Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 184 od 184

Tema: Express lonac

  1. #151
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Meso iz juhe je jedina namirnica koju solimo naknadno, jer je potpuno neslano.

  2. #152
    borka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    671

    Početno

    Mene zanima kakva je kvaliteta hrane skuhane u ekspres loncu?

    Jednom sam probala skuhati grah i bila sam totalno razočarana, uopće nije imao onaj fini šmek kada se kuha na dugačko i polagano.
    Juha isto tako.

    Jedino što mi je uspjelo je junetina u saftu, zaista za 20 minuta bude mekana.

    I da i ja se bojim svojeg ekspres lonca, ali ozbiljno, stalno imam osjećaj da će eksplodirati, kada krene pištati mm umire od smijeha kada me gleda s kojim oprezom prilazim i smanjujem vatru ispod lonca.

    Zapravo uopće ne uživam dok kuham u njemu,jer me je strah, a inače volim kuhati (ne volim peći kolače).
    Ne znam, možda treba vremena da se naviknem, tj. sprijateljim s njim jer sam tek par puta probala kuhati u njemu,a imam ga već dugo.

  3. #153
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    moja mama je sve kuhala u pretis-loncu (tako ona to zove)
    dolazila je s posla u 16:30, u 17 smo bili za stolom
    svaki dan svježe

    ne bih rekla da hrana gubi na kvaliteti, pa smanjeno je vrijeme termičke obrade, samo je dodan tlak

  4. #154
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    Citiraj borka prvotno napisa Vidi poruku
    Mene zanima kakva je kvaliteta hrane skuhane u ekspres loncu?

    Jednom sam probala skuhati grah i bila sam totalno razočarana, uopće nije imao onaj fini šmek kada se kuha na dugačko i polagano.
    Juha isto tako.

    Jedino što mi je uspjelo je junetina u saftu, zaista za 20 minuta bude mekana.

    I da i ja se bojim svojeg ekspres lonca, ali ozbiljno, stalno imam osjećaj da će eksplodirati, kada krene pištati mm umire od smijeha kada me gleda s kojim oprezom prilazim i smanjujem vatru ispod lonca.

    Zapravo uopće ne uživam dok kuham u njemu,jer me je strah, a inače volim kuhati (ne volim peći kolače).
    Ne znam, možda treba vremena da se naviknem, tj. sprijateljim s njim jer sam tek par puta probala kuhati u njemu,a imam ga već dugo.
    Ne znam, meni su i juha i fažol iz expresa odlični. Osobno stavim dosta povrća u jedno i drugo, a i meso mora biti dobro.
    Inače, ne volim baš kuhati i to mi je tlaka, rađe bi cijelu kuću izglancala nego što moram visiti za špaherom, tako da je meni expres lonac dušu dao.
    Prije svake uporabe pušem u one ventile da vidim je li sve prohodno jer i ja imam fobiju da mi ne eksplodira. Ali rađe i taj rizik preuzimam nego da nakuhavam satima.

  5. #155
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    ja isto nakon svake upotrebe skidam i ispirem ventile. to je valjda jedina stvar u životu oko koje cjepidlačim

  6. #156
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    moja mama je sve kuhala u pretis-loncu (tako ona to zove)
    dolazila je s posla u 16:30, u 17 smo bili za stolom
    svaki dan svježe

    ne bih rekla da hrana gubi na kvaliteti, pa smanjeno je vrijeme termičke obrade, samo je dodan tlak
    Kak su ispale mahune?

  7. #157
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    nikak
    nisam imala vremena za proučiti manual

  8. #158
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Bit će prilike.... Mene bi isto bilo strah tog digitalnog čuda... Dojavi rezultate kad stigneš.

  9. #159

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    meni je hrana iz exspresa očaj.
    moj čubi u podrumu i ne vadim ga više.
    niš mi nije fino, čak mi je i juha čudne boje.

  10. #160
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Bit će prilike.... Mene bi isto bilo strah tog digitalnog čuda... Dojavi rezultate kad stigneš.
    jutros sam sat vremena proučavala manual; trebaju tri završena fakulteta!
    ništa ja to ne razumijem.

    i, eno... kuham slanutak u cepteru

    zvat ću wmf i pitati imaju li i oni prezentacije kao i neki drugi proizvođači

  11. #161
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,311

    Početno

    U Plodinama je na akciji ekspres lonac od 5l, nekih 200kn

  12. #162
    BP avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    863

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    U Plodinama je na akciji ekspres lonac od 5l, nekih 200kn

    kupila sam ga i ja
    i super je

    prvu manestru sam pripremila u njemu i bas je ok
    meni ima malo promjenjen ukus ali s obzirom na ustedi u vremenu cu zanemariti

  13. #163
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,311

    Početno

    Kakve je debljine dno BP?

  14. #164
    ljubavna1pogled avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    211

    Početno

    Gledam malo cijene u italiji, neusporedivo povoljnije nego kod nas

  15. #165
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    moram ovo apdejtati

    nakon početničke nespretnosti, od 7 dana u tjednu, pet dana spremam ručak iz ekspres lonca
    do sada sam se toliko izvještila da mi je postao najbolji prijatelj

    preporučam nogama i rukama

  16. #166
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    moram ovo apdejtati

    nakon početničke nespretnosti, od 7 dana u tjednu, pet dana spremam ručak iz ekspres lonca
    do sada sam se toliko izvještila da mi je postao najbolji prijatelj

    preporučam nogama i rukama
    Znala sam da će biti baš ovako!

    Moj update - prošli tjedan smo umirovili stari ekspres Lagostina lonac nakon više od 10 godina gotovo svakodnevnog korištenja kod mene i prije toga bar 15-godišnjeg stajanja u ormaru kod svekrve. Doderao se perni mehanizam poklopca i ode lonac na kontejner izvana, na dar sakupljačima metalnog otpada.

    Imam drugi lonac (Peterhof) već godinu ili dulje, taj je 50% veći, tako da nije bilo nikakvih dodatnih troškova. Nastavljamo s praksom redovnog korištenja.

  17. #167

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1

    Početno

    http://www.tefal.com.hr/NR/rdonlyres...sor3P20507.pdf

    evo koristan link za tefal lonac a princip je slican kod svakog drugog, ima i recepata za pripremu jela u ekspres loncu, na kraju uputstva.

  18. #168
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,311

    Početno

    Podižem i ovdje!

    EXPRESS lonac od 9litara u Kauflandu na akciji za 99kn!

  19. #169
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,311

    Početno

    Stariji ekspres lonac koji imam vise ne fućka kad zavrije vec samo šumi kao para izlazi...i kad ga ugasim, odmah ga mogu otvoriti. To znaci da je gotov? Otišla gumica? Imam ga nekih 7,8 god.

  20. #170
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Stariji ekspres lonac koji imam vise ne fućka kad zavrije vec samo šumi kao para izlazi...i kad ga ugasim, odmah ga mogu otvoriti. To znaci da je gotov? Otišla gumica? Imam ga nekih 7,8 god.
    Ne znam koji je tip, jer može se dogoditi i da se gumica samo negdje pomaknula i treba je vratiti na mjesto, ali nakon ovoliko godina sasvim je moguće i da se brtva doderala. Osim toga, može biti i da je greška u pernom mehanizmu koji zatvara poklopac. Teško mi je reći.

    Ako je neki "finiji", možda možeš kupiti rezervnu gumicu, čak i poklopac. Vidi na internetu po tipnoj oznaci ima li servis i jesu li dostupni rezervni dijelovi za tvoj lonac.

    Ja koristim samo jeftinjare i kad mi se to dogodi i ne uspijem naći uzrok - kupim novi. Imam dva od ovakve vrste, jedan je kupljen u Sparu, a drugi u Pevecu (dok još nije bio Pevex): https://www.vivre.hr/p-860186/set_2_...opac_econatura Ako se pokvare, nije mi žao nabaviti novi.

  21. #171
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,311

    Početno

    Ma da tako i ja..ovaj je mislim iz Plodina a dobro me služio ne mogu reci. Stavila sam poklopac od drugog neato manjeg lonca i tu sam dobila tlak...nemam pojma.

  22. #172
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Ma da tako i ja..ovaj je mislim iz Plodina a dobro me služio ne mogu reci. Stavila sam poklopac od drugog neato manjeg lonca i tu sam dobila tlak...nemam pojma.
    Može se pokvariti i tlačni ventil, kao i sigurnosni ventil (ovisno o konstrukciji lonca, ima ih raznih). Doderala sam ih dosta (prvi Unis-pretis dobila sam od bake 1986. kad sam tek počela raditi).

  23. #173
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Da ne začetavam temu o šniclama. Ima li tko preporuku za express lonac s tim da ne bih izdvojila 2.000,00 kuna jer nisam sigurna hoću li ja znati s tim kuhati. Jednom probala i neslavno završilo.

  24. #174
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Da ne začetavam temu o šniclama. Ima li tko preporuku za express lonac s tim da ne bih izdvojila 2.000,00 kuna jer nisam sigurna hoću li ja znati s tim kuhati. Jednom probala i neslavno završilo.
    Ja sam okorjela škrtica. Imala sam svekrvinu Lagostinu (5 litara) i to mi je bilo super, ali nakon 10 godina doderala se i otišla u zasluženu mirovinu (da se razumijemo, taj lonac je 15 godina stajao kod moje svekrve u ormaru, a ja sam ga koristila deset godina - nije bilo šanse da nađem zamjensku oprugu poklopca i tlačni sustav).

    Tada sam kupila u Intersparu na popustu talijanski klon iste takve Lagostine - ovo: https://image.isu.pub/150527054554-2...pg/page_60.jpg
    Još mi služi. Ima i u Pevexu povremeno suđa od iste firme (nisam vidjela nedavno, ali znam da su bili nešto skuplji nego u Intersparu, nekakvih 250 kn), ali ne bi škodilo i u Intersparu pogledati. Oni to imaju povremeno, baš u ovo doba godine.

    Lonaca ima i u Kauflandu i Superkonzumu. Imam drugi lonac (7 litara) iz Superkonzuma, kupio ga je mm prošle godine za 149 kn - ovakav: https://popusti.njuskalo.hr/akcija/l...ress-7l-275856

    I taj je dobar. Mislim da je turski proizvođač, ali nemam pojma... Kako bi rekao mm - za te noFce nije ni bitno.

    Ja ne volim one lonce s kompliciranim poklopcima (Fissler, Zepter i slični - to je obično skupo i ne smije u perilicu suđa). Preferiram jednostavne i jeftine, pa ako se što dogodi - nije mi žao para. Da mi ga netko pokloni, isprobala bih, ali ne čeznem za tim. Sasvim dobro služe i jeftinjare.

    ***

    Pri korištenju lonca bitno je pročitati upute i pridržavati ih se, jer se vremena pripreme razlikuju od proizvođača do proizvođača, ali nauči se to brzo. Lonac se ne smije prepuniti, u njega ne smiju ići jako guste stvari (npr. ja džem od dunja kuham u tom loncu, ali ajvar ne - probala i odustala, pregusto je - činilo mi se da će se razletjeti )
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 10.09.2020. at 11:55

  25. #175
    sunce moje malo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    787

    Početno

    Ja imam wmf- jedan od 6 i drugi 3l, i uz to ide jedan poklopac.
    Često znaju biti sniženi u lesnini, sada im je cijena oko 1900 kn, treba pratiti akciju.


    Poslano sa mog Mi 9T koristeći Tapatalk

  26. #176
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,311

    Početno

    Ja sam kupila Korkmazov manji s ove str.https://www.lonciipoklopci.hr/posude...-lonci/gid/319 bio je na akciji 20% u 12.mj.bit ce sigurno opet. Niti ja ne volim komplicirane jer i ovi jeftiniji su mi se pokazali super. Imala sam jedan iz Plodina veliki i dobro me sluzio s godinama mu guma otisla za tih 200,300kn mi se ne isplati samo gumu mijenjati pa uzela novi. Korkmaz mi je za sada ok. Skoro pa na dnevnoj bazi koristim. Preporučam! Bitno mi je da ima onaj čep koji se digne i spusti kad se može otvoriti neki poklopci to nemaju.

  27. #177
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj sunce moje malo prvotno napisa Vidi poruku
    Ja imam wmf- jedan od 6 i drugi 3l, i uz to ide jedan poklopac.
    Često znaju biti sniženi u lesnini, sada im je cijena oko 1900 kn, treba pratiti akciju.


    Poslano sa mog Mi 9T koristeći Tapatalk
    WMF mi svi hvale ali ne bih se usudila toliko novaca dati a da nisam kuhala s express loncem i da nisam oduševljena.
    Gledam ovo, nepoznata mi je marka https://www.elipso.hr/posude/posude-...ti-)/OMS-5029/

  28. #178
    sunce moje malo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    787

    Početno

    Ovo je cijena za 2 lonca i jedan poklopac.
    Kad su sniženi, obično budu oko 1000 kn.
    Meni je kod wmf- super to što mogu kupiti rezervne dijelove u Zagrebu (već sam kupovala par puta i nikakvi problemi).

    Poslano sa mog Mi 9T koristeći Tapatalk

  29. #179
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Meni je taj “jeftini” eksplodirao pa sam imala vodoskok graha u kuhinji i otad samo kvalitatni.

  30. #180
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    WMF mi svi hvale ali ne bih se usudila toliko novaca dati a da nisam kuhala s express loncem i da nisam oduševljena.
    Gledam ovo, nepoznata mi je marka https://www.elipso.hr/posude/posude-...ti-)/OMS-5029/
    To je turski proizvođač. Ovdje sam našla taj podatak: https://www.lonciipoklopci.hr/lonci-...bajde-brandovi

    Čini mi se da je ovo dobar omjer kvalitete i cijene. Dobiješ dva lonca, tlačni poklopac, običan poklopac, sito za parenje i rezervnu brtvu. Isplatilo bi se pogledati u dućanu, a kad vidiš kako leži u ruci i koliko mjesta zauzme, možeš se odlučiti.

  31. #181
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Aeternum lonac, gumica za lonac...zna li netko gdje bih mogla kupiti?
    Hvala
    Posljednje uređivanje od andream : 29.10.2020. at 19:11

  32. #182
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj andream prvotno napisa Vidi poruku
    Aeternum lonac, gumica za lonac...zna li netko gdje bih mogla kupiti?
    Hvala
    Imaš li upute za korištenje? Unutra je obično popis servisa gdje možeš kupiti rezervne dijelove.

  33. #183
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    To me roditelji pitaju.Nemaju.
    Ima li tko takav lonac da mi javi,pliz...

  34. #184
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,311

    Početno

    Ovdje ih ima trenutno na akciji, imam jedan classic mali odličan je, sad moram veliki mijenjati:https://www.lonciipoklopci.hr/posudj...-lonci/gid/319

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •