Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 150

Tema: Drugi razred

  1. #51

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,712

    Početno

    O tome sam ja govorila. Jer sam primjetila da kad piše zadaću da će bez problema kao iz rukava napisati koliko je 7 puta 3, pogotovo zato ako se kroz radnu, zbirku i uđbenik ponavljalo isto pitanje, ali ga baš nemože napisati brzinski onda kad mu ja zadam zadatak preko vikenda i kad mora razmisliti o njemu. Tada mi je važno da zna princip po kojem može doći do rezultata, a za naučit napamet imat će vremena kasnije, uostalom do osmog razreda se provlaći ta tablica množenja i to će s vremenom sjest na mjesto.
    Kod engleskog je najvažnije kak spada naućiti brojeve i boje i pisati i čitati.
    Priroda je jedini predmet u kojem se vježbaju kako se zapravo "ući". Obradi se jedna cjelina, a nakon nje dolazi kontrolni ispit. Obavezno prije ispita koji je svaki puta najavljen, odvoje jedan sat u kojem ponove gradivo iz dijela koji će biti u kontrolnom.
    Vjeronauk se ocjenjuje po principu zalaganja bilo oko urednosti bilježnice ili oko ukljućivanja u razgovor na satu.
    Ostali predmeti su po meni kreativni svaki na svoj naćin.

  2. #52

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    25

    Početno

    Zna li to gdje ima za kupiti školski pribor na kojem je
    tablica množenja?
    Ima na ravnalima, šiljilima i sl. ali ja ih još nisam našla.
    Ako tko zna neka javi
    Hvala

  3. #53

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    ne znam za pribor s tablicom mnozenja, ali znam za zgodnu ravensburgerovu drustvenu igru, 1x1 ili slicno se zove...

  4. #54

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    125

    Početno

    kao što sam vec pisala,ivanu je matematika najdraži predmet,logika i kako doc do rezultata množenja i djeljena,sve to mu je potuno jasno,pa sam ga pustila na miru i nisam forsirala ucenje napamet iako su prošli cijelu tablicu.e onda su u petak pisali test,za svaki odgovor imali su 3 sekunde,i dobio je trojku.naravno iako oni zaista puno rade u školi,ipak sam trebala inzistirat na ucenju napamet.

  5. #55
    ljerka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    mali zemljani gradić
    Postovi
    308

    Početno

    Postoji i obična, grafitna olovka s tablicom množenja i mislim da je mora biti u svakoj malo boljoj knjižari.

    Kaže Emina učiteljica: dok je rezultat dobar ne zanima me kako su do njega došli! I ja sam se uvjerila da ona ima neku svoju logiku kojom dolazi do točnih rezultata i ne pitam kako je do toga došla. A tablica se mora znati napamet, tj. postati rutina odgovriti na postavljeni zadatak.

    Koncentracija? Hm, postoje vježbe za koncentraciju, ali ja ih na žalost ne znam iako su mi rekli da je Emin problem koncentracija, no u razgovoru s drugim mamama i učiteljicom shvatila sam da je većina djece takva, tj. da imaju "problem" s koncentracijom. Po meni to nije problem dok ne stvara probleme, a kod moje kćeri to očito nije jer može izgledati kao da uopće ne sluša, ali na postavljeno pitanje odgovri kao iz topa! :shock: Kako joj to uspijeva isto nemam pojma!

    S engleskim smo imali problema dok problem nije otišao na porodiljni pa se ispostavilo da je problem živčana učiteljica koja ne zna s malom djecom, a ne djeca!

    Lektira je najveći problem na svijetu pa se dočeka dan prije nepročitana a onda nastupa tata koji u jednom popodnevu pročita sve što treba na glas a ona sluša i sve zapamti! I svaki puta tata kaže neš nikad više pa opet tako I da, tata u životu nije pročitao toliko knjiga koliko sada njoj i Filipu! Neka opća, šira korist od lektire!

  6. #56

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    evo, bliži nam se 2. razred... opet me hvata fobija od učenja jer sam mu jučer dala da prepiše 3 rečenice :shock: da vi vidite na šta to sliči :shock:
    matematika je ajd, manje više ok ali isto neuredno do besvjesti...
    hoće li ponavljat gradivo 1.razreda dovoljno dugo kad krene škola ili mi je bolje sad kroz kolovoz činit ga da vježba?

  7. #57
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Nama je učiteljica ZABRANILA učenje preko ljeta!

  8. #58
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj štrigica prvotno napisa
    hoće li ponavljat gradivo 1.razreda dovoljno dugo kad krene škola
    hoce, nista ne brini, prvih dvadesetak stranica udzbenika su ponavljanje

  9. #59
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Moraju je razumjeti (odnosno sto znaci mnozenje i zasto je 5 x 5 = 25) ali je moraju i znati napamet, kao pjesmicu. Inace, mogu se ubit.

    Neki dan sam davala instrukcije djevojcici koja krece u prvi razred srednje. Mnozila je na prste. Ne moram spominjati koliko ju je to stekalo u procesu rjesavanja zadataka. Mnozenje, u konacnosti, je alat za rjesavanje zadataka. Ne zadatak. Barem ne na dugorocne staze (iza treceg razreda).

    Koliko je vazno da s nasim klincima citamo, toliko je vazno da i s njima drilamo te neke osnove matematickog prezivljavanja (ne samo u skoli nego i u zivotu), aritmeticke osnove, zbrajanje, oduzimanje, mnozenje i dijeljenje, i to u glavi.

    Nekom ce biti lakse to savladat, nekom teze, al bolje prije nego kasnije.

    Jer, tablicu mnozenja je u stvari puno lakse naucit nego ono sto iza nje dolazi. A ono sto iza nje dolazi skoro je nemoguce savladat ako neznas tablicu mnozenja.

  10. #60
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Ajme meni, kome sam ja ovo odgovarala???

    Ignorirajte me

  11. #61

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    Citiraj štrigica prvotno napisa
    hoće li ponavljat gradivo 1.razreda dovoljno dugo kad krene škola
    hoce, nista ne brini, prvih dvadesetak stranica udzbenika su ponavljanje
    ajme fala bogu....

  12. #62
    Rebbeca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagorje zeleno
    Postovi
    871

    Početno

    I moj uskoro drugašić je napisao 3 rečenice po vlastitom izboru, i imao je 3 pogreške, i još si je za par slova pogledao kako se pišu :shock: Matematika je išla puuuuuno bolje :D
    Recite mi, drage mame, je li velika razlika između 1. i 2. razreda, ako je u čemu, što vam je bilo najteže, vama i djetetu?

  13. #63
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Pitanja za vas roditelje drugaša!

    Jesu li vam klinci pred početak nastave znali nabrojari imena kolega iz razreda?
    (mi smo pitali Vedrana tamo negdje usred mora, sjetio se recimo dviej trećine imena)

    Da li su školu iščekivali sa veseljem ili ne?
    (Vedran sa veseljem, htio se pohvaliti prijateljiam svojim dogodovštinama preko ljeta)

    Idu li sada sami u školu?
    (nama je Vedran danas prvi puta potpuno sam otišao u školu, od kućnih vrata nadalje)

  14. #64

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    mislim da Iv zna nabrojati svih u razredu (ali ima ih 15 sve skupa ) ali nisam sigurna jer ga nisam ni pitala

    jedva je čekao školu... mislim da mu je dosadio nerad po čitav dan...

    sam ide još od lani... putuje busom pa nije baš da ima izbora...

  15. #65
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Moj Erik je sada krenuo u 2. razred i to u novu školu jer smo se preselili i jako se brinem kako će to ići. Prvi je prošao sa 4. Preko ljeta smo vježbali čitanje i pisanje, a sad je iskrsnuo problem sa matematikom jer se on skoro ničega ne sječa. Sreća je da će tako dugo ponavljati, valjda je sad malo stariji pa će lakše pamtiti i biti koncentriraniji. Kako vaši?
    (još nismo dobili knjige, pa ni ne znam šta će raditi)

  16. #66

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    evo prošao je mjesec dana škole...

    bila sam na informacijama pa da podijelim sa ostalim drugašima...
    do jučer nisu imali knjige iz prirode, a iz engleskog još uvijek nema
    pisali su testove predznanja (1. razred) i Iv ih je napisao za ... dobio je trojke...
    učiteljica kaže da još nije skužio da je škola počela i samo bi spavao negdje pozadi... zabušava i baš mu je dobro smatra da je to faza i da će se on sad trgnit.. vidit ćemo za 15 dana...

    obje smatramo da on može puuuno više od toga pa smo se dogovorile da ćemo ga stisnit svaka na svom terenu... u klupi više neće sjedit sa razrednim glupirantom nego u prvoj - ispred nje...

    inače, (ne računajući ove testove predznanja), matematika mu ide dobro, čitanje šteka, pisanje se popravilo osjetno u odnosu na lani...

    za lektiru trenutno imaju Andersena - obradili Malu SIrenu, sada čitaju CArevo novo ruho... rečenica i interpunkcija
    Matematika- nakon ponavljanja započeli brojeve do 100 (trenutno radimo desetice, jedinice i stotice)
    Priroda - obitelj
    Engleski - broje, abeceda itd.
    Vjeronauk - Biblija

    Di ste vi?

  17. #67
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Lektira,engleski,priroda,matematika sve uče isto ko i kod vas @štrigice

    Knjige imamo sve,osim CD-a iz glazbenog

    Testove su isto sve pisali i moja cura ima sve pet.

    Jučer je učiteljica pitala koliko je 24+12 i jedino je moja kćer znala odgovor ,a iz testa iz matematike iz gradiva 1. razreda je samo 4 djece dobilo 5,trojki je bilo najviše tak da se ne moraš sekirati zbog trojke.

    Moja kćer ne ide sama u školu,niti se vraća,a škola nam je iza zgrade jednoga dana će se valjda opustiti,a do tada je ovako.

  18. #68
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa
    Lektira,engleski,priroda,matematika sve uče isto ko i kod vas @štrigice

    Knjige imamo sve,osim CD-a iz glazbenog

    Testove su isto sve pisali i moja cura ima sve pet.

    Jučer je učiteljica pitala koliko je 24+12 i jedino je moja kćer znala odgovor ,a iz testa iz matematike iz gradiva 1. razreda je samo 4 djece dobilo 5,trojki je bilo najviše tak da se ne moraš sekirati zbog trojke.

    Moja kćer ne ide sama u školu,niti se vraća,a škola nam je iza zgrade jednoga dana će se valjda opustiti,a do tada je ovako.
    Vedran polako hvata brzinu, izgleda kao i ostatak razreda. Prva 3-4 tjedan su prošla u ponavljanju i općem zabušavanju svih klinaca i dosta im je trebalo da se "oporave" od ferija.
    Vedranu se rukopis (i inače podosta neuredan) još pokvario i još piše nekako teško i nevoljko ... a taman je tečno i ponešto urednije propisao krajem prvog razreda.
    Čitanje ok, dosta čita sam.
    Lektira je "Winnie the Pooh", upravo je pred krajem čitanja knjige koje se odužilo.

    Na žalost, njegova učiteljica koja je zaista dobra, ode ovih dana na porodiljski, zamijenit će ju učiteljica iz boravka (isto dobra, no vidjet ćemo kak će se snaći u "glavnoj ulozi").

    Vedran ide od početka uglavnom sam u školu (na 400 m, ima jedan prijelaz srednje prometne ceste bez semafora), imamo povjerenja u njega. Tu i tamo, kad je dremljiv uvali se Zrinki i meni u auto kad idemo na posao (kao danas ).

    Knjige imaju sve, od trećeg dana škole.

  19. #69
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Joj, kak je meni krasno s mojim velikim sinom - drugašićem...

    Dijete se doma zabavlja učeći tablicu množenja (ne treba, sam je tražio jer ga to veseli i vidio je u udžbeniku, pa smo mu napravili još jednu za doma). Ali kad ga propitam oduzimanje malo većih brojeva, to zna zapeti. Ne uzrujavam se jer školsko gradivo mu ide dobro.

    Odavno sam digla ruke od vježbanja i pokušaja popravljanja sinovog rukopisa, pogotovo otkad su mi preporučili (fizijatar i logoped) da ne pretjerujem s vježbama. Preko ljeta samo je trebao svaki dan napisati jednu abecedu pisanim slovima, onako iz komada. I dijete je zapamtilo abecedu i oblik slova! :D

    Lani je bilo puno teže. A ove godine mi je teže s mlađim sinom - prvašićem, jer još se adaptira na školu (i učiteljica na njega ). Sve u rok službe...

    Bitno je djecu dobro motivirati. To puno ovisi i o učitelju. Mi smo imali puuuno sreće... za naše učiteljice!

  20. #70
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa
    Preko ljeta samo je trebao svaki dan napisati jednu abecedu pisanim slovima, onako iz komada. I dijete je zapamtilo abecedu i oblik slova! :D
    E da, to je i Vedranovom razredu zadala učiteljica - svaki dan napisati jednu rečenicu!

    No, napisao ih je cca 5 tokom cijelog ljeta - čak ni razglednice nije želio pisati, što inače voli.

    Ni mi se ne uzbuđujemo puno, ali bilo bi nam draže da je malo uredniji.

  21. #71

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb,Trešnjevka
    Postovi
    1,581

    Početno

    Cijeli nam je razred još na praznicima ali veli učiteljica da se ipak polako bude jer su prestali ponavljati gradivo i počeli s novim. Iz prirode uče o zavičaju, matematika zbrajanje i oduzimanje do 100 (desetice i jedinice), hrvatski su velika i mala slova, otvornike i zatvornike :/ i obrade tekstova. Jako puno pišu i veli učiteljica da se Sonja skroz cjenka oko količine prepisivanja teksta jer je njoj besmisleno to prepisivanje te bi radije nešto sama pisala Francuski manje više pjevaju i uče nove izraze i riječi, sve u svemu koliko vidim, dosta rade ali bi i ja trebala malo poraditi na motivaciji.

  22. #72

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    Poraditi na motivaciji
    - kako?


    ja sam nekako odlučila da ovaj vikend malo ozbiljnije i duže popričam s njim o njegovim očekivanjima vezanim uz školu, uz ocjene te uz mene i mm-a... zatim da to stavimo na papir i objesimo na njegovu oglasnu ploču (velika tabla sitropora poviše radnog stola)... kao nekakve ciljeve... to ćemo tijekom godine korigirati ako bude potrebno...

    (ovako nekako ja sebi na poslu - popišem zadatke i štrikam kada su označeni... male ciljeve, velike ciljeve i zadaće... obožavam prekrižiti napravljeno)

    zatim sam sebi za dužnost dala pronaći odgovarajući način učenja za njega... obzirom da ga zaista zanimaju računala oduševio me prijedlog jedne forumašice da pokušam s interaktivnim cd-ovima... :D sada ćemo pokušati s tim...

    inače na oglasnoj ploči ima abecedu, matematičke podsjetnike, te neki moj sistem mentalnih mapa za ono što trenutno rade u školi..

    imate li još prijedloga???

  23. #73
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Citiraj štrigica prvotno napisa
    u klupi više neće sjedit sa razrednim glupirantom nego u prvoj - ispred nje...
    Mi ovo nažalost ne možemo izbjeći jer je razredni glupirant- ON!

    Šalu na stranu, iako je najbolji učenik od svih dječaka u razredu, baš mi smeta što uvijek imas potrebu u biti dežurni klaun... :/

    Što se tiče gradiva, na istom su iz prirode, matematike, engleskog i vjeronauka, a iz hrvatskog imajuza lektiru druge Andersenove bajke:
    Ružno pače, Kresivo i Djevojčicu sa žigicama.
    Kako je već Ružno pače odtulio u suzama (teški je emotivac), rekla sam mu da niti ne čita Djevojčicu sa žigicama nego umjesto neka pročita Carevo novo ruho.
    Ne znam što će razrednica na to reći, napisala sam joj objašnjenje u blokić.
    Što vi mislite, je li ta priča malo preteška za dijete u drugom razredu?

  24. #74

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb,Trešnjevka
    Postovi
    1,581

    Početno

    Citiraj štrigica prvotno napisa
    Poraditi na motivaciji
    - kako?
    imate li još prijedloga???
    Super su ti prijedlozi.
    Ma ja već neko vrijeme baš ono zaozbiljno razgovaram sa Sonjom u vezi te (ne)zainteresiranosti za neke stvari. Ono što ju zanima bez problema će sama pronaći na internetu ili u enciklopedijama ali ono što ju niti najmanje ne zanima (a to je upravo to suhoparno mehaničko prepisivanje teksta u bilježnicu i ponavljanje gradiva) ne želi raditi jer ne vidi smisao. Meni je drago što ne prihvaća baš svaki zadatak baš ono zdravo za gotovo već od učiteljice pokušava iskamčiti koju rečenicu manje ili barem da sama smisli nekoliko rečenica, ne smeta toliko niti učiteljici jer kako mi je rekla ima sina koji je potpuno istog ponašanja kao Sonja, ali ipak treba nekako objasniti djetetu da se neke stvari jednostavno moraju izvršiti bez detaljnih rasprava. Njoj sve što radi mora imati nekog smisla i barem malo kreativnosti uključeno u sve skupa tako da sam joj pokušala približiti koji je smisao prepisivanja tekstova i ponavljanja gradiva. Koliko vidim pomalo kuži jer mi učiteljica ništa nije rekla da se cjenka oko zadaće (to je bilo pravo cjenkanje ono ko na placu), iako mi je pomalo i žao da joj moram objašnjavati kako neke stvari mora odraditi i gotovo i da se oko nekih stvari jednostavno ne pregovara. Zato sad doma nadoknađuje te pregovore

  25. #75
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Moji su jučer bili kod prijatelja (dječak sa mojim starijim sinom ide u razred, ali je pravi lumen 8) ).

    Natjecateljska komponenta ponekad učini čuda... Da vidite kojom brzinom je moj mlađi sin zapamtio kako idu figure u šahu, samo da bi se ovoj dvojici mogao pridružiti u igri! To koji put vrijedi i za gradivo.

  26. #76

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb,Trešnjevka
    Postovi
    1,581

    Početno

    Citiraj piplica prvotno napisa
    Ne znam što će razrednica na to reći, napisala sam joj objašnjenje u blokić.
    Što vi mislite, je li ta priča malo preteška za dijete u drugom razredu?
    Meni je preteška ali Sonja ju je prihvatila (mislim da sam to pisala negdje već na forumu) i nekako je s olakšanjem doživjela smrt te jadne djevojčice. Znam da mi je rekla "barem se jadna ne mući". Neznam :/ Naša prva lektira je Grga Čvarak.

  27. #77

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    Na djevojčicu sa šibicama i ja plačem... i mislim da je previše za taj uzrast... :/

  28. #78
    vanjci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    722

    Početno

    moj malac tvrdi da se lektira nosi svaki dan u skolu i ne cita doma???
    inace nam jepocetak drugog bio malo koma, preselili smo u novi razred i novu skolu i sad je umjesto svojih 16 divnih i mirnih kolegica dobio 19 novih medju kojima ima i "divljaka" kako uciteljica kaze...tamo je stara uciteljica govorila da nista ne radimo sa njima jer da bolje da rade sami, a sad ova je navodnolani rekla da se radi sa njima pa ni sama ne znam.... malo me muce ta "divlja" djeca jer mi je stara uciteljica ovo ljeto plakala na telefon da pazim kakav je razred da pokusam da upadne u nkei mirni jer da njemu takvi pasu.... ne znam, ja sam opet totalno zblesena kao kad je kretao sa prvim.... a ikoncentracija mu je na istoj razini

  29. #79
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    nama nije bilo lako ufuravanje, B je bio jako spor na nastavi, redovito nije stizao prepisati s ploce ono sto rade, zadnjih tjedan i malo vise je ipak bolje, uozbiljio se, uglavnom stigne prepisati, zadaće pise bez protesta.

    Inicijalne su pisali odmah na pocetku, bez prethodnog ponavljanja i ostvarili jako dobre rezultate kao razred, pojedinacno ih nije ocjenjivala.

    B najvise zanima vjeronauk, na vjeronauku su mu crteži fenomenalni, svaki puta svoju bibliju nosi u skolu, padaju samo petice. Crtezi iz prirode su mu katastrofalni, neda mu ih se pobojati jer mu je glupo crtati po iksti put svoju obitelj , i tako....

  30. #80
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Kako vi to sve znate?!? Kaj vam klinci sve ispričaju, mislim to kad su pisali tzv. inicijalne testove, sve detalje o tome kaj rade ili ne rade u školi...??? :shock: Blago vama... Mi jedva ičupamo neke informacije od naše kćeri, a, nažalost, informacije nam još nisu započele, tako da nemam blage veze što se zapravo događa... Brijem u stvari da je sve u redu, jer s njom inače nije nikad bilo problema... Ali kad čujem vas...

  31. #81
    Rebbeca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagorje zeleno
    Postovi
    871

    Početno

    I moj drugašić ( ili točnije cijeli razred ) se napokon probudio iz ljetnog sna. Pisali su ispite sa gradivom 1. razreda iz matematike, bilo je dobro, pala je petica, a bilo je 96 mogućih bodova :shock: Pisali su i prirodu, novo gradivo, danas budu rezultati. Za lektiru je Ružno pače i Djevojčica sa šibicama, prvu je pročitao, drugu još ne, niti ne forsiram jer još nisu dobili Lektiricu. U školu nikada nejde sam, a iz škole ponekad, ima oko 1,5-1,8 km.

  32. #82
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Pa pocele su informacije, vec smo imali i roditeljski i druge informacije... a i djeca pricaju sada puno vise nego kad su bili u vrticu. :D

    Ali istina - bas sam se neki dan uhvatila razmisljati nije li vrijeme da ohanem s puhanjem djeci za vrat...

  33. #83
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa
    Kako vi to sve znate?!? Kaj vam klinci sve ispričaju, mislim to kad su pisali tzv. inicijalne testove, sve detalje o tome kaj rade ili ne rade u školi...??? :shock: Blago vama... Mi jedva ičupamo neke informacije od naše kćeri, a, nažalost, informacije nam još nisu započele, tako da nemam blage veze što se zapravo događa... Brijem u stvari da je sve u redu, jer s njom inače nije nikad bilo problema... Ali kad čujem vas...
    Mi iščupamo tu i tamo pokoju infromaciju, no to je vrlo neredovito.
    (mene osobno više zanima socijalna strana njegova boravka u školi - prijatelji, zabava, igre itd - nekako sam uvjeren da u obrazovnoj strani neće biti nekih teških problema, bar zasad).

  34. #84
    Rebbeca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagorje zeleno
    Postovi
    871

    Početno

    I mi smo imali roditeljski, a već sam bila i na informacijama. Moj B. je u stanju sat vremena pričati tko je u školi što rekao, tko je koga udario, poljubio... ali o sebi najmanje. A tek kad ga pitam što su radili iz, npr. hrvatskog, nema pojma dok ne pogleda u knjigu ili bilježnicu, kao da je učenje popratna pojava u školi, a glavna su aktivnosti pod odmorom

  35. #85
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Rebbeca prvotno napisa
    I mi smo imali roditeljski, a već sam bila i na informacijama. Moj B. je u stanju sat vremena pričati tko je u školi što rekao, tko je koga udario, poljubio... ali o sebi najmanje. A tek kad ga pitam što su radili iz, npr. hrvatskog, nema pojma dok ne pogleda u knjigu ili bilježnicu, kao da je učenje popratna pojava u školi, a glavna su aktivnosti pod odmorom
    Ovakav mi je mali sin... veliki je odgovorniji. NADAM se da je samo do razlike u godinama... !

  36. #86
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj štrigica prvotno napisa
    Na djevojčicu sa šibicama i ja plačem... i mislim da je previše za taj uzrast... :/
    Ne,nije,davno je dokazano da klinci skroz drugačije od odraslih gledaju na tu i slične priče.Njih to uopće ne uzrujava ,jer ne doživljavaju to na način na koji mi to doživljavamo.

    ....zaboravih ranije napisati da moja kći iz prirode uči o vazadazelenim biljkama čak kaže da se i učiteljica buni,pa jednom kaže;zimzelene,a drugi puta vazdazelene
    E da i uče rimske brojeve,moram, priznati da me to malo iznenadilo.

  37. #87

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa
    ....zaboravih ranije napisati da moja kći iz prirode uči o vazadazelenim biljkama
    ooo, da, nisi za to znala? tctctctc
    bila je prošle godine cijela rasprava pa sam i ja naučila da vazdazelne i zimzelene biljke nisu isto
    eto što je edukativan forum

    Vazdazelen :-O i tome slicno

  38. #88
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno


    E da i uče rimske brojeve,moram, priznati da me to malo iznenadilo.
    Ma samo do 12, tj. uče rimske brojeve da bi mogli gledati na sat, ako ima rimske znamenke.

    Mene zabavlja učenje o pravima (cijela listina) i dužnostima (jedva dvije-tri...). Danas imaju test iz prirode, baš me zanima kako će to ispasti...

  39. #89
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Moja Rea je dobila iz testa iz prirode peticu,iako moram naglasiti da joj se divim kako je skopčala rodbinske veze( i to je u testu bilo),meni to do dana današnjeg nije uspjelo.

  40. #90
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj vanjci prvotno napisa
    moj malac tvrdi da se lektira nosi svaki dan u skolu i ne cita doma???
    Ovako rade i kod mene, ali moj sin je u boravku pa to rade u popodnevnim satima. Barem je tako najavljeno za pocetak sk.god. Knjige ne nose (ima dobro opremljena sk.knjiznica, a ako fali - posudimo iz gradske). Biljeznica za lektiru je stalno u torbi.

    Kad djeca dorastu, uciteljice ce reci - sad citajte sami (i to smo lani imali - odabirala je krace tekstove koje su djeca mogla savladati). Kod nas je po jedna knjiga/prica namijenjena za jedan mjesec. Provjera lektire je svaki prvi utorak u mjesecu. Lani se provjeravalo usmeno, a sada u drugom razredu ce pisati + usmena provjera. Dobili smo UPUTE ZA PISANJE LEKTIRE i to mi se cini super. Ima posebna biljeznica za to.

    I jos nesto - prosle godine se dodatno mogla kupiti "Cvrckova vjezbalica" (30 kn) za provjeru lektire i bila je super. Ove godine smo dobili iz iste serije matematiku, pa se nadam da ce biti i lektira za 2. razred.

    Inace, nabavila ja u MOzaik knjizi Lektiru za nize razrede osnovne skole. Knjiga puno pomaze kad ne znate nista o piscu (ima zanimljivih "caka" o Andersenu iz njegovog zivota. Moja djeca to vole slusati (ne citaju sami) isto kao i price. Valjda budu nekaj i zapamtili. U istoj knjizi ima i o djelima, za slucaj potrebe, ali nasi to sve odrade u sklopu boravka - i dijete zna :D - propitala sam ga.

  41. #91
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Kod mog M. je isto lektira svaki mjesec - djeca uzimaju knjige kući i čitaju kod kuće, ali se lektira piše u školi, jer učiteljica želi da je pišu djeca, a ne roditelji. Imali su pismene provjere lektire i u prvom razredu, a tako se nastavilo i danas. Bilježnicu za lektiru nose u školu kada učiteljica tako kaže.

  42. #92
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    pa se nadam da ce biti i lektira za 2. razred.
    Kod nas ima,već smo to kupili i zgodno je za vježbanje lektire.

  43. #93
    maribel avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    127

    Početno

    I mi smo drugašići- otprilike smo na istom gradivu kao i ostali.
    Moja malička je u svemu ok, lani pohvaljivana, da ne duljim.
    Čita već par godina bez problema-prvu lektiru Medo Winnie pročitala u dva dana. Dođem na informacije- 3 iz testa razumijem što čitam.
    Nisam frik za ocjene, ali ako itko razumije što čita, onda je to ona.
    Tekst je bio o pčeli i golubu- i pčela je pala u vodu, a golub joj je bacio list i ona je stala na njega i spasila se. Pitanje kako se spasila pčela?
    Mala napiše golub ju je spasio-točan je odgovor list.
    Izostavila je još jedno slovo u riječi -često to radi zbog brzine, i jedno ije i je fulano-ocjena 3.
    Nije li to malo prestogo ?

  44. #94
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,505

    Početno

    Moja P. je sa razredom bila u obilasku zračne luke, autobusnog i željezničkog kolodvora i za to su morali platiti 65 kn. :/

    To mi je bilo puno za poludnevni izlet pa mi je jedna mama objasnila da se u zračnu luku ne može tek tako, da sve ide preko agencija i da je to još i dobra cijena. Koji je to biznis!


    Inače, P. za prvu lektiru mora pročitati 5 priča iz Andersenovih bajki. Pročitala je 3 malo kraće i dvije malo duže.

  45. #95
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    ja se pitam jel fakat nema kvalitetnije literature za tu djecu od tih bajki
    toliko je toga u medjuvremenu napisano - pitam se jel bas nista ne moze zamjenit te ocajne bajke

  46. #96
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Mukica prvotno napisa
    ja se pitam jel fakat nema kvalitetnije literature za tu djecu od tih bajki
    toliko je toga u medjuvremenu napisano - pitam se jel bas nista ne moze zamjenit te ocajne bajke

    Evo sa stranice MZOS popisa lektire za 2.razred iz Nastavnog plana i programa (ucitelj ima pravo odabira 5 djela, ali prvo je OBVEZNO!):

    Andersen - Bajke (izbor)
    Ratko Zvrko - Grga Cvarak
    Karel Čapek - Postarska bajka
    Alan Aleksander Milne: Medo Winnie zvani Pooh
    Dubravko Horvatic: Stanari u slonu
    Nevenka Videk: Pismo iz Zelengrada
    Nada Iveljic: Nebeske barke ili Pronadjeno blago
    Zelimir Hercigonja: Poπtar zeko Brzonogi
    Andrea Peterlik-Huseinovi

  47. #97
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    mi smo mogli izabrati njegove dvije bajke po izboru (ne pet, mislim da su jos jednu radili s uciteljicom, po njenom izboru)
    pa sam ja birala neke manje grozne. i to prilagodjenu verziju.

  48. #98
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Kod nas su obavezne Djevojčica sa žigicama (ja , EK ne!) i Carevo novo ruho, ali moraju pročitati i još dvije po svom izboru! I meni se to čini malo puno! No dobro... Dijete voli čitati, pa nam je to OK. Analizu rade sami u školi (u petak!) - To mi je puno bolje nego da im doma starci pišu lektire...

  49. #99
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    antun je trebao procitati 5 prica. jednu sam mu procitala ja - djevojcicu sa zigicama (bas mi se citalo, i htjela sam da to procitamo zajedno). Na kraju su mu suze bile u ocima, i komentirao je: nisam bas naviknut na ovakve price!

    ostale cetiri je procitao sam: nekoliko dana je urlikao da mrzi citanje/skolu/lektiru, da je to sve glupost, da nece...
    a onda se mic, po mic, zacitao - sam bi uzeo knjigu i poceo.
    'kresivo' mu je najljepsa.

  50. #100

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb,Trešnjevka
    Postovi
    1,581

    Početno

    Citiraj Mukica prvotno napisa
    ja se pitam jel fakat nema kvalitetnije literature za tu djecu od tih bajki
    toliko je toga u medjuvremenu napisano - pitam se jel bas nista ne moze zamjenit te ocajne bajke
    Ježurka ježić, nadam se da će se vratiti u školsku lektiru. Naši nisu imali bajke za lektiru već su počeli s Grga Čvarkom.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •