Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345
Pokazuje rezultate 201 do 220 od 220

Tema: soor

  1. #201
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Jel nužno da cijelo vrijeme mažem i bebu? Nekako imam osjećaj da je trujem kemikalijama tako malenu grozno
    mi je zbog toga
    Da, potrebno je cijelo vrijeme tretirati i dijete.
    Veca je steta od nelijecenja i stalne borbe i tegoba od gljivica, nego odvaliti propisanih 10-14 dana i, nadajmo se, rijesiti se gljivica.

  2. #202
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    Citiraj laumi prvotno napisa Vidi poruku
    mislim da je svejedno, i jedan i drugi su lijekovi za liječenje gljivica

    nataša, da li te bradavice jako bole nakon dojenja, između podoja?
    jesi li primijetila još kakve promjene boje - bijele nakon podoja, ljubičaste između podoja?
    imaš li inače problema s cirkulacijom?
    jesu. ljubičaste su između podoja a bijele su kad se strdnu, npr od zime... ne bole me juako, samo kad ih uzme u usta i prestane
    Cirkulacija mi je loša, da, kakve to ima veze?!

  3. #203
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    nataša, ajde probaj neposredno prije podoja (kratko vrijeme, minutu-dvije) stavljati na bradavicu (ne na cijelu dojku, samo na bradavicu) nešto toplo. isto tako nakon podoja (opet kratko vrijeme).
    pazi da ti za vrijeme dojenja ne bude hladno, utopli se.

    vidi dan, dva kako će to funkcionirati pa se javi.

  4. #204
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    Citiraj laumi prvotno napisa Vidi poruku
    nataša, ajde probaj neposredno prije podoja (kratko vrijeme, minutu-dvije) stavljati na bradavicu (ne na cijelu dojku, samo na bradavicu) nešto toplo. isto tako nakon podoja (opet kratko vrijeme).
    pazi da ti za vrijeme dojenja ne bude hladno, utopli se.

    vidi dan, dva kako će to funkcionirati pa se javi.
    a šta bi trebala postić? da znam šta očekivat..mislim, koji je cilj?

  5. #205
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    cilj je da si olakšaš bol
    i da vidimo da li se radi o sooru ili o (bezopasnom) problemu sa cirkulacijom u dojci i bradavici

  6. #206
    Jesen u meni avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Negdje iznad duge
    Postovi
    640

    Početno

    busy, hvala. sorry št ni ja nikako da uspijem odgovoriti.

    do tvog odgovora sam sterilizirala poslije svake uporabe i bočice i izdajalicu za svaki slučaj te nisam mazala ničim osim daktarinom.

    probala sam mu mazati gazom, ali ga tjera na povraćanje. puno bolje podnosi prst.

    pitanjce - može li lijek djelovati ako on stalno bljucka?

    set stiže tek u ovaj četvrtak. polažem puno nade u njega, jer trenutačno gotovo uopće ne želi sisati. uhvati je eventualno par minuta u polusnu i kad je skuži počne se derati kao vol. čujem i osjetim da mu u to vrijeme jako rade crijeva i pušta vjetrove što uzrokuje bol, ali mi ipak nije jasno kako ga ne boli toliko kad popustim i dam mu bočicu.


    inače, stvarno su sad bol i iritacija puno manje i gotovo da ih ni nema, a i ragade prolaze. vjerojatno je djelomično zaslužan tretman, a djelomično to što on sad gotovo uopće ne siše pa ih nema kad iziritirati.

    popuštam sve brže i ve brže mu dajem bočicu jer mi je grozno gledati ga kako urliče te zato jer znam da će sns uskoro stići pa da se neće uspjeti više izvlačiti. ponekad se pitam je li vrijedno mrcvariti dijete zbog svoje želje i potrebe da on siše. mislim, njemu ni ovako nije loše - dobije izdojeno mlijeko na lakši način, mazimo se ionako...a opet tužna sam zbog tog nesisanja i tako jako želim da uspijemo pogotovo sad kad je naučio uhvatiti, kad smo se riješili šeširića, kad količina mlijeka pomalo raste, kad prestaje boljeti...

  7. #207
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    popuštam sve brže i ve brže mu dajem bočicu jer mi je grozno gledati ga kako urliče te zato jer znam da će sns uskoro stići pa da se neće uspjeti više izvlačiti. ponekad se pitam je li vrijedno mrcvariti dijete zbog svoje želje i potrebe da on siše. mislim, njemu ni ovako nije loše - dobije izdojeno mlijeko na lakši način, mazimo se ionako...a opet tužna sam zbog tog nesisanja i tako jako želim da uspijemo pogotovo sad kad je naučio uhvatiti, kad smo se riješili šeširića, kad količina mlijeka pomalo raste, kad prestaje boljeti...
    Drago mi je da situacija bar u jednom dijelu ide na bolje.

    Dok vam ne dodje SNS, probaj mu dati dio na bočicu ako je jako gladan, a onda kad primiri tu prvu glad, vrati ga na dojku.
    Doji ga kad je pospan ili kad se tek budi, a nemoj se previše boriti u trenucima kad je gladan toliko da je nestrpljiv.

    Dojenje je vrijedno truda, osobito sad kad ste već jako puno problema pobijedili i riješili. Znam da je teško, često i usamljeno, imati probleme i boriti se s njima, ali oni će proći. Za odustajanje uvijek imaš vremena.

    Držim fige da SNS stigne čim prije i probaj uživati što više u malom čovjeku i iskustvu majčinstva.

  8. #208
    Jesen u meni avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Negdje iznad duge
    Postovi
    640

    Početno

    busy, hvala ti. tako i ja razmišljam da se vrijedno boriti i da uvijek mogu odustati, a teško ponovno početi pa e borim i dalje. no jedva čekam kad će to prestati biti borba za svaku minutu i svaki mililitar

    pokušavam i tako kako si rekla da dam malo na bočicu pa vratim na dojku, ali se uglavnom počne opet derati.
    sinoć je čak sisao -ak minuta. doduše polupospan i uz povremene blaže napade plača koje sam uspjela umiriti milovanjem nakon čega bi opet malo nastavio. poslije toga je sam ispustio dojku i nastavio spavati još 3 sata. Ne znam je li činilo razliku to što sam se par minuta prije izdojila pa je vjerojatno to što je ostalo bilo masno mlijeko.

  9. #209
    artep avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    276

    Početno

    Pomagajte..
    Na moru smo ,beba 4,5 mj,bole me bradavice,beba cica kratko i često ali ona tako i inače cica
    Sad neznam dal mi je badić nadražio bradavice ili sol, mada se tuširam nakon kupanja u moru...
    Bebi ne vidim u ustima niš bijelo...guza čista..
    Može li krema bez recepta preventivno i koja je po vama najbolja?

  10. #210
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Probaj za početak mijenjati gornji dio, tako da van mora budeš uvijek u suhom.
    I ako su bradavice nadražene, mazati, čisto da si olakšaš, čistim lanolinom ili čistim nevenovim uljem.
    Ako se ne popravi stanje, onda bi trebala razmišljati dalje. Probaj prvo maknuti vlagu kao uzrok.

  11. #211
    artep avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    276

    Početno

    Mjenjam gornji dio čim se istuširam.
    Tu kremu kupim u apoteci?

  12. #212
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    bilo bi dobro da gornji dio mijenjaš odmah, čim izađeš van
    tako da uopće ne budeš u mokrome

    krema se kupi u ljekarni
    ima ih više vrsta, npr. Purelan
    samo je bitno da je čisti lanolin, tako da se ne treba ispirati prije dojenja

    i ako ne bude bolje za par dana, javi se opet

  13. #213
    artep avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    276

    Početno

    OK hvala za sada

  14. #214

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1

    Početno Molim pomoc

    Mali mi ima mjesec i 10 dana. dobili smo rojazol za gljivice. stavljam mu kremu na dudu pa on to cucla, nekako mi lakse tako (rekla pedijatrica da moze). pitala sam ju trebam li se i ja mazati ili nesto rekla je da ne samo on. medjutim bradavice su mi roze i bole nakon podoja, u biti sve me nekako zna svrbiti cijela dojka. sta da radim?
    Hvala vam

  15. #215

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    1

    Početno Soor

    Pozdrav!
    Sumnjam na soor na bradavicama, bili sml kod pedijatra i on nije primjetio nikakve naslage u ustima djeteta, ali je dao rojazol mast da mazem djetetu usta. Bila sam i ja kod svoje doktorice (jer me uputio pedijatar), međutim ona je rekla da joj se ne cini da bi imala gljivice, ali mene pece izmedu podoja i tijekom dojenja na pocetku, kasnije je ok. Patronazna je rekla da je hvat dobar, ragade nemam tako da ne znam sto bi drugo moglo biti osim gljivica. Meni je doktorica prepisala rojazol kremu, a sad me zanima moze li se desiti nesto ukoliko budem koristila rojazol, a da slucajno nisu gljivice u pitanju?

  16. #216
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Draga MEM, zao mi je da je tvoje pitanje proslo neopazeno. Kakva je situacija sada ? Peckanje bradavica je jedan od mogucih simptoma soora. Da li se osim peckanja javlja i bol kad beba doji, jesu li bradavice svijetlije u odnosu na prije, da li se perutaju ? Osim sedefastog odsjaja sluznice i bijelih naslaga po desnima kod bebe simptomi mogu biti i pelenski ospi, nervoza prilikom dojenja, coktanje, pjenusaste stolice i vjetrovi.
    Kod soora se tretiraju i majka i beba u isto vrijeme bez obzira kod koga se prvo pojave simptomi jer su gljivice zarazne, pazi se na higijenu dojke i svega sto dolazi u doticaj sa bebinim ustima, pazi se na prehranu (smanjiti UH i secere). Terapija za soor nije stetna sve i da se koristi uzalud (a to te vjerovatno najvise i zanimalo).

  17. #217

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav imam problem koji ne prestaje pa molim za pomoć.
    Dijete će sljedeći tjedan imati 2 mjeseca, porod izvršen carskim rezom. Mlijeko je došlo nakon 5,6 dana. Nakon toga, mastitis s visokom temperaturom, uz mastitis nastavak dojenja uz antibiotik. Sada već duže vremena lijeva dojka me jako peče prilikom dojenja dok desna (na kojoj je bio mastitis 2 puta) jako boli i probada i na njoj se znaju pojaviti kvrge koje dojenjem nestanu. Dijete ima bijele naslage na jeziku ali smanje se nakon što dobije malo vode. Dok doji, često se zna ljutiti na dojci i ispuštati iz usta. Stvarno želim dojiti ali ova bol je frustrirajuća. Danas je došlo do krvarenja bradavice i koliko god pravilno pokušavam ga namjestiti na dojku, bol jednostavno ne prestaje.
    Rojazol gel imam kući pa me zanima hoću li početi terapiju s njim? Želim uživati u dojenju a ne da me strah svakog sljedećeg podoja.
    Hvala svima unaprijed

  18. #218
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Maluma prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav imam problem koji ne prestaje pa molim za pomoć.
    Dijete će sljedeći tjedan imati 2 mjeseca, porod izvršen carskim rezom. Mlijeko je došlo nakon 5,6 dana. Nakon toga, mastitis s visokom temperaturom, uz mastitis nastavak dojenja uz antibiotik. Sada već duže vremena lijeva dojka me jako peče prilikom dojenja dok desna (na kojoj je bio mastitis 2 puta) jako boli i probada i na njoj se znaju pojaviti kvrge koje dojenjem nestanu. Dijete ima bijele naslage na jeziku ali smanje se nakon što dobije malo vode. Dok doji, često se zna ljutiti na dojci i ispuštati iz usta. Stvarno želim dojiti ali ova bol je frustrirajuća. Danas je došlo do krvarenja bradavice i koliko god pravilno pokušavam ga namjestiti na dojku, bol jednostavno ne prestaje.
    Rojazol gel imam kući pa me zanima hoću li početi terapiju s njim? Želim uživati u dojenju a ne da me strah svakog sljedećeg podoja.
    Hvala svima unaprijed
    Moguce da je soor, prvenstveno zbog antibiotika i simptoma koje opisujes. Ako djetetu vode ispere bijele naslage, moguce da kod bebe nema naslaga koje stvara soor, ali to ne znaci nista. Moze imati gljivice i bez vecih naslaga na jeziku. Svakako nije na odmet poceti terapiju rojazolom. Bitno je tretirati i sebe i bebu do prestanka sindroma, a onda jos i dodatnih 5-7 dana. Peri sve sto dolazi u dodir s dojkama i bebinim ustima na visim temperaturama, barem 60C.

    Probaadnje i bol bi trebali nestati, ako je rijec o sooru.

    Sto se kvrga tice, jos ste u periodu uspostavljanja ponude i potraznje, tako da nije alarmantno sto ponekad osjetis kvrge. Bitno je prazniti dojke tako da ne dolazi do stvarnog zastoja, koji onda moze uzrokovati mastitis (bakterijski ili ne). Izmedju podoja, ako je jako kvrgavo i neugodno, izdoji mrvicu rukom, tek toliko da popusti napetost.

    Vidim da si spominjala vodu--voda se NE daje bebama ispod 6 mjeseci starosti, odnosno bebama koje ne jedu krutu hranu (koja se takodjer uvodi nakon 6 mjeseci starosti). Voda skida zastitni sloj koje majcino mlijeko ostavlja na crijevima, plus puni bebin zeludac potpuno bezvrijednom tekucinom za tu dob. Iako je ljeto i vrucina, bebi ne treba nista vise od majcinog mlijeka. Kad ti se cini da mu je vruce ili da je mozda zedan, ponudi dojku.


    Opisi malo hvat, kako izgleda podoj? Pogledaj ovu sliku i vidi mozes li tako postavljati bebu na dojku, korak po korak: https://i.pinimg.com/originals/f9/45...5c57fe81c4.jpg

  19. #219

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    2

    Početno

    Dijete zadnja 3 puta ima dosta tamnu, skoro crnu stolicu, pedijatar kaze da nije nista strasno. Moze li to biti simptom??

  20. #220
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Maluma prvotno napisa Vidi poruku
    Dijete zadnja 3 puta ima dosta tamnu, skoro crnu stolicu, pedijatar kaze da nije nista strasno. Moze li to biti simptom??
    Simptom cega? Soor nije.

    Crna tamna stolica moze biti ili mekonij (mada je to dosta kasno, s obzirom na dob) ili krvava stolica. Ako je pedijatar vidio i kaze da nije nista strasno, valjda onda nije nista strasno? Ne mozemo dijagnosticirati nista putem foruma.


    Crna stolica nema veze sa soorom.


    Koliko stolica na dan ima beba, unutar 24h? Koliko mokrih pelena? Nisi ni na sto odgovorila sto sam te pitala.

Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •