Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345
Pokazuje rezultate 201 do 250 od 250

Tema: Rodilište u Čakovcu, 2. dio

  1. #201
    inikaaaaaa avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    čakovec
    Postovi
    444

    Početno

    e vidiš , takve me stvari tješe .. moje čestitke na bebici

  2. #202

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    nisu rodilišta gestapovski logori, koliko god to ponekad tako izgleda.
    Na žalost ipak moramo, da bismo dobile dostajan tretman, ponekad biti sebične, cijeniti visoko sebe i svoje dijete, i zahtijevati najbolje moguće u tom trenutku, jet TO dijete se rađa samo jednom, i nema popravka.

    Meni je često žao kad vidim da žene, majke koje su dobre, tihe, samozatajne, velikodušne, lijepo odgojene, poslušne - često prođu najgore; a ne znaju drugačije jer su tako odgojene, da nemaju niti trunku sebičnosti. Koja ponekad život znači, isto kao i slušanje vlastitih instinkata koje inače 360 dana u godini zatomnjujemo.

    bolnica ne postoji da bi savršeno funkcionirala, u svom savršenom redu, i pružala savršene uvjete za rad, i savršenu plaću i ugodnu atmosferu zaposlenicima. Ona postoji jedino zato da bi pružila savršenu i maksimalnu uslugu rodiljama, našoj djeci i ostalim pacijenticama. Kada se to okrene u NAŠIM glavama, naći se će i novci, i prostor i više osoblja i sve ostalo, jer kritična masa pokreće stvari. Iako se sve to u Čakovcu ne treba nešto posebno mijenjati, uvjeti već i jesu na dovoljno visokoj razini.

  3. #203
    mrla avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Međimurje
    Postovi
    151

    Početno

    inikaaaa, ak je išlo na mene - hvala!
    i želim da se i tebi što prije desi takvo malo čudo(vište)!

  4. #204
    zrinska avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Daleko od Sunca, blizu raja...
    Postovi
    285

    Početno

    bokić..Ima li štogod novo u Čakovcu...Nova saznanja? Pozitivne vibrice?

  5. #205

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    18

    Početno

    Ja sam rodila prije mjesec dana u Čakovcu. Nemam nikakvih primjedba. Sestre su bile super, dr.Škvorc odličan. Što se tiće poroda, bilo je bolno, ponajprije zbog toga što mi je plodna voda već bila žučkasta a ja nisam imala trudova i otvorena za 1prst, pa sam imala induciran porod (10 dana nakon termina)
    Nažalost epizitomiju nisam izbjegla zato što je bila moja curica dosta velika.

    Sve u svemu je bilo ok. Jedino što bi stvarno trebalo promjeniti je odjel, koji je stvarno potreban obnove.

  6. #206
    babyiris avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    1,013

    Početno

    TinnaZ, hitno te trebam! Imaš pp!

  7. #207
    mrla avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Međimurje
    Postovi
    151

    Početno

    majjja, čestitam na bebici!!!

  8. #208
    mrla avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Međimurje
    Postovi
    151

    Početno

    nekak mi se čini da se u zadnje vrijeme rađa više djevojčica nego dječaka (barem u međimurju)

  9. #209

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    18

    Početno

    Hvala mrla!
    Moja curica se zove Ela i imala je 3550g i 51 cm. Sada nakon mjesec dana imamo 5100g i 55cm.

  10. #210

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    čakovec
    Postovi
    118

    Početno

    "ipak se okreće..." :D

    nevjerojatno mi je drago što sam u prilici podjeliti s vama novosti iz čakovečkog rodilišta. neke od promjena već se provode, a neke od njih su u ozbiljnom procesu realizacije, pa se tako:
    - žene više ne briju prije poroda! (samo u području labija)
    - bebe se više ne odvajaju od mama nakon poroda! :D :D :D odmah nakon poroda dijete se stavlja majci na prsa i tako umotane s majkom provode prvih sat vremena svog života (van maternice) nakon sat vremena beba se važe, mjeri i ostalo, te zajedno s majkom napušta rađaonu. (nemojte me loviti za riječ ali mislim da je svo to vrijeme suprug prisutan.)
    - biti će dozvoljeno prisustvovanje porodu druge osobe osim supruga/oca djeteta
    - nabavka stolčića je u tijeku! ...samo što nije!
    - biti će dozvoljene posjete u sobe (suprug/otac)
    - nakon remonta rodilišta/soba pregledi beba vršit će se u sobama s majkama

    eto, ipak nije sve tako loše (zahvaljujući pojedincima koji se, očito, trude!), promjene su na pomolu, a sad neka nam se jave "friške" rodilje da čujemo razvoj situacije i iskustva iz "prakse"

  11. #211

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Donja Andromeda
    Postovi
    24

    Početno

    Ovo je super. A što se tiče prisustva druge osobe, mojoj poznanici je bila već prije mjesec dana na porodu sestra, a znam i jednu rodilju s kojom je bila mama. Tak, da je to već realizirano.

  12. #212
    zrinska avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Daleko od Sunca, blizu raja...
    Postovi
    285

    Početno

    Čestitke za bebicu...
    :D
    A što se tiće druge osobe i moja poznanica bila s rođakinjom, tako da je vjerojatno istina... Hvala Bogu na pozitivnim informacijama.
    ( Još jednom napominjem da sam na raspolaganju za pomoć...-bilo kakvu)

  13. #213
    zrinska avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Daleko od Sunca, blizu raja...
    Postovi
    285

    Početno

    Častitke majjja

  14. #214
    mrla avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Međimurje
    Postovi
    151

    Početno

    majjja, beba ti ima lijepo ime (kao i moja)!

    joan, baš su me razveselile ove novosti, jer sam se već uplašila našeg rodilišta zbog stvari o kojima se piše, a i slušam okolo[/b]

  15. #215
    inikaaaaaa avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    čakovec
    Postovi
    444

    Početno

    Koliko god nika nisam imala riječi pohvale za čakovečko rodilište , sad ih doista moram pohvaliti .. svaka čest .. a di bi to došlo bez rode i rodice ??!!!! i čestitke na bebici Eli

  16. #216
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    Citiraj joan prvotno napisa
    "ipak se okreće..." :D

    nevjerojatno mi je drago što sam u prilici podjeliti s vama novosti iz čakovečkog rodilišta. neke od promjena već se provode, a neke od njih su u ozbiljnom procesu realizacije, pa se tako:
    - žene više ne briju prije poroda! (samo u području labija)
    - bebe se više ne odvajaju od mama nakon poroda! :D :D :D odmah nakon poroda dijete se stavlja majci na prsa i tako umotane s majkom provode prvih sat vremena svog života (van maternice) nakon sat vremena beba se važe, mjeri i ostalo, te zajedno s majkom napušta rađaonu. (nemojte me loviti za riječ ali mislim da je svo to vrijeme suprug prisutan.)
    - biti će dozvoljeno prisustvovanje porodu druge osobe osim supruga/oca djeteta
    - nabavka stolčića je u tijeku! ...samo što nije!
    - biti će dozvoljene posjete u sobe (suprug/otac)
    - nakon remonta rodilišta/soba pregledi beba vršit će se u sobama s majkama

    eto, ipak nije sve tako loše (zahvaljujući pojedincima koji se, očito, trude!), promjene su na pomolu, a sad neka nam se jave "friške" rodilje da čujemo razvoj situacije i iskustva iz "prakse"
    ovo su odlične vijesti!
    izgleda da je vrijeme za drugoga bebača

    čestitke majjja

  17. #217

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    191

    Početno

    Da li tko zna da li će suprug moći prisustvovati porodu kad je u pitanju carski rez sa spinalnom anestezijom? Koliko sam imala za čitati, vani je to normalna praksa. Ja sam, naime, prvo dijete rodila carskim (ne zato što hoću, već zato što moram), a tako ću i ostalu djecu/dijete, ako ih budem imala .

  18. #218

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    meni je prisustvo oca na operaciji malo :/ , nisam sigurna da li bih željela da baš taj trenutak gleda ... ok prije i poslije, da bude sam mnom dok se budim, da me hrabri prije samog postupka, ali baš da gleda kako me režu, ne znam.
    Nije svatko za to, pa i neki studenti se ruše kada prvi puta gledaju takve stvari, druga stvar je da se poslije naviknu jer im je to posao.

    Btw. mislim da se moj ne bi rušio, jer je milion puta gledao krv i slično, ali općenito govorim da bih razumjela očeve koji to ne mogu gledati.
    Porod mi je sasvim druga stvar, nitko nikoga ne reže, mada se u tom kontekstu epizitomija par puta od strane očeva spominjala kao :shock: nešto što im je bilo :/

  19. #219
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    tata ne mora ništa vidjeti ako stoji iza paravana, pokraj mamine glave. ništa osim svojeg tek rođenog djeteta.

  20. #220

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    191

    Početno

    Citiraj TinnaZ prvotno napisa
    meni je prisustvo oca na operaciji malo :/ , nisam sigurna da li bih željela da baš taj trenutak gleda ... ok prije i poslije, da bude sam mnom dok se budim, da me hrabri prije samog postupka, ali baš da gleda kako me režu, ne znam.
    Nije svatko za to, pa i neki studenti se ruše kada prvi puta gledaju takve stvari, druga stvar je da se poslije naviknu jer im je to posao.

    Btw. mislim da se moj ne bi rušio, jer je milion puta gledao krv i slično, ali općenito govorim da bih razumjela očeve koji to ne mogu gledati.
    Porod mi je sasvim druga stvar, nitko nikoga ne reže, mada se u tom kontekstu epizitomija par puta od strane očeva spominjala kao :shock: nešto što im je bilo :/
    Ma to sam i mislila, krivo sam napisala. Mene nije strah operacije, imala sam ih mali milio, pa mi je carski mačji kašalj, ali recimo dok su me šivali sam se na smrt dosađivala, pa bi mi dobro došlo da je suprug bio samnom.

  21. #221

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    191

    Početno

    Da, i kako ms.ivy kaže, tata ništa ne mora vidjeti jer ni ja nisam ništa vidjela, s obzirom da stave paravan. Zašto bi muževi cura koje idu na carski bili diskriminirani i zašto ne bi odmah mogli vidjeti svoje dijete?

  22. #222
    pikabou

    Početno

    Samo da provjerim da li ovo funkcionira?

  23. #223
    pikabou

    Početno

    Moje iskustvo sa čk rodilištem je bilo fantastično.Od ljubaznosti i toplih riječi medicinskog osoblja(pritom mislim i na sestrice, primalje ali i čistačice), do potpore i stručnosti liječnika(dr.Muha), anesteziologa, bolničara, pedijatrice. Za sve buduće mame ne bojte se, budite čista pozitiva i zapamtite kako vi tako i do vas.Negdje sam ulovila krajičkom oka da su žene prisiljene biti u ležećem položaju, što uopće nije istina, možete odabrati položaj koji vam najviše odgovara, prošetati iako je meni lopta bila najdraža i jedva su me dobili s nje dole. Meni se iskompliciralo sve što se moglo (bio carski, mlijeko navrlo tek šesti dan, dijete u žutici, ja u temperaturi...) a ipak ne bih mijenjala rodilište.Što vam sve govori.

  24. #224

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Citiraj Riana prvotno napisa
    ovo su odlične vijesti!
    izgleda da je vrijeme za drugoga bebača

    Znaš li nešto što ja ne znam? ?

  25. #225
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    Citiraj Amalthea prvotno napisa
    Citiraj Riana prvotno napisa
    ovo su odlične vijesti!
    izgleda da je vrijeme za drugoga bebača

    Znaš li nešto što ja ne znam? ?


    sam se pripremam, a kod mene priprema traje dobrano

    reću ću samo ovo: new years resolution bude sad in, ne?

  26. #226

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    čakovec
    Postovi
    118

    Početno

    Citiraj pikabou prvotno napisa
    Moje iskustvo sa čk rodilištem je bilo fantastično.Od ljubaznosti i toplih riječi medicinskog osoblja(pritom mislim i na sestrice, primalje ali i čistačice), do potpore i stručnosti liječnika(dr.Muha), anesteziologa, bolničara, pedijatrice. Za sve buduće mame ne bojte se, budite čista pozitiva i zapamtite kako vi tako i do vas.Negdje sam ulovila krajičkom oka da su žene prisiljene biti u ležećem položaju, što uopće nije istina, možete odabrati položaj koji vam najviše odgovara, prošetati iako je meni lopta bila najdraža i jedva su me dobili s nje dole. Meni se iskompliciralo sve što se moglo (bio carski, mlijeko navrlo tek šesti dan, dijete u žutici, ja u temperaturi...) a ipak ne bih mijenjala rodilište.Što vam sve govori.

    ajd priznaj kol'ko su te platili da to napises?

    salim se
    lijepo je cuti pozitivno iskustvo!

    ...ili smo neke od nas "samo" "previse osjetljive" na neke stvari

  27. #227

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    Citiraj joan prvotno napisa
    ...ili smo neke od nas "samo" "previse osjetljive" na neke stvari
    sumnjam
    prije bih rekla da je i Čakovec počeko grabiti velikim koracima naprijed.
    Mislite da zdravstveni djelatnici nemaju internet, i da ne čitaju priče o sebi. Tko normalan ne bi probao promijeniti nešto na temelju čega je na udaru nezadovoljstava ljudi na račun kojih živi.

  28. #228
    inikaaaaaa avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    čakovec
    Postovi
    444

    Početno

    da imaju internet , .. pa bi bilo dorbo da inešto napišu ponekad

  29. #229

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    e sad bi ti odmah ruku ... da nismo ovakve oštrokonđe, možda bi se tko i došuljao na forum k nama.

  30. #230
    inikaaaaaa avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    čakovec
    Postovi
    444

    Početno

    potpuno se slažem .. a možda i ima nekog pod krinkom

  31. #231
    inikaaaaaa avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    čakovec
    Postovi
    444

    Početno

    a di su nestale čakovčanke?? 8)

  32. #232
    zrinska avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Daleko od Sunca, blizu raja...
    Postovi
    285

    Početno

    bokić...
    Evo nas čekam na ostale. Imam jedno pitanje. Kolegica mi je babica i to bez posla...znate li dal naše rodilište traži babice???
    ima li kakovih novosti...Događanja???? Lijep pozdrav i ugodne blagdane...ako se više ne cujemo!

  33. #233

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    a da se pridruži ovdje nama, razmisli o doularenju sad dok ima slobodnog vremena, koje može biti i u mislu pomoći oko bebe majkama koje su upravo došle iz rodilišta, prijavi se na edukaciju za savjetnice za dojenje ...

    I nadam se da će brzo naći posao.

  34. #234
    zrinska avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Daleko od Sunca, blizu raja...
    Postovi
    285

    Početno

    poruka prenesena..Nadam se njezinom pozitivnom odgovoru i skorom pridruživanju našem forumu...

  35. #235
    inikaaaaaa avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    čakovec
    Postovi
    444

    Početno

    a u međuvremenu može poslati i molbu u čk rodilište

  36. #236
    pikabou

    Početno

    Zrinska, žao mi je prijateljice jer osobno imam tri poznanice koje su babice, od toga su dvije godinama bez posla :? ,a i kumče mi se školuje za isto zanimanje i u razredu ima još dvije cure iz Međimurja. Savjetovala bih da se povežu i probaju osnovati udrugu za pomoć babinjačama, a lovu nek traže od grada, eu fondova, županije...ima je, samo je treba pronaći.

  37. #237
    pikabou

    Početno

    Je da; Joan onaj dan kad sam se registrirala cijeli dan razmišljala o nicku, ponosna jer sam registrirala bez frke. A kadli ono, prvi topic na koji se javim peek a boo . Zezam se. Još jednom porod mi je bio stvarno , možda zato jer su me kao caricu malo više šmajhlali

  38. #238
    inikaaaaaa avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    čakovec
    Postovi
    444

    Početno

    a da nam napišeš priču s poroda ???

  39. #239
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Pričala sam s jednom friškom rodiljom. Kaže da od 01.01. navodno neće više biti paketa Sretna beba, djeca će se pregledavati i prematati u sobama (inače je to tako bilo 99'), može biti uz rodilju bilo tko, pripremaju se jako za promjene.
    Vibram ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  40. #240

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    bravo čakovec, samo naprijed

  41. #241

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    čakovec
    Postovi
    118

    Početno

    Citiraj pikabou prvotno napisa
    Je da; Joan onaj dan kad sam se registrirala cijeli dan razmišljala o nicku, ponosna jer sam registrirala bez frke. A kadli ono, prvi topic na koji se javim peek a boo . Zezam se. Još jednom porod mi je bio stvarno , možda zato jer su me kao caricu malo više šmajhlali

  42. #242
    zrinska avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Daleko od Sunca, blizu raja...
    Postovi
    285

    Početno

    bokić...
    I ja sam čula da nema više pakete sretna beba. Tko zna, možda nude bolju zamjenu za taj paket. Vibram za sve pozitivne pomake~~~~~~~~!!!

  43. #243

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    med murom i dravom-čk
    Postovi
    96

    Početno

    evo malo svježih informacija...

    dakle ima novosti u čakovcu,
    a ono kako sam ja doživjela je samo pozitivno!

    uglavnom, ono što već znate u rađaoni lopte, smije se piti voda, pojesti čokoladica na porodu i slično

    nakon poroda bebu stavljaju mami na trbuh da jedna drugu griju i tako ostavljaju nekih sat-dva da se upoznaju, možda vrijeme za prvi podoj
    i definitivno prve poljupce a kod nas i prvu kakicu, hehehe
    no to ništa ne smeta

    inače sestre na rodilištu su prekrasne, puno su mi pomogle oko dojenja,
    donijele mi obloge, namještale bebu, dolazile nas pitati kako smo
    pravi anđeli i podrška u trenutcima kad to treba! stvarno svaka čast!
    i tješile me u navali hormona.....

    i dječje doktorice su fine, imaju strpljenja dati odgovore na sva pitanja i savjete ako trebate!

    od početka prosinca bebe se stalno premataju u sobama, što je dobro, jer stalno imaš bebu, no to se radi i noću, pa kad se tri bebe u sobi probude, jako je veselo!

    planira se uvođenje kadica u sobe, tako da će mame moći i kupati sa sestrama svoje bebe!

    sada je bio paket sretna beba, i moram priznati, imala sam mlađu cimericu -19 godina- i mislim da će neke informacije njoj biti od velike koristi, jer se uopće nije pripremila za sve što ju čeka i mnogo toga ne zna,
    mi koje smo ovdje imamo sreću što znamo gdje pronaći informacije koje želimo i odabrati što nam odgovara, no ima onih koji to ne znaju....pa im je bar to od neke pomoći!

    eto, malo pohvala čakovečkom rodilištu, ne ih samo kuditi, mislim da se puno toga mijenja i to sve pozitivno, posebno s obzirom na neke bolnice u hrv koje ništa ne mijenjaju na bolje.

    uglavnom, naš mali smotuljak se probudio, vrijeme je za papicu, pa zato kidam na desno

  44. #244
    inikaaaaaa avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    čakovec
    Postovi
    444

    Početno

    još jednom bravo za čakovec :D

  45. #245

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    zakaj se nismo strpile koju godinu mi zrele tetice pa rađale sada

    a kaj ćemo dobro da će barem sadašnjim mamikama biti bolje, a valjda je i nama bilo malo bolje nego našim majkama (ja si dandanas ne mogu zamisliti da su nekad vezali ženama noge za stol dok su rađale, a takvu sliku u jednom časopisu sam gledala još pred godinu dana, bila je pored toga i slika ginekologice koja je umilno objašnjavala kako je epiziotomija mali rez koji se ne bi trebao niti osjetiti a oporavak brz i bezbolan, uh da sam imala prilike biti pored nje mislim da bi frcalo na sve strane )

    Kad znaš kako u stvarnosti jeste, još je slika dodatno zapaprila, osjetila sam svu ogavnost i dvoličnost toga članka .... ali ide, ide na bolje.

  46. #246

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    med murom i dravom-čk
    Postovi
    96

    Početno

    što se tiče tog vezanja nogu, meni nisu, zapravo, mislim da sam imala na tome noge kad su me šivali od epi...

    ali je moja jedna cimerica rekla da bolje da su joj vezali, jer je imala već 2 poroda da su joj vezali, a sad joj nisu i bilo joj je teže tiskati...

    evo, sto ljudi, sto čudi!

  47. #247

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    kad proba rađati u polusjedećem položaju ili nekom drugom položaju gdje će joj umjesto omči oko nogu saveznik biti gravitacija, onda neka ti se javi

    meni je sama pomisao na kukac položaj i vezanje za noge toliko odvratno, da niti ne stignem razmišljati što je od toga lakše ... iako vjerujem da može biti lakše da umjesto da se držiš zubima za zrak oslonac imaš u nogama koje su za nešto svezane. Međutim, meni osobno i jedno i drugo vrijeđa dostojanstvo žene, iako vjerujem da tisuće drugih žena nema ništa protiv jednog niti drugog.

  48. #248
    mrla avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Međimurje
    Postovi
    151

    Početno

    ima li koja nova beba iz čk rodilišta ili neke nove vijesti?

  49. #249
    inikaaaaaa avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    čakovec
    Postovi
    444

    Početno

    moja poznanica će uskoro roditi ... nažalost nije nešto informirana o trudnoći i samom porodu , a kad sam je pitala ... rekla je da nikad čula za rodu .. hmmm ... sssssssstrašno

  50. #250
    mrla avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Međimurje
    Postovi
    151

    Početno

    žalosno je koliko su žene slabo zainteresirane da doznaju kaj se s njima dešava u trudnoći, kak se beba razvija, kak teče porod...

Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •