Pokazuje rezultate 1 do 34 od 34

Tema: Plivanje

  1. #1
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno Plivanje

    Erik je prošle godine išao na plivanje/ronjenje u aranžmanu DPS-a. (društvo podvodnih sportova). Imao je svoju trenericu i super je plivao. Rekli su nam da je talentiran i preporučili nam da ga damo u neki plivački klub.
    Ne znam u koji klub da ga upišem.
    Najbolje bi bilo da se trenira u Daničićevoj jer nam je najbliže.
    Možete li mi neki klub preporučiti? Ima li još plivača?

  2. #2
    blis avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    705

    Početno

    U Daničićevoj zimi trenira Medvešćak. Ljeti je Šalata njihov bazen. Inače i Mladost i Medvešćak i ZPK i Dubrava imaju brojnu i dobru školu plivanja tako da nećeš pogriješiti bilo koji klub da izabereš, a ako i pogriješiš uvijek možeš i promijeniti klub. I da, ima još plivača.

  3. #3
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Hvala na odgovoru. Bili smo na testiranju za Medveščak , pa ćemo vidjeti. Možda odemo u još koji klub za slučaj da ne upadnemo.

  4. #4
    mamalada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    201

    Početno

    Idemo i mi, idemo i mi... vjerojatno u "Mladost".

  5. #5
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Znači ima nas ipak!
    Ima li Mladost treninge i u Daničićevoj?

  6. #6
    blis avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    705

    Početno

    Ja nisam iz Zg, pa moje informacije moguće i nisu posve točne, ali sve se da provjeriti na stranicama klubova, kao i njihovi rezultati na stranicama saveza.
    Dakle, koliko znam Mladost trenira na Savi i ljeti i zimi. Medvešćak u Daničićevoj i na Šalati, Dubrava u Dubravi (zimi) i na Šalati (ljeti) i ZPK u Utrinama. Osim ova 4 "velika" kluba Zg ih ima još.

  7. #7
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Super, hvala!

  8. #8
    mamalada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    201

    Početno

    Prošli na testiranju. Juuuufi, juuuufi. Tražili termin ut. - čet. - sub. Jedva čekam da počne (1. 10.) kad se formiraju grupe.

  9. #9
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    !
    Blago vama, mi još trebamo čekati do 28. da saznamo rezultate. Ako ne upadne biti će !

  10. #10
    blis avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    705

    Početno

    Zar je stvarno moguće ne upasti? Nitko ne može na tako malom djetetu u roku od pola sata (i manje) procjeniti hoće li biti novi D. Draganja ili ne. Ima vremena za selekcije kasnije.
    Kada spominjem selekciju... Sin mi je (s još nekolicinom) selektiran da iz svoje brojne grupe počne trenirati sa starijima u drugom terminu. Bio je 3-4 dana u komi jer više neće biti s prijateljima.

  11. #11
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno

    i ege je plivac, evo pocela druga trenerska godina. u medvescaku, daniciceva, 3x tjedno.

  12. #12
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    egemama jel znaš onda koliko ih primaju? I meni se čini nemoguče procijeniti dijete u roku od 5 min koliko on tamo pliva. Možda ne prime samo one koji imaju strah, neće uči u vodu i sl.

  13. #13
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno

    koliko se sjecam lani je bio uvjet samo da se usude skociti u vodu (bilo kako), da preplivaju bazen (isto bilo kako, mislim po sirini - nisam bila prisutna) i da malo zagnjure glavu pod vodu.

    dalje ih grupiraju po godistima, a ako je netko vec u startu puno napredniji ide u napredniju grupu.

  14. #14
    Amelie32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    839

    Početno

    I mi smo plivači. :D Lucian već treću godinu ide na Utrine u ZPK i jako smo zadovoljni. On je prošle godine upao u grupu koja bi trebala plivati 5 dana u tjednu, samo meni je to previše pa ide 3 puta tjedno jer nemam ambiciju da postane novi G. Kožulj, nego samo želim da se sportom bavi rekreativno.

  15. #15
    blis avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    705

    Početno

    Citiraj egemama prvotno napisa
    koliko se sjecam lani je bio uvjet samo da se usude skociti u vodu (bilo kako), da preplivaju bazen (isto bilo kako, mislim po sirini - nisam bila prisutna) i da malo zagnjure glavu pod vodu.

    dalje ih grupiraju po godistima, a ako je netko vec u startu puno napredniji ide u napredniju grupu.
    Ovo je logična selekcija. Zapravo, nije niti selekcija nego provjera je li dijete plivač i može li ga se slobodno pustiti samoga u veliki bazen.

  16. #16
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    To mi je ok, samo testiranja su svaki dan u 9.mj, a kažu da ih svaki dan dođe desetak. Sumnjam da ih mogu tako puno primiti. Uglavnom Erik dobro pliva jer je prošlu godinu išao u Utrine i imao svog trenera, pa se nadam da će upasti.
    I ja sam bila jako zadovoljna sa Utrinama, samo nam je daleko pa je vođenje bilo problem.

  17. #17
    Amelie32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    839

    Početno

    Eci na početku školske godine je uvijek puno djece, a čini mi se da je zadnjih 2 godine plivanje postalo iznimno popularno pa otuda i velik broj djece. No taj broj je puno manji već nakon 2-3 mjeseca, dosta ih doustane.

  18. #18
    mamalada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    201

    Početno

    Blis, u pravu si, ali konkurencija je tolika da moraju biti stroži. Prošle godine J. nije prošao jer je preplivao bazen, ne po sredini, već uz rub, a izvrstan je plivač već 2,5 godine. Eto smo ipak došli na svoje

  19. #19
    blis avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    705

    Početno

    Kao što rekoh, nisam iz Zg, pa ne poznajem detaljno situaciju gore, ali teško mi je vjerovati da se klubovi rješavaju djece kada plivača u hr ionako ima minimalno. No, ako vi kažete tako nemam razloga ne vjerovati. Moram se sjetiti pitati kada budem u prilici u čemu je stvar.
    ~~~ za sve koji žele na plivanje i javite obavezno jeste li prošli.

  20. #20
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Upali smo !!!! :D
    Grupa je Koale 3, isto 3 puta tjedno.
    egemama u kojoj je grupi tvoj?

  21. #21
    blis avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    705

    Početno

    Eci za Erika.
    Sada sam proučavala tvoj potpis i što je sa Irom? I njoj je već vrijeme za bazen.

  22. #22
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Ira još ne zna plivati, nju bi dala slijedeće godine na skokove (to joj se sviđa).

  23. #23
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    Citiraj mamalada prvotno napisa
    Prošli na testiranju. Juuuufi, juuuufi. Tražili termin ut. - čet. - sub. Jedva čekam da počne (1. 10.) kad se formiraju grupe.
    idete, znaci?
    i antun ide u tu grupu. (a tonka na bebe ribe u istom terminu :D )
    onda se valjda vidimo sutra.

  24. #24
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Ja sam na kraju zaboravila pitati koliko košta to plivanje. Možete li mi vi iskusne reći?

  25. #25
    mamalada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    201

    Početno

    250 kn mjesečno, od listopada do rujna, ljeti nema treninga pa se ne plaća.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Ima li tko svježa iskustva sa usavršavanjem plivanja na Mladosti (sava), kakvi su treneri/trenerica, koliko je dijece u grupi, koliko pruga imaju i opcenito kako ste zadovoljni sa klubom?
    Sad pliva u PK Trešnjevka pa je dilema dali da na velikom bazenu nastavimo tamo ili na Mladosti?

  27. #27
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Ima li netko novija iskustva s plivačkim klubovima u ZG? Sve mi dolazi u obzir osim istočnog dijela grada.
    Radi se o šestogodišnjem dječaku koji samostalno pliva i želja nam je da usavrši tehnike plivanja i rekreativno-max 2x tjedno pliva radi razvoja, a ne profesionalnih ambicija. Uz to mi je važno da treneri kvalitetno rade s djecom i kod njih razvijaju ljubav prema sportu kroz zabavu te pozitivan i podržavajući pristup.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Mi idemo u PK Trešnjevka i zadovoljni smo. Treninzi su vikendom u Domu sportova.

  29. #29
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Hvala Nevena! U koje vrijeme su treninzi vikendom i koliko plaćate članarinu? Smije li se poslije treninga asistirati djetetu prilikom tuširanja i sušenja kose ili sve rade samostalno?

  30. #30

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Nema na cemu
    Ima vise grupa, pocetni, srednji i napredni. To govorim sve o velikom bazenu. Pocetni su od 17 do 18 i moze se djetetu asistirati, kod tusiranja ne jer je tus tamo gdje i bazen gdje se ulazi samo sa natikacama, ali kod susenja kose i oblacenja svakako. Nije ni moj potpuno samostalan u tome. tj. je ali brze je kad ja to napravim. clanarina je 230 kn mjesecno za dva puta tjedno po dva sata (puni sat je u pitanju, 60 minuta). Mi smo zadovoljni, trener je simpa sa djecom, u ovoj pocetnoj grupi nema nekog forsiranja, sve je to rekreativno. Meni je to ok, moj konkretno i nije za neke zesce treninge.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Pod pocetnim, mislim na djecu koja znaju plivati pa treniraju u velikom bazenu. Za one koji neznaju jos dobro plivati ima i mali bazen. Ovo je u stvari usavrsavanje plivackih tehnika za plivace

  32. #32
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    J. se upisala na plivanje u PK Novi Zagreb na Utrinama. Želja postoji već 1,5g ali ju je bilo sram jer nitko od njenih ne ide. Uspjela je prebroditi taj sram, proći testiranje. Nikada ju nisam vidjela sretniju.
    Uglavnom, ona je presretna, ja sam prezadovoljna pristupom trenera (nebo i zemlja u odnosu na ritmiku na koju je išla prošle godine) i općenito odnosom prema djeci. Za sada svaka pohvala.

  33. #33
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    a kak ćesto ima ?

  34. #34
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Pon-sri-pet 19.00-20.00

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •