Stranica 1 od 7 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 330

Tema: Koliko ste kila nabacile? :-) (7. dio)

  1. #1
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno Koliko ste kila nabacile? :-) (7. dio)

    Koliko ste kila nabacile? (6. dio)

    ...ovdje nastavite slobodno dalje

  2. #2

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    110

    Početno

    imala 60kg na visinu 171cm, a sad sam na 79kg, a termin mi je 7.7.
    teška sam ko tenk

  3. #3
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    sunasce, i ja sam dobila 9 kg, a termin mi je malo poslije tebe - ma ok je to. u stvari jutros sam odjednom imala 60 kg, dakle 10 u plusu, a juce jos 59! malo sam se zaprepastila :shock: vidjet cu sta ce sutra biti. ja sam ovisnik o vaganju, vazem se svako jutro, i prije T, to mo ostalo od neke anoreksicne faze...

  4. #4
    mici85 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb - Vrapče
    Postovi
    409

    Početno

    Citiraj zeleno_sunce prvotno napisa
    imala 60kg na visinu 171cm, a sad sam na 79kg, a termin mi je 7.7.
    teška sam ko tenk
    uz tebe sam.
    174cm imala 65 kg sad imam 79-80kg a termin mi je na zadnjem pregledu odreden na 11.7.
    osjecam se ko veliki tromi kit...
    jos mi je i doktor napomenuo da sam predebela

  5. #5
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    juce je na tecaju u bolnici doktorica rekla da se ne smijemo udebljati vise od 16 kg, a meni se cini da onaj dobitak na tezini prema BMI ima smisla, iako ne planiram dogurati do toliko. ma ona kg visa mi je sto malo imam zatvor dva dana nego na tecaju me skroz ubedirala cura s trbuscicem ko ja, a ona 6 tj. ispred mene! a sve dosad sam mislila kak izgledam cist pristojno... :/

  6. #6

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    359

    Početno

    danas sam točno 25. tj. i eto, od prvog mjerenja još uvijek sam u minusu, danas točno -2 kg

    što je super, jer me ima previše dakako

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    33

    Početno

    Ja sam sad na 19+3 i dobila do sada 1 kg. I taj jedan sam dobila do 14-tog tjedna. Posle nis... Mislim nije da se ja osobno bunim al me malo doc naspotala da dal ja opce jedem i da bi do sljedeceg pregleda, koji je za mjesec dana, trebala bar nekaj dobit. E sad stvar je u tome da ja fakat jedem... mislim i inace jedem puno (bila trudna il ne) al imam srece i ne prima me se bas. Tak da nemam bas ni neke specijalne zalihe koje bi mogla trosit u trudnoci pa da se zbog toga ne debljam...
    Znam da se debljat moze iz raznoraznih razloga, odnosno da moze imati veze s raznim, a recimo poremecajima, u trudnoci. E sad, dal ne dobivanje kila moze bit uzrokovano nekim poremecajem? odnosno dal to moze bit znak da nesto nije bas kak treba?

  8. #8

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    38+3
    u plusu 8,5
    beba danas procijenjena 4 kg

  9. #9
    crnarupa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    135

    Početno

    šta ste vi sve neki modeli

    25+5
    9 kg u plusu :shock:

    No dobro na moju visinu od 183 se ne primjeti ništa osim stomaka.

    Mislite li da se visoke žene "imaju pravo" malo više udebljati, nekako mi glupo gledati te prosjeke.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    110

    Početno

    Ovo je moj trbuh...32. tjedan, jedna beba, i 19kg više. Moj tata me nije vidio 5 dana i ušokirao se kad je vidio trbušinu, čak mi i MM veli da je velik u odnosu na jučer, mama mi veli da nije takav trbuh imala kad je išla mene rodit...a još imam 48 dana do termina... :?


  11. #11

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    432

    Početno

    8,5 kg u plusu 36+4 trudna... ja zadovoljna :D

  12. #12

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    359

    Početno

    Citiraj zeleno_sunce prvotno napisa
    Ovo je moj trbuh...32. tjedan, jedna beba, i 19kg više. Moj tata me nije vidio 5 dana i ušokirao se kad je vidio trbušinu, čak mi i MM veli da je velik u odnosu na jučer, mama mi veli da nije takav trbuh imala kad je išla mene rodit...a još imam 48 dana do termina... :?

    draga, trbuh ti je predivan i baš te briga

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    84

    Početno

    Ja sam 34 plus 2. na visinu 170 imalaa sam 62 kg sada imam 76kg. Dakle 14 sam u plusu, mene bas briga... Jedem sta mi pase,kada mi pase i koliko mi pase... Kada prestanem dojit otici cu na rigoroznu dijetu i vjerujem brzo se vratiti u normalu!!! :D

  14. #14
    mici85 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb - Vrapče
    Postovi
    409

    Početno

    Citiraj zeleno_sunce prvotno napisa
    Ovo je moj trbuh...32. tjedan, jedna beba, i 19kg više. Moj tata me nije vidio 5 dana i ušokirao se kad je vidio trbušinu, čak mi i MM veli da je velik u odnosu na jučer, mama mi veli da nije takav trbuh imala kad je išla mene rodit...a još imam 48 dana do termina... :?

    fakat imas prekrasnu skembu! :D
    i moja je otprilike te velicine.
    primjetila sam da se ne debljam vise u guzi kolko mi se trbuh zaokruzuje...
    mama je rekla da ni sa mnom ni sa sestrom nije imala ni upola trbuh ko ja... :?

  15. #15
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    Citiraj micika1 prvotno napisa
    Ja sam 34 plus 2. na visinu 170 imalaa sam 62 kg sada imam 76kg. Dakle 14 sam u plusu, mene bas briga... Jedem sta mi pase,kada mi pase i koliko mi pase... Kada prestanem dojit otici cu na rigoroznu dijetu i vjerujem brzo se vratiti u normalu!!! :D
    to sam i ja rekla
    zato sam nakon 2 godine dojenja (tijekom kojih nikako ne mozes na dijetu, jel ) prezivjela gomiletinu stresa i ostala godinu dana kasnije trudna s tocno onoliko kg s koliko sam izasla iz rodilista
    priroda se pobrinula da ovaj put ne dobijem previse jer sam prvo izgubila 3,5kg od mucnina i tek u 20tj stigla na 0 (u odnosu na start). sad sam na +5kg (u odnosu na start. tj dobila sam 8,5kg) u 29tj.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    265

    Početno

    Citiraj saska7 prvotno napisa
    [zato sam nakon 2 godine dojenja (tijekom kojih nikako ne mozes na dijetu, jel )
    Da to s dojenjem ni meni nije jasno, navodno moraš jesti da imaš kvalitetno mlijeko, a s druge strane svi se kunu u dojenje kao idealni način za smršaviti :? ..sad neka mi netko objasni.
    ja u prvoj bila na +25, a sad sam u 15 tj. i na 1,5+. Što se meni čini super. Daj bože da takvom brzinom ide do kraja

  17. #17
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    ako inace imas brz metabolizam i nemas tendenciju "skupljanja" kg dojenje definitivno pomaze u mrsavljenju jer trosis sebe da bi proizvodila mlijeko.
    medjutim, kad obozavas jesti , inace se debelis relativno lako, dojenje nije od pomoci - ovisi od zene do zene, to je jako individualno.
    meni mit o dojenju kao metodi mrsavljenja spada u one price o tome da je musko ako je nisko isl ..ali kazem, to je moje iskustvo

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    808

    Početno

    U prosloj trudnoci sam dobila 16 kg. Otislo je sve dolje + 5 kg!
    Nisam drzala bas nikakvu dijetu ni nista,kunem se!

    Tako da ja zaista to moje mrsavljenje pripisujem dojenju.

    U ovoj trudnoci sam do sad(14tj.) dobila 1 kg.

    A ove brojcice od + 8kg tokom cijele trudnoce,od zavisti bolje necu ni komentirat.

  19. #19
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    sad citam trudnoca iz tjedna u tjedan i za 31. kaze - idealno je ako ste dobili 6,5 do 8,5 kg. dakle sa mojih +10 sad sam sluzbeno prekardasila al ne znam kako... pa jedva jedem... ili se samo meni tako cini... :? :/

  20. #20

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    53

    Početno

    21. tjedan i 3.5kg. Sto je sigurno zahvaljujuci muci prvih 19. tjedana a i povracanju, koje me povremeno i sada prati....

  21. #21
    agata avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Kras, o.Krk
    Postovi
    298

    Početno

    22 tjedan i u plusu 8kg.... Visina 179... Ma baš me briga, poslje ću na dijetu!

  22. #22
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    21 sedmica, 6kg u plusu, fino se vidi da sam se "ugodno popunila".
    Kad sam juće vidjela 70kg na vagi (visina 166cm) otkazala sam sve slatkiše i sokove, prženo i pečeno. Prošli mjesec sam dobila samo pola kg, a ovaj 2,5kg, i to mi se ne svđa. Pozitivno je što znam da je to zbog tog što sam krenula po slatkišima, i na tom se planu malo opustila (malo )

  23. #23

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    svima koje mislite da ste predebele...
    ja u prvoj trudnoći +13, u drugoj +11... i to bi se skupilo tek u zadnja tri miseca T... prije mi se ništa ne bi vidilo.... u principu sam imala maaajusni stomak koji bi narasta tek u kraj...
    i uvik sam bila ljubomorna na one raskošne trudnice kojima se vidilo da su trudne...

    mene su 15 dana prije poroda pitali kad sam ostala trudna :/

  24. #24
    mici85 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb - Vrapče
    Postovi
    409

    Početno

    evo mene danas 34+1 tj. sveukupno za sad 15kg.
    danas sam bila na pregledu i doktor nije nista rekao tak da se odmah bolje osjecam. prosli sam puta dobila jezikovu juhu od njega... imala sam +14kg ali od onda se bebica nadebljala 1kg pa je valjda to to...

  25. #25
    sanjaneo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    297

    Početno

    28+4, 7,500 kg. kolika sam inače prasica mogu reći da sam zadovoljna :D

  26. #26
    Palagruža avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    251

    Početno

    29+2 - 7,5 kila u plusu. Nije ultra malo, ali nije ni tako lose. S obzirom da sam u trudnocu krenula s normalnom tezinom, jos uvijek si ne izgledam kao trokrilni ormar. Vidjet cemo sto nam buducnost donosi

  27. #27

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    30

    Početno

    18 tjedana i 5 kila, a sanjala sam da cu ko svoja majka sve skupa dobiti 9 kila. A ne jedem vise nego obicno!!!!!!!!!!!! Nadam se da nece dalje ici takvim tempom!!!

  28. #28

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    808

    Početno

    Ja sam u 15-tom tjednu i vec 2 kile u plusu. Jako me to muci...
    A vrijeme pravog debljanja tek dolazi :/

    Nije meni toliko ni zbog kila,nego zbog dijabetesa i na koncu utjecaja na dijete i porod

  29. #29
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    Citiraj manal prvotno napisa
    sad citam trudnoca iz tjedna u tjedan i za 31. kaze - idealno je ako ste dobili 6,5 do 8,5 kg. dakle sa mojih +10 sad sam sluzbeno prekardasila al ne znam kako... pa jedva jedem... ili se samo meni tako cini... :? :/
    a di ti to citas?
    kakvo prekrdasenje? meni se ta tvoja kilaza cini sasvim ok.

  30. #30
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    pa tu na rodi kaze tako za 31. tj. u sr. smo 33 tj. i jos uvijek na nesto izmedju 9 i 10, tako da... pa valjda ce biti ok, ako sad u zadnjih par tjedana ne nagomilam. no kako mi se po ovoj vrucini nista ne jede, osim voca, voca, voca...
    hvala ti saska lijepo je to cuti! ostali mi svi komentiraju tipa "oho, dobra si, bome..." :/

  31. #31

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29

    Početno

    Ja sam na 23+5. Ostala trudna sa 65 kg pa izgubila 3, sad na 68,5 kg. Ako računamo da je to samo 3,5 kg u plusu, dobro se držim! :D Ali tek ide veselje...

  32. #32

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    30

    Početno

    Vidis ja sam cula (u Americi) da je nakon prvog tromjesecja normalno dobivati 2 kile mjesecno (tu je funta po tjednu, pa sam ja to slobodno preracunala, znam da je 1 kila 2,2 funte) i vele da se normalno zdebljati oko 35 funti, sto je 13,5 kila, ne? A moja bivsa doktorica iz Beca mi je rekla zdebljaj se 8-10 kila. Ja mislim da je sve do 15 kila OK, i cula sam brdo prica di su se zene zdebljale po 25 kila i vise, i nisu imale ni poviseni tlak ni problema. I meni se cini da uopce ne jedem vise, tak da mi nije jasno...

  33. #33

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29

    Početno

    Pa ima slučajeva da je sve u redu i sa 25 kg više, ali isto tako mi zdrav raszum nalaže da nije normalno povećati kilažu za skoro 50%! :shock:
    Ako ništa drugo, mora kičma patiti. Po sadašnjem trendu kažu da je 10-12 kg sasvim u redu. Ni ja se baš ne prežderavam, ali jedem kad sam gladna i koliko mi se jede, grickam između voće i iako se na meni ne vidi baš jako, pretpostavljam da to beba napravi razliku na vagi jer ima i on 490 g + plodna voda...

  34. #34

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    276

    Početno

    25 tj., + 9 kg. doktor nije ništa rekao, a mene sve strah jer sam u prvoj trudnoći dobila 25 kg. ok, skinula bez problema, al opet.....već sad imam feeling da sam ko tenk, a još je cijelo ljeto pred menom :/

  35. #35

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29

    Početno

    Citiraj alanat prvotno napisa
    25 tj., + 9 kg. doktor nije ništa rekao, a mene sve strah jer sam u prvoj trudnoći dobila 25 kg. ok, skinula bez problema, al opet.....već sad imam feeling da sam ko tenk, a još je cijelo ljeto pred menom :/
    A kak je bilo sa zdravljem u prvoj? Mene ne muči toliko jel bi uspjela sve skinuti, više me muče problemi sa tlakom, kičmom i to. I inače imam s tim problema pa se zato bojim. A genetski imam predispozicije za 22+! Mama je u obje trudnoće bila ko tenić!

  36. #36
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    Citiraj Ana28 prvotno napisa
    A genetski imam predispozicije za 22+! Mama je u obje trudnoće bila ko tenić!
    mene su genetske predispozicije gadno uplasile u prvoj T - mama je sa nas obje dobila po 25-30kg, ali je i brzo skidala..sasvim drugi tip metabolizma i "sakupljanja" kg

    ja ocito nisam na nju jer sam u prvoj dobila 16,5kg, ali sam skinula samo 7 i to odmah nakon poroda i u najboljoj fazi, 2 godine kasnije uz razne prehrambene promjene sam se vratila na 3+ u odnosu na pocetak prve T. drugi put sam zatrudnila sa jos 6kg vise pa me brine jos uvijek koliko cu na kraju biti u + jer ocito da mi skidanje ne ide

  37. #37

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    276

    Početno

    inače sam niskotlakašica i to me dosta zezalo na početku trudnoće, pa kasnije oscilacije tlaka, al sad je ok. a kičma....katastrofa. u prvoj trudnoći su me križa počela boliti tek negdje u 7. mj, a sad već mjsec-dva umirem od bolova. nemogu ni sjedit ni stajat neko duže vrijeme. koma. pokušavam se disciplinirat s tom hranom, al teško mi ide.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    299

    Početno

    evo da utješim one koje će dobit malo više kila od optimalnog, jutro prije poroda sam bila na + 17,5 nakon tri dana iz rodilišta došla skoro 10 kg lakša ( Jakov je bio 3960 g ) sada 5 tj nakon poroda sam izgubila još 2kg, a nisam na nikakvoj dijeti samo dojim, jedem sve i svašta i to dosta slatkog

    ja sam prezadovoljna, a pod kraj trudnoće sam bila u komi kojom sam brzinom dobivala kile, imala sam osjećaj da ću biti ka slonica još mjesecima poslije poroda.

    evo nadam se da sam pomogla nekoj od vas da se manje sekira,a više uživa u trudnoći i papici

  39. #39
    Aliana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    50

    Početno

    Ja sam 19+5 i za sada 3 kg u plusu ali strah me sta ce biti do kraja...

  40. #40

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    119

    Početno

    Trenutno sam 22+1 i 2 kg u plusu...

  41. #41
    Palagruža avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    251

    Početno

    Citiraj Storm prvotno napisa
    Trenutno sam 22+1 i 2 kg u plusu...
    Odi si nekaj popapat

  42. #42
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Ja sam dokaz da nema pravila vezanih uz težinu u trudnoći. Opet nosim dečka (dakle, ni babske priče ne pale), isto se ponašam (npr. još uvijek radim i sad i prvi puta; u prvoj sam se trudnoći čak više kretala jer nisam vozila), imam isti režim prehrane (od svega umjereno, uključujući i slatko bez kojeg ne mogu), a vaga sasvim drugačija - prošli puta do kraja sam dobila nekih 18 kg. Jučer, službeno 32+3 (točnije je vjerojajatno 31. tjedan), +7! Nekima se i to možda čini puno, ali ja sam oduševljena jer sam mislila da će se kile opet lijepiti kao i prošli puta. Ovoga puta mi doslovno raste samo trubuh. Ne znam što me još čeka do kraja, ali nekako ne vjerujem da će se ponoviti scenarij od prošli puta.
    Svaka trudnoća - priča za sebe.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Citiraj Aliana prvotno napisa
    Ja sam 19+5 i za sada 3 kg u plusu ali strah me sta ce biti do kraja...

    A čega te je strah? Na polovici si sa samo 3 kg plusa. Da u drugoj polovici dobiješ još 3, to je ukupno 6. Da se ubebljaš i još 3 povrh svega, što je u zadnjem mjesecu moguće- to je ukupno 9 i tebe je strah!!!!

    Mora da se šališ

  44. #44

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    36

    Početno

    evo mene u 35+2 i dobila 6.5 kg,sad me strah da zadnji mj.ne buknem ko buhtla..

  45. #45

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    6

    Početno

    danas tocno 39 tj.,dobila 16 kila,dakle 69 a imala 53

  46. #46
    tenshi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    274

    Početno

    nakon 4 mj. +0,5kg... sretna sam ko mala beba jer sam u prvoj trudnici nabacila 17kg

  47. #47
    Točka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    659

    Početno

    22+4 dobila sam 6 kg.

    Meni je iskreno puno i pitam se koliko će još biti do kraja

  48. #48

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    432

    Početno

    Evo nekoliko dana prije termina..

    i jos uvijek 8,5 kg u plusu mjereno u petak :D

    a od jucer imam čestu stolicu, svako malo me tjera na wc tako da mislim da sam i tu sad pola kila izgubila

  49. #49

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    18

    Početno

    ja sam totalno u bedu kad čitam ovaj topić-naime 14. tjedana i 7 kg u plusu.Pomagajte,što da radim?Može li mi neko reći gdje da nađem onu dijetu od 1800 kcal o kojoj su neke trudnice pisala.help

  50. #50
    Točka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    659

    Početno

    Citiraj puka prvotno napisa
    ja sam totalno u bedu kad čitam ovaj topić-naime 14. tjedana i 7 kg u plusu.Pomagajte,što da radim?Može li mi neko reći gdje da nađem onu dijetu od 1800 kcal o kojoj su neke trudnice pisala.help
    Šta ti je tvoj ginekolog rekao za dobivene kile?
    Kolika ti je kilaža bila prije trudnoće?

    Svakako se konzultiraj sa ginekologom, prije nego išta napraviš.

Stranica 1 od 7 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •