Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 89

Tema: Što čitaju?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno Što čitaju?

    Moja Omi je prava mala čitalica!

    Čitala je
    ARTHUR I MINIMEJCI
    ARTHUR I ZABRANJENI GRAD
    ARTHUR I MALTHAZAROVA OSVETA
    OTOK PLAVIH DUPINA
    Č.Z.ŠEGRTA HLAPIĆA
    TIBETSKE I KINESKE PRIČE ZA DJECU
    ..... (ne sjecam se naziva ostalih knjiga jer ih nemamo kod kuce)
    - svakojake enciklopedije, časopise i one knjigice Witch koje mi i nisu pretjerano simpatične, ali njoj su neke ok.

    Uglavnom, oduševljena je sa Arthurima i pročitala je sve 3 po 3 puta ovog ljeta!
    Danas sam joj kupila u Algoritmu knjigu JAHAČICA KITOVA, vidjet ćemo reakciju.

    Što preporučate još u tom žanru za tu dob?

  2. #2
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    ja se sjećam iz tog doba one serije romana "5 prijatelja".... Bilo ih je negdje sigurno 20tak romana. Četvero djece i jedan pas- svaki roman jedna uzbudljiva pustolovina

  3. #3

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Mislim da bi joj se mogla svidjeti! Hvala na preporuci!

  5. #5
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    E cita Carobnicu Lili, Anicu (nikad dosadno, stalno ih iznova cita ), preko ljeta je ulovila Sarlotinu mrezu i procitala Pipi (Pipi je citala cijelo ljeto jer ima sitna slova i to joj je bio prvi put da cita takav tisak).

    Sad se spremamo zapoceti Nabor u vremenu (SF za djecu, ima u Algoritmu) i onda polako, ako joj se svidi poceti kupovati knjige te autorice.

    Uz ovo, svako malo interesantne su enciklopedije, a cesto se vraca i na slikovnice.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    135

    Početno

    Luku još nije ulovila knjigomanija ali uz mene ovisnicu o knjigama na najbojem je putu.
    Zasada su nam broj jedan one enciklopedije iz Jutarnjeg lista - baka mu ih redovito kupuje i kad ga ulovi lista ih pedantno jednu po jednu, pročita kaj ga zanima,pogleda slike....

  7. #7
    Zoila avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    u sredistu elferingeworta
    Postovi
    466

    Početno

    Citiraj BusyBee prvotno napisa
    Sad se spremamo zapoceti Nabor u vremenu (SF za djecu, ima u Algoritmu) i onda polako, ako joj se svidi poceti kupovati knjige te autorice.
    knjige moje mladosti! Odlican izbor.

    Moji sin je isto procitao sve Carobnice Lili koje je mogao dohvatiti, knjige Tri detektiva ga nije zanimala toliko, no mozda tvojoj kceri budu zanimljivije, nije imao stprljenje ih citati do kraja. Ovo ljeto je uzivao citajuci pirate s kariba (egmontovo izdanje).

    I da, komplet knjiga "Ja ne bih zelio biti...." je citao hodajuci od ducana prema kuci, i nije prestao citati dok ih nije procitao, toliko su mu zanimljive! Nakon sto ih je sam procitao jednom, ja ih citam deckima za laku noc, a i nekad ih vidim kako sami listaju i ponavaljaju gradivo. Znaci te knjige su vise nego pun pogodak!

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno

    Samostalno najviše voli enciklopedije ili one neke profilove kako se što radi. Sam je čitao Spiderwickove, pa one tanke profilove tipa Najteža utakmica ili tako nešto.

    Kad im čitam onda perem po starim knjigama tipa Koko isl. Dosad je Adrianu najbolje sjela moja omiljena dječja kniga Čudnovata istina od Krilića

  9. #9
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Petra obozava citati, Robi je na slicnom putu.

    Petrina literatura (al ona je skoro iskljucivo na engleskom) proteklih godinu dana ukljucivala je (velim ukljucivala jer mnogima se redovito vraca):

    Magic Tree House serija plus Magic Tree House Research Books
    Rainbow Fairies
    Weather Fairies
    Carobnjak iz Oza
    Anne of Green Gables
    My Secret Unicorn serija
    Little Fur serija
    James and the Giant Peach
    George's Marvelous Medicine
    Magic of the Faraway Tree
    The Secret Garden

    i sve druge knjige koje joj padnu pod ruku, doslovno (ukljucujuci i knjige za bebe). Jedino je ne interesira Pipi :?

    Ja joj trenutno citam The Thing About Me (Lucy Rose), ne zato sto ona ne moze neg cisto da, iako moze sada samostalno citati skoro sve, ima jos uvijek priliku da joj netko cita. A i da vjezba slusanje.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno

    Ancice, tvoj post jednom davno me drži da im i ja i dalje čitam. Meni to samoj nebi palo napamet, i ovako kad sam pročitala zvuči tako razumno da im i dalje treba čitati.

    Iako u zadnjih cca 2 tjedna nismo čitali ništa, primilo me pričanje priča. Oni su oduševljeni i svaki dan moram smišljati nastavke. Sad više ne znam tko je kome tko, pa bi rado natrag na čitanje

  11. #11
    Zoila avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    u sredistu elferingeworta
    Postovi
    466

    Početno

    Ancice, jel cita knjige o Ramoni Quimby?
    I knjige o djecaku zvan Fudge su mi ostale u lijepom sijecanju.

  12. #12
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Citiraj Alamama prvotno napisa
    Ancice, tvoj post jednom davno me drži da im i ja i dalje čitam. Meni to samoj nebi palo napamet, i ovako kad sam pročitala zvuči tako razumno da im i dalje treba čitati.

    Iako u zadnjih cca 2 tjedna nismo čitali ništa, primilo me pričanje priča. Oni su oduševljeni i svaki dan moram smišljati nastavke. Sad više ne znam tko je kome tko, pa bi rado natrag na čitanje
    Je, ovo s pricama imamo i mi i meni je tesko jer nemam bas dobru mastu za to (bar tak mislim). Al spasava me to da, ak hoce pricu, moraju mi (nam) dat likove u prici, onda mi ispletemo. I obicno su zadovoljni. Al svejedno, meni lakse citat tudi trud 8)

  13. #13
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Citiraj Zoila prvotno napisa
    Ancice, jel cita knjige o Ramoni Quimby?
    I knjige o djecaku zvan Fudge su mi ostale u lijepom sijecanju.
    Ne, ja nikad cula Idem bas potrazit, hvala

  14. #14
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    Citiraj Alamama prvotno napisa
    Ancice, tvoj post jednom davno me drži da im i ja i dalje čitam. Meni to samoj nebi palo napamet, i ovako kad sam pročitala zvuči tako razumno da im i dalje treba čitati.
    ovo i mene zanima.
    u kojem trenutku procijenite da klincima ne treba vise citati nego je vrijeme da pocnu sami?
    I koliko je dobro citati im romane?
    Naime, imam puno mladjeg brata, i njemu smo stvarno puno citali prije nego je naucio sam. Ali u trenutku kad je naucio sam, vise mu nije bio gust, nije mu islo tako brzo i tecno. I od djeteta koje je upijalo knjige postao je dijete koje ne voli citati (tek negdje u pubertetu se to opet promijenilo).

    Antun jos nije dovoljno vjest u citanju da bi sam citao vece komade teksta.

  15. #15
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    ja pretpostavljam da ću čitati B dok on za po pokazuje interes. sada smo u fazi da malo pred spavanje on čita sam a onda mu ja pročitam...On čita trenutno neki stripić a ja mu čitam Harry Pottera.

  16. #16
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    ja imam bar jednog nezainteresiranog citaca :/ i slabo mi dodje kad vidim koliko njezini vrsnjaci citaju...

    ja znam da je moja (nasa) krivica sto cesto organizacijski ne stizemo... i to me vec dulje vremena bas boli i zulja...

    ali, kako sad stoje stvari, ova ce nova cura biti laksa za hendlanje navecer (pljucpljucpljuc i kuckuckuc) pa ce se jedan od nas moci posvetiti ovim vecima (a naravno da cu to biti - ja )

    nego, meni je sad prvo prioritet apsolutni da ida nauci uopce citati :shock: koliko je preko ljeta zaboravila - sram me niti reci, ali na svako moje, ajmo citati, citaj, stripove, knjigice, slikovnice - uvijek je imala razloga zasto ne :/

    ceka nas "vruca" jesen...

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno

    ja se nekako nadam da ću osjetiti kad mu više ne treba čitati , al nemam odgovor

  18. #18
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    Litala, nije baš niti B lud za čitanjem i knjigama, voli ali ima i dražih aktivnosti Baš zato je ovo vrijeme pred spavanje nama idealno za čitanje jer on od toga ima i sekundarne benefite - duže je budan i duže smo mi s njime.

  19. #19
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Upravo citamo Vedranu knjigu Bjazica i Furtingera (helou, tko se sjeca njihovih SF prica iz 70-tih? :D ) "Nista bez Bozene" (neki ju znaju kao "Tajanstveni stroj profesora Kruzica") i zanimljiva mu je.

    (zanimljiva je i meni, nisma ju citao valjda zadnjih 30 godina, a MZ nikad)

    Knjiga je inace namijenjena uzrastu od recimo 10 godina, no obzirom da mu je glavna tema knjige bliska (neobican izum, stalno crta nekakve svoje novotarije), a stil pisanja zivotan i duhovit nema frke oko razumijevanja i pogodnosti (poneku teze razumljivu stilsku figuru ili duzi opis preskocim).

    Inace, zanimljivost knjige je da je pokretac radnje zivahna i hrabra 15-godisnjakinja Bozena tako da ovdje nema klasicne muske dominacije likova (iako su uz nju i decki Miro i Adam, no vodja je ona).

  20. #20
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Citiraj Zoila prvotno napisa
    [I da, komplet knjiga "Ja ne bih zelio biti...." je citao hodajuci od ducana prema kuci, i nije prestao citati dok ih nije procitao, toliko su mu zanimljive! Nakon sto ih je sam procitao jednom, ja ih citam deckima za laku noc, a i nekad ih vidim kako sami listaju i ponavaljaju gradivo. Znaci te knjige su vise nego pun pogodak!
    Zoila, možeš li, molim te, napisati nešto više o tim knjigama? Još nisam naišla na to.

    Mi sada čitamo Pasja posla od Ivana Tomičevića i Susret u oblacima Richarda Bacha. Mislim da samostalno i zajedničko čitanje ne isključuju jedno drugo. M. i ja se volimo zavaliti u krevet, maziti se, čitati i komentirati pročitano. On uvijek ima neke svoje ideje, pročitani tekst odvede ga putem njegove mašte i želi to meni ispričati. Prestat ću mu čitati kad on to više ne bude želio.

    Kod nas se pojavio jedan novi problem u vezi čitanja: otkad je krenuo u školu M. je navečer toliko pospan da uopće ne želi čitanje i zaspi već u 8.30. Jučer smo se dogovorili za promjenu termina - čitat ćemo tijekom poslijepodneva.

  21. #21
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa
    Citiraj Zoila prvotno napisa
    [I da, komplet knjiga "Ja ne bih zelio biti...." je citao hodajuci od ducana prema kuci, i nije prestao citati dok ih nije procitao, toliko su mu zanimljive! Nakon sto ih je sam procitao jednom, ja ih citam deckima za laku noc, a i nekad ih vidim kako sami listaju i ponavaljaju gradivo. Znaci te knjige su vise nego pun pogodak!
    Zoila, možeš li, molim te, napisati nešto više o tim knjigama? Još nisam naišla na to.
    Zoila ti nije pri webu nekoliko dana tako da cu ti ja odgovoriti - mislim da znam o cemu se radi, o knjigama tipa "Ne bih zelio biti rimski legionar" ili "Ne bih zelio biti egipatski graditelj piramida" u kojima su neka od tipicnih povijesnih zanimanja prikazana na nacin bez uljepsavanja (legionari su imali teske okrsaje, marsirali mjesecima, godinama ratovali ... ili pak graditelji piramida radili teske fizicke poslove). Iz te serije ima nekoliko knjiga na hrvatskome, a nekoliko i na srpskome, i jedne i druge se mogu kupiti u Profilu, vidio ih prosli tjedan (imaju neke i u nasoj lokalnoj knjiznici).
    Vedranu su se knjige umjereno svidjele - bile su zanimljive, no nije se poslije vracao njima kao nekim drugima.

  22. #22
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Zdenka, pogledaj ovdje: Naklada Nika

    I Ema ih jako voli. I Mitove anticke grcke.

  23. #23
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj BusyBee prvotno napisa
    Zdenka, pogledaj ovdje: Naklada Nika
    To je to!

  24. #24
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Tenks. Ne sviđa mi se što je već u naslovu pravopisna pogreška, ali pogledat ću ih.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    mislis 'ne bi'? to ti je 2.l.sg, mislim

  26. #26
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Citiraj ivana7997 prvotno napisa
    mislis 'ne bi'? to ti je 2.l.sg, mislim
    Nadam se da je tako, ali nekako mi se naslov u 2. l. sg ne čini prvim izborom. Prolistat ću ja to, pa ću vidjeti.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    biblioteka se zove 'otkrij zasto ne bi zelio', pa nema dileme. ali glupavo jest

  28. #28

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    zaboravila sam napisati sto cita moj osmogodisnjak. pocinjao je svasta, ali nista ga nije odusevilo kao 'nikica' iz biblioteke stribor, procitao ga je u jednom dahu i jedva docekao da kupimo drugi dio, 'nikica ponovo jase'. nazalost, nisu objavili novije prijevode, iako je planirano...

    i 'jezek' mu je bio zabavan, procitao ga je dva puta.

    'emil i detektivi' je pocinjao citati sto puta, i sasvim odustao. 'pipi duga carapa' ga isto nije osvojila. sad cita 'harryja pottera'.

  29. #29
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    Citiraj litala prvotno napisa
    ja znam da je moja (nasa) krivica sto cesto organizacijski ne stizemo... i to me vec dulje vremena bas boli i zulja...
    ovo je i moja patnja.
    tonku jos uvijek ja uspavljujem, pa tonceku navecer cita samo tata, koliko stigne.
    osim toga, antun se opirao svemu sto za temu nema zmajeve, dinosaure, cudovista, vjestice... a meni je tesko bilo pronaci takvu literaturu, prikladnu njegovoj dobi.
    ako imate kakvih ideja, javite!
    ovo ljeto se ipak zainteresirao za pirate s kariba, a sad smo zapoceli sa spiderwickovima.

  30. #30
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Citiraj ivana7997 prvotno napisa
    zaboravila sam napisati sto cita moj osmogodisnjak. pocinjao je svasta, ali nista ga nije odusevilo kao 'nikica' iz biblioteke stribor, procitao ga je u jednom dahu i jedva docekao da kupimo drugi dio, 'nikica ponovo jase'. nazalost, nisu objavili novije prijevode, iako je planirano...

    i 'jezek' mu je bio zabavan, procitao ga je dva puta.

    'emil i detektivi' je pocinjao citati sto puta, i sasvim odustao. 'pipi duga carapa' ga isto nije osvojila. sad cita 'harryja pottera'.
    Kakav je to nikica? Pa ja sam pogubila konce u dječjoj književnosti!

  31. #31

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    heh, moja je sestra profesorica djecje knjizevnosti, tak da imam najboljeg moguceg savjetodavca... a i poznaje moje dijete pa moze pretpostaviti sto bi mu se svidjelo. ona mu je poklonila nikicu
    autor je rene goscinny, asterixov tata

  32. #32
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj a zakaj prvotno napisa
    Citiraj litala prvotno napisa
    ja znam da je moja (nasa) krivica sto cesto organizacijski ne stizemo... i to me vec dulje vremena bas boli i zulja...
    ovo je i moja patnja.
    tonku jos uvijek ja uspavljujem, pa tonceku navecer cita samo tata, koliko stigne.
    osim toga, antun se opirao svemu sto za temu nema zmajeve, dinosaure, cudovista, vjestice... a meni je tesko bilo pronaci takvu literaturu, prikladnu njegovoj dobi.
    ako imate kakvih ideja, javite!
    ovo ljeto se ipak zainteresirao za pirate s kariba, a sad smo zapoceli sa spiderwickovima.
    Ja bih vam preporucio stripove.
    Asterix je prava stvar za male avanturiste - em tamo ima dobre ticnjave sa rimljanima , carobnih napitaka, piramida, tvrdjava, a ima i, fala bogu, dovoljno humora razumljivog i djeci ... a uz to ima i dobrih crteza.

    Bas smo pricali ovu subotu u krugu priajtelja kako su stripovi od nekad djecje literature postali literatura nas, ljudi srednje generacije, cini mi se da ce neki klinci proci kroz djetinjstvo i mladalastvo, a da nece uopce ni dotaknuti sviojet stripa za sto mislim da je velika steta.

    Ja se ponosim sto kod kuce imamo solidnu hrpicu stripova i sto ih Vedran cesto cita ... ako to mozda nije literatura za lektiru, sigurno nije ni trash literatura kako mnogi sugeriraju.

  33. #33
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Mali dodatak: ako vi, roditelji, imate sklonosti ka non-mainstream vizualnoj umjetnosti, tada strip moze biti dobar uvod u taj svijet. Postoji puno minimalistickih stripova koji spajaju klasicnu strip-zabavu sa neklasicnom likovnom podlogom.
    Vedran vrlo rado cita strip "Sjena" Ninoslava Kunca (imamo doma album), posudjivali smo i "Tupka" Nedjelka Dragica iz knjiznice, crtic "La Linea" je na tom tragu i isto mu se svidja ... a rezultat je da je jednom u muzeju punom i klasicnih i suvremenijih likovnih djela odabrao jedno nadrealisticko kao najzanimljivije i najbolje.

  34. #34
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Mi dosta cesto kombiniramo citanje, npr, sad s Robijem, ja citam veci dio a on procita neke lakse ili ono kaj je u oblacicima na ilustraciji. Npr., kad citamo R. Munscha onda on cita sve one ponavljajuce fraze (BLJAAAAK!, Prvi razred, drugi razred, treci razred, ...) i s vremenom to sirimo. Ili idemo po principu - ajd mi ti procitaj prvu stranu a onda cu ja ostalo. Ili, ti ovu kratku recenicu, a ja cu ovu dugu. Uz puno, puno ohrabrenja, pohvale i poticanja. Tak smo isto radili i s Petrom.

    Litala, jel citate R. Munscha? Jel sam ti ikad poslala prijevode da nakeljis u knjigu?

  35. #35
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    meni nisi poslala nikad ništa

  36. #36
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Sad ces zazalit

  37. #37
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ajde, ajde...
    dijete mi čita i mala slova...

  38. #38
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    joj, munscha citamo tako da ja prvo procitam na engleskom (oni se deru), pa istu stranu na hrvatskom (oni se i dalje deru), pa se na kraju svi deremo

    jedva cekam da ulovimo neku rutinu, bar nekoliko veceri u tjednu, ne tezim u ovom trenutku ni svakodnevnoj rutini :/

  39. #39
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Tog Munscha ne poznajem, jel ima kakav prijevod?
    Ili dajte koji izvorni naslov pa da se raspitam u Algoritmu, nemam problema sa njemackim.

  40. #40
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Citiraj tatek prvotno napisa
    Tog Munscha ne poznajem, jel ima kakav prijevod?
    Ili dajte koji izvorni naslov pa da se raspitam u Algoritmu, nemam problema sa njemackim.
    Tatek, to su slikovnice, mislim da bi to bilo dobro za Zrinku.

  41. #41

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    326

    Početno

    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa
    Citiraj ivana7997 prvotno napisa
    mislis 'ne bi'? to ti je 2.l.sg, mislim
    Nadam se da je tako, ali nekako mi se naslov u 2. l. sg ne čini prvim izborom. Prolistat ću ja to, pa ću vidjeti.
    i ja sam bila nepovjerljiva, dok nisam našla naslov izvornika: You wouldn't want to be a medieval knight!

    dakle, s gramatičkog gledišta prijevod je točan, no na stilskom planu bi se još dalo poraditi

  42. #42
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa
    Citiraj tatek prvotno napisa
    Tog Munscha ne poznajem, jel ima kakav prijevod?
    Ili dajte koji izvorni naslov pa da se raspitam u Algoritmu, nemam problema sa njemackim.
    Tatek, to su slikovnice, mislim da bi to bilo dobro za Zrinku.
    tatek, evo linka na njegovu stranicu: http://robertmunsch.com/

    Mislim da ih (jos) nema na hrvatskom, vidjela sam da ih ima na njemackom al je ilustrator drugi (meni je marchenko, na engleskim verzijama, legenda).

    Najpoznatiji je po The Paper Bag Princess (Die Tütenprinzessin) i Love You Forever (Ich lieb dich für immer). Al ima jako puno prica i sve su odlicne. Barem nama.

  43. #43
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Citiraj litala prvotno napisa
    joj, munscha citamo tako da ja prvo procitam na engleskom (oni se deru), pa istu stranu na hrvatskom (oni se i dalje deru), pa se na kraju svi deremo

    jedva cekam da ulovimo neku rutinu, bar nekoliko veceri u tjednu, ne tezim u ovom trenutku ni svakodnevnoj rutini :/
    litala, a jel ima sanse da ulovis vremena pa da citate ti i ida skroz same, bez ostale brace i sestara?

  44. #44
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Moja osmogodisnja citacica, procitala je ovo ljeto Septimusa Heapa: Magiku, Moc letenja i Fizik, svih pet Spiderwicka, dovrsava Crvenog psa i ima u pricuvi Jahacicu kitova.

    Dajte nabacite koji zanimljiv naslov da joj dobacim pod ruku do kraja odmora. (Harry Potter je ne zanima... vjerojatno jer ga ja volim )

  45. #45
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    M. je s Harryjem Potterom završio (hvala Bogu!) i sad je na repertoaru Winnetou, yes!

  46. #46
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Moj stariji se davi u knjigama Sanje Polak.

    Malog Jana i Petricu pričalicu "drapio" je odavno ali im se povremeno vraća, a sad onak na preskokce čita Dnevnik Pauline P. i Drugi dnevnik Pauline P.

    Namolio je baku da mu kupi i Pobunu Pauline P. , a nakon toga mene da mu kupim i Sanju Pilić - O mamama sve najbolje ali te dvije još stoje na polici. Teško mu idu romani, ali priče prolaze puno bolje.

    Kad ne čita to, onda čita stručnu literaturu - izdanja Miš d.o.o. - Power Point, Word i Excel iz Male informatičke biblioteke, a za rođendan smo mu bili nabavili Sastavljanje pc-a za neznalice od istog izdavača. I koristi te knjige! Zna sve prečace iz dos-a (i onda pita mene znam li i ja - a znam, nisam stara ali dugo pamtim... )



    Mlađi sin je druga priča, taj je trenutno u fazi da obožava zmajeve i sve u vezi s njim. Ujo mu je nabavio Ledenog zmaja (George R.R. Martin). To je mala knjižica taman na granici slikovnice i "prave" knjige. Slijedeći ulov bile su Zmajske kronike. Knjiga je krasna, ali muči ga font (nalik gotici) pa više gleda slike nego što čita...

    Za razliku od brata ovaj mali voli stripove (Asterix, Garfield, a povremeno i Ben 10) a "prave" knjige ipak mu je ljetos mama čitala prije spavanja (Hobbit - nismo još došli do kraja, a i meni je to prvo čitanje te knjige na hrvatskom... ).

  47. #47
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Mi smo tek nedavno došli u ovu dobnu skupinu.

    Trenutno čitamo Plavi kaputić, Mladena Kušeca. F. je oduševljen.

  48. #48
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    J po treci put cita Mali Guj i njegov Zmuj 8)

  49. #49

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    76

    Početno

    Meni su prekrasne iz djetinstva jos sve knjige Ottfrieda Preusslera (njem autor; ali sad ima i kod nas - Golden Marketing tehnicka knjiga)
    Mali duh
    Mali vodenjak
    Mala vjestica
    - moja je sad treci razred, citali smo to od 6 godina, prvo skupa, onda sama, a ove godine ima nesto od toga i u dodatnoj literaturi za lektiru
    - jos joj je super
    Mi djeca Graje male - od Astrid Lindgren

    - njoj je isto super Paulina P., neki dan je posudila i Pobunu Pauline P. pa smo skupa citale, i moram priznati da sam ostala malo zatecena i kao da mi je neprikladna za dijete od 9 godina - s opisima ljubljenja i prvih deckiju u ljetu izmedu 7. i 8. razreda... ili sam ja to staromodna i ne mogu prihvatiti da se moje dijete blizi tome??? Ne znam, ipak mi je bilo bezveze, njoj je to bilo vrlo zanimljivo, a meni too much da se u toj dobi potice interes na taj nacin...
    Ali, nisam znala sto bih rekla, pa sam samo rekla u par navrata da mi se cini da je to za malo starije cure, da mi se ne svida sto toliko pise o tome tko je imao decka i ljubljenju, i da bih najradije da to cita malo kasnije, na sto je ona protestirala, pa smo dalje skupa citale. I to je bilo to, nisam bas zabranila... Na kraju je odustala od citanja, osim onoga sto smo skupa citale - ne znam jel' rezultat mene ili je i njoj bilo bezveze prica o kupovanju robe u H&m-u i deckima, jer je ove prve 2 knjige procitala u jednom dahu - a ova je sada ostala neprocitana...
    Bas moram malo prolistati ove prve dvije, da vidim ima li i tamo slicnih stvari, ili je tamo Paulina i njena ekipa jos premlada za to...

  50. #50
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj buba10 prvotno napisa


    - njoj je isto super Paulina P., neki dan je posudila i Pobunu Pauline P. pa smo skupa citale, i moram priznati da sam ostala malo zatecena i kao da mi je neprikladna za dijete od 9 godina - s opisima ljubljenja i prvih deckiju u ljetu izmedu 7. i 8. razreda... ili sam ja to staromodna i ne mogu prihvatiti da se moje dijete blizi tome??? Ne znam, ipak mi je bilo bezveze, njoj je to bilo vrlo zanimljivo, a meni too much da se u toj dobi potice interes na taj nacin...
    Ali, nisam znala sto bih rekla, pa sam samo rekla u par navrata da mi se cini da je to za malo starije cure, da mi se ne svida sto toliko pise o tome tko je imao decka i ljubljenju, i da bih najradije da to cita malo kasnije, na sto je ona protestirala, pa smo dalje skupa citale. I to je bilo to, nisam bas zabranila... Na kraju je odustala od citanja, osim onoga sto smo skupa citale - ne znam jel' rezultat mene ili je i njoj bilo bezveze prica o kupovanju robe u H&m-u i deckima, jer je ove prve 2 knjige procitala u jednom dahu - a ova je sada ostala neprocitana...
    Bas moram malo prolistati ove prve dvije, da vidim ima li i tamo slicnih stvari, ili je tamo Paulina i njena ekipa jos premlada za to...
    X

    Ja sam došla do sličnog zaključka glede "primjerenosti" te literature... Nekak mi je :/ jer fakat ima opisa ponašanja koje je uobičajeno za tu generaciju, ali se u našoj kući smatra neprihvatljivim i neprimjerenim.

    Kompromis - moram i ja čitati (ma da me baš ne veseli) i prokomentirati sa sinom sve napisano... A slistio je cijelu seriju - Mali Jan, Petrica Pričalica, Paulina P. u svim izvedbama.... Bogu fala, pa se polako prebacuje na Gavrana i Pavličića.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •