Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 203

Tema: Folna kiselina - za i protiv

  1. #1
    ANKARA avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    572

    Početno

    Meni je gin rekao da ne smijem piti folnu dok ne zatrudnim jer i to može inati nekakve štetne posljedice :? Zbunile ste me skroz. Dakle PITI ili NE piti???

    Što je Bilingsova metoda? Netko ju je sspomenuo ranije u postu?

  2. #2

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,585

    Početno

    O Billingsovoj metodi imas jako dobar site: http://www.woomb.org/bom/lit/teach/index_hr.html

    Sto se tice folne kiseline, ona se preporucuje uzimati i prije planiranog zaceca, savjet je barem 3 mjeseca ranije, 400mcg dnevno (sto je preporucena dnevna doza za odrasle osobe, a preporuke u trudnoci su do 600mcg). Folna kiselina se dodatno uzima kako bi se izbjegla mogucnost anomalija u razvoju ploda uzrokovanih manjkom folne kiseline: neural tube defekt, spina bifida... a to su defekti do kojih dolazi u ranim danima trudnoce kada vjerojatno jos nismo ni svjesne da smo trudne pa po savjetu piti tek kad si trudna pocela bi ju piti kad bi vec bilo kasno ako imas manjak. Takodjer kod jednog manjeg dijela populacije koja ima poviseni homocistein i stalni manjak folne kiseline to stanje moze uzrokovati cak i ponavljajuce pobacaje (kazu da se kod takvih slucajeva homocistein drzi pod kontrolom s unosom folne kiseline 400mcg, B12 6mcg i B6 2mg)

    Postoji i pretraga kojom se moze vidjeti trenutna doza folne u krvi (pretragu imas npr. u laboratoriju breyer, pa ih mozes nazvati za detalje ako te zanima).

    Nisam cula za stetne posljedice od uzimanja 400 mcg folne kiseline dnevno.

    Ja pazim da redovno jedem zeleno povrce i narance koji su prirodni izvori folne, no ipak uzimam preparat koji je kombinacija folne kiseline i vitamina B12 i u njemu nema drugih vitamina ili minerala (tako pazim da ne unesem neceg drugog previse). Takodjer, buduci da ne ostajem brzo u drugom stanju taj preparat ne pijem bas stalno.

    Sretno!

  3. #3
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj ANKARA prvotno napisa
    Meni je gin rekao da ne smijem piti folnu dok ne zatrudnim jer i to može inati nekakve štetne posljedice :?
    :shock: prvi put čujem takvo mišljenje (pogotovo me čudi od ginekologa), svi kažu da se folna traba piti cca 3 mjeseca prije začeća.
    imaš već dosta toga napisano o folnoj pa upiši u pretražnik... cure su svašta korisnog oko toga pisale...

  4. #4
    ANKARA avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    572

    Početno

    Hvala ti. Hoću. Evo već tražim

  5. #5
    Betty avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Sverige
    Postovi
    577

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa
    Citiraj ANKARA prvotno napisa
    Meni je gin rekao da ne smijem piti folnu dok ne zatrudnim jer i to može inati nekakve štetne posljedice :?
    :shock: prvi put čujem takvo mišljenje (pogotovo me čudi od ginekologa), svi kažu da se folna traba piti cca 3 mjeseca prije začeća.
    imaš već dosta toga napisano o folnoj pa upiši u pretražnik... cure su svašta korisnog oko toga pisale...
    Znas kako stari ginekolozi , pogotovo sa nasih prostora nisu za uzimanje folne kisaline ako se pravilno hranis , kao sto nisu ni za uzimanje vitamina kroz tablete .
    Uzimanje folne kiseline preporucuje se obicno na zapadu zbog nekvalitetne prehrane koja kasnije u trudnoci zbog nedostatka folne kiseline moze imati za posljedicu npr. "zeciju usnu " kod beba .
    Isto tako se ne preporucuje konstantno uzimanje vitamina kroz tablete jer organizam prestaje sam da izdvaja vitamine iz hrane . Trebao bi postojati period "odmaranja" od svih tih tableta kako bi organizam pravilno funkcionisao .
    Posto je nasa ishrana danas sve slicnija ishrani na zapadu , zagadjenje vece nego ikada , kvalitet voca i povrca diskutabilan ipak bi se trebala uzimati folna kiselina .

  6. #6

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,585

    Početno

    Slazem se s betty, sa svime umjereno (osim ako nemate problema s homocisteinom i metabolizmom folata kada vam dodatna folna s B12 i B6 treba stalno). Jos jednom cu naglasiti jako pazite na sastav tableta, narocito ako pijete na duze od 3. mj, jer u raznim pripravcima na nasem trzistu imate kombinacije s kalcijem, zeljezom, A, D i raznim drugim vitaminima i mineralima s kojima na duze staze mozete pretjerati!

  7. #7
    bjuma avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    296

    Početno

    drage moje,

    nakon nekoliko mjeseci pokusavanja, MM i ja smo nagradjeni u vrijeme kad smo se zaista najmanje nadali tome.
    naime, ja sam cijelu zimu odbolovala muceci se s kronicnom upalom mokracnih kanala (esherichia coli) i gljivicnim infekcijama... ma sta da vam kazem, mucenje, doktori, tablete (i on i ja), konstatno pecenje, brusnica, neke biljne kapi, pa cak i mokrenje krvi... pojavile nam se dvije crtice, usred sveg tog belaja.
    on i ja presretni- kod ginica, kad ono tamo nema nista... ne mogu vam ni opisati kako sam se osjecala. dao nam hrpu tableta, kremice... ponovo terapija i rekao da intenzivno pokusavamo pola godine, ali da prvo moramo rijesiti problem.
    pridrzavala sam se uputa... pokusavali smo... i nakon tri mjeseca od tada, u trenutku kad sam rekla da mi je zaista svejedno, da cu poceti piti tabletice za kontracepciju, pa se nekad, sljedece godine upustiti ponovo u taj poduhvat- saznala sam da sam trudna nakon nekoliko dana!!! :D :D :D

  8. #8
    ANKARA avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    572

    Početno

    Lijepa priča.

    Dobro, uvjerile ste me za folnu Sad preporuke please.

  9. #9

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,585

    Početno

    bjuma,
    cestitam!

    ankara,
    Meni odgovara KAL Folic Acid 800 s B-12 - 1 tableta ima 800mcg folne pa pijem pola tablete dnevno. Kako sam "dugoprugas" i redovno jedem dosta voca i povrca (a napravila sam i check-up preko krvi za neke vitamine & minerale) otisla sam u ljekarnu, zamolila sam da mi pokazu sve preparate s folnom i sve koje su imale i drugih dodataka sam odbacila i ostao je ovaj KALov. Ako sumnjas da imas nekih deficita s mineralima i vitaminima mozes za pocetak krenuti i s turom nekog multi-pripravka s folnom za cjelovitu pripremu za trudnocu, na krace staze to ne bi trebalo skoditi, a zelim ti da ne moras razmisljati sto piti na stazama duzim od 3 mj.

  10. #10
    bjuma avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    296

    Početno

    ja sam takodjer pila folacin, 1 tableticu dnevno...

    samo da ne bude zablude, ona ne pospjesuje plodnost, vec se pije iz razloga sto je folna kiselina dobra za neke druge stvari (nisam sigurna, ali cini mi se da mi je doktor govorio o razvoju kicmenog stuba, uglavnom, znam da ima neke veze sa razvojem nervnog sistema, a kasnije je dobra za izolaciju zeljeza). pije se tri mjeseca prije zaceca i ja sam ga pila prije i tijekom prvog trimestra (mada sam imala pauzu, onda kad sam se trovala terpijama, prije trudnoce).

    mislim da je takodjer veoma vazna dobra i redovna ishrana, obavezan dorucak, mlijeko, zitarice s vocem, med... dovoljno sna. i dovoljno ljubavi i (da se ne lazemo!!! )i, od svega mislim da je najvaznije da se oslobodite pritiska i na sebe i na partnera, jer i to moze dovesti do odredjenih blokada. izracunajte, otprilike, plodne dane (ja znam da je meni, navodno, ovulacija trebala biti 18- tog, a zatrudnila sam oko 22- gog). obavezno se konsultirajte s ginekologom, jer vam on provizorno moze objasniti kad vam je ovulacija, otprilike. i, jos nesto, nije lose ni mjerenje bazalne temperature. naime, kad je ovulacija, temperatura u rodnici se poveca za pola ili jedan stepen.

    u svakom slucaju. ne odustajte. ja vam svima zelim da u sto skorije vrijeme dozivite ovo sto i ja sada upravo dozivljavam. vas

  11. #11
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Čitajte tekstove na našem portalu.
    Evo, sve o folnoj.

    Folna kiselina

  12. #12

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    94

    Početno

    Meni je ginić isto rekao da ne trebam piti folnu ako jedem dovoljno povrća. Unatoš tome kupila sam si folnu od Twinlaba i koristila je redovito 5-6 mjeseci prije začeća i prva tri mjeseca. Poslije sam prešla na Prenatal. Mislim da ne može škoditi.

  13. #13
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Betty, slažem se s tobom - ne treba ni čemu pretjerivati pa ni s vitaminima, ali se isto slažem s tobom da ni hrana koju jedemo nije kvalitetna kao nekada.
    mislim da je dobro uzimati folnu jer je hranom ne unosimo dovoljno, pogtovo uz današnji način života.
    trudim se jesti dosta voća i povrća, ali ponekad jednostavno ne stignem, pa kad popijem svoj Folic plus nekako sam sigurnija...

  14. #14
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    i da, mene je moja ginekologica pitala jel pijem folnu kiselinu...
    ja rekoh: da, a ona veli: odlično!
    dakle moja doc misli da treba piti folnu

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    26

    Početno

    Koliko ja znam folna kiselina ne može imati nikakve štetne posljedice i preporučljivo ju je piti barem 3 mjeseca prije začeća. Osim toga preporučuje se piti i velike količine i kod osoba koje imaju HPV. Moj doktor je rekao da u Americi djevojke počinju piti folnu već sa 14 godina po preporuci njihovog zdravstva (ali to je možda zbog njihove prehrane!?)

  16. #16
    ANKARA avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    572

    Početno

    hvala vam na savjetima. Imam i problemčić oko polodnosti MM. Ja ću svakako početi piti folnu kiselinu a ako upali, upali! Hvala vam svima.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    1,264

    Početno

    ja ju pijem..ali moja mama i ostale zene u njenim godinama nisu vjerojatno tad ni cule za to pa smo se rodili zivi i zdravi

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    26

    Početno

    Ukoliko unosiš dovoljno folne kiseline hranom, nije potrebno uzimati dodatne tablete. Mislim da su se žene prije drugčije hranile, puno zdravije, pa nije bilo potrebno uzimati dodatne vitamine

  19. #19
    inikaaaaaa avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    čakovec
    Postovi
    444

    Početno

    Citiraj ANKARA prvotno napisa
    Meni je gin rekao da ne smijem piti folnu dok ne zatrudnim jer i to može inati nekakve štetne posljedice :? Zbunile ste me skroz. Dakle PITI ili NE piti???

    Što je Bilingsova metoda? Netko ju je sspomenuo ranije u postu?
    neeeeeeeeemoj molim te vitamineke b-kompleksa (dakle i folnu) možeš piti u povečanim količinama , jer niti u večim količinama nemaju nikakve štetne posljedice . Dr. opće prakse mi je neki dan rekao da kupim plibex (vit.Bkompleksa) i pijem 2 tabletice na dan (zbog nekih bolova u mišićima) ... i velim ja njemu da pijem prenatal , pa mi to možda nije potrebno..Na što je on odgovorio da nema veze , dakle pijem prenatal i 2 tabletice plibexa dnevno (zamisli koliko folne) a najbitnije NISAM TRUDNA!! Nego pokušavam , ali okrenuta maternica me neće

  20. #20
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    Citiraj inikaaaaaa prvotno napisa
    vitamineke b-kompleksa (dakle i folnu) možeš piti u povečanim količinama , jer niti u večim količinama nemaju nikakve štetne posljedice .
    imaju - kilazu. probaj malo dulje piti toliku kolicinu b vitamina i vidjet ces koliko ces kila dobiti

  21. #21
    inikaaaaaa avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    čakovec
    Postovi
    444

    Početno

    ha?? kaj?? a daaaj .. nisam još primjetila .. nadam se da neću .. ali nema veze

  22. #22
    inikaaaaaa avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    čakovec
    Postovi
    444

    Početno

    Ustvari - možda imaju za posljedicu pojačan apetit , ali nikako kilažu .. pa nemože od ničega nastati nešto , ako ti i dalje jedeš kao prije

  23. #23
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    vjeruj mi moze. apropo apetita - nikad prije ni poslije u zivotu nisam imala nocne pohode na frizider i glad koju jednostavno ne mozes ignorirati

  24. #24
    inikaaaaaa avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    čakovec
    Postovi
    444

    Početno

    da , ima nešto u tome ... malo prije pojela pola obiteljskog sladoleda , pa onda malo rajčice na salatu , pa mandarine i bananu .. :rigo: bože , možda sam ipak trudna

  25. #25
    luni avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    130

    Početno

    Ja ga pijem već 6 mj i nikakvih problema nemam, kilaža ista, sve ok.

  26. #26
    milivoj73 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    637

    Početno

    digresijica na plibex....nekad davno sam ga trošio ....otvara užasno apetit doista nevjerojatna glad...al sam se zaokrugliooo

  27. #27

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Ja pak nisam imala pojačan apetit od njega...valjda je i to, kao i sve drugo, individualno. Ali ipak je relativno česta nuspojava, pa treba ppaziti

  28. #28
    mamaanita avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    zagorje
    Postovi
    150

    Početno

    ja pijem folnu već godinu dana jer se svaki mjesec nadam da sam trudna. Doktorica zna i nije ništa komentirala. Višak kila imam i od prije

  29. #29

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    326

    Početno

    Samo vi cure slobodno pijte folnu kiselinu. Ja sam ju pila 4 mjeseca prije trudnoće. Imala jedan izvrstan folikul, a iz njega blizanci.

  30. #30
    iva28

    Početno

    Pozdrav, forumašice!!!

    i ja jedna od Vas...gutam folnu već nekih pola godine, pa uključih i natal (kršitelj koda)ov sokić; uglavnom vitaminčeki ogromno u meni sve u želji da što prije postanem majka.
    problemak: imam policistične (blaži oblik) s produljenim ciklusima, 1 spontani pred nekoliko godina i ogromnu zbunjenost u sebi. Gin. mi, na zadnjem pregledu, propisao Dabrostone (1 ciklus odskočio duljinom trajanja) i Klomifen za trudnoću koj ću sad počet uzimat 4.dan m. ciklusa.

    Gutam svakodnevno (folna+****+Dabroston)...pa Vas molim savjet:

    Jel to sve o.k. ak uzimam...ne znam si kak drugačije pomoć????!!!!

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    326

    Početno

    Iva 28 niš se ne brini. Ija imam policistične jajnike. Pila sam i folnu i dabroston i klomifen. Uz klomifen znaš da obavezno moraš ići na uzv.

  32. #32
    iva28

    Početno

    Hvala, draga maksi!!!!

    ...hm...ti baš potrefecnula moju sljedeću nedoumicu. Iskreno me zbunjuju, totalka mukomuče neke pojedinosti oko uzimanja klomifena. Meni G. sam propisao tabletke bez ikakva dogovora oko praćenja preko uzv-a. Još uvijek ne uzimam klomifen jer čekam famozni četvrti dan mens.ciklusa, al što onda...nakon 5 dana da obavezno odem, naručim se samoinicijativno kod njeg, na praćenje folikulica??? Tak mi sve to strano, pa ak smiješno zvučim....isprika iskrena leti!!!

  33. #33

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    326

    Početno

    Obavezno se naruči ili kod tog ginekologa ili privatno, ali nikako nemoj piti klomifen bez nadzora. Ja sam ga pila od 5 do 9 dana ciklusa. Treći dan uzimanja klomifena sam išla na uzv. Jedino tako ćeš vidjeti da li reagiraš na klomifen i kako. :?

  34. #34
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    molim vas da o klomifenu nastavite razgovarati ovdje

    ovo je tema o folnoj kiselini i brisat cu postove o klomifenu i drugim lijekovima

  35. #35
    iva28

    Početno

    Citiraj pujica prvotno napisa
    molim vas da o klomifenu nastavite razgovarati ovdje

    ovo je tema o folnoj kiselini i brisat cu postove o klomifenu i drugim lijekovima

    Upssss....isprika!!!!

  36. #36
    iva28

    Početno

    A...jel vi, drage moje, uzimate folnu baš svaki dan???
    Naime, ja miksam (kršitelj koda)ek i folic tablete u sebe, al mi **** svakodnevna doza, a folic uprosječno gutkam 5 puta tjedno. To o.k. ili da povećam dozu ili smanjim il...?

  37. #37

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    326

    Početno

    Možeš piti svaki dan. Ja sam pila 4 mjeseca prije trudnoće ali tablete od 5 mg. :D I imala sam kvalitetne folikulle.

  38. #38
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    Citiraj iva28 prvotno napisa
    ja miksam (kršitelj koda)ek i folic tablete u sebe, al mi **** svakodnevna doza, a folic uprosječno gutkam 5 puta tjedno. To o.k. ili da povećam dozu ili smanjim il...?
    ja mislim da to i nije bas najbolje za organizam...pa ne jedes valjda samo u mcdonaldsu da tvojem tijelu fali svih potrebnih doza koje unosis ovom kombinacijom?

    ja ne pijem nista - na jucer radjenoj krvnoj slici sve, ama bas sve je na gornjim granicama referentnih vrijednosti, zeljezo cak malo i preko - znaci mom organizmu nista ne fali jer se pokusavam hraniti tako da sve to unesem kroz kvalitetnu prehranu. Folikuli su mi veliki i kvalitetni, takodjer provjereno.

    ulijevanje previse kemijski sintetiziranih vitamina i minerala po meni dugorocno moze samo stetiti tijelu

  39. #39
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    pujice, ti uoće ne piješ folnu?

    ja se isto pokušavam hraniti kvalitetno, odnosno mi. kuhamo svaki dan i to, al ipak pijem folic plus. i nikakve druge dodatke.

    MM pije svega i svačega, al naravno zbog spermiograma.

  40. #40
    iva28

    Početno

    Pujice...ne, naravno da ne papam tzv. junky food, dapače, izbjegavam maksimalnooo!!!

    Moj hranidbeni kartončić šarolik: bilo tu 5 godina čistog vegetarijanstva (makrobiotička prehrana), a zadnjih mjeseci uplusirah u prehranu život.bjelančevine (piletina/puretina/riba) i to najviše jer želim što "jače" osnažit organizam, a i dosta sam mršave građe. Zato si uz redovnu prehranu ubacih taj prirodan (kršitelj koda)ić (jako mi njami okusast) + folic tabletke jer pročitah negdje da ne postoji mogućnost predoziranosti

  41. #41
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    iva, ja nikako da shvarim kaj ti to još jedeš/uzimaš

  42. #42
    iva28

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa
    iva, ja nikako da shvarim kaj ti to još jedeš/uzimaš
    Ginger, misliš na ovaj **** koj pijuckam il...?
    Ja ću o njem jer tak shvatih upitac, a ak profulah tvoj pitanjac...isprika, pa se opet čujemo hranastim slovcima

    **** natal jest prirodni multivitaminsko-mineralni dodatak prehrani...jedan, po mom ukusu baš, krasnotekast sokić pun folne kiseline, joda i željeza u najvećoj mjernoj koncentraciji. Ima tu još puno raznih vitaminaka B skupine, C,E,a od minerala ima i Mg, Zn... čini mi se da to bome ne može naškodit mi!!!

  43. #43
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    Citiraj iva28 prvotno napisa
    Zato si uz redovnu prehranu ubacih taj prirodan (kršitelj koda)ić (jako mi njami okusast) + folic tabletke jer pročitah negdje da ne postoji mogućnost predoziranosti
    u principu ne postoji jer su svi vitamini skupine B topivi u vodi pa u visak izadje kroz mokracu, ali ipak prolazi preko bubrega i jetre, a ja mislim da dugorocno velike kolicine (jer uzimanjem i jednog i drugog ti zapravo unosis mozda cak i sto posto vise od preporucene dnevne kolicine) ipak nisu dobre za organizam

    moja je poanta da ne treba pretjerivati

  44. #44
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    iva, da, mislila sam na to

  45. #45
    iva28

    Početno

    Moja "strahoboljka" za mogućim vitaminskim nedostatkom vuče korijene iz vremena vegetarijanstva kad sam, kroz taj cijeli prehrambeni period, uz žitarice+soju+mahunarke+alge...uzimala uvijek i prirodne dodatke(zelenu magmu oli spirulinu). Zadnja krvna mi pokazala mali nedostatak željeza; otuda nikla u me potreba vraćanja živ. bjelančevinama.
    Budući da zadnjih mjeseci "sanjarim" o ugledanom + na testiću, i MM (bioastin - full prirodni antioksidant) i sebe hranim uz normalnu prehranu i tim nekim dodacima na prirodnoj osnovi.

    Naravno... plaho, neznalački, ukoračih u ovaj, za mene, još uvijek sanjarski svijet =postati majkom= i ta želja pokreće sve moje postupke brižnosti o kojima vam pisah/pišem.

    Omililo mi skroz ovo dopisivanje s vama i slušam, pamtim sve rečeno mi dosad...Stoga odlučih, jer mi se čini najprihvatljivijim, jedan dan (kršitelj koda)ozirat, a drugi ogutat 3 folic tabletke. Na taj ću način unijet veći red u svoj orgazam bez ikakvih nepotrebnih "viškova".

    pusak...cure moje dražesne

  46. #46

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    326

    Početno

    Ne smije se pretjerivati sa velikim količinama vitamina. Ja sam pila folacin od 5 mg na dan i bilo mi je dozvoljeno najviše 4 mj a onda stop.

  47. #47
    iva28

    Početno

    Slažem se, maksi!!!

    Vitaminčeki mogu jačkasto koristiti tijelu, al svaki višak štetan pa tako i kod njih biva. Budući da ja ova naredna tri mjeseca hormoniziram pošteno svojim tijelom (dabroston+klomifen), uzimat ću samo **** svaki dan jer on ima točno zapisan omjer svih hranilica - od folne pa do mineralci i sve kakti naj paše...bar ak vjerovat omotu kutije

  48. #48
    ANKARA avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    572

    Početno

    Eh sad. Čitam vas i uspoređujem iskustva. Bila sam maloprije u ljekarni i na kraju kupila Prebatal od TwinLaba. Farmaceutkinja mi je rekla da jet o praktički sve u jednom za nekoga tko planira trudnoću.
    Htjela sam uzeti samo folnu i b kompleks, ali budući da sam alergična na sve i svašta i da od voća jedem samo grožđe i ananas, a sklona sam i herpesima, žena mi je ooodmah preporučila prenatal.
    Za nefalit!!
    Tako, danas počinjem sa dovitaminiziranjem
    Ah, da. Pitala sam ju za mogućnost hiper A vitaminoze, pa mi kaže da je to moguće samo ako sam bila debela pa naglo smršavila. A budući da ja imam 20 kila s krevetom to onda nije moguće...
    Dakle.., ako imate komentara na ovaj moj izljev informacija. slušam

  49. #49
    ANKARA avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    572

    Početno

    Prebatal=PRENATAL

  50. #50

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Ri-Zg
    Postovi
    4

    Početno

    Citiraj luni prvotno napisa
    Ja ga pijem već 6 mj i nikakvih problema nemam, kilaža ista, sve ok.

Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •