Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 268

Tema: Vitex za neplodnost

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    USA
    Postovi
    117

    Početno Vitex za neplodnost

    Isla sam ovdje u jednu prodavnicu vitamina i prirodnih lijekova i trazila nesto za bolnu m posto ima dana kad bas ne znam sta bih koliko zaboli. i zenska mi spomenu Vitex, kaze da je za plodnost jako usojesan, a pomaze i kod bolnih m. Uzela sam nesto drugo, ali sam se raspitala i istrazila o Vitexu i evo sta sam nasla:

    Infertility is defined by doctors as the failure to become pregnant after a year of unprotected intercourse.

    It can be caused by sex-hormone abnormalities, low thyroid function, endometriosis, scarring of the tubes connecting the ovaries with the uterus, or a host of other factors. Some of the causes of infertility readily respond to natural medicine, while others do not. The specific cause of infertility should always be diagnosed by a physician before considering possible solutions.

    Checklist for Female Infertility

    Nutritional Supplementsropolis (for infertility associated with endometriosis)

    Vitamin C (for infertility associated with luteal phase defect)

    Arginine (for in vitro fertilization)

    Iron (for deficiency)

    Multivitamin-mineral

    PABA

    Vitamin E

    Herbs: Vitex

    Botanical name: Vitex agnus-castus

    Common names: Chaste tree, Monk’s pepper

    Parts used and where grown

    Vitex grows in Mediterranean countries and central Asia. The dried fruit, which has a pepper-like aroma and flavor, is used in herbal medicine preparations.

    Vitex has been used in connection with the following conditions (refer to the individual health concern for complete information):
    Health Concerns:
    Premenstrual syndrome,
    Female infertility,
    Fibrocystic breast disease,
    Acne (associated with menstrual cycle),
    Amenorrhea,
    Dysmenorrhea,
    Endometriosis,
    Menorrhagia (heavy menstruation),
    Pregnancy and postpartum support.


    Jeste li culi nesto vise o ovome?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    USA
    Postovi
    117

    Početno

    Jos nesto

    The ability to decrease mildly elevated prolactin levels may benefit some infertile women as well as some women with breast tenderness associated with premenstrual syndrome (PMS). Vitex may also help reduce some of the undesirable symptoms of menopause such as hot flashes associated with the reduction in the production of progesterone. Vitex can stabilize the cycle after withdrawal from progesterone birth control pills. Several studies indicate that Vitex can help control acne in teenagers, young women and men. For women who are trying to get pregnant, Vitex may be helpful to help regulate the ovulatory cycle.

    One of its properties was to reduce sexual desire, and it is recorded that Roman wives whose husbands were abroad with the legions spread the aromatic leaves on their couches for this purpose. The name Monk's Pepper is because monks chewed the berries to reduce their sexual desire.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    USA
    Postovi
    117

    Početno

    Herbal Ingredients: 100% Standardized Vitex - 0.5% Acubin
    (This product does NOT contain fillers, grains, soy, yeast, sugars, binders, excipients, starches, or synthetic materials.)
    Recommended Dosage: Take one (1) capsule, one (1) to two (2) times each day with water at mealtimes, for up to eight weeks. Thereafter, reduce dosage to one (1) capsule each day.
    Product Warnings: In order to improve hormonal problems with Vitex, the herb should be taken for at least six months. Side effects may include minor stomach upset and a mild skin rash with itching. Vitex is not recommended for use during pregnancy, and should not be used concurrently with hormone therapy (e.g., estrogen, progesterone).

  4. #4
    Ally avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    146

    Početno

    Nisam baš sve shvatila, engleski mi baš ne leži.
    Najbolje se posavjetuj sa svojim liječnikom.
    :D

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    USA
    Postovi
    117

    Početno

    heheheh.....nema potrebe Ally. Ovo ja za one koji imaju problema s tim :D

  6. #6

    Početno

    Evo, sa stranica poliklinike Harni:

    ITEX AGNUS CASTUS, Verbenaceae - KONOPLJIKA, DIVLJI BIBER

    Prirodno stanište ove biljke je južna Europa i Mediteran, ali se uzgaja kao ukrasna biljka u cijelom svijetu. Sadrži iridoglikozide: agnusid, aucubin, eurostosid, flavone: casticin, isovitexin, orientin, eterično ulje s cineolom i pinenom.
    Ova biljka djeluje na nivo progesterona i snizuje nivo prolaktina. Još je Dioskorides u I st. koristio ovu biljku za zaustavljanje izlučivanja mlijeka.
    Primjenjuje se u perimenopauzi za zaustavljanje krvarenja ili kod nepravilnih mjesečnica. Dnevna doza je 3 x dnevno 40 mg. Rezultati su vidljivi nakon uporabe kroz nekoliko ciklusa.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    182

    Početno

    Cure iz Zagreba, je li koja to pronašla i u kojoj apoteci????

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    slavonski brod
    Postovi
    374

    Početno

    Podizem!
    I mene zanima da li je netko koristio?????? I ostao trudan

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    182

    Početno

    Bilo tko iz bilo kojeg dijela Hrvatske, ima li to negdje za kupiti, ići ću i do Dubrovnika ako treba!

  10. #10

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Raste po parkovima ozbiljno....ako ne uspijete naći u apotekama. A mislim da sam ga i na moru vidjela dosta posađenog. Ima lijepe ljubičaste cvjetove slične jorgovanu a lišće kao, jelte, konoplja Raste u obliku grma.
    Ima čini mi se na raskršću Rockefellerove i one ulice koja ide od šalate do Ribnjaka, ne mogu se sjetiti imena (park se proteže do ul. Medveščak). Čini mi se da ima i na livadi u Maksimiru (kod Bukovačke).
    Samo sad ništa od akcije do proljeća-ljeta. Bobice su valjda tek u jesen.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    USA
    Postovi
    117

    Početno

    Koristi se korijen ove biljke. Meli ako ne nadjes tamo mogu ti poslati ja odavde pa pokusaj.

  12. #12
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Možete kupit i preko neta. Ovdje ima nešto više o tome: http://www.vitacost.com/science/hn/Herb/Vitex.htm iako bih ja radije pokušala preko Amazona ako to imaju.

  13. #13

  14. #14
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Citiraj emanuel prvotno napisa
    Podizem!
    I mene zanima da li je netko koristio?????? I ostao trudan
    ima !
    al nema sto ja nisam koristila .
    ja sam narucila s ovg sitea www.mothernature.com
    ; ima tableta, tinktura, etc, ja sam narucila caj i bio mi je fini za pit .

    lucija, ono na amazonu je knjiga o vitexu, a ne sama biljka :D .

  15. #15
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Citiraj mamma Juanita prvotno napisa
    lucija, ono na amazonu je knjiga o vitexu, a ne sama biljka :D .
    Hihi, pa dobro je imat i knjigu, zar ne?

  16. #16
    odra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    961

    Početno

    MJ, jel stvarno smanjuje želju...? :/

  17. #17
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    :shock: pa koliko se sjecam, ne

  18. #18
    odra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    961

    Početno

    should not be used concurrently with hormone therapy (e.g., estrogen, progesterone).
    ovo mi je upalo u oči, mislim da je bitno!!!

    MJ, ne mogu sad naći gdje je to pisalo u ovim tekstovima (trebala sam citirati)... evo, ustvari, našla sam:

    One of its properties was to reduce sexual desire, and it is recorded that Roman wives whose husbands were abroad with the legions spread the aromatic leaves on their couches for this purpose. The name Monk's Pepper is because monks chewed the berries to reduce their sexual desire.
    Popravila sam citat
    plavaa

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    USA
    Postovi
    117

    Početno

    Odra, evo na ovoj stranici sam nasla caj za fertility (za zene) u cijoj smjesi ima i Vitex. Ako se bojis da ce reduce sexual desire, ovom caju dodan je list nane (pepermint) da stimulira sexual desire :D

    http://www.babyhopes.com/fertilitea-fertility-tea.html

  20. #20
    odra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    961

    Početno

    Hvala, draga!

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    USA
    Postovi
    117

    Početno

    Hej odric, nesto sam trazila na netu tebi za taj vitex i fertility i nadjoh na jednom linku pricu jedne zene koja je 4 godine pokusavala ostati trudna. Na kraju je otkrila neku tajnu plodnosti i prvo dijete dobila nakon 3 mj primjenjivanja tog "postupka", a drugo nakon mjesec dana.
    Sve je napisala u svojoj knjizi koju prodaje za $27.

    Mozes naci vise o tome na ovom linku
    http://www.become-pregnant.com/?hop=patricky

    Daj Boze da je istina i da ne mami pare

  22. #22
    TIGY avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    828

    Početno

    Prekrasna priča prekrasna dva !!!

  23. #23
    odra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    961

    Početno

    Stvarno dobro zvuči, hvala ti, Ljubičice, što misliš na mene!!!

    Žena nudi i povrat novca ako nakon što pročitaš, misliš da ti to ne može pomoći. Mislite da je to istina?

  24. #24
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    I je li otko ikad naručio i pročitao navedenu knjigu? :?

  25. #25
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Sad malo tražim iskustva dr.žena o ovoj knjizi, pa da vam prenesem:

    "HI everyone, I used to come to this site a while ago, my husband and I had been trying to conceive for 3 and a half years and after I fell pregnant I decided to come back and tell you what I did to make it happen! During my searching on the internet for something to help me fall pregnant, I came across this e-book and I swear it is what helped me after so many years, It is called "Miracles do Happen", the author is Carol Andrews and she makes so much sense, her theory is simple and obviously effective, as I am 20 weeks pregnant and I thought that it would never happen. www.become-pregnant.com
    Stop worrying about feeling like you will never get pregnant really is so simple, just read her book, good luck."


    "

    Posted 27 February 2006 07:10 PM
    i dowloaded carol andrews e book but was actually quiet disapointed with it to be honest. i can't remember how much it cost approx 20 euro., but she recommended eating organic and basically relaxing. the day i downloaded it i had a problem with the printer and the next day i went back into my inbox to print it, it said that it had expired and no longer available so was really annoyed.
    i personally don't think its worth it as it gave no magic miracle!!

    Sorry we are still trying to concieve nearly four years later and getting really irrated."



    "I downloaded the book a few days ago and didnt read it just skipped straight to the secret! Aswell as advising to eat organically and take vitamins and regular excercise for at least four months before actually trying to conceive and they also advise not to have sex for a few days before and after the day of ovulation - obviously OK on the day - something to do with old sperm & old eggs and saving the new sperm for new eggs!!!
    Very logical if you think about it but to be honest there is too much to think about if you follow their method.
    Who knows, maybe it is worth trying. I have been ttc for a year and a half now and not ready to make my husband completely change his life just yet! Will go to the doctor first."

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    102

    Početno

    Cure ja to pijem evo vec drugi mjesec i moram reci da se puno bolje osjecam. Prvi pyt u zivotu sam osjetila ovulacijsku bol, iscjedak mi je bio ok, dok to do sada nije bio slucaj. Moje M su uvijek bile bolne, obilne i trajale 7 dana, a sada 5 i dalje su obilne ali mnogo manje boli, pogotovo kriza. Ja pijem PMS FREE od Enciana, a to su ustvari kapusle Vitexa. Jako su jeftine i dolaze u pakovanju od 30 kom. Iskreno ja bih vam ih preporucila. Posalt cu vam sutra jedan link cisto informacije radi. BTW nije tacno da utice na libido, ja provjerila hahahah.

  27. #27
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Zašto se savjetuje ne uzimanje uz hormonsku terapiju ili s oralnim kontracepcijskim sredstvima? Ja bih sad sljedeći ciklus trebala početi piti dobrostan od 16. dana ciklusa, a radi prolaktina bih trebala ovo piti, i što sad?
    :?

  28. #28
    ivory avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    KLC
    Postovi
    574

    Početno

    Ja sam definitivno odlučila probati taj Vitex, ali bi ga htjela nači u čišćoj formi od ovog Encianovog (mislim da je u PMS FREE on u sastavu sa još nečim). Vidjet ću drugi tjedan u Italiji možda nešto nađem.

  29. #29
    fresia avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    117

    Početno

    Ivory,

    Ovaj ciklus sam probala vitex agnus castus, zapravo Encianov PMS Free...
    Mislila sam, ne može škoditi, a možda može pomoći...

    Jedino što sam primijetila je da su mi temperature poslije ovulacije malo više, vjerovatno zato što agnus utiče na povećanje progesterona, a samim tim i tjelesne temperature.

    U uputstvu piše da se treba upotrebljavati najmanje 3 mjeseca da bi se ispoljilo dejstvo ove biljke.

    Pa, vidjećemo...

  30. #30
    ivory avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    KLC
    Postovi
    574

    Početno

    Ja i sumnjam u to da mi je progesteron niži, a PRL mi je povišen (to znam), pa se nadam da će se nešto pokrenuti...

  31. #31

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    525

    Početno

    Citiraj emanuel prvotno napisa
    Podizem!
    I mene zanima da li je netko koristio?????? I ostao trudan
    emanuel, da nisi mislila "trudna"?
    bojim se da "trudan" ne bu išlo, pa ni uz najbolje lijekove

  32. #32

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    102

    Početno

    Klik na link i naci cete sve informacije o PMS FREE od Encijana. A kao sadrzaj navode isključivo Vitx i goveđu želatinu od koje su ustvari kapsule napravljene.

    http://www.encian.hr/index.php?izbor=proizvodi&id=81

    jos jedan fin link

    http://www.marilynglenville.com/pms.htm

  33. #33
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Mila, onda za mene to ne vrijedi jer sam čistokrvni vegetarijanac, ali našla sam na netu pod njegovim pravim nazivom Agnus Castus 500mg, imaju i tinkture pa ću valjda to naručiti, mada ovaj ciklus trebam početi s dobrostanima 16.dc tako da moram čekati...

    ivory je si li provjeravala progesteron? Ja čekam nalaz iz Zagreba, i isto mislim da bi mogao biti smanjen obzirom da mi je prolaktin povišen.

  34. #34
    ivory avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    KLC
    Postovi
    574

    Početno

    Nisam indi, ali za dva tjedna idem na UZV da vidim kakvo je stanje s mojim miomima, pa ću tražiti i uputnice za ostale hormone. Ovaj ciklus sam imala taj dugi spotting prije M i pretpostavljam da je to zbog progesterona, ali vidjet ćemo.

  35. #35
    Lulu avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    331

    Početno

    goveđu želatinu... :shock:
    onda uz bebu dobiješ i ludu kravu. :?

  36. #36
    ivory avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    KLC
    Postovi
    574

    Početno

    Imaš je skoro u svim ljekovima. Mislim da je koriste za onu ovojnicu od kapsule

  37. #37
    Lulu avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    331

    Početno

    ma znam. u stvari to trpaju u sve živo, bombone, ljekove, gotovu hranu. da se smrzneš.

  38. #38
    fresia avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    117

    Početno

    Na kutiji piše da je BSE free, što znači da je ispitana na bolest ludih krava

  39. #39
    Lulu avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    331

    Početno

    Ja ti to niš ne vjerujem. Pisalo je i da je krava Šana zdrava, pa na kraju nit je zdrava nit je Šana. Vrlo sam oprezna s tim natpisima, ali na žalost nemamo načina provjeriti.

  40. #40
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    cure, vitex je biljka, kod nas poznata pod imenom konopljika, fratarski papar.
    konzumirala sam je kao čaj , skroz je ugodnog okusa, nije gorka.
    naručivala sam je davno na ovom sajtu http://www.mothernature.com/ , ali mislim da se može naći u biljnim ljekarnama.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    102

    Početno

    Da li neka od vas zna tačno koja je idelna dnevna doza tj, unos Vitexa ja sam na nekim sajtovima pročitala da je to 40 - 60mg, a ovaj od Encijana koji ja uzimam ima daleko više. Pa rekoh samo da ne pretjeram.

  42. #42
    Lulu avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    331

    Početno

    Mila, gdje kupuješ to od Encijana? I koliko novčića traže za to?

  43. #43
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Ja sam isto htjela kupiti to od Encijana ali mi je dr. rekla da prvo završim sa pretragama i terapijom ( najvjerjatnije Bromergon) i sada sam ljubomrna na vas koje to možete piti

  44. #44
    Lulu avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    331

    Početno

    Pale, ja nikog ništa nisam pitala smijem li ili ne smijem gutati. Ja samo pomahnitalno trpam sve s predznakom "bio" ili "zdravo" ili "plodno" u sebe. Vjerojatno mi pristup nije baš najpametniji. :?

  45. #45
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    A ne znam Lulu, eto ja napomenula dr. da sam čula za to, a ona kaže pričekaj da vidimo hormonalnu sliku kakva je sada pa kad riješim prl mogu to uzeti. Jedva čekam, ja nekako vjerujem da to bio, zdravo i sl. može pomoći.

  46. #46
    Lulu avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    331

    Početno

    Ma ne može štetiti, to je sigurno. Pusica i tebi.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    102

    Početno

    Lulu ja to kupujem u normalnoj apoteci u Sarajevu, a ako slučajno nema oni meni naruče da dođe za par dana. Koštaju 16 KM = 8 eura. Ja uvijek po sljedeću kutijucu krenem kada spadnem na pet tabletica zbog evantualnih komplikacija u nabavci istih.

  48. #48
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Nevjerojatno mi je da ta biljka raste tu oko mene, a nema je nigdje za kupiti, u ni jednoj apoteci, ni kao čaj, ni kao tinktura ili tablete.

  49. #49
    ivory avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    KLC
    Postovi
    574

    Početno

    Ja jučer kupila!
    Danas sam počela piti, pa ćemo vidjeti. Cijena 55,10 kn.

  50. #50
    Lulu avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    331

    Početno

    ivory, kupila si one encijanove tabletice? ima li smisla to gutati ako su mi hormoni ok? u stvari, bar se nadam da su ok jer mi ih do danas nitko nije pregledao.

Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •