Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 250

Tema: Rodilište u Čakovcu, 2. dio

  1. #51

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    može biti, ali onda upozorite ja vam nisam romkinja i nemojte se tako razgovarati sa mnom (čitaj puštaj muža, diži krevet, makni tu infuziju) ...

  2. #52
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Molim vas da mi objasnite kakve veze ima što u čk rađa puno Romkinja?!

    Liječnici su se dužni jednako odnositi prema svakome, bez obzira kojoj nacionalnoj manjini pripada ili koliko je načitan/obrazovan/whatever.

  3. #53
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    Inače, Romkinje im ne ostanu "dužne", čim im se nešto ne svidi, da vidiš kako ih napraše! A njihovi muževi su spremni i bajunetu izvući, ako treba! Nije bilo jedamput da tatica ganja doktore nožem po odjelu. 8)
    Ali činjenica je da Rome loše tretiraju gdje god dođu; zbog određenog postotka onih koji kradu i uništavaju sve čega se sjete, ispaštaju svi ostali Romi, a najviše majke sa djecom.

  4. #54

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    čakovec
    Postovi
    118

    Početno

    Citiraj Frida prvotno napisa
    Molim vas da mi objasnite kakve veze ima što u čk rađa puno Romkinja?!

    Liječnici su se dužni jednako odnositi prema svakome, bez obzira kojoj nacionalnoj manjini pripada ili koliko je načitan/obrazovan/whatever.
    hmh.. ti si mene ocito malo pogresno shvatila.. da, jednako prema svakome, a u pravilu su prema romkinjama neljubazni.. pa onda, jednko tako i prema onima koje to nisu..
    a ovo za prasenje.. da, u stanju su oni (romi) biti jako bezobrazni (i tome sam svjedocila), pa onda cim ima prigovora od bilo kog drugog odmah dobis natrag rafal i nisi se ni snasao...
    no, sveza tog dvojeg je samo moj subjektivan dojam, i nista drugo..

  5. #55
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    joan, ja sam alergična na generaliziranje i diskriminaciju koja iz toga proizlazi.

    Nije mi namjera bila osuđivati tebe, već sam samo pitala kakve veze (s ponašanjem medicinskog osoblja) ima nacionalnost osobe koja je pred njim.

    Ovo je već OT pa ja nebih dalje ulazila u rasprave.

  6. #56

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    Frida, ma teoretski nikakve

    isto kako teoretski nikakve veze ne bi trebalo biti da li u vž rađa zagrepčanka ili varaždinka. Ali prema gostima smo "ljubazniji" nego prema sebi samima, itd. ... malo sam spetljala ono što hoću reći ali nema veze

  7. #57

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    čakovec
    Postovi
    118

    Početno

    Citiraj Frida prvotno napisa
    ...kakve veze (s ponašanjem medicinskog osoblja) ima nacionalnost osobe koja je pred njim.
    u idealnom svijetu - nikakve...

  8. #58

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    141

    Početno

    ma to je drugi svijet, a i prica za sebe, moras vidjet na svoje oci i odmah ti je sve jasno... :/

  9. #59

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    141

    Početno

    Citiraj zrinska prvotno napisa
    U Rijeci???
    To je bilo vezano uz ljetovanje ili ciljano otišli tamo?
    recimo, MM je radio tamo pa sam svako malo bila kod njega
    elinor , ozbiljno za tu knjigu?! evo imam je i ja i vjezbam disanje, nadam se da bude ok..
    zrinska ima da se iz stopa odlucis na bebu mislm, ko sam ja da naredujem
    ne, ozbiljno, meni je super biti trudna, a tek dok vidim to malo nase stvorenje, ve sam se sad promjenila za 100%, kakva bum tek kad rodim (mozda napravim puni krug, pa bum ona stara )
    jednostavno postanes blaza, meksa, tesko je to opisati...
    samo naprijed
    a ove ideje za ankete i ostalo nisu lose, samo ne bih ih trebalo napasti (doktore mislim) vec biti u suradnji s njima samo to bi trebalo jako promisljeno i takticki izvesti.. navesti ih da oni sudjeluju s nama a da to ni ne skuze, jer sumnjam da ce prostovoljno htjeti :/

  10. #60

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    sve oni ovo čitaju, a međusobna komunikacija i na ovaj nečin je već puno

  11. #61

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    hoću reći već će puno doprinijeti

  12. #62
    zrinska avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Daleko od Sunca, blizu raja...
    Postovi
    285

    Početno

    Danas imala prilike razgovarati s G. (ozbiljan razgovor) 8)
    Veli da nema inicijative da se nešto pokrene u našem rodilištu. Nedostaje entuzijazam i nadubudnost,ali da će rado saslušati ideje. Jedino je pitanje tko će to sve financirati. Gledamo s matematičke strane za početak da kupe lopte i stolić ne treba im hrpetina love.
    Sad mi palo neš na pamet, a da pitamo neke firme za sponzorstva??? Znači lovu nabavimo, a oni u bolnici lovu nece baciti u vodu!!!
    Pa ima velikih firmi koje daju ogromnu lovu za npr. nogač, ne ismijavam ja nikog, ali bi im marketinški gledano bolje bilo da lovu daju za bebice. Sve to poprate mediji i na konju smo. A što se medija tiče...nije problem.

  13. #63
    zrinska avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Daleko od Sunca, blizu raja...
    Postovi
    285

    Početno

    A firme...Čakovečki mlinovi, Vajda, Tehnix, Perutnina, Šestan-Busch, Međimurska banka, Suncokret, Junior, Ap, Panda...sigurno i vi imate ideje!!!!

  14. #64
    zrinska avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Daleko od Sunca, blizu raja...
    Postovi
    285

    Početno

    A što se Romkinja tiče... :/ Neću generalizirati, ali tko s njima nije radio ili bio u kontaktu ne zna kako je to. Svaka čast izuzecima, ali....Ajd neću dalje.

  15. #65
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    nn24 samo ti štrebaj i treniraj, isplati se!
    zrinska, za početak treba istražiti šta Međimurke zaista misle o svemu i koliko im je stalo do promjena. Zatim treba s tim podacima izaći van, da osoblje bolnice čuje što žene misle o njihovom načinu rada i da se zahtijevaju promjene. Treba objektivno prikazati subjektivni doživljaj rodilja sa kojima se postupa ko na traci. Tek tada treba razgovarati sa šefom odjela, ocijeniti njegovu sklonost promjenama i nuditi eventualnu pomoć pri nabavci opreme.
    To je sve skupa jako osjetljiva stvar, moramo znati da se ne borimo protiv tog-i-tog-liječnika ili odjela već protiv učmalosti sustava koji prema svakoj ženi nastupa kao prema medicinskom problemu kojeg treba što hitnije razriješiti, ne birajući pritom sredstva. Moramo ukazati na to da nije istina da nijedna žena ne može roditi bez dripa, da nema smisla raditi epiziotomiju ženi koja rađa bebu od 1600 grama, da se veoma elegantno može roditi i bez apaurina i spasmexa te da su današnje žene educirane o tijeku poroda i zaslužuju da im se objasni svaka, pa i najmanja intervencija na njihovom tijelu.

  16. #66

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    141

    Početno

    tocno tako! mislim da je prvi korak infomirati zene!
    zatim razgovor s dr. skvorcom, a zatim sponzorstva ( i to ne u lovi nego u materijalu, tak da se gotovi proizvodi donesu u bolnicu, za svaki slucaj )
    samo, mene jaaaaaaaako zanima kak budu medimurke na to reagirale, jer sam cula komentare tipa: ostavili su ju dva dana da se muci, bila je sama v sobi :shock: i tak, a u biti ni ne znaju da su dobile dobru stvar :/ (valjda... jedino ak to nije bio nemar)
    tak sam i ja dobila komentar: nek ti cim prije daju drip, prije bus gotova! :shock:
    stvar je jos uvijek u svijest
    a onda se ti doktori i podmićuju iz razloga, ne da dobijes porod prirodni i kakav zasluzujes, nego iz razloga da te ne zanemaruju i da se ne deru na tebe. pa mislim stvarno..

  17. #67

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    141

    Početno

    Citiraj zrinska prvotno napisa
    A što se Romkinja tiče... :/ Neću generalizirati, ali tko s njima nije radio ili bio u kontaktu ne zna kako je to. Svaka čast izuzecima, ali....Ajd neću dalje.
    potpisujem... nazalost, ne radi se o diskriminacija, bilo je i fenomenalnih izuzetaka, vec o stvarnosti..

  18. #68

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    ovo za rodilište je odlična ideja

    samo ja to ne bi tako sustavno
    prvo: ako idete istraživati što međimurke misle, većina misli "kako dr. kaže"
    a dr. kaže da je sa dripom brže gotovo, prokidanjem vodnejaka isto tako, što vjerojatno i jeste, ali patnju žena i beba pri tome ne spomene niti jednom rječju i tako to ide u krug

    one koje imaju internet, pa čuju da je s dripom brže, ali da je u većini (ne uvijek) patnja neusporedivo veća, već znate njihova mišljenja ovdje, ne treba vam anketa u rodilištu za to

    osim toga za takav sustavan postupa treba procedura, ljudi i organizacija svea toga, a to ćete teško skupiti da neko ophodava okolo

    ja predlažem kraći i jednostavniji put (slično kao u vž)
    - jedna, dvije osobe pitati nekoga od osoblja da li bi prihvatili donaciju opreme za poboljšanje uvjeta i olakšvanje prirodnog poroda (to ste već napravile)
    - nakon toga pitati UO Roda, da li bi se uključio ili da se ide ovako
    - sastaviti dopis, napraviti listu firmi kojima bi ga poslali (listu mogu ja povaditi, samo treba netko prekontorilirati)
    - pofaksirati (mogu ja) ili poslati poštom tim firmama
    - netko ih treba istelefonirati i pitati da li su dobili
    - odrediti račun gdje će lova biti uplaćena
    - dakle do ovoga sve se može od doma
    - nakon toga kupiti lopte i stolčić i odnijeti tamo
    - smisliti gdje bi bili odštampani sponzori (na loptama, u novinama ?? )
    - e tek onda, nakon par mjeseci, kad žene to isprobaju (a prvo će isprobati one koje su se informirale, a za takve znamo što misle) može se vidjeti što misle. Pa i u vž je sve to stajalo neko vrijeme dok se nije počelo koristiti, a za stolčić u prvo vrijeme nije bila neka gužva (zagrepčanke nam tek populariziraše stolčić).

    pametan onaj dr. koji kaže da treba netko nadobudan i entutijasta ) za sve to, a još bolje da su dva ...

    eto, malo obrnuto bih ja

  19. #69

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    sustav je tako posložen da za porod nije nadležna primalja, nego ginekolog
    a posao ginekologa nije da ženu drži za ruku, da joj briše čelo, da je hrabri, da je tješi, da joj masira leđa, podiže naslon stola, pomaže da siđe dolje ako želi roditi na stolčiću .... njihov posao je da interveniraju, a ne da pomažu kod prirodnog poroda

    i oni interveniraju, najviše i najčešće što mogu

    što se tiče varaždina, primalje također nisu bile obučene za prirodan porod, tko zna koliko su u školi uopće učile u detalje o asistencijama prirodnom porodu
    tek kada im je odobreno da idu u Rijeku na edukaciju, pa na seminar A. Robertson, pa vjerojtno još na neke edukacije, počeli su se češće događati neinterventni porodi

    idealno bi bilo, kad bi sad neka rodilja iz čk, otišla u rodilište na razgovor, vidjela s kim može razgovarati i da li ima koga da se zalaže za prirodan porod (najbolje neka primalja), rekla da je odlučila roditi u varaždinu zbog mogućnosti prirodnog poroda, poroda na stolčiću, poroda stojećki, čučeki, poroda bez epiziotomije, bez dripa .... a ako se odluči ipak za čakovec, da li može računati na pomoć i neinterventni porod, i kako uopće rješavaju da porod prođe bez pucanja i razanja, obzirom da je u ležećem kukac položaj idelna situacija da se upravo to sve dogodi
    Ako ništa od toga, ostaje vž; ali razgovor bi otvorio puteve nekom sljedećem.

    Tražiti da bebu ne odnose nakon poroda (unaprijed prije poroda se dogovoriti), i da je donesu odmah za majkom u sobu nije problem (ili zoveš mm-a da ispita gdje je zapela beba). Zna se koliko su ti trenuci važni za kasnije povezivanje majke i djeteta i uspješno dojenje.

    nisam ja stekla dojam da oni nisu za suradnju kad ih se traži, samo treba onaj klik, i jedan nadobudni entuzijasta

  20. #70

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Međimurje
    Postovi
    48

    Početno

    Citiraj zrinska prvotno napisa
    A što se Romkinja tiče... :/ Neću generalizirati, ali tko s njima nije radio ili bio u kontaktu ne zna kako je to. Svaka čast izuzecima, ali....Ajd neću dalje.
    Potpisujem...

  21. #71
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Sve bi se to dalo dogovoriti i ima primalja u Čakovcu koje bi to itekako podržale, ima čak i ginekologa i pedijatra, ali ima i onih koji se svim snagama bore protiv toga.
    Trenutno je Udruga roda nepoželjan gost u rodilištu i rodilje su (prema mojim saznanjima) šikanirane spomenu li uopće Rodu.
    Međutim, ja sam svejedno pitala UO da li možemo pokrenuti neku akciju tipa peticije. Ne znam da li će proći ovo s skupljanjem donacija jer Roda nije humanitarna udruga. Mi možemo samo apelirati. Međutim ,to može napraviti i bilo koja skupina građana, ali ja bih ipak rekla da financije nisu najveći problem.

  22. #72
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Ne morate odmah sve probleme riješiti, može jedan po jedan. Lopta je zgodna za početak, a košta koliko, parsto kuna? Stolčić vam je blizu 10000 kn, mislim, to je već veći zalogaj. Dajte prijedlog da pošalju par primalja i nekog otvorenog ginekologa/ginekologinju na edukaciju u Varaždin ili Rijeku i već ste nešto pokrenule i promijenile. Pedijatri su OK tamo?

  23. #73

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    pa da, to sam i ja mislila

    lakše je krenuti od opreme

  24. #74

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    baš sam i za varaždin razmišljala, kako je primaljama iz čakovca sad dosta lakše, jer ne moraju ići na edukaciju u Rijeku, mogu i u Varaždin

    to ih ne bi skoro ništa koštalo, za razliku kako su iz vž išle u Rijeku i Zagreb, a da ne spominjem Riječanke koje su iše kuda ono ? negdje u inozemstvo

  25. #75
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    lopte u čk ima, koliko ne znam

  26. #76

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    jeee ?
    pitanje di li ih primalje ponude svakoj rodilji ?!

    može se onda krenuti sa stočićem, mada teoretski može se rađati i stojećki ili čučečki ... ono ideš u vž da tamo rodiš stojećki, a možeš fino ležati u čk i pustiti da ti izvade bebu


    a je li se da stol podizati ?

    ili je problem u tome da žene ništa od toga ne traže?

  27. #77

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    141

    Početno

    mislim da ih ne nude svakoj rodilji, stol kolko znam ne dizu, aproblem je i u zenama jer se nista ne trazi, a stekla sam dojam da zene ni ne znaju kaj bi s loptom, nisu naviknute...
    a meni je moja lopta doma dusu dala i prije trudnoce a tek sad !!(to je vec druga.....)

    zato mislim da je cak edukacija rodilja najbitnija, ili mozda da na tecajevima uvedu prakticne dijelove (disanje, koristenje lopti, isl.) pa bi narod bio osvjesteniji....

  28. #78

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    141

    Početno

    mada upoznala sam jednu primalju u čakovcu koja je iznimno ljubazna i susretljiva, ima zena potencijala da postane nova Barbara ili Erika (nazalost, ne znam kako se zove, slucajno sam naletjela na nju)

  29. #79
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    Hm, i ja se zapravo bojim doznati šta Međimurke misle da se ne bi razočarala. Ali opet, i ti podaci bi dobro došli. Za razgovor o prirodnom porodu nam treba trudnica-dobrovoljka. Ima zainteresiranih?

  30. #80
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    lopte ne nude rodiljama, bar meni nisu pred 22 mjeseca.
    ja se nisam ni sjetila tražiti, ali jedna kolegica je, pa je dobila

  31. #81
    zrinska avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Daleko od Sunca, blizu raja...
    Postovi
    285

    Početno

    Mislim da je bolje, ako je moguće izbjeći anketu, jer budimo realne ima puno žena koje nisu informirane pa im je draže nek joj fliknu drip i začas je gotova. Uvjerena sam da je većima Međimurki s takvim razmišljanjem.

    Imam nekoliko poznanika u bolnici i vele da se s ravnateljem može jako fino i lijepo razgovarati i da je susretljiv tip. A da se proba preko njega??? Pa tek onda voditelj odjela - a ak ravnatelj pristane moral bu i on.
    Imam već nekog iskustva sa sponzorima pa znam kako stvar funkcionira. Njima je najvažnije da se za njih čuje, a ako pak se povežemo s medijima, a za njih velim da nije problem, mi smo na konju.
    Isto tako čuh da su neki naši gin. i babice educirani za nazovimo modernije načine rađanja.
    Što pak se lopti tiče. Pa nije dosta jedna,nek ih bude 10, a to je samo 1000 kn. Da samo svaka od nas kupi jednu?! A stolčić...ipak nešto nek ostane sponzorima.
    Možda mi se čini pametnije peticija za modernizaciju rađaona nego li anketa....
    Drage moje ja sam svakako za neke promjene na bolje!!!

  32. #82
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    Ja sam ukupno dva truda preživjela ležeći na leđima...koja katastrofa od bolova! :shock: Čim sam se digla razlika je bila tolika da sam mislila da sam ostala bez trudova! Kad bi žene samo znale da to uopće ne mora toliko boljeti!!! A još iz prahistorije nas uvjeravaju u to ("Rađat ćeš djecu u mukama...")

  33. #83
    zrinska avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Daleko od Sunca, blizu raja...
    Postovi
    285

    Početno

    [quote="Poslid"]Trenutno je Udruga roda nepoželjan gost u rodilištu i rodilje su (prema mojim saznanjima) šikanirane spomenu li uopće Rodu.

    Nemaju svi doktori takva razmišljanja. Osobno znam dva koji podržavaju rodu. Jedino ne vole da im se pametuje....U smislu da mi njih učimo.

  34. #84

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    čakovec
    Postovi
    118

    Početno

    lopta ima, cak nekoliko
    pa, nije da se bas nude (mene je konkretno primalja pitala hocu li loptu) al je svaka rodilja moze zatraziti i sigurna sam da ce je dobiti..
    no, zgodno je to s loptom... meni, recimo, je na njoj bilo za poludjeti.. mislim da je osnovni problem bio u njenoj velicini, bila je prevelika i kad bi na nju sjela prakticki nisam mogla nogama do poda (pa me M pridrzavao, pa ja za krevet, ah.. ) uglavnom, trebalo bi nabaviti i manjih lopta jer meni su se prepone rastavljale u trudu na lopti.. i naravno, bila sam pijana od Dolantina pa.. ah, bolje da se nego ...

  35. #85

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    pa niti ne možemo mi njih učiti, samo možemo tražiti ono što mislimo da bi za nas bilo bolje i lakše

    ne zaboravite da je čakovec puštao muževe na porod daleko prije varaždina, znači sada su i lopte nabavili .... čini se da nije toliko problem u njima koliko nezahtjevnom mentalitetu međimurki

    i nije po meni bitno da svaka žena traži za sebe nešto bolje i više, nego da postoje mogućnosti za one koje žele tražiti za sebe bolje i više, a neke mogućnosti očito postoje

    što se tiče edukacije, i jesam i nisam za nju
    jesam ako osoba sama pokaže inicijativu
    jesam npr. za to da se razgovara sa međimurksim novinama i vidi da li bi oni bili voljni u jednom broju odštampati kao prilog npr. rodinu Brošuru o dojenju (za one koje ipak nemaju internet), u drugom broju brošuru o porodu itd., u trećem neku treću itd.

    da se npr. pita ravnatelja da li bi smjeli ostaviti u čekaoni Brošure o dojenju ( za slučaju da su im one o porodu prerevolucionarne)

    to bi bilo više nego dovoljno edukacije, obzirom da neki uvjeti već postoje, samo žene ili ne znaju za njih ili ne znaju kako bi im to trebalo olakšati

    osim toga, ako se može platiti carski, valjda se onda može dobiti i prirodan porod (ako je moguć)
    samo treba razgovarati, puno puno efikasnije je i bolje razgovarati prije poroda nego u tijeku
    na taj način imaš prilike i zbrisati negdje drugo ako skužiš da struja nije ona koja ti odgovara

    možda ima dio osoblja koji samo čeka inicijativu od rodilja
    u vž npr. primalje nisu ništa mogle učiniti ako rodilja nije tražila sama, ali kad sam zatražila dale su sve od sebe da mi pomognu, i više od toga, i od srca im na tome hvala (Ksenija i Alenka) ... isto kao i liječnik koji je spašavao neugodnu situaciju na kraju

  36. #86
    zrinska avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Daleko od Sunca, blizu raja...
    Postovi
    285

    Početno

    Moram reagirati na to placanje...
    Malo me smeta taj stav u novinama plača se ovo, pa ovo... Čini mi se da nismo odvojili dvije stvari. Kao prvo, ako ti zeliš da ti doktor XY bude na porodu, ti mu to veliš, on ti da svoj br da ga nazoveš, ti primjerice dobiješ trudove van njegovog radnog vremena i in dolazi. Čekajte...on bi van svog radnog vremena trebao raditi bez naknade? To je isto kao kad vodite klince na instrukcije...profesor radi van radnog vremena i to naplačuje. I ako mu ti daš novac poslije poroda- TO NIJE MITO! Druga je stvar ako se novac uzima prije i da doktor veli to ti košta toliko i toliko. Pitam se ako već postoji cijena, zašto nema uplatnica i gotovo! :?

    A ovo s brošuricama je super!!! Možda da se plakati stave u gin. ordinacije?!

  37. #87

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    zašto ne, ne znam da li ima kakvih plakata, to bi Poslid bolje znala

    tko se javlja za postaviti plakate ako ih ima ?
    da li se tko javlja za zvati u međ. novine i pitati za štampanje brušura?
    Poslid bi trebala prvo provjeriti da UO nema slučajno što protiv, odnosno voditeljice područja

  38. #88
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Ja sam dala sve naše brošure jednoj primalji da ih stavi u gin. ambulante. Mislim da je stavila.
    Za plakate ni ja ne znam da li postoje.

    Međimurske novina mogu ja kontaktirati.

  39. #89

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    ajd

  40. #90

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    141

    Početno

    zrinska:
    Čini mi se da nismo odvojili dvije stvari. Kao prvo, ako ti zeliš da ti doktor XY bude na porodu, ti mu to veliš, on ti da svoj br da ga nazoveš, ti primjerice dobiješ trudove van njegovog radnog vremena i in dolazi. Čekajte...on bi van svog radnog vremena trebao raditi bez naknade? To je isto kao kad vodite klince na instrukcije...profesor radi van radnog vremena i to naplačuje. I ako mu ti daš novac poslije poroda- TO NIJE MITO! Druga je stvar ako se novac uzima prije i da doktor veli to ti košta toliko i toliko. Pitam se ako već postoji cijena, zašto nema uplatnica i gotovo!
    istina, ako on dolazi van radnog vremena onda bi morao dobiti odredenu naknadu jer mu je to prekovremeni rad! samo, to bi trebalo legalizirati jer ovak ispada "novci ispod stola"
    ali, to bi se doktori trebali pobrinuti i izboriti, onda barem ne bi svako malo zavrsili u novinama radi mita
    neka bude odredena tarifa i gotovo, dio ide doktru dio bolnici i svi sretni i zadovoljni, ali to je u slucaju da zelis bas ODREDENOG doktora na porodu, ako ne, nema mu se kaj placati da on obavlja svoj posao - to je opet druga prica, premale place i nestimulaciju nek si sami rjesavalju prek sindikata (kao i svi ostali pa nazalost nema rezultata, ali to je problem drzave)

  41. #91
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Citiraj nn24 prvotno napisa
    istina, ako on dolazi van radnog vremena onda bi morao dobiti odredenu naknadu jer mu je to prekovremeni rad! samo, to bi trebalo legalizirati jer ovak ispada "novci ispod stola"
    ali, to bi se doktori trebali pobrinuti i izboriti, onda barem ne bi svako malo zavrsili u novinama radi mita
    neka bude odredena tarifa i gotovo, dio ide doktru dio bolnici i svi sretni i zadovoljni, ali to je u slucaju da zelis bas ODREDENOG doktora na porodu, ako ne, nema mu se kaj placati da on obavlja svoj posao - to je opet druga prica, premale place i nestimulaciju nek si sami rjesavalju prek sindikata (kao i svi ostali pa nazalost nema rezultata, ali to je problem drzave)
    Joj, mislim da to ne bi dobro klapalo.

    To bi ti bila ista situacija kao kad dotor radi u državnoj bolnici i ima svoju privatnu kliniku.

    Što misliš, tko bi opet loše prošao?

  42. #92

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    141

    Početno

    hmmm...
    da

    al ovak se svejedno lose prolazi :/ a na ovaj nacin bi barem bili stimulirani da bolje rade... ili mozda nebi..
    ma samo razmisljam..

  43. #93
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    Poslid, ima li viška Rodinih brošura da ih stavim u jednu ambulantu opće prakse?

  44. #94

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    141

    Početno

    i to bi trebalo staviti one o porodu i o dojenju svugdje, to bi nam mogao biti prvi korak...

  45. #95
    inikaaaaaa avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    čakovec
    Postovi
    444

    Početno

    Citiraj zrinska prvotno napisa
    A što se Romkinja tiče... :/ Neću generalizirati, ali tko s njima nije radio ili bio u kontaktu ne zna kako je to. Svaka čast izuzecima, ali....Ajd neću dalje.

    potpisujem u cijelosti!!

  46. #96
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Citiraj Elinor prvotno napisa
    Poslid, ima li viška Rodinih brošura da ih stavim u jednu ambulantu opće prakse?
    Sad nemamo ništa, ali nadam se da ćemo imati poslije TD.

  47. #97
    inikaaaaaa avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    čakovec
    Postovi
    444

    Početno

    [quote="zrinska"]Moram reagirati na to placanje...
    Malo me smeta taj stav u novinama plača se ovo, pa ovo... Čini mi se da nismo odvojili dvije stvari. Kao prvo, ako ti zeliš da ti doktor XY bude na porodu, ti mu to veliš, on ti da svoj br da ga nazoveš, ti primjerice dobiješ trudove van njegovog radnog vremena i in dolazi. Čekajte...on bi van svog radnog vremena trebao raditi bez naknade? To je isto kao kad vodite klince na instrukcije...profesor radi van radnog vremena i to naplačuje. I ako mu ti daš novac poslije poroda- TO NIJE MITO! Druga je stvar ako se novac uzima prije i da doktor veli to ti košta toliko i toliko. Pitam se ako već postoji cijena, zašto nema uplatnica i gotovo!

    Moram reagirati na tvoje reagiranje .Potpisujem tvoj post.Međutim - dali je u redu da osoba koja ima cijeli život visok tlak i koja u trudnoći ima iznimno visok tlak , da ona dobije odgovor na pitanje ( dali bude to za carski) - da bude , to je 200 eura??!! to je normalno?? Inače žene plačaju doktora da dođe na porod (iako on tamo (i ako dođe) ne radi baš ništa , jer sve ionako rade babice) , samo zbog toga da ih tretiraju (SVI TAMO)ljubaznije i da ti eventualno ispune neku željicu koja je izvan njihove rutine , a naravno da će se doktor kojem si nešto platila , pobrinuti da u svekom slučaju dobiješ ono što želiš!!!.I to je jedna velika istina. I JA BIH PLATILA , kad bih znala da za novce mogu dobiti tretman dostojan čovjeka i rodilje uopće!
    Unaprijed se ispričavam ako sam ovim putem nekog uvrijedila , ali to je moje mišljenje! i zbog toga sam jako ljuta!!

  48. #98
    inikaaaaaa avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    čakovec
    Postovi
    444

    Početno

    najbitnije od svega jest da ništa kod nas nije badava. Što je jako žalosno.Usput imam još jedno pitanje - ne kužim zašto je cura iz prijašnje priče morala platiti carski?? Ako imaš visok tlak - to se na podrazumijeva??molim vas prosvijetlite me?

  49. #99

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Upravo sam razgovarala s jednom našom forumašicom koja je prije par dana rodila u Čakovečkoj bolnici. Veli da je u sobi do nje jedna cura zatražila prirodni porod pa su ju pitali je li Roda

    Rekla je da nije, ali da je proučila sve Rodine brošure vezane uz porod i dojenje.

    Dobila je savršeni prirodni porod, uključivo prvi podoj ODMAH. :D
    Bez mita, poznanstva, ičega.


    Na kraju sam skužila da se radi o mojoj kolegici s posla kojoj sam ja dala paket brošura

  50. #100

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    141

    Početno

    ozbiljno?!? ma savrseno!! :D

Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •