Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: mama debeljuca

  1. #1
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno mama debeljuca

    Drage žene ako me neko poznaje tako prije sam bila dominik ali sam se sad ovako registirrala jer nikako nije išlo preko starog - nisam dugo bila. Uz vašu podršku pogotovo moje vedrane preko tel. za dojenje ja sam napravila dvije predstave domink ima skoro 13 mjeseci i još cica na veliko, ali sad sam opet naišla na krizu. Mi bismo naime voljeli još koju bebicu , ali j ja se ne dam dok ne skinem desetak minimalno kila jer sam sad ogromna i bojim se da bi nakon još jedne trudnoće bila gotova sa sto kila. Bila sam i kod dr i rekli su mi da se ni ne trudim smršaviti dok dojim. Ja bih ga dojila koliko hoće, a opet kile ne idu dolje i ne osjećam se baš dobro sa 77 kila na 165cm. Ako netko ima neko slično a uspješno iskustvo .... I da pročitala sa tu da ste imele neke pauze od par dana u dojenju- kako je to moguće i kada? Veliki :D pozdrrav svima

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    bok
    ti koji su ti rekli da se ne trudis mrsaviti dok dojis vjerojatno nisu tako mislili. Nije tocno da ne mozes mrsaviti dok dojis, dapace, dojenje je odlicno za mrsavljenje (vidim po sebi, ne trudim se previse a ide mi - ne jako ludo i brzo ali dugo je trebalo da to natucem, pa cu se nacekati...). Oni su vjerojatno mislili da ne smijes poduzimati drasticne dijete ili gladovati i sl. Steta da je vec proslo 13 mjeseci a da jos nisi uspjela smrsaviti. Znaci da je jako vazno da promijenis svoje prehrambene navike. Procitaj nekoliko knjiga tipa jedem dakle mrsavim, ili onu o Zoni i sl, pocni (za pocetak umjereno pa sve vise) se baviti aerobicom ili vozi bicikl (nemoj vani po ovim temperaturama, ali mozes sobni npr) i da vidis vitkosti

    Sretno!

  3. #3
    ivarica

    Početno

    hi, pikula.
    i ja sam imala 76 kila na 160isitno kad je ivar bio dominikove dobi, sad imam 20 manje, pa se javljam da te utjesim
    kile su mi duugo stajale, mama mi je rekla da se njoj cini da su se vec ucementirale i da nema vise dolje, a onda su se pocele topiti, a ako me pitas recept - nemam ga
    umjereno mrsaviti dok dojis je naravno ok, do 1,5 kilogram mjesecno.
    a imas i ovu opciju - dodi na rodinu tombolu u king crossu, 7.12. mozda ti se posreci pa dobijes nagradu - tretman za mrsavljenje

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Gothenborg-Sweden
    Postovi
    559

    Početno

    evo jos jedne sta je u ratu sa kilima :D :D :D :D :D
    ja ti mogu samo rec da ja osobno ne trpin djete i glad pa tako one djete na bazi praska sa vodom ili ixzgladnjelosti nisu za mene jer sam onda opasna za okolicu. o tabletama necu ni pisat osim da je to nacin mrsavljenja za naivne.
    ja sam rodila prije 3 ipo miseca i dojim sta znaci da moram dobro jesti jer se posli svakog dojenja osjecam izcrpljeno i potrebna mi je kako snaga tako i kondicija pa je zato za dojilje najveca nepromisljenost iz mrsavit i izgladnjivat jer samos ebi cini gore.
    ja sam se prije 5 sedmica uclanila u "cuvare tezine" gdje se uci pravilnoj ishrani i kao dojilja moram puno vise jesti ako zelim smrsavit. presita sam cilo vrime a skinila sam 3 ipo kile. svaki cetvrtak se tamo i vazem.
    ne znam jel to ima i u hrvatskoj a ako i nema nema veze jer imas kompjuter a ja cu ti dat stranicu po kojoj mozes i ti naucit i na kojoj ima dosta recepti.
    ja sam prominila nacin prehrane i sad obavezno jedem svaka 3 sata tako da ne dolazim u napast za sendvic ili slatkise, popijem 3 l vode, jedem voca i povrca koliko ocu,imam preko 30 poena za pojist dnevno sta je puno a kilogrami se tope.
    2 puta sedmicno idem na stazu od 5 km (ispustim dusu) ali bar neka aktivnost. sad ce snizenja po butigama pa ce se kilometraza poduplat :D

    ja ti mogu savjetovat da ucinis to da obavezno po sata treniras doma ili se setas, zapisujes sve sta jedes i u koliko sati pa da poslije vidis koliki ti je razmak izmedju dva obroka, jedi obavezno 3 obroka i 2 medjuobroka, povrce uz svaki rucak i veceru, kuhani krompir umisto przenog,obavezno 3 l tekucine i mjeri se na vagu jednom sedmicno pa ces vidit rezultate.
    evo ti i pomoc preko ove web stranice:

    http://www.weightwatchers.co.uk/index.aspx

    i aj obraduj nas sa prvim gramima sta ih izgubis. :wink: sretno!!!!

  5. #5
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    ja ne znam za druge, ali mogu reci za sebe, meni je dojenje pomoglo u vracanju na predtrudnicku tezinu, , ili mogu tocnije reci, nisam dugo bila ovako mrsava kao sada dok dojim....
    vidis, ako prestanem dojit mogla bise i zdebljat :D

  6. #6
    LedinaMama

    Početno

    Meni pomaze mnogo vode, mnogo voca i povrca, vise cjelovitih zitarica, a manje praznih secera, vise leso, a manje przena hrana - sveukupno bolja i zdravija prehrana.

    Kile odlaze jaaaaaako tesko, ali odlaze. Zadnjih 8 mjeseci smrsavila sam 4 kg. Jos 5 i bit cu super!

    Prije sam se samo debljala, bez obzira na dojenje. Sada me povremeno zeznu djecji rodjendani i svekrvini kolaci, ali trudim se i dalje.

    A za ove sto mrsave od dojenja: grrrrrrrrrrrrrrrrr :D

  7. #7
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Ja potpisujem Zrinku u potpunosti.

    Zapravo ja još dojim upravo iz sebičnih razloga da se ne udebljam. :wink:

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na lopti
    Postovi
    10

    Početno

    Ja ti nemam nikakav pametan savjet za dati. Samo ti zelim reci da i ja muku mucim s potpuno istim problemom.

    Jos uvijek i jedino nosim trudnicku garedrobu :?

  9. #9
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Moja je sestra bila šećeraš u trudnoći i unatoč dugom dojenju kile nisu išle dole kako je ona htjela. Pročaitala je knjigu Jedem, dakle mršavim, odlučila se pridržavati savjeta iz nje ( ne radi se o dijeti, nego promjeni prehrambenih navika ) i uz dojenje je uspjela prilično smršavjeti! I ja se isto slažem s tim: dojilja ne treba ići na neke morbidne dijete, ali možda porazmisliti o svakodnevnom stilu prehrane: tipa: ne bijelom brašnu, šećeru, riži i sličnim forama za što se pouzdano zna da su štetni ( ja nisam baš neporočna po tom pitanju 8) ).
    I, ubr. za Zonu sam neki dan čitala da spada u štetne pristupe prehrani!

  10. #10
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Hvala svima koliko vas ima. Sigurno će neki od savjeta upaliti.I ja još nosim trudničku odjeću, ali eto upisala sam se na pilates((istina da i ja imam grrrr faze tamo na curetke u tajcama, ali uglavnom ima pozitivan efekt) i stvarno se znojim tri put tjedno, ne večeram , ako umirem od gladi popijem čašu mljeka i pazim da jedem zdravo. Dršte fige i dalje.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •