Stranica 2 od 6 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 292

Tema: sluzni cep

  1. #51
    limunada avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    460

    Početno

    Meni je izašao prije skoro 3 tjedna, pa još ništa.
    Termin mi je za 3 dana, otvorena (prije 4 dana na pregledu) 3,5 cm.
    Već laganini ispaljujem na živce od iščekivanja, ali još ništa.

  2. #52

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    budi sretna da je tako, i da te nisu ostavili na tom pregledu da "malo ubrzaju" stvar. Ovako si prespavala 1/3 poroda, a kad iskusiš one zadnje trudove znati ćeš na što mislim.

  3. #53

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    361

    Početno

    Citiraj limunada prvotno napisa
    Meni je izašao prije skoro 3 tjedna, pa još ništa.
    Termin mi je za 3 dana, otvorena (prije 4 dana na pregledu) 3,5 cm.
    Već laganini ispaljujem na živce od iščekivanja, ali još ništa.
    Meni sluzni čep curka već šest dana, a termin mi je bio prije 9 dana. Otvorena za prst. Kaj misliš kak je meni?

  4. #54
    limunada avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    460

    Početno

    Citiraj TinnaZ prvotno napisa
    budi sretna da je tako, i da te nisu ostavili na tom pregledu da "malo ubrzaju" stvar. Ovako si prespavala 1/3 poroda, a kad iskusiš one zadnje trudove znati ćeš na što mislim.
    Već sam to sve jednom prošla, ali puno brže i jednostavnije. Ovo mi je druga trudnoća, i totalno drukčija (čitaj: teža) od prve. :/
    A što se tiče trudova, imam ih svaki dan već danima, ali nisu još oni pravi. A da su neugodni, to svakako jesu. Non-stop me nešto boli. Zato mi je dosta svega.

  5. #55
    limunada avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    460

    Početno

    Citiraj Fana prvotno napisa
    Citiraj limunada prvotno napisa
    Meni je izašao prije skoro 3 tjedna, pa još ništa.
    Termin mi je za 3 dana, otvorena (prije 4 dana na pregledu) 3,5 cm.
    Već laganini ispaljujem na živce od iščekivanja, ali još ništa.
    Meni sluzni čep curka već šest dana, a termin mi je bio prije 9 dana. Otvorena za prst. Kaj misliš kak je meni?
    Mogu misliti, i ja se najviše bojim da ću prenijeti. A kad se samo sjetim da sam morala mirovati, jer mi je prijetio prijevremeni porod...
    Je l` te sad naručuju svaka 2 dana na pregled?

  6. #56

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    640

    Početno

    uf.. ja u prvoj trudnoci imala 3-4 amnioskopije prije poroda, odnosno prije nego mi je poceo curiti vodenjak, voda iscurila, trudova nije bilo, pa sam dobila drip i rodila!
    Taj cep nisam vidjela kad je izasao niti da li je izasao.. bila sam dosta rano otvorena, prije poroda sigurno tjedn - tjedan i pol 4cm otvorena i tako sam setala okolo i isla svaki 2-3 dan na amnio..

    Sada evo termin 22.4. otvorena vec 10-tak dana 2cm, moram mirovati , kaze dr. latentna faza poroda je pocela, dobila sam terapiju i mirovanje i kontrola mi je 28.3. ! Uputnicu dobila...

    I ja isto analiziram iscjedak ali ne kuzim nista razlicito... uvijek jednak (bjelkast rjedji, povremeno malo gusci, a zna se desiti i da ga nema.. ), nema neke razlike od prije npr. 2mj. osim sto mi je sad oskudniji tj. ima manje iscjedka :?
    Cakam da nesto nadjem druge boje ili konzistencije ili kolicine ali nista :/

    Trbuh mi je jako nisko (glavica je na zdjelicnim kostima vec skoro pa 2.5mj.), tako da mi je tezak trbuh, kicma me boli ako duze stojim/hodam, ma bas sam sva u nekom 'iscekivanju' jer sam skuzila ginica da to moze svaki cas.. :?

    ma neznam... i dalje cu pratiti taj iscjedak!
    A, da li postoji mogucnost da taj cep jednostavno ne postoji
    Mislim u orvoj trudnoci ga nisam skuzila, pa eto sad ne nalazim nista, pa mozda pitam bedastoce ali eto..

  7. #57

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    5

    Početno

    meni je jučer ispalo nešto poput šmrklja ,cijelu noć nisam spavala od bolova a doduše jučer mi je bi termin.Danas se nije pojavio iako mi je ovo treća teudnoća i s razlikom u 9god. pa isto kao kreten stalno gledam u gaće.....jedva ćekam jer ovo je neizdrživo :? a danas niš od bolova [/img]

  8. #58

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    5

    Početno

    meni je jučer ispalo nešto poput šmrklja ,cijelu noć nisam spavala od bolova a doduše jučer mi je bi termin.Danas se nije pojavio iako mi je ovo treća teudnoća i s razlikom u 9god. pa isto kao kreten stalno gledam u gaće.....jedva ćekam jer ovo je neizdrživo :? a danas niš od bolova [/img]

  9. #59

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    147

    Početno

    Uf. Termin mi je sutra, na pregledu u srijedu sam bila 2 cm otvorena i dr. je rekla da se bebica fino nabila glavicom skroz nisko dolje i da mi je nalaz 'zreli' (što god to značilo) - radila je amnioskopiju pa valjda nešto u vezi s tim. Čak je komentirala i da bebica ima crnu kosicu

    Kako me već tjedan dana svi maltretiraju telefonskim pozivima i pitanjem 'Jel krenulo?' (neki primjerci i nekoliko puta dnevno), već lagano ispaljujem na živce, a još nisam ni prekoračila termin! Neću ni zamišljat u kojem stanju ću bit ako opako prekoračim termin i ako me počnu naručivati na kontrolu svaka 2 dana...
    E sad, ono kaj mene zanima je može li to curkanje sluznog čepa zapravo nalikovati ne posebno obilnom smećkastom iscjetku - naime, prvo sam mislila da je sukrvica od amnioskopije (na što su me upozorili da bi mi se moglo pojaviti), ali kako traje već treći dan, počinjem gajiti nade da je krenulo i da bi moja curica uskoro mogla krenuti van... :D

    Dakle, curke, jel kod ikoje od vas to izgledalo ko lagani smeđi iscjedak koji traje par dana?

  10. #60

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    107

    Početno

    Ja još nisam ni blizu termina,još nekih 20-setak dana ali svejedno kao sumanuta svako malo promatram iscjedak jer me anima već grozno bole leđa i imala sam već jednu lažnu uzbunu a donji trbušni mišići me raskidaju.I ja bih vam bila zahvalna da mi opišete kako izgleda kad curi sluzni čep jer iako mi je ovo druga trodnoća sa tim nemam nikakvog iskustva... :/

  11. #61
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Čep mi je ispao na prvom i trećem porodu,u drugom nije.Prvi put izašao je ujutro a rodila sam u 9 navečer.U trećem ispao isto ujutro a rodila sam u 6 popodne

  12. #62

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    83

    Početno

    Blackie ja sam imala već 6 (!!!) amnioskopija i nakon prve dvije imala sam taj smeđi isjedak i ponadala sam se, onda su me dr-i razuvjerili i rekli da je čep sluz pomiješana sa sukrvicom i da on sam po sebi ništa ne znači, jer od ispadanja čepa do poroda može proć i više od deset dana. Ja ti iskreno želim da je kod tebe to u pitanju, kod mene nije bilo. Već bi i vrag izašao nakon toliko pregleda i amnioskopija, samo se moj bebač neda

  13. #63

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    147

    Početno

    Nina_ri, čini mi se da će se i ova moja bebačica pokazati ko svojeglavo stvorenje... Najgore od svega mi je što su mi još na pregledu u 38. tjednu rekli da sam se počela otvarati i da bi porod mogao biti prije termina (štoviše, samo što nije!) čemu sam se iskreno poveselila jer mi se prenošenje činilo ko noćna mora. I evo me tri tjedna poslije još uvijek 2u1. A tek ovi bolnički pregledi s višesatnim čekanjem, a traju brat bratu 30 sekundi... :/

    Termin je stigao, a kad ono - ni čepa, ni trudova, samo opake kontrakcije svaku večer (i svaki put pomislim: 'Opa! Krenulo je!' - al njet, niš od toga) i bebica koja se uopće ne smiruje već se meškolji i lupa ko velika. I btw, ja sam odradila već 4 bolnička pregleda i 2 amnioskopije - valjda idemo vašim stopama

  14. #64

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    83

    Početno

    Drži se, nadam se da ipak nećeš mojim stopama, ja kontrakcije imam dva tjedna, rastur od bolova u kičmi i zdjelici već desetak dana...sluzavi iscjedak 2 tjedna i živce na nuli već danima. Otvorena 4 cm. Ako ne prije, valjda će ih pun mjesec u nedjelju istjerat. Kod mene je identična situacija bila u prvoj trudnoći, deset dana iza termina-pun mjesec i rodila se moja E. (Nakon 100 pregleda i 4 amnioskopije)

  15. #65

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    147

    Početno

    Khm, ja bih ipak rado preskočila nedjelju - to je 20.04., za što sam slučajno doznala da je Hitlerov rođendan

    Kako god bilo, želim ti što skoriji i što ljepši porod!

  16. #66
    thora avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb-dugo selo
    Postovi
    245

    Početno

    Meni ispao sluzavi čep jučer na kontroli i to mi je i bio termin,ali još za sada ništa.

  17. #67
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    ispao s prvim laganim trudovima, ujutro oko 4. Rodila u 10 navečer.

  18. #68

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    83

    Početno

    Sva sreća izbjegla sam Hitlerov rođendan i rodila dan prije. A ujutro mi je ispao sluzni čep i prepoznala sam ga itekako. Došla u rodilište u 16h )s nečim što nisam bila sigurna jesu li uopće trudovi) i rodila u 17:03; MM jedva stigao obući zaštitno odijelo...

  19. #69

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    147

    Početno

    Nina_ri, čestitke od srca!!
    I mislila sam da si rodila, obzirom da se tu više nisi javljala.

    Mi smo još u komadu, ova moja curka se ne da i gotovo, čak su me već htjeli spičit na inducirani (valjda da im ne radim gužvu u trudničkoj ambulanti) al sam se izborila da nas puste još koji dan... Danas mi je cijeli dan bila pritajena, malo se i lijeno pomicala, da bi me sad pred sat vremena počela mlatit svim udovima. Ne znam, valjda će krenuti prema izlazu uskoro...

  20. #70

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    83

    Početno

    Hvala!

    Sad će ona, ne daj se na indukciju, ni ja se nisam dala, pa evo vidiš - ispalo je savršeno!! Sretno!!

  21. #71
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj Nina_ri prvotno napisa
    Sva sreća izbjegla sam Hitlerov rođendan i rodila dan prije. A ujutro mi je ispao sluzni čep i prepoznala sam ga itekako. Došla u rodilište u 16h )s nečim što nisam bila sigurna jesu li uopće trudovi) i rodila u 17:03; MM jedva stigao obući zaštitno odijelo...
    ja nisam izbjegla rodjendan druga Tita, nije mi krivo

  22. #72
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj Nina_ri prvotno napisa
    Sva sreća izbjegla sam Hitlerov rođendan i rodila dan prije. A ujutro mi je ispao sluzni čep i prepoznala sam ga itekako. Došla u rodilište u 16h )s nečim što nisam bila sigurna jesu li uopće trudovi) i rodila u 17:03; MM jedva stigao obući zaštitno odijelo...
    ja nisam izbjegla rodjendan druga Tita, nije mi krivo

  23. #73
    sanjaneo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    297

    Početno

    pošto mi je termin za 10-tak dana a ja prvi put trudna puna sam strahova i nedoumica. naime, sad sam došla s pregleda i dr je rekao da sam otvorena 2 cm. na nalazu piše i 1 cm i 2 cm (pretpostavljam da se radi o unutarnjem i vanjskom ušću).

    e sad me zanima sljedeće:
    1. ako sam se otvorila kamo je nestao sluzni čep (nije li trebao ispasti)?
    2. imam već par dana sluzavi iscjedak (ali nema krvi, nije smeđe), da le je to čep?
    3. znači li otvaranje skori porod ili mogu tako još tjednima?

    danas sam 38+4

    molim odgovor

  24. #74
    diva7 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Vinkovci
    Postovi
    159

    Početno

    sluzni čep može polako ispadati...prvo krene samo sluzavo bijelo, a kasnije prošarano žilicama (kao krv)...barem je kod mene tako bilo. Nakon 2 dana sam išla roditi. A što se tiče otvaranja, ja sam bila otvorena od 7 mjeseca i rodila u 37 tjednu. sretno!

  25. #75
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Ja danas s nevjericom osjetila na gaćicama sluzavi, ne baš čep, ali u svakom slučaju barem - čepić

    Sutra tek ulazim u 33. tjedan i baš me zanima kaj će mi doc na pregledu prekosutra komentirati. Možda, možda mi se bog r'n'r smilovao i odlučio mi omekšati instalacije ovaj put, tak da se ne patim na ovom porodu onako dugo kao na prošlom :D

  26. #76
    agata avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Kras, o.Krk
    Postovi
    298

    Početno

    Navečer oko 10h mi je pao čep, u 3 ujutro pukla voda...

  27. #77

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    14

    Početno cep

    sinoc oko 3 mi je ispao sluzni cep, a kako znam da je to to pa jednostavno nikad mi se nista slicno gumenasto i veoma razlicito od bijelog pranja nije pojavilo. ali nimalo nije krvavo niti rozo vec zuto ka blago svijetloj zelenoj boji. nakon toga do jutra sam osjecala kao menstrualne bolove ili malo jace, zaspala i nakon toga nista. evo me jos sam tu nisam isla doktoru osjecam bebu bez problema i cekam hoce li me opet zaboljeti. sta mislite da li moram doktoru na pregled :?

  28. #78
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Mislim da ne moraš što se tiče samog sluznog čepa, mada mi je ta zelena boja malo čudna.

    Inače, meni je ispadao 3 tjedna u raznim bojama i varijantama, a još sam bila i otvorena 3cm. Na kraju mi puknuo vodenjak i opet nisam odmah otišla nego sam doma čekala trudove i krenula u bolnicu kad su došli na 2, 3minute, a to je bilo 5sati nakon puknuća vodenjaka.

  29. #79
    ljerka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    mali zemljani gradić
    Postovi
    308

    Početno

    Sluzni čep (koji je bio krvav) ispao ujutro u 4 h, rodila navečer u 22h.

  30. #80

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    363

    Početno

    dali je moguće da je sluzni čep još tu iako sam 3 prsta otvorena ili je on morao ispasti kad sam se počela otvarati?

  31. #81

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    117

    Početno

    Citiraj Nina20 prvotno napisa
    dali je moguće da je sluzni čep još tu iako sam 3 prsta otvorena ili je on morao ispasti kad sam se počela otvarati?
    mene to isto zanima! da li on uvjek ispadne prije ili nekd izleti s pucanjem vodenjaka???

  32. #82

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Blizu Velike Gorice
    Postovi
    83

    Početno

    Meni je ispao par minuta nakon pucanja vodenjaka,i ne lici na cep,znam da se tako kaze,zato sve one koje ocekujete cep,doslovno,kao i ja(prvorotkinja)to izgleda kao oooogromna kolicina sluzi,tako da vam to nemoze promaknuti.
    Tako je bar meni bilo!

  33. #83

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    52

    Početno

    Meni je danas ispao sluzavi čep-tačnije poveća količina tvrdog roza silikona
    Prenijela sam nekoliko dana i imam lažne trudove s vremena na vrijeme i jedva čekam da rodim!
    Prvog sam sina prenijela 6 dana, na kraju je imao sve znake prenešenosti, plodna voda je bila zelena i danas sam zahvalna što su me inducirali...iako sam sad malo nervozna da se ne bi šta zakompliciralo.

  34. #84

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    849

    Početno

    3 dana nakon čepa je počeo porod..uglavnom, par puta sam zamjenila čep za ono što je bila obična sluz..čepa ima puno i bilo je krvi u njemu...nemreš ga promašiti ni da hoćeš

  35. #85

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    34

    Početno

    Citiraj lore prvotno napisa
    3 dana nakon čepa je počeo porod..uglavnom, par puta sam zamjenila čep za ono što je bila obična sluz..čepa ima puno i bilo je krvi u njemu...nemreš ga promašiti ni da hoćeš
    živa istina i ja se slažem....s prvim mi je sluzavi čep izašao 2 i pol tjedna prije poroda...bio je pun krvi, uspaničarila sam se i otišla u bolnicu gdje me doktor htio poroditi uz malo dripa ali srećom babica nije dopustila jer još ništa nije bilo zrelo za porod.
    2 i pol tjedna poslje rodila sam sa svojim trudovima na termin i sve je bilo ok

  36. #86

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    193

    Početno Odlazak mukusa i spolni odnosi u kasnijoj trudnoći

    Da ne otvaram novu temu...

    S obzirom na to da sjeme sadrži prostaglandin koji omekšava cerviks,
    može li odnosima kasnije u trudnoći doći do ranijeg otvaranja i odlaska sluznog čepa?

    Možete li to povezati s vašim iskustvima?

  37. #87

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    34

    Početno Re: Odlazak mukusa i spolni odnosi u kasnijoj trudnoći

    Citiraj aro32 prvotno napisa
    Da ne otvaram novu temu...

    S obzirom na to da sjeme sadrži prostaglandin koji omekšava cerviks,
    može li odnosima kasnije u trudnoći doći do ranijeg otvaranja i odlaska sluznog čepa?

    Možete li to povezati s vašim iskustvima?
    čula sam to od drugih žena koje su se počele otvarat i kojima je čep otišao dosta rano i naravno usljedio je prijevremeni porod samo u mom slučaju to nije baš tako.....

    u prvoj trudnoći seksali smo se do kraja i tek s 8 mj počela sam se otvarati, a 2,5 tj prije poroda otišao mi je sluzavi čep......rodila sam na termin :D :D

    u drugoj trudnoći isto smo se do samog kraja seksali i sve je bilo ok.....čep uopće nisam vidjela da je otišao i do samog poroda nisam bila otvorena.... prenjela sam 6 dana iza termina i rodila na drip.....

  38. #88
    L&L0809 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,190

    Početno Re: Odlazak mukusa i spolni odnosi u kasnijoj trudnoći

    Citiraj aro32 prvotno napisa
    Da ne otvaram novu temu...

    S obzirom na to da sjeme sadrži prostaglandin koji omekšava cerviks,
    može li odnosima kasnije u trudnoći doći do ranijeg otvaranja i odlaska sluznog čepa?

    Možete li to povezati s vašim iskustvima?
    ni u mom slucaju sex nije ubrzao otvaranje (iako tko moze sa sigurnoscu reci). kako sam citala da prvorotke najcesce prenesu, tako sam ja zadnja 2tj prije termina hodala gore-dolje po stepenicama, skakutala po lopti, seksala se svaki dan (uglavnom, radila sve sto kao potice otvaranje), ali sam 5 dana prije termina jos uvijek bila skroz zatvorena. no, za 4 dana - porod - tako da sam rodila tocno u termin (39+6). tko zna, mozda da nisam sve to radila bi prenijela 2tj, tako da mozda zbilja sex potice ranije otavranje :? i btw. cep mi je otisao 2 sata prije pocetka trudova i 9 sati prije poroda.

  39. #89

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    849

    Početno

    ma kakvi,nista od tih stvari ne djeluje na pocetak poroda..dokazano..ja sam 2 tjedna prije poroda radila cuda, prala prozore, ribala pod, hodala veliki krug oko jaruna svakodnevno, skakala po lopti...ma mozes misliti..beba ide van kad ona zamisli tako da lijepo odmarajte i uzivajte...a osim toga meni je na kraju bilo drago sto sam rodila tocno u terminu (na ultr. su mi rekli da ce beba biti preko 4 kile, na kraju je bila 3300..svim mojim frendicama su isto pogrijesili) i stvarno mi je drago da je u ta dva tjedna trudnoce nakupila jos te gramice...

  40. #90
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Jesam li ja dobro shvatila da je velikoj većini cura ispao sluzni čep prije trudova i poroda pa mi je ujedno znak da se porod bliži? znači mogu očekivat njegovo ispadanje.

    nisam znala da tolikom broju žena on ispadne, nisam mislila da se većini žena upravo tako događa?! ako bude tako - super, voljela bih imat neke naznake,al zasad sam zacementirana ušla danas u 39 tj.

  41. #91
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Mislim da je to jako individualno,nekom ispadne tek u porodu.
    Tj. kad trudovi opako krenu.
    Moja susjeda drugorotka je cijelu noć imala bolove u leđima pa je mislila da je od kičme.Čep ispao ujutro.Tako je skužila da rađa.Rodila je sat i pol nakon toga.

  42. #92
    the enchantress avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    767

    Početno

    I ja sam očekivala neki veliki kabum oko tog čepa, no evo, meni polako već ide tjedan i pol, mic po mic u većem ili manjem obimu, prošaran je krvlju i jednom mi je ostao na ruci pri tuširanju - bljak! Kao neki puž. Baš me iznenadio!

  43. #93
    jkitanov avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    536

    Početno

    jel neko vidio moju rodu u blizini? meni čep curka tjedan dana, imam stezanja bez nekih jakih bolova cijeli tj, a od poroda ni p. 39+1. moj muški 4100 pa me strah ako potraje kako ga izgurati van. drzite mi palceve da sto prije krene. nestrpljiva sam da ga napokon zagrlim.

  44. #94
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa
    Jesam li ja dobro shvatila da je velikoj većini cura ispao sluzni čep prije trudova i poroda pa mi je ujedno znak da se porod bliži? znači mogu očekivat njegovo ispadanje.

    nisam znala da tolikom broju žena on ispadne, nisam mislila da se većini žena upravo tako događa?! ako bude tako - super, voljela bih imat neke naznake,al zasad sam zacementirana ušla danas u 39 tj.
    evo malo novina kod mene, sinoć se odlučih malo opipat dole da vidim kako to sad izgleda (bio mi je jučer termin) kad ono izvadim prst a na njemu duga žućkasta sluz kao ispruženi puž (onaj ljigi migi dio), jutros pomalo curika po dn. ulošku žućkasto, mislim da bi to moglo biti to. Nije bilo sukrvice, idem danas na kontrolu pa javim.

    Btw uopće nisam nervozna što sam prekoračila termin jer moja curka najbolje zna kad joj je vrjieme za ići van a mislim da upravo nervoza još više odugovlači početak poroda.

    Ne trebam ni spominjat da me svi zovu i pitaju al ja se ne dam samo s osmjehom kažem zna beba kad je njeno vrijeme.

  45. #95
    vindira avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    Ludbreg - centar svijeta
    Postovi
    544

    Početno

    A dajte mi recite,kad vam je taj čep ispadao jeste odmah išle doktoru ili ste čekale trudove? To me zanima jer ja još ne osjećam nikakve trudove,otvorena sam za 1 prst,danas bila na kontroli plodna voda je malo mliječna,a gin,mi je rekla da u slučaju da počnu trudovi,pukner vodenjak ili počnem krvariti,pravac rodilište.A kad sam došla doma na wc papiru je bilo malo sluzi s još manje smečkaste boje,al poslije ništa,opet bijelo.Zato sam zbunjena pa me zanima ako mi počne curiti čep dal da idem u rodilište ili ne?

  46. #96
    vindira avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    Ludbreg - centar svijeta
    Postovi
    544

    Početno

    Kako sam smotana,htjela sam pitati dal je ta malo smeđ.sluz možda bila zbog pregleda pošto je više nema i još sam htjela nadodati da od jučer imam neki tupi i neugodan pritisak u zdjelici i nisko u leđima ko da imam tvrđu stolicu.Je li i to neka naznaka dabi moglo početi ili se to samo beba ugnježđava u zdjelicu.Noću dok se okrećem iz boka na bok moram paziti kako ću jer imam osjećaj da će mi nešto popucati u njoj pa moram to obaviti jako lagano.

  47. #97
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    vindira, mislim da je ta sukrvica česta nakon vaginalnog pregleda u tako kasnoj trudnoći, bar tako meni svaki put naglase, da se ne iznenadim
    ako ti je ispao sluzni čep, ne moraš odmah u bolnicu, jer porod može početi tek za par dana
    tek ako ti pukne vodenjak moraš u bolnicu - a kako vidim, to nije teško skužiti, bude masa vode

    i ja imam taj osjećaj po noći dok se okrećem s boka na bok, ali kod mene ni p od poroda

  48. #98
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    sluzni cep moze iscuriti i 7 dana prije poroda. moje osobno misljenje je da je za odlazak u rodiliste uvijek bolje cekati da pocnu cesci trudovi. i kod pucanja vodenjaka imate dobrih 24 (ili vise) sata do pocetka trudova (za to vrijeme nije preporucljiv spolni odnos i kupanje u kadi, tusiranje moze).

    ako porod pocne pucanjem vodenjaka uputno je izbjegavati/odbiti vaginalne preglede radi opasnosti od infekcije.

  49. #99
    vindira avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    Ludbreg - centar svijeta
    Postovi
    544

    Početno

    Hvala,meni se baš neide u bolnicu pa da tamo čekam na milost.Znači čekam trudove.Što se tiče plodne vode,to znam da moram ako počne curit u bolnicu.Jedva čekam da konačno dođe i taj DD.

  50. #100
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    bolnicka je rutina, ako se pojavis s puknutim vodenjakom i bez trudova, intervenirati da se porod dovrsi u roku 12 sati (ili 24, a 12 ti "daju" da pocnu tvoji trudovi). ostala istrazivanja govore malo drugacije--pratili su se porodi u kojima su trudovi zapoceli i 48 sati nakon pucanja vodenjaka i nisu bili utvrdeni nikakvi problemi.

    ako vec odes u bolnicu cim ti pukne vodenjak (ako porod tako zapocne), imaj na umu ovo sto sam ti napisala i ono gore, da su bas vaginalni pregledi kad je vodenjak puknut najcesci uzroci infekcijama.

Stranica 2 od 6 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •