Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 196 od 196

Tema: Idealne godine za prvu trudnocu

  1. #151
    daca

    Početno

    Zrinska draga, kada citam sve ovo sto si ti napilasa, cini mi se da sam to zapravo, napisala ja. Imam isti problem. Veliki sam pesimista, i sve mislim da bi trebalo sacekati da sve bude savrseno. Jos se bojim da mozda nisas sasvim zdrava, mislim, fizicki spremna, iako mi je G. rekao da je sve sasvim u redu. 26 mi je godina, skoro 27, a sjedne strane se bojim da nisam ni psihicki ni fizicki spremna za T. a s druge se bojim da poslije ne bude kasno. Ne znam sto bih. Prije par dana sam trazila sa uradim rengen kicme, jer osjecam bolove u donjem dijelu leda vec par mjeseci i sama sam sebi rekal, ako ne bude nista ozbiljno, ako kicma mogne podnijeti trudnocu, u akciju cemo ( ako opet ne pronadem neki drugi razlog) Mada mi ni supug ne djeluje strasno zaineresovano da postane otac, a u braku smo tek nesto vise od pola godine.

  2. #152
    crnkica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    498

    Početno

    daca trebaš se opustiti i uživati i nemoj se toliko bojati

  3. #153
    fijolica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Pored mora
    Postovi
    107

    Početno

    Zaista ne znam koje su prave godine - s 20 sam mislila da su to rane tridesete, a sada kada sam u 30. žao mi je što nisam sa 25 počela raditi na bebi. Ne znam bi li se problemi koje sada imam (spontani, vanmaternična) javili i tada, ali bih barem imala osjećaj da imam više vremena
    Zato cure koje razmišljate je li pravo vrijeme - ako razmišljate, pravo je vrijeme!

  4. #154

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    2

    Početno jully

    bok zene!! ja sam nova ovdje prvo sam sve procitala reko idem i ja nest napisat!ja isto neznam dali sam spremna na trudnocu i nikako da kazem e sad ajmo spremna sam imam 28.god a muz mi lud za djecom jedva ceka bebu!! a ja izmisljam a usput isto imam neke zdravstvene problemcice eto ledja i anksioznost i strahovi i svasta nest!! pa se bojim kak ce to sve izgledat!! ako ima ko slican nek se javi ja uvjek mislim da sam nenormalna!!pozz svima

  5. #155

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    105

    Početno

    evo ja još nisam napunila 26 i sada počinjemo raditi na tome! mislim da su to super godine bebu, samo se nadam da nam nece dugo trebati jer i ja imam problemčić!

  6. #156
    lady.x avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    813

    Početno

    Ja sam odavno mozgala da li ili ne, kako, kad... Ove godine punim 27 i vec godinu dana razmisljamo o bebi. Imala sam gomiliu zdravstvenih problema, pa cekala da se to resi, pa posao, pa ovi i oni razlozi i na kraju zakljucak je da je pravo vreme onda kada to silno pozelite. Kad sam videla da razmisljam o tome stalno, da imam veliku zelju da rodim bebu i pocinjem biti opterecena donekle decom, rekla sam sebi da je vreme i ne planiram vise cekati i stalno smisljati neke razloge. Svi ti razlozi su samo strah od nepoznatog... Dakle pravo vreme je ono kad to istinski pozelite, nista drugo, a kod nekog se ta zelja javlja pre, kod nekog kasnije, sve je individualno...
    Kod mene je zelja toliko jaka, da sam cak resila da ne cekam da resim neke zdravstvene probleme koje imam i krecemo u akciju... Znam da mozda nije racionalno ali donela sam tu odluku...
    Posljednje uređivanje od lady.x : 17.04.2010. at 13:21

  7. #157

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    2

    Početno

    ma nebi uopce trebali razmisljati o problemima bolescurama strahovima itd al eto to valjda tako mora biti, treba se opustit i pustit da sve ide svojim tokom pa nekako ce biti kako drugima tako i nama ! ima i gorih stvari!al to je valjda ta cudesna psiha!! nadam se da necemo dugo cekati ipak godine lete posle ce mi biti krivo o kakvim glupostima sam razmisljala i sta sam cekala al eto!

  8. #158

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    hello, mene je u zadnje vrijeme uhvatila panka zbog godina.
    bližim se onoj magičnoj brojci 35. premlada sam za skupinu 39+
    ali definitivno neću spadati u mlade trudnice ako uspijem zatrudniti.
    Ima li vas moje vrste (godina) i kakva su vam iskustva: opada li
    doista plodnost rapidno kad prijeđeš na bed side of 30ies

  9. #159
    štrumfeta avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    861

    Početno

    ja 33, i da, blago mi je muka kako brzo prolaze godine (ali samo radi trudnoće, inače me baš briga).
    mislila sam prošle godine kad smo se počeli trudit, da ću s 33 bar roditi, sad se molim da mi uspije
    zatrudniti u toj 33ćoj, jer mi se 34 onak čini stvarno puno, obzirom da mi se što više vremena prolazi MPO čini
    vjerojatnijim, pa mi je odmah u glavi da je najveća stopa uspješnosti IVF do 35 godine, mislim,
    kak sam krenula računati, već sam si jednom nogom u grobu, samo vrtim statistike. nisam ja baš dobar primjer,
    namećem si svašta, iako znam da je to sr. i nikako ne valja. al kaj kad ne možeš iz vlastite kože.
    s druge strane, vidiš da nas banke uvjeravaju da smo do 42 mladi.
    hehehe

  10. #160
    alef avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    639

    Početno

    Ne znam jesam li vec pisala na ovoj temi... Po meni najbolje bi bilo prvo dijete roditi negdje izmedju 22 i 25... Iz milion razloga... Meni se karte nisu tako poslozile, pa tek sa 26 pocela raditi na tome... Nisam ni mislila da ce uspjeti iz prve, ali evo vec cetvrti ciklus nista... Nadam se ako Bog da da ce iduci biti uspjesan

  11. #161
    CUUuu avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    103

    Početno

    Evo, ja se odlučila na pragu 30- e prvi put pokušati. Nakon 2-3 neuspješna ciklusa jednostavno si ne mogu oprostiti što nisam probala čim sam diplomirala. Onda mi se činilo da nismo imali uvjete, a danas vidim da bi se dijete isto bilo rodilo i odgojilo i baš mi je žao što nisam ranije - uviđam pogrešku...

  12. #162

    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    2

    Početno

    Ja imam 24 god, dan kada sam ja shvatila da želim bebu je prije devet mjeseci nakon mjesec dana hodanja sa sadašnjim dragim...do tog trenutka sam se bojala pomisli na dijete bezobzira što obožavam malu djecu(ali tuđu).kada sam shvatila koliko volim MD jedino što sam željela da imamo našu bebu...ali valjda beba neće nas...ali ja se nadam, radim i čekam...jednom mora i beba doć...svako vrijeme je dobro ako to istinski želiš...

  13. #163
    gumbek avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    zg
    Postovi
    287

    Početno

    Prije 4g smo se MM i ja prestali pazit,tad sam imala 27g i nisam baš bila sigurna u ispravnost te odluke,malo sam bila spremna malo ne i nije nam se desila T.
    Sada 4g poslije ja sam T i svakim danom sam sigurnija da je upravo "sada" moje pravo vrijeme.

    Čak si ne mogu ni zamislit da sam ranije ostala T.

  14. #164
    alef avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    639

    Početno

    Evo mene jos tu i jos nista novo...

  15. #165
    choko avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    RIJEKA
    Postovi
    285

    Početno

    Idealne godine?! hmm ...Mi samo N dobili kad sam ja imala 22 ,a mm 26 i nije nam bila idealna situacija .Sve se to nekako poslozi,kao da te to gura još više naprijed.
    Danas smo najsretnije što je to bilo baš tako,neki kažu rano ,a nama u pravom trenutku .
    I sad sve više razmišljamo da je vrijeme za jos jednu mrvicu

  16. #166
    Nives avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    584

    Početno

    Citiraj štrumfeta prvotno napisa Vidi poruku
    ja 33, i da, blago mi je muka kako brzo prolaze godine (ali samo radi trudnoće, inače me baš briga).
    mislila sam prošle godine kad smo se počeli trudit, da ću s 33 bar roditi, sad se molim da mi uspije
    zatrudniti u toj 33ćoj, jer mi se 34 onak čini stvarno puno, obzirom da mi se što više vremena prolazi MPO čini
    vjerojatnijim, pa mi je odmah u glavi da je najveća stopa uspješnosti IVF do 35 godine, mislim,
    kak sam krenula računati, već sam si jednom nogom u grobu, samo vrtim statistike. nisam ja baš dobar primjer,
    namećem si svašta, iako znam da je to sr. i nikako ne valja. al kaj kad ne možeš iz vlastite kože.
    imamo isto godina i isto ovako i ja bas sve razmisljam, kao da si mene opisala...

  17. #167
    BebaBeba avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Mali Lošinj
    Postovi
    1,859

    Početno

    E curice moje, kao što sam prije napisala Gabi sam rodila 4 dana prije mog 21 rođendana. A eto sad sam drugi puta trudna i presretna zbog toga!
    Moram priznati da je kada sam prvi puta bila trudna nerazumjevanje cura iz moje generacije bilo ogromno a sada je JOŠ GORE. Stalno mi verglaju pitanja tipa "Pa kako već drugo dijete a imaš tek napunjene 22 godine"
    I JAKO MI TO IDE NA ŽIVCE. Čak me zapravo malo i rastužuje, od prijateljica sam očekivala bar malo razumjevanja!

  18. #168

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    498

    Početno

    Citiraj krojachica prvotno napisa Vidi poruku
    hello, mene je u zadnje vrijeme uhvatila panka zbog godina.
    bližim se onoj magičnoj brojci 35. premlada sam za skupinu 39+
    ali definitivno neću spadati u mlade trudnice ako uspijem zatrudniti.
    Ima li vas moje vrste (godina) i kakva su vam iskustva: opada li
    doista plodnost rapidno kad prijeđeš na bed side of 30ies

    Prvo dijete sam rodila sa 36, drugo sa 39, a mislim da ću još ....
    Oba dvije trudnoće su bile dobre, fizički sam se odlično osjećala (još sam u drugoj imala dvogodišnju curicu).
    Prvi porod je bio duži, ali sasvim dobar, drugi je bio jako brz .... oba puta sam se brzo i dobro oporavila.
    Dojim unazad četiri godine, sa par mjeseci pauze.

    Kada sam bila prvi put u rodilištu, dobila sam jedan letak (ni ne znam što su reklamirali na njemu) na kojem je pisalo : Kada se dijete rodi i majka se ponovo rađa. Tu sam da potvrdim to.

    Zato hrabro, biti mama u drugoj polovici tridesetih je odlično.

    Na postavljeno pitanje ne znam odgovor, a iz osobnog iskustva bih rekla da ne.

  19. #169
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj sne prvotno napisa Vidi poruku

    Kada se dijete rodi i majka se ponovo rađa. Tu sam da potvrdim to.

    Ovo mi je baš trebalo. Ja sam, dobivši dijete u četrdesetoj znači dobila i 20 godina. I ja se stvarno osjećam tako. A i društvo mi se pomladilo, ionako se treba družiti sa mamama vršnjaka svog djeteta.

    Prvo dijete sam rodila sa dvadeset dvije. Pa sa trideset. Pa četrdeset. Nismo htjeli toliku razliku, tako je jedino moglo biti.

    Iz vlastitog iskustva mogu presretno reći da je divno postati mama, pa ma kad to bilo.

    I nije teže kad si stariji ili mlađi.
    Obično kad rano dobiješ dijete uvijek su tu none koje mogu pričuvati, pa možete izaći i opustiti se, ako želite. Briga oko djeteta je lakša jer si pun energije. Kad si stariji, imaš veće životno iskustvo, sigurniji si i smireniji.

    A na pitanje o opadanju plodnosti mogu reći da se životni vijek produžuje, pa valjda s tim i duljina razdoblja plodnosti.

  20. #170
    Nives avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    584

    Početno

    ja sam zelela prvo dijete oko 30.-e godine, ali nazalost nisam stigla i tako se pogodilo.

    sada pokusavamo i nadam se da cu kako god bude postati mama pre 35.-og rodjendana. to mi je najveca zelja.

  21. #171
    Sofija I Velika avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    Hercegovina
    Postovi
    13

    Početno

    Baš ja nešto ovih dana razmišljam o ovoj temi, naime meni je dr rekao da je idealna dob za prvo dijete do 26. godine, ali po meni je to glupost jer ne krenu sve žene s ciklusima u isto vrijeme. Netko dobije prvu menstruaciju sa dvanaest, a netko sa sedamnaest, pa bi valjda i to trebalo imati neku ulogu. Ipak, ja bi produžila tu granicu do tridesete, ali samo s biološke strane, jer je najbitnije da je čovjek spreman za to "u sebi".
    Ja sam prvu curicu rodila sa dvadeset, drugo dijete ću abd sa dvadeset i dvije. Rano? Da, mnogi bi rekli, i ja bi se složila. Ipak, budući sam plodna već deset godina moje tijelo je očito bilo spremno, a sudeći po mojoj djevojčici i tome kakva je ona danas, i moja glava. Ipak, otkad se ona rodila, moram priznati da me naučila toliko toga, i sad ne znam je li to univerzalna stvar za majke ili samo ove "mlade mame" (a ja baš i ne volim taj izrar, jer meni je "mlada mama" i od četrdeset ako se ona tako osjeća i pogotovo ako joj je to prva beba) ali imam osjećaj da je od mene napravila puno bolju i drugačiju osobu.
    Ipak, poznajući ostale mame svojih godina, moram priznati da sve imaju zajedničku osobinu, a to je jako kratko razdoblje dojenja (najduže tri mjeseca), od nas pet koje smo rodile u dvadesetoj, samo sam ja dojila duže od godine dana (ito ne pretjerano dugo, naime, 15 mjeseci, ali smo lagano i bez stresa sišli sa cice) E sad ne znam da li to vrijedi općenito ali mislim da godine s tim ipak imaju neke veze.

  22. #172
    Dalmašica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    24

    Početno

    Ja mislim da je vrijeme za dijete onda kad se osjeti želja i spremnost za bebu..međutim s medicinskog stajališta smatram da su neke idealne godine od nekih 24- 27...

  23. #173

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    32

    Početno

    Ne biramo mi, nekako fatalistički vjerujem da djeca odabiru kada dolaze.

    Ja cijeli život želim djecu, majčinski instinkt i hormoni me lupaju od 22.-ge.
    Ali nisu se stvari poklopile; nije svejedno s kime imati djecu; upale, ureaplazme...

    Za mjesec dana ću napuntit 35 i ako sve bude u redu, dočekat ću ga s debelim plusićem (da, da, da, upravo traju ona najduža dva tjedna...). I ne mislim da sam stara ni da sam ih trebala imati ranije niti da mi je kasno da ih imam koliko ja želim.

    Drobim... ali uglavnom - nije nikad kasno, nije nikad NAJBOLJE, jer smo svi mi žene individualne biljke.
    ~~~~~~~~~~~~~~ svima i držite i meni fige za plusić...

  24. #174
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    vjerujem da je sa zdravstvene strane idealno rađati u dvadesetim.
    međutim u tim godinama mene djeca i obiteljski život uopće nisu zanimali. to mi se činilo kao najgora mogućnost (negdje između smrti i ludnice). filipa sam rodila sa 32 godine i još nisam bila stvarno spremna, imala sam problema s pcos-om i bojala sam se čekati sa trudnoćom. kad sam rodila elu , sa 37 godina došlo je moje vrijeme za bebu. sad na pragu četrdesete sviđa mi se biti majka i divim se velikim obiteljima, obožavam bebice i sl. zvuči čudno ali 40 godina bilo bi moje idealno vrijeme za bebu.

  25. #175
    vucica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Jug...
    Postovi
    1,295

    Početno

    Kazu od 25-30...ja ću 27 ove godine za nekoliko mjeseci..osjećam da sam spremna..i da bih htjela bebu. Vjerojatno je tome pridonijelo i moja dijagnoza prije par mjeseci. Stoga planiramo sljedeće godine počet radit bebicu, ove godina nazalost ne dolazi u obzir zbog nekih okolnosti. Ali smatram da je najbolje kad se zena osjeca spremnom i kad to osjeti u sebi.
    Posljednje uređivanje od vucica : 21.04.2012. at 16:19

  26. #176
    Sarah777 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    320

    Početno

    Fizički je žensko tijelo najspremnije oko 25.godine..kao što je i većina vas ovdje već rekla...
    a smatram da je to vrlo individualno kada se radi o psihičkoj spremnosti na bebu., neka cura je sa 20godina možda spremnija za bebu nego ona od 30. naravno, karikiram.
    evo ja sam u 25.godini i za par mj.bliži se i ta 26.! nema veze sad toliko ni sa mojim godinama(iako idu u prilog) koliko sa tim da smo i moj dragi i ja (koji je 6god stariji od mene) spremni na bebicu i jedva čekamo vidjeti jedan plusić na testu... u što skorije vrijeme, naravno

  27. #177
    Ester avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    52

    Početno

    Prvo dijete sam rodila s 39, a drugo nadam se da ću s napunjene 42. Prije toga jednostavno nisam bila spremna i samo sam osjetila u jednom trenutku da je vrijeme za to. Netko je gore točno napisao da sve ima svoje prednosti i nedostatke, definitivno je s medicinskog stajlaišta bolje biti roditelj u kasnim 20-im, no s druge strane često se dešava da iz razno raznih razloga (psihičkih, materijalnih ili nekih trećih) to prologniraš. Uglavnom moram priznati da me najviše u prvog godini moga djeteta mučilo pomanjkanje energije, ali jednostavno je moraš naći, što uz podršku partnera ide. Uglavnom odlučili smo se za drugo dijete, neki dan su se pojavile dvije crtice na testiću i nadam se da će to biti to. Ali trudnoća je uvijek u tim godinama rizična, pa se držim na oprezu i ne želim se radovati prerano, polako dan-po dan.

  28. #178
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    21-27 godina

  29. #179

    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    32

    Početno

    Meni je ovo prva trudnoca (imam 32) i planirano sam ostala trudna u prvom ciklusu (s puno srece). Ranije beba nije uopce bila opcija, jer se jednostavno zivot nije tako namjestio. U dvadesetima sam studirala, putovala, radila, zivjela u inozemstvu i prosla puno toga. Taj dio svog zivota ne bih nikad ni za sto mijenjala i to nista ne bi bilo moguce da sam imala dijete ranije.
    Ja sam cak bila spremna da nikad nemam djecu, jer je vrijeme prolazilo i pocela sam se pitati zelim li postati majka kasnije u zivotu (nekako me nije privlacila ta ideja). Medjutim, oboje smo nekako dosli do toga da je to ono sto zelimo i sretni smo bas jako. Vjerujem da je ovo idealno vrijeme za mene osobno.

  30. #180
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Inez, ja se slazem s tobom jer sam i ja ostala trudna s 32 i rodila s 33. Prije jednostavno nismo poželjeli, a nismo ni požalili
    Koliko god je fizicki mozda bolje, iako sam imala genijalnu trudnoću i jos divniji porod, vrijeme se činilo idealnim.

  31. #181
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ja sam uvijek govorila da do 30.zelim roditi i biti gotova s time.
    S 26 smo saznali da moramo na mpo. Prvo sam rodila malo prije 29. rodendana. A ako bude srece,drugo cu s 32 ili 33 godine,ovisno kak bude islo.
    Samo sam si podsvjesno pomakla granicu,ne bih htjela nakon 35.

    Oduvijek sam zeljela djecu, do 25.sam se i provela i putovala i to mi se onda cinilo taman

  32. #182
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    40. Taman.
    Ajd, bilo bi ok i s 37.
    Prije sam si bila premlada.

  33. #183
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Eto da se nadovezem cisto kad je vec tema podignuta.

    Mi radimo na bebici pola godine. Kad smo poceli meni bilo 24 (sad 25) a njemu 25 (sad ce 26).
    Mozda nekome zvucimo balavo ali o tome pricamo vec preko godinu dana.
    Oboje smo zaposleni i cekalo smo da se preselimo u svoj stan. Oboje smo spremni svoje vrijeme, novac, ljubav, a i sve ostalo usmijeriti prema nasoj bebi!
    Mene su neki majcinski osjecaji poceli "prati" vec tamo s 23.
    Nas dvoje smo duuugo zajedno i rano smo se izludirali.
    Sad se nadamo da ce nam se uskoro pridruziti 4 clan (posto imamo peseka )

  34. #184
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Ja sam planirano rodila sa 22 godine. Posložio mi se život, sredili smo stan, financije su bile odlicne, bake i djedovi još u cvijetu mladosti spremni trčati za unukom.
    Obožavam to što sam mlada mama ( i moja mama je bila mlada mama, i ja sam nekako uvijek htjela roditi mlada).
    Granica iznad koje ne želim rađati je 30g, a kako želim dvoje djece mislim da će tako nekako i ispasti.
    Nemam neki poseban razlog zašto iznad 30 nebi, čisto možda sebicno - da imam tu mladu starost za sebe. ( i unuke )

  35. #185

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    20

    Početno

    Imam 30 godina i totalno nesreden zivot. Ostavljena nakon 9 godina veze, vratila se mami i tati. A najvise na svijetu sam htjela bebu. Sto da radim sad? Trazim u 30. Novog decka ovako ranjena? Nekog koga cu voljeti i imati djecu s njim... ? Kad ce to biti, u 33. Godini? Kad cu roditi u 35. ? Cure budite sretne i zadovoljne. Nemate pojma kako ste sretne❤️ . moj zivot trenutno nema smisla..

  36. #186

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    11

    Početno

    Idealna godina za bebo mi je čimprije bolje nego kasnije. Tamo okoli 26g ja sem imela tada mojo prvo djete sada drugo kod 31 i mi je prekasno. Lakše radiš sve oko male bebe kad si mlajši.

  37. #187
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Da sam s 19 ostala trudna nitko sretniji od mene, no....danas ih imam 34, granicu sam postavila na 40, no sve sam sklonija pomicanju.

  38. #188
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    Ako ne gledamo medicinski, onda mislim da nema "idealne granice"... svatko je imao drugačiji život.
    Da sam ja prije 10god bila sa ovim partnerom s kojim sam zadnje 4 godine možda bi moje "idealno vrijeme" bilo tada.

    U prijašnjoj duuugoj vezi nisam ni pomislila na bebu, sa ovim partnerom sam odmah htjela bebu... nekako se još smatram klinkom (30godina) i mislim da je sve stvar psihe, i pošto smo u MPO vodama planiram pokušavati sve dok ne uspijem i uvijek će biti "pravo vrijeme"

  39. #189

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    Prvo sam rodila sa 29, drugo s 33 a trece s 39.
    Nikakvu razliku u trudnocama ne vidim na svojim primjerima.
    Osim sto mi je svaki novi porod bio laksi i sto se sad puno manje opterecujem sitnicama. Kad se sjetim na sto sam sve obracala paznju sa prvim djetetom, ne mogu k sebi doci. Al to je valjda do broja djece a ne do mojih godina.

    Uglavnom, ni sad se ne smatram starom za radjanje, i ako Bog da, mozda opet budem trudnica.
    Posljednje uređivanje od buba klara : 25.01.2017. at 14:08

  40. #190

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    765

    Početno

    Ja sam uvijek pričala kako ne želim dijete prije 30. Dvadesete su tu za ludovanje, izlaske, druženje, karijeru.

    Al sam se zatelebala kao majmunica s 22 godine, sad imam 25 i u braku sam i želim bebu!
    Da nisam upoznala MM-a ne vjerujem da bi tako bilo...Ovako radimo na bebi više od godinu dana i jedva ju čekamo!

  41. #191
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ja sam suprotno pričala, da želim roditi svu djecu do 30

    Ali sudbina se uplela da smo zapeli u MPO, prvo rodila s 28, a drugo ću roditi najranije s 32, ovisno o tome kako bude dalje išlo.

    Sad mi je neka granica na 35

    Inače baš mi čudno, moja mama mene rodila s 35, imala sam najstarije roditelje u generaciji. A sad rijetko koga znam da je ispod 27 rodio

  42. #192

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    Ja sam pak htjela manju razliku medju djecom, ali ocito nismo mi ti koji određujemo novi život

    U svakom slučaju ne mislim da je (barem gledajući po sebi) rađanje iza 35 ili još kasnije nešto čudno ili rijetko ili nužno vezano uz nekakve komplikacije...

  43. #193
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    ja sam pricala da bih htjela svu svoju djecu roditi do 35.
    i unatoc mpo-u, tako i bi
    tj., ja sam tako mislila, a onda je nekim cudom uletila mala Upsicka
    cetvrtu cu roditi s punih 38
    i mogu reci da su mi zadnje dvije trudnoce puno lakse nego prve dvije
    takodjer, svaku sljedecu bebu sam "hendlala" lakse od prethodne (a nije da su bile manje zahtjevne)
    nadam se da cu i ovu

  44. #194
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Ja sam oduvijek planirala najranije s 28. (tak je mene mama), najkasnije s 34. Evo me s 30 trudna, iz MPO, ali moglo je biti i drukcije da nam nije uspjelo.
    Meni je gornja granica ostala 34 i preko nje ne idem iz razlicitih privatnih i vrlo individualnih razloga, dogovorenih i sa suprugom. Ali rekoh, moji su razlozi vrlo vrlo specificni i da ih nema, ma brate, deri do 40+, nebo je granica
    Idealno vrijeme je ono kad ti zatitra u trbuhu da bi bas mozda mogla imati bebu

  45. #195

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    765

    Početno

    Možda sam ja drukčije razmišljala jer oduvijek želim imati samo jedno dijete.

    Čak i sad, kad želim biti trudna ODMAHHHH, još uvijek želim samo jedno. (MM se slaže iako se nebi bunio ni protiv dvoje ili troje, a ja stojim čvrsto pri svojoj odluci).

    Ali opet, tko zna kako ću razmišljati dok osjetim kako je to biti mama

  46. #196
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam pak htjela manju razliku medju djecom, ali ocito nismo mi ti koji određujemo novi život ..
    Slažem se skroz Da sad odluči doći druga beba, razlika bi bila 3 godine i 7 mjeseci. A nekako smo željeli manju. Ali tko nas pita :D

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •