Pokazuje rezultate 1 do 22 od 22

Tema: Ginekolozi u Sarajevu

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    55

    Početno Ginekolozi u Sarajevu

    Drage moje,

    vidjela sam jos nekoliko forumasica koje su iz Sa, pa ma zanima kojeg ginekologa posjecujete u Sa?

    Ja sam kod dr. Hadziomerovica zadnjih nekoliko godina. Posjecujem ga u nj privatnoj ambulanti. Inace, cula sam da je dr. Spahovic dobar, i ima ih jos nekoliko na Kosevu. Medjutim, sto se tice Koseva, isla sam sa prijateljicom na neke preglede i gore mi izgleda sve tako prljavo i neuredno ... (Cak i meni koja je prosla more bolnica i odjela.)


  2. #2

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    333

    Početno

    Ja ti tacno nemam koga preporuciti blize od Splita ili Zagreba nazalost :/. Kosevo je katastrofa, privatnici - no comment! I ja sam za Spahovica cula da nije los, ali nisam probala pa ne mogu nista reci (a trebala bih i njega probati, jer sve druge vec jesam ). U svakom slucaju, situacija je po tom pitanju vise nego ocajna...

  3. #3
    Teta Eta avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    471

    Početno

    Preporuka samo i jedino za Dr. Divanovica, tel 663 935.
    Najtemeljitiji doktor kojeg sam upoznala!

  4. #4
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Mene je Bog uputio na doktora Vernesa Begovića u najstrašnijim trenutcima moga života (do sad), i beskrajno sam zadovoljna. Imam i dobre preporuke, iz druge ruke, za doktora Mirsada Puzića iz Opće bolnice "Dr. Abdulah Nakaš". Na Koševu sam bila samo "da me porode" i nisam bila na pregledima. U nekom periodu sam kratko kontaktirala sa docenticom Jadrankom Dizdarević, za koju kažu da je jako dobra kad dođe do problema, ali je moj utisak da je preopterečena, i da ako nije velika nužda treba tražiti nekog drugog. U bolnici sam provela 5 dana nakon carskog, i situaciju ne bih baš okarakterisala kao katastrofalnu (predeverali smo rat i opsadu, to je bila katastrofa), ali sigurno nije ni hotel od bar 2 zvjezdice :/

  5. #5

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    596

    Početno

    iskreno, svake koje sam do sada susretala okarakterisala bih kao osrednje, osrednje u komunikaciji, dijagnostici, stručnosti, itd. Vjerujem da svaka drugačije razmišlja. Dok se jedna kune u tog i tog, jer je ne znam šta odlično uradio, druga ga kudi i sve tako. Vjerujem da je pitanje srece.

    Do sada sam izmijenjala jedno 10-tak dr. Niti jedan nije "wow", trudnoću mi vodio Dr. Nikulin. Nije loš, čak bih ga mogla i preporučiti, a o bolnici neću ni pričati, sramota

  6. #6

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    35

    Početno

    Mene interesuje zna li neko kakva je doktorica Nejra Pašić? Bila sam jednom i nije mi se činila loše, ali prvi put su svi nekako bolji kasnije valjda kad se naviknu na nas da smo ono kao ceste tada se promjene. Bar ja imam takvo iskustvo sa njima.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    333

    Početno

    Citiraj Strobery Shortcake prvotno napisa
    i situaciju ne bih baš okarakterisala kao katastrofalnu (predeverali smo rat i opsadu, to je bila katastrofa)
    Po meni je situacija gore gora od katastrofalne po raznim pitanjima - od uslova do odnosa osoblja prema pacijentima. A o ratu ne bih ovdje - ne vidim uopce smisao ni potrebu takvog poredjenja.

    Od do sada nabrojanih doktora - ja bih izabrala jedino Divanovica - a bila sam kod svih pomenutih i jos mase drugih... Divke jedini ima strpljenja i volje da razgovara sa pacijentom kao sa covjekom i objasni u cemu je problem (sto je meni vrlo vazno). Mana je to sto su pregledi kod njega ograniceni na UZV i briseve koje mu radi neko drugi. Dok je sve OK - to je i dovoljno, ali ako se situacija pocne komplikovati - ipak bih izabrala vecu i bolje opremljenu ordinaciju.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    333

    Početno

    A jos moram dodati - za Dr. Begovic-a nemam nista lijepo reci pa cu ga preskociti.

  9. #9
    sarajka1976

    Početno

    Ako trebaš ginekologa za neplodnost ja bih ti svakako preporučila docenta Godinjaka na Koševu. Ja sam se raspitivala koji je najbolji doktor u Sarajevu za neplodnost i više osoba mi je savjetovalo da odem kod njega. Kod njega je gužva ali mislim da se isplati čekati.

  10. #10

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    55

    Početno

    Paaaaa, imam problema sa zdravljem, ali, jos uvijek se nadam ... I vise ljekara mi je reklo da mogu ostati trudna, cim ovaj ludi TSH ''sredim i kada prodju 2 godine od posljednje terapije radiojodom, tako da ne zelim dozivati ''zlu sudbinu'' niti da razmisljam o ljekarima za neplodnost.

  11. #11
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Citiraj bera prvotno napisa
    Vjerujem da svaka drugačije razmišlja. Dok se jedna kune u tog i tog, jer je ne znam šta odlično uradio, druga ga kudi i sve tako. Vjerujem da je pitanje srece.
    E ovo potpisujem u potpunosti, što je sveopšta situacija u našem zdravstvu, OT.
    Evo ja glasala za dr. Begovića (ali se, ne daj Bože, ne kunem u njega), a wonderwoman ga ne može smisliti . To ti je nekako to, ne možeš biti pametan i zaista preporučiti nekoga. Ima jedna fina doktorica, dr. Rada Rakić u Serlićevoj, u (eto ti vraga, ne može da mi na um padne) "nečemu" za majku i dijete. Velika je mana što je kod nje, tako fine, pristupačne, ljubazne i pozitivne nemoguća gužva, čeka se po 3 sata na red, a čula sam da se sad nešto naručuje. odavno nisam bila tamo.

  12. #12
    sarajka1976

    Početno

    Joj izvini molim te. Prvo sam odgovorila na pitanje o ginekologu a tek onda pročitala o problemu koji imaš i sada znam da nije u pitanju neplodnost. Vidim da već ideš kod Hadžiomerovića a za njega sam isto čula da je jako dobar. I ja sam mislila da idem kod njega ali pošto je kod mene u pitanju neplodnost odlučila sam se za Godinjaka. Od srca ti želim sve najbolje.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    333

    Početno

    Za Godinjaka svi kazu da je OK kad je neplodnost u pitanju, ali je generalno ona situacija gore uzas. Ja sam svaki put kad bih imala zakazano kod njega, morala uzeti slobodan dan jer dodjes u 8 da ostavis knjizicu, onda cekas da on dodje iz vizite, onda obicno primi dva tri pacijenta (a to su uglavnom neki hitni slucajevi ili veze), i onda ode na operacije. Ako je dobar dan, zavrsi do 12 i onda prima ostale. Ako nije, pa znala sam dolaziti kuci i u 3 poslije podne.
    Moj savjet svima je (a to nije ni samo moje misljenje nego velike vecine Sarajki sa pdf Potpomognute) da se osnovne pretrage mogu uraditi kod njih, ali cim se dodje do iole komplikovanijih zahvata tipa laparoskopija IVF i sl. - treba bjezati odavdje. Na kraju se tako ustedi puno novca, zivaca i najvaznije - zdravlja. Sretno svima!

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Dok ne zalutas u Grbavicku 6, svaki je dobar...
    8)

  15. #15
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    mogu ja i kratko i nadugo, pa cu prvo kratko: osim Divanovica, ne bih nikome povjerila svoje zdravlje.

    osim toga, jako je vazno za sta vam treba ginekolog: ako je u pitanju redovan pregled, vodjenje trudnoce - za takve potrebe ima finih, pristojnih ginekologa i obicno su no-name bolji od razvikanih (poseban oprez kod dr Sabine Cengic, Nejra Pasic i Vernes Begovic su cile-mile tipovi, samo za zdrave zene).

    ako vam treba specijalista reproduktivac - ne trazite ga u BiH. preporucujem Divanovica kao polaznu tacku, tamo cete dobiti dobru uslugu i jos bolji savjet, a ubjedljivo je najbolji uzv dijagnosticar.

    Mehmedbasica, ako ne mozete preskociti, onda svakako zaobidjite

  16. #16
    Nataša,Sarajevo avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,252

    Početno

    Dr. Boris Nikulin

  17. #17
    Njojza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,709

    Početno

    Dr. Senad Murtezić

    kao prvo covjek, pa onada strucnjak
    pare mu nisu bitne
    najbolja referenca mu je da svo osoblje klinike kosevo ide uglavnom njemu ...

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    171

    Početno

    ja sam vodila trudnocu kod Nejre Pasic, pa dr. Dizdarevic

    sljedeci put ne bih ni jednu ni drugu

    o dr. Pasic nisu bas neka misljenja, a dr. Dizdarevic je prezauzeta
    tako da i ona otpada

    ne znam za koga cu se odluciti, najradije bih neku dobru dr iz
    Skerliceve

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    sarajevo, bih
    Postovi
    38

    Početno

    ja sam vam se nahodala po ginekolozima u sarajevo, da mi je jedino nepoznato ime dr. senad murtezic
    trenutno sam kod divketa, i ne mislim mijenjati.
    do divketa razlicita, uglavnom negativna iskustva. najveci problem meni predstavlja nezainteresiranost dr za mene kao individuu, zatim nezainteresiranost za istoriju bolesti, onda losa usluga odn. preporuka sta dalje. to je jako bitno kod neplodnosti i rjesavanja iste. najgore se izjave su mi bile tipa mladi ste, rijesice se to samo od sebe. a kod mene neprohodni jajovodi, citav haos u donjem traktu :shock:
    sretno svima i cujemo se cure

  20. #20
    zgembo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    sarajevo
    Postovi
    69

    Početno

    i ja se ovih dana raspitujem kojem ginekologu otići u sarajevu
    naravno kosevo ne dolazi u obzir-osim za porod
    razvikani stručnjaci nemaju vremena a vjerujem da postoji neki dobar doctor koji ce se posvetiti svakom pacijentu posebno
    meni je trudnocu vodio u mup-ovoj amb doc-i nikad vise
    porodio me dr. Nikulin i sto se toga tice, ali prije ne jer me ni jedan nije pregledao kako treba, da ne pricam
    i ja sam cula za spahovica da je ok cikica, bas je moja sveki neki dan isla kod njega i on joj ono u stilu "mogu ja to ali nemoj dzaba trositi pare neka nastavi sa pretagama u državnoj ambulanti
    jesam nabacala

  21. #21

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    BiH, Visoko
    Postovi
    12

    Početno

    Jedini doktor pored kojeg bi se porodila jos 10 puta je Dr.Salko Mašić u Općeoj bolnici "Dr. Abdulah Nakaš".
    Neznam za ostale probleme ali sto se tiče trudnoće i porod ja ne bih tržila nikog drugog.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2

    Početno

    iako se davno pisalo na ovu temu ja bih zamolila da se jave cure koje bi mi preporucile dobrog ginekologa za konizaciju na kosevu...
    naime ovih dana trebala bih uraditi konizaciju ali doktor za kojeg sam cula da dobro radi(Kapetanovic)je na odmoru a ja nemogu cekati da se vrati jer
    to moram odraditi sto prije...Cure bila bih vam zahvalna kad bi mi pomogle po ovom pitanju stvarno sam se smorila trazeci gin.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •