Pokazuje rezultate 1 do 27 od 27

Tema: Sto kazete na to da nasoj djeci skode igracke Fisher Price?

  1. #1
    MaRiJaNnA

    Početno Sto kazete na to da nasoj djeci skode igracke Fisher Price?

    Igracke Fisher Price skode nasoj djeci njihovOm zdravlju itd jako zalosno a tako ljepe igracke,sto vi mislite o toj temi?



    Zbog velikog udjela olova u boji, kineske igračke povučene iz SAD-a i Velike Britanije

    Proizvođač Fisher Price s tržišta je prisiljen povući gotovo milijun igračaka proizvedenih u Kini i to radi sumnje da boja na njima sadrži previše olova. Međunarodna istraga pokazala je da su kineski proizvođači koristili neprovjeren pigment boje čime su ugrozili sigurnosne standarde.
    Zabrana prodaje odnosi se na igračke koje se u SAD-u i Velikoj Britaniji prodaju još od svibnja, a strah od štetnosti kineskih igračaka samo je jedan u nizu nakon što se pokazalo da štetni sastojci postoje i u hrani i lijekovima proizvedenima u toj zemlji.

    U Mattel Inc., tvrtki koja posjeduje Fisher Price kažu da s tržišta moraju povuči 967.000 komada igračaka uključujući i popularne figure Teletubbiesa, Velike ptice i Elma. Uklanjanje sporih proizvoda već je počelo, a prilokm novog uvoza iz Kine provoditi će se rigoroznije kontrole. Ističu i da još uvijek provode istragu kojom žele saznati na koji je način došlo do propusta prilikom bojenja igračaka.

  2. #2
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Evo i slika povučenih igračaka:

    http://service.mattel.com/us/recall/39054_IVR.asp?prod=

    Fisher-Price Toys with Lead Paint Hazard Recall

    Fisher-Price, in cooperation with the United States Consumer Product Safety Commission is voluntarily recalling a limited number of Nickelodeon and Sesame Street painted toys produced by one specific contract manufacturer during a narrow timeframe. The recalled products were sold in retail stores nationwide since May 1, 2007. Paint on some of these products COULD contain lead in excess of permissible levels.

    Lead is toxic if ingested and can cause adverse health effects.
    :/

  3. #3
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Oduvijek sam pazila da H kupujumo igracke samo poznatih proizvodjaca. Poput njih...

    Bas super vijest....

  4. #4

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    228

    Početno .


  5. #5

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    590

    Početno

    A joj.
    Bilo bi zanimljivo vidjeti što bi u United States Consumer Product Safety Commission tek rekli za Magmine proizvode kojima su zakrčene trgovine turbolimača

  6. #6

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

  7. #7
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    mi smo imali biserkinog gumenog konjića! to je bila na prvi pogled... zvao se gija-gija

    gija-gija je dao i svoj doprinos ljubavi prema pravim konjima

  8. #8
    Serpentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    tu negdje
    Postovi
    1,147

    Početno

    Srećom nisam našla naš mobil na listi.
    A meni se smiju kada molim ljude da ako namjeravaju malenoj igračke kupovati paze na certifikate... :/
    Iako ni oni, očigledno, nisu mjerilo

  9. #9
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Ma kako uopce biti pametan kad na svemu pise Made in China evo bas gledam kupili smo one visece igracke za kolica Tiny Love i na svakoj etiketici pise Made in China

  10. #10
    Serpentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    tu negdje
    Postovi
    1,147

    Početno

    Srećice, da, ali isto tako mora imati nekakve potvrde o sigurnosti (iako, ponavljam, ni to nije mjerilo).
    Kupila sam u apoteci od Disneya neku igračku za 90 kn i ima cert. što mi je super,
    dok za FP nisam niti gledala jer znam da su dobri.
    Žao mi je za ovu hrv. firmu da propada....

    A mi kupujemo made in China by mali kosooki za pola šake riže i malo manje batina. Dođe mi da plačem...

  11. #11
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Kaže da se upozorenje ne odnosi na igračke kupljene prije 01.05.2007.

  12. #12
    vesna72 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    772

    Početno

    Citiraj srecica prvotno napisa
    Ma kako uopce biti pametan kad na svemu pise Made in China evo bas gledam kupili smo one visece igracke za kolica Tiny Love i na svakoj etiketici pise Made in China
    Danas je gotovo sve Made in China

    A ne bi bilo prvi put da se panika diže oko nečeg jer COULD contain ...
    Nedavno se sumnjalo na enterobakterije, pa ih nije bilo. Nitko se nije ispričao, ali je ministarstvo zahvalilo proizvođaču na brzoj reakciji...

    Meni je to sve :/ (profesionalna deformacija )

  13. #13
    MamaRibice avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    581

    Početno

    Masa igracaka, nakita i drugih stvari proizvedenih u Kini povlaci se sa trzista zbog olova u bojama. Naravno, ne samo zbog toga.
    Povlace se i proizvodi iz drugih drzava, ali probleme sa olovom sam do sada zapazila samo kod kineskih proizvoda.
    europska komisija
    cpsc

  14. #14
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    eto javilo na radiju da Martel nije uvozio u RH te igračke

  15. #15
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    eto javilo na radiju da Martel nije uvozio u RH te igračke
    Ali uvijek neki mali distributer moze uvesti na svoju ruku...

    Npr. kada je prije mislim godinu i nesto u Italiji iz prodaje bilo povuceno odredjeno adaptirano mlijeko u tetrapaku, onda je generalni uvoznik reagirao izjavom da ta mlijeka u toj ambalazi nisu uvezli hrvatsko trziste. To je bilo samo djelomicno tocno: nisu uvezli oni, ali jesu drugi. Jer sam ih ja vidjela i kupila u jednoj velikoj drogeriji u centru i ta drogerija je bila navedena kao uvoznik. Naravno da su nestala sa polica....

  16. #16
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    toga će biti sve više, obzirom se sve proizvodi u kini...tu i tamo nešto u indiji i na taiwanu,ali više rijetko "igra" europa.

    većina tvrtki sa proizvodnim pogonima tamo daleko ima, povrh ostalog, nešto što se zove kontrola kvalitete. to bi trebao biti tim educiranih stručnjaka koji prati kompletnu proizvodnju do samog s(kršitelj koda)inga,ali, kao i svugdje, ljudski faktor zakazuje nevjerojatno lako.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    243

    Početno


  18. #18
    AnneMary avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    1,230

    Početno


    pa to je hrpa igračaka!
    Nadam se da su na vrijeme reagirali!

  19. #19
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    eto javilo na radiju da Martel nije uvozio u RH te igračke
    krivo javilo...

    http://www.jutarnji.hr/novac/vijesti...atska,84964.jl

    Igračke u čijoj se boji nalazi prevelika količina olova tvrtke Fisher-Price nalaze se i na hrvatskim policama, kaže se u izvješću Europske komisije.


    Prema njemačkoj agenciji DPA, Europska komisija ima podatke da su igračke s prevelikom količinom olova u boji stigle na police trgovina u trinaest europskih zemalja.

    Navedene igračke su već prodavane u Njemačkoj, Austriji, Belgiji, Francuskoj, Grčkoj, Velikoj Britaniji, Irskoj, Nizozemskoj, Portugalu, Španjolskoj i Češkoj. Nažalost, popisu su pridodane i dvije zemlje izvan EU, Švicarska i Hrvatska.

    Britanske vlasti su navele 83 različita artikla koja bi mogla imati previše olova u boji povezana s dječjim emisijama Nickelodeon i Ulica Sezam, među kojima su i Elmo, Big Bird, Dora, Explorer i Go Diego Go.

    Uz Švicarsku, Hrvatska je jedina zemlja ne-članica EU u koju su isporučene opasne igračke.

    Prema podacima Mattela veliki dio igračaka još je u skladištima, te još nisu pronašle svoj put do male djece. Prema navodima belgijske podružnice Fisher-Price, igračke postaju opasne “tek” kad se boja istrlja.

    Obzirom da se radi o igračkama za najmlađe, koji ih više-manje cijelo vrijeme imaju u ustima, za vjerovati je da taj “tek” i nije baš tako bezazlen. Olovna boja uzrokuje razne zdravstvene probleme kod djece, npr. poteškoće u pamćenju i trajna oštećenja mozga.

    Nadamo se da će u ovoj ozbiljnoj situaciji prodavači i preprodavači igračaka pokazati potrebnu količinu savjesti i pretpostaviti zdravlje djece zaradi. Isprike tipa “nisam znao” u ovakvim slučajevima jednostavno ne vrijede.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    78

    Početno Mattel povlaci opet igracke...

    i treci put nakon nekoliko tjedana opet povlace igracke...farba na slijed.igrackama ima vise koncentracije olova od dozvoljenih...
    http://www.mattel.de/service.php?act...1188986400&f=y
    ovo je link za akciju povlacenja igracaka u Njemackoj od 05.09..Na desnoj strani slike stoje koji dijelovi seta su za povlacenje/besplatnu zamjenu.
    A ove igracke su od Polly Pocket Kolekcije te Barbie itd. od 14.08.
    http://www.mattel.de/service.php?act...1187036381&f=y
    Pitam se samo koje to igracke vise ne dolaze iz Kine..vjerojatno neke drvene :? a tu je opet taj problem boja..

  21. #21
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Danas čitam kolumnu u Večernjaku koja skeptično promatra sve to i smatra da je to zapravo gospodarski rat SAD-a (koji je pred recesijom) i Kine (koja nezadrživo raste) s ciljem diskreditiranja kineskih proizvoda. Nije neuvjerljivo, uglavnom.

  22. #22
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa
    Danas čitam kolumnu u Večernjaku koja skeptično promatra sve to i smatra da je to zapravo gospodarski rat SAD-a (koji je pred recesijom) i Kine (koja nezadrživo raste) s ciljem diskreditiranja kineskih proizvoda. Nije neuvjerljivo, uglavnom.
    slažem se, treba stvari razmotriti i s tog aspekta.
    taj rat traje već dugo, ameri su donosili zakone o limitiranom izvozu iz kine, grebali se da si vrate cvat ekonomije, tako da nije nemoguće, dapače...
    a s druge strane,veliki je to gubitak povlačenje igračaka s tržišta,automatsko stvaranje loše slike kod potencijalne klijentele...
    ako vele da nekaj smrdi-ja vjerujem da smrdi...

  23. #23

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno Re: Mattel povlaci opet igracke...

    Citiraj sophisticat prvotno napisa
    Pitam se samo koje to igracke vise ne dolaze iz Kine..vjerojatno neke drvene :? a tu je opet taj problem boja..
    Kupila sam jednom za poklon igračke neke njemačke marke koje su drvene-računajuć da se tamo i rade. Bile su isto iz kine po njem. licenci-vidila kad sam otvorila unutarnju deklaraciju

  24. #24
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno Re: Mattel povlaci opet igracke...

    Citiraj makita prvotno napisa
    Citiraj sophisticat prvotno napisa
    Pitam se samo koje to igracke vise ne dolaze iz Kine..vjerojatno neke drvene :? a tu je opet taj problem boja..
    Kupila sam jednom za poklon igračke neke njemačke marke koje su drvene-računajuć da se tamo i rade. Bile su isto iz kine po njem. licenci-vidila kad sam otvorila unutarnju deklaraciju
    pa skoro sve je tak. bearfoot (ili kak već)odjeća <je hrvatska (magmina) marka odjeće čiji se krojevi rade ovdje, pa se šalju na šivanje u kinu...
    sve je to isti, da prostiš, drek.

    svaka čast iznimkama,ali i bojim se da su i one na rubu da počnu potvrđivat pravilo :/

  25. #25
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    ne bearfoot nego coconut baby..kad sam brzopleta

  26. #26
    romi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    877

    Početno

    Mi smo se dogovorili da mu kupujemo Lego, Playmobile i Siku - metalni auti i sva prijevozna sredstva koja postoje.. jest da su to sve skuplje stvari ali on ima sve zajedno 2 kutije igračaka - one iz Ikee na kotačićima. Jako Volimo Ikeu!
    Ima tri godine i kao malom omiljeni brand nam je bio Fisher Price, a shoping smo obavljali u Grazu u Toys'R Us. Nismo mu kupovali previše "plišanaca" i to, orijentirali smo se na drvene igračke i za sada nemam pritužbi, a sva ta plastika i g.. iz Kine pokušavamo u velikom luku izbjegavati. Kvaliteta kineskih autića (auti kao primjer) je toliko loša da ih bacimo nakon mjesec dana kada ostanu bez boje i svih mogućih vitalnih djelova, a sa Legovim se igra već godinu dana i CIJELI SU :D :D :D !
    Trebam li išta više reći?

  27. #27
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Meni je Lego isto broj 1. Nikad u životu nisam čula da je nekome pukla neka Lego kocka ili igračka, a o kreativnosti igranja da ne govorim.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •