Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: izraslina na tetivi prsta ruke

  1. #1
    elie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    zg
    Postovi
    364

    Početno izraslina na tetivi prsta ruke

    ima li još netko sličnu izraslinu na prstu/ruci i sl. i kako se prema njoj ponaša? evo par detalja

    jučer sam bila kod kirurga jer mi se u trudnoći pojavila s unutrašnje strane najdonjeg članka prstenjaka kvržica-kuglica, koja je zadnjih mjeseci malo narasla i počela bolit na jači pritisak. kad prst posve ispružim, nestane, kad ga savijem, kuglica izleti prema van tj. može se napipat, čak se i vidi.
    kaže doc da je to gliom na tetivi, da su to dobroćudne nakupine koje je bolje ne dirati jer problemi mogu nastati ako se pri operaciji ošteti tetiva. uglavnom, da ne nosim prsten na tom prstu, i da u toj ruci ne nosim velike težine jer stvarčica raste od pritiska/težine.

    ima li netko sličan problem?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    i ja imam nešto slično samo s gornje strane šake - kad je ruka ispružena ne vidi se , kad savijem onda iskoči van - ja sam bila već ispred vrata gdje su mi to trebali rezat, objašnjeno mi je da je to isto tako nekakva nakupina i da ju mogu ali ne moram vadit. Ja sam mislila to rješiti, a onda sam vidjela stričeka u bolnici koji je stajao sa mnom, imao istu stvar kao i ja i odvratan veliki rez na ruci koji se vidi iz aviona i izgleda prestrašno. Pokupila sam se i otišla jer mi to zaista nije bilo sila za napravit. A i bilo me strah da nešto još usput ne zabrljaju, prerežu kakvu venu ili slično. Sad na to uopće ne obraćam pažnju.

  3. #3
    elie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    zg
    Postovi
    364

    Početno

    btw, i doc koji me pregledao ima istu stvar, ali na palcu desne ruke, kod zgloba. kaže da mu je to od kirurških škara i instrumenata.

    zo, vidim da nas ima bar dvije ovdje , i zbilja mi se čini da je bolje ne operirat, od same pomisli na nož me prođu trnci

  4. #4

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Citiraj ZO prvotno napisa
    i ja imam nešto slično samo s gornje strane šake - kad je ruka ispružena ne vidi se , kad savijem onda iskoči van - ja sam bila već ispred vrata gdje su mi to trebali rezat, objašnjeno mi je da je to isto tako nekakva nakupina i da ju mogu ali ne moram vadit. Ja sam mislila to rješiti, a onda sam vidjela stričeka u bolnici koji je stajao sa mnom, imao istu stvar kao i ja i odvratan veliki rez na ruci koji se vidi iz aviona i izgleda prestrašno. Pokupila sam se i otišla jer mi to zaista nije bilo sila za napravit. A i bilo me strah da nešto još usput ne zabrljaju, prerežu kakvu venu ili slično. Sad na to uopće ne obraćam pažnju.
    Imala sam i ja to isto. Boljelo me kad sam se oslonila na tu ruku, ali sam se navikla jer isto nisam htjela rezati. S vremenom je totalno nestalo.

  5. #5
    iva_777 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    407

    Početno

    Citiraj Sirius Black prvotno napisa
    Citiraj ZO prvotno napisa
    i ja imam nešto slično samo s gornje strane šake - kad je ruka ispružena ne vidi se , kad savijem onda iskoči van - ja sam bila već ispred vrata gdje su mi to trebali rezat, objašnjeno mi je da je to isto tako nekakva nakupina i da ju mogu ali ne moram vadit. Ja sam mislila to rješiti, a onda sam vidjela stričeka u bolnici koji je stajao sa mnom, imao istu stvar kao i ja i odvratan veliki rez na ruci koji se vidi iz aviona i izgleda prestrašno. Pokupila sam se i otišla jer mi to zaista nije bilo sila za napravit. A i bilo me strah da nešto još usput ne zabrljaju, prerežu kakvu venu ili slično. Sad na to uopće ne obraćam pažnju.
    Imala sam i ja to isto. Boljelo me kad sam se oslonila na tu ruku, ali sam se navikla jer isto nisam htjela rezati. S vremenom je totalno nestalo.
    Isto tako...jednostavno je nestala :D

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagrebačka Županija
    Postovi
    1,528

    Početno

    mojoj frendici su to operirali i opet se vratilo,pa su opet operirali,opet se vratilo...sad vipše ne dira...navikla se i kom smeta nek ne gleda,kaže ona...

  7. #7

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Imala sam i ja gliom s gornje strane ručnog zgloba prije par godina. Rečeno mi je tada da ne diram, ako bude raslo ili me jako smetalo, da se javim za operaciju. Nestao je sam od sebe i sad sam zapravo uspjela i zaboraviti na kojoj je ruci bio.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,137

    Početno

    Imam i ja to onak na zglobu izbaci se pa boli po 1 mj. čak nemrem ruku savijati pa opet se stisa i tak stalno rekli mi kako hocu nije nista opasno ali ako zelim da mi mogu to izvadit.. ja nemam u planu vadit.. pretrpim dok boli i ok..

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    1,264

    Početno

    mojoj kolegici izbije ponekad na gornjoj strani rucnog zgloba i jako ju boli..ali ona to rijesi tako da si "slucajno" baci drvo na ruku pa nestane....

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb zapad
    Postovi
    64

    Početno Re: izraslina na tetivi prsta ruke

    Citiraj elie prvotno napisa
    ima li još netko sličnu izraslinu na prstu/ruci i sl. i kako se prema njoj ponaša? evo par detalja

    jučer sam bila kod kirurga jer mi se u trudnoći pojavila s unutrašnje strane najdonjeg članka prstenjaka kvržica-kuglica, koja je zadnjih mjeseci malo narasla i počela bolit na jači pritisak. kad prst posve ispružim, nestane, kad ga savijem, kuglica izleti prema van tj. može se napipat, čak se i vidi.
    kaže doc da je to gliom na tetivi, da su to dobroćudne nakupine koje je bolje ne dirati jer problemi mogu nastati ako se pri operaciji ošteti tetiva. uglavnom, da ne nosim prsten na tom prstu, i da u toj ruci ne nosim velike težine jer stvarčica raste od pritiska/težine.

    ima li netko sličan problem?
    Imam ja isti takav kakav si ti opisala. Isto mi je nastao u trudnoći, na prstenjaku i to na gornjoj tetivi. Istina, ta kvržica zaista raste samo kod napora. Npr, ako prihvatim tim prstom vrećicu - kvržica se odmah poveća.
    :?
    Nisam bila radi toga kod doktora, no vidjeti ću, možda odem.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    2

    Početno Kvržice...

    Ja imam isti prob.s kvržicama. Došle su same od sebe, imam taj ganglion ili kako se već kaže na zglobu lijeve ruke i imam kvržicu ispod prstenjaka... boli me samo kada radim nešto teško i s promjenom vremena. Više osjećam bol kvržice ispod prstenjaka već na zglobu ruke.
    Bila sam kod doc i rekao mi je da će to samo proći od sebe, možda, a ako ne prođe da idem na operaciju. :S
    Bojim se da nešto više ne izazovu te kvržice. I povremeno gubim snagu u toj ruci.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    2

    Početno

    Ja imam kvržicu na zglobu lijeve ruke i imam kvržicu ispod prstenjaka. Samo me strah da nešto više ne izazovu. Bolne su obje kvržice. Ali ova ispod prstenjaka je bolnija...:S

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    172

    Početno

    I ja imam kvržicu na prstenjaku lijeve ruke negdje oko mjesec dana.
    Slikala sam rendgenom i ne vidi se ništa.
    Posljednje uređivanje od angelina_2004 : 06.03.2012. at 12:26

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    1

    Početno

    Puno kvržica a nigdje nema lijeka osim noža, ima li kakav savjet.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •