Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: meso, ribe itd...

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    73

    Početno meso, ribe itd...

    sad mene zanima jedno, ne zivim na moru pa mogu bebi davat samo smrznutu ribu. nemam doma zivotinje pa mu mogu ponuditi samo kupljene vrste mesa smrznute ili odmrznute, ako i uzgaja neko kod kuce taj opet uzgaja vise pa se pretpostavlja da su i te zivotinje ko i kupljene tovljene sa raznim hormonima, antibioticima itd... da bi cim prije naraslo i doslo nama na tanjur. ja tu hranu zovem smrznute ili odmrznute crkutine koje su zivjele u groznim uvjetima i bile hranjene sr....!
    sad se ja pitam koji je uopce smisao davanja takve hrane bebi ili nama kad realno gledano u njima bas i nema nes hranjivog! ta hrana je puna stresa od jadnih zivotinja koje su zavrsile kako vec jesu pod noz i onda mi tu energiju jadnu šibamo u sebe i mislimo kak smo zdravi hm..........

  2. #2

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    73

    Početno

    ocito svjest nikome ne radi

  3. #3
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja si isto razmisljam o hrani koju jedemo. nije to samo meso, puno hormona rasta i sta ti ja znam cega. tu je i paradajz, kukuruz, psenica, razne vrste voca, povrca i zitarica koje se "prave" na brzinu i da bi dugo trajale. jesi gledala dokumentarce "we feed the world" ili "our daily bread"? snimili su proizvodnju namirnica koje mi danas jedemo. nakon sto sam pogledala te filmove, trudim se sto vise kupovati u ducanima s organski uzgojenom hranom i domace povrce cije proizvodace znam, makar i bilo 5x skuplje.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,472

    Početno

    Isto skuplje placam provjereno voce i povrce, a meso ionako ne jedem a nece ga ni mali dok je pod mojim krovom.

  5. #5
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Citiraj claudy prvotno napisa
    ocito svjest nikome ne radi
    svijest radi, ali mi danas živimo u takvom svijetu. ako ti smeta način proizvodnje mesa pređi u vegetarijance. ja bih rado kad pomislim na koji način se proizvodi, ali jednostavno ga previše volim. onda ako ćemo dalje možemo se i žaliti na uzgoj voća i povrća jer sve je to danas zatrovano pesticidima, a na kraju i zrak koji dišemo nije baš najbolji.
    i ja se ko mikka trudim kupovati što kvalitetnije i svom djetetu kupovati najbolje. meso dajem dva puta tjedno, a ostalo nudim voće, povrće i žitarice.

  6. #6
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno Re: meso, ribe itd...

    Citiraj claudy prvotno napisa
    ja tu hranu zovem smrznute ili odmrznute crkutine koje su zivjele u groznim uvjetima i bile hranjene sr....!
    ta hrana je puna stresa od jadnih zivotinja koje su zavrsile kako vec jesu pod noz i onda mi tu energiju jadnu šibamo u sebe i mislimo kak smo zdravi hm..........
    Ove rečenice su mi :shock: i čudim se da netko tko ovako nešto napiše uopće jede meso.Ja ga jedem i ne razmišljam o stresovima i energijama,samo o tome kako je fino i kako nikad nebi mogla biti vegetarijanac

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Da ja razmišljam kao ti, bila bih vegetarijanac.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    73

    Početno

    pa i bila sam vegeterijanac do trudnoce onda je pritisak okoline bio velik pa sam tu itamo pojela meso a sad opet gledam da ne jedem. al tu je sad mali istvarno mu nebi htjela davat meso al opet svi me dave stim da mu moram dati. vidim da ima puno vegana i vegeterijanaca i pozdravljam to. vidim da ni oni ne daju klincima meso a djeca su im svejedno super.
    sad me malo valjda pece savjest kaj sam popustila u trudnoci pa se moram iskaliti negde a i dobit potporu za malog kad vec doma nemogu.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    claudy, vidi ovaj topic.

    Moje je mišljenje da ćeš ti, kao mama, napraviti ono za što misliš da je najbolje za tvoje dijete. Razmisli, educiraj se ako treba, donesi odluku (kakvu god) i stoj iza nje. Važno je učiniti informirani izbor.


  10. #10

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    144

    Početno Re: meso, ribe itd...

    Citiraj claudy prvotno napisa
    sad se ja pitam koji je uopce smisao davanja takve hrane bebi ili nama
    nema nikakvog smisla

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    144

    Početno

    claudy, imaš pp 8)

  12. #12
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Mene zanima nešto konkretno - riječna riba. Znam da postoji tema pod tim nazivom, ali niko njie dao konkretan odgovor. Štuka, smuđ i mrena su bijela riba, pa teoretski, mogu kada i pastrmka. Ali pod koju ribu spada šaran? On je kod nas najčešći (pored uzgojene pastrmke). Znam da zna biti dosta mastan, pa me interesuje daje li se to bebama i kada.

  13. #13
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Podižem temu. Zna li neko nešto o davanju riječne ribe u dohrani?

  14. #14
    Lidali avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    706

    Početno

    Mi smo jučer bili na cijepljenju i pričali sa dr. o ribi...

    Kaže on djeci do 9 mjeseci nikakvu ribu - to je ista spika kao i bjelanjak od jajeta - potencijalno veliki alergen.
    Tada, tj. nakon 9. mj. samo bijela riba koja NIJE iz uzgoja.
    Plava riba nakon 13 mjeseci.

    Ja konkretno za riječnu, tj. slatkovodnu ribu nisam pitala jer ju mi slabo konzumiramo.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •