Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Osnovna škola IVANA CANKARA

  1. #1

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Crnomerec
    Postovi
    32

    Početno Osnovna škola IVANA CANKARA

    Moja se djevojcica sprema u skolu iduce godine pa me zanimaju iskustva sa skolom Ivana Cankara. Cula sam da imaju boravak i njemacki od prvoga razreda.
    A uciteljice? To me najvise brine jer je dijete vrlo senzibilno i ponekad ima poteskoca s prilagodjavanjem novoj sredini.
    Ocekujem vasa iskustva!
    Hvala!

  2. #2
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    Na Crnomercu?

  3. #3

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Crnomerec
    Postovi
    32

    Početno

    Da, na Crnomercu. Niska, prilicno neugledna skola. No, kako je unutra?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    135

    Početno

    Moj Luka je ove godine krenuo u Cankaricu!
    Škola je stara 50god. i iako su oni nešto preuređivali ipak se na njoj vide godine čim uđeš unutra.
    Kaj se tiče učiteljica pošto je Luka u boravku ima dvije - jednu stariju i jednu mladu.Neznam,obje mi se čine da vole red,rad i disciplinu iako imaju sluha za sve probleme malih prvašića tipa suze,hrana koju ne vole jesti ...
    Tek smo na početku i do sada Luki je strašno dosadno jer valjda kreću učiti od onih najbanalnijih stvari tipa "Što je veće,što je manje!",a osim toga cijeli tjedan je kiša pa su samo jedan dan bili vani na igralištu,a svo ostalo vrijeme su u učionici - normalno da mu je dosadno!
    Ništa,ja ću redovito pisati o našem iskustvu u Cankarici,pa ćeš imati bar neki uvid mada mi nismo mjerilo!!

  5. #5

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Crnomerec
    Postovi
    32

    Početno

    Hvala Ti na odgovoru. Nestrpljivo ocekujem nove vijesti.

    I Petra ce u boravak jer nemamo drugih mogućnosti. A tvom sinu, kao i svima nama, zelim da sto prije zasja sunce pa da moze uzivati na igralistu.

    Jos jedno pitanje: koliko je djece u razredu?

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    135

    Početno

    Ove godine je upisano najmanje djece vjerovatno u povijesti škole.
    Upisana su dva prva razreda po 25 djece.
    Učionice su tak,pohabane;zidovi su obojani u žutu i narančastu tak da malo podignu cijeli dojam,imaju tv pa malo gledaju crtiće za vrijeme iza ručka...
    Ma,škola ko škola.Svake godine kao nešto renoviraju,ali to je kap u moru.
    Već su nam rekli da ako imamo mogućnosti da donesemo papire za crtanje makar i već iskorištene jer im sve dobro dođe.
    Pošto radim u časopisu Unikat za kreativce poklonila sam učiteljici koja će mu predavati likovni jedan primjerak i žena se zahvaljivala 10-ak minuta.
    Kakva nam je situacija u školstvu - još to sve skup dobro i zgleda.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Crnomerec
    Postovi
    32

    Početno

    Odlicno, onda sve ove papire koje sada skupljam na poslu i nosim u vrtić valja ostavljati za skolu. Znam da situacija nigdje nije blistava ali valjda ce se netko ipak trgnuti. Zivjeli optimisti!

    Spomenula si rucak - iako Petra nije izbirljiva, ipak me zanima kakva im je hrana.

    I jos, je li tocna informacija da klinci u boravku doista stignu napisati zadacu? Ma, ipak bih ja to jos doma pogledala. Nije da sumnjam, ali htjela bih sudjelovati u skolovanju vlastita djeteta.

    Nadam se da se odmarate preko prvoga skolskoga vikenda.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    135

    Početno

    Klopa za ručak im je dosad bila o.k. i Luka nije imao prigovora:
    -puretina i mlinci
    -tijesto i meso na saft
    -musaka - krumpir,mljeveno meso i jaja
    - grah
    Odmaramo,školska zadaća je napravljena već u petak popodne tak da prek vikenda budemo fraj!
    Da, iza ručka i odmora rade zadaću tak da doma ne mora ništa raditi.Petkom nose knjige doma i evo sad je imao zadaću nacrtati par stvari tipa "veće-manje" i zalijepiti sličicu u bilježnicu gdje je riješavao još par zadataka tipa "obojaj veću stvar - obojaj manju stvar"!
    Sad na početku je sve lako,ali poslije i mi mislimo tu i tamo prek tjedna uzeti knjige tek toliko da budemo u srži stvari.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Crnomerec
    Postovi
    32

    Početno

    Nadam se da ste ugodno proveli vikend i da i ovaj drugi radni tjedan veselo protiče.

    Jelovnik je ugodno iznenadjenje. Valjda nije tako samo u prvom tjednu

    Kakvi su ti dojmovi nakon nekoliko novih radnih dana?
    Jesam li dobro shvatila da je skola samo ujutro?
    Hvala Ti na svim informacijama, puno mi znace.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    135

    Početno

    Evo nas u drugom tjednu škole i hvala Bogu na ljepšem vremenu pa jako puno vremena provode vani,igraju nogač...
    Pravu nastavu još nemaju sve je još na nivou predškolaraca i mom Luki je to tako strašnooo dosaaadnoooo!!!
    Koliko uspijem čuti od njega samo jedan dan je za ručak bio nekakav gulaš koji mu je bio baš ono bljak jer je bilo žilavo meso.
    Danas imamo prvi roditeljski sastanak pa će biti i novih informacija!!
    I da nastavu imaju samo prijepodne do nekih 11,30,pa ručak,odmor i do 15h kad je užina imaju pisanje zadaće.
    Off topic - a di si ti doma??Možda smo susjede??

  11. #11

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Crnomerec
    Postovi
    32

    Početno

    Evo me, mi smo u Graberju. Jesmo li blizu?

    Nisam se javljala jer nas je omela vrticka viroza, par dana vrtica i sve nas pohara

    Kako je kod vas?
    Jesi li zadovoljna roditeljskim sastankom?
    Moram priznati da ne volim ni ove vrticke sastanke pa se pomalo jezim skolskih. To je vjerojatno posljedica kolektivnih sastanaka u moje doba, nista poimenice, sve skupno - i pohvale i pokude.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Crnomerec
    Postovi
    32

    Početno

    Ponovno se javljam, jako jako znatizeljna jesu li i dalje pozitivni dojmovi zivi i sveprisutni.
    Voljela bih dobiti još nekoliko korisnih informacija o školi.
    Hvala unaprijed.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •