Pokazuje rezultate 1 do 38 od 38

Tema: Cijepljenje u školi cjepivima iz neobaveznog programa

  1. #1
    dijanam avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    975

    Početno Cijepljenje u školi cjepivima iz neobaveznog programa

    Cijepe li vasu djecu u skoli cjepivima koja nisu u programu, primjerice protiv gripe, bez najave i pristanka roditelja?

    U nasoj skoli nisu cijepili protiv gripe, ali mi kaze prijateljica da kod nje jesu i da nisu nista najavili roditeljima niti ih pitali za misljenje.

  2. #2
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Mi smo dobili obavijest i za tuberkulinsku probu, sto ce rec da bi vjerojatno dobili i za gripu...

  3. #3
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Ne vjerujem da je ovo moguce! :shock:
    Koma!

  4. #4
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ma da :? cjepivo protiv gripe kao prvo nije besplatno.

  5. #5
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno Re: Cijepljenje u školi cjepivima iz neobaveznog programa

    Citiraj dijanam prvotno napisa
    da nisu nista najavili roditeljima niti ih pitali za misljenje.
    ooooooo ovo je kršenje roditeljkih prava
    hitni sastanak roditelji+ravnatelj

  6. #6
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    zar nije cijepljenje protiv gripe tek danas pocelo? i kao sto kaze mima - kosta

    i jesu li nosili knjizicu cijepljenja u skolu, svako cijepljenje se mora upisati.

    mozda se zena zabunila, vjerovala nekoj djetetovoj prici? frned ga ubo sestarom pa on kaze da se cijepio?

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    oh, vjerujem. i moje su dijete cijepili a da nas nisu obavijestili.

    no....nekako mislim da im nakon svega sto sam napravila to vise nece pasti na pamet.

    a sto se knjizice cijepljenja tice, bas ih briga, oni imaju svoju evidenciju

  8. #8
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Protiv gripe?

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    ne. prosle godine. polio.

  10. #10
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj ivana7997 prvotno napisa
    no....nekako mislim da im nakon svega sto sam napravila to vise nece pasti na pamet.
    daj malo elaboriraj

  11. #11
    dijanam avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    975

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa
    Ma da :? cjepivo protiv gripe kao prvo nije besplatno.
    Mozda spada u kategoriju predizbornih darova?

  12. #12

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,712

    Početno

    To je meni malo sumnjivo, pa kak netko može cijepiti dijete a bez da roditelji znaju. A kaj ako je neko dijete bilo bolesno tada ili je pod nekom terapijom. baš mi je to malo nejasno.
    Naša školska doktorica pošalje obavijeti roditeljima i još traži da joj roditelji napišu na papir sve kaj se s djetetom događalo zadnja dva mjeseca i tek kad pročita odlući o cjepljenju. Ona djeca koja nisu uz sebe imala to pismo, morala su doći s roditeljima u njenu ordinaciju i tek onda ih je cjepila. Radilo se o ppd-u.

  13. #13
    dijanam avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    975

    Početno

    Citiraj rinama prvotno napisa
    To je meni malo sumnjivo, pa kak netko može cijepiti dijete a bez da roditelji znaju. A kaj ako je neko dijete bilo bolesno tada ili je pod nekom terapijom. baš mi je to malo nejasno.
    Naša školska doktorica pošalje obavijeti roditeljima i još traži da joj roditelji napišu na papir sve kaj se s djetetom događalo zadnja dva mjeseca i tek kad pročita odlući o cjepljenju. Ona djeca koja nisu uz sebe imala to pismo, morala su doći s roditeljima u njenu ordinaciju i tek onda ih je cjepila. Radilo se o ppd-u.
    E ovako ja zamisljam da treba raditi.

  14. #14

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    543

    Početno

    I mi smo za sva cjepljenja do sada trebali poslati pismenu suglasnost, knjižicu cjepljenja, napomenu je li dijete bilo bolesno u zadnjih mjesec dana, zdravstvenu knjižicu. A bila su u pitanju samo "redovna" cjepljenja. Filip je zaboravio našu suglasnost i iz škole su nas zvali na mobitel da pitaju smiju li ga cijepiti.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    1,049

    Početno

    Citiraj filipova mama prvotno napisa
    I mi smo za sva cjepljenja do sada trebali poslati pismenu suglasnost, knjižicu cjepljenja, napomenu je li dijete bilo bolesno u zadnjih mjesec dana, zdravstvenu knjižicu.
    Mi isto tako. Za cijepljenja u 4. razredu nismo imali kompletnu dokumentaciju pa je dijete moralo odraditi dodatne preglede, i cijepljeno dva mjeseca poslije drugih.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    59

    Početno

    Izgleda da je kod nas sve moguce.Meni su cjepili djete prije dva mjeseca protiv hepatitisa BEZ NAJAVE;BEZ PROVJERE ;BEZ KNJIŽICE.Problem je u tome što je djete vec tri puta primilo to cjepivo i to interventno jer se u vrtiću nabolo na staru narkomansku iglu-baš smo pegule.Ja sam prilikom upisa u školu naglasila da se u šestom razredu ne smije cjepiti ali to nitko nije provjerio.Rezultat-otečenost limfnih čvorova,tri dana u bolnici mjesec dana raznih pretraga a o šoku koji sam prosla ...Hvala Bogu sve proslo ok

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    :shock: :shock: ajme, big mamy, uzasno. toga se i ja bojim jer je i moj cijepljen protiv hepatitisa B, i to mi je bila nocna mora kad se lani dogodilo to nenajavljeno cijepljenje.

    no obavijestila sam vijece roditelja, na sastanku trazila objasnjenje ravnateljice i svih odgovornih, isprike i potvrdu da se to vise nikad nikome nece dogoditi. no dobro, jos sam malo dosadjivala i dizala galamu na svim razinama pitala sam ih i sto misle, bi li to proslo bez ikakvih posljedica da je dobio cjepivo protiv hepatitisa. osim toga, u njihovoj evidenciji nije bilo da je cijepljen protiv ospica - to smo ga cijepili jer je imao reakciju na moparu i to cjepivo mu vise ne dam. da su trazili knjizicu cijepljenja, to bi vidjeli.

    za sljedece cijepljenje smo dobili papir na kojem se trazio nas potpis. ne samo mi, nego sva djeca, naravno. vrlo jasno. ime i prezime, datum dolaska i vrsta cjepiva. ja sam na to napisala da sam suglasna i jos dodala da molim da upisu podatke u knjizicu cijepljenja i za to i za prijasnje nenajavljeno cijepljenje. i da se to vise ne dogodi.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    59

    Početno

    i mi smo digli paniku i neke stvari su se promjenile u toj školi ,njima se to sigurno više neće dogoditi ali meni je cilj da se to promjeni. Ako netko ima ideju kako da to učinimo,da ih upozorimo rado cu svjedociti o svom slucaju.Kome da se obratim?Kome da pišem?Ne zelim da vise niti jedno djete to prođe.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,712

    Početno

    Ja samo na zadnjem roditeljskom rekla učiteljici da postoji slučajeva po ostalim školama da se djecu cijepi bez znanja roditelja i ona je ozbiljno shvatila upozorenje i obvezala se obavjestiti nas ako bi došlo do takvog slućaja. S druge strane, a već sam pisala o tome, naš sinko nosi mobitel sa sobom u školu i zna da nas može u svakom trenutku nazvati bude li nekih situacija koje mu ne odgovaraju. Čak mu je MM dan prije PPDija rekao da ako sestra ne izvadi novu iglu iz paketića (bar se nadam da se to više ne radi) da pobjegne iz razreda i nazove nas.

  20. #20
    fegusti avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    pu
    Postovi
    2,033

    Početno

    dobro da sam navratila!
    sutra mi dijete ide na sistematski (5. razred) a kaze da su im najavili cijepljenje.
    pojma nemam koje.
    znam da hepatitis ide u 6. razredu, pa sam ostala :?
    btw, nikad nas nisu obavjestavali ili trazili pristanak :/

  21. #21
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    O, bez brige, sad će početi. Na vijestima su se raspričali o vještačenju komisije u "slučaju Maškarin", a tvrde da su doktori krivi. Krivicu snose radi cijelog niza razloga (čovjek je ostao bez noge, a operirali su mu slijepo crijevo), a jedan od razloga je što su operirali bez potpisanog pristanka.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    evo, taman danas smo dobili obavijest da ce u ponedjeljak dr ta i ta obavljati tuberkulinsko testiranje u tim i tim razredima.

    samo tako, obavijest. ne traze dopustenje, tj nece imati nikakav dokaz da su roditelji to stvarno i vidjeli. i opet mi se ne svidja. :? da im napisem poruku neku? hvala na obavijesti, dopustam. i molim da me i sljedeci put obavijestite. ili ne? ne znam ni sama

  23. #23
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Mi smo dobili papir na kojem je pisalo otprilike:

    Obavezno donijeti karton cijepljenja i potpis roditelja.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    odi u školu!

    kod nas uvijek traže pristanak i obavijeste nas kaj bu se radilo. tko ne donese potpisan pristanak ili je bolestan, mora s roditeljima doći kod doktorice neki drugi dan. to mi je najnormalniji način; nije mi uopće palo na pamet da bi netko mogao drugačije postupiti... :shock:

  25. #25

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    59

    Početno

    inace nas su isto redovito obavjestavali o svakom cjepivu ali taj put bas nisu (navodno razrednica je porucila po ucenicima koji su bili zadnji sat na dopunskoj nastavi)

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    a tko je duzan obavijestiti roditelje i traziti pristanak? skola ili doktorica? to mi je vrlo vazno, da znam koga cu prati

  27. #27
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    mislim doktorica. al nisam sigurna.

  28. #28
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    kod nas to radi doktorica

  29. #29
    fegusti avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    pu
    Postovi
    2,033

    Početno

    kod nas se, očito, još nitko "nije opekao" pa cijepe bez roditeljskog pristanka :/

  30. #30

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    kako to doktorica radi? prvo dodje u skolu donijeti obavijesti pa onda cijepiti?

  31. #31

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    Citiraj ivana7997 prvotno napisa
    kako to doktorica radi? prvo dodje u skolu donijeti obavijesti pa onda cijepiti?
    mislim da da jer je na papiricu potpisana doktorica.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj ivana7997 prvotno napisa
    a tko je duzan obavijestiti roditelje i traziti pristanak? skola ili doktorica? to mi je vrlo vazno, da znam koga cu prati
    Školska doktorica. Ona nekoliko dana prije cjepljenja dostavi u školu te obavijesti za roditelje na kojima piše datum cjepljenja, te protiv čega se djeca cijepe, na svakoj je njezin žig i potpis (a čini mi se u zaglavlju Zavod za javno zdravstvo, pišem sada napamet). Roditelji se trebaju potpisati na tu obavijest ako su suglasni da se dijete cijepi (a ako nisu obično dopišu razloge zašto nisu). Naša je doktorica rigorozna sa tim ceduljama i NIKADA ne cijepi ako nema potpisa roditelja (ako je učenik zaboravio cedulju, niju ju pokazo roditeljima....) Ako je nešto nejasno zove roditelje na licu mjesta da to provjeri.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    joj, vec si zamisljam razgovor ugodni

    mi smo dobili papiric na kojem pise obavijest da ce ta i ta dr obavljati tuberkulinsko testiranje tad i tad. nitko nije potpisan, nista ne trazi. jooj

  34. #34

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    bila u skoli, obavila nista. doktorica tvrdi da skola treba obavijestiti i traziti dopustenje, da ona pretpostavi da su roditelji obavijesteni i suglasni. skola kaze da ju nije briga. i sad ti znaj.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Doktorica provodi cijepljenje (u ime Zavoda za javno zdravstvo; Služba za školsku i sveučilišnu medicinu; Mirogojska 16)! Ona je jedina kompetentana i odgovorna za to. Dužnost je škole jedino "distribuirati" izjave odnosno cedulje na kojima obavještava roditelje o tome.

    Škola zapravo nebi trebala imati nikakve veze s cijepljenjem, osim što je šk liječnici praktičnije obaviti cijepljenje u razredu, nego naručivati roditelje 1 po jednog u ambulantu.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    samobor
    Postovi
    5

    Početno

    Školski liječnik je dužan obavijestit roditelje kada se i protiv čega njegovo dijete cijepi. Na toj ceduljici piše i da je potrebno poslati cijepnu iskaznicu i liječničku dokumentaciju ako takvu ima.
    Potpis roditelja nije potpis kojim se dopušta cijepljenje ( u Hrv. je to još uvijek zakonska obveza) nego dokaz da je roditelj obavješten i da nema nikakvih zdravstvenih ili ev. nekih drugih razloga da se dijete ne cijepi.
    I u pravilu se dijete bez potpisane obavijesti i cijepne iskaznice ne bi trebalo cijepiti,nažalost to nije regulirano zakonom već samo dogovorom i praksom unutar službe ( koliko znam u ZG. svi tako rade ili bi trebali...)

    U petom razredu se radi sistematski pregled. Cijepljenja NEMA. Pa se obavjest šalje samo putem škole.

    Kao što je već no@ rekla za cijepljenje je isključivo odgovorna školska dr. škola samo omogućava da se to tehnički izvede.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    u pravilu se dijete bez potpisane obavijesti i cijepne iskaznice ne bi trebalo cijepiti, nažalost to nije regulirano zakonom već samo dogovorom i praksom unutar službe (koliko znam u ZG. svi tako rade ili bi trebali...)
    a sto ako ne rade? kome se mozemo pozaliti? vidjela sam kako ravnateljica doktorici jede iz ruke, nema sanse da ona nju disciplinira, znaci moram negdje drugdje zatraziti pomoc. bila zakonska obveza ili ne, ja zelim znati kad se nad mojim djetetom obavlja bilo kakva intervencija.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Zavod za javno zdravstvo; Služba za školsku i sveučilišnu medicinu; Mirogojska 16 tel: 46 96 280; 46 96 281; 46 96 162

    Javi se u Zavod i pitaj njih. Ravnateljica škole ne može ništa školskoj liječnici jer nije zaposlenik škole, odnosno MZOSa.
    Školska liječnica - propustivši obavijestiti roditelje o cijepljenju - radi propust koji može imati ozbiljne posljedice.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •