Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 89 od 89

Tema: Što čitaju?

  1. #51

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    76

    Početno

    Bas mi je drago sto jos netko misli kao ja!!!
    Cini mi se da cemo i mi skupa citati ako ce htjeti dovrsiti Pobunu, ali za sada kako stvari stoje - odustala je - sva sreca!

  2. #52
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Priče iz grčke mitologije.

  3. #53

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    1,049

    Početno

    Mi čitamo (zasad još mi) Pinokija. Dijete ima ovolike oči. :shock:
    Za nekog tko je pred godinu dana bio na Piku i Jakovu, zatim prošao Medvjediće i Anicu, to mi se čini izvanrednim dosegom.

  4. #54
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    Samoinicijativno i pretezno samostalno - stripovi (Lucky Luke, Umpah Pah, Asterix, Pasko Patak...). Za lektiru bi do petka trebao procitati Capekovu Postarsku bajku...

  5. #55
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Vlvl, i mi još uvijek čitamo zajedno, tj. ja čitam, ona sluša. Iako zna čitati, nema još strpljenja čitati si sama. Bit će i to, tek je prvi razred.

  6. #56

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    VG
    Postovi
    250

    Početno

    Trenutno citamo "Bum Tomica" od Silvije Šesto i uzivamo svi! Duhovito, zivotno, zanimljivo... preporucam.

  7. #57
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Kanga prvotno napisa
    Samoinicijativno i pretezno samostalno - stripovi (Lucky Luke, Umpah Pah, Asterix, Pasko Patak...). Za lektiru bi do petka trebao procitati Capekovu Postarsku bajku...
    Capekova ikonografija usla je kroz tu pripovijetku lani u rjecnik moje djece i sad se oni ponekad znaju toga prisjecati i nabrajati.

    Moj mladji sin sjeca se od tada kako se stariji brat valjao od smijeha i citao nam naglas kako postar nabraja vozacu sve one silne "epitete" (kao reper - njegove rijeci )....

    ZAPAMTIO je cijeli odlomak i sad me bas zanima (dolazi im za lektiru u veljaci) kako ce se snaci sam kad to bude za procitati. A mozda i je (imamo doma) jer prestala sam stalno nadzirati njihovu obveznu literaturu...

    Trenutno stariji je pred spavanje citao (mislim) Zaljubljen do usiju, a mladji nekog Asterixa (ljubitelj stripova... jedan od onih koji za knjige ponekad kazu "UF, sama slova"! )

    Nisam nezadovoljna. Iako dosta djece iz njihove generacije cita vise, ima ih jos vise koji citaju manje. Ne mogu to usporediti sa svojom generacijom (kad se TV navecer gledao mozda samo vikenodm, a ostale dane se citalo i tak je bilo svima...).

  8. #58
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    Aaaaa "repanje", predobro

    Je, i mi smo kolektivno umirali od smijeha kad nam je J citao postarevo nabrajanje epiteta

  9. #59
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Mi dokosurili Put u središte zemlje. do obožava debele knjige s puno brojeva i tehničkih opisa. Jedva čekam da ih preuzme u cijelosti mislim samostalno čitanje

  10. #60
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    E. (7 godina), trenutno imamo ove na polici:

    - "Bajke baleta" ("Le favole del balletto") - 7 bajki koje postoje i kao balet - jako lijepo napisano, za svaku bajku uvod s time tko je napisao libretto, kada je balet prema toj bajci nastao, i slicno. I onda bajka, detaljno napisana.
    E. se priprema za "Pepeljugu", pa ju je jako zanimalo o tome kako je uopce nastala koreografija za tu bajku, tko je napisao muziku, itd., i sad planira poceti citati od Pepeljuge, pa onda i ostale bajke (Coppelia, Orasar, Labudje jezero, itd.);

    - s obzirom na to da joj je "Carobnjak iz Oza" ostao u HR, a htjela ga je dovrsiti citati, uzela si je izdanje na engleskom - koje je malo skraceno i prikladnije onome koliko sada razumije engleski - i izdanje na talijanskom.
    Pa si procita na engleskom recenicu, i onda ako ne zna sto nesto znaci, ide u talijansko izdanje po prijevod.
    Bas mi je smijesna, tako s dvije knjige.

  11. #61
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    L. trenutno čita, tj. guta, knjige iz serije o Paulini P.

  12. #62
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    N. (8) je zadnje procitala Doktor Jojboli i Eko Eko - odusevljena je s obje.

  13. #63

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    VG
    Postovi
    250

    Početno

    Kod nas je apsolutni hit Bum Tomica - sva četiri dijela - valjda već sve priče zna napamet. Konačno se malo odmaramo od Piksija i Tomeka i čitamo Pet prijatelja i Groznog Grgu.

  14. #64
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Stanari u slonu i Smijeh nije grijeh

  15. #65
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Za ljubitelje Harryja Pottera, preporucujem da nikako ne prekocite slijedece 3 knjiznice:

    - "Quidditch Through the Ages"
    - "Fantastic Beasts and Where to Find Them"
    - "The Tales of Beedle the Bard"


    Prva se moze citati odmah nakon "Philosopher's Stone" ("HP i Kamen mudraca"), druga se veze na vise knjiga - 'Ronove biljeske' u njoj daju komentare na zvijeri koje se pojavljuju u svih 7 knjiga; a treca bi se trebala procitati prije nego sto se procita "Deathly Hallows" ("HP i Darovi smrti") - to je knjiga koju Dumbledore posmrtno ostavlja Hermione i u kojoj ce naci tragove o Darovima smrti.

    Vrlo su zabavne, cak i za odrasle Harryjeve fanove.

  16. #66
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    E. (8g3mj) trenutno cita "Harry Potter i Zatvorenik Azkabana" na talijanskom.

    Kako pohadja literarne radionice, pocela je citati i Roalda Dahla, i zasad je odusevljena. Procitala je "Revolting Rhymes" i "Dirty Beasts". Tople preporuke, pogotovo za "Revolting Rhymes"!

    Za pripremu za slijedecu literarnu radionicu treba procitati jos njegove "The BFG" i "The Twits", a za vlastiti gust je uzela "The Witches".

  17. #67
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    Stanari u slonu i Smijeh nije grijeh
    Uff, ovo me podsjetilo kako se moj stariji strogo racionalan sin očitovao o ovoj knjizi (crkli smo od smijeha i podržali ga). Napisao je nešto u stilu da mu se knjiga ne sviđa jer ima previše mašte. U slona se ne može useliti nitko i kako bi se slon osjećao da mu se netko useli u trbuh....

    Bravo, dijete!

    I to naši klinci čitaju za lektiru ??!!!!

    Doma smo se poslije zafrkavali na istu temu - npr. gdje se u slona ulazi (kroz koju rupu) i slično, možete si misliti... Fakat, ovo naše dijete je tak znalo dobro iskritizirati domaće autore da se sve prašilo. I obično je dobio 5 jer se nije libio izreći svoje (negativno) mišljenje. Tak mu je i sada. Zadnje je pročitao Toma Sawyera i u komentar knjige napisao da mu je teško zamisliti robovlasničko društvo.

    Inače, taj od svoje volje ne čita nikakvu beletristiku, ali obožava čitati non-fiction (npr. Guinnesove knjige rekorda, 1000 zabavnih igara, 1000 katastrofa + druge knjige iz iste serije), ne voli se uživljavati u izmišljevine tipa Harry Potter, ali prouči u 2 dana debelu knjižurinu tipa Windows 7 za napredne korisnike i onda nam prodaje štoseve.

    S druge strane, mlađi voli kojekakve izmišljene priče i preko granice dobrog ukusa. Za njega moram paziti da ne "odlebdi" i da se ne uživi previše, jer kad doraste do Toma Sawyera + Hucka Finna mogu biti sigurna da će nešto od njihovih štoseva probati izvesti i sam...

  18. #68

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    A i ti "Stanari u slonu" su još uvijek u lektiri, ne mogu vjerovati

    Nego, imam pitanje za ovu dobnu skupinu: kad su počeli samostalno čitati i dulje knjige?
    A. (7 godina) već odavno zna čitati, ali samostalno čita samo enciklopedije (tj. potpise pod slikama i kratke ulomke). Ono malo lektire što su dosad imali pročitao je u ekspresnom roku, ali još mu nije nadošlo da samoinicijativno uzme knjigu i čita. Tako da još uvijek čitamo zajedno, tj. ja mu čitam naglas, i u tome uživa. Zadnje su nam na redu bile knjige o Emilu - "Emil i detektivi" i "Emil i tri blizanca", i jako se uživio u njih.

  19. #69
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Postoje Emil i tri blizanca !!?!?! Kad sam ja bila dijete jako sam htjela pročitati tu knjigu, ali nigdje ju nisam mogla naći!

    Što se tiče ovog drugog, Lea ne čita samostalno dulje knjige, samo slikovnice - tipa lektire za prvi razred (Pale sam na svijetu, Nemaš pojma Grizlijane, Tri medvjeda i gitara - dakle malo dulje slikovnice), i to ne svojevoljno nego po direktivi, a dugačke knjige joj i dalje čitam ja i to naravno obožava. Počela sam joj čitati Kušana nakon što smo gledali Koko i duhovi, pa smo zadnje pročitali Domaća zadaća, a trenutačno čitamo M. Matošeca, Tiki traži Neznanca.

  20. #70

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Postoje Emil i tri blizanca !!?!?! Kad sam ja bila dijete jako sam htjela pročitati tu knjigu, ali nigdje ju nisam mogla naći!
    Postoji, u knjižnici, staro izdanje NZMH iz 50-tih godina. Prijevod je prilično arhaičan (npr. jedan od najčešće korištenih pridjeva je "veličajan"), ali da se čitati, uz određene prilagodne suvremenom jeziku.
    Posljednje uređivanje od tanja_b : 23.01.2012. at 12:04

  21. #71
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    L. samostalno čita dulje knjige negdje od 8 godina (sad ima 10)
    jako puno čita, trenutno je na Koku u Parizu
    često paralelno čita bar 2 knjige

  22. #72
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    A. je počeo jako puno čitati najranije u drugom, a mislim možda čak u trećem razredu. U međuvremenu je postao gutač knjiga. Opsesivni, kad počne, teško mu je prestati. Nekad pročita istu knjigu dvaput zaredom. Čita užasno brzo.
    Međutim, nije uopće osobito rano čitao. Kad je krenuo u školu, mogao je pročitati rečenicu, ali nije bio pročitao dotad ni jednu slikovnicu samostalno. Rekla bih da je počeo čitati sam kad je čitanje potpuno automatizirao i nije mu više predstavljalo nikakav napor.
    D. je u istom čitalačkom statusu krenuo u prvi razred. Imamo vrlo, vrlo problematičnu popodnevnu učiteljicu (osobu koja ne bi smjela i nije sposobna raditi u školi) zbog čega mu se zadnjih mjesec dana prvog polugodišta počeo javljati revolt prema školi, učenju i čitanju. Međutim, sad je bila prva lektira - Crvenkapica. Čitao je pred spavanje u krevetu, i sav je blistao kad je cijelu sam pročitao. Zaključio je da je čitanje nevjerojatno zabavno. Posudio je još jednu slikovnicu u knjižnici i pročitao je. Vidjet ćemo dalje, nadam se još jednom strastvenom čitaču.

  23. #73

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    Roko je otkako je gledao film "Koko i duhovi" poludio za Kokom, tako da je pročitao sve knjige o Koku, te Lažeš Melita i Domaća zadaća. Ovo ljeto je čitao Gregov dnevnik i Groznog Grgu, i knjige iz kolekcije nisam sigurna kako se zovu ali mislim da je Čarobna kućica ili tako nešto gdje su glavni likovi Ivan i Ana koji putuju u razne krajeve i doživljavaju različite avanture. Trenutno čita Kapetana Gaćešu, a i strip Kapetan TIN TIN je in.

    On ima periode kad se ne odvaja od knjige pa onda po mjesec dva ju ni ne uzme u ruke. Ali kad krene kao što kaže vertex doslovno ih guta. Čak sam ja posumnjala da pola preskoči, ali kad krene pričat o knjizi vidim da stvarno čita.

  24. #74
    Marna avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    812

    Početno

    K. čita enciklopedije, romane, priče, stripove ...
    Pročitala je Kušanove romane o Koku (naravno da smo gledali film "Koko i duhovi").
    K. je trenutno u fazi izrade ilustracija, a tema joj je jedan tekst, koji će biti uskoro i publiciran.
    Ipak, kaže da više voli smišljati/crtati likove za crtiće. Često piše i svoje priče.

    P. zasada zanimaju slikovnice o Jakovu i sl., teme o vitezovima, vojnicima, dinosaurima ...
    Počeo je samostalno čitati i zato su mu dragi i stripovi.

    Često se svi 4 poslažemo u našu postelju i čitamo s užitkom.

  25. #75
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Elly prvotno napisa Vidi poruku
    R. Dahlove "The Twits", a za vlastiti gust je uzela "The Witches".
    Mislim, dakle... doslovno ih guta, tople preporuke! Svaka (talijanska izdanja) ima cca 105 - 108 stranica, i svaku od njih je procitala za cca sat vremena, s velikim uzitkom!

    Uzela sam (sebi) u knjiznici knjigu koja daje 1001 preporuka sto bi trebalo procitati dok smo djeca. (ova: http://www.goodreads.com/book/show/6...re-you-grow-up). Knjiga je rasporodjena po uzrastima, listam sad uzrast od 8+ godina, dosta ih je vec i procitala, a ostale uzimam kao preporuku.

  26. #76
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Kao pripremu za likovne radionice na temu Joan Miro, procitala je i proucila slike iz knjige Joan Miro, Daniel Pennac: "Il giro del cielo". Knjiga prati price djevojcice koja je bila na operaciji slijepog crijeva sa ocem, prepunu mastovitih detalja, na taj nacin zapravo paralelno obradjujuci 12 Miroovih slika. Sama prica za sebe je jako lijepa, naravno i slike koje su odabrane za knjigu. Mojoj E. se jako svidjela, pa preporucujem.

  27. #77

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    VG
    Postovi
    250

    Početno

    Sinko je sa sedam godina samostalno počeo čitati duže knjige i to serijal o Sedam tajanstvenih. Toplo preporučam i Čokoladne godine za ovu dob.

  28. #78
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Za skolu je pocela dobivati slobodnu lektiru, to izgleda tako da petkom grupno odu u skolsku biblioteku i izaberu bilo sto.
    Jednom nije znala sto bi uzela, i uciteljica talijanskog joj je preporucila knjige Beatrice Masini (koju voli jos otprije iz vise razloga) iz serije
    "Belle, astute e coraggiose" , procitala je "La bambina drago" ("Djevojcica-zmaj") i "La bambina con i piedi lunghi" ("Djevojcica dugackih stopala"), i svidjele su joj se obje, druga toliko da ju je procitala triput.
    Komentar joj je bio da je to za mladju djecu, ali da joj se jako, jako svidjaju, sad vreba slijedecu iz te serije.
    Uglavnom - preporuke.

    Ne znam da li ih ima u Hrvatskoj, no vidim da postoji prijevod na srpski:
    "Devojcica zmaj"
    "Devojcica dugackih stopala"

    Kod kuce cita F.H. Burnett: "The Secret Garden" - paralelno na engleskom pa talijanskom.

  29. #79
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Preporucujemo i ostale knjige od Beatrice Masini iz serije "Belle, astute e coraggiose" - osim gore navedenih, tu su i "Isabellita Senzapaura" "La bambina che indovinava gli indovinelli", "Agata e gli specchi buggiardi", "Il dono della figlia del re". Oprostite, htjela sam staviti hrvatske nazive sa stranice Straneknjige.com.hr, medjutim ne otvara mi se stranica.

    Takodjer preporucuje Roalda Dahla i knjigu "Danny, the Champion of the World", sa zaljenjem ju je vratila u biblioteku.

  30. #80
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Čitam sedmogodišnjem sinu Bambijevu djecu. Ajme gnjavaže.
    U Bambiju smo uživali on i ja - kakva lijepa i zabavna knjiga, pravi biser.

    Ali ovaj nastavak - bezidejan i dosadan, a njemu se sviđa pa moramo čitati dalje. Ono što je dobro u prvoj knjizi, dobro je i u ovoj - opisi prirode i ponašanja životinja. Ono što ne valja je razgovori životinja koje se ponašaju kao definicija malograđanštine (malošumštine ) i stalno se svađaju i raspravljaju o ono malo događaja kojih ima u radnji. Čak se i biljke natežu i melju li, melju. I stalno tko s kim više ne govori. I sve puno duže nego u Bambiju. Sapunica.

    Ničeg se ovog ja ne sjećam iz vremena kad sam je kao dijete čitala, pa valjda ni moj sin neće zapamtiti gluposti, nego samo lijepe dijelove.
    Posljednje uređivanje od Jurana : 04.01.2018. at 15:07

  31. #81
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Čitam sedmogodišnjem sinu Bambijevu djecu. Ajme gnjavaže.
    U Bambiju smo uživali on i ja - kakva lijepa i zabavna knjiga, pravi biser.

    Ali ovaj nastavak - bezidejan i dosadan, a njemu se sviđa pa moramo čitati dalje. Ono što je dobro u prvoj knjizi, dobro je i u ovoj - opisi prirode i ponašanja životinja. Ono što ne valja je razgovori životinja koje se ponašaju kao definicija malograđanštine (malošumštine ) i stalno se svađaju i raspravljaju o ono malo događaja kojih ima u radnji. Čak se i biljke natežu i melju li, melju. I stalno tko s kim više ne govori. I sve puno duže nego u Bambiju. Sapunica.

    Ničeg se ovog ja ne sjećam iz vremena kad sam je kao dijete čitala, pa valjda ni moj sin neće zapamtiti gluposti, nego samo lijepe dijelove.
    Pa ostavi se toga... Imamo premalo vremena da bi ga trošili na stvari koje ga nisu vrijedne...

  32. #82
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Njemu se sviđa, a sjećam se da se i meni kao djetetu sviđala.

  33. #83

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Ono što ne valja je razgovori životinja koje se ponašaju kao definicija malograđanštine (malošumštine ) i stalno se svađaju i raspravljaju o ono malo događaja kojih ima u radnji. Čak se i biljke natežu i melju li, melju. I stalno tko s kim više ne govori.
    Opis ti je genijalan Da malošumština i biljke koje melju
    Meni su također Bambijeva djeca ostala u sjećanju kao dosadna knjiga, dok sam Bambija čitala više puta kroz djetinjstvo. A još uvijek pamtim antologijsku izjavu mojeg brata koji je kao klinac izjavio da su mu "Bambijeva djeca dosadna jer je to knjiga samo o srnama"

  34. #84
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    ahahaha meni se isto sviđala, dapače bila mi je sto puta bolja od Bambija. I ja sam je čitala kćeri i bila mi je glupa, ali ne mogu se sjetiti kakve su bile njene reakcije - znam da Bambija jako voli, i film i knjigu.

  35. #85
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    ja mislim da se meni baš sviđala malošumština bila je to više kao neka teen serija sa spletkama i intrigama među mladim srnama.

  36. #86
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    A i ti "Stanari u slonu" su još uvijek u lektiri, ne mogu vjerovati

    Nego, imam pitanje za ovu dobnu skupinu: kad su počeli samostalno čitati i dulje knjige?
    A. (7 godina) već odavno zna čitati, ali samostalno čita samo enciklopedije (tj. potpise pod slikama i kratke ulomke). Ono malo lektire što su dosad imali pročitao je u ekspresnom roku, ali još mu nije nadošlo da samoinicijativno uzme knjigu i čita. Tako da još uvijek čitamo zajedno, tj. ja mu čitam naglas, i u tome uživa. Zadnje su nam na redu bile knjige o Emilu - "Emil i detektivi" i "Emil i tri blizanca", i jako se uživio u njih.
    Skoro 7 godina nakon ovog posta: Stanari u slonu se opet čitaju za lektiru u našoj kući
    Posljednje uređivanje od Jurana : 16.10.2018. at 17:39

  37. #87
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Skoro 7 godina nakon ovog posta: Stanari u slonu se opet čitaju za lektiru u našoj kući
    Aaaaa, horor...

    Moj L. je na toj knjizi naučio što znači napisati kritiku književnog djela. Rekao je da mu se ne sviđa i da slona boli kad mu se usele. Ja sam rekla "to i napiši". Kraj priče.

    Moj mlađi je naravno pitao kroz koju rupu su mu se uselili, uffff...

  38. #88
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    I moj ima to za lektiru,mislim da je klinka to čitala veliki nije imao za lektiru

  39. #89
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Moram negdje spomenuti odličnu seriju Fibrinih stripova o Hildi. Svakako preporuka, nama je ta neobična djevojčica osvojila srca. Također, tu je i Višnjin dnevnik, također nova i dobra serija stripova. Sad nam je na redu i strip Veliki zli lisac. U međuvremenu stalno mlati po enciklopedijama, kupila sam mu nekoliko novih, kao i romana Davida Walliamsa. Banditska bakica je bila dobra, osim završetka koji ga je poprilično potresao.
    Posljednje uređivanje od palčica : 14.02.2020. at 21:37

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •