Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 144

Tema: A kakvi su vaši muževi nakon poroda?

  1. #1
    vjestica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    461

    Početno A kakvi su vaši muževi nakon poroda?

    hiljadu puta sam počela pisati , pa obrisala
    uglavnom, ne znam jel mene peru hormoni (beba ima 2 mjeseca) pa pretjerujem, ili i mm peru hormoni, ili šta li već zbog dolaska bebe, pa on pretjeruje, ali naš brak je u ozbiljnoj krizi nakon rođenja bbe
    imam osjećaj da me mm apsolutno ne razumije
    ja mu prebacujem kako me stalno kritikuje, on meni prebacuje kako ga stalno kritikujem
    itd da ne nabrajam
    znam da mi niko od vas ne može reći jeli to prolazna kriza usljed nove situacije ili je moj brak u ozbiljnjoj krizi, ali me zanima kakvi su vaši muževi nakon poroda?
    jeste li vi imali krize i kako ste ih riješili?

  2. #2
    BubikaM avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    166

    Početno

    Nakon prvog poroda MM je bio teza zbunjola. Prestrasno. I je, upravo sam mislila kao i ti.
    Oboje smo se nasli u novoj ulozi, i sad dok sa odmakom gledam, vidim da je sve to normalno.
    Ja sam gledala na neke stvari ovako, on onako. Vise nismo bili sami, nauceni na neku rutinu, na izlezavanja po kaucu, na imanja vremena samo za sebe, pa jos k tome i neispavanost. I evo ti stresa. Pa i svadja. Kad smo se priviknuli ma novu situaciju postalo je puno bolje.
    Nakon rodjenja drugog djetata, vise nije bio toliko zbunjen, pa mi je neki dan i rekao kako puno vise uziva sad sa bebom, nego je sa malenom u toj dobi. Jer nije znao gdje mu je glava, a gdje rep.
    Tako da ne brini, sve ce to proci, samo se morate naviknuti.
    Normalno da se nama dogode svadje i dan danas, djeca nas traze 100%, a nekad bi najradije lezali na kaucu, on bi gledao neku tekmu ili spavao malo duze.
    Ali ne brinem vise oo toga kao prije. Krize ce uvijek biti, samo treba znati da je sve to prolazno.
    Posljednje uređivanje od BubikaM : 15.09.2010. at 11:50

  3. #3
    Nataša,Sarajevo avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,252

    Početno

    I mi smo nakon rođenja prvog djeteta bili koma, ne znam ko je bio gori. I bilo je svega, i svađa i naduravanja i koješta drugo. I dugo je trebalo da stvari sjednu na svoje mjesto. Ali su sjele. Ali samo razgovor, razgovor i razgovor, bez zajedljivih misli i komentara, iskren do srži. i dosta strpljenja i tebe prema njemu a i obratno. Trebaju konjski živci. I beskrajna podrška, obostrana. I apsolutno uvažavanje.

    A sa drugim djetetom je pjesma Jer sve smo već to prošli i tačno znamo šta se dešava. I da je prvi period najteži ali da prođe

  4. #4
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Uh bilo je svega i još uvijek bude trzavica ali nikada nisam posumnjala u našu ljubav.
    Naša Jana je bila i još uvijek je jako zahtjevna beba prva 3mj je stalno plakala tj urlala a i imali smo velike poteškoče s dojenjem pa smo svi bili na rubu živaca a pogotovo ja. Inače od početka sudjeluje 100% u svemu oko Jane ali mi više nemamo vremena za sebe i za nježnosti pa nas je to malo razdvojilo i komunikacija je smanjena jer jednostavno nemamo vremena ( Jana baš po danu i ne spava a kad je budna hoće se samo nositi) i zato smo se malo udaljili.
    meni nekako najviše smeta to što nema više one nježnosti kao prije ali i to što ja nemam toliku potrebu za tom nježnosti valjda zato što to sad imam s Janom. Prije bi zagrljeni gledali tv a sada legnemo na krevet pa se mazimo s Janom.
    Vjerujem da će s vremenom to sve doći na svoje pa neće Jana uvijek biti beba a i neće valjda plakati do 18-te da je moramo stalno nosati .

  5. #5

    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    11

    Početno

    Ja sam svome odmah pokazala gdje mu je mjesto:"Ja sam ta koja je rodila,ja sam ta koja doji,presvlači,budi se,plače kad dijete plače i zato ne želim pametovanja niti kritike,meni je to prvo dijete jednako kao i tebi"I stvarno nisam imala problema,pomagao mi je u svemu ali tajni recept za rješavanje krize je razgovor.Natjerajte ga na razgovor,recite mu što vas muči bez zadrške,kako se osjećate,pa ako treba i posvađajte se ali ne odustajte od razgovora dok sve ne riješite.Oboje morate shvatiti da je dijete posljedica lijepih trenutaka,razlog za golemu sreću a ne tamo neku krizu.I znate onu"mama zna najbolje"?Kad muž kritizira način na koji obavljate nešto oko djeteta samo mu recite"RODI SEBI DIJETE PA PROBAJ PO SVOM"Neće vam moći proturiječitui,a bit će smiješno

  6. #6
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,205

    Početno

    Drugačije sam razmišljala, jer se ja uvijek trudim ući u tuđu kožu. Nikako mu ne bih mogla reći : Rodi si dijete. On to ni slučajno ne može. Shvaćala sam da je ljubomoran na količinu vremena koje posvećujem bebi, količinu nježnosti, količinu zajedništva. Do jučer sve to je bilo samo za njega i sad , odjednom, preko noći, on je u totalnom drugom planu. NJEGOVOJ ženi je to malo biće uzelo svo njeno vrijeme, osjećaje, tijelo. I ON je odgovoran za taj mali život zauvijek. Mora raditi i skrbiti.

    Sve će to doći na svoje, treba vremena. Treba malo ponekad mu se posvetiti, da osjeti da je voljen i mažen. I mi volimo taj osjećaj, a muškarci pogotovo. I onda će se lakše posvetiti bebi i brže shvatiti da je to divno, malo biće i dio njega i zaljubiti se u SVOG sina ili kćer, kao što se i mama čim je rodila. Tolerancija, ljubav i razgovor su najbitniji u tim prvim tjednima kada svatko traži svoje novo mjestu u proširenoj obitelji.

  7. #7
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Stvarno ne mogu reči da je bilo nekih problema nakon rođenja djeteta. MM je pomagao i dan danas pomaže u svemu. Tada je kompletno na sebe preuzeo pranje veša, peglanje, čišćenje,... da nabrajam dalje?
    Uglavnom preuzeo je 90% kućanskih poslova i neizmjerno sam mu zahvalna na tome.
    Mislim da nam se odnos onda nije pogoršao, bili smo zajedno totalno usmjereni na bebu, što je bilo i za očekivati.
    Polako sam ja kako sam mogla preuzimala dio kućanski poslova, on dio oko bebe,... ovisi kakvi su bili trenutni prioriteti.

    Jedini "kamen spoticanja" i prije bebe i nakon rođenja djeteta je njegovo radno vrijeme, koje je meni koma.

  8. #8
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Zašto ne pustiti muža da uspavljuje, premata, nosi, hrani (ukoliko majka ne doji), zašto on nebi smio plakati kad dijete plače? Otac je jednakovrijedan roditelj, njegovo je pravo da sudjeluje u svime vezanom za dijete.

    Dolazak djeteta je velika promjena u životu para i koliko god veza čvrsta i skladna bila okolnosti su takve da se može poljuljati, da se dešavaju krize i to je normalno. Iluzorno je očekivati da će sve biti kao prije. Naravno, može biti puno bolje, ali moramo biti spremni i na to da nam neće cvjetati ruže...

  9. #9
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj Frida prvotno napisa Vidi poruku
    Zašto ne pustiti muža da uspavljuje, premata, nosi, hrani (ukoliko majka ne doji), zašto on nebi smio plakati kad dijete plače? Otac je jednakovrijedan roditelj, njegovo je pravo da sudjeluje u svime vezanom za dijete.

    Dolazak djeteta je velika promjena u životu para i koliko god veza čvrsta i skladna bila okolnosti su takve da se može poljuljati, da se dešavaju krize i to je normalno. Iluzorno je očekivati da će sve biti kao prije. Naravno, može biti puno bolje, ali moramo biti spremni i na to da nam neće cvjetati ruže...
    X
    Prvo vrijeme dok sam non stop dojila, dijete je večinu dana bila "moja briga" na cici, a MM je onda više obavljao tehnikalije po kući, kasnije se on sve više i više uključivao.

  10. #10
    vjestica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    461

    Početno

    mm je od početka uključen u brigu oko bebe
    prvi joj je presvukao pelenu, prvi odrezao nokte i sl.
    nosi je, uspavljuje i sve ostalo
    naravno da većinu obaveza oko bebe ja preuzimam, jer on radi
    problem je naš međusobni odnos

  11. #11
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj vjestica prvotno napisa Vidi poruku
    mm je od početka uključen u brigu oko bebe
    prvi joj je presvukao pelenu, prvi odrezao nokte i sl.
    nosi je, uspavljuje i sve ostalo
    naravno da većinu obaveza oko bebe ja preuzimam, jer on radi
    problem je naš međusobni odnos
    Ma razumjela sam ja tebe. Vjerujem da je taj problem u odnosu jedna prilično česta stvar kad smo suočeni s nekom novom situacijom, velikom promjenom,... Pokušajte porazgovarati (naravno, pretpostavljam da je teško izvedivo pronači vremena).
    Ili barem staviti na papir što koga smeta, učemu je problem, pa razmjenite papire,...

  12. #12

    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    11

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Drugačije sam razmišljala, jer se ja uvijek trudim ući u tuđu kožu. Nikako mu ne bih mogla reći : Rodi si dijete. On to ni slučajno ne može. Shvaćala sam da je ljubomoran na količinu vremena koje posvećujem bebi, količinu nježnosti, količinu zajedništva. Do jučer sve to je bilo samo za njega i sad , odjednom, preko noći, on je u totalnom drugom planu. NJEGOVOJ ženi je to malo biće uzelo svo njeno vrijeme, osjećaje, tijelo. I ON je odgovoran za taj mali život zauvijek. Mora raditi i skrbiti.

    Sve će to doći na svoje, treba vremena. Treba malo ponekad mu se posvetiti, da osjeti da je voljen i mažen. I mi volimo taj osjećaj, a muškarci pogotovo. I onda će se lakše posvetiti bebi i brže shvatiti da je to divno, malo biće i dio njega i zaljubiti se u SVOG sina ili kćer, kao što se i mama čim je rodila. Tolerancija, ljubav i razgovor su najbitniji u tim prvim tjednima kada svatko traži svoje novo mjestu u proširenoj obitelji.
    to se samo tako kaže,a muškarac koji je ljubomoran na svoje dijete ne zaslužuje biti otac

  13. #13
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    vjestica, i mi prolazimo kroz tu fazu...znam da je faza jer je tako bilo i kad sam prvo rodila. Ne mogu se pozaliti da mi ne pomaze, pomaze ali...ne vidi mene. Pricali smo , i on kaze da sam ja ta koja ne vidi njega, a ja opet mislim da je on taj koji treba sad pun o vise njeznosti pokazati meni, ipak se ja budim po cijelu noc, svi kucanski poslovi su na meni -i ne pomaze mi to sto cete reci da se i on ukljuci, jer on puno radi i kad je kod kuce uglavnom odmara uz tv, i svo to vrijeme bude uz bebu,zabavlja , nosi, uspavljuje itd...ali nema bas neke komunikacije medju nama...On je umoran od ljudi, pa kad dodje kuci samo bi da zaspe, odmara i suti, a meni treba prica...
    Dalje, ni ja se nesto ne osjecam bas sexy, pa ni ne saljem tu vibru, a svi znamo koliko i taj dio zivota utice na brak...nije da nema toga ,ima, ali nije to to. Da li sam umorna, ili ovih par kg viska (a stvarno ih nemam puno ,ali eto) cine svoje, ne znam ali mi sex ne pada na pamet.
    Znam da ce proci, a opet sam pomalo tuzna sto je to tako, i zasto je sebican i ne vidi sta mi treba, a ne trazim puno- mozda samo da kaze poneku lijepu rjec, kompliment, mali znak paznje...
    Ma zbunjena sam , u sustini nemam se bas razloga zaliti, jer on je ok, ali nekako mi je bio puno pazljiviji kad sam bila trudna ,mazio me i pazio, a sad toga nema toliko...a sigurno i njemu to smeta kod mene, jer ni ja sad nikog ne vidim osim bebana , i starije cure ( tek nju ne smijem nikako zapostaviti )
    Htjela sam ti reci- nije jednostavno, ali prolazno je ...

  14. #14
    natilalimaci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    139

    Početno

    Potpisujem a72!

    Iskustva s prvom bebom (sad je 8 godina) - sve bude drugačije i sve je fokusirano na bebu, a naš odnos kao da ne postoji. Mislim, pažljiv je on i brine se i pričamo, ali to više nismo ja i on, nego mama i tata. I ja sam bila sva divlja, poludim na svaku sitnicu u vezi bebe, i nisam baš bila laka.
    A vjerojatno hormoni, da ne spominjem nespavanje, neizvjesnost oko dojenja, ... utjecali na to da uopće ni ne pomislim na sex ni ništa slično. Cijeli se odnos okrene naglavačke, ne na negativan način, već je sve drugačije, kao što su cure već opisale gore.
    I njemu se dogodila čudna stvar - njegova ljubav, cura, žena je postala MAMA! I to je jaaaaako zbunjujuće. mentalno to sve ide OK, ali na emocionanoj razini, treba vremena da mu se to sredi i iskristalizira kakve on to sad osjećaje MOŽE I SMIJE imati prema toj novoj osobi koaj je nekada bila njegova cura.
    I onda se sve počinje slagati polako nazad u cjelinu, kako svako ponovno nalazi sebe i to u malo drugačijoj ulozi. I onda ponovno nađete jedno drugo i ponovo je SVE SUPER!!!

    I onda PUFF! dođe druga beba! I opet sve ispočetka!!!!!!

    Ma zezam se, s drugom bebom sad smo već normalniji, znamo kako to ide i sve je lakše.

  15. #15
    luci2 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    157

    Početno

    Baš si razmišljam ovih dana da mi netko da papire za razvod braka odmah bi ih potpisala ali onda sam se samo prisjetila vremena nakon prvog poroda i tješim se da će ovo stanje proći.
    Ma šalim se nije tako strašno,iako se meni čini da mi je sada čak i malo teže jer je tu još jedno dijete i treba hendlati između njih dvoje i mogu reć da me to nekada iscrpi psihički.Treba vremena za privikavanje na novonastalu situaciju i nije ni za očekivati drugo.
    Ali već se polako stišavaju strasti i postajemo nekako bliži.
    Samo strpljivo proći će i sve će biti ok i puno bolje nego prije

  16. #16
    jkitanov avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    536

    Početno

    MM je jadan neshvaćen, udebljan i zlostavljan zadnjih godinu/dvije.
    Kad sam ostala trudna, on se udebljao više od mene.
    Kad sam rodila, miš nam je centar svijeta.
    Kad pere pod, nešto radi po kući, ja samo zanovjetam.
    Presvuće malog, a ja kakve su to čarape, gdje mu je kapa, kakve su to cipele, šta je jeo....
    Najbolje mi je bilo moje deranje za godišnjicu braka- on rezervirao većeru u restoranu,
    a ja se još derala na njega da neželim ostaviti miška, bit će još godišnjica...
    Malo je lakše kako idem raditi, pa se malo i na poslu ispucam.
    Idem ponekad na većeru s frendicama i sad smo normalniji.

  17. #17
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Moj muž je bio oduševljen djetetom, ali posve zbunjen oko toga što bi trebao raditi, i kako pomoći. Uglavnom, da je po meni, pao bi razred po svim osnovama - i oko bebe, i oko kuće, i oko mene. Dva puta zaredom. Znam kako je teško s time se nositi, ali slažem se s Beti3 - razumijevanje, ljubav, strpljenje, jasna komunikacija... Uostalom, ni mi nismo na visini zadatka jer nema više velikih obitelji gdje se stalno djeca rađaju pa si podigla što braće i sestara,, što nećaka sto komada prije nego što si rodila svoje. I mi smo lude i neiskusne, a ne samo oni. To je teška situacija, ali ako se tako prihvati, i nastoji unijeti duh tolerancije, iskrenosti, mira - onda sve ide na bolje.

    Možda je bolje ne truditi se biti super-mama, niti se praviti da znamo što radimo, nego zadržati iskrenost i reći da nemamo pojma, da se bojimo, da nam je teško, da nam fali i ovo i ono, pa na taj način omogućit i tom čovjeku da osjeti da nije jedini tuljan u obitelji. I isto tako ja mislim da je važno biti mudro žensko, koje je svjesno da su nas hormoni transformirali, i cice prikovale uz dijete - a njih nisu. Dobra je vijest što nas ti isti hormoni s vremenom uče i mudrosti kako i s tim našim muževima, i djecom, i samima sobom. Samo slušati svoj glas, moliti, i tražiti podršku i savjet od mudrijih, iskusnijih i pametnijih od nas. Nadam se da nitko neće uzeti za zlo ovo što ću sada reći - forum nije idealno mjesto za narasti u tom smislu jer su ovdje više-manje žene koje su u istom sosu i nijedna nije podigla čopor djece i sada zna što i kako. Ovdje se možemo ventilirati i jadati jedna drugoj, ali ja bih svakoj mami preporučila da si nađe puno stariju gospođu s puno iskustva, koja je dobra, koja zrači mirom, srećom i zadovoljstvom, koja je podigla uspješnu djecu koja će joj pomoći da održi perspektivu u majčinstvu i braku. Ako to već nisu naše mame...

    Drži se. Ima nas još, i preživjele smo i mi, i naši brakovi.

  18. #18
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Drugačije sam razmišljala, jer se ja uvijek trudim ući u tuđu kožu. Nikako mu ne bih mogla reći : Rodi si dijete. On to ni slučajno ne može. Shvaćala sam da je ljubomoran na količinu vremena koje posvećujem bebi, količinu nježnosti, količinu zajedništva. Do jučer sve to je bilo samo za njega i sad , odjednom, preko noći, on je u totalnom drugom planu. NJEGOVOJ ženi je to malo biće uzelo svo njeno vrijeme, osjećaje, tijelo. I ON je odgovoran za taj mali život zauvijek. Mora raditi i skrbiti.

    Sve će to doći na svoje, treba vremena. Treba malo ponekad mu se posvetiti, da osjeti da je voljen i mažen. I mi volimo taj osjećaj, a muškarci pogotovo. I onda će se lakše posvetiti bebi i brže shvatiti da je to divno, malo biće i dio njega i zaljubiti se u SVOG sina ili kćer, kao što se i mama čim je rodila. Tolerancija, ljubav i razgovor su najbitniji u tim prvim tjednima kada svatko traži svoje novo mjestu u proširenoj obitelji.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,388

    Početno

    Slično kao kod jkitanov. Ispada da ti naši muževi koji su ok, trude se i sudjeluju maksimalno na kraju nadrapaju. Meni je normalno da se brine za djecu, kuha, čisti, radi, i onda kad jadan zaspi na podu od umora mu samo kvocam i brojim, užas, ja sam koma prema njemu. Ne želim dalje jer bi bilo ot.
    Pravi odgovor - nakon prvog poroda, ne sjećam se iskreno da je bilo trzavica, al znam da smo se prvi put u životu posvađali tek kad je maleni imao 6 mj.
    Nakon drugog, nemamo pretjerano vremena, i moram priznat da nije idila kao prije. Nadam se da će uskoro bit bolje. Al definitivno je veći problem u meni.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,388

    Početno

    Sad me Ifigenija sjetila hahaha.
    Dođem ja na pregled kod moja najdrže gin. ( u drugoj trudnoći ), pita me kako sam - nisam najbolje jer smo se mm i ja " posvađali ".
    Rekla mi je da ona uvijek kad bude napeto i kad bi se mogli posvađat samo zašuti i makne se, ode radit nešto, i onda kad se on smiri i kad je dobre volje počne razgovor o problemu u miru....
    Još da se i česće sjetim toga...

  21. #21
    Jolly avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    93

    Početno

    ja se na svoga ne mogu požaliti, bar što se djece tiče, angažiran je 100%, al između nas dvoje odnosi su malo poljuljani jer smo obadvoje već jako dugo totalno iscrpljeni i nemamo vremena jedno za drugo.

  22. #22
    sokolic avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    96

    Početno

    Ako te tjesi nisi jedina...ista stvar i kod mene...ko da smo pred rastavom a tek godinu u braku

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj sokolic prvotno napisa Vidi poruku
    Ako te tjesi nisi jedina...ista stvar i kod mene...ko da smo pred rastavom a tek godinu u braku
    Kad gledam unazad, prva godina života prvog djeteta je i nama bila grozna, stalno smo bili na ratnoj nozi. Valjda kad se tad nismo razišli ni nećemo . Preporodla sam se kad sam počela raditi. Kad je došlo drugo dijete, nije bilo problema, malo više posla za oboje, ali sve ok.

  24. #24
    sokolic avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    96

    Početno

    Daj Boze da tako i kod nas bude...jos samo 9 mjeseci da se ne pokoljemo i super

  25. #25
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    A ja ću samo reći da je nama tek s trećim djetetom život potpuna idila.

    Iako imamo razrađenu cijelu logistiku u slučaju razvoda, zlu ne trebalo

  26. #26
    sokolic avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    96

    Početno

    Citiraj trampolina prvotno napisa Vidi poruku

    Iako imamo razrađenu cijelu logistiku u slučaju razvoda, zlu ne trebalo
    hahahhahahah tako i ja

  27. #27

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    76

    Početno

    Citiraj trampolina prvotno napisa Vidi poruku
    A ja ću samo reći da je nama tek s trećim djetetom život potpuna idila.

    Iako imamo razrađenu cijelu logistiku u slučaju razvoda, zlu ne trebalo
    Podrzavam u potpunosti!!!

  28. #28

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    25

    Početno

    Razgovor... baš da tako partneri osvijeste da je svatko na svoj način u banani...
    I mene moj zna kritizirati pa ga povremeno upitam da li ima povjerenja u mene kao majku.
    Još vodim bitke i s kojekakvim savjetima rodbine što je ispravno, što nije pri podizanju bebe, uglavnom s njegovom stranom familije. Preosjetljiva sam na te savjete, pa umjesto da ignoriram ja budem odrješita prema njima, pa otežam i dragom...

  29. #29
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Evo i ja se pridruzujem tuzaljki o stanju braka. Ispada da se nakon poroda oko svega kacimo i imam osjecaj da mu nije jasno da se sad sve promijenilo. Njemu je sve lako cemo, meni je sve suprotno. Mala je dobila grceve i plakala pola dana i on nije htio ici doktoru. Dijete place pola dana, on mrtav ladan komentira: djeca placu. Svasta smo si rekli onda i sad je otisao na put u svadji. Ne znam kako da ga pokrenem iz te flegmaticnosti, inace sudjeluje u nabavci stvari, promogne, nosi bebu kad je boli, budi se ali taj odnos prema odlasku doktoru je recimo uvijek razlog za svadju, njemu nis nije ozbiljno, meni je. Ne znam uopce hoce li mi se sad javiti s puta i kako cemo nastaviti kad se vrati.

  30. #30
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Lavko, kao sto sam ti vec pisala, mi mame smo nakon poroda hipersenzibilne emocionalne tempirane bombe, namjestene da reagiraju na svaki djetetov signal.
    Ocevi su bioloski manje ustrojeni na reagiranje na svaki djetetov mig, sto i nije samo po sebi lose jer pruzaju svojevrsnu protutezu.
    Usto su cesto svedeni na private shoppere i poslusnike kraljice majke , a to s vremenom rezultira pobunom.

    Realno, doktor ne moze pomoci kod dojenackih grceva (osim uvaliti Sab simplex kapi ili Bio gaiu koja ce pomoci samo tebi jer ces imati osjecaj da nesto poduzimas), probavni sustav treba sazrijeti.

    Pokusaj pogledati stvari iz perspektive svoga muza, a istovremeno mu reci kako se osjecas, kada si umorna, nesigurna, zabrinuta...
    Prolazite kroz ogromnu promjenu koja cesto uzdrma i najcvrsce odnose.
    Ne zaboravite razgovarati i reci oprosti.
    Za mjesec-dva bit cete uigrani roditelji najcesce vesele i sretne djevojcice. Tim.
    Svi smo to prosli, to je dio djecjih bolesti

  31. #31
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Dobro si to rekla, ja recimo nikad ne mogu ostat hladnokrvna na taj plac od grceva, a on ju uzme pa se jos sali s njom, a meni suze u ocima kak se pati. Al kad nam se to desilo, ne znas kaj je, ne mozes pustit dijete da se muci, moras s nekim strucnim razgovarat da ti kaze kaj joj je. A on ko truba ladan.
    Kad se vrati s puta, nadam se da cemo razgovarati. Ovo je mega promjena odnosa. Ne primjecujem da je, recimo to ljubomoran, ali pretpostavljam da je zbunjen i on? A tek kad seks dodje na red...ajme!

  32. #32
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    lavko, baš je lijepo to rekla mp. Na našoj adresi je šest mjeseci iza nas...početak je bio teži u nekim trenucima, sada vidim, ponajviše jer sam ja tako vidjela stvari. Plakala sam od sreće pa sam pronalazila stvari tek toliko da mogu plakati i od tuge, valjda. Ali mnm je bio smiren, presretan, staložen, razigran, podrška...u svakom tom trenutku. Ja to pripisujem našim beskrajnim razgovorima tijekom trudnoće, pročitanim knjigama i općenito njegovoj informiranosti. Stoga, budi u potpunosti iskrena s njim, razgovarajte, i razgovarajte...ali nereagiranje na isti način poput tebe, ne čini ga lošijim/nemarnim/nezainteresiranim tatom.

    A seks će doći, kad vam dođe!

  33. #33

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj lavko prvotno napisa Vidi poruku
    Evo i ja se pridruzujem tuzaljki o stanju braka. Ispada da se nakon poroda oko svega kacimo i imam osjecaj da mu nije jasno da se sad sve promijenilo. Njemu je sve lako cemo, meni je sve suprotno. Mala je dobila grceve i plakala pola dana i on nije htio ici doktoru. Dijete place pola dana, on mrtav ladan komentira: djeca placu. Svasta smo si rekli onda i sad je otisao na put u svadji. Ne znam kako da ga pokrenem iz te flegmaticnosti, inace sudjeluje u nabavci stvari, promogne, nosi bebu kad je boli, budi se ali taj odnos prema odlasku doktoru je recimo uvijek razlog za svadju, njemu nis nije ozbiljno, meni je. Ne znam uopce hoce li mi se sad javiti s puta i kako cemo nastaviti kad se vrati.
    lavko, kod nas je obratno MM bi odmah išao doktoru ja ne bi.
    a kod dojenačkih grčeva ti doktor neće pomoći, meni je pedijatrica rekla da su kapi umirenje za roditelje pa ih nismo koristili.

  34. #34
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Nazvao je ipaka. Inace, jel ima negdje tema o grcevima ili da otvaram novu, trazilica me zeza nesto, a htjela bih malo cuti druge mame o tome?
    Posljednje uređivanje od lavko : 22.09.2014. at 09:09

  35. #35
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa bolje ti je da imaš takvog muža nego da vučete dijete doktoru svaki čas

  36. #36
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Evo lavko http://forum.roda.hr/threads/4039-Grcevi! , prva koju sam našla a ima ih još puno jer nisi jedina mama čija beba ima drčeve. I za to se doista ne ide doktoru. Nisam tipkala na temi koju si otvorila "recite mi da sam luda", al sam vidjela da si paničar u vezi sebe pa ti samo želim reći da se pokušaš iskontrolirati koliko možeš što se bebe tiče, da ju ne vodiš stalno doktorima jer će tek u bolnicama i u domovima zdravlja pokupiti bolesti..

    Također, maca papucarica ti je savršeno rekla: "Ocevi su bioloski manje ustrojeni na reagiranje na svaki djetetov mig, sto i nije samo po sebi lose jer pruzaju svojevrsnu protutezu."
    I ja smatram da je sreća da ti je muž sa dvije noge na zemlji i ne paničari oko svake sitnice, jer di bi vas to dovelo
    I nemoj misliti da te zbog toga ne razumije, ne voli, ili da se ne brine za bebu.

  37. #37
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj kety i anči prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam svome odmah pokazala gdje mu je mjesto:"Ja sam ta koja je rodila,ja sam ta koja doji,presvlači,budi se,plače kad dijete plače i zato ne želim pametovanja niti kritike,meni je to prvo dijete jednako kao i tebi"I stvarno nisam imala problema,pomagao mi je u svemu ali tajni recept za rješavanje krize je razgovor.Natjerajte ga na razgovor,recite mu što vas muči bez zadrške,kako se osjećate,pa ako treba i posvađajte se ali ne odustajte od razgovora dok sve ne riješite.Oboje morate shvatiti da je dijete posljedica lijepih trenutaka,razlog za golemu sreću a ne tamo neku krizu.I znate onu"mama zna najbolje"?Kad muž kritizira način na koji obavljate nešto oko djeteta samo mu recite"RODI SEBI DIJETE PA PROBAJ PO SVOM"Neće vam moći proturiječitui,a bit će smiješno
    ?
    Ti se nadam se šališ.

    Tata je roditelja jednako kao i mama!

  38. #38
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku
    Evo lavko http://forum.roda.hr/threads/4039-Grcevi! , prva koju sam našla a ima ih još puno jer nisi jedina mama čija beba ima drčeve. I za to se doista ne ide doktoru. Nisam tipkala na temi koju si otvorila "recite mi da sam luda", al sam vidjela da si paničar u vezi sebe pa ti samo želim reći da se pokušaš iskontrolirati koliko možeš što se bebe tiče, da ju ne vodiš stalno doktorima jer će tek u bolnicama i u domovima zdravlja pokupiti bolesti..
    da, nakon što se sigurno povrdi da su grčevi u pitanju, da nije nešto drugo.
    Posljednje uređivanje od Deaedi : 22.09.2014. at 12:39

  39. #39
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj lavko prvotno napisa Vidi poruku
    Dobro si to rekla, ja recimo nikad ne mogu ostat hladnokrvna na taj plac od grceva, a on ju uzme pa se jos sali s njom, a meni suze u ocima kak se pati. Al kad nam se to desilo, ne znas kaj je, ne mozes pustit dijete da se muci, moras s nekim strucnim razgovarat da ti kaze kaj joj je. A on ko truba ladan.
    Kad se vrati s puta, nadam se da cemo razgovarati. Ovo je mega promjena odnosa. Ne primjecujem da je, recimo to ljubomoran, ali pretpostavljam da je zbunjen i on? A tek kad seks dodje na red...ajme!
    Ni ne trebaš ostati hladnokrvna na plač od grčeva...

    lavko, evo iz glave ovdje o grčevima, da ne rudariš po forumu:

    - grčevi često nastaju uslijed nedovoljne zrelosti crijeva - to će proći, samo treba biti strpljiv
    - dijete ima grčeve ako uz mlijeko guta zrak (probaj se malo izdojiti prije podoja, da se ne zagrcne kad krene piti)
    - probaj dojiti u što uspravnijem položaju
    - ako vidiš da guta zrak, povremeno prekini dojenje, uspravi dijete na rame, da podrigne (stavi platnenu pelenu na rame da te ne zabljuca)
    - dojilja treba paziti što jede, ali to je individualno - mom starijem je smetalo jako puno toga (mliječni proizvodi, zelena salata, mahunarke, voće), a mlađem nije smetalo skoro ništa iako je on bio ranije rođen, a stariji na termin

    - dijete koje ima grčeve treba nositi što češće jer pomaže kad osjeti tuđu toplinu
    - pomaže i kontakt koža na kožu

    - pomaže masaža trbuščića (za vrijeme prematanja - kad otvoriš zapišanu pelenu, a još ne staviš novu - oprez, djeca se kod masaže znaju isprditi i pokakati, ali to je super)
    - pomaže čvrsto povijanje (ne baš kao buđola, nego stavljanje u onaj starinski jastuk koji osigurava dodatnu toplinu

    - ja sam imala mali termofor za trbuščić - to je isto pomagalo

    Kad stvarno nisam znala što bih, davala sam i Sab Simplex kapi (po uputi pedijatra), ali rezultati nisu bili baš spektakularni. Čini mi se da su bolje probiotičke kapi. Davali smo i čaj za bebe, ali kasnije, kad smo počeli s dohranom - od šestog mjeseca života.

    Prošlo je kad smo krenuli s dohranom. Moj sin ni dan danas ne može tolerirati nefermentirano mlijeko (jede samo jogurte) ali tko bi to pomislio u tako ranoj dobi...

    Lavko, sretno!

    Natrag na temu - mm je meni bio uglavnom psihološka podrška. Oko sasvim malih klinaca nije puno prtljao sve dok nisu počeli držati glavu (bilo ga je strah) ali radio je sve ostalo osim peglanja - usisavanje i drugi kućanski poslovi, donošenje stvari iz dućana, razno... Puno mi je to značilo.

  40. #40
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,612

    Početno

    Lavko ne doji,koliko znam. Zbog lijekova

    Dakle il beba guta puno zraka iz bocice il ne odgovara ad (mom nije, preporod kad sam napokon promijenila)

  41. #41
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Natrag na temu - mm je meni bio uglavnom psihološka podrška. Oko sasvim malih klinaca nije puno prtljao sve dok nisu počeli držati glavu (bilo ga je strah) ali radio je sve ostalo osim peglanja - usisavanje i drugi kućanski poslovi, donošenje stvari iz dućana, razno... Puno mi je to značilo.
    MM je bio super baš sa najmanjim klincima...on ih je i hranio i presvačio i brinuo se za pupak od prvog dana doma.

    Sjećam se kada sam oba puta došla doma iz bolnice, nakon 4 dana bez spavanja (da, i to je medicinski moguće, i ja se čudim, ali nisam sa curom uopće spavala u bolnici, a sa malim sam odspavala 2h jedne noći dok su ga odnijeli) predala ih tati i nije me bilo iz spavaće sobe idućih par sati.

  42. #42
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Lavko ne doji,koliko znam. Zbog lijekova

    Dakle il beba guta puno zraka iz bocice il ne odgovara ad (mom nije, preporod kad sam napokon promijenila)
    Imaš pravo... negdje je napisala da ne doji. Može biti da ne odgovara ad. Može biti i da je rupa na dudi prevelika (nemam baš iskustva) pa da halapljivo guta. Ostalo što sam napisala vrijedi i za nedojenu djecu.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj lavko prvotno napisa Vidi poruku
    Dobro si to rekla, ja recimo nikad ne mogu ostat hladnokrvna na taj plac od grceva, a on ju uzme pa se jos sali s njom, a meni suze u ocima kak se pati.
    Ma dobro on to radi, njima ti jako paše kad imaju grčeve da ih nosaš i malo ih treskaš. MM i ja smo se cijelu večer izmjenjivali, a onda kad bi ju grč prošao za uspavljivanje je pomagao i bijeli šum. Mi smo napu uključivali, i onda se desetak minuta smiri i zaspe, a onda ju grč ponovo probudi i opet sve ispočetka, plač i nosanje do slijedećeg smirenja.

  44. #44
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Evo danas su je uhvatili u 12 i kad je na meni, mir je. Cim je spustim u kinderbet plac. Jel moguce da traju nekad cijeki dan?

  45. #45
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Larmama tak je i kod mne. Uspavam i kad dodje nalet, sve ispicetka.

  46. #46
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Nastavit cu na ovoj temi o grcevima. Inace mm cijeli dan salje poruke da pita za beb. Dobro je sto nije panicar ali da je barem malo manje flegma.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    kod mene se je točno vidjelo kad bi ju uhvatili jer nikada ne bi odbijala cicu, niti ju ispuštala sama, no u tim trenucima bi znala pustiti bradavicu i lijevo, desno glavicom micala. I onda ju opet uhvatiti, baš se vidjelo da ju muči. I grčila bi noge prema trbuhu.
    Nama su kretali oko 21h i trajali do jedan, dva iza ponoći. Osim nje najgore je prošao MM jer bi tek iza toga svi pozaspali, onda još buđenja za dojenje, a on ujutro na posao. Mi bi znale odspavati i do 10h.

  48. #48
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj lavko prvotno napisa Vidi poruku
    Evo danas su je uhvatili u 12 i kad je na meni, mir je. Cim je spustim u kinderbet plac. Jel moguce da traju nekad cijeki dan?
    Kad bi neutješno plakala zbog grčeva, obgrlila bih je i onda brzo, brzo hodala po kući. Tako sam napravila kilometre i to bi ju utješilo i čak bi zaspala.
    A to da je bio mir samo kad je bila na meni (ili na tati/baki) i da bi čim bih je spustila bilo gdje plakala, to je tako bilo skoro prvih godinu dana i nije imalo veze s grčevima.

  49. #49
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    I nama hodanje pomaze, i sto blize tijelu. Imamsva pomagala: zvuk fena na mobu, termfor s tresnjinim kosticama, sab simplex kapi, dr. Brown bocicu. Jesam sto izostavila? Jedino jos nisam probala nosenje u marami.

  50. #50
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    nas su dugo mučili grčevi sab simplex nam nije pomoga bilo je malo bolje sa bio ga kapima a spasilo nas je kad su nam savjetovali da uzmemo sirup torminalis na bazi kima,nakon 2-3 dana veliko olakšanje!pa probaj.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •