Pokazuje rezultate 1 do 23 od 23

Tema: HEMANGIOM

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    86

    Početno HEMANGIOM

    dali je hemangiom opasan? sta je to zapravo? jel to neka bolest? zsto se to pojavljuje?
    imam cerku staru 3 mj i od rodjenja ima na potkoljenici hemangion promjera 3-4cm. na ledjima ih ima cetiri, ali su manja. tri su dosta cervena, dok je jedan malo bljedji. dali ce to ikad proci? hoce li imati problema? malo sam zabrinuta uvezi toga.

  2. #2

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    45

    Početno

    hemangiom nije opasan, to je vise kozmetički problem i može se izblijediti laserom kad je npr na licu i sl. ne brini se.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    I mene ovih danan muči pitanje hemangioma. Naime Nađa ih ima pet, četiri površinska (na potiljku, iznad oka, na nosu i iznad gornje usne) i jedan na stomaku ispupčen u obliku srca Čula sam da deca koja imaju više od tri treba da urade preglede da nemaju slučajno i na unutrašnjim organima (najčešće se javlja na jetri). Ali koliko sam shvatila, čak i da ima unutrašnjih retko kad prave probleme, samo ako rastu...
    Pitala sam našu pedijatricu, kaže da bi sva deca sa hemangiomom trebala da rade te pretrage (uzv mozga i abdomena i rentgen pluća) ali da se to ne radi jer su komplikacije jaaaaaaaaako retke. I ja sam sad u problemu da li maltretirati dete ili ne.
    Evo ovde se još pisalo o tome:
    http://www.roda.hr/forum/viewtopic.p...ight=hemangiom
    http://www.roda.hr/forum/viewtopic.p...ight=hemangiom

  4. #4
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Vissnja napravi barem uzv abdomena, za uzv mozga je fontanela ionako vjerojatno zatvorena, pa ces vidjeti da li treba dalje.

  5. #5
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    evo i moja bebačica, dva mjeseca stara ima hemangiom na kokici-na velikim usnama. Ima ga od rođenja, sad je malo narastao i pedica je rekla da dobro pazim kod previjanja da ga ne zakinem jer se krvarenja teško zaustavlja, i da se nada da će se povući u dogledno vrijeme jer u protivnom moramo u Klaićevu na operciju. Ona baš i nije za to jer se radi pod totalnom anestezijom, a ja se ježim od svake pomisli da mi beba mora u bolnicu na bilo kakav zahvat.kad se to otprilike povlači?

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    pužić nama je negde do trećeg meseca rastao, onako intenzivno a onda je prestao da raste, a Nađa je porasla, pa on sad u stvari izgleda manji, ali nije, isti je. A povlače se negde do 2-3 godine, mada ne znam kako stoji sa ovim ispupčenim :/ mislim da se oni uglavnom poravnaju i posvetle, a možda kasnije nestaju....

  7. #7
    diva7 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Vinkovci
    Postovi
    159

    Početno

    ~~~~~~~~~~~ da se ta čuda povuku!!!!!!!

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Ovih dana bili smo kod dermatologa zbog ADa i rekla nam je za hemangiome da se obavezno štite od sunca. Znači pokrivati ih na suncu, naročito one ispupčene. Ide zima, ali da znate za ubuduće.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split-Beograd-NYC
    Postovi
    1,059

    Početno

    Obicno se preporuca UZ abdomena ako dijete ima vise koznih hemagioma.

  10. #10
    cvijetak avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Antunovac
    Postovi
    1,132

    Početno

    Sarić ima jedan poveći h. na leđima, kako raste sve je ravniji i bljeđi.

  11. #11
    Lulu avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    331

    Početno

    ima li itko ideju kako zaustaviti krvarenje hemagioma?
    unazad 10 dana janu se pojavila crvena točkica/bradavica/nešto na obrazu. nisam htjela odmah trčat pedici no sinoć je on tu točkicu razvalio i od onda imamo krvi kao u ratnom filmu. iz ovog i drugih topica zaključujem odnosno pretpostavljam da se radi o hemangiomu no dijagnozu ću prepustiti pedici sutra. do tada, kako zaustaviti to prokleto krvarenje? čim takne taj mjehurić krvarenje krene. ako stavim flaster, krvarenje se smiri no on ga skida s lakoćom. ako stavim onaj flaster (hanzaplast?) od tkanine koji inače dobro drži, vrlo brzo se natopi krvlju pa se rana ne uspije sasušiti.
    šta napraviti?

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Prečko
    Postovi
    94

    Početno

    Nažalost, ne znam kako zaustaviti krvarenje, ali mogu reći da nam je pedijatrica rekla da hemangiomi rastu do kraja 1. godine života, a onda se smanjuju i do kraja 2. godine nestaju.
    Moja kćer ima hemangiom na dekolteu :/ , pa ako ne nestane sam, skidat ćemo ga kad poraste (kćer, ne hemangiom). Inače, nema ga od rođenja nego se pojavio koji tjedan kasnije, i počeo fino bujati - no sad stagnira već neko vrijeme i nadam se da će s vremenom stvarno nestati.

  13. #13
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    F ima dva na potiljku pod kosom, mm isto, a ja imam jedan veliki na leđima, i na potiljku... ovaj na leđima mi se povećavao do neke 2 godine, a sad je puno bljeđi nego je bio...

  14. #14
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    mi smo bili kod pedijatrica i dobili uputnicu za Klaićevu za pregled i mišljenje.Naime, hemangiom (koji je kad se rodila bio kao crvena ogrebotina u razini s kožom )sad raste intenzivno, a kako je na nezgodnom mjestu bojim se da će ga ona kad se bude počela kupati u kadici sama ili dirati prstićima (a ubrzo će i to) raskrvariti...radije bi da dr. to pogleda i kaže svoje mišljenje..sad sam zvala i začudila se kad je rekao da dođemo sutra ili prekosutra :shock: (kod nas bi na pregled čekala mjesecima), no MM ne može zbog posla, pa ćemo zvati opet za tjedan/dva...
    inaće pedica je rekla ako se slučajno raskrvari na to mjesto staviti debelu sterilnu kompresu i doći kod nje ili na pedijatriju (ako ona ne radi), krvarenje se navodno teško zaustavlja...brrrr ježim se od pomisli na to i pazim kad ju presvlačim maximalno...ne dam nikom drugom da u presvlaći, da ne bi...

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    20

    Početno

    Citiraj pužić prvotno napisa
    mi smo bili kod pedijatrica i dobili uputnicu za Klaićevu za pregled i mišljenje.Naime, hemangiom (koji je kad se rodila bio kao crvena ogrebotina u razini s kožom )sad raste intenzivno, a kako je na nezgodnom mjestu bojim se da će ga ona kad se bude počela kupati u kadici sama ili dirati prstićima (a ubrzo će i to) raskrvariti...radije bi da dr. to pogleda i kaže svoje mišljenje..sad sam zvala i začudila se kad je rekao da dođemo sutra ili prekosutra :shock: (kod nas bi na pregled čekala mjesecima), no MM ne može zbog posla, pa ćemo zvati opet za tjedan/dva...
    inaće pedica je rekla ako se slučajno raskrvari na to mjesto staviti debelu sterilnu kompresu i doći kod nje ili na pedijatriju (ako ona ne radi), krvarenje se navodno teško zaustavlja...brrrr ježim se od pomisli na to i pazim kad ju presvlačim maximalno...ne dam nikom drugom da u presvlaći, da ne bi...
    Naš sin se rodio s hemangiomom na čelu veličine graška. Pedijatrica je sugerirala da se ode u klaićevu i ukloni se. Ja sam odlučila da to ne radimo- najviše zbog opće anestezije. Danas Tin ima 2god. i 10 mj. a Hem. je nestao sam od sebe :D

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    pužić i Nađi je intenzivno rastao do negde trećeg meseca. Kad se rodila bila je jedva vidljiva crvena flekica, a do trećeg meseca veliki, ispupčeni hemangiom u obliku srca Onda je prestao da raste i sad je mrvicu bleđi nego što je bio. A i ne izgleda više tako velik jer je dete poraslo a on ostao isti. I njoj je na nezgodnom mestu, na bedru na ivici pelene, ali ga pazimo (iskreno ne nešto preterano) i čekamo da prođe.

  17. #17
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    hmmm, nisam sigurna da li ćemo ići na operaciju, al htjela bi otići da on to pogleda i kaže svoje mišljenje pa ćemo odlučiti šta dalje...
    hvala vam svima na savjetima

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    20

    Početno

    Citiraj pužić prvotno napisa
    hmmm, nisam sigurna da li ćemo ići na operaciju, al htjela bi otići da on to pogleda i kaže svoje mišljenje pa ćemo odlučiti šta dalje...
    hvala vam svima na savjetima
    Naše iskustvo s Klaićevom- "oni bi to operirali"- ne znam točno ime doktora ali uglavnom kirurg je, a kirurzi najviše vole rezati..... Kasanije sam malo čitala o tome pa sam došla i do podatka da se hem. u puno slučajeva nakon operacije opet vrati, i to je jedan od razloga zašto ja ne bi to operirala. Mislila sam si ako negdje do 5-te godine ne prođe onda ćemo operirati, ali eto Hem. otišao Bogu hvala

  19. #19
    Lulu avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    331

    Početno

    krvarenje nismo uspjeli zaustaviti pa smo otišli u klaićevu. ni tamo im to nije pošlo za rukom pa je moje dijete jutros uspavano, a hemangiom zapečen. pročitala sam sve što se pročitat dalo o tome i bila spremna odbiti operaciju no krv jednostavno nije prestajala curiti.
    nadam se da je to sada iza nas.

  20. #20
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    lulu ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ da sve dobro prođe i da se hemangiom nikada ne vrati. eto vidiš, toga mene strah, na nezgodnom mjestu, ona se stalno grebe noktićima, šta kad se počne dirati kad skinem pelenu... :/
    javi kakav je oporavak

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    20

    Početno

    Citiraj Lulu prvotno napisa
    krvarenje nismo uspjeli zaustaviti pa smo otišli u klaićevu. ni tamo im to nije pošlo za rukom pa je moje dijete jutros uspavano, a hemangiom zapečen. pročitala sam sve što se pročitat dalo o tome i bila spremna odbiti operaciju no krv jednostavno nije prestajala curiti.
    nadam se da je to sada iza nas.
    Vjerojatno bi i mi svi ostali postupili isto da je došlo do toga.

  22. #22
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    dižem temu jer me zanima da li se na operaciji hemangiom potpuno odstrani ili?jel ostane neki ožiljak?i još koliko vremene prije operacije beba ne smije jesti?kako da to izvedem-pa vrištat će cijeli put u zg (ako se odlučimo za operaciju)
    navodno kod nje hemangiom opskrbljuje neka "bitna"krvna žila i zaista nije baš za šalit se ako se prokrvari, a već počinje rukicama dirati kad skinem pelenu :/
    lulu-kako ste?

  23. #23
    Tattoo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    371

    Početno

    Podižem temu, malac ima hemangiom od rođenja, sad se već lagano povlači (16 nam je mjeseca), ali je još uvijek dosta vidljiv (recimo kao kovanica od kune). Spremamo se na more i čitam da bi ga trebali štititi od sunca, ali kako? Naš se nalazi malo iznad gornjeg ruba pelene na lijevoj strani prema trbuhu. Da li ga mazati kremom za sunce? Mislim mu oblačiti majicu ali ne uvijek, kupat će se gol i malo sunca će sigurno ulovit.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •