Pokazuje rezultate 1 do 32 od 32

Tema: Prenatal kolica

  1. #1
    ivana b avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    474

    Početno Prenatal kolica

    ..ima li ih tko ili ste barem čule za njih? Kakva je kvaliteta?
    Čula sam da ih ima ih u novom Prenatalovom dućanu u centru.
    Lijep mi je model So speedy.
    Tu je i Prenatalov LINK (kolica su pod Puericultura Prenatal sa lijeve strane)

  2. #2
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    ako ti kaj znači iskustvo od prije 30 godina ja sam se vozala u prenatalovim kolicima, po posljednjem kriku tadašnje mode (od samta, tamnoplava ), naslijedio ih je moj buraz, i još su na kraju zav ršila kod neke rođakinje...
    moja mama tupi i tupi da je to nekaj najkvalitetnije kaj je ikad kupila...

  3. #3
    Tea avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,027

    Početno

    prenatal marka još je bila u naše doba, ja je se isto sječam. moja teta je troje djece izvozala u tadašnjim prenatal kolicima, ostala su ko' nova, samo što im je dizajn sada za antikvarijat.
    ali znam još generacija i generacija izvozanih i obučenih u prenatal marku.
    mogu slobodno reći, marka za sva vremena.

  4. #4
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Da li tvoja teta, Tea, još uvijek ima ta kolica? Ta za antikvarijat.

  5. #5
    ivana b avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    474

    Početno

    Super recenzije al sve me strah da je nekadašnju kvalitetu zamijenila današnja moderna nekvalitetna plastika i "made in China"..
    Obići ću ih osobno, da se uvjerim na svoje oči

  6. #6
    Tea avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,027

    Početno

    ana, prije par godina sam ih dala na RR! ali bila su fakat očuvana, i imala su košaru, torbicu, navlaku, ma fakat ono super, samo što eto demode! ja stvarno nemogu vjerovat koliko su se izvozala i u kakvom su stanju bila.

  7. #7
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    jesu to kolica koja su 3 u1? u smislu da se kupuje sve troje zajedno i nikako odvojeno?

  8. #8
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    sad sam isla vidit, nije to taj model

  9. #9

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    189

    Početno

    Koliko koštaju ta kolica? Općenito, kakve su im cijene?

  10. #10
    ivana b avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    474

    Početno

    Ne znam pa molim nekog tko je bio da podijeli s nama svoja iskustva

  11. #11

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    216

    Početno

    Muku mučim koja kolica kupiti. Meni Prenatalova kolica uopće nisu demode, baš naprotiv totalno su šik. Cijena im i nije previsoka s obzirom da su 3u1, oko 3.300 kn. Dobro se sklapaju, zauzimaju malo prostora u autu - meni je to bitno, jedino mi se čini da nemaju bazu za autosjedalicu. Isto tako, točno iznad one košare (vreće, ili kako taj dio kolica nazvati u koju se stavljaju stvari u podnožju kolica) je nekakva metalna konstrukcija koja otežava da dolje brzo i jednostavno odložite ili uzmete stvari koje ste tamo stavili.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    302

    Početno

    evo po preporuci dizem topic

  13. #13
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    i pitaš... što?

  14. #14

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    302

    Početno

    i pitam..
    ima li tko
    i jer zadovoljan

  15. #15

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    302

    Početno

    a jesam smusena

  16. #16

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    105

    Početno

    Mi imamo ta kolica i prezadovoljna sam. Laka su za upravljati, ona košara jest malo zatvorena s onom konstrukcijom ali mi to ne predstavlja veliki problem. Ravna košara za novorođenčad imaju 3 položaja. Moja kći je sad već lagano prevelika za košaru ali sam je digla u prvi položaj da iskoristim još par dana. Ima sve dodatke za kišu, za vjetar, a ono što se meni posebno sviđa kod ovihb kolica jest da uz sve možete kupiti dodatak pomoću kojeg možete tu košaru pričvrstiti za vožnju u autu. Prema tome, oni kojima je žao voziti malenu bebu u AS imate mogućnost da se bebica vozi na ravnom. Meni je to bila prevaga pri kupnji bolida.

  17. #17
    skviki avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Bregi,Matulji
    Postovi
    505

    Početno

    Citiraj N31 prvotno napisa
    Mi imamo ta kolica i prezadovoljna sam. Laka su za upravljati, ona košara jest malo zatvorena s onom konstrukcijom ali mi to ne predstavlja veliki problem. Ravna košara za novorođenčad imaju 3 položaja. Moja kći je sad već lagano prevelika za košaru ali sam je digla u prvi položaj da iskoristim još par dana. Ima sve dodatke za kišu, za vjetar, a ono što se meni posebno sviđa kod ovihb kolica jest da uz sve možete kupiti dodatak pomoću kojeg možete tu košaru pričvrstiti za vožnju u autu. Prema tome, oni kojima je žao voziti malenu bebu u AS imate mogućnost da se bebica vozi na ravnom. Meni je to bila prevaga pri kupnji bolida.
    Moram se malo osvrnuti na ovaj dio
    o košari i o tome da je nekome žao voziti bebu u AS.

    Jedini ispravan, siguran a uostalom i zakonit
    način prevoženja djeteta u automobilu je da ga
    se smjesti u ispravno postavljenu AS, u kojoj je opet
    dijete ispravno vezano.

    Košara čak i ako ima nastavak kojim se može pričvrstiti
    u automobil nikako ne pruža djetetu sigurnost i zaštitu
    za vrijeme sudara.

    Košare, odnosno tzv. autokrevetići smiju se koristiti
    samo kod djece kod koje je to medicinski opravdano -
    djeca male porođajne težine sa poteškoćama kod disanja.

    Djetetu vožnja u AS ne može nikako štetiti, ali se isto tako
    AS ne bi trebala koristiti namontirana na kolica
    za vrijeme dugotrajnih šetnji.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    105

    Početno

    Košara sa nastavcima je atestirana za automobil.Dijete je pričvrščeno za košaru, košara za sjedalo i štitnik za glavu sprečava da dijete lupi glavicom u zid košare. Ne znam jesi li vidjela i isprobala takav način ( vjerojatno isprobala nisi ) ali je sigurnost potpuna. Ponavljam, atestirano s potvrdom. I ne vidim razloga zašto bi se moje dijete vozilo skvrčeno ako može ležati. S dva mjeseca smo išli na more, nismo morali stajati nakon dva sata i vaditi bebu da se ispruži kao što bismo to morali s košarom, spavala je cijelo vrijeme kao u svom krevetiću.

  19. #19
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    više informacija na ovu temu naći ćeš na podforumu autosjedalice.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    105

    Početno

    Malo sam pogledala na što nas je ms. Ivy uputila. Pronašla sam razliku između AS i košara. To nije to što mi imamo. U ovoj košari nitko ne bi vozio svoje dijete ako baš ne mora. Naša košara je ona velika koja ide inače na kolica. Baš košara. Ona se na stražnje sjedalo pričvrsti za gornji i donji kraj, dakle košara je fiksirana. Dijete se položi ravno,a oko struka ima jastučić s pojasom. Oko glave se umetne u košaru dodatni jastuk. Mi raspravljamo očiti o različitim stvarima.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Ako vaše dijete nema nikakvih razvojnih problema, tada nema razloga prevoziti ga u košari/autokrevetiću.

    Košara i autokrevetići, u kojima djeca leže poprečno na sjedalu, uglavnom sve kod sudara reagiraju ovako:

    http://www.youtube.com/watch?v=WdBRPiNJC7s

    Ležeći položaj u slučaju sudara jednostavno nije siguran ni za koga, a naročito za dijete.

    Naravno, ako ste 100% sigurni da nikada nećete doživjeti sudar...

  22. #22

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    105

    Početno

    Upravo na taj filmić sam se referirala. No, miješamo kruške i jabuke. Ovo što je na filmiću nije isto što imamo i mi. Ne znam koji dio u cijeloj priči nije jasan. Ako se dijete mora odmarati svaka dva sata onda sjedalica nije posve sigurna za djetetovu kićmicu. Ne znam zašto bismo morali imati medicinski problem da dijete vozimo u sigurnoj i atestiranoj košari. No. Post je bio o tome kako smo zadovoljni s kolicima. Ja još uvijek prezadovoljna. Premda košaru više ne koristimo i DA, sad se vozimo u sjedalici. Malecka je narasla i nije više tako usukana i sfrkana u AS. Mislim da smo košaru iskoristili maksimalno i na red ide ostatak kolica.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    302

    Početno

    sad ste i mene :?
    jel postoji baza za tu sjedalicu jer mi jedna zena u ducanu rekla da a druga ne

  24. #24
    petrunjelazg avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    45

    Početno

    našla sam prenatal kolica 3 U 1 pa me zanima jeste li zadovoljni njima? nisu niti skupa(2800kn)

  25. #25
    petrunjelazg avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    45

    Početno

    curke koje imate prenatal kolica, jeste li zadovoljne njima?

  26. #26
    marina

    Početno

    Cure, pozdrav
    Ja sam nova i imam prenatalova kolica.Kupila sam ih prije Nove godine i za sada sam zadovoljna sa njima. Košara mi je super, kolica kao kolica su lagana samo što me malo muči auto-sjedalica. Ona je O+ . Beba mi je stara 3mj i u njoj izgleda kao da sjedi. Muž i ja ili smo toliki tuntleci ili šta već, ne znamo ju namjestiti ili imam samo jedan položaj. Sve ostalo je ok.Super je što se sve može prati, skidati, pokazala se funkcijalna do sada.. Da li netko ima iskustva sa prenatalovom autosjedalicom O+ od O-13kg. Problem je što nema uputstva na hrvatskom.

  27. #27
    petrunjelazg avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    45

    Početno

    ja sam kupila prošli tjedan kolica 3u1 so family. izgledaju funkcionalno i lijepo pa ćemo vidjeti kroz dva mjeseca kakva su u praksi

  28. #28
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    Citiraj marina prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, pozdrav
    Ja sam nova i imam prenatalova kolica.Kupila sam ih prije Nove godine i za sada sam zadovoljna sa njima. Košara mi je super, kolica kao kolica su lagana samo što me malo muči auto-sjedalica. Ona je O+ . Beba mi je stara 3mj i u njoj izgleda kao da sjedi. Muž i ja ili smo toliki tuntleci ili šta već, ne znamo ju namjestiti ili imam samo jedan položaj. Sve ostalo je ok.Super je što se sve može prati, skidati, pokazala se funkcijalna do sada.. Da li netko ima iskustva sa prenatalovom autosjedalicom O+ od O-13kg. Problem je što nema uputstva na hrvatskom.
    marina, postavi ovo pitanje na podforumu o autosjedalicama. tamo će ti savjetnici pomoći, teško da će ovdje vidjeti pitanje.

  29. #29
    mat

    Početno

    mi smo kupili prenatal kolica 3u1 family i čine nam se jako dobra....

  30. #30
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Danas sam vidjela njihova kišobran kolica, imaju plava i crvena, dosta lagana, sklopiva. Cijena 5oo i nešto kn. Jel ih ima netko da mi kaže kak je zadovoljan?

  31. #31
    bambus99 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,332

    Početno

    Citiraj mat prvotno napisa Vidi poruku
    mi smo kupili prenatal kolica 3u1 family i čine nam se jako dobra....
    mi isto imamo ova kolica od prenatala i za sad smo jako zadovoljni s njima. a za kisobran kolica jos neznam

  32. #32
    dani82 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    1,186

    Početno

    Zanima me imali netko prenatalova kolica So Family Revesko 3u1 i kako ste zadovoljni njima? Ima li sporski dio mogućnost preokretanja? Kakvo je jaaje kao autosjedalica?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •