Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Ravnanje ušiju - kada i gdje?

  1. #1
    romi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    877

    Početno Ravnanje ušiju - kada i gdje?

    Muči nas problem klempavih ušiju. Dečko je i ima 3.g.
    Nedavno smo morali na pregled treće mandule, te nam je otorinac predložio operaciju trećeg krajnika i ušiju odjednom!?!? :?
    Mi ostali u šoku!
    Nismo mislili dirati uši do sedme godine, a i treću mandulu još ne bi vadili.
    Ima li netko iskustva po pitanju ravnanja ušiju u tako ranoj dobi? Kojeg bi nam kirurga preporućili?

    Također smo ćuli za "metodu heftanja" ušiju u lokalnoj anesteziji, a za taj zahvat je i bolje da je dijete što manje - to kao rade u njemačkoj. Zna li netko nešto o toj metodi?

  2. #2
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno

    Mi imamo isti problem, jako izraženo, ali za sada pokrivamo kosom i nije svjesna toga. Također sam čitala negdje da se čeka 7 godina...ja mislila čekati dok eventualno sama ne izrazi želju za tim...

    Međutim neki sam dan slučajno prisutvovala jednom razgovoru i žena je rekla da je njena kćer operirala uši sa 4,5 godina i da su nju isto slučajno uputili, a da joj je liječnik na Sv. Duhu rekao da su došli u zadnji čas jer je te operacije najbolje raditi prije 5. godine dok je u pitanju hrskavično tkivo te je operacija gotovo bezbolna, za razliku od kasnije... Također mi je rekla ovo što si i ti čula, da se kod njih napravi potpuni pregled uho-grlo-nos jer položaj ušiju može imati veze s krajnicima ili sinusima te se može sve zajedno riješiti. Gospođa je rekla da je bila jako, jako zadovoljna medicinskim osobljem, kirurgom, mogućnosti, boravka s djejetom, rekla je da joj se javim da mi da broj telefona za naručiti se na pregled, ali ja se teško odlučujem na to, pa je još nisam zvala... Zaboravila sam ime liječnika, ali znam da se radi dječjoj otorini na SV. Duhu.

    Sve ovo ti pišem samo na osnovu onoga što sam čula, tako da informacije nisu provjerene.

  3. #3
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Nema veze s ušima ali ima s krajnicima...
    Ja sam kao mala imala dosta s tim problema, isto treća mandula i mojoj su mami rekli da će vaditi samo taj treći. Ona je rekla ili sve ili ništa. Na kraju nisu vadili ništa i ja uopće nemam problema s time, kao da ih i nemam. Zakaj vade samo taj 3.?

  4. #4
    romi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    877

    Početno

    Draga BHany, ako možeš saznati broj i ime doktora javi mi! :D
    Mi smo taj pregled obavili u privatnoj poliklinici i uopće nam nije "sjeo" doktor, ni prostor - izgleda zapušteno, a najviše se bojimo toga što bi išao doma 1h nakon operacije. Znaći, probude ga, pa sav onakav zamotani ide doma. Toga me jako strah. Bila bi puno mirnija da je u bolnici malo duže, bar 24h, ako je totalna anestezija.
    Zato me zanim to "heftanje ušiju" i eventualna lokalna anestezija.
    Ja sam vadila (struže se, a ne vadi) 3-ću mandulu sa godinu i pol, pa opet sa četiri, a krajnike sa tri. Nije dobro prerano vaditi tu 3-ću mandulu jer ona do 4-5-g. opet naraste, znaći ako je moguće ćekati najmanje do 4.g. Mandule su mu ok, pa se oko toga ne brinemo. Ja sam cijeli život osjetljiva na nos i grlo, no gnojnih angina više nije bilo, a moj D. ih je već imao 4.

  5. #5
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno

    Pokušat ću saznati u slijedećih par dana pa se javim .

  6. #6
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    BHany, ja ti kažem sutra

  7. #7
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno

    Kinder, baš sam tebe čekala i jutros se mislim hoćeš li vidjeti ovaj topic ili ne

  8. #8
    romi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    877

    Početno

    Našla sam na netu - začetnika metode "heftanja ušiju", Dr.Merck, a metoda se zove - stitch metod by dr.Merck. :D
    Upišite na google, možda kome pomogne. Nama je daleko preskupo 4000€ sa pdv-om, plus put, smještaj..Ajme.
    Saznala sam da preporučaju operaciju sa 5.g. Nema rezova, vađenja šavova, sve pet - samo ne vidim da to rade kod nas - ni privatnici, ni u bolnicama. Metoda se radi od 1995.g. pa mi je još ćudnije da nitko od naših doktora to do sada nije usvojio????
    Kaj mislite o toj metodi?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •