Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 61

Tema: Koji je najbolji sirup za kašalj?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    25

    Početno Koji je najbolji sirup za kašalj?

    Zanimaju me vasa iskustava o tome koji je po vama najbolji sirup za dijete koje kašlje.
    Naime, moj sin čim se malo prehladi odmah mu se pojavi sekret u grlu i nosu i to mu izaziva kašalj. Doktorica kaže da je grlo uredu, da cak nije ni crveno, samo da mu smeta taj sekret i da radi toga kašlje. Ona kaže da ima izražen treći krajnik, te da mu on pravi zastoj tog šlajma (sekreta).Pošto je mali (ima tri godine) ne preporučuje se operacija. Ja bih da mu kako olakšam. Spremala sam mu šljez, med, razne čajeve, kapi u nos i sl. On sada zna i istresti slinice iz nosa, a nekad i povrati, pa to izađe. Međutim, dosta toga ostane, dok se samo ne povuče.
    Imate li sličnih iskustava i koji sirup je najbolji za kašalj?

  2. #2
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    niti jedan - u našem slučaju sirupi za kašalj su bacanje novca. To kaže i moj prijatelj doktor.

    Samo treba pit što više tekućine (ne mlijeka jer ono povećava sekret).
    Možda je najbolje kakav čaj tipa sljezov korjen (stari narodni lijek protiv kašlja)

  3. #3
    **mial** avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,361

    Početno

    imaš čaj protiv kašlja nama super pomogne, ili ako ga nemožeš naći kao sad ja, pije zeleni.
    volim izbječi ljekove i doktore koliko god mogu

  4. #4
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    a Prospan? to je biljni od bršljana mislim. mi smo ga probali, nije pretjerano kašljala, ali se činio sasvim ok.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Trnje
    Postovi
    285

    Početno

    Nema tog sirupa koji nismo probali - Prospan, od raznih proizvođača sljez, islandski lišaj, Propolaid, Apitusik... :/ Niti jedan ne mogu izdvojiti da je najbolji, istina je da malo pomažu ali ništa spektakularno. Nama kod kašlja najviše pomaže inhaliranje.

  6. #6
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    Kod nas je izvrsna kombinacija, čaj i za doručak i ručak miso juha. Prehlada prolazi za čas.

  7. #7
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Kao jedini sirupi koji imaju ipak malo efekta pokazali su mi se oni za smirivanje kašlja. Malena za vrijeme prehlade ima problema s povraćanjem šlajma kad se u snu zakašlje. Sirup Apipol bi joj uvijek pomogao da mirno spava.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    180

    Početno

    Mi smo jako zadovoljni sa Prospanom. Mali ga popije s guštom i vidimo instant rezultate

  9. #9

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    543

    Početno

    Citiraj **mial** prvotno napisa
    imaš čaj protiv kašlja nama super pomogne, ili ako ga nemožeš naći kao sad ja, pije zeleni.
    volim izbječi ljekove i doktore koliko god mogu
    Gdje ga ima za kupiti. Ja baš nisam zadovoljna sa sirupima.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa
    Kao jedini sirupi koji imaju ipak malo efekta pokazali su mi se oni za smirivanje kašlja.
    Imaš li preporuku za neki određeni sirup?
    Jednom sam u apoteci zagnjavila da mi pokazuje sve sirupe za kašalj i protiv kašlja koje su imali, i na kraju se pokazalo da je za tako malu djecu prikladan jedino Prospan, koji nam se i nije pokazao bogznakakvim (iako ga Andrej rado pije).

  11. #11

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa
    Kao jedini sirupi koji imaju ipak malo efekta pokazali su mi se oni za smirivanje kašlja.
    Imaš li preporuku za neki određeni sirup?
    Jednom sam u apoteci zagnjavila da mi pokazuje sve sirupe za kašalj i protiv kašlja koje su imali, i na kraju se pokazalo da je za tako malu djecu prikladan jedino Prospan, koji nam se i nije pokazao bogznakakvim (iako ga Andrej rado pije).

  12. #12

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Sorry, dvaput

  13. #13
    snoopygirl avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    1,201

    Početno

    Mi smo uvjek koristili trputčev sirup od dr teisa, i bio nam je ok
    za šlajm u nosu koji iritira pomaže kapanje u nos i inhalacije, sirup baš i nema veze s tim.

    jednom smo koristili prospan i nije nam uopće pomogao...imali smo najgori bronhitis do tad, koji se spremao na virusnu upalu pluća.
    možda nije od prospana ali ga više ne koristim

    Također smo koristili operil kapi za nos - za djecu, po preporuci infektologa (tamo smo pak bili zbog mononukleoze), super su mu razbijale šlajm, inhalirali fiziološkom. on kaže da ove kapi mogu koristit bez problema te da neuzrokuju oštećenja.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    kvarner
    Postovi
    207

    Početno

    nama jedino Apisirup pomaze i to u trenu

  15. #15

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    25

    Početno

    Probali smo Prospan još dok je bio mali, ali mu nikad nije pomogao. Od kapi smo stavljali Operil i Reukap koje mu malo pomognu da dise na nosić, ali se opet vrati.
    Kakav je to Apisirup?? Cija proizvodnja?
    Koji je to za smirivanje, njegov naziv? :?

  16. #16

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    kvarner
    Postovi
    207

    Početno

    Apisirup proizvodi MEDEX, Ljubljana. sadrzi med sa sljezom, majcinom dusicom i propolisom, bez konzervansa je i umjetnih bojila.
    djeca starija od godine dana smiju popiti triput dnevno po malu zlicicu. i ja ga koristim kadgod osjetim da me pocinje kasalj loviti ili peckati grlo.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    25

    Početno

    Opet ja, jel isti taj sirup Apipol i Apisirup?

  18. #18

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    kvarner
    Postovi
    207

    Početno

    ne, pise samo apisirup

  19. #19

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    kvarner
    Postovi
    207

    Početno

    narandasta kutija, kosta oko 40 kn

  20. #20

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    25

    Početno

    Apisirup proizvodi MEDEX, Ljubljana. sadrzi med sa sljezom, majcinom dusicom i propolisom, bez konzervansa je i umjetnih bojila.

    Hvala puno. Probaću uzeti taj sirup

  21. #21

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Mislim da 3 godine nije prerano za operaciju 3. krajnika, naročito ako radi probleme s upalom uha, onda može biti i opasno za sluh. Moj sin je operirao s 4 godine (nakon 2 godine patnje sa hrkanjem, šmrcanjem, kašljanjem, povraćanjem sluzi, počelo je ići i na uho) i preporodio se...

  22. #22
    zumbulmama avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zg, Kvatrić
    Postovi
    839

    Početno

    Fluimukan - prah sličan Cedeviti - otopišu vodi i popiješ. Razrijeđuje sluz.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    Nama je jednom super pomogao Panatus, ali samo na preporuku (i recept) pedijatra. On je baš za suhi, nadražajni kašalj.

  24. #24
    brane avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,317

    Početno

    Citiraj Imga prvotno napisa
    Nama je jednom super pomogao Panatus, ali samo na preporuku (i recept) pedijatra. On je baš za suhi, nadražajni kašalj.
    ali on ima antibiotska svojstva i daje se isključivo na recept, dosta je jak i ne preporuča se baš djeci

    moj T. je imao neuroderamtitis 4g, uz sve ostale probleme imali smo probleme sa kašljom, sekretom, od suhog kašlja s kojim bi sve to započinjalo do onog teškog povraćajućeš ga sekretom

    kao što cure rekoše ĆAJ;ĆAJ I SAMO ĆAJ...Sljezov korijen mi je ko kruh doma, imam ga obavezno u kuhinji i ćim mi je predkraj kupuje se novi
    a najbolje mi je kad mi baka uspije poslati naš domaći sa sela...

    od sirupa pokazao nam se savršenim i jako pomaže i dan danas Islandski lišaj ali iz Trešnjevačkog labaratorija....ima još jedna vrsta koja je dosta rasprostranjena po ljekarnama ali nama ne pomaže, sirup je za razliku od ovog trešnjevačkog jako rijedak i dosta sladak...

  25. #25

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa
    Kao jedini sirupi koji imaju ipak malo efekta pokazali su mi se oni za smirivanje kašlja. Malena za vrijeme prehlade ima problema s povraćanjem šlajma kad se u snu zakašlje. Sirup Apipol bi joj uvijek pomogao da mirno spava.
    Nama je dr objasnio da to nije dobro. Kad je kašalj suh , onda se koriste sirupi za smirivanje kašlja , tj. djeluju u mozgu na centar za kašalj
    ( Supremin , npr.).
    Ako je kašalj produktivan , onda treba raditi na izbacivalnju sluzi , a to se radi sa sirupima koji razrijeđuju sluz .
    Ukoliko gušimo kašalj u njegovoj produktivnoj fazi , može se dogoditi da se taj sekret spusti niže u pluća i onda je podloga za razvoj obilnijih komlikacija ( opstrukcije , upale i sl).

  26. #26
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Nama pomaže samo sirup od bijelog sljeza - bilo koji proizvođač. Pijemo ga i Ira i ja. On je za iskašljavanje.

  27. #27
    Dam-Dam

    Početno Re: Koji je najbolji sirup za kašalj?

    Citiraj emincic prvotno napisa
    Zanimaju me vasa iskustava o tome koji je po vama najbolji sirup za dijete koje kašlje.
    Naime, moj sin čim se malo prehladi odmah mu se pojavi sekret u grlu i nosu i to mu izaziva kašalj. Doktorica kaže da je grlo uredu, da cak nije ni crveno, samo da mu smeta taj sekret i da radi toga kašlje. Ona kaže da ima izražen treći krajnik, te da mu on pravi zastoj tog šlajma (sekreta).Pošto je mali (ima tri godine) ne preporučuje se operacija. Ja bih da mu kako olakšam. Spremala sam mu šljez, med, razne čajeve, kapi u nos i sl. On sada zna i istresti slinice iz nosa, a nekad i povrati, pa to izađe. Međutim, dosta toga ostane, dok se samo ne povuče.
    Imate li sličnih iskustava i koji sirup je najbolji za kašalj? :roll:

    Mi protiv kašlje koristimo sirup Propoli epid ( protiv suhog i produktivnog kašlja ). Sirup je bez konzervansa i sadrži med eukaliptusa, propolis, ulje mirte, ekstrat grejpa, eterično ulje i ekstrat slatke naranče. Vrijedilo bi pokušati jer se nama pokazao izuzetno dobrim. Cijena je oko 65 kuna.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    25

    Početno

    Hvala svima na savjetima, već samo probali neke (Apisirup) i hvala Bogu bolji je. Sirup je na bazi meda, a on inače neće da jede med, pa mi ovaj sirup odgovara.
    Hoće sirup, neće med
    Za treći krajnik su mi tri doktora rekla da je još mali, da čekamo bar četvrtu godinu, ako se do tada krajnik ne smanji, sto bi naravno bilo puno bolje.
    Još jednom HVALA svima.

  29. #29
    romi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    877

    Početno

    Imamo isti problem. Moj Dino ima tri godine i sve isto. Ove godine mu se toliko slijevalo u pluća da je dobio 3x bronhitis i valjda pio 5-6 puta antibiotike. Sada smo promjenili pedijatricu i ova nova je poludila - koliko je to on dobivao lijekova, te nas napokon poslala na detaljnu obradu na Srabrnjak. Sada ćekamo 11.mj da odemo gore. Usput jučer je popio zadlji sumamed radi šlajma - bronhitis... A ja kukam cijelu godinu staroj ped. koja kaže - a to vam je vrtić i ja bi se kao trebala pomiriti sa time? Samo mu je pisala lijekove i to je bilo to.
    Isto su nam rekli za treću mandulu, a od sirupa pijemo Apisirup i Prospan, a pije i Flumikan.
    Najvažija stvar - kupili smo inhalator!!

  30. #30
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,635

    Početno

    nama je prospan najbolji, mi samo njega koristimo, ali da kucnem o drvo, ona stvarno nije cesto bolesna

  31. #31
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Panatus nema antibiotska svojstva, to je antitusik, znači smiruje suhi, nadražajni, neproduktivni kašalj.

  32. #32
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    nama niti jedan ne pomaže da kašalj prestane, ali nam ga donekle ublažava Apitusik i Islandski lišaj.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    7

    Početno sirup za kasalj

    Iz mog iskustva a i iskustva mnogih mama najbolje je da uzmes 3-4 cijela oraha (u ljusci) i da prokusas 5 minuta.
    Procijedi i ako dijete nece sam caj pomijesaj sa sokicem( hladno/toplo nije bitno).
    Nema okusa ni mirisa.
    Vjeruj mi da je bolji od bilo kojeg sirupa.

    Belma

  34. #34

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Citiraj dalmatinka prvotno napisa
    Citiraj čokolada prvotno napisa
    Kao jedini sirupi koji imaju ipak malo efekta pokazali su mi se oni za smirivanje kašlja. Malena za vrijeme prehlade ima problema s povraćanjem šlajma kad se u snu zakašlje. Sirup Apipol bi joj uvijek pomogao da mirno spava.
    Nama je dr objasnio da to nije dobro. Kad je kašalj suh , onda se koriste sirupi za smirivanje kašlja , tj. djeluju u mozgu na centar za kašalj
    ( Supremin , npr.).
    Ako je kašalj produktivan , onda treba raditi na izbacivalnju sluzi , a to se radi sa sirupima koji razrijeđuju sluz .
    Ukoliko gušimo kašalj u njegovoj produktivnoj fazi , može se dogoditi da se taj sekret spusti niže u pluća i onda je podloga za razvoj obilnijih komlikacija ( opstrukcije , upale i sl).
    Potpis. Svi sirupi za smirivanje kaslja rade na centru u mozgu a ne na grlo.
    Mi za iskasljavanje koristimo Bisolvon.

  35. #35
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    Mislim da ti sirupi ne pomazu nista puno,mi kad pocnemo kasljati i opcenito kad nas nos pocne zezati bacimo se na inhaliranje kamilicom ili samo fizioloskom i stanje se jako brzo popravi

  36. #36
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    Belma, bas cu probati.

  37. #37
    milamaja avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    205

    Početno

    Moje iskustvo je da ti sirupi ne pomažu, ako uzmeš krivi i pogoršavaju. Probali smo stvarno sve sirupe: prospan, sljez, neki api..., bisolex i već što se po ljekarnama nudi, zavisi jel suhi kašalj ili zreli.
    Nijedan nije dobro davati poslije 5 popodne jer će dijete kašljati cijelu noć. Ono što nam stvarno pomaže je:
    prije spavanja kupati se u kadi s par kapi eusin ulja (ili eukaliptusa)
    zatim dobro nakapati operil (ne dulje od 7 dana) i ispuhati nos
    popiti topli čaj od sljezovog korijena
    ako kašlje u snu na prsa staviti gazicu sa zagrijanim maslinovim uljem (to s uljem je super, mala ga već sad sama traži kad kašlje)

  38. #38
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    Nama je super od dr. Teissa mast sa eukaliptusom. Mažemo se time po prsima i leđima, miso juha, čaj i prospan po potrebi. Za dva dana je zdrava.
    Kravlje mlijeko ne pijemo inače, a tih dana ni jogurt koji pije povremeno. Mlijeko pojačava sluz.

  39. #39
    Ineska avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    806

    Početno

    Kod suhog kašlja najbolje nam pomaže Supremin a kod produktivnog Cimolan P...
    Apisirup je isto zakon, koristimo ga kod nedefiniranog kašlja, ono nit je suhi nit je mokri
    Prospan nula bodova, niš nam ne pomaže...

  40. #40

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Andreja muči kašalj već nekoliko dana, slijeva mu se iz nosa u grlo (a ništa ne curi van i ništa ne iskašljava).
    Probali smo jučer Apipol sirup i noćas je kašljao još gore nego prije :/

  41. #41

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    Eto, za takav kašalj kod kojeg niti curi na nos niti iskašljava van, jučer pedijatrica (koja i sama ima tu istu virozu) preporučila neki Tusifan.
    Kaže žena da je nju spasio. Tražila sam u kvartovskim ljekarnama, ali nitko nema - treba se naručiti.
    Jel' ga netko od vas već probao ili zna gdje ga ima?

  42. #42

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    Nama je kod kašlja, naročito onog noćnog kad mu se sve slijeva u grlo jako pomogla gore spomenuta mast sa eukaliptusom od dr. Theissa - namaže se po prsima i po leđima prije spavanja. Svako dijete drugačije reagira ali nama je ova mast otkriće, stvarno nam je pomogla već u par navrata.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    kvarner
    Postovi
    207

    Početno

    sad sam se sjetila da sam maloj znala u sobi pred spavanje upaliti aroma lampu sa dvije male kapljice Eushin kapi i pustiti da samo malo soba zamirisi, a njoj bi olaksalo disanje

  44. #44

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    180

    Početno

    Baš sam jutros skužila prije odlaska u vrtić, da nam je u kući ponestalo Prospana i dvoumila sam se između Fluimukana i Islandskoj lišaja. Znam da mi je kuma pričala da je davala klincima ovaj prvi, ali nekako me je bilo strah dati ga malome od 2 godine i 4 mjeseca zbog acetylcysteinuma. Vidjela sam da su neke cure napisale da daju Fluimukan, pa me interesira za ubuduće, da li se može davati ovako maloj djeci. Hvala.

    A bebi od 7 mj. mi najvjerojatnije curi nosić zbog zubiju i onda navečer jadnica ne može nikako disati.(Bar se nadam da nije pokupila od brata prehladu). Nešto sam izkemijala i pomaže: Nakapam joj sa svake strane kreveta kap Tusola (eterično ulje na bazi japanske metvice, eukaliptusa, timijana i kadulje) i vidim da pomaže. Samo treba paziti da ga se ne kapne negdje blizu uzglavlja, jer je prejako pa iritira sluznicu očiju.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    168

    Početno

    nema sirupa kojeg nismo probali
    Najbolji nam je bio Cimolan P ali više ga ne mogu nigdje naći.Sad imamo Bisolvon i zadovoljna sam.
    A islandski lišaj,favora sljez,prospan i flumikan dođe im kao da su popili vodu :/

    Baš ću probati sa ovim čajem i kuhanjem oraha nevjerojatno što sve ovdje čovjek može naučiti

  46. #46
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    Citiraj ewa prvotno napisa
    Mislim da ti sirupi ne pomazu nista puno,
    :shock: tvoj avatar se mice???!!

    cooooooooooool!!!!!

  47. #47

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    180

    Početno

    Gle, s :shock: stvarno se miče? Kako si to uspjela Ewa? :shock:

  48. #48
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Kad ste već krenule u tom smjeru:

    jedan malac kaže: Meni ne treba sirup za kašalj, ja dobro kašljem i bez njega!

  49. #49

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    590

    Početno

    Citiraj bucka prvotno napisa
    Citiraj ewa prvotno napisa
    Mislim da ti sirupi ne pomazu nista puno,
    :shock: tvoj avatar se mice???!!

    cooooooooooool!!!!!
    eh, ali gifići nisu dozvoljeni
    dečkić će morat prestat šarat

  50. #50

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    86

    Početno

    Sirup bijelog slijeza od Holyplanta-a je nama zakon!!!

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •