve: od svih vrsta čušpajza, sekeli gulaš, grah, grah sa zeljem, rizi bizi, rizi bizi sa hajdinom kašom, variva od ječmene kaše, krumpir cijeli i rezani, sve vrste juha, dinstano meso, rižu (a integralnu ne znam kako bih uopće skuhala bez toga), ... itd.

    Kuham često na način kao Storma, odnosno uvijek kada na vrijeme počnem kuhati, a ne pola sata prije jela pa je panika (pogotovo ako gosti već sjede za stolom ).

  34. #84

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Ja imam i Lagostina lonac, ali u njemu nisam nikad kuhala. Stalno me bilo strah. Ali tako je bilo i s Zepterom dok nisam počela. Trebala bih i s ovim tako.
    Iako, kažu da Zepret i AMC nisu express lonci, nego da je to to kuhanje pod tlakom ili tako nešto Uglavnom, da kod njih nema što eksplodirati, kao ipak je malo drukčiji proncip

    Jel ima tko da ima Zepter ili AMC plus neki drugi tipa Lagostina, fissler i ima li razlike u načinu kuhanja?

    Kako raditi sekeli gulaš?

  35. #85
    Tea avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,027

    Početno

    Citiraj branka1 prvotno napisa
    Iako, kažu da Zepret i AMC nisu express lonci, nego da je to to kuhanje pod tlakom ili tako nešto Uglavnom, da kod njih nema što eksplodirati, kao ipak je malo drukčiji proncip

    Jel ima tko da ima Zepter ili AMC plus neki drugi tipa Lagostina, fissler i ima li razlike u načinu kuhanja?
    ma jesu, sve su to express lonci, jer kuhaju pod tlakom jedino im je svima različito montiranje glave, tj. poklopca.

    po meni ima razlike u AMC-u i mom običnjaku jeftinjaku. Iste stvari stavimo ja i mama, isto kuhamo, njena juha je mmmmmmmmmmm NJAM, a moja prosječna :/
    ili stoji činjenica, da ništa nije kao mamino :?

  36. #86
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    cure jel neko zna di je FISSLER-ov servis u Zagrebu?

  37. #87

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    745

    Početno

    Ne znam gdje je servis, ali znam da npr Kika prodaje Fissler. Nazovi i pitaj njih - oni bi trebali znati gdje je servis ili bar tko je uvoznik pa da pitaš dalje.
    A što je bilo da ti treba servis?

  38. #88
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    Citiraj tinars prvotno napisa
    Ne znam gdje je servis, ali znam da npr Kika prodaje Fissler. Nazovi i pitaj njih - oni bi trebali znati gdje je servis ili bar tko je uvoznik pa da pitaš dalje.
    A što je bilo da ti treba servis?
    ma nije meni, nego frendici. ne diže joj se onaj pipac i izlazi joj para na sve strane, a nije do gume, jel je nova.

  39. #89

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    745

    Početno

    Nadam se da je pod garancijom.

  40. #90
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    Citiraj tinars prvotno napisa
    Nadam se da je pod garancijom.


  41. #91

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    745

    Početno

    mi smo svojedobno mijenjali ručke na našem (kelomat) - koštale su skoro ko novi komplet :/

  42. #92
    Tonja_1 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    375

    Početno

    molim vas ako netko ima broj od zastupnika za amc
    sesvete-zagreb
    pokvario mi se express lonac...

  43. #93
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Danas mi je ekplodirao zastitni ventil na ekspres loncu. To znaci vodoskok vruce pare visine 1 m. Cijedilo mi se sa stropa i zidova. Zatajio je drugi ventil (uopce se nije podigao da ispusti visak pare), pa je izletio zastitni.

    Lonac je Lagostina (talijanska teknika vise nece preko mog praga ). Zanima me postoji li nekakav servis ili stogod slicno, da mogu zamijeniti taj ventil i koliko bi to uopce kostalo.

    Sad si jos moram kupiti i novi lonac... Popiz..la sam.


  44. #94
    ssss avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    503

    Početno

    I meni je neki dan Lagostinin zaštekao :/ biolo mi je čudno da niš tu i tam ne pusti paru pa sam ga taknula a kad ono :shock: sluzavo šištanje od riže zakeljilo pol kuhinje iako sam u jednom trenu uspjela prebacit krpo da toliko ne šprica

  45. #95
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Mislim da cu kupiti Fisslerov EL pod uvjetom da nema gumu....

  46. #96
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    marta jesti li bar ponekad temeljno očistila ventile pri pranju lonca? Zaštopan sigurnosni ventil se često desi kad se kuhaju žitarice, a potom zaboravi pročačkati ventil. To što opisuješ se desilo mojoj mami, kuhala pšenicu, čišćenje ventila joj nije bilo ni u peti, potom se desio vodoskok supe Problem je riješen pranjem svih ventila, a ubrzo i zamjenom sigurnosnog, za svaki slučaj

  47. #97
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Oba ventila su bila prohodna. Jednostavno je zatajio.
    Gdje ste nasli te ventile?

  48. #98

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    590

    Početno

    svakojake rezervne dijelove za lagostinu imaju (imali?) u konzumu.
    vidjeh ih recimo prije...... pa nekih mjesec dana

  49. #99
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Super Foska, to mi je odlicna informacija! Hvala.

    Gledala samFisslerov lonac. Ima gumu na poklopcu i u Merkuru kosta 1199kn (od 8 litara) :/

    Jel ima gdje jeftiniji?

  50. #100
    Rhea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    753

    Početno

    Pomozite...
    Napokon se odlučih na kupnju express lonca.
    Oduševila me jednostavnost upotrebe jer sam uvijek mislila da je to viša matematika.
    ALI
    prva 3 dana se sve lijepo kuhalo i skuhalo bez greške, ali nakon toga su mi se prestali dizati kolutovi.
    Pročitala sam upustva od riječi do riječi i nije mi jasno gdje griješim, sve radim kao i prvih 3 kuhanja, a kolutovi se i dalje ne podižu.

    Ima li tko sličnih iskustava? Radi se o Fissleru.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •