Stranica 4 od 6 PrviPrvi ... 23456 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 292

Tema: sluzni cep

  1. #151
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,581

    Početno

    Citiraj šniki prvotno napisa Vidi poruku
    slavonka jupiiiii....hvala ti na opisu.....baš detaljno i slikovito! Drž se draga....neka bude što lakše i što bezbolnije!!!
    i nama višerotkinjama je to isto slikovito, napose ako to nikad nismo ni vidjele

  2. #152

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    2

    Početno

    ja sam danas 38+0
    jučer mi je ispao komadić i danas isto.. želatnisto prozirno.. nema žilica ni krvi...

  3. #153
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    evo ja danas 38TT. vec dva dana pojacan iscjedak.i neki osjecaj-neznam, al svako malo idem provjeravat u gace stanje jer curka lagano al sam zbunjena, neznam ocu skužit ili ne. i neznam jeli to taj sluzni čep ili ne.pojma nemam.
    i evo pocela me boliti križa i sve ostalo kao najgori menzis.

  4. #154
    slavonka2 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Sv. Nedelja
    Postovi
    509

    Početno

    O skužiti ćeš, ne brini, jer ako je sluzni čep, on je dovoljno velik i kompaktan ( ne znam kako da se drugačije izrazim) tako da ćeš ga osjetiti na rubu rodnice kako izlazi. Znam da sam ja ponekad jakooooo slikovita , ali znam kako je bilo meni kada čitaš i tražiš a sve nešto šturo i u rukavicama.
    Možeš imati pojačan iscjedak što je normalno pred kraj trudnoće, a može ti i plodna voda lagano curkati.

    Eto... sretno i želim vam brz i lagan porod.

  5. #155
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    hvala. a eto,prva trudnoca,mlada pa neznam.strah me da ne skužim iako svi kažu da cu skužit.

  6. #156
    Tina84 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    122

    Početno

    Ne treba te biti strah. Ionako moraš čekat trudove
    Ili ako ti pukne vodenjak i počne curit voda, to ćeš skužit
    Meni je puko u 38TT. Pa sam morala odmah na inducirani, jer nisam imala trudove.
    Bolje je da ide sve lijepo prirodno po redu.
    Sretno!

  7. #157
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    upravo krv ide. neznam što je.ide,m na hitnu. a neznam jeli to sluzni čerp

  8. #158
    bfamily avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    694

    Početno

    javi se što je bilo. jesi li bila na pregledu pa ti je možda od toga? kakva krv, svježa ili?
    Držim fige da je sve ok

  9. #159
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    poslali me u bolnicu. bila sam danas na pregledu.sve je bilo super.nije bilo trudova.bila zatvorena.
    u bolnici na ctg bila, nakon toga me doktor pogleda vaginalno i isto krvi bilo i sluzi.kaže da sam uloživa.na ctg da iman lagane trudove ,al cudno da ih ne osicam.a mene boli kao da iman menzis. i to je to.pa nije zna bili me ostavia ipak u bolnici.onda se iša konzultirat sa kolegom.pa me vodia na uvz.sve ok sa bebom. a ja rekla da bi ja doma išla.pa reka da idem doma, al da ako bude krvi i bolova da obavezno dođem. da se vjerojatno otvaram,da je to to.

  10. #160
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    zadarmamica tako je meni bilo sa prvom bebom. Krv i bolovi poput menstruacije, tek kad su se bolovi pojačali, tj.kad sam dobila trudove sam otišla u bolnicu. Dr je rekao da pokažem uložak, bio je cijeli krvav, mene je bilo strah da nešto nije krenulo loše, a on je na to rekao da to nije ništa, da se otvaram. Sretno!
    Posljednje uređivanje od Sani1612 : 12.04.2011. at 08:43

  11. #161
    bfamily avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    694

    Početno

    zadarmamica drago mi je da je sve ok. čini se da će to kod tebe malo ranije, možda se i vidimo u rodilištu

  12. #162
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    mislila sma da sma spremna, al baš me panika strefila kad sam vidila krv.kao ja bila spremna i jedva cekala kad cu roditi,a onda kad je možda došao taj tren .........aaaaaaaaa noge mi se oduzele.

  13. #163
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Viidjeti češ da će biti sve super kada krene...joj kad se sjetim svojih poroda ja bi još!

  14. #164
    EvaMONA avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    681

    Početno

    sve je u glavi jer tijelo će ionako po defaultu odraditi svoje. na tebi je da dišeš, misliš na sebe i bebu i nikoga drugoga.
    sretno!

  15. #165

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    1

    Početno

    Malo sam tražila po forumu i nisam našla baš slučaj kao moj pa da i njega podijelim

    Točno u 39 tjednu rađen mi je pregled plodne vode i sve je bilo super samo što mi je nakon toga krv curila 2 dana a poslije toga sluzava sukrvica i stalno sam mislila kako to curi sluzavi čep al ovo jutro se ispostavilo da nije.. Danas mi je točno termin i prilikom jutarnjeg odlaska na wc na papiru je ostao taj famozni sluzavi čep.. Ne može ga se fulat ni da hoćete.. Točno onakav kako su opisivale curke - nalik na sluzavog puža žuto, crveno, smeđi - točno oblik čepa veličine kovanice od 5 kn.

    Kad izađe znat ćete da je to to... Eto sad još samo čekamo da krenu trudovi jer vidim kod nekih su uslijedili za dan, dva... Mene su još jučer pitali dal bi htijela ostati u bolnici i tamo čekat trudove il da mi ih oni ubrzaju jer sam već otvorena 3 prsta ali se nisam dala jer je sve ostalo ok... da me bezveze ne spiče na drip a još imam vremena dobit svoje trudove....

    uglavnom javim kad krenu trudovi pa da vidimo kolko je trebalo od ispadanja čepa... pozz svim trudnicama)

  16. #166
    partyka avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    178

    Početno

    Anakov, jako mudro od tebe, samo nastavi tako smireno i dalje i imat ćeš svoju bebicu uskoro u rukama

  17. #167

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    3

    Početno

    Evo da vam se i ja pridruzim. I mene je uvijek zanimao kako izgleda sluzni cep jer ga niti u jednoj od svoje tri trudnoce nisam vidjela.

  18. #168
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    i na kraju.. moj sluzni čep je na dan termina to jutro krenuo curiti.nije bilo nekog velikog komada. prvo lagani rozi trag, pa smeđi iscjedak. i to je to.

  19. #169
    redprincess avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    61

    Početno

    Citiraj sunny3 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo da vam se i ja pridruzim. I mene je uvijek zanimao kako izgleda sluzni cep jer ga niti u jednoj od svoje tri trudnoce nisam vidjela.
    Isto i kod mene, doduše samo jedna trudnoća je bila.

  20. #170
    Mingola avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    231

    Početno

    imam od jutros sukrvicu na ulosku, ali nemam trudova jos, voda nije pukla. danas sam 40+1. jucer sam bila na kontrolu a sutra sam ponovo narucena. prepostavljam da je to sluzni cep, a nisam ga nikad prije vidila jer sa sinom mi je puko vodenjak u noci.

  21. #171
    duma avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Naše Malo Misto
    Postovi
    374

    Početno

    Meni danas 40+2 ( po njihovom).Nemam NIŠTA :/ ni čepa, ni trudova...otvorena 1,5cm.CTG super, plodna voda isto.Sutra me žele na inducirani,pa sam sva ...brrrr jer ja NE BIH!!!Primjenjujem metodu MSL (muž, stepenice, lopta ) :D i nadam se promjenama..

  22. #172
    smedja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    863

    Početno

    Da najjednostavnije, pricekas bebu i odbijes indukciju

  23. #173
    Mingola avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    231

    Početno

    Citiraj smedja prvotno napisa Vidi poruku
    Da najjednostavnije, pricekas bebu i odbijes indukciju
    pa da, zasto indukcija ako je sve ok? ja sam curu rodila 41+1, samo krenulo, nikad nitko nije spomenuo indukciju jer je bilo sve ok.

  24. #174
    duma avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Naše Malo Misto
    Postovi
    374

    Početno

    Kažu zato što sam zrela za porod...šta god to značilo??!!! Bebač po zadnjem UZ (od petka,8.7) 3860g

  25. #175

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    209

    Početno

    Ja glasam za čekanje! Dvoje prirodno rodila poslije termina, brzinom svjetlosti. Beba treba da izađe kad ona hoće. Znaju bolje od nas :D

  26. #176
    Ivanna avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    930

    Početno

    I ja bi odbila indukciju ako je sve ok. Ja sam rodila sa 41 tj., samo krenulo kad je beba odlučila, nitko nije spominjao nikakvu indukciju. Ne kužim čemu to?! Ionako se do 42. tj. smatra da si u terminu.

  27. #177
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,407

    Početno

    Citiraj duma prvotno napisa Vidi poruku
    Kažu zato što sam zrela za porod...šta god to značilo??!!! Bebač po zadnjem UZ (od petka,8.7) 3860g
    To znaći da si u terminu i možeš roditi, ali ne znači da moraš roditi sutra (ps. zadnji UZV-i nisu neka jako pouzdana stvar što se veličine tiče, beba je prevelika da bi mogli precizno odrediti, tako da i to treba uzeti u obzir).

  28. #178
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Ja sam cudo prirode, sluzni cep otisao prije vise od mjesec dana, odonda sam se otvorila 2 prsta, prosla jedan termin, pomaknuli mi ga na 15, evo sad docekala i drugi...I nista...Jos uvijek 2 prsta otvorena, ctg bez trudova i opet ostaje cekanje...
    Veli mi sveki danas, kad sam kretala na pregled nek si uzmem torbu u slucaju da me odluce porodit...E draga moja sveki, nedam se ja samo tako, i sa Svenom sam odbila indukciju pa rodila prirodno sljedeci dan, ne znam zasto bi ovaj put bilo drukcije
    Zalosno je da je ona oba puta isla na indukciju i da nikad nije dozivjela vlastite trudove...

  29. #179
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,581

    Početno

    pa ti koksy imaš fore još tjedan dana,kaj ne ipak si ostal trudna jako iza 15 dana

  30. #180
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    pa ti koksy imaš fore još tjedan dana,kaj ne ipak si ostal trudna jako iza 15 dana
    Pa ne, u pravilu je ovaj termin 15.7. i po mom zacecu termin. A i po uzv. Po mengi je bio 8.-10. 7. Nisu se mogli dogovorit kad tocno...

  31. #181
    zeljana02 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    766

    Početno

    prezivjela inducirani prije 2 mjeseca i ne bih ga niikome preporucila ...nazalost kod mene je bilo indikacije za to,ali ako je sve o.k. nemojte nikako na indukciju

  32. #182
    duma avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Naše Malo Misto
    Postovi
    374

    Početno

    Mi smo još u komadu i ne idemo na indukciju!! Otvorena 2cm, sve OK, danas 40 + 4.Nadamo se T. idući tjedan :D

  33. #183

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    209

    Početno

    Sad se nemoj smijati kad ovo čuješ... jedi urme (datule/datulje), desetak dnevno. To ubrzava otvaranje.

  34. #184
    Mingola avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    231

    Početno

    drzim ti fige za totalno prirodan porod

  35. #185
    kikica2 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    250

    Početno

    kod nas inducirani pred 10 dana (isto s razlogom) prošao super. Sve je bilo gotovo za 4 sata . Ja sam ga se bojala jer sam prva dva poroda prošla prirodno sa svojim trudovima, na sreću, nije bilo razloga za to.

  36. #186
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    ja jutros bila na pregledu,sve super,ja zatvorena skroz,cerviks doduse malo omeksan,dakle pripreme su pocele...
    kaze ginic da ako ne rodim do 03.08 da ga zovem pa ce mi ugovorit pregled plodne vode...potegla ja pitanje o indukciji,on kaze da vise od 8dn nije pametno pustit da prodje termin..i pitam ja zasto ako je sve do 42 tjedna OK...on meni da su danas ultrazvuci (za razliku od onih prije) jako precizni po tom pitanju,da je utvrdjeni datum (02.08) po razvoju ploda ostao tocan,da je bilo sumnje u period zaceca ili razvoj ploda da bi on to korigirao kako trudnoca napreduje ali da to nije slucaj.
    ja kazem i onda sto,inducirat ce se porod sve i da su nalazi OK - plodna voda i CTG. On kaze da pregled plodne vode nije sa sigurnoscu tocan,da dijete glavom moze napravit djepic,baloncic i tu gdje se gleda da se cini OK a da u biti i nije...i da djetetu nemoze nista dobrog donjet to sto predugo stoji u maternici,dapace...
    Ostala sam bez argumenata i nije mi se dalo vise diskutirat ali eto,nadam se da cu rodit prirodno do 10.08.
    Vidim ovdje po iskustvima (a znam i uzivo par prica) da nema pravila,nekog je inducirani spasio a nekom je to bilo uzasno iskustvo...
    Idem sad skakukat po lopti i pojest malo ananasa....

  37. #187
    pčelica_maja_23 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    348

    Početno

    trebam savjet.
    sinoć smo se muž i ja malo zaigrali jelte i nakon toga sam skužila na plahti par vrlo malih grumenčića sluzi sa sukrvicom.
    to je čsta sluz ko hladetina, žućkasta sa malo sukrvice.
    sve skupa veličina malog nokta.
    znam da to nije čitav sluzni čep ali brine me da li sad malo mirovati, da li se smijem kupati, išla bih i na put u zagreb?
    šta je sa sexom? polagano odustajem, ali nikad ne znaš.
    ja sam 35 tjedan gestacijske dobi i imam česte i jake BH znaju cijeli dan šrafiti.
    jučer pregledana i zatvorene, a onda navečer hop i oštetimo sluzav čep.
    imam još mjesec dana i nije da sam spremna.

    sad imam i lagani zatvor. mislim išla bi na velku nuždu ali tijelo se boji pustit mišić.
    nisam tokom noći imala nikakve više sukrvice niti iscjetka sluzavog. ništa.

    mislim da je u redu, ali opet: smijel li se kupati?

  38. #188
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    To ti je sluzni cep ako mene pitas.
    Za kupanje bas nisam sigurna, meni kad je ispao pocela sam se otvarati. Meni je sex bio dozvoljen do samog kraja, cak i kad sam bila 3-4 prsta otvorena. Ali posto si tek 35. tj. malo pripazi jer sex potice trudove i otvaranje, najbolje ti se s ginekologom konzultirat.

  39. #189
    pčelica_maja_23 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    348

    Početno

    al jako ga je malo. to jest sluzni znam i ja ali ipak nije ispalo puno, možda je "oštetio malo na početku"
    sluzni je inače gromada a ovoga je bilo ni mali nokat. ukupno.

    sex - mislilm više ništa od toga, svaki put imam satima kontrakcije nakon.

    ej koksi fala na odgovoru, kak si uspjela nać vremena između dorijanovih podoja??? mali sisulj

  40. #190
    pčelica_maja_23 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    348

    Početno

    da, pomalo on curka.

  41. #191
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Meni je pomalo curkalo kroz dan i onda je navecer cijeli ispao, barem tako mislim ja i moja ginekologica, u bolnici kazu da nije bio sluzni jer je to bilo mjesec i pol prije poroda. Al ja sam se tad pocela otvarat, cisto sumnjam da je slucajnost.

    MM je doma jos ovaj tjedan pa ulovim koju minutu za forum, od sljedeceg tjedna tesko da cu ista pisat

  42. #192
    pčelica_maja_23 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    348

    Početno

    hehehe onda sad raspašoj. blaženi dobri muževi. i moj će uzeti godišnji kad moja mama ode nazad u zagreb.
    čekamo priču o porodu.

  43. #193
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Ja studiozno promatram wc skoljku vec 2 tjedna da mi ne bi sto promaklo i maloprije bila sigurna da mi je ispao sluzni cep i bila presretna....
    I sve gledam,covjece,kako je pravilnog kruznog oblika,ma ko da si ga sestarom nacrto...hmmm,ali mi je nesto prebijel,pa di je krv i zilice?
    I onda skuzim da je to blaznica koju sam bacila jutros u wc nakon ciscenja lica!

  44. #194
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,210

    Početno

    Da li ćeš vidjeti taj sluzni čep je individualna stvar. Ja ni nakon četiri poroda nemam pojma kako je izgledao. Niti sam ikada primijetila da ranije izlazi. Možda prvi put nešto malo, ali zanemarivo. Sve je izašlo u istom paketu, jer kad porod krene, ide sve. Nema zaustavljanja do kraja.

  45. #195
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    prvi put mi je ispao cijeli 2 tj prije poroda (grumen prozirnog iscjetka prošaran krvlju), mislila sam da mi je vodenjak pukao kako me smočilo u trenu, drugi put je izlazila samo sluz par dana bez krvi, isto negdje 2 tj prije poroda

  46. #196
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Citiraj zasad skulirana prvotno napisa Vidi poruku
    Ja studiozno promatram wc skoljku vec 2 tjedna da mi ne bi sto promaklo i maloprije bila sigurna da mi je ispao sluzni cep i bila presretna....
    I sve gledam,covjece,kako je pravilnog kruznog oblika,ma ko da si ga sestarom nacrto...hmmm,ali mi je nesto prebijel,pa di je krv i zilice?
    I onda skuzim da je to blaznica koju sam bacila jutros u wc nakon ciscenja lica!

    meni je curio valjda mjesec dana pred porod, pomalo

  47. #197
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    epilog poslije poroda - cep nisam vidila...mozda je ispao skupa sa plodnom vodom koja je pljusla po kaucu....

  48. #198
    lorra81 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    22

    Početno

    Meni je danas termin, drugo dijete. Ali se sa prvim uopće ne sjećam tog sluznog čepa. Zapravo da budem iskrena nakon pregleda i kontrole plodne vode gdje je cijela ceremonija bila dosta gruba i oštra, verojatno zato što sam prenjela već deset dana bila pa su me htjeli na silu otvoriti,primjetila sam tu neku krvavu sluz. Ali sve to sam prepisivala horor pregledu. Međutim evo od jućer mi izlazi neka žućkasta želatina, nimalo nalik onoj u prvoj trudnoći. I konzistencija i boja i način izlaska potpuno drugačiji. Ali eto kladila bih se da je to taj sluzni čep. U svakom slućaju ljepše izgleda no prvi put. A sad ćemo vidit kad ću za bolnicu. Da se mene pita ja bi većeras kad se friško obrijem, istuširam, potpuno crijevno ispraznim pa oni u bolnici procjene da nije potrebno raditi klizmu, potom nakon pregleda kažu mi da sam 7 cm otvorena a ja jedva osjećam trudove. Sestre prekrasne, raspjevane, doktori mladi, strpljivi a opet puni iskustva. Moj suprug pored mene a ja rastezljiva i posve spremna za rodit bez epiziotomije. I sve se lijepo završi jednim vriskom prekrasnog dečkića sa apgarom 11/10.........( zaboravila sam napisati da se u pozadini konstantno čuje oda radosti)!!!!

  49. #199
    Ivanna avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    930

    Početno

    lora, nadam se istom scenariju kao i ti.
    Sutra idem na ctg i amnioskopiju, ali se ja nadam kako će me pred jutro uhvatit trudovi, doći ću u bolnicu i za cca sat vremena rodit.

  50. #200
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    U petak sam prvi put na papiru primijetila gustu sluz, pomalo smećkastu. Izlazila mi je cijeli petak i subotu. U subotu navečer počeli lagani trudovi. U nedjelju je bila pomalo rozkasta, kao da u njoj ima malo svježe krvi, trudovi se nastavili. U pon ujutro opet sluz prošarana rozim, u pon popodne rodila. Tako da je kod mene izgleda točno da nakon izlaska sluznog čepa rodiš u roku dva dana.
    Btw, nije bilo nikakvih žilica ni krvi. Najprije žućkasto sa smeđim, pa žućkasto s rozim...

Stranica 4 od 6 PrviPrvi ... 23456 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •