Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 196

Tema: Idealne godine za prvu trudnocu

  1. #51

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    27

    Početno

    Joj ja sam spremna već duuuuugo ali moje tjelo očito nije
    Ili nije spreman onaj gore :/
    Ovaj mjesec opet ništa jutros stigla M mrzim je svaki mjesec sve više sreća jedino što ovaj mjesec ne lupam glavom o zid kao inaće od bolova
    Bliže se 2 godine pokušavanja, već se pitam jel' vrijeme za doktorske mjere ?!?! Godina 27počela sa 25 samo mi je žao šta nismo pokušali i ranije pa lijepo s drobčićem pred oltar, nije li tako sve lakše ali ne pitamo li se sve koje smo imale dugu vezu prije braka, zašto smo se čuvali sve te godine ? Možda se i tjelo jednostavno navikne na odbacivanje :? Ma udebljat ćemo se mi jedan dan i dobit našeg malog i uz tu srećicu zaboraviti na sva ova dosadašnja razočarenja...
    svima vama

  2. #52
    leah avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Podgorica
    Postovi
    70

    Početno Re: Idealne godine za prvu trudnocu

    Citiraj zrinska prvotno napisa
    Bokić.Bila kod G. U razgovoru mi je spomenuo da je idealno vrijeme za prvu bebu do 27? Da? Ne? Malo mi se to čini prebrzo...

    pujica editirala naslov teme
    Draga moja ja sam ti rodila s 28 pa sam se već računala kao starija prvorotka! A najveća ironija je bila u tome što tamo nije bilo ukupno 2 žene mlađe od mene!

  3. #53

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    204

    Početno

    Evo, ja imam želju još od puberteta valjda... sa 19 prva trudnoća, željena, neuspješna...
    sada imam 21 godinu, i u čekanju sam kiretaže...
    e, pa se nadam da će barem, ako ništa drugo biti dovoljno vremena za pokušavanje, i nadam se jednom brzo...
    svatko zna kada želi, i ništa nije kasno ili rano...
    ja imam neopisivu želju i nemrem si pomoći...

  4. #54

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    Citiraj ivona30 prvotno napisa
    Joj ja sam spremna već duuuuugo ali moje tjelo očito nije
    Ili nije spreman onaj gore :/
    Ovaj mjesec opet ništa jutros stigla M mrzim je svaki mjesec sve više sreća jedino što ovaj mjesec ne lupam glavom o zid kao inaće od bolova
    Bliže se 2 godine pokušavanja, već se pitam jel' vrijeme za doktorske mjere ?!?! Godina 27počela sa 25 samo mi je žao šta nismo pokušali i ranije pa lijepo s drobčićem pred oltar, nije li tako sve lakše ali ne pitamo li se sve koje smo imale dugu vezu prije braka, zašto smo se čuvali sve te godine ? Možda se i tjelo jednostavno navikne na odbacivanje :? Ma udebljat ćemo se mi jedan dan i dobit našeg malog i uz tu srećicu zaboraviti na sva ova dosadašnja razočarenja...
    svima vama
    ivona, pa računa se da nešto ne štima ako začeće ne uspije kroz nekih godinu dana. Dvije godine je fakat dugo.... Možda ti ne bi bilo loše napraviti osnovne pretrage, a pogotovo TM (jer je za njega lakše).
    Želim ti bebicu što prije

    Novel, draga moja, ma bit će bebica za tebe brzo

  5. #55

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    180

    Početno

    samo jedno je sigurno- nema pravila.. Kad se osetis spremnom-onda je pravo vreme
    Ja sam se udala pre 7 meseci i imam 24 godine a na bebi radimo oko godinu dana,.. tako da,.. neko ce reci da sam poranila, al ja ne mislim tako zelim to svim srcem i nema ko da mi sudi
    a ifaks je pri kraju,.. samo da ne odem na diplomski sa stomacicem

  6. #56
    r_i_t_a avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    split
    Postovi
    303

    Početno

    ..mene zanima nešto slično..ja sam navršila 34,a MM 36...šta mislita da li nam je stvarno smanjena mogučnost začeće s obzirom na godine..ili je to samo pitanje vremena i sreće..ima li koja vršnjakinja....

  7. #57
    zrinska avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Daleko od Sunca, blizu raja...
    Postovi
    285

    Početno

    bokić...ne mislim da bi trebalo biti probleme. moja rođeakinja rodila s 39. Porod prošao super, bebe najzdravija i svi sretni i zadovoljni.

  8. #58

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    180

    Početno

    Sve zavisi od vaseg licnog zdravlja i stanja... ako je sve ok, nemas razloga za brigu godine nisu uvek merilo,.. ja sam dosta mladja pa imam problem .. tako da,.. don't worry

  9. #59
    leah avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Podgorica
    Postovi
    70

    Početno

    Citiraj r_i_t_a prvotno napisa
    ..mene zanima nešto slično..ja sam navršila 34,a MM 36...šta mislita da li nam je stvarno smanjena mogučnost začeće s obzirom na godine..ili je to samo pitanje vremena i sreće..ima li koja vršnjakinja....
    Žena koja je bila samnom u sobi u porodilištu je rodila prvo dijete s 38. Bila je 8 god. u braku i nije mogla da ostane trudna i konačno se odluči za potpomognutu (ne znam zašto je morala da čeka 8 god.) i uspjelo iz prve.
    Znam nekoliko žena koje su prvi put rodile sa 33, 34, 35...

  10. #60

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Splicanka u Zagrebu
    Postovi
    86

    Početno

    Moja baka je rodila prvo sa 33,a SEDMO sa 46

  11. #61
    zrinska avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Daleko od Sunca, blizu raja...
    Postovi
    285

    Početno

    ali nekako mi se čini...već ak je moguće roditi prvo do 30...No to je samo moje mišljenje...

  12. #62

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    27

    Početno

    ivona, pa računa se da nešto ne štima ako začeće ne uspije kroz nekih godinu dana. Dvije godine je fakat dugo.... Možda ti ne bi bilo loše napraviti osnovne pretrage, a pogotovo TM (jer je za njega lakše).
    Želim ti bebicu što prije

    Novel, draga moja, ma bit će bebica za tebe brzo [/quote]

    Draga moja, nisam mislila na te osnovne mjere naravno da sam to obavila, brisevi, papa, UZV, MM spermiogram, i u tome i je problem što je sve ok :/
    Te doktorske mjere odnosile su se na potpomognutu...
    Hvala ti na ljepim željama

  13. #63
    ANKARA avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    572

    Početno

    rita mislim da ti nije prekasno za prvo dijete. Zapravo sam sigurna u to. Moja rođakinja je rodila prije tri mjeseca savršenu bebicu i tvoje je godište a muž joj je nešto stariji.
    Dakle, ima ima šanse i to dobre.

  14. #64

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    43

    Početno

    Sa 25 sam se udala s 27 željela bebu ,sad imam 27 a u 6 mj.imala sam spontani
    Mislila sam da su to prave godine za majčinstvo!!
    Imam prijateljicu koja je rodile s 21,druga s 33 prvo dijete i obe su divne i odgovorne majke!
    Mislim da ne postoji neka odrđena dob ,postoje pravi trenuci .........







  15. #65

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    390

    Početno

    Čovjek snuje,...
    Ja sam se željela udati s 21 - 22, roditi odmah, imati troje djece do barem 30-te...
    Udala se u 27-oj, rodila nisam, 1 missed, 2 biokemijske, usvojila dijete s 32.
    Ako ikako možete nemojte predugo čekati

  16. #66
    Ora avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,236

    Početno

    Po znanstvenim istraživanjima najbolje godine za rađanje su između 20 i 25 godine. Žena je tada fizički najfleksibilnija i najpodobnija za trudnoću i njena jajšca su najkvalitetnija...

    Evo tako kažu doktori...

  17. #67
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Moja baka je rodila prvo sa 33,a SEDMO sa 46
    Baka ti je kraljica, meni se čini da će tako biti i sa mnom

  18. #68

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Citiraj Ora prvotno napisa
    Po znanstvenim istraživanjima najbolje godine za rađanje su između 20 i 25 godine. Žena je tada fizički najfleksibilnija i najpodobnija za trudnoću i njena jajšca su najkvalitetnija...

    Evo tako kažu doktori...
    Slažem se, ali nakon toga treba pogledati mentalno ekonomski faktor...

  19. #69
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    najbolje je kad ti sam osjetis da si spreman, a to neki znaju odmah a neki doznaju tek kad im se dogodi.
    ja imam dvi vrste prijateljica sta se tice trudnoce, one koje su ostale trudne vrlo mlade (18-19) i one koje sad sa 25-26-27-30 pocinju/pokusavaju ostat trudne, ove mladice su ko od sale rodile i po dvoje zdrave vesele djecice, bez ikakvih problema i prije i tokom i poslije trudnoce, a sve ove starije sa pustim problemima, medju njima i ja. no ja sam ostala prvi put trudna sa 23. pa sa 25. i tek sam sad rodila prvi put sa 27. i cini mi se da sam prvi put bila najspremnija a sad najmanje spremna ali ne zato jer nisam zelila bebu vec zbog nagomilanih strahova u ove cetri godine, e dva spontana, e kiretaze, e operacija, zato je moje iskustvo - sta ranije pocnes to bolje, manje se bojis u najmanju ruku. a ostale stvari u zivotu - fax (zavsila 2 cak), posao (uskoro mi istice ugovor i bit cu opet nezaposlena) i stan (podstanarka) ce valjda doc jednom kako to u zivotu vec ide, treba bit hrabar! mi smo se pustili i dobro nam je sretno!

  20. #70

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    217

    Početno

    Ja sam rodila u 27 i meni je to bilo super vrijeme,izguštirala sam se prije i sad sam bila totalno spremna posvetit se djetetu.
    a recimo moja svekrva je rodila prvo djete sa 16,drugo sa 18 i treče sa 26 i njon je to super,a njena kčer je rodila več sa 18 tako da je ona bila več baka u ranim tridesetima.
    Tako da sam ja za nju nenormalna šta sam čekala do sada sa rađanjem,a meni nije normalno rodit sa 16 jer tada si još i sam parktički dijete.

  21. #71

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    24

    Početno

    Moje mišljenje je da nikad nije kasno. Ja sam se udala sa 28 (nakon 10 god veze), o djetetu smo počeli razmišljati sa 30, rodila sam s 31,5, i moram priznati da ne bi ništa mijenjala.
    Na porodu (išla sam na indukciju u 42 tjednu) mi je prof. Podobnik rekao prilikom bušenja vodenjaka, a na moji komentar kako sam ja starija prvorotkinja, da tko mi je to rekao pa da sam ja sad u najboljim godinama za rađanje.
    Niti jedna cura s kojom se družim nije rodila prije 28 (faks, karijera, stambena pitanja itd) tako da možda i nisam mjerodavna, ali opet ponavljam nikada nije kasno jer nema ljepšeg od prvog zagrljaja moje bebe i kad mi je dala prvu pusu.

  22. #72
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    meni je idealno bilo s 30 kad sam porješavala sve egzistencijalne probleme, naputovala se, nauživala 7 godina s tadašnjim dečkom - sadašnjim mužem i kad sam od svega toga osjetila prazninu znala sam da sam spremna!
    Meni je to bila misao vodilja.

    Možda bi bilo bolje da je bilo malo ranije, ali nije bilo iz ovog ili onog razloga....a kad se netko uopće usudi komentirati da mi je bilo krajnje vrijeme, ne pada mi na pamet da se opravdavam!

  23. #73
    bony avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    375

    Početno

    Citiraj sweety prvotno napisa
    Citiraj Ora prvotno napisa
    Po znanstvenim istraživanjima najbolje godine za rađanje su između 20 i 25 godine. Žena je tada fizički najfleksibilnija i najpodobnija za trudnoću i njena jajšca su najkvalitetnija...

    Evo tako kažu doktori...
    Slažem se, ali nakon toga treba pogledati mentalno ekonomski faktor...

    možda me neko sad i kažnjava zbog tog,ali ja u tim godinama nisam ni pomišljala imati djecu,nit volje nit želje a niti muža.jednostavno sam si bila prebalava i malo duže mi je trebalo da odrastem.Ja smatram da bez obzira na godine djecu treba imati kad misliš da si spreman,neke žene su bile već u 20-tima za to ,ja nisam.i zato za mene ne postoji pravilo kad su godine u pitanju

  24. #74

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    742

    Početno

    Mene je uvijek bilo strah da neću bit sposobna za djecu(tip sam kojem nisu sva djeca slatka i zanimljiva jednostavno ne znam s djecom).Kad bi vidila da neko djete kriči i plače uvijek bi pomislila e da si moj.....a sad kad se borimo sa neplodnošću svaki neuspijeh sam doživila kao da sam izgubila dijete.Mislim da nisu važne "kronološke"godine nego "psihičke"godine.
    P.S. grozno se nekada osiječam kad je neko dijete svima slatko a meni nije(još uvijek sam isti tip) 8)

  25. #75
    Ria avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Srcem na jugu!
    Postovi
    669

    Početno

    Postoje neka pravila u smislu kad je organizam fizički najspremniji, no po meni su manje bitna od trenutka kada smo usitinu psihički spremni.

    Ja sam rodila s 27, godinu dana sam željela, no htjeli smo u miru i bez trudnoće obaviti svadbu i još neke stvari Udala sam se 30.04., a ostala trudna 05.06. i to iz prve, a imala sam veliki višak kilograma radi kojeg su mi prognozirali puno pokušaja i jedan od najneretnijih i najstresnijih tjedana u životu koji se svima činio kao golema prepreka da ostanem trudna.

    Nije mi žao ni sekudne što mi se nije desilo prije, dapače, paranoično sam se čuvala, iako je moja mama rodila mene i brata mlada i sad nam je predivno što imamo mlade roditelje. No, neka hvala u mom slučaju.

    I sad me već pitaju u 29. kad će drugo...no iako želim još jedno dijete ne želim trenutno biti trudna, želim uživati u mojoj mrvici i trenutnom životu u troje.

    I ako se poslije desi da bude problema neću razlogom smatrati čekanje jer sam sama izabrala da trenutno ne želim drugu bebu, a to e najvažnije od svega.

    No ako bude kako ja želim, bit ću kroz godinu-dvije opet trbušasta

  26. #76
    zrinska avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Daleko od Sunca, blizu raja...
    Postovi
    285

    Početno

    Ja još uvijek u razmišljanju...nikako da se prepusti. Osnovni problem mi je posao. Nije da se osjećam nezamjenjivom, ali...Voljela bih jednostavno da se desi...pa kud puklo da puklo....

  27. #77
    bfamily avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    694

    Početno

    Citiraj zrinska prvotno napisa
    Ja još uvijek u razmišljanju...nikako da se prepusti. Osnovni problem mi je posao. Nije da se osjećam nezamjenjivom, ali...Voljela bih jednostavno da se desi...pa kud puklo da puklo....
    Nemoj se toliko opterećivati time, dali si spremna ili ne. Opusti se neko vrijeme, doći će ti samo od sebe i znati ćeš da si spremna.
    Ja i MM nismo baš previše razmišljali o bebici ali nam se dogodio ups i puče kondom. Razmišljali smo što ćemo iako nam je bilo u planu vjenčanje ali ne još. Sve više nam se sviđala ideja da imamo bebicu a onda sam ja dobila menzis.
    Nakon velike tuge skužili smo što želimo i u žaru jednog trenutka odlučili napraviti bebu.

  28. #78

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    6

    Početno

    mislim da je idealno vrijeme za radanje od 20-25 god

  29. #79
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    992

    Početno

    Citiraj sweety prvotno napisa
    Citiraj Ora prvotno napisa
    Po znanstvenim istraživanjima najbolje godine za rađanje su između 20 i 25 godine. Žena je tada fizički najfleksibilnija i najpodobnija za trudnoću i njena jajšca su najkvalitetnija...

    Evo tako kažu doktori...
    Slažem se, ali nakon toga treba pogledati mentalno ekonomski faktor...
    Potpis.
    Doktori promatraju trudnoću kao tjelesni fenomen koji traje 40 tjedana, a ne uzimaju u obzir ono što slijedi nakon nje i traje bar dva desetljeća, ako ne i cijeli život. Majčinstvo je najljepša, ali vrlo složena, zahtjevna i odgovorna uloga i za nju treba sazreti kompletna osoba, a ne samo tijelo te osobe. U ranim dvadesetima se još razvijamo. Sjećam se jedne djevojke iz mojeg gimnazijskog razreda. Kad se pojavila na petoj godišnjici mature, nitko nije vjerovao svojim očima - bila je viša pet centimetara! A da ne spominjem duhovni razvoj, koji teče još polaganije. Ja sam, recimo, s 23 ili 24 još bila razularena adolescentica koja je s ispita trčala na tulume i kad pogledam unatrag, jasno mi je da sam tada morala posložiti još jako puno stvari u svojem životu i da bih u tim okolnostima gotovo sigurno bila lošija majka. A to se ne vidi uvijek na početku. Ne tvrdim da jako mlade mame ne mogu biti dorasle toj ulozi, znam neke koje to doista jesu - nismo svi isti, ali mislim i na one koje su, čini se prerano, dobile djecu i dobro se snalazile prvih 10 ili 15 godina, a onda se izgubile i počele nadoknađivati nešto što su očito doživljavale kao propušteno na sasvim neprimjerene načine za nekoga tko bi trebao biti odgovoran za mladi život. Htjela bih svojoj djeci pružiti najbolje moguće uvjete za odrastanje i zato sam, za početak, samoj sebi morala dati dovoljno vremena i prostora da odrastem, da se formiram, da sazrijem, da iskusim život daleko od roditeljskog gnijezda, da si odgovorim na bar milijardu pitanja (s par novih milijardi još razbijam glavu ), da se naučim nositi sa svim i svačim... Kako bih inače mogla pratiti neku drugu osobu na tom putu? To su moji razlozi za čekanje do tridesetih.

  30. #80

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    204

    Početno

    Ja imam 21, prije sam uvijek razmišljala, faks, zaposlenje pa udaja pa beba oko 26 godine... ali ne,život nema striktnih planova... ja sam željeno zatrudnila sa nepunih 20 pa sa 21, i nažalost ništa od trudnoća ... studiram i dalje, redovni sam student i dajem sve po redu... ali želja mi nikada nije minula... mm ima 28 godina(još malo), i jedan i drugi imamo veliku želju za bebom... imam ju ja od djetinjstva, valjda zato što imam puno starije sestre i braću, pa sam se zaljubila ko klinka u nećake ma i mislila sam si ponekada, ma prolazna faza,ali eto, nije... i želim bebu svim srcem svojim. ali ne ide...
    i sada da ja čekam da mi se sve posloži, a ni ovako mi ne ide, znam da bi mi začas godine prošle, a ne bi bila ništa smirenija, jer bi se samo time dodatno opterećivala vremenom koliko još moram čekati. jednom kada želja dođe, teško je se samo tako riješiti. svako ima drukčiji poziv za majčinstvom, tj. u drugačije vrijeme...

  31. #81
    sonata avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,088

    Početno

    Slazem se da postoji najbolje vrijeme za trudnocu sto se tice fizickog dijela a opet psihicki je takodjer isto bitan. Zaista nismo svi s isto godina i jednako zreli. Samo, problem je u tome sto se cesto dogodi da kad bi mi htjeli, e onda bas ne ide. Ja sam upravo u 31. tjednu trudnoce i u 27.godini i koliko god se veselim i jedva cekam, naravno da se koliko puta zapitam kako ce nas zivot izgledati kad srecica dodje, da li cu se snaci u svemu i hocu li biti dobra mama? Mislim da je to sasvim normalno i da to nije za osuditi. Hocu reci, ne znam da li smo ikada spremni toliko da necemo imati nikakvih strahova i strepnji?? Ja osobno mislim da nismo, barem iz svog iskustva. Jedino sto mislim da se ne bi trebalo razmisljati o djeci dokle god im se ne moze pruziti koliko toliko solidan zivot. Nisam za rastrosnost ali ni da dijete nema neke osnovne, kvalitetne stvari. Eto, toliko od mene!

  32. #82

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    144

    Početno

    Prvo oprostite, nisam vidjela temu ovdje

    Cure hvala na raznim savjetima, svaka priča je priča za sebe i svako na kraju odluči sam, no kad poslušaš što i kako se dogodilo drugima nekako ti je lakše odlučiti, bar meni.

    Kejt, ja sam osoba koja na žalost/sreću to uvijek tako radi. Sve me interesira, sve moram probati i radim uvijek tisuću stvari odjednom.

    Posao mi je jako bitan u životu i jako volim raditi, ali mi je obitelj ipak na prvom mjestu. Razmišljam na način ukoliko više zarađujem neće meni, nego mom djetetu biti lakše i ljepše. Opet kako je pikapolonca rekla što prije počnem mogu imati više, a samo ću reći da smo u projekt za kuću uplanirali tri sobe

    Pusa svima

  33. #83

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    141

    Početno

    nažalost, danas parovi moraju itekako imati primanja i osiguran stambeni prostor (po mogućnosti bez kredita) jer je i uz dvije plaće teško a kamoli s jednom plaćati i podstanarstvo i režije i hrana i benzin i pelene...
    situacija u državi je teška i nije lako donijeti odluku i imati djecu. mi smo isto čekali da napravimo nešto u poslu, pa da riješimo stan, pa da se oženimo, i sad mi je žao da smo toliko čekali. mislim, rodila sam s 28g ali mogli smo i prije. nekako se sve pokrene kad čekaš bebu i stvari sjednu na svoje mjesto. ali da je lako nije. i mi imamo stambeni kredit od 4500kn i morala sam ici raditi nakon 6mj jer jednostavno ne bi mogli prezivjeti iako bi bila rade ostala sa svojim djetetom doma. ali opet, nema te sreće, i nema tog ljepšeg osječaja od zagrljaja tih malih mekanih ručica...

  34. #84
    sandraL avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    400

    Početno

    Ja sam imala 35 kad sam rodila Luciju, bez ikakvih problema prilikom začeća, trudnoće ili poroda.
    Bili smo podstanari, nitko nam nije pomagao sa strane, išla sam raditi nakon 6 mj...
    Sad nakon 5 godina imamo još jednu mrvicu, isto bez ikakvih komplikacija, svoj stan, kredit do kraja radnog staža . Sve je lagano došlo na svoje.
    Htjela sam reći samo da smo različiti i fizički i psihički pa se ne može niti generalizirati kad je "idealno vrijeme" za trudnoću. Netko mora imati stan sa dječjom sobom, u pripremi bake za čuvanje, i sl. da bi se odlučio a netko ne treba.

    Meni je bilo idealno vrijeme sa 34, nekome je sa 18

  35. #85

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    42

    Početno

    Meni se čini da nikada nije sve idealno koliko god se čekalo da se kockice poslože. Mi smo isto nastojali ići redom: faks, posao, stan, ali je ispalo faks, kreda za stan pa trudnoća u najvećoj financijskoj krizi.

    I to nije bilo neplanirano nego smo oboje zaključili da ne želimo čekati predugo i onda, ne daj Bože, otkriti da imamo problema oko začeća jer tada nekoliko godina proleti brzinom svjetlosti.

    Nije mi bilo lako u trudnoći raditi 12-14 sati dnevno, a mm još i više, ali nekako je sve to prošlo.

    Za vrijeme naše prve trudnoće mm je dobio ok posao koji je dugo želio raditi, a ja odmah poslije porodiljnog dobila odličan posao u struci (samo 8 sati dnevno :D ). Poslije 3 godine čekamo drugog bebača i oboje smo pri kraju PDS-a.

    Ono što želim reći je da nikad nije pravo vrijeme ako čekamo da se baš sve posloži, ali imati dijete je nešto predivno i mislim da nam ta divna stvorenja daju dodatnu snagu da riješimo sve što nam se ispriječi na putu ka sreći.


  36. #86
    miana

    Početno bokic

    Ostala sam trudna sa 23 g,al nazalost bila je vanmaternicna.To je bilo prije 4 g.U tih 4g samo jedno ide mi po glavi.Dijete. Ni jednog dana nismo odgadjali i jos uvijek cekamo i radimo na bebi,al kad ne ide onda ne ide,ali ne odgadjamo,sta mi vrijedi i krov nad glavom ako ga danas-sutra necu imati kome ostaviti.

  37. #87

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    6

    Početno

    ovo pitanje provlačim kroz nekoliko tema ...

    imam 27 godina, moj suđeni koju godinu više, oboje smo završili fakultete, imamo stalne poslove, osigurano stambeno pitanje, zdrav i stabilan odnos ... sve štima osim moje "glave".

    već neko vrijeme se borim sa anksiozno-depresivnim poremećajem i ne znam što bih prije: rodila dijete, pa se onda brinula za zdravlje ili obrnuto. :?

    milijun pitanja mi je u glavi. prvo dijete bih htjela roditi do svoje 30., ali ako se odlučim na terapiju antidepresivima to može trajati koju godinu s tim da nema garancije da ću tada sigurno biti "zdrava", a za (prvo) dijete može biti "kasno" ... onda se mislim ... možda je bolje odlučiti se za dijete i par mjeseci nakon poroda krenuti sa ljekovima, pa koliko traje - traje ... do drugog djeteta ću valjda smisliti nešto.

    u drugu ruku, s obzirom na to da ni sad nisam "sva svoja" ne mogu ni zamisliti kakva bih tek bila da mi hormoni udare u glavu.

    doktorica kaže da mi zdravlje treba biti prioritet, ali ako želim biti majka da moje psihičko stanje nije prepreka za to.

    kako god, vrijeme ide, a ja niti radim na djetetu niti uzimam terapiju.

    što učiniti? :? kad je "moje" pravo vrijeme za prvo dijete? znam da nitko osim mene same ne može dati pravi odgovor na to pitanje, ali bilo kakav savjet će mi biti od pomoći.

    unaprijed se zahvaljujem svima.

  38. #88
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    mislim da bi bilo najbolje da se što prije uhvatiš terapije. ako vam je situacija tako stabilna, imaš sreće pa si možeš priuštit kvalitetnog psihoterapeuta. nemoj ić na instant rješenja s ljekovima, izbjegavaj psihijatre kojima je glavna briga na koje ljekove da te stave.

    kad vidiš kako to ide, možeš slobodno počet radit na djetetu, zašto ne? do 30. imaš vremena za solidnih par godina psihoterapije i trudnoću

  39. #89

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    u blizini Zagreba
    Postovi
    80

    Početno

    Draga super_mama,
    kako duže vrijeme prolazim kroz sličnu situaciju neću ti davati savjete jer svaka osoba je indvidua za sebe, možda u mom primjeru pronađeš dio koji će ti olakšati situaciju. Ja imam 31 godinu i MD je stariji dooosta od mene. Priča je duga i trebalo bi mi dosta da ju napišem, ali isto sam bila na zoloftima i helexima, do 01.10. ove godine kad smo odlučili da napravimo jednu malu slatku bebicu. tražila sam razgovor i sa psihijatrom ali mi je doktorica opće prakse rekla da će me samo nakljukat tabletama, ako želim ostat trudna tablete ne smijem koristiti.
    I tog jutra 01.10. ostavila sam sve tablete i borim se sama sa sobom svaki dan iz sata u sat. Imam nekolika prijateljica kojima se mogu povjeriti i to je super. Moraš biti jaka, pronađi nekoga kome vjeruješ i razgovaraj s njim, ako treba svaki dan. Beba mi je sve što trenutno, a uz tablete nije moguć. Kad me uhvati baš jako stiskanje u prsima ili gušenje popijem normabel, ali se prije toga pokušava koncenrtrirati, pravilno disati, smiriti se tako sve manje koristim i normabel. Znam kako ti je ako imaš slične simptome. Želim ti puno, puno uspjeha, puno snage da uspiješ.

  40. #90

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    6

    Početno

    hvala vam na razumijevanju.

    nije problem psihoterapija, dapače, problem su ljekovi koje bih trebala uzimati uz psihoterapiju (zoloft, 50 mg dnevno). ja već nekoliko mjeseci kako-tako funkcioniram bez jedne jedine tabletice, ali to je mučenje.

    ipak, to mučenje bih svojevoljno produžila još godinu-dvije ukoliko bih bila sigurna da je bolje odlučiti se na trudnoću s obzirom da je "izlječenje" ionako neizvjesno, ali stvarno ne znam što mi je pametnije napraviti.

  41. #91

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Rajvosa
    Postovi
    179

    Početno

    mene je moja mama rodila sa 30 godina, nije bila spremna ranije imati djecu i udavati se
    ja imam 23 godine i NE ZNAM jesam li spremna....
    naravno da zelim bebu ali veliko je pitanje jesam li dovoljno "zrela" za tako veliku malu stvar!
    ne znam..... :?

  42. #92
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    moja mama je mene rodila sa 25, a seku sa 22. to je tako elegantno izvela, ja bi tako! ali ja sad imam "vec! cak!" 23, i osjećam se ko da sam propustila neki voz , moram pozurit! a to nema smisla, pa imam vremena!:/

  43. #93

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    26

    Početno

    e kad neko pocne polemisati o pravom vremenu????
    Zaboravile ste da su se djeca radjala i u drugom svjetskom ratu i poslje rata... i nije bilo neko vrijeme... ali su znali da srecu cine male stvari...

    Gde djeca nisu bjesna ni kcua nije tjesna...

    a mi danas ocemo za svako dite po sobu... za nas sobu! + dnevnu sobu + auto veliki + + +

    Dijete svakog roditelja je prioritet.... i covik stvori VISE kad ima dicu,.... jer ima za koga stvarat....

  44. #94
    rozalija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    MOSTAR
    Postovi
    2,410

    Početno Idealne godine za prvu trudnoću

    Cure moje drage
    Idealne godine za prvu bebu....... Imam punih 36 godina i odavno sam spremna u svakom pogledu za svoju mrvicu. Ali život nije darežljiv prema svima, uopće ne mogu razmišljati o tome jesam li spremna ili ne., razmišljam samo iz mjeseca u mjesec o Bože daj da poslije postupka moja beta bude konačno pozitivna. A još ništa od toga........... borim se i dalje s nadom da ću i ja jednog dana dočekati malog bebača.

  45. #95
    Energija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    24

    Početno Re: Idealne godine za prvu trudnoću

    Citiraj rozalija prvotno napisa
    Cure moje drage
    Idealne godine za prvu bebu....... Imam punih 36 godina i odavno sam spremna u svakom pogledu za svoju mrvicu. Ali život nije darežljiv prema svima, uopće ne mogu razmišljati o tome jesam li spremna ili ne., razmišljam samo iz mjeseca u mjesec o Bože daj da poslije postupka moja beta bude konačno pozitivna. A još ništa od toga........... borim se i dalje s nadom da ću i ja jednog dana dočekati malog bebača.
    Od sveg srca ti želim da uskoro realiziraš svoju želju!

    Čujte, u redu je to što doktori govore. I ne sumnjam da nisu u pravu. Ali ne ide u životu baš sve po 'pravilima'. Ne možemo uprit u botun.
    Eto, ja imam 31 godinu (u braku sam nepune dvi godine), nisam još mama, ali se nadam da ću uskoro postati. Samo da ulovim ovulaciju .
    Dicu obožavam od kada znam za sebe...ali to ne znači da sam to mogla i tribala napraviti prije 5 godina. I da sam bila kompletno zrila za to.
    Izmedju ostalog, priče tog tipa meni prave jako veliki presing u glavi, a to mi u ovom trenutku ne triba...Uvik neki pritisak: ' A kad ćeš školu završit...a kad ćeš se udati...a kad će beba ' ...

    Ma idi...za poludit!

    Zato drage moje, samo pozitivno...za sve postoji svoje vrime...

  46. #96

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    u blizini Zagreba
    Postovi
    80

    Početno

    Ja imam 31 godinu. MDje stariji od mene 18 godina, imamo odličnu vezu već šest godina. On ima djecu iz prvog braka i odlično se slažem s njima, divni su! Ne planiramo brak, ali želimo jednu bebicu. Mislim da do svoje 31 godine i nisam bila spremna na bebu. Kad sam s 20 god. razmišljala o životu, plan mi je bio s 25 roditi, ali život nekad ne ide u smjeru kojim bi ti htio. Najvažnije je srcem željeti bilo da imaš 25 ili 30 ili 35 godina. Najvažnije mi je da sad kad želim imam nekoga koga volim i cijenim!

    Pusa svima i veliko

  47. #97

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    hvala Bogu da ima neki M stariji od MM,on se uvik tuži da neće u ovim godinama (42)gurati kolica 8)

  48. #98

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    u blizini Zagreba
    Postovi
    80

    Početno

    Ey Mandy, ja ga nekad zezam da ću gurati i bebu i njega u kolicima ! Obožavam ga

  49. #99
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    ja imam 25 i nosim drugo, diplomu, posao i krede za stan i auto, ko većina rvata od 35.
    Ne fali mi ništa o čemu vi pričate (iživljavanje i komocija i ...).
    Mm ima 25 isto.

    Iako vjerujem da većina ne shvaća mene, ja ne shvaćam većinu-ispada da je postalo društveni neprihvatljivo rađat mlada, kao što je nekada bilo rađati "starija"...ispada da je rađati mlada znak da si neemancipirana, glupa i neobrazovana. I da si zanemarila socio-ekonomske stavove. Il da nemaš karijerističke i ine porive. Ili da se jednostavno "ne znaš zabavljat". Ja mislim samo da su ljudi komotni i da je jako teško preuzeti na sebe teret-života. I da ga odgađaju. A to nema veze s novcima. Ni sociologijom. Ne zamjerim.Ali mi se ne sviđa smjer u kojem obično takve priče krenu...

    Smatram se spremnijom, upućenijom i sociološki (i ekonomski) potkovanijom nego velik broj starijih od mene-zašto.Zato jer sam rodila prvo s 22, mlada i spremna na promjene. Teško se drmnut iz stila života lova, posao, zezancija i postat roditelj-kad tako živiš jako dugo

    Ključ svega činjenica je da je moja dr otvorila trudničku knjižicu i pod posebne napomene napisala 2.trudnoća-25 godina-dodatne pretrage nepotrebne.
    Mislim da možemo protiv biologije-pitanje je-dokle.

  50. #100

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    13

    Početno

    Citiraj ema1980 prvotno napisa
    Moja baka je rodila prvo sa 33,a SEDMO sa 46
    I ja bih ovako - potpisujem!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •