Pokazuje rezultate 1 do 20 od 20

Tema: Privatni dnevni boravak

  1. #1
    Kuma

    Početno Privatni dnevni boravak

    Prvi put sam na forumu i pozdrav svima!

    Kako sam već godinama bez posla (inače sam VSS, profesor) počela sam razmišljati o otvaranju obrta, nešto tipa dnevnog boravka, samo za malo veću djecu, npr. od 2. do 7. razreda., koja bi bila koncipirana tako da djeca poslije škole dođu u taj boravak, da prvenstveno napišu zadaću koja se pregleda i ispravi, a potom se mogu igrati, čitati i sl. Da li vi roditelji mislite da bi to moglo proći? Naime, znam dosta ljudi koji su na poslu od 8-17, onda dođu doma mrtvi umorni , pa moraju s djecom pisati zadaće ili sjediti uz njih, uz to se i ono manje djete želi igrati. Znam (pročitala sam na forumu) da većina vas ima djecu s radnim navikama i da vas takvi problemi ne tište, no što s onim roditeljima koji su prezaposleni, nije im u blizini baka servis, a poslije posla ih čeka još nekad mukotrpno natezanje oko zadaće i učenja? Javite mi što mislite o ideji.

  2. #2
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    Moji klinci su još mali, ali pozdravljam ideju.

  3. #3
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    meni je to supšer ideja jer vjerujem da bi takvi privatni dnevni boravci bili, po svom uređenju i sadržajima koji nude, primjereniji djeci. Ono što mene, organizacijsaki muči, je kako dopremiti dijete iza nastave u boravak...

  4. #4
    Kuma

    Početno

    Mislila sam kako bi taj dnevni boravak svakako morao biti u blizini škole, da djeca sama mogu doći u boravak poslije nastave, da ne prelaze više od jedne-dvije ceste. I isto tako da odu kući kad im se vrate roditelji s posla. A sad, za roditelje kojima bi željeli dovodit svoju djecu, a nisu baš u tom kvartu...:? Nisam pametna

  5. #5

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    326

    Početno

    da si nabaviš prometalo i angažiraš pouzdanu osobu da ti pomogne u dovoženju djece?

    inače, ideja je super, za realizaciju koje postoji milijun kombinacija. ja to zamišljam ovako: uz ugodnu atmosferu (topao ambijent, ugodnu glazbu u pozadini), primjerene sadržaje (bibliotekica, fonotekica, komp. s interaktivnim CD ROM-ovima, društvene igre) i animaciju, djeca bi provela vrijeme na sigurnom, uz stručnu osobu riješila zadaće, imala priliku raditi po prilagođenom ili naprednom programu (individualan pristup)...

    jedna stvar mi ispada iz okvira da zaokružim priču: kapacitet?

  6. #6

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Petrinja
    Postovi
    64

    Početno

    ideja je jakoooo dobra, samo da li je i ostvariva? Kako bi naša ministarstva reagirala na takvu ideju?

  7. #7
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    isto kao i na privatni vrtić ili igraonicu, u čemu je razlika?

  8. #8
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    pa ima hrpa komp. radionica po gradu u kojima klinci igraju igrice
    to je, meni se cini, obican obrt

    samo sto tu ne bi igrali igrice
    nego bi ucili

    trebala bi imati prostriju, wc i klupe ili stolove...

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Ideja je hvale vrijedna. Podržavam. Eto, i moja M. ti kaže da je super ideja tako da imaš potvrdu i s dječjeg stanovišta. Samo naprijed!!!

    Pravno se to može riješiti-sigurno nije neostvarivo, ali propisi za prostor su vjerojatno strogi (a to je u cijeloj priči najmanje važno).

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    ideja je super!

    za veći grad tipa Rijeka ili Zagreb

  11. #11
    Kuma

    Početno

    U vezi kapaciteta...mislim da bih s 10-ak djece sigurno mogla izlaziti na kraj , odnosno da bih se svakome mogla kvalitetno posvetiti.
    Ako sam mogla izlaziti na kraj s 5.razredom (32 učenika)... ... onda bi ovo bila milina. No, kad bi se u boravak prijavio veći broj djece zaposlila bi se dodatna kvalificirana osoba.
    No, gdje je još do toga...tek ideja u povojima. Tako da mi nije ni na kraj pameti razmišljati o organiziranom prijevozu djece i sl. (iako je ideja super i već mi je pala na pamet) - mi doma još uvijek vozimo auto star 11 godina...šmrc

  12. #12
    vesna72 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    772

    Početno

    Super ideja.
    Što je sa kapacitetima u smislu prostora?

  13. #13
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    u ri to vec postoji, dovedes dijete ili ti ga dodju pokupiti, tamo uci, ima obrok, a onda ga vode u skolu...mislim da je to obican obrt. nesto slicno imaju i igraonice.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    8

    Početno

    Pozdrav svima,

    evo kao majka cije dijete vec 2. godinu ide u jedan takav dnevni boravak u Velikoj Gorici, zelim reci da imam samo pozitivna iskustva.

    Klinca ostavljam svako jutro u 7:00 u boravku, ovisno o tome ima li skolu ujutro ili poslijepodne, uzmem ga na povratku s posla u 16h u boravku ili ga cekam pred skolom da mu zavrsi nastava u 18h.

    U medjuvremenu u boravku Marin uci, pise zadacu, ruca, igra se i sl.
    Boravak je na drugom dijelu grada i funkcionira za sve Goricke skole tako da djecu razvoze automobilom u skolu, na slobodne aktivnosti (solfegio i sl.).

    Marin i ja vise nego zadovoljni !

  15. #15
    Ozujak avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    187

    Početno

    n
    Posljednje uređivanje od Ozujak : 18.09.2012. at 11:24

  16. #16
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    bas si mislim koja koincidencija, i ja upravo imam slicnu ideju, a ono tema iz 2007.

  17. #17
    Ozujak avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    187

    Početno

    oprosti
    čitala sam ovu staru temu, slučaju napisala post na njoj, a ne na drugoj pa ga nisam znala obrisati :srami se: zato je iskočila..

  18. #18
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    tako nešto već postoji u zg
    http://www.mala-sova.com/naslovna

  19. #19
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Citiraj Ozujak prvotno napisa Vidi poruku
    oprosti
    čitala sam ovu staru temu, slučaju napisala post na njoj, a ne na drugoj pa ga nisam znala obrisati :srami se: zato je iskočila..

    ma ne, super sto si digla tu temu, nisam znala da postoji

    mislim da je realna potreba da toga bude u svakom kvartu, i u raznim oblicima

  20. #20
    Ozujak avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    187

    Početno

    Bucka, mislim da oni ne razvoze djecu, i cini mi se da su na vrbanima. Steta u VG razvoze klince i vracaju ih nazad.. super za velikogoricane..

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •