Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 184

Tema: Express lonac

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    1,756

    Početno Express lonac

    Kad za nekoliko mjeseci počnem raditi suočit ću se s problemom nedostatka vremena za kuhanje. Troje djece, najmlađi u jaslicama, kad dođem s njime kući ne želim sate provoditi uz lonce, već uživati s njime u igri, maženju i (nadam se) dojenju.
    Je li express lonac pravo rješenje? Tko ima iskustva? Kakav kupiti? Ako imate volje, hajdemo malo razgovarati o tome!

  2. #2
    mali karlo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,464

    Početno

    ja imam expres lonac i ne kuham baš u njemu iskreno malo me strah da mi ne eksplodira , dok moja mama sve kuha u njemu ali mislim da ću ga i ja počet češće koristit kad počnem raditi. Majka mi kaže da je kuhanje u njemu dosta kraće pa se nadam da će i tebi skratit vrijeme kuhanja

  3. #3
    haribo avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    deutschland
    Postovi
    1,353

    Početno

    i ja imam al ga ne koristim
    isto me malo strah

  4. #4
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Ja imam, skoro stalno koristim. Nije me frka da će eksplodirati, ima tri ventila. Inače sam kao cura savladala "rapsodiju za dva pretis lonca" ili "kako skuhati ručak za 4 odrasle osobe za 45min" 8)
    Lonac je "Lagostina", manji (5l), nama dovoljan. Za veće porodice preporučujem onaj od 7l. Nije se kvario, nema gumicu na poklopcu koja može da se pohaba, svi ventili mgu se oprati. Zbog poklopca od savijenog lima ne može se otvoriti na silu kad je pritisak u njemu još jako visok. Manje nasilno brzinsko otvaranje uz polivanje hladnom vodom iz pipe (da se prije ohladi) sasvim dobro funkcioniše. Toplo preporučujem.

  5. #5
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj vještičica prvotno napisa
    Ja imam, skoro stalno koristim. Nije me frka da će eksplodirati, ima tri ventila. Inače sam kao cura savladala "rapsodiju za dva pretis lonca" ili "kako skuhati ručak za 4 odrasle osobe za 45min" 8)
    Lonac je "Lagostina", manji (5l), nama dovoljan. Za veće porodice preporučujem onaj od 7l. Nije se kvario, nema gumicu na poklopcu koja može da se pohaba, svi ventili mgu se oprati. Zbog poklopca od savijenog lima ne može se otvoriti na silu kad je pritisak u njemu još jako visok. Manje nasilno brzinsko otvaranje uz polivanje hladnom vodom iz pipe (da se prije ohladi) sasvim dobro funkcioniše. Toplo preporučujem.
    Potpisujem,iako sam ja trtaroš,uvjerila sam se da ovdje straha nema.Sve je skuhano za trećinu vremena,a neke stvari su puno ukusnije iz pretis lonca.
    I ja imam već godinama Lagostinu i jako sam zadovoljna

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    590

    Početno

    o e-loncu je bilo nedavno govora Koji express lonac kupiti? pak si poglečte

  7. #7

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj Foška prvotno napisa
    o e-loncu je bilo nedavno govora Koji express lonac kupiti? pak si poglečte
    Hvala puno!

  8. #8

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    kvarner
    Postovi
    207

    Početno

    express lonac je najpametnija stvar koju su mogli izmisliti. i ja cesto nemam vremena za dugosatno kuhanje, pa sve lijepo ubacim u express i ono sto se treba kuhati 3 sata, skuha se u sat vremena.
    mislim da je cak i zdravija hrana iz express lonca jer sve ostane u njemu

  9. #9
    **mial** avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,361

    Početno

    ja ga kupila i bilo me frka kuhati, al kad je došla druga beba , veliki nedostatak vremena se pojavio i ja se ohrabrila.
    sad imam vremena za naše dugometražne šetnje, kavice i fin i brzo skuhan ručak, a ušteda plina da ne spominjem
    e-lonac

  10. #10

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,650

    Početno

    a što je najbolje, iz express lonca ti ne može ništa iskipiti :D

  11. #11
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Citiraj ninaXY prvotno napisa
    a što je najbolje, iz express lonca ti ne može ništa iskipiti :D
    Oooo, može, može, kad se zaletiš i u brzini naliješ više vode nego što smiješ (obično je unutra obilježen nivo). Onda lijepo na sve spomenute ventile kipiiii (obično supa, pa nije strašno, samo nenasilno otvorim i odlijem višak)

  12. #12

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    kvarner
    Postovi
    207

    Početno

    kolicina hrane u express loncu/tekucina, nikad nesmije preci oznacenu crtu jer onda moze tokom kuhanja curiti van. zao mi je samo sto sam kupila express sa jednom ruckom pa mi je malo teze ga otvarati, ali inace je super i imam vremena za

  13. #13

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    kvarner
    Postovi
    207

    Početno

    Oooo, može, može, kad se zaletiš i u brzini naliješ više vode nego što smiješ


    kako to ti usred kuhanja nalijevas vodu????

  14. #14
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Ma ne u sred kuhanja, prije nego zatvorim. Kod mene ti to ide ovako: nalijem vode koliko mislim da treba, natrpam meso, povrće, so itd, zatvorim i uključim plin. E, nekad se preračunam koliko sam nalila vode pa pokipi. Kad bi se svaki put sjetila pogledati dokle je nivo, bilo bi mi pametnije nego brisati šporet... Ko žurio, vrat slomio (a počesto i šporet brisao )

  15. #15

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    kvarner
    Postovi
    207

    Početno

    sorry, bilo mi malo cudno....

  16. #16

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,650

    Početno

    Citiraj vještičica prvotno napisa
    Citiraj ninaXY prvotno napisa
    a što je najbolje, iz express lonca ti ne može ništa iskipiti :D
    Oooo, može, može, kad se zaletiš i u brzini naliješ više vode nego što smiješ (obično je unutra obilježen nivo). Onda lijepo na sve spomenute ventile kipiiii (obično supa, pa nije strašno, samo nenasilno otvorim i odlijem višak)
    :shock: vidiš to mi nije palo na pamet

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    640

    Početno

    moja preporuka: Fissler expres lonac (ima u Merkuru)
    Svaka pohvala...
    iako je skup u odnosu na ostale brandove, ali isplati se... ma fantastican je 8)

    Takodjer u expresu kuham jako dugo (u maminoj kuhinji pocela) i naravno nakon vjencanja i sama ga koristim! Super je...!
    mama ima neki 'no name' - ide mi na zivce jer 'svice' i 'pisti' ..,
    a ovaj Fissler je gotovo necujan... ma super!

  18. #18
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Ekspres lonac je zakon! Joj da sam ga imala dok mi je dijete bilo beba, bilo bi mi puno lakše.
    Evo, neki dan ubacila mješavinu mahunarki i ječma - nenamočene, sa nekim suhim mesom, gotovo za sat vremena. Na klasičan način to bi se krčkalo tri sata.
    Juha od junetine gotova u pedesetak minuta. (a zbilja je ukusna).
    Ja imam Solingen, nije stajao puno novaca, a ja sam superzadovoljna.

  19. #19
    anchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    1,171

    Početno

    Ekspres lonac je meni must have u kuhinji. Imam silit sicomatic-d. Skup, ali savršen. Ima fenomenalan sigurnosni ventil i tlak se može spustiti kad god poželiš. Kupila sam ga u lesnini.

  20. #20

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    1,756

    Početno

    Pratim sve vaše postove i konkretne prijedloge onda "guglam". Samo što nema informacija o cijeni. Onako otprilike, koliko bih morala izdvojiti za kvalitetan express lonac? Pretpostavljam da se može kupiti na rate. Mel kažeš da Fisslerov ne pišti? Nisam niti znala da postoji lonac koji je skoro nečujan, u svakom slučaju kad već postoji, to je za mene velika prednost koju bih htjela iskoristiti? Gdje je Merkur u Zagrebu?

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    60

    Početno

    savršen izum, posebno za kuhanje domaćih juhica (inače bi mi trebalo 2,5 sata)...i
    mam lagostina od 5 l, sve kaj mogu kuham u njemu...
    sad planiram kupit još jedan manji (od cca 3 l) jer mi nekad zatrebaju 2...pa bi i meni dobro došle cijene...
    ja sam svoj kupila prije 6 g. za cca 350 kn, a sad u konzumu ima kao na akciji s naljepnicama lagostina, al košta cca 800 kn ako sam dobro vidla - u stvari znam da je skupo jer sam odmah otpisala

  22. #22
    sanjas33 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    291

    Početno re

    Ja sve kuham u expressu, i saft i juhicu i varivo. ne znam kaj bi bez tog cuda. Imam samo poklopac koji ide na zepterovo posudje!

  23. #23
    Hera avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Vž županija
    Postovi
    509

    Početno

    Ja si povremeno prekopiram s naših kružoka (jer se brišu, a i toliko klaframo da bi to bilo nemoguće kasnije nešto naći ako trebam) meni zanimljive info, pa sam tako nedavno (pred mjesec-dva) ukopirala o cijenama lonaca. Možda sad to više nije sasvim točno, ali vjerojatno nema nekih većih razlika. Niže slijedi ukopirano

    Nasla sam u City centru od WTF-a 2,5l al je taj preko 900kn a na kraju kupila u Intersparu od Fisslera za 699kn.
    Samo da vam velim, ako još neka od vas planira kupiti Fisslerov ekspres lonac od 4,5l, vidjela sam u Kiki po 769kn (u Mercatoru košta oko 980, u Nami na Trgu 916kn!).

  24. #24

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,650

    Početno

    Vidjela sam u Metrou neke jaaako jeftine express lonce, mislim da je od 7 l bio cca 250 kn, a 2 lonca od 5 i 7 l s jednim poklopcem cca 350 kn. Jel zna netko valja li to štogod?

  25. #25
    maaja79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    bih
    Postovi
    178

    Početno

    mene zanima kako znate da je gotovo
    odavno hocu probati da skuham nesto u njemu, ali me zbunjuje ta sitnica

  26. #26

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    kvarner
    Postovi
    207

    Početno

    mislim da neki express lonci cak imaju na kraju uputa za koristenje tabelu sa pojedinom vrstom hrane i koliko treba da se skuha. mislim da je i moj express to imao, a ako ne, probaj koji put odokativnom metodom - ako se nesto inace treba kuhati sat vremena, onda u expressu treba cca 20 min ovisi o cemu se radi. uostalom, uvijek mozes ponovno staviti da se do kraja skuha

  27. #27
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Citiraj maaja79 prvotno napisa
    mene zanima kako znate da je gotovo
    odavno hocu probati da skuham nesto u njemu, ali me zbunjuje ta sitnica
    Postoje uputstva o okvirnom vremenu za kuhanje određenih jela/namirnica. Vremenom naučiš kad je nešto gotovo. Ja "namirišem" da je kuhano po mirisu pare koja izlazi na ventil.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    336

    Početno

    Imam fissler i prezadovoljna sam
    ma s vremenom skužiš koliko treba da se nešto skuha..
    ponekad i ne pogodim

  29. #29

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    55

    Početno

    Lonci iz Metroa ne vrijede ništa. Kupila sam prije jedno 2 godine i bacila ga u smeće. Što god se kuhalo u njemu i bez obzira u koliko malo vode, sve je izlazilo van na ventil. Prije konačne odluke za bacanje u smeće, stavila sam cca 1l obične vode i to je nakon što je zakuhalo izlazilo na sve strane van. Ne kupiti ni u ludilu.

  30. #30
    ssss avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    503

    Početno

    Lagostina u Trstu 5l 42€
    7l 46€

  31. #31
    cvijetak avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Antunovac
    Postovi
    1,132

    Početno

    Ja imam komplet od dva komada od ove firme http://www.elo.de/ . Model je: ELO-Praktika Schnellkochtopf Set 7-teilig. Idete u desnom izborniku na Themen/Specials. Prezadovoljna sam - brzo skuham, nema miješanja, ne zagori, u tablici mi piše koliko se što kuha - ma, mrak. Cijena: oko 700kn za gotovinu u Brodomerkuru.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    745

    Početno

    imam kelomat, star preko 15 godina. Kupljen u Austriji, komplet 2 lonca + jedan poklopac (cca 2.5 i 4.5 l) ovakav.
    Skoro sve kuham u njima. Juhe, krumpir (u ljusci i rezani), grah, rižu, mesne umake svih vrsta, ciklu, kestene... ma sve osim tjestenine

    Cijena je bila (čini mi se) cca 450 tadašnjih austrijskih šilinga daklem otprilike toliko kuna.

  33. #33

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    Meni to nije to. :/
    Ja guštam obilaziti oko lonca dok mi s krčka ručak, svako malo probati okus pa nabaciti pokoji začin sukladno tome, pa promiješati, pa opet probati...
    A o opciji express lonac razmislit ću kad stvarno, ali stvaaarno ne budem imala vremena.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    bec, austrija
    Postovi
    60

    Početno

    mene je isto frka, ali osim toga imam jos jedan problem:
    kako vi kuhate u njemu?
    npr. ja za juhu prvo kuham meso, tek na kraju dodam povrce. kako u expressu - istovremeno ili otvarat u toku kuhanja? a kako cuspajz, isto sve odjedanput (a dinstat luk i sl).
    nisam bas toliko smotana kuharica, al me taj express plasi (ne znam jel pametniji od mene 8))

  35. #35

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    745

    Početno

    Citiraj mama_tanja prvotno napisa
    kako vi kuhate u njemu?
    npr. ja za juhu prvo kuham meso, tek na kraju dodam povrce. kako u expressu - istovremeno ili otvarat u toku kuhanja? a kako cuspajz, isto sve odjedanput (a dinstat luk i sl).
    juha pileća: sve odjednom kuham cca 1/2 h
    juha gov/tel: prvo meso cca 1/2h, maknem s vatre, čekam da popusti pritisak, otvorim, ubacim povrće i kuham dalje. vrijeme ovisi o tome koliko je meso tvrdo - 10 min do 1/2 sata.

    variva i sl: podinstam luk i što već treba, dodam meso, prepržim, zatvorim, kuham. Kad se pipac spusti otvorim i doradim okus.

    Meni expres služi da skratim onaj dio baš samog dosadnog kuhanja. Predradnje i završne radnje obavljam normalno, kao u običnom loncu.

    Dobar mi je i za kuhanje na pari.

  36. #36
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    gdje se može nabaviti neki koji nije od rosfraja?

  37. #37
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno Re: re

    Citiraj sanjas33 prvotno napisa
    Ja sve kuham u expressu, i saft i juhicu i varivo. ne znam kaj bi bez tog cuda. Imam samo poklopac koji ide na zepterovo posudje!
    ja naručila komplet s tim poklopcem i jedva čekam

    Citiraj ninaxy prvotno napisa
    Vidjela sam u Metrou neke jaaako jeftine express lonce, mislim da je od 7 l bio cca 250 kn, a 2 lonca od 5 i 7 l s jednim poklopcem cca 350 kn. Jel zna netko valja li to štogod?
    moj sveki kupio jedan od akvizitera za 100 kn i nije baš nešto. Fažol se u njemu kuha 2 sata ko i u običnom loncu

  38. #38
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Apricot - jedini lonak koji sam vidjela a da nije od rostfraja je bio (i ostao) mamin pretpotopski "Pretis" lonac. On je od aluminijuma.
    Ne znam da li se više uopšte pravi. :/

  39. #39
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    moja mama ima neki roventin, emajlirani crveni, samo je poklopac od rosfraja.
    star je 25 godina i još je ko nov.
    a ne treba se ni glancati 8)

  40. #40
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Ja imam Logostina manji exspres lonac i jako sam zadovoljna.
    Brže se skuha i ukusnije je. nikad me nije bilo frka kuhati u njemu, niti sam ikada čupa od nekoga da mu je eksplodirao.

  41. #41
    Vila avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    309

    Početno

    Danas sam u NAMI kupila ekpres lonac 6,0 l Schnellkochtopf CS-Nuevo RAPID, CS-Systeme.

    http://www.amazon.de/6-Schnellkochtopf-CS-Nuevo-RAPID-CS-Systeme/dp/B000LFJCVW

    Platila sam ga 476,00 kuna, prodavač mi ga je nahvalio, kaže da je dobar i da se dobro prodaje. Unutra je bila pregrada (kao posudica) sa rupicama za kuhanje na pari i metalno slovo V za vađenje istog. Čitala sam sve topiće o expres loncu, no nigdje nisam vidjela da netko spominje kuhanje na pari unutar njega. Naime, ono što me zbunjuje kod mog je to što ta posudica koju sam dobila lijepo "sjedne" na dno lonca, pa mi nije jasno kakvo je to kuhanje na pari. Hoći reći da ta posuda nema nogice, pa da bi eventualno bila povišena, te da bi ispod nje bila voda. Tako ja bar zamišljam kuhanje na pari :?
    Ima li netko tko mi može pomoći, te neki popis koliko se kuhaju na pari odeđene namirnice u ekspres loncu.

    Hvala!

  42. #42

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    745

    Početno

    Ako ti ne piše u uputama, probaj s vremenom koje je dano za istu namirnicu i obično kuhanje.

    Za kuhanje na pari:
    ako ne skužiš ovaj njihov dodatak možeš kupiti "košaricu"
    ovakvu: http://www.amazon.de/Fackelmann-D%C3.../dp/B00008XF3X
    ima po shopping centrima

  43. #43

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj Vila prvotno napisa
    Danas sam u NAMI kupila ekpres lonac 6,0 l Schnellkochtopf CS-Nuevo RAPID, CS-Systeme.
    Ovo mi zvuči njemački!? Imam puno povjerenja u proizvode proizvedene u Njemačkoj. Možeš li provjeriti (da ipak nije China)?

  44. #44
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    Citiraj Vila prvotno napisa
    Danas sam u NAMI kupila ekpres lonac 6,0 l Schnellkochtopf CS-Nuevo RAPID, CS-Systeme.

    http://www.amazon.de/6-Schnellkochtopf-CS-Nuevo-RAPID-CS-Systeme/dp/B000LFJCVW

    Platila sam ga 476,00 kuna, prodavač mi ga je nahvalio, kaže da je dobar i da se dobro prodaje. Unutra je bila pregrada (kao posudica) sa rupicama za kuhanje na pari i metalno slovo V za vađenje istog. Čitala sam sve topiće o expres loncu, no nigdje nisam vidjela da netko spominje kuhanje na pari unutar njega. Naime, ono što me zbunjuje kod mog je to što ta posudica koju sam dobila lijepo "sjedne" na dno lonca, pa mi nije jasno kakvo je to kuhanje na pari. Hoći reći da ta posuda nema nogice, pa da bi eventualno bila povišena, te da bi ispod nje bila voda. Tako ja bar zamišljam kuhanje na pari :?
    Ima li netko tko mi može pomoći, te neki popis koliko se kuhaju na pari odeđene namirnice u ekspres loncu.

    Hvala!
    Ja ti ne mogu reći koliko se kuhaju namirnice, a to od oka, ali ti mogu reći da ono što je u obliku slova v nije za vađenje košarice, nego se to metne ispod košarice kao nogice (bar je tako kod mog). inače ja imam tefal 6l i prezadovoljna sam, kuham sve u njemu: grah, bolonjez, juhu, kestene, kuruzu, krumpir cijeli, pečem meso i još štošta

  45. #45
    Vila avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    309

    Početno

    Hvala![/quote]

    Ja ti ne mogu reći koliko se kuhaju namirnice, a to od oka, ali ti mogu reći da ono što je u obliku slova v nije za vađenje košarice, nego se to metne ispod košarice kao nogice (bar je tako kod mog). inače ja imam tefal 6l i prezadovoljna sam, kuham sve u njemu: grah, bolonjez, juhu, kestene, kuruzu, krumpir cijeli, pečem meso i još štošta[/quote]

    Divno! to je bilo to, nikad, ali nikad ne bi skužila sa te "nogice" idu ispod tog dijela za paru. Hvala ti puno!

    I nigdje ne vidim Kinu, mora da je ipak njemački. Inače, kuhala sam integralnu rižu u njemu i juneći gulaš - prefino! Gulaš je bio gotov za 35 minuta, a ja inače dinstam dva sata!

  46. #46
    cvijetak avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Antunovac
    Postovi
    1,132

    Početno

    Vila, ja sam sa svojim ekspres loncem dobila i knjižicu u kojoj piše koliko dugo treba kuhati koju namirnicu. S vremenom sam dosta toga i popamtila. Jel' ona "nogica" ipak za kuhanje na pari ili ... (kasno je pa ne kužim ) ...?

  47. #47
    Vila avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    309

    Početno

    je, ta nogica se stavi na dno lonca vodoravno i preko toga dolazi dio sa rupicama za kuhanje na pari. Stvar je bila u tome što ta nogica ima dvije kukice i mene je asocirala na vadilicu te mreže, no sad je rješeno. Nažalost, ja nisam dobila nikakvu knjigu koja bi pisala o vremenu kuhanja, no vidim polako da je to stvar prakse i da ću vrlo brzo vidjeti što se koliko kuha. Zbilja je odlična stvar!

  48. #48

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    745

    Početno

    moja knjižica je nestala davno negdje tko zna gdje.

    Možda bi neka dobra duša poslikala svoju?

  49. #49
    cvijetak avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Antunovac
    Postovi
    1,132

    Početno

    Možda bih Ali dajte mi koji dan.... Recimo do petka ....

  50. #50

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    745

    Početno


Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •