Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 196

Tema: Idealne godine za prvu trudnocu

  1. #1
    zrinska avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Daleko od Sunca, blizu raja...
    Postovi
    285

    Početno Idealne godine za prvu trudnocu

    Bokić.Bila kod G. U razgovoru mi je spomenuo da je idealno vrijeme za prvu bebu do 27? Da? Ne? Malo mi se to čini prebrzo...

    pujica editirala naslov teme

  2. #2
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    A što ti se čini prebrzo?
    Pa žensko tijelo je upravo savršeno zrelo u tim godinama.
    Ja sam svoje prvo dijete rodila s nepunih 26 i sve je proteklo u redu. (Naravno da to nije garancija).
    Sad imam 32, već 2,5 godine pokušavam zanijeti i ne mogu. A sve je u redu i sa mnom i s MM. Čak sam i na laparoskopiji bila prošli mjesec. Znači s medicinske strane sve štima, ali izgleda da sam previše stresirala organizam, što poslom i životom, što prevelikom željom i psihičkim opterećivanjem.
    Ne znam.
    Pravo je vrijeme kad ti to osjetiš

  3. #3

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno Re: Vrijeme...

    Citiraj zrinska prvotno napisa
    Malo mi se to čini prebrzo...
    Ginić je mislio na generalno ženske fizičke sposobnosti, plus još malo i na mentalno socijalne... (Inače bi ti reko da je idealno vrijeme 20-22god...)

    Ali generalno... ne samo na tvoje... 8)

    To da li se ti osjećaš spremna je drugo pitanje....


  4. #4
    zrinska avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Daleko od Sunca, blizu raja...
    Postovi
    285

    Početno

    Da li sam ja spremna???

    To bih i ja željela znati.
    Bolje rečeno, ja sam prilično neodlučna. Prijateljice su mahom imale ili težak porod ili komplikacije pa je to krivac za veliki strah koji skriva moju želju. Isto tako radim s djecom pa svako malo vidjam nesredjene obitelji, "čudne" roditelje i nikako ne bih htjela biti poput njih.
    S druge strane sa završenim fakultetom, zaposlenjem i osiguranim :? stambenim pitanjem pitam se čemu čekati??? MM je prilično jako za bebu i već neko vrijeme o tome intenzivno razgovaramo. Pitam se kad će znati da sam uistinu spremna???

  5. #5
    Mary Ann avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zelina
    Postovi
    173

    Početno

    svako ima svoje mišljanje i sam (što kod mene nije slučaj ) odlučuje kada će postati roditelj
    zbog toga ti od srca želim da kada odlučiš postati mama da odmah uspiješ

  6. #6
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    po mom mišljenju vrijeme je kad ti osjetiš da je vrijeme....
    samo nemoj predugo čekati, htjele mi to ili ne: tik-tak..... biološki sat....
    ja imam 28, znam da je tijelo spremnije za T s manje godina, al do prije cca 1 god. jednostavno nisam bila spremna..... sad već duže vrijeme jesam spremna, ali beba nije.....
    nekad mi žao što nisam ostala T čim sam prohodala s MM, jest da bi bili u šoku, al bar ne bi bacili sve one silne novce na kontracepciju

  7. #7
    ivana31

    Početno

    Ja sam sa 27 počela biti uistinu spremna,ali nisam imala s kim .A sad imam 31 i imam muža i pokušavamo,odmah nam je uspjelo,ali bila je vanmaterična.Prošlo je tri mjeseca i sad opet pokušavamo,i eto čekam utorak da vidim jel uspjelo,samo se bojim da neće ići tako lako kao prvi put jel mi je ostao samo jedan jajovod.Ne mogu reći da dugo radimo na bebe,ali jako sam nestrpljiva i ja bi odmah i sad.Financijski jako dobro stojimo tako da nas ništa ne spriječava,ali eto ako bog da daće.Zato ti savjetujem da što prije krenete u akciju,jel može uspijeti odmah,a i ne mora

  8. #8

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    94

    Početno

    Citiraj zrinska prvotno napisa
    Da li sam ja spremna???

    To bih i ja željela znati.
    Bolje rečeno, ja sam prilično neodlučna. Prijateljice su mahom imale ili težak porod ili komplikacije pa je to krivac za veliki strah koji skriva moju želju. Isto tako radim s djecom pa svako malo vidjam nesredjene obitelji, "čudne" roditelje i nikako ne bih htjela biti poput njih.
    S druge strane sa završenim fakultetom, zaposlenjem i osiguranim :? stambenim pitanjem pitam se čemu čekati??? MM je prilično jako za bebu i već neko vrijeme o tome intenzivno razgovaramo. Pitam se kad će znati da sam uistinu spremna???
    Kod MM i mene je bilo suprotno. Ja sam bila spremna (bilo i vrijeme 29.god.mi je), a MM sve nešto nespreman,on bi još čekao,ali ja nisam dala

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    138

    Početno

    hmmm, pa i nije tako teško pitanje...ako si želite dijete i poprilićno imate sređen život..krenite u tu avanturu...godine brzo prelete (u slučaju nedaj Bože nekog zdravstvenog problema) nekima su nedostižne...dakle ak si u glavi po tom pitanju ok, kreni u akciju, pozdrav i sretno.........da malo popunimo prostor foruma niže!!!

  10. #10
    zrinska avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Daleko od Sunca, blizu raja...
    Postovi
    285

    Početno

    Napravila prvi korak i otičla na pregled kod G. da se uvjerim da je s moje strane sve ok. Ali...kad ono tamo ciste ...i ja sva u panici, premda tome ne treba biti tako, barem tako g. veli, razmišljam o najgorem. Inače 25 mi je godina i osnovni problem zašto se ne odlučim na T. to što sam ziheraš. Ja bih sve splanirano, sve ko po loju. A svi mi vele da toga nema. A najgore je to što mislim da u mojoj kompliciranoj glavi nikad stvari neće sjest na svoje mjesto da kažem...To je to. Hoću bebu. :?

  11. #11
    zrinska avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Daleko od Sunca, blizu raja...
    Postovi
    285

    Početno

    E...da. Idealno bi bilo da mi se T. jednostavno dogodi.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    Meni se čini da si ti "zrela" za bebicu, čim si tu..... Želim ti da ne moraš čekati na nju dugo kao mi neke.... Ciste se brzo riješe....

  13. #13
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    Citiraj zrinska prvotno napisa
    Da li sam ja spremna???

    To bih i ja željela znati.
    MM je prilično jako za bebu i već neko vrijeme o tome intenzivno razgovaramo. Pitam se kad će znati da sam uistinu spremna???
    čini mi se da ste vi oboje spremni.
    čim vi toliko pričate o bebi, spremni ste. zato manje priče, više posla
    a kad ostaneš trudna onda ćeš skužit da si već davno bila spremna.

  14. #14
    AnneMary avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    1,230

    Početno

    Citiraj Loryblue prvotno napisa
    Citiraj zrinska prvotno napisa
    Da li sam ja spremna???

    To bih i ja željela znati.
    MM je prilično jako za bebu i već neko vrijeme o tome intenzivno razgovaramo. Pitam se kad će znati da sam uistinu spremna???
    čini mi se da ste vi oboje spremni.
    čim vi toliko pričate o bebi, spremni ste. zato manje priče, više posla
    a kad ostaneš trudna onda ćeš skužit da si već davno bila spremna.
    slažem se! A sad

  15. #15

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Vžd
    Postovi
    30

    Početno

    Ja sam jučer dobila obrisač od kolegice, kao: što sam ja tebi govorila da ti sat otkucava, sad ti nek bude!!!
    Samo zato jer sam se požalila da mi je loše, još uvijek povračam, naotičem, umorna sam...
    32 su mi godine, ovo mi je prva trudnoća ( ona u mojim godinama rodila treće) no ja stvarno nisam prije bila spremna za bebu! Sad jedva čekam svog

    Idealno vrijeme? Tek kad se vi osjetite spremnima

  16. #16

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    400

    Početno

    Idealno vrijeme za bebu - tek kada se osjetis spremnom (ili ako te iznenadi )

  17. #17
    smaja avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    141

    Početno

    Pih, koja sam legenda.... Roditi ću taman kad napunim 27 i par dana... To se zove računica...

  18. #18
    mamaanita avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    zagorje
    Postovi
    150

    Početno

    Ma sve su idealne ako si punoljetan i jako to želiš.

  19. #19
    Pepe2 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    362

    Početno

    Citiraj mamaanita prvotno napisa
    Ma sve su idealne ako si punoljetan i jako to želiš.
    Slažem se !

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Međimurje
    Postovi
    48

    Početno

    zrinska, ja sam rodila sa 27, u sobi sa mnom bila je djevojka s 22 godine koja je rodila svoje drugo djete i djevojka s 25 godina isto svoje drugo dijete. Kad su me pitale koliko sam stara i da li je to moja prva beba i ja sam odgovorila, rekle su mi da sam već stara, a ja ono ostala :shock:
    i sad procijeni...medicinski gledano imla sam dosta problema oko trudnoće i začeća, na bebi smo počeli raditi 2004. godine, a anđeo se rodio 2 godine kasnije...

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    204

    Početno

    Citiraj mamaanita prvotno napisa
    Ma sve su idealne ako si punoljetan i jako to želiš.
    Ja jedva dočekala! prvi put trudna sa 19(skoro 20), ali nažalost missed, sada 21 i jedva čekam da uspijemo!!!

  22. #22
    zrinska avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Daleko od Sunca, blizu raja...
    Postovi
    285

    Početno

    Svaka čast. :D Šaljem ti pozitivnu vibru da uspijete~~~~~~~~~~!
    Ja25, a čekam sama sebe. Mislim da je to zbog straha, ja sam gorljivi pesimist. Pa tako i s trudnoćom uvijek neke fix ideje hodaju mojom glavom.

  23. #23
    Karin avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    398

    Početno

    zrinska kad god da se desi čovjek postane spreman (ma koliko mu se to prije činilo nemogućim). Ako toliko razmišljaš o tome sigurno si spremna. Zato odbaci kontracepciju i u akciju :D . I ja sam uvijek nešto komplicirala i planirala i imala strahove i dvojbe, a sad kad imam prekrasnog sina (i drugu mrvicu na putu) znam da sam u tu avanturu mogla uletiti i ranije i da nam ništa ne bi falilo. No vjerojatno je ipak bilo bolje (čitaj lakše) da se desilo kad smo već bili u vlastitom friško uređenom stanu. Inače Marka sam rodila sa 32.

  24. #24
    zrinska avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Daleko od Sunca, blizu raja...
    Postovi
    285

    Početno

    Hvala Bogu na ovakvim forumima...cure/mame/žene HVALA Vam na savjetima... Živi bili pa vidjeli kad bude bude....

  25. #25

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    1,264

    Početno

    a 22-23 godine...

  26. #26
    plavaa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    1,031

    Početno

    Ja imam relativno povezan problem. Ja bih, al ZNAM da nije pametno i da je prerano.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    meni je mama - jos prije trudnoce rekla - nikad ne mozes biti spremna na dijete u potpunosti...

    ali kaze da s godinama - osim padanja fizicke spremnosti - raste i doza ozbiljnijeg shvacanja svijeta oko sebe...
    ovisno o tome kakva si inace osoba - to moze biti prednost ali i velika mana...

    sve vise uvidjam da ima pravo...

    imati dijete je velika odluka - u kojoj mase i mase manjih, svakodnevnih odluka i izbora igra veliku ulogu...
    najvaznije je da ti radis na tome da se sa svojim odlukama, pa i njihovim promjenama - osjecas dobro...
    da ste ti i tvoje odluke u prijateljskim odnosima...
    a ako sa nekima nisi - da radis na tome... sto vec i cinis...

  28. #28
    zrinska avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Daleko od Sunca, blizu raja...
    Postovi
    285

    Početno

    Kako misliš da je prerano??? Po čemu to zaključuješ?

  29. #29
    plavaa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    1,031

    Početno

    Citiraj zrinska prvotno napisa
    Kako misliš da je prerano??? Po čemu to zaključuješ?
    Po financijskom i stambenom pitanju.

  30. #30
    plavaa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    1,031

    Početno

    Da nadopunim post.. ja jesam po godinama mlada, no zelim bebu i kad bi bilo samo do mojih godina, ne bi me pol posto tangiralo to sto bi vecina ljudi rekla da sam premlada. Moje je dijete, nije njihovo, oni su svoju djecu radili kad su to oni htjeli.. ili ce ih raditi kad ce htjeti.

    E sad... cinjenica da ne radim (studentica) je vec drugi par rukava. Po tome je prerano.

  31. #31
    zrinska avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Daleko od Sunca, blizu raja...
    Postovi
    285

    Početno

    Moja mama veli da je ona sve to čekala...još me ni nebi bilo. Pa ko zna. Ja sam čini mi se poput tebe. Htjela bih sve sređeno i tek onda bebu, a bojim se da bu onda prekasno!!!

  32. #32
    plavaa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    1,031

    Početno

    I mojima sam ja uletila neplanirano... al oni su oboje onda vec imali zavrsen faks i oboje su radili. A to puno znaci. :/

  33. #33

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    "Idealne godine za prvu trudnocu"


    ... Onda kad se desi...


  34. #34

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    za mene su to bile 33 godine

  35. #35

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    samobor
    Postovi
    384

    Početno

    čuj, a kaj da ja radim
    MM sam upoznala sa 30!!!

  36. #36
    luni avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    130

    Početno

    Da sam znala da mi ovako baš neće ići glatko idealno bi mi bilo i sa 20 kada mi nije padalo na pamet i kada sam mislila da je idealno 28 -29 koliko imam sada, a sada se nekako osjećam matorom i stalno me strah da neću stići "napraviti" onoliko koliko sam planirala. Moja

  37. #37
    zrinska avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Daleko od Sunca, blizu raja...
    Postovi
    285

    Početno

    Možda sam i ja u sličnoj priči. Ja samo čekam, a kaj??? Pitam se pitam. Znam da će zvučati primitivno i glupo, ali ponekad me peru takva razmišljanja... Mislila sam u početku prvo faks, trebam uživati u braku, treba naći posao za stalno, treba srediti stambeno pitanje...Pitam se nije li to sve u životu nevažno??? :? Ljudi su ponekad jako egoistični. Mislim da se zapravo boji izgubiti komociju. E stvarno sam čudakinja....

  38. #38

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    52

    Početno

    evo meni je 19 i u 12+4 sam tjednu. ne mogu reći da sam spremna, jer nikad ne možeš potpuno biti spreman na to što te čeka, ali svakako ću se potruditi da svojoj bebici budem najbolja mama na svijetu .
    nama se jednostavno dogodilo ne planski, ja u ponedjeljak tek krećem na faks, a dečku je za mjesec dana 30.
    oduvijek sam željela biti mlada mama (možda baš ne toliko mlada) i želja mi se ostvarila.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    Citiraj sale&ivana prvotno napisa
    evo meni je 19 i u 12+4 sam tjednu. ne mogu reći da sam spremna, jer nikad ne možeš potpuno biti spreman na to što te čeka, ali svakako ću se potruditi da svojoj bebici budem najbolja mama na svijetu .
    nama se jednostavno dogodilo ne planski, ja u ponedjeljak tek krećem na faks, a dečku je za mjesec dana 30.
    oduvijek sam željela biti mlada mama (možda baš ne toliko mlada) i želja mi se ostvarila.
    cestitam od ...

  40. #40
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Ja sam se udala relativno mlada, sa 24 g. poslije duge veze i nismo htjeli cekat sa prosirenjem obitelji. Prva trudnoca je nazalost bila missed abortion i nakon cetiri mjeseca iz toga ostala sam trudna sa svojim Mihicem. Sad planiramo drugo dijete ...uvijek sam htjela roditi dvoje djece do 30-te i nadam se da ce tako i biti.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    26

    Početno

    Citiraj plavaa prvotno napisa
    Ja imam relativno povezan problem. Ja bih, al ZNAM da nije pametno i da je prerano.
    Same here

  42. #42
    ANKARA avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    572

    Početno

    zrinska mislim da nitko osim tebe i TM ne može donijeti odluku kada bi trebali imati bebu. Bez obzira koliko imate novaca i imate li sređeno stambeno pitanje, postavite si pitanje jeste li vi dušom, tijelom i srcem spremni za dijete. To nije stvar koja dođe kad središ ostale stvari u životu. Za dijete je jedino potrebno puuuuno pažnje i ljubavi, obostranog poštovanja i sva pomoć svijeta koju možeš dobiti. Ne trebaš gledati na to što ti govore ljudi, niti imaju li tvoji prijatelji djecu niti kad ti je mama rodila tebe ili tvoju braću ili sestre. Posegni duboko u sebe, saberi svoje misli i želje i donesi odluku. Jer, koliko god vagala i gledala druge, zapamti, tebi nikad neće biti kao drugima jer svako je dijete osoba za sebe i bitno se razlikuje od ostalih. Ono će biti kreirano za tebe i tvoga muža i nitko nikada u potpunosti nije spreman na ono što roditeljstvo donosi. To je jedan sasvim drugačiji svijet, pun obaveza i strahova, sreće, veselja i zadovoljstva. Zato odluči i samo hrabro naprijed.
    Meni je jednom jedan bioenergetičar rekao: " Ti ne možeš izabrati kada ćeš dobiti dijete. Dijete će izabrati tebe i taj ćeš trenutak osjetiti."

    Sretno i

  43. #43
    zrinska avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Daleko od Sunca, blizu raja...
    Postovi
    285

    Početno

    Bokić..Jako lijepo napisano, no da bi kod mene bilo barem tako...
    Ne znam što hoću. Poprilično sam nesigurna. Tako da sam sad full u proučavanju literatutre.
    Jel istina da bi prije trudnoće trebalo smršavjeti??? :/ Ili su to babske priče?

  44. #44
    plavaa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    1,031

    Početno

    Pa, bilo bi bolje uci u trudnocu mrsaviji ako zaista imas viska, no mislim da je dovoljno da si u okvirima BMI-a, ne manekenski mrsava. Ja recimo imam viska (ocitog po bokovima i slaufu ) al jos uvijek spadam pod "normalan" body mass index, tako da je ok, ali da imam vise od toga bih probala skinuti tako da bude do granicama normale.

  45. #45
    ANKARA avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    572

    Početno

    Ne znam koliko imaš kg, ali debljina toliko bitno ne utječe na trudnoću. Neke studije govore da debele žene upravo zbog svoje debljine imaju problema sa začećem. Ako si pak "predebela" to bi ti moglo stvarati probleme kad budeš nosila dijete jer ćeš se naravno nešto ako ne i dosta udebljati. Od debljine i težine će ti najprije stradati zgobovi i bubrezi. A sad je li potrebno mršaviti u tvom slučaju ili ne zbog trudnoće, to sama procjeni. U svakom slučaju, svaka žena koja misli da ima viška kilograma, odlučuje se na dijetu radi vlastitog zdravlja i zadovoljstva.

    Nemoj biti neodlučna, pokušaj poraditi na toj svojoj karakternoj osobini koja ti u većini slučajeva može biti i mana. Postavi si pitanje u glavi: "Želim li ja imati dijete?" Ako te u tom trenutku obuzme lagana sreća i zadovoljstvo od same pomisli na dijete, znači da se u tebi volja i želja počela rađati. Ako pak osjetiš ravnodušnost, nelagodu i paniku, radije onda još malo pričekaj. Želja i volja će doći. Ne brini.

  46. #46
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    cure, ovu raspravu mozete nastaviti ovdje - ovo je tema o godinama, a ne kilama

  47. #47
    zrinska avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Daleko od Sunca, blizu raja...
    Postovi
    285

    Početno

    Soriš, nisam imalo namjeru pokrenuti raspravu o kilama. Napisah to kao primjer što sve luta mojim mislima kad razmišljam o trudnoći...
    Možda i godine nisu toliko bitne. Bitno je sve ostalo. Ili još bolje da citiram "Bitno je očima nevidljivo, samo se srcem dobro vidi"

  48. #48

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    131

    Početno

    Mislim da "idealnih godina" nema.
    Ili osjetiš, ili ne.

    Nekima je bitno ići po "pravilniku"-fax,posao,stan.....I tada čak poremete taj redoslijed

    I ja sam mislila biti ziheraš, ali sada...hmmm...više nisam tako sigurna. Pa gle gde postam 8)

  49. #49

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Splicanka u Zagrebu
    Postovi
    86

    Početno

    Citiraj MalenaMM prvotno napisa
    Mislim da "idealnih godina" nema.
    Ili osjetiš, ili ne.

    Nekima je bitno ići po "pravilniku"-fax,posao,stan.....I tada čak poremete taj redoslijed

    I ja sam mislila biti ziheraš, ali sada...hmmm...više nisam tako sigurna. Pa gle gde postam 8)
    Slazem se.Zatrudnila sam sa 25,imala sam dosta planova,nezavrsen fax i propuh u glavi,a svejedno sam bila sretna-trebalo mi je nekoliko dana da se pomirim s tim,da se ufuram u novo stanje i to je to.Naravno da sam imala histericne ispade plakanja (par puta ),ali mislim da je to normalno.
    Moja rodica je zatrudnila sa 30 (neplanirano),radila je i bila udata i svejedno nije bila spremna-mislim da velika vecina prvu trudnocu doceka neplanirano.Svi se bojimo promjene i imamo strah od nepoznatog.Ja sam prva mislila kako je moj zivot gotov i da vise nikad necu izaci van s frendicama
    Sad mi je uzasno drago da sam "mlada mama"

  50. #50

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    118

    Početno

    Citiraj ema1980 prvotno napisa
    Slazem se.Zatrudnila sam sa 25,imala sam dosta planova,nezavrsen fax i propuh u glavi,a svejedno sam bila sretna-trebalo mi je nekoliko dana da se pomirim s tim,da se ufuram u novo stanje i to je to.Naravno da sam imala histericne ispade plakanja (par puta Grin ),ali mislim da je to normalno.
    Moja rodica je zatrudnila sa 30 (neplanirano),radila je i bila udata i svejedno nije bila spremna-mislim da velika vecina prvu trudnocu doceka neplanirano.Svi se bojimo promjene i imamo strah od nepoznatog.Ja sam prva mislila kako je moj zivot gotov i da vise nikad necu izaci van s frendicama Laughing
    Sad mi je uzasno drago da sam "mlada mama" Grin
    ka da san ja pisala. i sad san recimo spremna, drago mi je šta je tako ispalo i ne vidin dana kad ću postat mama. jedino se ja još nadam izlascima i kad budem mlada mama

Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •