Pokazuje rezultate 1 do 31 od 31

Tema: Bojite li se pada(nja) dok nosite bebu?

  1. #1
    ornela_m avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Njemacka
    Postovi
    854

    Početno Bojite li se pada(nja) dok nosite bebu?

    Ponekad me oblije hladan znoj kad pomislim sta bi se desilo da nekim slucajem posrnem ili padnem dok je beba u marami. Imate li takve strahove ili iskustva?

  2. #2
    katajina avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    463

    Početno

    Nisam se nikada poskliznula s maramom ali jesam dok sam bila trudna. Baš sam nezgodno pala trbuhom prema dole, u zadnji tren sam se dočekala na ruku i ublažila pad. Trbuhom nisam ni dotakla pod!

  3. #3
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Ja sam jednom pala, prije dva-tri mjeseca, kad je imao skoro godinu dana. Nosila sam ga u slingu, na prsima, zapela na pločniku i poletjela. Sve sam vidjela i razumjela u glavi, kao da padam 5 minuta, gdje je što, što moram napraviti, samo što nisam stigla jer nije stvarno bilo 5 minuta. Bacila sam vrećice i pokušala se okrenuti na leđa, ali dočekala sam se nekako bočno, na dlanove... dodirnuo je leđima pločnik, ne i glavom. Uplašio se i počeo plakati, a ja sam ga nasred ulice skinula do pelene u roku 10 sekundi da vidim je li mu nešto. Užasno, užasno sam se uplašila, ali najgluplje od svega mi je što me je, nakon tog straha, bilo strašno sram zbog toga što sam napravila djetetu. Iza mene je hodala jedna mama s kolicima i osjećala sam se tako strašno glupo s tom "krpom u kojoj maltretiram dijete", kako moj tata ponekad kaže. A bojim se pada oduvijek, ponekad me na stepenicama uhvati pravi mali napadaj panike i moram čekati da bih zakoračila.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,084

    Početno

    Ja sam se, dok je moj mlađi bio mali, uvijek bojala padanja s njim samo u naručju, odnosno da mi ne ispadne iz ruku ako zapnem...

  5. #5
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    ja sam se bojala, ali si nisam dala misliti puno o tome.
    i sad se bojim, jer se tonka jako voli nositi pisalonca.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,050

    Početno

    nikad nisam o tome razmisljala
    neki dan sam se poskliznula na terasi, mali u rukama, nemam pojma kako sam izvela da mi ne ispadne. gadno sam se izgrebala, a njemu sva sreća ništa

  7. #7
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Ne bojim se da ću pasti, ali se pribojavam da će dijete zakačiti recimo, otvor vrata, nekakav zid ili stub koji zaobilazimo... Nikad nisam 100% sigurna jesam li joj ostavila dovoljno lufta da i njena guza prođe neometano :/ A sve zbog toga jer mi je jednom zakačila rukicama vrata od lifta pri ulasku :sad:

  8. #8
    nely avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    402

    Početno

    Joj,to ti je uobičajeno razmišljanje i strahovi većine roditelja.Pokušaj ih svesti na minimum jer ako im dopustiš ulazak u svoju glavu one se samo roje i nedaju ti mira .Ja ih nisam imala baš tako puno ali su zato mog muža stalno mučile,i svaki čas je vidio našu curku kak će pasti i lupiti se glavom u nešto.Stalno me s tim upozoravao i već mi išao na živce,al fala bogu do sad se nije desilo takvih situacija osim bezazlenih padova.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    užasno se bojim toga. pogotovo kad idem niz štenge. tak se moram skulirati i koncentrirati da se sve pitam jesam li normalna...nekad mi prostruji glavom kaj bi se dogodilo kad bi se poskliznula ili popiknula....ma fuj, fuj, fuj

  10. #10

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    92

    Početno Re: Bojite li se pada(nja) dok nosite bebu?

    Citiraj ornela_m prvotno napisa
    Ponekad me oblije hladan znoj kad pomislim sta bi se desilo da nekim slucajem posrnem ili padnem dok je beba u marami. Imate li takve strahove ili iskustva?
    Evo upravo ovu temu mi je svekriva pokrenula jučer kad sam sva sretna došla doma s novim MT...ali znaš šta - nema smisla o tome razmišljat, jer se kao i svaka druga nezgoda može dogoditi bilo kad, bilo kome, bilo gdje i s bilo čim....

    I da ti pravo kažem, više mi je situacija koje me plaše prolazilo kroz glavu dok vozim kolica nego dok ga nosim...Nekako osjećam da je najsigurniji na meni, a već u kolicima je onako malo dalje od mene, pa se uvijek osjećam pomalo nesigurnije...

  11. #11

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    92

    Početno

    Citiraj vještičica prvotno napisa
    Ne bojim se da ću pasti, ali se pribojavam da će dijete zakačiti recimo, otvor vrata, nekakav zid ili stub koji zaobilazimo... Nikad nisam 100% sigurna jesam li joj ostavila dovoljno lufta da i njena guza prođe neometano :/ A sve zbog toga jer mi je jednom zakačila rukicama vrata od lifta pri ulasku :sad:
    Meni je ovo uvijek na pameti i baš dosta pazim da on s rukicom primjerice ne dohvati nešto, a da ja prođem dalje i da mu tako slomijem rukicu...Jednostavno sam dosta oprezna kod tih stvar i dok ga ja nosim ne bojim se da će mu se nešto desit (da me ne bi krivo razumjeli - ne mislim da se meni nikad ništa ne može dogodit, ali ipak sam samoj sebi za njega najsigurnija....a jesam ga objasnila )

  12. #12
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Ma pazim ja, nego, stalno zagledam jel ima dovoljno prostora između nje i "opasne okoline" Najjednostavnije mi je da je zagrlim bližom rukom i nekako bočno se probijem kroz gužvu ili zaobilazim prepreke. Tako sam sigurna da ako nešto i dokačim, dokačiću svojom rukom, a ne njenom.

  13. #13
    **mial** avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,361

    Početno

    s prvim djetetom sam sam sebe izluđivala, ajme sad ću pasti. bojla sam se kad idem iz sobe u boravak da ću joj s glavom lupiti o vrat, zid. pa da će mi ispasti iz ruku, kolica, pa kad ju dajem nekom, ma uglavnom katastrofa.
    e a sad s drugim djetetom ne hvala Bogu!

  14. #14

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    92

    Početno

    Citiraj vještičica prvotno napisa
    Najjednostavnije mi je da je zagrlim bližom rukom i nekako bočno se probijem kroz gužvu ili zaobilazim prepreke.
    Isto i ja
    Jedna ruka mi je uvijek oko njega i čim se nađem u gužvi automatski postajem još opreznija i zapravo predviđam situacije - recimo, računam na to da netko naglo može promijeniti smjer kretanja a time ugrozit nas koji idemo iza njega i sl.

  15. #15
    blis avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    705

    Početno

    Još od kada sam bila trudna i nisam vidjela svoje noge vrlo sam bojažljiva i oprezna po nizbrdicama i stepenicama. Sada, kada je nosim u marami isto tako. Na ostalim terenima se ne bojim, ali je svako toliko očešem glavom o nešto.

  16. #16
    -tajana- avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    456

    Početno

    Kad sam bila cura čuvala sam jednu djevojčicu i pale smo na stepenicama, na svu sreću njoj nije bilo ništa, a ja sam iskrenula gležanj.
    Tako da imam fobiju od stepenica bilo da Niku nosim na rukam ili u marami.

  17. #17
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    nije da se bas bojim, ali sam ekstra pazljiva kad idem nizbrdo, niz stepenice i slicno...

    jednom pala kad je noa bio mali, nosila ga u bb-u, zapela i odrala si koljeno (jer sam na bladi hlacama imala neki glupi djep s patentom...), i dlanove, njemu nije bilo nis...

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Citiraj litala prvotno napisa
    nije da se bas bojim, ali sam ekstra pazljiva kad idem nizbrdo, niz stepenice i slicno...
    Ovako i ja.

    Dok smo se nosili u marami, padova se nisam bojala, osjećala sam kako je potpuno zaštićen. Ali zato me svaki dan lovi nelagoda kad s kolicima prelazimo cestu - najveća noćna mora mi je da nam auto na zebri neće stati i da će puknuti njega u kolicima. Zato uvijek ja izlazim prva, što je prilično nepraktično...

  19. #19
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj litala prvotno napisa
    nije da se bas bojim, ali sam ekstra pazljiva kad idem nizbrdo, niz stepenice i slicno...
    x
    kad smo se nosili u marami osjecaja sam se ko trudna. tako sam i hodala, ko u 9.mj.

  20. #20
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    pazim kao i u trudnoći......al nekako mi je opet sigurnije kad je u slingu nego "samo " na rukama........a ulicu prelazim ko prvašić...ljevo, desno, ljevo , pa opet desno i onda krenem i opet pogledam ljevo i desno

  21. #21
    ornela_m avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Njemacka
    Postovi
    854

    Početno

    Samo da se osvrnem na par postova i kazem da se ne opterecujem "rekreativno" razmisljanjima o padanju, jer katalog strahova bi tom logikom bio nepodnosljivo dugacak. Pitanje iz naslova vise se odnosilo na situacije nosenja bebe u slingu ili marami, o cemu - dok se nismo poceli tako nosati - nisam niti stigla misliti, a sada povremeno pomislim na to, jer je i svijest o prostoru u kojem se krecemo sasvim drugacija, kao sto je i vrijeme koje provedemo u nosenju duze. Dakle, nije strah odrednica, ali se povremeno pojavi i ne ignoriram ga nego uzmem kao podsjetnik da jos pazljivije percipiram prostor oko sebe. Zanimalo me podijeliti razmisljanja s tog aspekta.

  22. #22
    blis avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    705

    Početno

    Koliko teških riječi!

  23. #23

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    392

    Početno

    mi imamo spavace sobe na katu pa svaki dan par puta nosim malog po stepenicama, najgore mi je ono ujutro, kada se spustam a jos ni ne vidim dobro, prije kave.. uvijek se bojim da ne padnemo.,
    par puta sam zapela ( na crtu od plocica na vise ni manje ) dok sam ga nosila i u sekundi me oblije hladan znoj!

  24. #24
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    malo više paziš i sve ok. kao i u trudnoći, uostalom. kad mi je andrej bio u marami uvijek sam se držala za rukohvat silazeći niz stepenice, držala mm-a za ruku ako je bilo sklisko a išli smo uzbrdo, nizbrdo i sl.... i to je to.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    1,292

    Početno

    da, strah postoji...
    ali više kad ga nosim u rukama, bez slinga ili marame
    ispred kuće imam strma nizbrdica, kojom moram proći.
    Kolica sam morala voziti na zadnjim kolima zbog straha da se dica ne iskrenu na glavu.
    Danas uvik prvo provjerim jel mi kližu postole, onda lagano krećem, držeći se zida.
    Također sam ekstra oprezna kad idem skalama, bez obzira šta se držim za rukohvat, jer moja smotana priroda je nepredvidiva...

  26. #26
    Serpentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    tu negdje
    Postovi
    1,147

    Početno

    Malo sam pažljivija nego inače, držim se za rukohvat na nepoznatim stepenicama, držim joj ruke jer skuplja stvari oko sebe (npr. u dućanu uzima stvari s polica - uglavnom je u Buddha položaju), pazim na cipele...
    Više me užasava mogućnost da se njezina glava susretne sa nekakvim kutom ormara.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    258

    Početno

    Mi smo danas pali jer sam se popiknula na stepenici. Još uvijek osjećam grč u želucu od toga. Mislim da on nije udario glavom, ali se pošteno prestrašio. Bilo je gadno!

  28. #28
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    kad se ivar rodio nije bilo kod nas marama i slingova, ja sam ga vecinu vremena nosila vamo tamo po gradu, po skalama, svuda - na rukama
    svi su me pitali kako me nije strah (prva setnja, mislim 17 dana, a mi oddoma do trga s njim u rukama) ali ja vjecna trtarosica nikakvog straha nisam imala

    inace nisam sklona bas popikavanjima, pa zasto bi mi se to dogodilo s njim

    ali kad smo jednom bili u dbk bolnici zbog neke infekcije, urtikarije, ne sjecam se, na pregledu je bila mama koja je pala niz dubrovacke izlizane skale s djetetom u rukama i mali je obje noge slomio. plakala sam jos mjesecima kad bi ga se sjetila

    ali mislim da se to dogada jako rijetko i da nema razloga za paniku osim ako osoba ima problema s koordinacijom
    sljedeci put opet u ruke stalno

  29. #29
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Ja sam pala na travnatoj nizbrdici sa dvogodisnjim novijem u slingu. On je spavao i nije se ni probudio. Pokliznula sam se jer je nizbrdica bila jako strma, i trava je bila klizava, ali sam zgodno pala.
    Inace se ne plasim, mada i ja pojacano pazim na stepenicama (narocito kad izlazim iz gradskog prevoza) i opasnijim mestima.

  30. #30
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Ja nemam nikakvu nosiljku, nažalost (sad mi se čini da je kasno!), ali uvijek se nešto može dogoditi, ne smijemo crno razmišljati. Mene je dok sam jedno dijete gurala u kolicima a drugo držala za ruku skoro udario auto, zebra, zeleno of kors...Kad se sjetim toga...

    A prije mjesec dana sam nosila Jelenu na rukam u stanu i poskliznula se na kocku i pala s njom u rukama- još da je i bila u marami, dočekala bih se rukama, ovako sam pala svojim tijelom, nekako s strane, da nju zaštitim. Ona nije ni dotakla pod, a ja zveknula glavom u štok i ostatkom tijela na pod...Ne možeš vjerovat!!!

  31. #31
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    koji tipfeleraš!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •