Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 250

Tema: Rodilište u Čakovcu, 2. dio

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    ne mora se nitko s rogatim bosti

    dovoljno je da 5 žena svakih 6 mjeseci pošalje anonimne prijave na ravnatelja i MUP (može anonimno i mailom)

    a to je 5 min. posla

    vidjele biste kako bi se na prvo čačkanje i raspitivanje stvari počele smirivati

    ali treba nešto činiti, od činjenja ničega se neće sigurno ništa promijeniti

    i normalno da nitko neće pokrenuti istragu na temelju anonimne prijave, ali će ići čačkati, pitati, početi će se šuškati - to je sasvim dovoljno

  2. #2

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    141

    Početno

    onda mozda i ovaj topic pomogne

  3. #3
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    Citiraj nn24 prvotno napisa
    zrinska varazdin je jaaaako blizu...
    javim uskoro kak je tam
    Odlučila si se za VŽ? Stolčić, ili? Bravo za odluku, vibram za tebe! A kaj nije tebi termin ovih dana?

  4. #4
    zrinska avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Daleko od Sunca, blizu raja...
    Postovi
    285

    Početno

    nn24 Kko to da si se odlučila za VŽ?
    Strah od ČK? :/
    Bolji uvjeti u VŽ?
    Što je prevagnulo? :?

  5. #5
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    Ćorava, sad sam skužila ticker

  6. #6
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    zrinska ja sam bila na tečaju u vž; recimo da su otvoreniji prema prirodnom porodu, a imaju i stolčić. Meni se činilo ok, iako na kraju nisam tamo rodila.

  7. #7
    zrinska avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Daleko od Sunca, blizu raja...
    Postovi
    285

    Početno

    A da li se može, recimo u razgovoru s nekim od naših gin., predložiti stolčić za naše rodilište ili porod u kadi ili.... :?

    Uistinu smo mi ženske toliko bespomoćne na tom pitanju. Pa ipak to bi i našim G. trebalo biti u interesu?!

    I sam da pitam, ako si rodila u Čk, uistinu strašno ili su to samo priče?

  8. #8

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    curke, ostaje vam mogućnost da odradite tečaj u vž, tako da si ostavite otvorenu tu opciju

    krenete na porod u čk, a ako osjetite nakon prijema da je loša ekipa, da je loš odnos, da vam hoće spičiti drip čim ste dotakli krevet, da kompliciraju s puštanjem muža itd. .... fino se dignete i odšećete do vž.

    mi iz ove dvije županije smo u velikoj prednosti jer smo jako blizu, manje nego što nekom u zagrebu treba od kuće do najbliže bolnice. a porod se ne dogodi u sat, dva.
    neforsirani porod ima svoj polagani tijek, i za to vrijeme se stigne svašta, neke su prale suđe, neke peglale, a neke se stignu onda provozati do vž

    nije čakovec tako loš, puno prije varaždina su puštali muževe na porod itd., varaždin je tek nedavno napravio veliki skok naprijed, samo je sad na vama da vodu okrenete ponovo na svoj mlin u svojoj županiji, sve se može

  9. #9
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    Rodila sam u Rijeci
    Priče sam čula svakakve, i dobre i loše, ali isto vrijedi za svako rodilište. I porod svaka žena subjektivno drugačije doživljava, nekima je to za umrijet, nekima je piece of cake. Između ostalog, ja nisam htjela u čakovec zbog slabe "ponude"; na meniju je samo rađanje u ležećem položaju, a to sam htjela izbjeći pod svaku cijenu. Kad ležiš na leđima rađaš "uzbrdo", i normalno da bebica ne može van pa te moraju rezati, krojiti i šivati. Ja sam si htjela barem pružiti šansu da ostanem čitava, pa ide-ide, ne ide-ne ide. Ali išlo je, nisam rezana, malo sam pukla iznutra i dobila par unutarnjih šavića. Izvana čovjek nikad ne bi rekao da sam rodila. Uključi se na pdf varaždinsko rodilište, tamo su cure koje su imale lijepe porode pa se raspitaj.

  10. #10
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    A stolčić u čakovcu; ne znam u čemu je problem, to je tako jednostavna naprava i ne može biti skupa. Problem je u nedostatku volje osoblja.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    zar se kreveti u čk ne daju podići?

    što je sa rađanjem na boku, stojećki ... ? mislim da je vž već u fazi da se i to može dogovoriti

    pitajte prije poroda, za ovo stvarno ne treba nikakve dodatna oprema niti sredstva

  12. #12

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    141

    Početno

    odlucila sam se na vz iz vise razloga. jedan od njih su cure koje su rodile u zadnjih nekoliko tjedana i sve su blago receno u postporodajnoj depresiji zbog porodaja i stava "nikad vise roditi"
    drugi je stolcic i prirodni porod kojeg u cakovcu nema
    treci je mito i korupcija- bez toga tesko ćeš dobro proći, makar ni to nije dovoljno dobar uvjet da sve bude kako ti zelis
    cetvrto, TM moze biti s tobom cijelo vrijeme dok u čk smao za vrijeme izgona a i to je (koliko sam cula tu negdje na porodima) upitno
    peto, sobe su jednokrevetne i dvokrevetne (samo je jedna trokrevena-obicno za rodilje cije su bebe u inkubatoru), imaju "svaka" svoju kupaonu i wc
    sesto, primalje i sestre su, po pricanjima, susretljive i ljubazne i sve naj, naj (sto se ne moze reci za čk)
    itd.,itd....
    to je ukratko što mi je prvo palo na pamet
    a sad koliko cu to moći potvrditi svojim iskustvom, ne znam,... vidjet cemo, iskreno se nadam da hocemo
    i da elinor termin mi je za 10 dana :D :D

  13. #13

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    ovo za vrijeme izgona mi je malo :? , nije to baš tako, zavisi kako se postaviš

    pa taj jadni muž mora pasti u nesvijest kad ga uvedu iznebuha na sam kraj

  14. #14

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    nemoj misliti niti da je u varaždinu samo med i mlijeko, velikim dijelom zavisi od vas samih kako ćete se postaviti

  15. #15

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Donja Andromeda
    Postovi
    24

    Početno

    To su luposti,da može otac u Čk biti samo na izgonu.To su valjda žene brzo rađale.Ja pitala jednu primalju.A i Joan je rekla da je s njom bio 10 sati M.A i samnom je bio odmah nakon klistira.Tak su rekli na tečaju,a i tak je bilo.Bez mita i bez nekakvih molbi.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    141

    Početno

    mislim da moras biti min. otvorena 5 cm, ali ih obicno dosta kasnije uvedu nutra, gotovo pred sam kraj... tak sam nest cula

  17. #17

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Donja Andromeda
    Postovi
    24

    Početno

    nn,mislim,da si bez veze u panici.Pa valjda imaš svoje ja.Pokušaj stupit u kontakt s nekom primaljom,da ti se objasni.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    stolčić jeste razlog za varaždin, ali ostalo se sve mora moći dobiti u čakovcu

    ako stvarno ne ide, ostaje opcija pokupiti se i otići za vž

  19. #19

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Donja Andromeda
    Postovi
    24

    Početno

    Pa do 5cm,si za tili čas.Ja mislim,da je ono poslje gore.Meni je rečeno svaki sat 1 cm,uz dobre trudove.Malo šećeš doma i dođeš u bolnicu 5cm.Pa nećeš valjda trčat na prvi grč.A i što si dule doma,manja vjerojatnost ,da te filaju ljekovima.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Donja Andromeda
    Postovi
    24

    Početno

    Tinna,slažem se s tobom.A imoja susjeda je išla u Vž i nisu je pustili na stolčić. :?

  21. #21

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    to s 5cm je glupost, u onaj prvi tren se baš osjećaš samo i prestrašeno, tada ti treba muž

    ako netko počne drobiti o 5cm i mužu kasnije, to je znak za promjenu ili mjesta ili taktike

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    čakovec
    Postovi
    118

    Početno

    Citiraj nn24 prvotno napisa
    TM moze biti s tobom cijelo vrijeme dok u čk smao za vrijeme izgona a i to je (koliko sam cula tu negdje na porodima) upitno
    nije nista upitno.. to da ima nekih sestara koje znaju preplasene muzeve poslati van s izjavom "zvat cemo vas kad bude vrijeme", to je druga prica..

    ok, ima brdo losih stvari koje naprosto ne valjaju i ne smiju se vise desavati u ck, al opet.. ne treba pretjerivati.. jesam za to da se stvari pocnu drasticno mijenjati, al topic nece imati smisla ako cemo pricati o tome sta ima u vz i rijeci, a u ck-u nema...

  23. #23

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    Stjenica, da to ti je to, sve zavisi kako se postaviš, s kime i kako razgovaraš prije, ili ako ništa kako razgovaraš i kako se postaviš u samoj situaciji ... kako se muž postavlja (onaj dio s mužem od Tee je )

  24. #24

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    141

    Početno

    to o 5 cm nisu gluposti nego mi je to rekla primalja u ck-u! a i nisi za tili cas na 5 cm, dobro kako tko! jedn aje cura imala trudove cijelu noc pa dosla otvorena tek 4 cm!a ovo o 1 cm na jedan sat je skolksi receno, to ne mora tako biti, zasto bi inac eporod trajao i po 16 sati (od 12 do 16 sati je prosjecno za prvorotkinju) a potpuna otorenost je s 10 cm!?
    nemojte me sad obeshrabriti kad sam napokon odlucila!
    ako ste dovoljno hrbre ici se inatit u ck, slobodno! ja nisam! i ne zleim da mi se netko u najosjetljivijem trenutku osvecuje!

  25. #25

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    141

    Početno

    joan:
    al topic nece imati smisla ako cemo pricati o tome sta ima u vz i rijeci, a u ck-u nema...
    istina, ispricavam se što sam tu pisala o vz-u, al zeljela sam samo odgovoriti na pitanje koje mi je postavila zrinska

  26. #26

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    141

    Početno

    stjenica da bi te pustili na stolcic i porod i trudnoca mora biti uredna

  27. #27
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj nn24 prvotno napisa
    stjenica da bi te pustili na stolcic i porod i trudnoca mora biti uredna
    ja sam čuvala trudnoću prvo tromjeseče i od 28tj na mirovanju zbog niskog nošenja, na kraju se još okrenula leđima uz moja leđa (dugi porod, mogući vakuum..) e da i imala sam trudnički dijabetes

    rodila sam na stolčiću, bebu od 4kg
    bez vakuuma, zelena plodna voda (pa sam dobila i drip)

  28. #28

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    141

    Početno

    super!
    nisam znala, ovo sto sam ja rekla to samo prenosim s tecaja
    al mislim da su mislili na teze patoloske oblike trudnoce, bar sam tolko skuzila

  29. #29
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    nn24 nije pametno prije poroda slušati priče istraumatiziranih žena (koliko kod bile istinite :/ ). Ja sam tijekom trudnoće pročitala brdo priča s poroda, i lijepih i ružnih, ali tjedan dana prije poroda sam išla ponovo čitat samo one najljepše. Pomogle su mi da se napunim pozitivnom energijom. Mnoge žene koje su imala ružna iskustva su došle totalno nepripremljene na porod, niti su znale disati, niti što žele a što ne. I ja sam nekad, zahvaljujući takvim pričama, mislila da je porod jednak klanju :shock: . Stvar je zrelosti, pripremljenosti, motiva, a to donosiš (ili ne donosiš) sa sobom, ni najbolje rodilište ti to ne može dati. Samo hrabro!

  30. #30

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Donja Andromeda
    Postovi
    24

    Početno

    oVDJE SU VEĆINOM ŽENE NEZADOVOLJNE.Pogledaj samo nas par je na topicu.Ja osobno,opet ponavljam,imala sam divno iskustvo i krasnu ekipu.Mislim da ipak zadovoljne žene to prešute,jer je bilo sve ok,pa ode u zaborav.

  31. #31
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    Citiraj Stjenica prvotno napisa
    oVDJE SU VEĆINOM ŽENE NEZADOVOLJNE.

    Ja sam sa svojim porodom zadovoljna, ali ne šutim o tome, nego lajem na sve strane... Želim da što više žena čuje da porod može biti lijep. Možda nekog motiviram da se barem pokuša izboriti za svoja prava (a pogotovo volim pričati ženama koje ne čitaju forum).

  32. #32

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Donja Andromeda
    Postovi
    24

    Početno

    Mislila sam ovdje na topicu,

  33. #33

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Donja Andromeda
    Postovi
    24

    Početno

    Pričam i ja .

  34. #34
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    Citiraj Stjenica prvotno napisa
    Pričam i ja .
    Jel i tebe gledaju kao da nisi normalna? Porod, pa lijep?! Mene obično gledaju s nevjericom.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    čakovec
    Postovi
    118

    Početno

    nn24, kao sto sam ti prije i na pp napisala, iz mojeg prakticnog iskustva vezanog uz čk i teoretskog vezanog uz vž - odabrala bi vž. mislim da svojom odlukom nisi pogrijesila, no to ne znaci da ce sve biti dobro bas zato sto ces roditi u vž-u, isto kao sto i nije sve nuzno loše zato sto netko rodi bas u čk-u. vjerujem da si u delikatnom stanju i da nekako moraju postojati konkretni razlozi za odlazak u vz, al ipak mislim da nije korektno da se bas na ovom topicu pise o "rekla-kazala" iskustvima koja idu u prilog tvojoj odluci.
    zapravo, nezahvalno je kuditi kad se nesto ne pise iz prve ruke..
    da, naravno da porod moze biti prekrasan. iako sam tijek mog poroda nije bio bajkovit, zavrsio je pocetkom bajke.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Donja Andromeda
    Postovi
    24

    Početno

    Gledaju,Elinor.Zato jer to boli,to je strašno.Svi se slažu,da je najljepše do

    k rodiš,ali ovo :? Na kraju je MM plakao,ja i naš curetak.I ponovit ću to što je prije moguće.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    čakovec
    Postovi
    118

    Početno

    Citiraj Stjenica prvotno napisa
    I ponovit ću to što je prije moguće.
    hmm.. ja cu ipak pricekati da u čk-u nabave kadu

  38. #38
    zrinska avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Daleko od Sunca, blizu raja...
    Postovi
    285

    Početno

    Drage mame, buduće mame i one koje se tako osjećaju...dobro ste primjetile da obićno pišemo samo loše o čk. Ne vjerujem da je tak grozno. :/

    Ako pak je, pobogu drage moje ZAŠTO ne promjenimo to??? Koliko vidim ima nas dosta. Npr. potpisujmo peticiju na trgu, potpisujmo peticije u vrtićima....krenimo. Ja sam za!!!!!!! Za kadu, stolčić, prirodno, smješak, malo šivanja....
    I ne zaboravite zajedno smo jače!!!! :D

  39. #39
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    Citiraj joan prvotno napisa
    da, naravno da porod moze biti prekrasan. iako sam tijek mog poroda nije bio bajkovit, zavrsio je pocetkom bajke.
    joan natjerala si mi suze u oči!
    I ja kažem da ne treba suditi o čk bolnici samo na temelju priča onih koje su se "opekle"; i moje cimerice u rijeci su se zgražale od svojih netom proživljenih poroda (a u najhvaljenijem rodilištu u hr!). Ne treba mijenjati samo rodilište, već i rodilje! Zrinska ja sam za; mislim da bi trebalo napraviti papirnatu anketu o iskustvima iz čakovca, pohvatati u gradu stvarne predstavnice međimurskih majki, od rodinih forumašica do onih koje u životu nisu vidjele kompjuter, i s tim podacima izaći u novine. Koliko je vodenjaka probušeno bez najave, koliko muževa ne pušteno na porod, koliko dripova, epiziotomija, lijekova, neljubaznosti osoblja... Pa ne znam da li bi se tom prilikom niti trebalo baviti mitom, nego samo uvjetima rađanja, postupcima nad rodiljama, dostojanstvenošću rađanja.
    Ja sam uvijek za akciju, let's do it!

  40. #40

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    141

    Početno

    evo slazem se s vama!
    mozda jesam prije malo ostrije osudila ck bolnicu, ali trenutno su mi ta najfiskija iskustva prilicno znacajna jer ce se uskoro i meni to dogoditi. a kako necu da mi se dogodi lose, malo sam revoltirana pa sam jace reagirala a vi me tak napale...
    no dobro
    sad i s tim čalnkom u medimurju o mitu, nekak mi samo potvrduju moja saznanja
    a bas mi je vz rodiliste pocelo vracati nadu da moze biti drugacije i bolje i zelim s tom nadom krenuti u rodiliste. a znate da vele, da ti je tak kak si poslozis u glavi! e pa ja sam si poslozila tak i idem s dobrom karmom
    makar znam da se i tamo moze sve i svasta dogoditi, i da mogu biti jedina koja ce imati lose iskustvo, ali ovak sam bar nesto poduzela po tom pitanju! odlucila sam promjeniti rodiliste kad ne mogu drugo
    a kaj se tice promjena u bolnici, ja sam za! pa nekad su varazdinke masovno hodale u čk roditi jer je bilo jedno od boljih rodilista, a zasto se to promijenilo?!
    samo, mislim da bi prvo tebalo informirati RODILJE jer kolko sam skuzila one su presretne kad dobe drip, prokinu vodenjak,... "tako ce se prije rijesiti" :shock:
    mislim, opravdavam te postupke ako su zbilja potrebni, ali ako se rade u svrhu jer im zavrsava smjena onda stvarno treba nesto poduzeti...

  41. #41

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    nije poanta u postupcima, svaka žena želi različito

    nego u tome da se rodilju nešto i pita prije poduzimanja bilo čega, ili kako sam ja rekla na svom drugom porodu to znači da ne želim niti aspirin a da me netko prije ne traži odobrenje, pa je to bila uvreda i dr. i sestri do neba

    ali eto, sad se pita i za aspirin

  42. #42
    zrinska avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Daleko od Sunca, blizu raja...
    Postovi
    285

    Početno

    Dakle...kad kreće akcija? :/ Tko će biti organizator? Kad idemo u akciju???

    nn ja se slažem s tobom. Ako neke stvari posložiš u glavi onda je to to, taman da znači da želiš roditi u Mađarskoj. Ja sam uz tebe...još sitno brojiš, vidjeh te neki dan u gradu. Prvo hoćeš nećeš moraš uočiti tvoj trbuh. Samo hrabro!

    E, da stvarno, kakvi su uvjeti u Mađarskoj ili Sloveniji? I to nam je relativno blizu.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    141

    Početno

    ozbiljno si me vidjela?
    jeeeeee, pa onda i ja moram saznati ko si ti, da i ja tebe vidim

    za sloveniju znam da je prirodni porod uobicajen (teta mi je iz ljubljane pa mi je pricala kak je tam, veli da je u ptuju bolnica u koju svi zele) a za madarsku nemam pojma
    evo i austrija je super...
    ma moram jos samo postici da i hrvatska to bude
    mogli bi recimo, napravi turizam od toga
    SVI RODITE U HRVATSKOJ!! POROD KAKAV VI ZELITE!

  44. #44
    zrinska avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Daleko od Sunca, blizu raja...
    Postovi
    285

    Početno

    čuj ima prilike da se sretnemo. Bit će to kava za pamcenje
    kako izdržavaš posljednje dane? Ne lovi te panika? Sve spremno? Robica kupljena? Di si nila u kupovini?

  45. #45

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    141

    Početno

    evo da se tam ne dopisujemo privatne stvari saljem pp
    i da mi se predstavis...

    mislim, ja tak pricam o ck-u kad tamo neko me poznaje, jos cu se u probleme uvaliti
    ma svako ima pravo na svoje misljenje
    a sto mislis jesam ili nisam u panici?! zadnja dva tjedna muku mucim s tim rodilistima i tolko razmisljanja je iza mene da ce mali odmah biti einstein kad se rodi...
    kupili smo sve, vece stvari u RI (kolica, ormaric i kinderbet) a ostalo u čk-u i vž-u (medimurka, mtc, baby sedmica, getro,... gdje god kaj stignem naci)

  46. #46
    zrinska avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Daleko od Sunca, blizu raja...
    Postovi
    285

    Početno

    U Rijeci???
    To je bilo vezano uz ljetovanje ili ciljano otišli tamo?

  47. #47
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    nn24 nismo mi tebe napale, bože sačuvaj! Ja samo ne želim da slušaš horor priče iz razloga što tebi neće biti tako!!! Ti ćeš imati lijep, prirodan, dostojanstven porod o kojem ćeš do kraja života oduševljeno pričati! Ti si informirana trudnica, znaš šta očekivati, malo mora i boliti...da citiram jazzmamu koja me na porod ispratila riječima: "to ti je kao kad pikne komarac"! Ako još nisi naučila pravilno disati, prioni! Ja sam to ko pred ispit, u zadnji čas, iz knjige Vježbe za trudnice, i to stvarno djeluje! Na porodu sam koristila prve dvije tehnike disanja, a treća mi nije ni trebala!
    I nemoj ići u ČK dok ne sredimo stvar!
    Za Sloveniju sam čula da je najbolje rodilište u Postojni, da imaju kadu i sve te napravice za što ljepši porod. A Mađarska? :? Ispričat će nam nn24!
    Zrinska ja već u glavi slažem pitanja. Kad uhvatim vremena natipkam ih i mailam ti. I ti, tj. svaka od nas može napraviti svoj prijedlog, pa ćemo iz svega sklepati pravu stvar. Inače, super ti je ideja o anketiranju u vrtićima, tamo su sve mlade mame sa relativno friškim iskustvima. Ako stignemo pripremiti anketu, možda možemo startati na obilježavanju tjedna dojenja. I moramo naći nadobudnu novinarku koja je po mogućnosti isto rodila u čk bolnici, da prikupljene podatke žustro prezentira javnosti.

  48. #48

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    Citiraj nn24 prvotno napisa
    a kaj se tice promjena u bolnici, ja sam za! pa nekad su varazdinke masovno hodale u čk roditi jer je bilo jedno od boljih rodilista, a zasto se to promijenilo?!
    samo, mislim da bi prvo tebalo informirati RODILJE jer kolko sam skuzila one su presretne kad dobe drip, prokinu vodenjak,... "tako ce se prije rijesiti" :shock:
    mislim, opravdavam te postupke ako su zbilja potrebni, ali ako se rade u svrhu jer im zavrsava smjena onda stvarno treba nesto poduzeti...
    istina
    sve će se posložiti i u čk da bude opet jedno od boljih rodilišta, 90% zavisi od rodilja i kako će se početi postavljati
    čakovec je sada iza varaždina po uvjetima i jer smo mi digle kriterije, a čk je ostao gdje je bio, dok je varaždin ogromnim korakom zakoračio naprijed

    ja bih voljela da međimurke ustraju i potrude se da čk bude sve bolji i bolji, a ako baš zagusti stignu i usred poroda klisnuti u vž

    bitni su novinari, ali bitnije je da svaka rodilja kad tamo dođe da svoj plan poroda, i kaže ne želim da mi date andol ako me prije toga ne pitate, da ne popusti ako netko želi ostaviti muža pred vratima, nego da i ona ostane pred vratima (čitaj ode s njim onda u drugo rodilište), da inzistira da se kaže što je točno u infuziji, a tek onda razmisli da li joj to treba, da skine tu iglu iz ruke ako je netko stavi bez objašnjenja, da ne budete telci

    ali svaka trudnica koja iole nešto pročita prije poroda, znati će se za sebe postaviti, i sigurno će imati najbolji mogući porod gdje god rađala ! jer znati će prepoznati što god joj netko bude probao spakovati i gdje god

    muž je u tome jako bitan, bez muža ste prepuštene strancima na milost i nemilost i sve pada u vodu (ili neka prijateljica, doula)

  49. #49
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    Tinna apsolutno se slažem s tobom. Evo mi smo počele nešto kuhati i nadam se da će naš glas doći do rodilja. Na žalost, mislim da će sa muževima biti malo teže; ja ih osobno dosta znam koji nikad ne bi išli sa ženom u rodilište...ima puno neandertalaca koji na žalost bebu znaju samo napraviti. Ali mi ćemo učiniti šta možemo, a žene će onda morati posložiti stvari u svojoj kući.

  50. #50

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    čakovec
    Postovi
    118

    Početno

    [quote="TinnaZ"]
    Citiraj nn24 prvotno napisa
    ...da ne budete telci
    !!! upravo to!

    no, mislim da postoji jedan detalj koji ipak razlikuje rodiliste u ck od drugih rodilista.. naime, ovdje rađa puno romkinja :/ nekako sam dojma da i to doprinosi odnosu osoblja prema svim rodiljama: jednako - kao da su nesposobne, neuke, nenacitane, nezainteresirane.. mozda sam u krivu, al meni je tako nekako izgledalo..
    ima jedna izreka: "danas budi ljubazan. sutra ces vec imati prakse." kod njih to ide kontra.. neljubazni prema romkinjama, pa imaju prakse s nama...

Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •