Stranica 3 od 5 PrviPrvi 12345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 203

Tema: Folna kiselina - za i protiv

  1. #101

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,585

    Početno

    kikic2,
    ima nas ovdje koje "osijecamo" folnu, i meni je od nekih "marki" bilo nekako mucno (i van T), cini mi se da mi najmanje smeta ona kombinacija iz DMa, imas o tome par postova ranije.

  2. #102
    alef avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    639

    Početno

    Zanima me koliko mjeseci prije trudnoće se treba početi piti folna? Je li tri mjeseca dovoljno? Previše?

  3. #103

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,585

    Početno

    alef,
    sve je to individualno, ako se pravilno hranis i nemas problema s metabolizmom folata (glavnina populacije nema te probleme) onda ti mozda dodatni unos i nije potreban, no za svaki slucaj je dobo krenuti nesto ranije, 3-4 mjeseca, cisto da se izbjegnu potencijalni nedostaci.

    Mary Glenville u svojoj knjizi kao povecati plodnost preporucuje 4 mjeseca ranije krenuti s pripremama organizma, evo neke informacije s njenih web stranica:

    http://www.marilynglenville.com/infertility.htm

  4. #104
    alef avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    639

    Početno

    Ovo je super. Hvala

  5. #105

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,585

    Početno

    Svjeza studija vezana uz folnu (10. mj. 2009)- obratite paznju na lijekove koje uzimate - konzultirajte se s doktorima:
    Uzimanju lijekova koji blokiraju aktivnost folne kiseline (antagonisti folne kiseline) u prvom trimsteru trudnoce povecavaju rizik kongenitalnih malformacija fetusa

    Ukratko: ispitivanje je obavio tim sastavljen od epidemiologa, pediatara, kliničkih farmakologa, ginekologa.... na podacima iz Izraela: 84832 djece rodjene izmedju 1998 i 2007. Radi se o 2 grupe lijekova:jedna grupa (dihydrofolate reductase inhibitori) sprecava konverziju folata u svoj aktivni metabolit i ukljucuje trimethoprim (antibiotik), sulfasalazine (za ulcerativni kolitis) i methotrexate (chemotherapeutik). Druga grupa lijekova je poznata po tome da smanjuje koncentraciju folata u serumu i tkivima preko različitih mehanizama djelovanja, a uključuje antiepileptike (carbamazepine, phenytoin, lamotrigine, primidone, valproic acid and phenobarbital) i cholestyramine (smanjuju kolesterol).

    Izvor: http://www.sciencedaily.com/releases...1013201751.htm

  6. #106
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    preporučeno je 600mcg za trudnice
    a to bi bilo:
    -8 šalica rimske salate
    -2 šalice špinata
    -2 šalice šparoga
    -3,5 šalice raštike
    -2 šalice slanutka
    -2,5 šalice bijelog graha
    -100g tel. jetri
    -2 šalice leće

  7. #107
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    cure jeste li ikad pile iz dm folnu kiselinu sa ostalim vitaminima u kombinaciji....sve u jednoj tableti....kosta oko 15kn...uzima se jedna dnevno....sta kazete na to?? :?

  8. #108
    ANKARA avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    572

    Početno

    Ja nisam. Općenito, baš ne vjerejuem sintetičkim oblicima vitamina. Moja preporuka ti je da uzimaš što više folne iz hrane ili napraviš mineralno vitaminski status da vidiš da li ti ustvari išta od vitamina zapravo nedostaje. Mnoge stvari iz DM-a su super i kvalitetne su ali sa vitaminima mi nekako nije za igrati se.

  9. #109

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    13

    Početno

    meni je ginekolog rekao prije trudnoče, da pijem foln barem par mjeseci ranije

    tako da mi sda ništa nije jasno :? :? :? :?

  10. #110

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3

    Početno

    ja sam do prije mjesec dana bila na kontracepciji, kad mi je od jednom puhnulo u glavu da želim bebicu

    odmah po završetku zadnje pilule, kupila sam si Folic plus i počela ga piti

    a počeli bi raditi bebicu idući mjesec

    znači pit ću Folic plus 2 mjeseca prije prvog pokušaja

    obzirom na sve što sam pročitala o folnoj kiselini i činjenici da sam prije bila na pilulama, mislim da sam dobro odlučila

  11. #111

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    2

    Početno

    Zanima me može li uzimanje folne kiseline u dozi oko 800 mcg štetiti djetetu koje se doji tijekom dojenja u trudnoći? Naime, izgleda da sam trudna 3 tjedna, a još uvijek dojim svoju 16-mjesečnu curicu. Moram se još posavjetovati s ginićem, ali zanimaju me i vaša iskustva.

  12. #112

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    34

    Početno

    Mene isto zanima je li puno piti dnevno 800 mg folne kis. , svugdje po forumima preporučuju 400 mg. Ja pijem od Kal-a ali u tableti je 800 mg.

  13. #113
    Fae avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    510

    Početno

    Ja pijem od Natural Wealtha od 400mg jednu ujutro, jednu navečer.

  14. #114
    zeljana02 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    766

    Početno

    Citiraj Fae prvotno napisa
    Ja pijem od Natural Wealtha od 400mg jednu ujutro, jednu navečer.
    potpisuje...samo sto ja pijem samo ujutro...odlicne su i pijem ih od 8 mjeseca...od prenatala bilo mi je muka i nisu mi odgovarale...

  15. #115

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    632

    Početno

    ne znam da li sam vec pisala na ovoj temi.
    generalno sam protiv sintetskih vitamin a vise sam za zdraviju ishranu.
    nisam pila nikada folnu kiselinu, ni pre ni u toku trudnoce

    isla sam na to da ni moja majka, ni baka ni prabaka nisu to radile a zivele su u sigurno oskudnijim uslovima sto se ishrane tice.

    uglavnom se trudim da jedem sezonsku hranu

  16. #116
    Glossy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    117

    Početno

    Ja pijem 5mg folne kiseline jedanput dnevno. Malo sam istraživala te našla da je na stranici www.marilynglenville.com/infertility.htm navedeno da je dovoljno unositi 4mg dnevno tri mjeseca prije začeća. Konzultirala sam se s doktorom i rekao je da je dovoljno ovo što unosim.

  17. #117
    Handy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    226

    Početno

    Prije trudnoće nisam pila, jer nisam ni znala da je to dobro i poželjno. A sad nekako sve više mislim da je bolje to nekako iz hrane probati dobiti, ali bi mi netko trebao doooobar jelovnik za npr. jedan mjesec sastaviti)) da bude uravnotežena prehrana i da sigurno dobijem sve što mi treba.

  18. #118
    zibba avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,204

    Početno

    Ono što mene zanima je da li folna pomaže kod problema sa zubima. Planiram T, ali imam dosta problema sa pucanjem zubi još od prijašnjih T i zbog toga sam morala već nekoliko zubi izvaditi jer bi popucali tako da je ostao samo korijen. Dakle neovisno o planiranoj aktivnosti oko T, zanima me da je bi mi ionako dobro došlo povremeno koristiti folnu zbog stanja zubi?

  19. #119
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    kakav je ovaj folacin sto se dobije na recept''? prije sam koristila onu od dietpharm ali sam potrosila i sad pijem ovu....

  20. #120
    katrin23 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    105

    Početno

    Citiraj crvenkapica77 prvotno napisa Vidi poruku
    kakav je ovaj folacin sto se dobije na recept''? prije sam koristila onu od dietpharm ali sam potrosila i sad pijem ovu....
    Ja uzimam folacin od početka trudnoće na preporuku ginekologa, sad sam na 23 tjedna i prije par dana na kontoli mi je doc rekla da ću uzimati po jednu tabletu do kraja trudnoće. Možda ova preporuka ima veze sa mojim silnim komplikacijama, ne znam ali slušam ju i za sada nisam primjetila nikakve nuspojave od te jedne male tablete dnevno.

  21. #121

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    Citiraj zibba prvotno napisa Vidi poruku
    Ono što mene zanima je da li folna pomaže kod problema sa zubima. Planiram T, ali imam dosta problema sa pucanjem zubi još od prijašnjih T i zbog toga sam morala već nekoliko zubi izvaditi jer bi popucali tako da je ostao samo korijen. Dakle neovisno o planiranoj aktivnosti oko T, zanima me da je bi mi ionako dobro došlo povremeno koristiti folnu zbog stanja zubi?
    mislim da nema veze sa zubima, to je vit. iz skupine B a oni su primarno dobri za kosu, kožu i nokte ( osim za "važne" funkcije):
    http://bs.wikipedia.org/wiki/Folna_kiselina
    meni je zbog anamneze također preporučena folna od 4mg dnevno, 3 mj.prije T i tijekom 1. tromjesječja

  22. #122
    lady.x avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    813

    Početno

    Jedno pitanje za sve cure koje piju folnu kiselinu: da li je pijete bilo kad u toku dana ili tokom obroka? Ja sam pocela da pijem, ali me jako nervira jer u uputstvu pise da se pije u sred obroka i onda uvek zaboravim, a ne znam zasto je tako, da li ce se iskoristiti ako popijem bilo kada?

  23. #123

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    105

    Početno

    ja sam počela piti folc plus.....glupo je što se pije 3x dnevno....isto baš ne pazim da ju pijem poslije obroka....

  24. #124
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    Evo ja pijem folacin jednom dnevno već tri mjeseca. Na preporuku ginekologice, rekla obavezno jednu tabletecu dnevno, hrani maternicu i bebu. Dala mi recept i dobila sam dvije kutijice u ruke bez plaćanja. Kad sam htijela uzeti nove iz ljekarne, u jednoj mi nisu htijeli dati (????!!!!),a u drugoj me magistra samo pitala šta za zadržavanje trudnoće, rekla sam da sam imala spontani...preporučila moja gin..blabla.... kimnula je glavom i dala mi kutijicu, mislim 20kn ili manje. Milsim da tokom ova tri mjeseca nisam preskočila ni jednom. Ako ne uzmem odmah ujutro, uzimam nakon posla. Na tašte ili poslje jela stvarno ne pazim na to, uopće mi ne smeta za želudac. Uz folacin uzimam vitam B kompleks , lactogin kapsule i matičnu mliječ i pms free od encijana. Šaku dnevno. Ništa mi ne smeta.
    Posljednje uređivanje od Optimisticna : 05.04.2010. at 11:32

  25. #125
    CUUuu avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    103

    Početno

    Ja pijem suprady koji u sebi ima folnu kiselinu - 400 mg, a ovaj tjedan idem kod ginića pa ću ga pitat bi li se prebacila na neki prenatal ili nešto drugo što ima više folne u sebi. Inače se hranim prilično zdravo - jedem dosta voća i povrća...

  26. #126

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    105

    Početno

    kažu da je 400 mg taman za cure koje planiraju trudnoću...tek nakon što zatrudniš treba piti 800...

  27. #127
    anabela avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    314

    Početno

    ja sam danas kupila Folic acid 800 mcg.... rekla mi teta u apoteci da je to ok, što ću sad? Ne mogu prepoloviti tableticu jer je premala.

  28. #128
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Citiraj anabela prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam danas kupila Folic acid 800 mcg.... rekla mi teta u apoteci da je to ok, što ću sad? Ne mogu prepoloviti tableticu jer je premala.
    zašto bi je prepolovila?
    to je mala količina
    ja pijem 1 dnevno od 5 mg

    nije isto 800 mcg i 5 mg

  29. #129

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Citiraj principesa prvotno napisa Vidi poruku
    kažu da je 400 mg taman za cure koje planiraju trudnoću...tek nakon što zatrudniš treba piti 800...
    Kada piše "mg", to se odnosi na miligrame. Međutim, ti u stvari misliš na mikrograme. 1 miligram sadržava tisuću mikrograma. U oznaci za mikrograme koristi se grčko slovo μ (mu),pa neki onda pišu "ug" a neki "mcg". U stvari bi trebalo μg, ali je nezgodno na internetu.

    Doza od 400 do 800 mikrograma je isto što i 0.4 do 0.8 miligrama. Neki ginekolozi u nekim slučajevima preporučuju puno veće doze, npr. 4 ili 5 miligrama. Folacin (to nije folic plus) sadržava 5 miligrama po tableti.

  30. #130
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Citiraj principesa prvotno napisa Vidi poruku
    kažu da je 400 mg taman za cure koje planiraju trudnoću...tek nakon što zatrudniš treba piti 800...
    400 mg ne postoji
    valjda si mislila 400µg tj. 800µg

    tu na temi se stalno miješa mg i µg

  31. #131
    CUUuu avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    103

    Početno

    Bila sam kod ginica i pitala ga za folnu - rekao mi je da sam mlada i zdrava i pošto se zdravo hranim da mi to nije neophodno, ali da mi isto tako neće ni škodit pa da mogu umjesto supradyna koji inače pijem uzimati prenatal. Kupila sam prenatal i sad me zanima jeste li vi koje ste ga pile prije trudnoće imale ikakvih nus pojava u smislu želučanih tegoba ili povećanja apetita, kilaže i sl. (Ne bih se nikako željela udebljat jer sam u zadnjoj godini dana skinula višak radi lakšeg zatrudnjivanja).

  32. #132

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    133

    Početno

    Citiraj CUUuu prvotno napisa Vidi poruku
    Bila sam kod ginica i pitala ga za folnu - rekao mi je da sam mlada i zdrava i pošto se zdravo hranim da mi to nije neophodno, ali da mi isto tako neće ni škodit pa da mogu umjesto supradyna koji inače pijem uzimati prenatal. Kupila sam prenatal i sad me zanima jeste li vi koje ste ga pile prije trudnoće imale ikakvih nus pojava u smislu želučanih tegoba ili povećanja apetita, kilaže i sl. (Ne bih se nikako željela udebljat jer sam u zadnjoj godini dana skinula višak radi lakšeg zatrudnjivanja).
    Od kojeg proizvođača si uzela prenatal???

  33. #133
    CUUuu avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    103

    Početno

    Natural wealth - smeđa bočica sa žutim čepom - 122 kn za 100 tableta - nadam se da ću bit truna prije nego sve popijem

  34. #134

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    133

    Početno

    Obicno prenatali ne prave mucnine prije trudnoce, a pogotovo tebi koja pijes supradyn s kojeg po meni nisi ni trebala prelazit...Al drzim ti fige za plusic..ako uspijes negdje u tvojoj blizini naci ljekarnu koja sa firmom Solgar radi provjeru vitaminskomineralnog statusa, malo odi si provjerit...

  35. #135
    anabela avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    314

    Početno

    Citiraj CUUuu prvotno napisa Vidi poruku
    Bila sam kod ginica i pitala ga za folnu - rekao mi je da sam mlada i zdrava i pošto se zdravo hranim da mi to nije neophodno, ali da mi isto tako neće ni škodit pa da mogu umjesto supradyna koji inače pijem uzimati prenatal. Kupila sam prenatal i sad me zanima jeste li vi koje ste ga pile prije trudnoće imale ikakvih nus pojava u smislu želučanih tegoba ili povećanja apetita, kilaže i sl. (Ne bih se nikako željela udebljat jer sam u zadnjoj godini dana skinula višak radi lakšeg zatrudnjivanja).
    meni je rekao da nadomjesci s folnom uopće nisu potrebni, da je ima u svoj hrani ali ja sam svejedno uzela ako neće škoditi. Bolje da se kasnije pitam zašto jesam nego zašto nisam

  36. #136

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    105

    Početno

    cure..jučer mi je ginica (dr.Ivanišević) rekla da je 400 mcg Folne i više nego dovoljna u trudnoći....da su preporuke od 800 mcg ludost....da znate...

  37. #137
    zeljana02 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    766

    Početno

    ja pijem folnu kiselinu 400mcg od natural wealth-a, 100 tableta 40 kn i odlicne su mi...pila sam i prenatal,ali od njega mi je bilo muka i povracala sam...

  38. #138
    zeljana02 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    766

    Početno

    i da pijem ju ujutro prije posla, a kad zaboravim nekad i navecer i ne opterecujem se s tim...bitno da sam ju popila...

  39. #139
    Nives avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    584

    Početno

    Citiraj principesa prvotno napisa Vidi poruku
    cure..jučer mi je ginica (dr.Ivanišević) rekla da je 400 mcg Folne i više nego dovoljna u trudnoći....da su preporuke od 800 mcg ludost....da znate...
    ovo sam i ja cula i inace uzimam 400 grama dnevno + vitamine za zene koje zele biti majke (sve to u jednoj tableti)

  40. #140
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    pozdrav
    ja pijem folnu 5mg dnevno po preporuci dr.vec dugo, a sad mi je uveo 10mg dnevno , pije li tko toliko puno?ja sam u mpo vodama
    i jos nesto
    vi zene sto ste ostale prirodno trudne, pijete isto folnu naravno , jeste li vi trazile od dr. ili vam dr. sam preporucio?
    zasto pitam '-jer moja je nevjesta opet trudna , 3 dijete, prije nije pila folnu tada nisam ni ja znala za nju a sad je ja pitam jel pije veli da ne zna ni sta je to
    zar to ne bi trebao ginekolog reci da se pije?
    trudna je mj dana ,da krene sad piti folnu? nikad nije kasno

  41. #141
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    Citiraj CUUuu prvotno napisa Vidi poruku
    Natural wealth - smeđa bočica sa žutim čepom - 122 kn za 100 tableta - nadam se da ću bit truna prije nego sve popijem
    i ja sam ovo kupila pa su mi neke formasice rekle da je to sr*** , mada ja i dalje to pijem

  42. #142
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    nitko za odgovorit ??

  43. #143

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,070

    Početno

    Ja mislim da bi to trebala poceti piti obavezno i bas me cudi da joj to nije prepisao ginic,ja je isto nisam pila tek od 10 sedmice trudnoce i to jednu kutiju i ne vise jer beba nije bila dobrosto ne znaci da je zbog folne al je sad nikako nebih preskocila!

  44. #144
    Ares avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    402

    Početno

    moja soc. gin. nikad mi ništa nije preporučila, ali poslije spontanog bila sam kod privatnog koji mi je rekao da se preporučuje piti folnu 3-6 mjeseci prije trudnoće i prvo tromjesečje, tako sam i napravila

  45. #145
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    ja kako idem na ivf ja to znam ali moja nevjesta pojma nema sta je to folna, pa sam joj rekla da procita na internetu o njoj, i da obavezno ode u ljekarnu i kupi nesto gdje je ima ili nju samu,
    i meni je tako privatni rekao za folnu da pijem i uvijek mi naglasava da je pijem a moja ginicka nikad, ali zato sada bez problema gin. daje recept

  46. #146
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    koje pijete vi da joj mogu savjetovati sto da kupi?

  47. #147
    Sela avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,137

    Početno

    Malo temicu u zrak.Kao pripremu za trudnocu uzimam po 3 drazeje Folic plus dnevno,svaki drugi dan jedan Pregnital,odnedavno sam uvela i B komplex od Solgara koji se uzima po 2 drazeje dnevno(uskoro uvadjam Estrofem koji mi nekako od prvog dana uzimanja "nije legao" a procitala sam negdje da je dobro uz vece kolicine estrogena uzimati B kompleks-ne talozi se tamo gdje ne bi trebao uz B complex).Moje pitanje je da li uz B complex uzimati posebno jos folnu jer vitamin B9 se vec nalazi u B komplexu ili samo smanjiti dozu?Sto je pametno?

  48. #148
    NerdyD avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    50

    Početno

    ja već mjesecima koristim folnu kiselinu kao pripremu pred trudnoću, a počela sam koristiti jel mi je moja ginićka to preporučila kada sam joj rekla da pokušavamo. ne smeta mi nimalo, niti imam kakve promjene na težini.

  49. #149
    orlica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Mali Lošinj
    Postovi
    228

    Početno

    Meni je gin po nalazu krvi rekla da nije potrebno ništa piti!

  50. #150
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Evo nekog linka, po kojemu je folna stvarno OK za trudnoću:

    http://www.nacional.hr/clanak/118849...maceutsko-ruho

    Reli su mi i da Ameri uvode i omegu3.

    Opet, sumnjam da je folna kao takva make-break neke trudnoće, i, opet.... neko ko je u MPO-u može je sad pit doslovno godinama kao "pripremu za trudnoću", ono 5 i više, onda u tom smislu treba ipak pitat liječnika da li se to može tako godinama kljucat ili to ipak nema smisla.

    Na kraju, mislim da ja nisam više ništa pila, da me ne deblja, ili bi pila tipa tri mjeseca prije postupka i onda pauza do idućeg postupka.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •