Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 150

Tema: Drugi razred

Hybrid View

prethodna poruka prethodna poruka   sljedeća poruka sljedeća poruka
  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    125

    Početno Drugi razred

    Eto kao što naslov kaže ja bi da podjelimo iskustva i poteškoće drugog razreda.Škola je tek počela a več imaju toliko toga za naučit.Primjer :U istom tjednu naučit pjesmicu iz hrv:glaz i cjelu abecedu iz engleskog sve na pamet :shock:

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno

    Kod nas zasad sve izgleda super. Adrian puno radije piše zadaće, brže piše i veseli se nastavi. Mislim da je upravo ove godine zreo za školu, tako da nam zasad ova dva tjedna protiču puno bolje nego cijeli prvi razred.

    Iz matiša još uvijek ponavljaju, pišu ovaj tjedan inicijalni. Hrvatski mu je zanimljivije jer više orbrađuju tekstove, pisali su sastavak isl.
    Priroda mu je oduvijek bila super, a ovaj profilov udžbenik ga jako impresionira. Uglavnom zasad puno zanimljivije od prvog razreda

  3. #3
    mamalada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    201

    Početno

    I kod nas još traje uhodavanje, i isto mi se čini da je gradiva malo previše. A J. spor kao puž.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    46

    Početno

    Abeceda iz englesko napamet? :shock:
    Ovo me je posebno iznenadilo jer to je moja struka, naime radim sa tako malenom djecom i ne pada mi na pamet davati im da doma uče abecedu napamet. Pa oni jedva da znaju hrvatski čitati i pisati.
    To se vrlo brzo nauči u razredu, kroz ponavljanje, pjesmice i igre, nikako štrebanjem kod kuće.

  5. #5
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    jedva ceka da prestanu ponavljanja i krenu nesto uciti, jutros me molio da ostane doma dok ne krenu s novim gradivom. :/

  6. #6

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    125

    Početno

    Jučer ih nije ispitivala abecedu ali mi smo ju za svaki slučaj naučili napamet :D Ivan kaže da je krivo čuo pa više neznam dali su uopče trebali to naštrebat.Ali da ima više gradiva definitivno ima i morat čemo puno više učiti doma.Problem je što mi ga je žao maltretirat odmah kad dođe iz škole,i tako je na boravku do 14.30.pa sam ga puštala da malo predahne od učenja, ručamo odemo po Bornu u vrtić pa u park ali kad se vratimo on je jednostalno preumoran.Zato sam ja jučer bila u šoku, bio je preumoran i nije nikako mogao ništa zapamtit.A ništa morat čemo učiti odmah nakon škole pa če sve biti u redu.

  7. #7
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    Puno brze i lepse pise, cita rado i mnogo, tako da je mnogo lakse nego prosle godine. Ipak, cini mi se da je gradivo prilicno obimno i da bespotrebno mnogo sedi radeci domaci. Iz engleskog, na primer, dobije da boji, sto nekad traje i po tricetvrt sata. Plus matematika, maternji i svet oko nas, to se nekad oduzi i na sat i po, sto je, cini mi se, previse...

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,715

    Početno

    Kod nas je sve OK, ne žali se, jako je odgovoran, svaki dan kad dođe doma sam spremi torbu za sutra. Ide mi samo na živce što nemaju engleski jer im je profa otišla u drugu školu i nemaju još novu, to mi je jako neodgovorno od strane škole. Kada u boravku pišu zadaću sada moraju sami pročitati zadatak i riješiti, ako im nije jasno onda im učiteljica pomaže.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    101

    Početno

    Marin je uumoooran, a i uciteljica kaze da se "tesko" uhodavaju..
    ..."stalno ponavljamo ono sto vec znamo",
    a iz svih slova se vidi da im se nije dalo da budu napisana...

    ..pazim da dovoljno spava i jede, da se i poigra, ali ....valjda je taj boravak od 8 do 16 30 ipak previse nakon dva mjeseca kupanja i igranja..
    ne znam ni sama kako da im malo olaksamo...

    ..citanje prije spavanja se ne preskače (Grga Čvarak),

    likovni ga veseli, a inace mu skola nije bila mrska, tako da se nadam da je samo period prilagodjavanja...

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    heh, a moj je odusevljen ponavljanjem... imaju oooogromne zadace, i uciteljica im stalno govori kako to sve moraju imati u malom prstu da bi lakse svladali tablicu mnozenja... i oni su se na to fokusirali, i pokusavaju sto brze i sto tocnije rijesiti sto vise zadataka, i stvarno bude brzo i tocno.

    ali moj ne voli prirodu, uuuuzasno mu je dosadna

    a i likovni mu zadaje glavobolje jer uciteljica ima neku svoju viziju

    ide sam u skolu i iz skole, put je dug i opasan, ali on je hrabar i oprezan

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno

    Gledam danas prirodu a ono tamo vazdazeleno drveće :shock:

    gdje je nestalo zimzeleno?

  12. #12
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    tamo gdje i suglasnici i samoglasnici

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno

    išla sam sad surfat i postoji stručni članak

    Izrazi vazdazelen i zimzelen u hrvatskom leksiku i njihovo znacenje

  14. #14

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    1,241

    Početno

    bogme sam se i ja :shock: nad zatvornicima i otvornicima.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Citiraj aleta prvotno napisa
    bogme sam se i ja :shock: nad zatvornicima i otvornicima.
    i ja :shock:

    a smijala sam se pokojnoj babi i podmetu i priroku

  16. #16
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    a sto su zatvornici i otvornici?

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    aeiou su jedni ,a svi ostali oni drugi

    brijem da su orvornicu samoglasnici, logično mi je

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    otvornici

  19. #19
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    mislis, otvornici su samoglasnici jer moras dobro otvorit usta da bi ih izrekao? meni jedino to objasnjenje pada na pamet al tolko mi je nevjerojatno da sam jos uvijek u cudu. sto je falilo samoglasnicima i suglasnicima?

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    naslijeđe iz mraka

  21. #21

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    1,241

    Početno

    vokali i konsonanti = otvornici i zatvornici – otvoren/zatvoren prolaz zračnoj struji

  22. #22
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    mene ubi obitelj, uza obitelj, sira obitelj, rodbina, rodjaci, rodijaci, svojta i svi ostali iz tog kosa.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    mene ubi obitelj, uza obitelj, sira obitelj, rodbina, rodjaci, rodijaci, svojta i svi ostali iz tog kosa.
    i to moraju znat?


    ako imaš veliku obitelj, svakome na čelo priljepi natpis sa ujak, stric, tetka ,pa nek se šeću pred malimda bar koriste nekome

  24. #24

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno

    Pod obitelj su radili uža/šira obitelj, tetak, ujak, stric, nije bilo dalje od toga

  25. #25

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    125

    Početno

    Mi prođemo gradivo stranicu unaprijed ,tako smo i kod obitelji mada još nisu došli do toga.Na pitanje kako se zove moj brat,moj Ivan ko iz topa pa ujo,dobro ujo ga ti zoveš ali kako mu je ime?nisam siguran jel Vedran?Inace brat mi se zove Dejan a žena mu je Vedrana

  26. #26
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ja sve rodjake i svojtu (eto i novu rijec sam naucila) zovem po imenu. Od malena. Kod nas nije bilo striceva, tetaka, ujaka, jer bi unosilo zbunjozu, pa smo mi to ukinuli po kratkom postupku i svi sve zvali po imenu.

    Ali nije cak ni to problem, nego sam sama kriva sta sam na primjeru svoje, malo komplicirane obitelji isla objasniti neke detalje, ter sam se zakopala do grla.

  27. #27
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    curki je sve super. zazelila se uciteljice i prijateljica i prijatelja iz razreda.
    i uzbudena sto ce sa jos par njih ici u trece razrede, dok ostali iz njenog budu ucili pisana slova koja je ona prosle godine savladala.

    razlika je najveca u meni.
    ja sam nekako opustena za razliku od prosle godine, kada sam prva 3 mjeseca provela u grcu, glede pitanja i sumnji da li smo izabrali dobru skolu, da li smo trebali ipak waldorfsku, kako moja cura na sve to reagira, da li se njena osobnost pod utjecajem skole mozebiti mijenja......itd,itd

    i ubi me ovaj drustveni zivot:
    mama moze se lily doci igrati kod mene? kad ce lea doci spavati kod nas?
    jako mi je dosadno, moras nazvati nekoga... nazovi selinu? kad cemo u kazaliste?
    idemo na igraliste? moze li xy provesti s nama cijeli vikend? molilm te, molim te.... idemo na pizzu? obecala si mi da poslije skole idemo na tramanzzine u bar italiu.... itd,itd

  28. #28
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj princezica prvotno napisa
    Mi prođemo gradivo stranicu unaprijed
    mi ovo nikad nismo radili :/ sto uciteljica kaze na to?

  29. #29
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa
    i ubi me ovaj drustveni zivot:
    A. skoro da više i ne dolazi iz škole sam! Srećom, zasad sve dobro funkcionira, čak i D. primaju u igru.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    125

    Početno

    Ništa zašto ?pa mi čisto pogledamo šta ce raditi sljedeci dan i i ako ima nejasnoca tipa ovog gore objasnim mu da mu bude lakše.Misliš da nebi smjela?

  31. #31
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    pa ne mislim da ne bi smjela
    ali ivar se jako veseli necem sto je naucio u skoli, ne od nas, pa mu ostavljam to
    a negdje sam na forumu citala da je uciteljica bas trazila od roditelja da ne uce unaprijed

  32. #32

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    125

    Početno

    sad sam se zamislila ali ne vidim kako bi mu to moglo štetiti.u 1 razredu smo uvijek citali unaprijed da bi mu bilo lakše,ako zapne ponovi taj dio što mu teže ide,pa kad citaju u školi dobro mu ide i ponosan je zbog toga.ili primjer na pitanje kome ti pomažeš u obitelji on odgovori nikom,ja ga pitam ako sam ja zauzeta i borna traži soka ko ce mu dat,onda skuži da on pomaže svom bratu.ne ucim ga stvari tipa što je recenica ili bilo kakve definicije koje ce naucit u školi.eto nadam se da ne griješim.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    pa ne mislim da ne bi smjela
    ali ivar se jako veseli necem sto je naucio u skoli, ne od nas, pa mu ostavljam to
    a negdje sam na forumu citala da je uciteljica bas trazila od roditelja da ne uce unaprijed
    tako i kod nas. A računam i da je mirniji na nastavi (pod mirniji mislim da ne priča non stop) ako sluša nešto novo.

    Ljetos sam sa jednom djevojčicom pričala i kaže mala kako zna kvadrat i korijen. Na moje pitanje što će onda raditi u drugom razredu ona veli "brbljati"

    Adi nekad sam vrti stranice unaprijed i to mi je OK, ali ne potičem ga. Ako mi se čini da neko gradivo trebam sa njim raditi onda ga radije produbim ali ne idem naprijed.

    BTW bila sam danas na informacijama. Ukratko i dalje je full brbljav i brzoplet i na tome ćemo morati raditi . Ostalo je, kao što mi se činilo, sjelo na mjesto Baš sam sretna

  34. #34
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Citiraj Alamama prvotno napisa
    Ljetos sam sa jednom djevojčicom pričala i kaže mala kako zna kvadrat i korijen. Na moje pitanje što će onda raditi u drugom razredu ona veli "brbljati"

    oprosti sto se smijem, ali ina poslije skole jucer izvadila listic iz torbe, a na njemu pise ininim rukopisom 2x:
    za vrijeme tehnickog odgoja se treba saputati, kako se ne bi ometalo druge.

    pitam ja sto je bilo? kaze ona: pa brbljala sam s L.
    dakle to se u odnosu na 1. razred nije promjenilo.
    ali ja to vidim pozitivno: skola nije promjenila osobnost moje kceri.

  35. #35
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    seni, takve se osobnosti rijetko mijenjaju...
    mene i kolegicu u ovim nasim godinama jos uvijek predavaci znaju zamoliti da sjedimo razdvojeno
    a uvijek smo u temi...cisto da se zna

  36. #36

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    125

    Početno

    Eto ucili su imenice ja sam ostala malo iznenađena nekako mi je to malo prerano.iz matematike sljede zadaci s zagradama,cini mi se da sam ja to sve puno kasnije ucila,ili me pamcenje loše služi. :?

  37. #37
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    ja ne mislim da su imenice prerano, pogotovo sad kad uce strane jezike od prvog razreda pa se dogodi da prije uce npr imenice i zamjenice u engl nego u hrvatskom

  38. #38

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,712

    Početno

    Evo ja jučer bila na informacijama. Učiteljica zadovoljna s mojim sinkom. Kaže da se oslobodio, više nije onako šutljiv, pa je ostala pozitivno iznenađena. Matetamtika mu ide najbolje, a i najviše je voli. Meni je drago zbog toga, jer ja sam totalni matematički dibidus, pa sam sretna da je kaj se matike tiće na tatu. Hrvatski je ok, ponekad mu se neda, ali ne prigovara. Iz engleskog ima dvije četvorke. pisali su diktat brojeve do deset i boje. Jedino je iz prirode trojka iz kontrolnog, pa sam jučer tražila kontrolni na uvid, jer sam se malo iznenadila pošto je dan prije znao sve što su učili i bez problema odgovarao na moja pitanja u vezi jeseni, a drugi dan dobio tri. Kontrolni je katastrofa i pitanja nisu kak spada razjašnjena, jer sam se ja sa svojih trideset i nešto morala zamisliti kak bi riješila te zadatke, a o jednom osmogodišnjaku neću ni prićati. Cijeli razred je loše napravio kontrolni, pa je to samo još jedan dokaz da klinci nisu uopće shvatili kaj treba napraviti, pogotovo što su im odgovori u biti ispravni, ali npr.nisu trebali na ponuđene crte pisati cijeli tekst, već samo slova ispred točnih odgovora.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    samobor
    Postovi
    97

    Početno

    Što se tiče moje Lane, apsolutno nemam nikakvih problema :D .
    Imenice još nisu učili - izgleda da svaka škola ima svoj program.
    U školu obožava ići, ocijene (hm, hm... sve 5 osim jedne četvorke iz likovnog). Baš ne voli pisati zadaću, ali je odgovorna i to napravi. Nikad s njom ne pišem zadaću. Kad završi, ja pogledam i to je to. Eventualno ako joj neki zadatak nije jasan, probam joj objasniti.
    Jedino što sama sprema stvari za školu, pa ponekad zaboravi koju bilježnicu

  40. #40

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    125

    Početno

    tablica množenja hm ivan obožava matematiku to mu je najdraži predmet,on to sve rješava logicki,a pošto ovo treba nauciti napamet ,momentalno mu i nije omiljeni predmet.do sad su ucili množenje s 2,5,3,ovo dva i pet je išlo po logici a s tri smo ucili napamet i bilo je suza.kak vama ide

  41. #41

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,712

    Početno

    Mi je ne učimo napamet za sada, već onom logikom:2,4,6,8,10...ili 3,6,9,12,15....jer mi je važnije da skuži na osnovu čega dolazi do rezultata, nego da na pamet naštreba onu famoznu tablicu.
    Isto tak i kod djeljenja.

  42. #42
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    ivar je naucio ovako, zbrajajuci i mnozeci ali cu inzistirat i da je nauci napamet jer koju god sam matematicarku pitala svaka mi je rekla da je to nuzno

  43. #43

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,712

    Početno

    Naravno da je nužno da je naući na pamet, ali sada tek uće po kojem principu se radi množenje i djeljenje i jako mi se sviđa kako taj dio obrađuju sa učiteljicom.
    Ma ja se uopće ne brinem, to su sve male pametne glavice i oni sve to sami skuže, mi ih samo trebamo puno grliti, ljubiti i govoriti stoput dnevno koliko ih volimo, a sve ostalo sami odrade.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    ivar je naucio ovako, zbrajajuci i mnozeci ali cu inzistirat i da je nauci napamet jer koju god sam matematicarku pitala svaka mi je rekla da je to nuzno
    mene nisi pitala

    Adrian zasad odlično pamti i kroz vježbu je naučio napamet, ali tek smo došli do množenja i dijeljenja brojem 1. Zanima me kako će pamtiti sa 7 i 8.

  45. #45
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    a nisam, priznajem da mi je uzorak bio mali

  46. #46

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno

    Jel bar distribuiran po Gaussu

  47. #47

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    125

    Početno

    ivanu super ide ovo 2,4,6,8 i potpuno mu je jasno kako dolazi do rezultata ali mislim da mora znat na pamet ,jer kad pišu test imaju 3 sekunde za odgovor pa baš i ne stigne izracunati na taj nacin.

  48. #48

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    294

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    ivar je naucio ovako, zbrajajuci i mnozeci ali cu inzistirat i da je nauci napamet jer koju god sam matematicarku pitala svaka mi je rekla da je to nuzno
    tako i kod nas.. kad učiteljica završi sa svojom metodom, inzistirat ću da nauči napamet.

  49. #49
    aleksandra avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    292

    Početno

    Moja curica ide u drugi razred,iz matematike uce mnozenje i stigli do broja 4.Do sada joj super islo sa zbrajanjem i oduzimanjem,ali ovo mnozenje i djeljenje nikako.Sto se tice hrvatkog j. pisu sastav o visibabi,dosta ju je opisivala i uciteljica joj rekla da to mora kuci ponoviti.Objasnila sam joj kako bi trebalo to otprilike izgledati. Iz eglenskog su odavno trebali nauciti abecedu napamet.Kontrolne iz egl. su dosta teske,moraju znati tocno kako se pise rijec,ona diktira na hrvatski i oni moraju napisati na eglenski.
    Iz prirode su stigli do zavicaja,dosta joj zanimljiva priroda.
    E sad uciteljica kaze da moja kcer nema koncetracije,par puta ju pitala kako da postignem da je motiviram samo je rekla da treba raditi s njom,a sta drugo radim.U prvom razredu je isto bio taj problem,rekla mi da ce to doci vremenom.Nisu mi bitne ocjene nego me brine sto ona zaboravlja domace radove.Kazem joj da zaokruzi i dala sam joj mali blokic gdje ce pisati obavjesti.Samo molim da mi se netko javi da me savjetuje u vezi te koncetracije,svaki savjet mi dobro dosao.Hvala!

  50. #50

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno

    danima razmišljam što me muči oko ovog "učenja napamet" o kojem se priča. I onda sam jučer na roditeljskom skužila. Pričala je učiteljica da oni dosta polako rade da im legne, ali da kad završe gradivo nema nešto znam nešto ne znam, i da se iz diktata može dobiti 5 ili 1.

    I sad kad zbrajam 2 i 2 znam što ne valja. Dijete zaista mora znati tablicu množenja ali mislim da je ne treba (ne smije) učiti napamet. Npr svi znamo koliko je 2 i 2 ali nismo to učili napamet , jel tako nego kroz vježbu. Mislim da je isti princip sa množenjem i dijeljenjem.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •