Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 59

Tema: Prirodni porod na stolčiću u Varaždinu - Tea

  1. #1
    chris blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    980

    Početno Prirodni porod na stolčiću u Varaždinu - Tea

    Prvi put kad sam čula za stolčić bila sam oduševljena idejom tako "normalnog" poroda. Jednostavno, kockice su se same složile - na samu ideju stolčića nešto u meni odgovorilo je suglasjem i skladom i odjednom mi je sjelo i zašto je moj prvi porod bio toliko psihotičan i traumatičan i kako to uopće nije bilo potrebno. Ovo je pravi način, pravi položaj tijela, ovo je ono što sam zbunjeno tražila - znala sam.

    Zbog ljetnog datuma i ipak manje udaljenosti odlučila sam se za Varaždin umjesto Rijeke. Saznala sam da je potrebno odraditi tečaj u trajanju od četiri dolaska, svaki utorak u mjesecu, ukoliko želim da mm prisustvuje porodu, što sam i željela. I tako, došli smo na predavanje koje je držala Erika i u sat vremena uspjela od mm napraviti poklonika stolčića.

    Ona je mirna i topla osoba koja potpuno podržava i vjeruje u prirodan porod, ne pravi se nimalo važna, niti je nasilna/militantna i jako se trudi predočiti i prenijeti poruku na najbolji mogući način, pokazujući sve moguće materijale, slajdove, pa i film o porodu.

    Ta smirenost i toplina te tolerancija koji izbijaju iz nje jednostavno poništili su onaj osjećaj "u, OPET militantne RODE, moja žena zabrijala, a kaj sad, trudnice su i inače lude pa ću joj udovoljiti", te su ga doveli do koncentriranja upravo na bit predavanja - prirodni porod je najlogičnija stvar, a intervenirani je (ukoliko je sve u redu) nasilan i nepotreban...

    Još mi je rekao da ne može vjerovati kako je nakon poroda naše prve kćeri u Petrovoj bolnici izašao sretan iz rađaonice (prisustvovao je), iskoristiti ću njegove riječi "kao glupo govedo", uopće ne shvaćajući koliko me medicinska ekipa, potpuno nepotrebno, izmučila i nanijela mi boli i štete od koje se nisam oporavila mjesec i pol dana.

    Sad i on kesi zube pri pomisli na kateter, vezanje za ctg i krevet, zabranu dizanja i pijenja vode, prokidanje vodenjaka, drip, dolantin od kojeg se gubi svijest, urlanje "tiskaj, tiskaj!!" i "Jao, krivo to radite!", rutinsku epiziotomiju, skakanje po trubuhu i sve ostale divote dirigiranog poroda i što mu se više sjećanja vraća, to više bi se išao svađati retroaktivno u Petrovu.

    Trudovi su krenuli u ponedjeljak, 13. 08. oko 22,00 navečer. Krenuli smo prema Varaždinu.

    Trudovi su bili na razmacima od oko 5 minuta i trajali negdje do 01-02 u noći. Tada se sve smirilo, no mene su ipak zadržali u bolnici - za svaki slučaj, a i termin je tu, a mm se vratio u Zagreb.

    U varaždinskoj bolnici sam provela tri mirna dana, a u četvrtak ujutro oko 7,30 pukao mi je vodenjak. Nazvala sam mm-a da neka krene iz Zagreba što prije i pozvala sestru. Nažalost, nisam znala da sam upala glavačke u smjenu dežurstva najzadrtije i najmilitantnije doktorice varaždinske bolnice - potpune protivnice poroda na stolčiću. Odeblja, relativno niska, namrgođena i povišenog tona, uletjela je kao vjetar u sobu za pripreme i bukvalno počela vikati na mene: da NEMA za mene prirodnog poroda, da ja MORAM ići na stol, da je VODENJAK pukao, da je to OPASNO jer se pupkovina može spustiti, da se IZVOLIM urazumiti i gagagakreštblakrakrakraaaaaaa!!!

    Gledala sam je, slušala i mislila: "Neka pauka... samo ti viči... jedan potpis i sve je riješeno..." Ukratko, nisam se ni iživcirala niti se upuštala u razgovore i dokazivanja. Ta žena je bila potpuno nebitna u cijeloj priči. 8)

    Sišla sam sa sestrom do rađaonice, došao je i mm upakiran u zeleno odijelo. Naš prirodni porod je počeo. Za početak sam bila na stolu, na boku. Trudovi su počeli bivati prilično jaki i pravilni i neko vrijeme smo ih pratili na ctg-u sa zanimanjem, a onda je jednostavno počelo previše boljeti pa sam izgubila interes... zatražila sam da me spuste sa stola na loptu. Primalja Erika mi je pomogla da se spustim i upravo kad sam se smjestila i počela otpuhivati svoj prvi trud na lopti, bučna i nabrijana doktorica ušla je u MOJ boks i počela galamiti usred poroda MOG djeteta. Nisam je slušala, ali kako je uskoro buka nadišla granicu koju sam mogla podnositi, samo sam tiho rekla: "Dragi..." i mm je izašao s doktoricom, tiho je zamolio da nas ostavi, da nam se ne sviđa njezin način, potpisao papir s izjavom da želi drugog liječnika na porodu, ignorirao daljnjih nekoliko uvrijeđenih kreštanja i napokon smo imali svoj mir... i dobili drugog liječnika.

    Doktor je došao, pregledao me, rekao da je sve ok te da je tu sada potrebno samo strpljenje i ostavio nas na miru uz napomenu da ga pozovemo ako će trebati. Ostali smo mm, ja i Erika.

    Idućih sat i pol prošlo je u sve jačim trudovima i odrađivanju istih na lopti. Nije mi odgovaralo ni masiranje, ni skakanje, već samo nježno zibanje na lopti i kontrolirani kratki izdisaji koji bi završili jednim duuuuugim - njime sam pokušavala izgurati trud skroz dolje - ne znam kako bih to drukčije opisala, ali taj osjećaj nekakve, hm, kako bih rekla, "efikasnosti", mi je puno pomagao da izdržim bol.

    Pogledala sam Eriku i pitala je kad da prijeđem na stolčić. Ona se blago nasmijala i rekla mi da ću ja to njoj reći - još jedan aspekt prirodnog poroda koji me iznenadio čak i u svoj onoj boli - pa da, rodilja određuje tempo i ritam, znala sam to, ali eto, nekako sam, ipak, zaboravila i očekivala upute...

    Uskoro sam počela osjećati pritisak na debelo crijevo i propentala da bih sad prešla na stolčić. Nije mi bilo baš jasno kako ću to izvesti u onakvim bolovima, ali sestre su ga postavile, pomogle mi da ustanem sa lopte i u dva (nespretna) koraka bila sam na stolčiću. Mm je sjedio na stolcu s naslonom iza mene i držao me. Erika se smjestila ispred mene i rekla mi da slobodno dreknem ako mi tako dođe. Pritisak je postao neizdrživ i tijelo mi je praktički samo počelo tiskati. Erika se trudila očuvati međicu maksimalno, stavljajući tople obloge. U tri - četiri snažna truda, izgurana zatvorenih očiju, moja Tea je rođena u 10,55, 16.08. 2007. godine.

    Erika ju je prihvatila i spustila na strunjaču i čekala da vrpca prestane pulsirati. Tada je prerezala pupkovinu i dodala mi bebence, malo, ljubičasto, zgužvano stvorenjce... moj slatki mali majmunčić je došao na svijet.

    Ipak sam površinski pukla jer je dijete bilo dosta veliko - čak 4260g. No to je bilo zanemarivo u usporedbi sa epiziotomijom.

    Nisu nas uopće odvajali niti jedan tren, mm je cijelo vrijeme bio s nama dvjema, sve dok nas nakon dva sata nisu prebacili u sobu na odjelu za rodilje - dobila sam prekrasnu jednokrevetnu klimatiziranu sobu sa staklenim kinderbetom kraj kreveta. Mm je donio sve moje stvari.

    Sva tri dana Tea je bila sa mnom 24 sata, a sestre su je dolazile presvući i okupati. Pedijatrijski pregled isto se odvijao preda mnom. Jedini pregled gdje su je odveli na 15-ak minuta je bio pregled sluha, drugi dan mog boravka u bolnici.

    Rodilište u Varaždinu i prirodni porod na stolčiću kao i divna i draga glavna primalja Erika dobili su još jednog zagrebačkog poklonika i poštovaoca.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    94

    Početno

    Čestitam hrabroj mami koja se izborila da joj ponovni porod bude jedno lijepo iskustvo

  3. #3
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno


  4. #4
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Nisam je slušala, ali kako je uskoro buka nadišla granicu koju sam mogla podnositi, samo sam tiho rekla: "Dragi..." i mm je izašao s doktoricom, tiho je zamolio da nas ostavi, da nam se ne sviđa njezin način, potpisao papir s izjavom da želi drugog liječnika na porodu, ignorirao daljnjih nekoliko uvrijeđenih kreštanja i napokon smo imali svoj mir... i dobili drugog liječnika.

    to se zove diplomatsko izbacivanje

    čestitam na prirodnom porodu

  5. #5
    traktorka avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    A5 - Land Of Shit
    Postovi
    3,875

    Početno

    Oduševila me priča,pogotovo sa zamjenom doktorice ! Svaka čast!

    I super za prirodni porod :D

  6. #6
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    Kako lijepa priča...
    super mi je kako si ostala sabrana i nisi krenula u sukob s dr.
    ako opet rodim, to će 100% biti u Vž!

  7. #7
    Ari avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Vinkovci - Osijek
    Postovi
    165

    Početno

    Svaka čast i iskrene čestitke na novom

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    443

    Početno

    Kao prvo, iskrene častitke na bebici a kao drugo iskrene čestitke na ustrajanju pri zamisli o prirodnom porodu, i ne obeshrabrenju pri pokušaju da ti se " soli pamet " od strane, pretpostavljam koje, . doktorice. Pravi si primjer drugim budućim rodiljama kako se treba postaviti!

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    443

    Početno

    častitke - čestitke.
    sorry!

  10. #10
    mamamišić avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Varaždin, okolo naokolo
    Postovi
    299

    Početno

    iskrene čestitke!
    na elegantan način ste dobili kaj ste htjeli!!!bravo! :D

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno Re: Prirodni porod na stolčiću u Varaždinu - Tea

    Sve čestitke :D

    .

    Citiraj chris blue prvotno napisa
    ... i upravo kad sam se smjestila i počela otpuhivati svoj prvi trud na lopti, bučna i nabrijana doktorica ušla je u MOJ boks i počela galamiti usred poroda MOG djeteta. Nisam je slušala, ali kako je uskoro buka nadišla granicu koju sam mogla podnositi, samo sam tiho rekla: "Dragi..." i mm je izašao s doktoricom, tiho je zamolio da nas ostavi, da nam se ne sviđa njezin način, potpisao papir s izjavom da želi drugog liječnika na porodu, ignorirao daljnjih nekoliko uvrijeđenih kreštanja i napokon smo imali svoj mir... i dobili drugog liječnika.


    Ovo iz citata bi bila dr.C-D. pretpostavljam?

  12. #12
    chris blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Iskreno, nemam pojma kako se zove. Netko mi je bio rekao, ali sam zaboravila... tako i tako je bila nebitna.

    Takva smetala efikasno rješava jedan potpis na papiru.

    Nisam se htjela boriti s njom jer sam znala da imam važnija posla od baktanja s nečijim uvrijeđenim egom , kao i da ima tko će to srediti umjesto mene

    Ma, mislim, odradili tečaj, bili na tri pregleda, hospitalizacija, mm vozi svaki dan u vž (sigurno preko 1,5 k benzina) samo radi pirodnog poroda i stolčića i sad će se netko petljati bez potrebe? (drugo bi bilo da se stvarno nešto zakompliciralo)

    Naravno da nije dolazila u obzir.

  13. #13
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Čestitam :D :D i tebi i TMu !

    Prekrasan porod!!

  14. #14
    šnapi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    476

    Početno

    Cestitam!prekrasan porod koji me se bas dojmio

  15. #15
    SSR avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    57

    Početno

    Čestitke na bebici i prekrasnom porodu :D
    Vjerujem da si mnogima dala za razmišljati da li krenuti u Varaždin.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    Čestitam, prekrasan porod!!

  17. #17
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    čestitam :D

    e da mi je imat mogućnost za takav porod u splitu odma bi zatrudnila

  18. #18
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    chris blue, čestitam još jednom na bebici i porodu kakav si htjela .

    Citiraj chris blue prvotno napisa
    Pogledala sam Eriku i pitala je kad da prijeđem na stolčić. Ona se blago nasmijala i rekla mi da ću ja to njoj reći
    ovo je predivno točno je mogu zamisliti kako ti to govori.

  19. #19
    kasiopeja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    861

    Početno

    e ovako bi i ja..

    Baš mi je drago da sam pročitala ovu priču. Sad sam još hrabrija da krenemo prema vž-u.....

    Velike čestitke na izborenom.... :D

  20. #20
    joy avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    183

    Početno

    Cestitke od
    Ovo je divna prica,ako Bog da pa u cijeloj Hr.i B.iH.
    uskoro budu ovakvi porodi.Osoblje kao ta Dr.treba izbaciti
    i dati im neki drugi odgovarajuci posao.Vjerujem da ima mnogo mladih ljudi koji su spremni kao Dr.i babice raditi svoj posao,samo na mnogo ljepsi nacin,pa bi bilo ljepse i ugodnuje svima.

  21. #21
    Ms. Mar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    830

    Početno

    Čestitke prvo na bebi, a onda na hrabrosti i sabranosti, a TM na pravoj podršci. Učit ću od tebe.

  22. #22
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    predivno

  23. #23
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Prekrasna prica, cestitam

  24. #24
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno


    Super mi je citati ovakve price!

  25. #25
    vesna72 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    772

    Početno

    Drago mi je da si imala porod kakav si željela

    Krasna priča.

  26. #26
    bubimira avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    u miru
    Postovi
    1,245

    Početno

    čestitam na lijepom iskustvu!

    i svaka čast na ignoriranju doktorice!
    ja se ovakvih situacija najviše pribojavam jer neznam kak bih reagirala

  27. #27

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    wow Chris, nemam riječi, svaka čast

  28. #28

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    141

    Početno

    Hvala ti chris na ovoj prici!
    sad znam da sam sigurna u svoju odluku.
    bili smo jucer na prvoj tecaju i znaci odluka je pala. samo me mucilo sto ako mi netko oduzme pravo prirodnog poroda, a vidim da ste vi to rijesili na odlican nacin!
    čestitke od !

  29. #29

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    MM joj je mrak 8)

  30. #30
    chris blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Pa na sreću sa mnom je zbilja bilo sve ok tako da stol i drip sva veselja dirigiranog poroda stvarno nisu bila potrebna.

    Ali naglašavam da nema nikakvog smisla držati se grčevito zubima plana prirodnog poroda ako je očito da su se stvari zakomplicirale i da je intervencija potrebna. Tad stvarno treba slušati liječnika i surađivati. Neki put je dovoljna i mala intervencija, npr. dr. Jukić smatra da ako se žena dugo muči s nepravilnim trudovima da nije loše pokušati s vrlo malo dripa, jednom ograničenom količinom koja bi se pustila u venu i zaustavila (da se ne pretjera i da sve ne postane pregrčevito) tek toliko da se trudovi ustale i postanu efikasniji.

    Nažalost, u Petrovoj kad te priključe na drip, onda te šibaju njime do kraja bez obzira na logiku i potrebu. Ali ovakav pristup kakav je gore opisan bih prihvatila u svako doba.

  31. #31
    chris blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Citiraj TinnaZ prvotno napisa
    MM joj je mrak 8)
    Je, stvarno je super, a da vidiš tek kako je sladak uživo

  32. #32

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno



    svakako da treba surađivati, ali je nužno da prije toga imaš povjerenja u svoju ekipu
    što se tiče mučenja sa nepravilnim trudovima, pretpostavljam da je to ono što je imala Kraljica (par dana), pa mi je u tom slučaju ok takav pristup, pogotovo ovako kako ga je on opisao

    Ali je npr nisam imala idealno pravilne trudove, te iako su trajali relativno kratko/dugo (skoro cijelu noć i dan), bili su učinkoviti, i ja stvarno nisam vidjela svrhu dripa, osim mučenja za mene

    nije dugo sve što dugo izgleda
    meni je taj porod bez obzira na dužinu bio pjesma, spram prvog dirigirano ubrzavanog 3 puta kraćeg

  33. #33
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Naježila sam se.

  34. #34
    ana-blizanci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    834

    Početno

    čestitam!!

  35. #35

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Čestitam, prekrasna priča!

    Ja se te doktorice bojim ko samog vraga i ne bih htjela na nju naletjeti.

    Ono kaj mene najviše muči je da i ona može biti u pravu kakva god da je. Npr. ja ne bi inzistirala na stolčiću kad bi mi došao bilo koji doktor i rekao da postoji opasnost za bebu. U tom slučaju bi rađala i naglavačke ako treba.
    Kakva je to izjava da želiš drugog liječnika i kome to moraš dati? TM je to sam tražio da mu daju da potpiše?

  36. #36
    chris blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Sirius, i ja bih - ako bi to bila ozbiljna, zabrinuta, dobronamjerna tvrdnja. Ali ovo što je ona pričala bilo je isključivo samodokazivanje i inaćenje - čovjek, ako je iole osjetljiv, osjeti razliku - a što se izjave tiče, nisam sigurna, ali mislim da je mm od nje zatražio da napiše na papiru da je liječnik promijenjen na inzistiranje supruga. Pitati ću ga kad dođe doma (naime, tehnikalije sam tada u potpunosti prepustila njemu jer me nisu nimalo zanimale-bila previše zauzeta puhanjem )

  37. #37
    Strippy avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    165

    Početno

    Čitajući ove vaše priče dobijem volju da odem drugo dijete roditi u VŽ. Ima tko kakva iskustva s VBACom u VŽ?

  38. #38
    diavo

    Početno

    Iskrene čestitke Chris Blue!

    Priča je prekrasna i unatoč nezgodnoj situaciji s dokicom, puni me ponosom što sam iz Vž. I sama sam imala "situaciju" ali s jednim dokom, no uspješno je rješih. O svemu ću napisati priču ali kad mi se malo sve slegne. Kad bih krenula sad, mislim da bih napisala preeeeeviše (još sam puna pozitivnih emocija te mi nitko ne vjeruje i kažu da pričam bajke i da porod ne može biti takav doživljaj)

    Inače, iz 9-tke sam izašla 15. i nadam se da su je lijepo pospremili nakon mene i mog Kifleka.

  39. #39
    chris blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Tea i ja smo u devetku ušle 16-og i bila je k'o sunce čista

  40. #40
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    prelijepa priča prekrasno ispričana!

  41. #41
    mamamišić avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Varaždin, okolo naokolo
    Postovi
    299

    Početno

    Strippy imamo mi.VBAC je itekako moguć u vž, potpuno prirodno na stolčiću.

    još jednom čestitke mami tati i bebici

  42. #42

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Italija
    Postovi
    198

    Početno

    na ustrajnosti i hrabrosti

    cestitke za


  43. #43

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno

    prekrasno

  44. #44
    diavo

    Početno

    Strippy, nadam se da ovo neće zvučati ko reklama za VŽ bolnicu, ali i sama sam imala VBAC i svoju želju da pokušam roditi vaginalno nakon prvog CR sam pri prijemu izrazila doku koji mi je bio noćna mora od prvog poroda i koji je ustuknuo i dao dovoljno prostora kako meni tako i primaljama da odrađujemo sve same. Točnije umiješao se samo pri prijemu (kad je morao) kad bijah ful zacementirana i pred kraj njegove smjene kad me obradovao nalazom da sam otvorena već 8 prstiju.

    VBAC i izražavanje želja, sumnji i onog što vas muči je itekako moguće u VŽ (samo je kod još cca 4 liječnika konzervativnog opredijeljenja za to potrebno pronaći pravi pristup). I mislim da više nitko od njih neće automatski opičiti drip, već prvo pitaju da li je isti potreban.

  45. #45
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    strippy, osim mamemisic, i pinnochio je imala prekrasan vbac na stolcicu u varazdinu.

  46. #46

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    bravo za tebe i tvog muža !!!! Čestitke na bebici

  47. #47
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Bravo!!!

  48. #48

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    384

    Početno

    Naježila sam se!
    Čestitke!

  49. #49
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Citiraj zoza prvotno napisa
    Naježila sam se!
    Čestitke!
    X

  50. #50
    smaja avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    141

    Početno

    iskrene čestitke!

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •