Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 292

Tema: sluzni cep

  1. #1
    jenny avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb,centar
    Postovi
    314

    Početno sluzni cep

    zanima me nakon koliko ste rodile nakon sto vam je izasao?i da li je bas svima izasao?
    u prosloj trudnoci mi je izisao jedno 10 dana prije poroda,a kad sam ga vidjela bila sam sretna kako cu taj dan roditi.

  2. #2
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    ja ga nisam primjetila uopće. neki sluzaviji iscjedak je bio cca 2 tjedna prije poroda. i to je to.

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    189

    Početno

    Meni je izašao dva dana prije nego sam rodila.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    299

    Početno

    meni je počeo izlaziti 10 sati prije nego što je Jan bio vani

  5. #5
    M@rtin@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Koprivnica
    Postovi
    126

    Početno

    Evo i mene koja će uskoro roditi s jednim uletom - kak taj sluzavi čep izgleda, kak ću znati da je to - to?

  6. #6
    jenny avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb,centar
    Postovi
    314

    Početno

    to ti je sluz pomijesana s krvlju koja izlazi prije poroda.kad vidis,znat ces da je to to.

  7. #7
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj jenny prvotno napisa
    to ti je sluz pomijesana s krvlju koja izlazi prije poroda.kad vidis,znat ces da je to to.
    Nije pravilo. Moj je bio zuckast i bez imalo krvi.
    Iscurio mi je prije 4 dana i jos uvijek sam u komadu...

  8. #8
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Bas nema pravila.
    Moj je bio ooogroman (puna oveca saka) i totalno krvav.
    Tj. licio je na jetru, o tome se vec pisalo...

  9. #9
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    sluz mi je licila na smrkalj.
    cep ko puz.
    (jesam ga opisala )
    bas je imao oblik. nije bilo krvi, crvene, ali nesto smedje je.
    sluz je curila par dana prije nego je "ispao" cep.
    posto sam bila rizicna trudnoca, 2 dana nakon cepa obavljen je carski.

  10. #10
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    licio je na jetru
    vidis, mene je podsjetio na to, ali su me cure u sobi popljuvale. stoga je ostao puz (ne kucica vec meso/tijelo puza)

  11. #11
    di_zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    370

    Početno

    ja sam to prepoznala ko hrpu sluzi među nogama, bilo je hrpa toga i drugi dan sam rodila ali su mi bušili vodenjak i na drip tako da nisam baš neki primjer jer vjerujem da ne bi baš taj dan rodila da me nisu ubrzali

  12. #12
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Ovo moje je totalno delovalo kao nesto sto je sluzilo za zatvaranje, bas cep.
    I prvo mi je ispao mali deo, a onda gromada.
    Tada sam bila pocela da se otvaram, i mislim da mi ispao kad sam bila otvorena 2, 2ipo prsta.
    To znam jer sam pre toga dva dana bila u laznim trudovima, otvorena 1 i po prst, a mrvu pre toga su pocela da me bole donja ledja.

  13. #13
    Ava M avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    422

    Početno

    Meni je prvi dio izašao dva dana prije poroda (tu noć su mi počeli i trudovi), a još sam ga brisala u predrađaoni nakon klistira.
    Znači- izlazio "mic po mic".

  14. #14
    Fae avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    510

    Početno

    Meni je ispao 3 dana prije poroda...

    Nije toga bilo ne znam kak puno, ali kao malo gušća sluz i bez krvi.

  15. #15
    Thlaspi avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    355

    Početno

    meni je "pljusnuo" van skupa s vodenjakom kad sam došla u bolnicu...
    znači, prvo mi je malo procurio vodenjak a po dolasku u bolnicu pljusnuo čep i veća količina vode... ali, trudova nisam imala

  16. #16
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    kud sam ujutro natašte išla otvorit ovaj topic

  17. #17
    kasiopeja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    861

    Početno

    Citiraj tinkie winkie prvotno napisa
    kud sam ujutro natašte išla otvorit ovaj topic


    meni je manji dio otišao dva tjedna pije poroda, smeđe, gusto
    a onda mi je ogromna količina ispala po pucanju vodenjaka, bila sam tada 6cm otvorena ( i to taman kad sam se penjala na stol za pregled pa sve ispalo doktorici po nogama, mislila sam da ću u zemlju propast...žena se hvala Bogu samo nasmijala..

  18. #18
    Nikina mama avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    297

    Početno

    Otprilike 6, 7 sati prije poroda

  19. #19
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    cep izaso cca28h prije poroda!!

  20. #20
    aleksandra avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    292

    Početno

    Meni je sluzavi cep izasao kad je plodna voda pocela curiti,16 sati prije poroda i bio je zutkasto crvene boje.

  21. #21
    njamun

    Početno

    Sluzni čep mi je počeo izlaziti 15 dana prije poroda, malo po malo. I tako svih 15 dana ...
    Pročitala sam da porod nastupi u roku od dva dana od izlaska čepa, a to je meni bilo 3 tjedna prije termina pa sam se preplašila da ću roditi prije vremena. Ali nisam, sva sreća!
    Neznam da li je ostalo nešto sluznog čepa i za porod ili je sve iscurilo do tad. Uglavnom 15 dana je to curkalo malo, po malo....

  22. #22

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    sibenik
    Postovi
    241

    Početno

    meni se sve izdesavalo 7-8 sati prije poroda. ja nisam primijetila bas sluz, nego bas onako neka krvava nakupina, ruzno je izgledalo i bilo je dosta toga. sat-dva nakon puknuo i vodenjak....

  23. #23

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    180

    Početno

    s malim sam ga osjetila otprilike 12 sati prije poroda, a s malom su mi bušili vodenjak.

  24. #24
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    izašao mi je 05.08, a ja rodila 02.09.
    skoro pa misec dana ranije

  25. #25
    Minda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    U blizini
    Postovi
    283

    Početno Re: sluzni cep

    nekih desetak sati prije poroda mi je ispao "čep", točnije oko 17 popodne a u ponoć sam dobila prve trudove, koji su trajali 3 i pol sata i uslijedio je porod

  26. #26

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    77

    Početno

    39. sam tjedan.u utorak smo bili kod dr. na pregledu. plodna voda mliječno bijela. kaže dok, zrela beba. jučer, srij ujutro iscurio obilniji smećkasti želatinozni šmrkalj. mislila sam da je to čep. ali jutros iscurilo još nešto smećkasto gusto. bit će da je to čep. nisam odoljela pa sam pokazala mm.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    115

    Početno

    Koliko se meni čini,nije mi bio izašao-ili ga nisam skužila jer taj dan kad su me navečer ćopili trudovi,bila sam ujutro na pregledu,pa sam poslije pregleda malo krvarila-možda je to bio čep,ali nije bilo sluzi,samo malo sukrvice što sam pripisala pregledu.....

  28. #28
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    meni ovo sto ste opisale, lici na lagano izlazenje sluznog cepa kod mene.

    ali meni se to desilo prvi puta prije 2 tjedna na gin. pregledu i zadnji puta prije tjedan dana (isto poslije pregleda), pa mi nije jasno jel to lagano krvarenje zbog pregleda ili je to ipak izlazenje sluznog cepa?!
    (u 40 tjednu sam)

  29. #29

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    963

    Početno

    ja sam jednostavno osjetila kak mi curi voda-i sve je u komadu izletilo i vodenjak je pukao i cep otisao i rodila sam za niti 4 sata....aaaaaaaaaaaaaa i sve skupa je bilo brzinski iako 5 tjedana ranije

  30. #30

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    10-15 dana prije poroda, ne sjećam se više. Imao je i jedan crni, crni i jedan crveni dio, ne sjećam se više da li sam razgovarala sa nekim ili sam to jednostavno sama sebi protumačila da je od krvarenja na početku trudnoće.

  31. #31
    bjuma avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    296

    Početno

    meni se zadnjih nekoliko veceri, obicno u isto vrijeme, pojavljuje ta/ neka sluz... nista pretjerano, izgleda vise kao bijelo pranje. usla sam u deveti mjesec, to jest, za dva dana ulazim u 37 sedmicu.
    je li to- to, drage moje?
    inace, svi mi govore da cu se ranije poroditi (osim doktora), kao veliki stomak, spustio se vec, a ja ih gledam onako pomalo :shock: , pomalo , da sta oni imaju vise s tim!? bit ce kad bude vrijeme za to... stvarno mi stvaraju pritisak.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    sve tako je i meni bilo, a rodila nakon termina par dana. Čep je izašao sigurno 10 dana prije poroda, velik trbuh, spuštena beba (kako i ne bi od 4550gr.), ali lijepo joj je bilo unutra očito.

  33. #33
    bjuma avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    296

    Početno

    jah, ali meni se taj cep javlja otkako sam usla u 36 sedmicu... to znaci da mogu ocekivati svaki cas da se to desi, to jest da moja beba krene u moj zagrljaj?

  34. #34
    bjuma avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    296

    Početno

    Citiraj TinnaZ prvotno napisa
    sve tako je i meni bilo, a rodila nakon termina par dana. Čep je izašao sigurno 10 dana prije poroda, velik trbuh, spuštena beba (kako i ne bi od 4550gr.), ali lijepo joj je bilo unutra očito.


    TinnaZ, jesi li rodila prirodno? Koliko si se udebljala tijekom trudnoce?
    Ja sam dobila nekih 13 kg, s tim da sam imala manju kilazu na moju visinu i gradju prije trudnoce, tako da sad izgleda da mi je samo stomak narastao i da sam se malo ubucila u licu. ipak, strase me da je preveliki. ja ga nisam dozivljavala tako, a sad su me istrumatizirali...
    inace, super pokretna sam, jos uvijek se mogu saginjati i to... danas sam se dva puta penjala na treci sprat u bolnici (poslala me doktorica zbog CTG-a s opterecenjem), sto mi uopce nije tesko palo, jer sam donedavno svako jutro pjesacila uzbrdo, najnormalnije.

    i- pliz, da mi odgovori bilo koja od vas za ovaj sluzni cepic? je li to zaista pri kraju, odnosno pocetku? termin mi je izmedju 13. i 15. decembra.

  35. #35
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    meni je izasao u subotu prije podne ,trudove dobila u tu istu subotu u ponoc....a rodila tek u ponedjeljak....mislim da nema pravila,bar koliko sam citala od cura na forumu.......i meni kad je otisao sam brzo pojurila po knjige jer nisam znala kaj znaci taj cep,a znam da sam negdje procitala,i nasla u jednoj staroj knjizi....pise da cim cep ode da je to znak da ce porod uskoro poceti....

  36. #36

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    da, rodila sam donekle prirodno, uz teško pregovaranje i borbu za to.
    Udebljala sam se tako kao ti negdje, nakon poroda sam se odmah vratila na svoju težinu, odnosno već po izlasku iz rodilišta sam bila lakša za skoro 10kg, i tih par što je ostalo je začas nestalo. Isto se na moju visinu i težinu, samo taj trbuh vidio, i sveki mi je govorila da je velik i da će beba biti veća od prve. A ja ono, kaj vi znate )

    Mislim da mi je čep otiša dobrih deset dana prije, ako čak ne i 15 dana, jako puno prije uglavnom.

  37. #37
    kristina_zg avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,206

    Početno

    baš imam jendo pitanje u vezi tog čepa! Današnjim sam danom ušla u 40.tjedan i bila sam na pregledu i ctg-u kod doktora. Trudova nemam, otvorena sam jedva prst, cerviks je smekšan. Nego...rekao mi doktor kako je moguće da će mi se nakon pregleda pojaviti sukrvica. i je, nekakva sluzava sukrvica, smećkaste boje...kaj bi to bio čep ili to nema veze s tim???

  38. #38
    japanka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    na rubu znanosti
    Postovi
    859

    Početno

    Ne znam ti što reć.
    Meni u prvoj trudnoći nije bilo čepa, a još sam i prenijela 2 tjedna.
    Toplo se nadam da će sad to malo prije..uf,.još imam 28 dana.

  39. #39
    kristina_zg avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,206

    Početno

    Japanka, držim fige da bude prije! Ovo iščekivanje je najgore...ja bih svom silom da je to sluzni čep pa da ubrzo krene porod iako to, koliko čitam, nije znak da će odmah krenut, očito može proći više vremena...No, već sam toliko nervozna, i zbilja bih da se barem nešto počne dešavat..bar da se nadam skorašnjem porodu

  40. #40

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    654

    Početno

    Imam nekoliko pitanja u vezi tog čepa; sad mi je ispao maloprije i bio je bjelkasto žučkasti, gumenast, kao komad kondoma nekakvog rabljenog (ispričavam se na fuj opisu ali točno tako je izgledalo). Ali nije ga bilo puno uopće.
    To je valjda to, jelda? Danas sam 40+6.
    Znam da taj čep čuva bebu od svega. Jer joj se može što desiti bez njega???
    Jer smijemo md i ja imati odnose sad kada ga nema?????
    :? :?

  41. #41

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    mislim da se bebi ne bi smjelo ništa dogoditi bez čepa, osim toga možda ti nije ispao cijeli, ali za odnose mislim da bolje ne.
    Meni je izlazio danima, puno, puno prije poroda, mislim da čak između tjedan i dva, nadam se da ćeš zato imati lagan porod jer će se tvoje tijelo lagano pripremiti i "omekšati".

  42. #42

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    338

    Početno

    Da li na čep utječe amnioskopija?

  43. #43

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    338

    Početno

    Da li na čep utječe amnioskopija?

  44. #44
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    mene bas zanima dali pregled ima veze s tim cepom....u prvoj T sam bila na pregledu u bolnici posto sam presla termin,i drugi dan mi je otisao cep..treci rodila....

  45. #45

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    363

    Početno

    Ja ga uopce nisam primjetila¸ jedio sto sam imala je pojacani iscjedak dva tjedna prije poroda¸ a stalno sam cekala taj cep¸ stalno zagedala u gace

  46. #46

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    54

    Početno

    Citiraj Jelcek prvotno napisa
    Da li na čep utječe amnioskopija?
    Moze biti. Barem mislim da je to kod mene bio slucaj. Naime, prenijela sam 5 dana preko odredjenog termina.Kako se nije nista desavalo (zapravo, neki lagani trudici tih par dana, ali skoro neprimijetni :/ ), predlozen mi je vag.pregled a nakon njega amnioskopija (bila sam otvorena 1 prst ) Uradjena mi je amnio(sve je bilo OK ) poslije koje je doc ponovio par puta da cemo to ponoviti za 2 dana - u slucaju da se do tada ne porodim
    Ja si kontam "Ako nisam do sada, s ovakvim tempom, malo je vjerovatno da cu i za dva dana"
    No, to doktorovo imalo je smisla jer sam, nakon amnio pocela pomalo krvaruckati :shock: Za vrijeme i nakon..
    Tada pomalo pocinje izlaziti i cep, malo po malo..I porod je uslijedio sutradan navecer :D
    Tako da vjerujem da je amnio to sve malo ubrzala.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    654

    Početno

    a šta je to amnioskopija?

  48. #48

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    54

    Početno

    Pregled stanja plodne vode. Gleda se da li je zamucena i koliko je ima.

  49. #49

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    361

    Početno

    I meni je ispao sluzni čep, evo prije nekoliko sati. I to tridesetak minuta nakon amnioskopije. Ali pitanje je koliko to ima veze, meni je danas bila treća amnioskopija, a termin je prošao prije 4 dana.

  50. #50

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    1,264

    Početno

    evo meni vec par dana curi lagana prozirno bijela zluz a dva tri puta na dan ispadne gromada

Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •