Stranica 2 od 7 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 301

Tema: kad vam je beba prvi put prespavala noć

  1. #51

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    191

    Početno

    sa mjesec dana. Spava od 22,30-6,30

  2. #52
    traktorka avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    A5 - Land Of Shit
    Postovi
    3,875

    Početno

    Negdje oko druge godine,ali još se zna buditi i tražiti nešto

    Fascinirana sam kad netko napiše da mu dijete spava cijelu noć od prvih dana,nama je to SF .

    Uživajte dok traje....

  3. #53

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    180

    Početno

    Nažalost sa 13 mj. kada sam ga prestala dojiti, jer bi se bar jednom budio po noći da sisa.

  4. #54

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    392

    Početno

    hm.. kada je M prvi puta prespavao cijelu noc? Ovako...
    od treceg do negdje pocetka petog mjeseca zivota je spavao u komadu od 8 navecer, do 6 ujutro, onda bi ga nahranila i produzio bi nekada do 7 ili 8. Medjutim, nakon toga ( sada ima 6 mj ) se poceo ful buditi po noci! Zaspe u 7 navecer, i onda ga hranim nekad i svaka 2 3 sata, oko 10, pa 1, 2 po noci, pa opet pred zoru, i onda u 6 vise nema spavanja. Katastrofa! Mislila sam da kada je poceo spavati onako ljepo u komadu, to je to, super.. kada ono nema spavanja
    mislim da su to sada zubi, neki skok, tko zna sta... jos uvijek ga samo dojim. Mislim da spavanje cijele noci nema puno veze sa dojenjem.. meni su isto govorili kao zene koje doje ne spavaju., to uopce nije istina.

  5. #55
    BAŠBAŠ.. avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    236

    Početno

    Nije se još dogodilo..

  6. #56
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Hm, Iva je prvu noć kad smo došli iz rodilišta, znači bila je stara 5 dana, spavala od 11:30 do 6 ujutro. Meni je to cijela noć .
    Naravno dojena je, a i Janko je znao još dok je dojio prespavati noć. On je redovito počeo prspavati cijelu noći s 22 mjeseca kad je prestao cicati

  7. #57

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    58

    Početno

    Marta ima skoro 5mj, i jos uvijek doji 3x nocu..
    a ja se nadam..

  8. #58
    bobaibeba avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Duga Resa
    Postovi
    760

    Početno

    Do sada se to još nije dogodilo.Najduže je bilo od ponoći do 6 ujutro bez buđenja...mama je onda bila jaaaaako naspavana!!!!

  9. #59

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    258

    Početno

    najduže kaj je prepavao bilo je 6 sati u komadu s nekih 3 mj. odonda se budi jako često :/

  10. #60
    india avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    383

    Početno

    spavala u komadu od 20 do 7 od svojeg 6. tjedna do 3. mjeseca. od onda smo promijenili toliko ritmova, raspon buđenja od 1 do milijardu. sad se zalomi koja noć s jednim buđenjem i to mi je vaaaau. odavno sam se prestala nadati, prekrižila opciju spavanja cijele noći i od tada sam psihički odlično!

  11. #61
    anny42 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    153

    Početno

    Jakov ce 5 mjeseci, papa 2-3 puta po noci.

  12. #62

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    nedavno, sa 16 mjeseci, iz čista mira, makar još cikimo, al probudimo se tek oko pol 7

  13. #63

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Sa 31 mjesec, otprilike 2 mjeseca nakon prestanka sisanja.
    Do tada je bilo od 5 do 25 buđenja.

  14. #64
    smijuljica

    Početno

    Moja je cura cijelu noć prespavala 3 dan života.Do 5-g mjeseca spavala je od 20.30 do 6.00,a poslije 5-g mjeseca spava od 18.00-6.00.Probudila mi se u noći možda 3 puta s tim da je cicala i odmah zaspala. :D

  15. #65

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb zapad
    Postovi
    64

    Početno

    sa mjesec dana nepunih. Od 21 do 6:30!!!! I od tada i dan danas (8 mjeseci) spava tako...

  16. #66
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Mi smo 100 svjetlosnih godina od ove price ... Leili se zna zalomiti da odspava u komadu 3-4 sata ali tada je obicno gladna ko vuk, ali se ne budi vec samo zijeva trazeci cicu ... stvarno mi SF procitati da vam bebaci sa mjesec-dva spavaju cijelu noc :shock:

  17. #67
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    i ja prijavljujem bebu spavačicu, a podoji su joj po 5 min, pa i ako se probudi, jedva da i skužim

    al zato noa
    nacicava , bunca, sanja, baulja u polusnu...

  18. #68
    dalmatinka_29

    Početno

    Lea je isto mala spavalica,sa misec dana je prespavala prvi put cilu noć i od tada spava od 8:30 do 7:30. sad će godinu dana i još uvik spava tako,a i po danu odspava u dva navrata. spavalica na mamu

  19. #69

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno Re: kad vam je beba prvi put prespavala noć

    Citiraj duška prvotno napisa
    zanima me sa koliko mjeseci.čini mi se da kod dojilja to dođe nešto kasnije nego kod nas koje više ne dojimo,ali zanimaju me oba iskustva.
    Mi više ne dojimo, i dalje se budi 2-3 puta.

  20. #70
    Erin avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    358

    Početno

    meni se dogodilo sinoć da je sara zaspala između 21:30 i 22 i probudila se u 5.20, meni je to cila noć e i da, ima skoro 2 mj. A Jakov je počeo spavati cilu noć poslije 1. rođendana. Naravno, oboje su dojeni.

  21. #71

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    127

    Početno

    Sa nešto više od dva mjeseca - zaspe oko 22h i ne budi se prije 6, a ponekad i dulje. Ali zato preko dana gotovo da ne spava

  22. #72
    danchi79 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Klenovnik
    Postovi
    141

    Početno

    Dora ima 5 mjeseci i još se uvijek budi svaka dva sata, a nekad i rijeđe :/

  23. #73

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    46

    Početno

    Jos uvijek cekamo taj dan,ali kako smo krenuli necemo ga skoro docekati.L se budi minimalno 5 puta od toga obavezno 2x jede.

  24. #74

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Svugdje pomalo
    Postovi
    201

    Početno

    Zalomilo bi se ponekad sa Mazom da odspava od 23 do o5, i tada mi je to bila cijela noc, ali kako je 'starila' to se sve rjedje dogadjalo, tek odnedavno spava bolje, i mogu reci cijelu noc.
    Prestali smo dojiti kad joj je bilo 11 mj. tako da nama bas i nema neke veze...

  25. #75

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    849

    Početno

    18 mjeseci, prije mu se, pokatkad, znalo zalomiti do pola 6!

  26. #76

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    grubišno polje
    Postovi
    205

    Početno

    vidim da su iskustva svakojaka,kod nas isto krenulo na gore,em se češće bude am što mi je jako čudno kad se probude prvo plaču,neće jesti neće piti i tek nakon pola sata nošanja pojedu pa opet zaspu.ja se ponadala kad su veće duže će spavati a ono obratno...

  27. #77
    tina333

    Početno

    naš mali je 6m i pol, budimo se kako koju noč. na dva sata, tri, nekad spavamo 5 u komadu... meni se čini, da to najviše zavisi od probave i zubiča. a frka oko toga je tek krenula)

  28. #78
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    15 mjeseci, jos nije.

  29. #79
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Sutra 19 mjeseci i još nije

  30. #80

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Ogulin
    Postovi
    19

    Početno

    Moj maleni je prvi put prespavao od 21-05 h sa 2,5 mj. Od tada spava od 21-09 h. Pravi pospanko

  31. #81
    belurka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb - Zagrebacka cesta
    Postovi
    139

    Početno

    meni se cini da nece tako brzo. na 100 budjenja po noci smo.
    uuu a ima vec skoro 10mj.

  32. #82
    habibi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    241

    Početno

    [quote]
    nama ni da se zalomi!
    kako ovaj topic traje vec neko vrijeme, nas se status na moje veliko veselje promijenio. naime, vec nekoliko noci (ne bas u kontinuitetu jer se borimo i sa zubicima i prehladom) je j. prespavao. krenula sam odlucno u bitku jer mi je na poslu postalo nemoguce izdrzati dan, a kod kuce je j cekao mamin uobicajeni full service. odlucila sam zrtvovati koliko god treba noci ako dodje i do najmanjeg pomaka na bolje. drzanjem za ruku, tjesenjem, tepanjem i mazenjem odvratila sam ga od nocnog cicanja. po danu bih mu dala koliko god zeli. i zbilja, prvu noc je plakao oko sat i pol. ne konstantno,vec bi zaplakao pa se smirio i tako u nekoliko navrata. cijelo sam vrijeme bila uz njega mazila ga i tjesila. cak sam mu na uzglavlje stavila casu vode (s kljunom). nije ju htio uzeti iz moje ruke, ali ju je sam prihvatio i cugnuo si s vremena na vrijeme. slijedecu noc je gungula trajala pol sata, onu iza je prespavao kao i narednih nekoliko ! uslijedili su zubici i prehlada, pa se povremeno probudi malo zakmeka, ali mu prosapcem da sam tu, i ja i tata i da spavamo, drzimo se za ruku (krevetic je spojen s nasim krevetom) neko vrijeme i lijepo nastavi spavati. jos nismo sasvim uspjesni, ali vidim da smo na dobrom putu i zadovoljna sam.

  33. #83

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    146

    Početno

    Maruška spavala do prije neki dan uz samo dva buđenja. Počela se buditi svaka 2 sata, s jednim dugim periodom igre od 1 do tri sata ujutro. UUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUHHHHH!!!!!

  34. #84

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Vz
    Postovi
    104

    Početno

    Malo sam zbunjena. Bebe mlađe od 3 mjeseci znaći više ne trebaju noćni obrok?

    Ja sam ovu noć imala slično iskustvo. Maša je spavala i spavala od 20h pa je prošlo 2h, pa 3h... a ja sva puna mlijeka, sve mi vec curilo. Pa se otisla malo izdojit, pa opet čekam... Na kraju sam bila tolko u brigama, jer ona ima sad tek 2 mjeseca, pa nisam bila sigurna da li njoj ipak treba još taj noćni obrok. Činilo mi se prerano da prespava cjelu noć... Ili? Totalno sam zbunjena... Inace, na kraju sam ju nježno uzela oko 4 ujutro i dala joj papati - popapala si je zatvorenih očiju i polako - ali cjeli obrok. I dalje normalno spavala.

  35. #85
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Starija s 15 mj. Dan prije mi je rekla da više ne bi sisala i otad spava čitavu noć. Mlađa je sad godinu dana i njoj takve "besmislice" poput cijellonoćmog spavanja ne padaju na pamet!

  36. #86
    ive avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    182

    Početno

    Citiraj CountdownToMiracle prvotno napisa
    Malo sam zbunjena. Bebe mlađe od 3 mjeseci znaći više ne trebaju noćni obrok?

    Ja sam ovu noć imala slično iskustvo. Maša je spavala i spavala od 20h pa je prošlo 2h, pa 3h... a ja sva puna mlijeka, sve mi vec curilo. Pa se otisla malo izdojit, pa opet čekam... Na kraju sam bila tolko u brigama, jer ona ima sad tek 2 mjeseca, pa nisam bila sigurna da li njoj ipak treba još taj noćni obrok. Činilo mi se prerano da prespava cjelu noć... Ili? Totalno sam zbunjena... Inace, na kraju sam ju nježno uzela oko 4 ujutro i dala joj papati - popapala si je zatvorenih očiju i polako - ali cjeli obrok. I dalje normalno spavala.
    Moja cura spava od mjesec dana cijelu noć, dakle bez obroka. Sva tri prva mjeseca je dobila po kilogram.
    Nije mi padalo na pamet da ju budim da jede. Uživala sam u tome da smo se svi naspavali svaku noć. A njoj očito niš nije nedostajalo.

  37. #87

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    50

    Početno

    moj sin ima četiri mjeseca i do prije mjesec dana se budio jednom noću tj. zaspao bi oko 21 probudio se oko 1-2 u noći dojio 5 min i nastavio do 7. Bila sam tako sretna no sad mi se budi svaka 2 sata i doji. Pedijatrica mi je rekla da je uzrok vjerojatno to što mu je moje mlijeko nedovoljno i da mu dam jednu bočicu adaptiranog. No moje djete neće da pije to mlijeko jednostavno odbija bočicu,plače i sl. A ako je u bočici čaj pije normalno. Ne znam što da radim, mlijeka imam sve manje . :? Da počnem s dohranom? Hoće li to što promijeniti? :?

  38. #88
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    pedijatrica ti nije u pravu
    mnoga djeca koja su u početku prespavala noć kad rastu sve se više budi
    moja se od početka budila svaka 2-3 sata
    a dobivala je preko kilu mjesečno i tvoja pedica bi rekla da je moja mala bila gladna

    kako stojite s dobivanje težine?
    čemu čaj: što više čaja daješ to se sve manje tvojeg mlijeka proizvodi
    kako dojiš? - da li si forsirala kakav raspored npr. svaka 3 sata i sl?

    koliko pokakanih i popišanih pelena ima?

    proizvodnja mlijeka ti ide: što više sisa više će mlijeka biti, što je raspored između podoja kraći to će više mlijeka biti, što je više noćnih podoja (bar 1) to će više mlijeka biti
    npr. ako beba traži sisati svaka 2.5 sati, proizvodnja će biti takva da se sise prepunu za 3 sata, a ako beba smanji razmak na 1,5 sat, sise će ubrzati proizvodnju tako da se sise prepunu za 2 sata ....
    to ti je promjenjivo

    ako popije 150ml čaja toliko manje će mlijeka biti (nema bacanja)

  39. #89

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    50

    Početno

    Ne pije mi puno čaja . Dam mu najviše 100 ml na dan npr ako moram negdje izaći ili ako smo na nekom mjestu gdje mi je nezgodno dojiti. U mjesec i pol je dobio 700 grama. Po mome on jako dobro napreduje, rodio se s 3 kg a s 3,5 mjeseca je imao 6,2 kg. Ne znam što mi je činiti po pitanju spavanja . Tu je još problem mog gubitka težine od kad dojim Rodila sam s 68 kg a sad imam 52-51 kg a visoka sam 172 . Jednostavno gubim kile koliko god jela, jako me iscrpljuje dojenje ( a on tako obožava sisu) jako mi je bitno da se naspavam pa ne znam što mi je činiti. Mislim da mi je pedijatrica to savjetovala možda i radi mog zdravlja?? Neki savjet :? :/

  40. #90
    tibica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,124

    Početno

    Da li beba spava s vama u krevetu? Ako već želi toliko papati lakše ti je da je kraj tebe da se ne moraš ustajati svaka 2 sata i obaviš to dojenje u polusnu.
    Nemoj bebu varati s čajem. Radije nađi neko mjesto gdje ćeš ju na miru podojiti nego da ti popije 100 ml čaja (to je po mom mišljenju puuuno čaja). Nemoj se bojati dojiti u javnosti (kome smeta neka ne gleda).
    Sretno

  41. #91
    ive avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    182

    Početno

    luce, nemam savjet, ali nisi jedina s problemom kila. I ja dojim sad već preko 9 mjeseci. I prije poroda i trudnoće sam bila mršava, ali sad sam definitivno kostur. Dojenje izvlači sve iz mene. Meni beba spava cijelu noć ali ja sam do kraja dana sva krepana. nadam se da kad jednom prestanem dojit, da će mi se vratiti snaga i koja kilica.

  42. #92

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    50

    Početno

    spava s menom u krevetu jer se pre često budi. Valjda će biti bolje čekat ćemo samo nam to preostaje( ako se ja ne istopim)

  43. #93
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    evo mene s problemom viška kila, nego šta jedete kad gubite toliko kila, mislim, za proizvodnju mlijeka tijelo potroši cca 1000 cal i za toliko treba pojačati obroke
    niste valjda na onim "dijettama" tj. prehranama za dojilje:
    ne smiš ovo, ono .. ostaje ti kruh i voda
    ne ozbiljno, jedete li kaloričniju hranu?

  44. #94
    ive avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    182

    Početno

    Ja jedem istu hranu kao i uvijek. Mislim da normalno jedem. :/
    jedem kad sam gladna i što god mi se jede. Šopat se ne mogu kad nisam gladna. Jedino još nisam probala da se isključivo pucam sa špekom ili krvavicama. Dapače ja jedem više od MM-a, a on se bori s viškom kila.
    Nije mi problem (samo) to što izgledam kao vješalica, nego to što se osjećam iscrpljeno.

  45. #95
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    jel ti fali željeza?
    anemija ti tako djeluje
    magnezij? on podiže snagu

    jel tko može bebača pričuvati preko dana da i onda ospavaš koji sat?

  46. #96
    ive avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    182

    Početno

    Je, i ja sam se nadala da mi se željezo još od trudnoće nije popravilo, pa sam na početku tomu prepisivala. O'šla ja na pretragu - željezo - 20! :shock:
    Milsim drago je meni zbog toga, ali...

    Mala bude bez obzira cca sat na dan kod none (ispod nas živi), a i tata je popodne isto cca sat s njom. Imam pomoć i mala sad zbilja nije toliko zahtjevna, zato mi i nije jasno zašto sam ponekad (nije baš svaki dan) taaako umorna.

    Ali i te moje kile (počet ću pisat koliko sam u gramima teška ) su vjerovatno problem, jer treba dijete nosat dobar dio dana, a kad malo razmislim, šta ju na meni može nosit? :/ Kosti i oko njih nešto, kao fol mišići.

  47. #97
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    ti si ko balerina : tanka i snažna

    u našem dojilačkom stažu je bilo dana (a nekad i dva tjedna) raznih krizica: em zubć, em cjepljenje, bolesti, neki strahovi ... kad bi se budila skoro svakih 30 min, ili bi po 2 sata sisala .... prebrodili smo, sad smo OK, iako se još budi noći (2-3x) , i radim, nekako se tijelo prilagodilo

    čekam da se prevede knjiga No-cry sleep solution pa da je primjenim
    ko čeka dočeka ..

  48. #98
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Prvi put je prespavao noć i probudio se u 8h 3mj. Ali to je bila jedna noć poslije je bilo svakako.
    A po pravo se prestao buditi po noći sa 19,5mj. I od tada stvarno spava super po cjele noći se ne budi.

  49. #99

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    8

    Početno spavanje

    nina je super beba koja je počela spavati bez buđenja s 10 dana,ja sam je pokušavala hraniti ali nije htjela otvoriti usta.evo sada ima pet mj. i još spava od 9 do 7

  50. #100
    devet_mjeseci avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    679

    Početno

    Još nije, a imam dojam da ni neće... A upravo sam bolesna i trese me temperatura, ali mali sisavac se ne skida. Svako malo ili prdeška ili traži cicu... Tako bih rado spavala...

Stranica 2 od 7 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •