Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 69 od 69

Tema: Rehiromiks, mora li biti odvratan?

  1. #51

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    elektroliti koji te zanimaju su kalcij, natrij, kalij, magnezij, klorid, fosfor i bikarbonat

    natrij klorid: sol
    kalcij, mlijeko i mliječne prerađevine, sardine, losos, alge, zeleno povrće, sušeno voće, orašasti plodovi i tofu.
    magnezij:produkti cjelovitih žitarica, mlijeko, mliječni proizvodi, krumpir, mahunarke, müsli, lješnjaci i orasi.
    kalij: banane, avokado, brokula, artičoka, naranča, krumpir, marelica, rajčica i grah.
    bikarbonat: soda
    fosfor: sjemenke bundeve

    ali meni je najbolje bilo uzeti Isosport, Gatorade ili nešto slično pa ledeno hladno guc po guc
    i mm je bio kupio neki praškasti Elektrolyt od jednog proizvođača AD s okusom banane, ne znam kakav je jer nam srećom još nije trebao

  2. #52
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Anci nek prodje. ma kakav caj od sipka. uzas. jos ajde dobro ja, ja imam apetita pa mogu piti i jesti ali Lea nece nista osim soka od narance...

    Imga hvala, javit cu muzu da kupi te napitke, valjda ih mozemo obje.

    sad idem istraziti zasto Lei smrdi po acetonu zadah i urin 5 dana. sve me strah nakon procitanog nedostatka elektrolita....

  3. #53

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    nemoj Lei davati isosport i ostale kupovne napitke, imaju zaslađivače
    ovaj praškasti od Humane možeš
    miris acetona može biti od dehidracije, da odete na hitnu je natočiti? to zna biti već opasno :/

  4. #54
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    dovraga....idem zvat nekog/nesto u subotu popodne

  5. #55

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    najbolja iskustva preko telefona imam sa zaraznom, hitna ambulanta: 4603-210
    držim fige da nije tako strašno, čuvajte se

  6. #56
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    zvala sam 94 i ona je zbog acetona rekla da idemo ili u klaicevu ili u hitnu.
    a muz na poslu, sa autom. ja nesposobna hodat. upucat cu se.

  7. #57
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    na ovaj, Imga, broj mi je rekla da ja najbolje mogu procijent svoje dijete. da maju guzvu i da ja najbolje znam da li joj treba intervencija il ne...

  8. #58

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    bez panike
    nazovi zaraznu, vidi što oni kažu
    ako ćete ići, najbolje odi k njima, imaju dnevnu bonicu i možeš biti s njom ako će joj dati infuziju
    a možda i tebe prištekaju pa ste obje zbrinute

  9. #59

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    na ovaj, Imga, broj mi je rekla da ja najbolje mogu procijent svoje dijete. da maju guzvu i da ja najbolje znam da li joj treba intervencija il ne...
    klasika ti ćeš u kristalnoj kugli vidjet treba li joj intervencija ili ne
    ili brzo završit neki online tečaj iz dehidracije

  10. #60
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    uspijela sam doci do nase pedce. rekla je da probam sa puno soli i rehidromksa (kupili smo od banane (puj puj) no i njega pije na ucjene) pa ako aceton ne nestane do ponedjeljka idemo na pretrage secera. mislm da cu da si umirim savjest izmjeriti joj secer. (svi zvi su me preko telefona sptivali da li je dijabeticar) tako je meni pocelo prije vise od 25g.
    a muz i ja smo se opskrbili vindijinim napitkom.

  11. #61

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    vibram da je to samo od dehidracije
    držite se

  12. #62
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    mi smo imali situaciju sa dehidracijom, acetonskim mirisom, infuzijama i odlaskom iz bolnice na vlastitu odgovornost. sjecam se tog ocaja kad trebas dijete natjerati svim trikovima da ista popije jer ako ne popije znas da morate natrag u bolnicu
    pomoglo je, decko je doduse, da smo mu vodu davali na spricu od injekcije, doslovno u kapima i svako par minuta po par kapi, uz pricu da na slican nacin piju astronauti kako im voda ne bi letjela po svemirskom brodu
    istu foru s astronautom smo upotrijebili za proljev, uzasan, uzasan, koji ga je tad uhvatio (neki bolnicki virus) i samo su pelene pomagale jer nam je stan bio cijeli ***an, a njemu se nije dalo nositi pelene, vec je bio izasao iz njih i bilo ga sram.
    pa smo mu pricali da i astronauti nose pelene jer bi i kakica inace letjela po satlu. mislim, stvarno nose, nismo izmisljali
    i tako i bilo, ako mogu oni, moze i on


    drste se

  13. #63
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj Imga prvotno napisa
    mm je bio kupio neki praškasti Elektrolyt od jednog proizvođača AD s okusom banane, ne znam kakav je jer nam srećom još nije trebao
    imga gdje ima tih čudesa za kupiti, u ljekarna ili?
    mali užasavajuće smrdi po acetonu, danas je već pet puta imao proljev, jučer popodne isto pet puta i jednom povratio. ne znam više šta izlazi iz njega, ne jede ništa, a pije vrlo malo.

  14. #64

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa
    Citiraj Imga prvotno napisa
    mm je bio kupio neki praškasti Elektrolyt od jednog proizvođača AD s okusom banane, ne znam kakav je jer nam srećom još nije trebao
    imga gdje ima tih čudesa za kupiti, u ljekarna ili?
    mali užasavajuće smrdi po acetonu, danas je već pet puta imao proljev, jučer popodne isto pet puta i jednom povratio. ne znam više šta izlazi iz njega, ne jede ništa, a pije vrlo malo.
    tek sam sad vidjela, danas mi se stalno prekida veza

    on ti je to kupio tu kod nas u zgradi, ljekarna vulgaris
    mislim da tog ima svugdje
    vibram da se oporavi što brže ~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  15. #65
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    hvala imga.
    kupio mm u ljekarni. nakon spavanja je počeo piti pa mu nisam dala, al nek se nađe zlu ne trebalo.

  16. #66
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    **** ors sa sokom od naranče (100%), humana elektrolyt u čaju od šipka, juha od pilećih prsa procijeđena - dominik povraća ima 39, 2. najvjerojatnije gripa. Zanima me da li su ove kombinacije ok? Pogotovo voćni sokovi (bez šećera) tako mu najlakše ide. koliko toga mora popiti u 24h i koliko piškenja da znam da nije dehidrirao. Da li jabuka naribana dolazi u obzir ili banana? Ne želi ništa jesti, čak ni štapiće - da ga silim ili može malo samo na tekućini? :/

  17. #67
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    Podižem.

    Smijem li popiti rehidromix kojem.je.istekao rok trajanj? Mislim, hocu li seotrovat ili samo riskiram neucinkovitost?

  18. #68
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj tonili prvotno napisa Vidi poruku
    Podižem.

    Smijem li popiti rehidromix kojem.je.istekao rok trajanj? Mislim, hocu li seotrovat ili samo riskiram neucinkovitost?
    Mislim da ne reskiras ništa . Unutra nema ničeg sto bi bilo pokvareno ili posebno neucinkovito nakon isteka roka trajanja .

  19. #69
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    Istekao mu rok u 4MJ, a bio ke spremljen u kutijici u ormaricu za lijekove. Znam da za neke lijekove vrijesi ono da su ok kos 6mj nakon isteka roka trajanja, al o njemu memam pojma...

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •